PROTESTI, 23.2. U 13h, KATEDRALA

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
jos jedan Bosnjo
Posts: 49
Joined: 28/04/2006 13:39

#226

Post by jos jedan Bosnjo »

olja wrote: eh, znaci, dobro su se obezbijedili i osigurali od tuzbi ... :(

Ako sam ja dobro skontao fixera, ne mozemo ih tuziti kao fizicka lica/individue, tu su pokriveni imunitetom, ali bi mozda mogli tuziti pravno lice (valjda kanton Sarajevo u ovom slucaju)?
olja
Posts: 65
Joined: 04/11/2002 00:00

#227

Post by olja »

Martian_Kyo wrote:je jos novih komisija i savjetodavnih tijela

tooooo! jos administracije!
Martian_Kyo wrote:je jos novih komisija i savjetodavnih tijela

tooooo! jos administracije!
Ako se ovo odnosi na nove ucesnike forumske rasprave, zelim reci da ovaj pokret mora imati mjesto za sve, ukljuciti sviju koji to zele. Svakome mora biti pruzena sansa da doprinese barem pokusaju promjene u drustvu.

To dugogodisnje iskljucivanje gradjana od odlucivanja o bilo cemu, jeste, kako je to vidim, i jedan od razloga za apatiju i osjecaj sveopste nemoci, a jeste i veliki pogon za ove gradjanske skupove u Sarajevu. Zato neka od parola treba biti UKLJUCI SE I TI! U MIRNE PROTESTE GRAĐANA SARAJEVA.

A na plakatu moze biti utikac i uticnica :)
olja
Posts: 65
Joined: 04/11/2002 00:00

#228

Post by olja »

jos jedan Bosnjo wrote:
olja wrote: eh, znaci, dobro su se obezbijedili i osigurali od tuzbi ... :(

Ako sam ja dobro skontao fixera, ne mozemo ih tuziti kao fizicka lica/individue, tu su pokriveni imunitetom, ali bi mozda mogli tuziti pravno lice (valjda kanton Sarajevo u ovom slucaju)?
treba to ispitati. mozda da tuzbu potpisu svi gradjani koji osjecaju da je sigurnost grada ugrozena + oni kojima je u posljednje vrijeme opljackan stan, ukraden mobitel, novcanik, itd...
Martian_Kyo
Posts: 127
Joined: 30/04/2005 01:37

#229

Post by Martian_Kyo »

olja wrote:Ako se ovo odnosi na nove ucesnike forumske rasprave,
nisam toliko pametan da treba citirat dva put uzastopno ;)

ma moj komentar je bio na onom na mirsadkebo.blogger.ba
iako ima dobrih stvari ima i
3. Potrebno je formirati komisije, kako na federalnom, tako i na nivou svih 10 kantona čiji bi zadatak bio utvrđivanje kriterija za dodjelu novčanih sredstava sportskim klubovima.

4. Osim komisija preporučuje se i formiranje savjetodavnog tijela na nivou FBiH koje bi omogućilo lakšu i bržu komunikaciju između predstavnika aktuelne vlasti i sportskih radnika.
Ne treba nam veća kontrola vlasti, nego samo jednostavnija i transparentnija vlast, a ne organi koji će nadgledat organ koji nadgledaju organe koji nadgledaju oragne....
Mislim, ima li potrebe za jos neke komisiije i to, ali to nema direktne veze sa protestom, i budite zreliiji od mene i ignorišite ovo što ja pišem.
User avatar
alica.k
Posts: 8770
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#230

Post by alica.k »

ovako ljudovi moji

odlucili smo ipak najaviti protest MUP-u. medjutim, odlucili smo to uraditi na sljedeci nacin:

treba nam 100 potpisnika koji ce prijaviti skup, znaci 100 imena koja ce stajati iza protesta (ne mislim bukvalno, vec, znate...)

treba nas odasvud, clanova nvo, obicnih gradjana, neobicnih gradjana, iz svih struktura itd.

ja sam prva spremna stavit svoj potpis uz tih ostalih 99 ljudi.

KO HOCE JOS?


jako nam je bitno da ne bude samo jedan il 10 ljudi na tom spisku, jer onda smo mete. ako nas je vise, ko ce svima nama gledat proslost sadasnjost i buducnost.

i da, mozete javno a mozete i meni na pp se javit :D
olja
Posts: 65
Joined: 04/11/2002 00:00

#231

Post by olja »

alica.k wrote:ovako ljudovi moji

odlucili smo ipak najaviti protest MUP-u. medjutim, odlucili smo to uraditi na sljedeci nacin:

treba nam 100 potpisnika koji ce prijaviti skup, znaci 100 imena koja ce stajati iza protesta (ne mislim bukvalno, vec, znate...)

treba nas odasvud, clanova nvo, obicnih gradjana, neobicnih gradjana, iz svih struktura itd.

ja sam prva spremna stavit svoj potpis uz tih ostalih 99 ljudi.

KO HOCE JOS?


jako nam je bitno da ne bude samo jedan il 10 ljudi na tom spisku, jer onda smo mete. ako nas je vise, ko ce svima nama gledat proslost sadasnjost i buducnost.

i da, mozete javno a mozete i meni na pp se javit :D
Odlicno! Dobra odluka. Ja sam izvan Sarajeva, i mogu poslati svoje podatke (broj lk., JMB i ostalo), ali ako treba potpis, to nazalost ne mogu.
Martian_Kyo
Posts: 127
Joined: 30/04/2005 01:37

#232

Post by Martian_Kyo »

olja wrote:
Odlicno! Dobra odluka. Ja sam izvan Sarajeva, i mogu poslati svoje podatke (broj lk., JMB i ostalo), ali ako treba potpis, to nazalost ne mogu.
Pošalji lijevi kažiprst poštom i biće ok.

