Protesti u Americi.

Post Reply
User avatar
ahuseino
Posts: 2183
Joined: 19/10/2004 05:44
Location: singularity

#1301 Re: Protesti u Americi.

Post by ahuseino »

vodoprovodčik wrote:
Ali ima videa na jutubu da dokazu da sam u krivu, siguran sam.
Kakve veze imaju ovi jutjub linkovi sa visinama taksi?
A sto volis izbrisat ime sa citata pa to je za upis.
Melami
Posts: 2563
Joined: 25/10/2004 04:43

#1302 Re: Protesti u Americi.

Post by Melami »

ahuseino wrote:
Melami wrote:Posto sam ostao ovom gore duzan informaciju napisacu mu, i def to ce biti to od mene, jer ocigledno ima pametnjakovica koji znaju vise a koji idu u crkvu da im rade takse, garantujem vam, jer sami ne znaju uraditi. Ja ne radim sam sebi takse jer zena to zna i to joj je zanimanje izmedju ostalog.
Pogrijesio sam kad sam rekao ono da ljudi do 3k ne placaju porez, placaju samo manje vrlo malo.
Granica do 55k godisnje je jedna stopa poreza, naredna granica je 85k i tako dalje, sve sto se vise zaradjuje veca stopa poreza do neke odredjene granice, to ne znam tacno, mozda 300k, od te granica kada je Bush bio predsjednik, smanjio je stopu mnogo, tacno ne znam koliko al je smajnio dok je ostalim ostala ista.
Uglavnom svako placa porez, da li ces dobiti pare nazad i koliko, to zavisi koga si prijavio na papirima da izdrzavas, da li si glava kuce i tako to. Naravno, ako stavis za izdravas 3 osobe i na kraju godine stvarno stanje je da izdrzavas 1 osobu, tokom godine ces placati malo poreza al na kraju ces dugovaati drzavi velike pare.
Jedna bitna stvar je i skola i da li si ozenjen/udata.
uglavnom, ako si u braku, ne ides u skolu i ne izdrzavas nikoga procenat je negdje od oko 18% ako zaradjujes oko 30k godisnje pa do 22% ako zaradjujes 60k godisnje i tako dalje.
Ako si single, ides u skolu, izdrzavas nekoga (mamu), znaci da si glav kuce, placas oko 12% na godisnju zaradu ko 60k.
Ako si single, nemas nikog da izdrzavas, ne ides u skolu, zaradjujes 60k, placaces oko 30% poreza, pa i vise.

Ko god kaze da nemam pojma i da lupetam neka dokaze to, a ja ovo sto govorim mogu dokazati ako treba.
Eh sad, mozda ovi sto kazu da lupetma zive u nekim drzavama gdje se ne placa taxa kao sto je Oregon. U CA placas 8.5% taxe sta god da kupis, dok u vecini drzava toga nema, sto mi u BiH zovemo PDV.
Ja pricam uglavnom za CA, i sve zavisi od drzave do drzave. Jbg mozes ti otici u neke rupetine, gore od BOsne i placati minimalnu taxu ako ti je to cejf.
Sve u svemu, ovo je jos nize od Bosne, meni se cini da se dole placa 43.5% na platu i 17% je PDV.
et, pozz
Ima pametnjakovica sto sebi poslije moraju pisati text kako nisu prije znali o cemu pricaju, i sto je najgore nastave lupetat i pridikovati. Jesi li ti mako iz CA ikad?

Sales tax postoji u vecini drzava osim u pet slobodarzkih... Oni imaju drugi nacin da to nadoknade (skupe im realestate taxe).
Svasta nesto pricas bez potrebe i veze neke velike. Placam taxe evo 17 godnia pa ne nalazim za potrebno da se naprdjujem, ali mi nesto ofirno slusat' gluposti sto pricas i siris dezinformacije a ovi domicilni se fataju na ovake stvari, uzimaju zdravo za gotovo i ljepe nekakve jutub videe kao dokaze da to nisu njihovi komplexi nego istina. Ne bi bilo problema da im dajes istinu - Konciznu!!! nego nekakve informacije nepovezane (sto ih onda cini glupostima). Prave tax brackets mozes lako uzeti sa IRS sajta a da ne opterecujes mozak i tastaturu bezze. Ja placam 30%... state income tax mi je 5.8%, sales tax mi je 6.25%. Smatram da ljudi ili familije kao moja izdrzavaju ovo drustvo putem najvecih taxi bez da su u tom wealthy krugu. Familije manjih prihoda placaju manje, takodze mogu 'otpisati' neke stvari koje ja ne mogu. Ovi iz malo viseg kruga po primanjima placaju manje taxi jer su upravo zbog nacina primanja u mogucnosti 'otpisati' stvari koje ja nisam. Ali opet, more se izdurat nije tesko. Barem mogu otpisati troskove na djecu... Ali ima videa na jutubu da dokazu da sam u krivu, siguran sam.
OK, procito sam tvoj post i ne kontam sta sam ja to netacno rekao.
NISAM REKAO DA SE U DRUGIM DRZAVAMA NE PLACA SALES TAX, REKAO ASM SAMO DA SE TO PLACA U CA A ZA DRUGE NE ZNAM kao i sve ostaloi sto sam rekao da pricam za Californiu..Koliko vidim ti si napisao iste stvari kao i ja i onda kazes da pricam bez potrebe?? Sta sam to ja napisao netacno>
Melami
Posts: 2563
Joined: 25/10/2004 04:43

#1303 Re: Protesti u Americi.

Post by Melami »

ahuseino wrote:
Melami wrote:Posto sam ostao ovom gore duzan informaciju napisacu mu, i def to ce biti to od mene, jer ocigledno ima pametnjakovica koji znaju vise a koji idu u crkvu da im rade takse, garantujem vam, jer sami ne znaju uraditi. Ja ne radim sam sebi takse jer zena to zna i to joj je zanimanje izmedju ostalog.
Pogrijesio sam kad sam rekao ono da ljudi do 3k ne placaju porez, placaju samo manje vrlo malo.
Granica do 55k godisnje je jedna stopa poreza, naredna granica je 85k i tako dalje, sve sto se vise zaradjuje veca stopa poreza do neke odredjene granice, to ne znam tacno, mozda 300k, od te granica kada je Bush bio predsjednik, smanjio je stopu mnogo, tacno ne znam koliko al je smajnio dok je ostalim ostala ista.
Uglavnom svako placa porez, da li ces dobiti pare nazad i koliko, to zavisi koga si prijavio na papirima da izdrzavas, da li si glava kuce i tako to. Naravno, ako stavis za izdravas 3 osobe i na kraju godine stvarno stanje je da izdrzavas 1 osobu, tokom godine ces placati malo poreza al na kraju ces dugovaati drzavi velike pare.
Jedna bitna stvar je i skola i da li si ozenjen/udata.
uglavnom, ako si u braku, ne ides u skolu i ne izdrzavas nikoga procenat je negdje od oko 18% ako zaradjujes oko 30k godisnje pa do 22% ako zaradjujes 60k godisnje i tako dalje.
Ako si single, ides u skolu, izdrzavas nekoga (mamu), znaci da si glav kuce, placas oko 12% na godisnju zaradu ko 60k.
Ako si single, nemas nikog da izdrzavas, ne ides u skolu, zaradjujes 60k, placaces oko 30% poreza, pa i vise.

Ko god kaze da nemam pojma i da lupetam neka dokaze to, a ja ovo sto govorim mogu dokazati ako treba.
Eh sad, mozda ovi sto kazu da lupetma zive u nekim drzavama gdje se ne placa taxa kao sto je Oregon. U CA placas 8.5% taxe sta god da kupis, dok u vecini drzava toga nema, sto mi u BiH zovemo PDV.
Ja pricam uglavnom za CA, i sve zavisi od drzave do drzave. Jbg mozes ti otici u neke rupetine, gore od BOsne i placati minimalnu taxu ako ti je to cejf.
Sve u svemu, ovo je jos nize od Bosne, meni se cini da se dole placa 43.5% na platu i 17% je PDV.
et, pozz
Ima pametnjakovica sto sebi poslije moraju pisati text kako nisu prije znali o cemu pricaju, i sto je najgore nastave lupetat i pridikovati. Jesi li ti mako iz CA ikad?

Sales tax postoji u vecini drzava osim u pet slobodarzkih... Oni imaju drugi nacin da to nadoknade (skupe im realestate taxe).
Svasta nesto pricas bez potrebe i veze neke velike. Placam taxe evo 17 godnia pa ne nalazim za potrebno da se naprdjujem, ali mi nesto ofirno slusat' gluposti sto pricas i siris dezinformacije a ovi domicilni se fataju na ovake stvari, uzimaju zdravo za gotovo i ljepe nekakve jutub videe kao dokaze da to nisu njihovi komplexi nego istina. Ne bi bilo problema da im dajes istinu - Konciznu!!! nego nekakve informacije nepovezane (sto ih onda cini glupostima). Prave tax brackets mozes lako uzeti sa IRS sajta a da ne opterecujes mozak i tastaturu bezze. Ja placam 30%... state income tax mi je 5.8%, sales tax mi je 6.25%. Smatram da ljudi ili familije kao moja izdrzavaju ovo drustvo putem najvecih taxi bez da su u tom wealthy krugu. Familije manjih prihoda placaju manje, takodze mogu 'otpisati' neke stvari koje ja ne mogu. Ovi iz malo viseg kruga po primanjima placaju manje taxi jer su upravo zbog nacina primanja u mogucnosti 'otpisati' stvari koje ja nisam. Ali opet, more se izdurat nije tesko. Barem mogu otpisati troskove na djecu... Ali ima videa na jutubu da dokazu da sam u krivu, siguran sam.
OK, procito sam tvoj post i ne kontam sta sam ja to netacno rekao.
NISAM REKAO DA SE U DRUGIM DRZAVAMA NE PLACA SALES TAX, REKAO ASM SAMO DA SE TO PLACA U CA A ZA DRUGE NE ZNAM kao i sve ostaloi sto sam rekao da pricam za Californiu..Koliko vidim ti si napisao iste stvari kao i ja i onda kazes da pricam bez potrebe?? Sta sam to ja napisao netacno>
User avatar
ahuseino
Posts: 2183
Joined: 19/10/2004 05:44
Location: singularity

#1304 Re: Protesti u Americi.

Post by ahuseino »

Melami wrote:

OK, procito sam tvoj post i ne kontam sta sam ja to netacno rekao.
NISAM REKAO DA SE U DRUGIM DRZAVAMA NE PLACA SALES TAX, REKAO ASM SAMO DA SE TO PLACA U CA A ZA DRUGE NE ZNAM kao i sve ostaloi sto sam rekao da pricam za Californiu..Koliko vidim ti si napisao iste stvari kao i ja i onda kazes da pricam bez potrebe?? Sta sam to ja napisao netacno>

Pa iz koliko ces puta probat' dok ne ubodes kako treba? Prvi put pricas gluposti koliko ko placa taxe onako pausalno, ovi sa $3k ili $11k godisnje bez da veze imas, iskustva ili barem da si provjerio... onda kao odes nesto pogledas, pa onda rastegnes o kojekakvim semama koje nikoga izvan tvojeg lokaliteta ili situacije slicne tvojoj ne interesuju, da usput dokazes sam sebe kako nisi bio u pravu u prvom postu :-)
Na znam ni sta je poenta bila otpocetka.

Ja stvarno nemam blage veze sta si ti poceo da pricas nit zasto, te sam ti zato rekao da lupetas, sto ti i jesi... Nit' imam blage veze gdje dalje ides s ovim opisom taxanog sistema gdje opet pricas gluposti sa samo tvoje pojedine perspektive (a nisi cuo, niti izgleda znas sta je marriage penalty - idi pogledaj), dok tu ima opcija stotine, tako da tvoj post ima vrlo malo smisla.


Nisi napisao iste stvari kao ja, a ja te ne mislim edukovati ovdje. Odes pogledas na irs.gov pa onda prenosi ako sta imas pametno, samo ne siri te dezinformacije koje si poceo (i to je poenta mojeg ukljucivanja na tvoj post).
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45290
Joined: 29/12/2005 01:20

#1305 Re: Protesti u Americi.

Post by jeza u ledja »

ahuseino wrote:Ja placam 30%... state income tax mi je 5.8%, sales tax mi je 6.25%. .
Pamtim dva...prenosim tri....
A tako znaci!

:D
Melami
Posts: 2563
Joined: 25/10/2004 04:43

#1306 Re: Protesti u Americi.

Post by Melami »

ahuseino wrote:
Melami wrote:

OK, procito sam tvoj post i ne kontam sta sam ja to netacno rekao.
NISAM REKAO DA SE U DRUGIM DRZAVAMA NE PLACA SALES TAX, REKAO ASM SAMO DA SE TO PLACA U CA A ZA DRUGE NE ZNAM kao i sve ostaloi sto sam rekao da pricam za Californiu..Koliko vidim ti si napisao iste stvari kao i ja i onda kazes da pricam bez potrebe?? Sta sam to ja napisao netacno>

Pa iz koliko ces puta probat' dok ne ubodes kako treba? Prvi put pricas gluposti koliko ko placa taxe onako pausalno, ovi sa $3k ili $11k godisnje bez da veze imas, iskustva ili barem da si provjerio... onda kao odes nesto pogledas, pa onda rastegnes o kojekakvim semama koje nikoga izvan tvojeg lokaliteta ili situacije slicne tvojoj ne interesuju, da usput dokazes sam sebe kako nisi bio u pravu u prvom postu :-)
Na znam ni sta je poenta bila otpocetka.


Ja stvarno nemam blage veze sta si ti poceo da pricas nit zasto, te sam ti zato rekao da lupetas, sto ti i jesi... Nit' imam blage veze gdje dalje ides s ovim opisom taxanog sistema gdje opet pricas gluposti sa samo tvoje pojedine perspektive (a nisi cuo, niti izgleda znas sta je marriage penalty - idi pogledaj), dok tu ima opcija stotine, tako da tvoj post ima vrlo malo smisla.


Nisi napisao iste stvari kao ja, a ja te ne mislim edukovati ovdje. Odes pogledas na irs.gov pa onda prenosi ako sta imas pametno, samo ne siri te dezinformacije koje si poceo (i to je poenta mojeg ukljucivanja na tvoj post).
Nisam procitao post do kraja, nemam vremena trenutno. Uglavnom, pisao sam koliko su takse je rme gore neko pitao da provjerim tacno i napisem, ako se dobro sjecam. Nisam nikad zaradio ni 3 ni 11k niti blizu toga tako da nisam niz ano koliko se placa taksa, al sam rekao da se placa, jer svi placaju, istina, u pocetku sam fakat mislio da se ispod 3k ne placa, ali sam kasnio saznao da se drzavna taxa ispod 3k placa veoma niska. Uglanvom, nnisam nigdje provjerio vec pitao zenu.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#1307 Re: Protesti u Americi.

Post by nosara »

User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#1308 Re: Protesti u Americi.

Post by nosara »

User avatar
ahuseino
Posts: 2183
Joined: 19/10/2004 05:44
Location: singularity

#1309 Re: Protesti u Americi.

Post by ahuseino »

Zna li iko sa neki dobar alternativi portal/forum...

Znam za onaj na radio sarajevo ali mi nesto mali...

P.S. ja se registrovo anamo. :P
simpozijum delirijum
Posts: 2102
Joined: 02/07/2008 07:45
Location: USA

#1310 Re: Protesti u Americi.

Post by simpozijum delirijum »

ahuseino wrote:Zna li iko sa neki dobar alternativi portal/forum...

Znam za onaj na radio sarajevo ali mi nesto mali...

P.S. ja se registrovo anamo. :P
koliko znam nema bas puno takvih na ba . domeni , ima Hrvatskih i Srbijanskih nesto malo , i to je to ...
ali zato o ima turbo-folku koliko hoces :lol:

1 % oligarha ima vrlo lukavu taktiku , umjesto gole represije i zastrasivanja pokusavaju da uz pomoc NGO
( "nevladinih gradjanskih organizacija " kazem pod navodnicima , jer su odavno svi pod kontrolom lobija i drzavnih sluzbi i "autonomni i nevladini " koliko i KP Sjeverne Koreje ) i na taj nacin pokusavaju da stave pod kontrolu i korumpiraju OWS i ostale samoorganizovane narodne pokrete protiv sistema
dakle sta je cilj ?
uz pomoc stotina miliona dolara i snazne medijske kampanje , prvenstveno od strane USA Demokrata , pokusace ugusiti , korumpirati i usmjeriti pobunu naroda na svoj mlin
tako su ubili i korumpirali anti-ratni pokret , i radnicke sindikate i pokret Martina Lutera Kinga ( posto su njega i Malcolm X prvo smaknuli , da im ne smetaju , uz ostale lidere )
preostale vodje su lako zastrasili i korumpirali politickim i biznis pozicijama i uz kesh lovu...
dakle u pitanju je debelo placen i kontrolisan "Move On.org " i njihova verzije "99%" i Americkoga proljeca
ali su se malo zajebucnuli
vecina OWS ih je procitao , neka skupe 100 000 ljudi sljedeci vikend , docekace ih iznenadjenje
Black Block ce mozda malo "pomijesati karte " :mrgreen:
na zalost mnogi nasjedaju i misle da je to OWS , ovo je veci izazov za OWS negoli hiljade policijaca na ulici i prijetnje direktnom represijom ;

User avatar
corolla02
Posts: 10389
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#1311 Re: Protesti u Americi.

Post by corolla02 »

its a best forum EVER 8-)
simpozijum delirijum
Posts: 2102
Joined: 02/07/2008 07:45
Location: USA

#1312 Re: Protesti u Americi.

Post by simpozijum delirijum »

dolazi Maj mjesec , OWS i ostali narodni pokreti sirom planete "treniraju" za mirni "ustanak "
evo novi propagandni video od OWS ekipe , i volontera sa nekoliko Akademija scenskih umjetnosti iz USA,
mali poklon za OWS ! od OWS ! :D

simpozijum delirijum
Posts: 2102
Joined: 02/07/2008 07:45
Location: USA

#1313 Re: Protesti u Americi.

Post by simpozijum delirijum »

Papua , Nova Gvineja se 'uclanila " u klub "Okupatora"
ne , nije vic :D
pokret "Occupy "studenata Nove Gvineje je pokrenuo veliku akciju i 10 000 ljudi se skupilo na lokalnome stadionu
pokreti inspirisani OWS nicu kao pecurke poslije kise , svuda !
a sirom USA , OWS se budi iz zimskoga sna , ljepo vrijeme dolazi , vrijeme je da se krene ! :thumbup:
http://occupywallst.org/article/papua-n ... ns-occupy/
Static-X
Posts: 2471
Joined: 23/07/2009 14:50

#1314 Re: Protesti u Americi.

Post by Static-X »

Izgleda da se vise desava na ovoj temi nego na tim nakim protestima. Eto dodje i ovo proljece, i...
User avatar
zahvalan
Posts: 690
Joined: 22/02/2012 19:19
Location: ...kad zora svane,a svanut ce...

#1315 Re: Protesti u Americi.

Post by zahvalan »

sorry oftopic


ali Bosanac je Bosanac bilo gdje

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Wn67ynfG ... ure=fvwrel[/youtube]


:thumbup:
simpozijum delirijum
Posts: 2102
Joined: 02/07/2008 07:45
Location: USA

#1316 Re: Protesti u Americi.

Post by simpozijum delirijum »

do globalne ofanzive obespravljenih protiv 1% pohlepne i krvolocne elite u Maju je samo jos koja sedmica , , mjesec Maj koji ce promijeniti istoriju, i ulazak u jos burnije ljeto
i sigurnosno-represivni aparat se takodjer priprema , OWS se "razbio" u manje grupe ,poput moderne urbane gerile , 'napada" svojim akcijama brzo i nenadano i djeluje pod ogromnim pritiskom, ali odolijeva , ljudi izuzetne hrabrosti i odlucnosti uprkos svemu , napokon se narodni pokreti ujedinjuju i razmatraju planove akcije
i dobar clanak e-novina sta se desava u Evropi ;
http://www.e-novine.com/stav/62994-Euro ... uropa.html
simpozijum delirijum
Posts: 2102
Joined: 02/07/2008 07:45
Location: USA

#1317 Re: Protesti u Americi.

Post by simpozijum delirijum »

Bedanec
Posts: 189
Joined: 01/03/2012 16:30

#1318 Re: Protesti u Americi.

Post by Bedanec »

simpozijum delirijum wrote:do globalne ofanzive obespravljenih protiv 1% pohlepne i krvolocne elite u Maju je samo jos koja sedmica , , mjesec Maj koji ce promijeniti istoriju, i ulazak u jos burnije ljeto
i sigurnosno-represivni aparat se takodjer priprema , OWS se "razbio" u manje grupe ,poput moderne urbane gerile , 'napada" svojim akcijama brzo i nenadano i djeluje pod ogromnim pritiskom, ali odolijeva , ljudi izuzetne hrabrosti i odlucnosti uprkos svemu , napokon se narodni pokreti ujedinjuju i razmatraju planove akcije
i dobar clanak e-novina sta se desava u Evropi ;
Juriiiiis!
Konobar, daj nam svima ovoga sto delirijum pije.
klixober
Posts: 5743
Joined: 20/09/2006 14:12

#1319 Re: Protesti u Americi.

Post by klixober »

.
Last edited by klixober on 27/04/2012 18:42, edited 1 time in total.
simpozijum delirijum
Posts: 2102
Joined: 02/07/2008 07:45
Location: USA

#1320 Re: Protesti u Americi.

Post by simpozijum delirijum »

mi budaletine iz OWS nalijecemo svuda
imajte brze noge , nije lijepo biti uhapsen :lol:
dobro su nas zaganjali po Floridi , 8-) a mila majka sta rade Njujorku i Oklandu ) :x
misle da se bojimo ?

vidimo se u Maju mjesecu;
http://www.livestream.com/occupyunity
simpozijum delirijum
Posts: 2102
Joined: 02/07/2008 07:45
Location: USA

#1321 Re: Protesti u Americi.

Post by simpozijum delirijum »

ludi su ko' struja :D
uz podrsku Black Block i cyber ratnika Anonimusa i Lulz-a , jedan duhoviti video u reziji OWS Cikago ;


simpozijum delirijum
Posts: 2102
Joined: 02/07/2008 07:45
Location: USA

#1322 Re: Protesti u Americi.

Post by simpozijum delirijum »

odlican i prelijep i emocijama nabijen skup OWS Vasington DC ispred ministarstva pravosudja
za Mumia Dzamala i sve ostale politicke zatvorenike u USA , i za 2.5 miliona zatvorenicke populacije u USA ( na prvom mjestu ubjedljivo na svijetu po procentu )
dosli su ugledni gosti
lista je velicanstvena ! :thumbup:
dogradonacelnik Pariza sa delegacijom !
Chuck D i 'Public enemy " i jos masa muzicara i umjetnika :thumbup:
osnivaci "crnih pantera" i delegacija Muslimanske zajednice sa glavnim Imamom za USA! , jer svi smo braca i sestre mnogi drugi gosti koji pristizu
uskoro slijedi mars kroz Vasington DC, policija se sada ne usudjuje niti da prdne niti bilo sta pokusava :lol:
OWS pokazuje snagu sada
link;
http://www.ustream.tv/occupyeye
Bedanec
Posts: 189
Joined: 01/03/2012 16:30

#1323 Re: Protesti u Americi.

Post by Bedanec »

simpozijum delirijum wrote:odlican i prelijep i emocijama nabijen skup OWS Vasington DC ispred ministarstva pravosudja
za Mumia Dzamala i sve ostale politicke zatvorenike u USA , i za 2.5 miliona zatvorenicke populacije u USA ( na prvom mjestu ubjedljivo na svijetu po procentu )
dosli su ugledni gosti
lista je velicanstvena ! :thumbup:
dogradonacelnik Pariza sa delegacijom !
Chuck D i 'Public enemy " i jos masa muzicara i umjetnika :thumbup:
osnivaci "crnih pantera" i delegacija Muslimanske zajednice sa glavnim Imamom za USA! , jer svi smo braca i sestre mnogi drugi gosti koji pristizu
uskoro slijedi mars kroz Vasington DC, policija se sada ne usudjuje niti da prdne niti bilo sta pokusava :lol:
OWS pokazuje snagu sada
Aha. A onda cete sva cetvorica negdje na kafu i kiselu, a za prvi maj cete poloziti karanfile na grob neznanom junaku.
simpozijum delirijum
Posts: 2102
Joined: 02/07/2008 07:45
Location: USA

#1324 Re: Protesti u Americi.

Post by simpozijum delirijum »

nimalo cudno da korporacijski mediji u USA nista ne javljaju , doduse MSNBC je juce dao reportazu sa snimkom iz helikoptera kada je u San Francisku oko sjedista "Wels Fargo" ( zloglasne i korumpirane banke ) se skupilo oko 5000 pripadnika OWS i blokiralo sastanak krupnih dionicara , koji su uz pomoc policije u panici evakuirani iz blokirane zgrade :D
srecom , OWS je bio "dobar" i pustili su ih uz pravi karneval na ulicama i bez nasilja
a takodjer stotine pripadnika OWS su bili ispred Bijele kuce , gdje su izvrsili protest blokirajuci glavnu kapiju , 12 uhapsenih ukljucujuci i 88 godina staru zenu aktivistu , cijela ulica ispred Bijele kuce po prvi put poslije dugo vremena je bila zabarakadirana specijalnim jedinicama policije i tajne sluzbe , a mediji niti da zucnu
a danas ?
Detroit
Njujork
Vasington DC i ko zna gdje sve , hiljade ljudi su na ulicama , mediji panicno sute , ali nema veze :thumbup:
samo blago zagrijavanje za Maj mjesec
popodne krecu masovno studenti u vise gradova , takodjer , ne ceka se vise vikend , akcija je svaki dan non-stop !
http://www.livestream.com/occupyunity
Bedanec
Posts: 189
Joined: 01/03/2012 16:30

#1325 Re: Protesti u Americi.

Post by Bedanec »

simpozijum delirijum wrote:nimalo cudno da korporacijski mediji u USA nista ne javljaju , doduse MSNBC je juce dao reportazu sa snimkom iz helikoptera kada je u San Francisku oko sjedista "Wels Fargo" ( zloglasne i korumpirane banke ) se skupilo oko 5000 pripadnika OWS i blokiralo sastanak krupnih dionicara , koji su uz pomoc policije u panici evakuirani iz blokirane zgrade :D
srecom , OWS je bio "dobar" i pustili su ih uz pravi karneval na ulicama i bez nasilja
a takodjer stotine pripadnika OWS su bili ispred Bijele kuce , gdje su izvrsili protest blokirajuci glavnu kapiju , 12 uhapsenih ukljucujuci i 88 godina staru zenu aktivistu , cijela ulica ispred Bijele kuce po prvi put poslije dugo vremena je bila zabarakadirana specijalnim jedinicama policije i tajne sluzbe , a mediji niti da zucnu
a danas ?
Detroit
Njujork
Vasington DC i ko zna gdje sve , hiljade ljudi su na ulicama , mediji panicno sute , ali nema veze :thumbup:
samo blago zagrijavanje za Maj mjesec
popodne krecu masovno studenti u vise gradova , takodjer , ne ceka se vise vikend , akcija je svaki dan non-stop !
http://www.livestream.com/occupyunity
Najbolje mi je u mene ono "MEDIJI PANICNO SUTE" :lol: :lol:

U kojoj ti selendri zivis. 5000 moze biti dobra cifra za Kalinovik, ali za SF bojim se da vas nema bas 99%.
Da se razumijemo -- fin vam je pokret, ali cim me pocnu svojatati, ja odmah prebrojim. Sta kazes, 99%?
Prije ce biti da vas nema ni onaj ostatak od 1%. Pa vise ih ima sto glasaju za klovna Ron Pola, ili za Sanatoruma ili za Gingrica, a o Mormonu Romniju da ne govorimo. Po tvojim ciframa ovi bi osvojili oko 100,000%, ma sta pricam, 1,000,000,000,000% glasova.

Znate li sta vam je platforma, osim da se lazno predstavljate kao 99%? Zamisli da desnica izadje na ulicu i krenu sa svojim programom ometanja zivota gdje god stignu? Policija bi i onda "ko pi*cke" sutili, nista ne smiju, jelde?
Post Reply