Možda se ponavljam, ali jel sigurno da svak od potpisanih ne mora doći lično u MUP?
Last edited by Martian_Kyo on 19/02/2008 23:02, edited 1 time in total.
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#233

Post by suncica24 »

Tuspas i mene :D
Hajdemo, jos samo 97...
Martin: ne mora, mora se napisati dopis i odnijeti u Kantonalni MUP sa brojevima LK
Last edited by suncica24 on 19/02/2008 23:03, edited 1 time in total.
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#234

Post by Alhemicarkaa »

I ja sam spremna...
User avatar
homo_sapiens
Posts: 1519
Joined: 22/07/2007 14:45

#235

Post by homo_sapiens »

suncica24 wrote:Tuspas i mene :D
Hajdemo, jos samo 98...
97, nakon mene :D
User avatar
Tesssa
Posts: 3753
Joined: 29/11/2006 15:33
Location: nja nja :)
Contact:

#236

Post by Tesssa »

Martian_Kyo wrote:
olja wrote:
Odlicno! Dobra odluka. Ja sam izvan Sarajeva, i mogu poslati svoje podatke (broj lk., JMB i ostalo), ali ako treba potpis, to nazalost ne mogu.
Pošalji lijevi kažiprst poštom i biće ok.

Možda se ponavljam, ali jel sigurno da svak od potpisanih ne mora doći lično u MUP?
ne mora! Ja se sjecam da su mene za jedan protest prijavljivali i da sam samo poslala po prijateljici podatke ;-)
User avatar
J.B.Tito
Posts: 161
Joined: 26/10/2007 17:24
Location: Sarajevo

#237 Za!

Post by J.B.Tito »

Taj sam.
mala-i
Posts: 1315
Joined: 16/03/2006 15:32
Location: sa/zg

#238

Post by mala-i »

Evo i ja se javljam.
User avatar
don vito
Posts: 2093
Joined: 19/01/2008 11:58

#239

Post by don vito »

[Matrix] wrote:Obavezno procitati (posjeta celnika pokreta "DOSTA")

http://mirsadkebo.blogger.ba/


Pogledajte komentar.Ima nas raznih. :)
Eh, da svi politicari u BiH imaju samo 20 posto karaktera i postenja Mirsada Kebe, ova drzava bi bila raj na zemlji. To ne govorim samo zbog njegovih posljednjih politickih poteza nego sto sam ga imao priliku upoznati jos dok nije bio u politici. Da je covjek iz naroda pokazuju zadnji potezi: prisustvo prvom protestu, otvaranje bloga i sastanak sa Demirom dok njegova stranacka kolegica prijeti tuzilastvom zbog prava na vlastito misljenje iznensenog na internetu.
Martian_Kyo
Posts: 127
Joined: 30/04/2005 01:37

#240

Post by Martian_Kyo »

pa normala da se javljam, slabo mi ide brojanje unazad ali recimo 94 jos ostalo
User avatar
alica.k
Posts: 8770
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#241

Post by alica.k »

:D, hocu rec 92, fula
nesvjesna
Posts: 198
Joined: 09/02/2008 21:29
Location: dva sprata iznad kone fate

#242

Post by nesvjesna »

i ja i ja i ja (magare)

91?
jos jedan Bosnjo
Posts: 49
Joined: 28/04/2006 13:39

#243

Post by jos jedan Bosnjo »

alica.k wrote:ovako ljudovi moji

odlucili smo ipak najaviti protest MUP-u. medjutim, odlucili smo to uraditi na sljedeci nacin:

treba nam 100 potpisnika koji ce prijaviti skup, znaci 100 imena koja ce stajati iza protesta (ne mislim bukvalno, vec, znate...)

treba nas odasvud, clanova nvo, obicnih gradjana, neobicnih gradjana, iz svih struktura itd.

ja sam prva spremna stavit svoj potpis uz tih ostalih 99 ljudi.

KO HOCE JOS?


jako nam je bitno da ne bude samo jedan il 10 ljudi na tom spisku, jer onda smo mete. ako nas je vise, ko ce svima nama gledat proslost sadasnjost i buducnost.

i da, mozete javno a mozete i meni na pp se javit :D

El numero dos(ups, zakasnih za 2 :-D). Isti uslov, ista meta, isto odstojanje. 90?
Last edited by jos jedan Bosnjo on 19/02/2008 23:17, edited 1 time in total.
User avatar
alica.k
Posts: 8770
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#244

Post by alica.k »

jos 89!
damirm
Posts: 542
Joined: 07/03/2007 10:19

#245

Post by damirm »

Moj imate tako da je 88!
User avatar
Tesssa
Posts: 3753
Joined: 29/11/2006 15:33
Location: nja nja :)
Contact:

#246

Post by Tesssa »

Nece se valjda sad svako pojedinacno javljati :-) saljite pp-ove :D
User avatar
alica.k
Posts: 8770
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#247

Post by alica.k »

ej bilo bi fino odmah da mi saljete broj licne, puno ime i prezime i jmbg (za svaki slucaj) na pp.
sniPod
Posts: 113
Joined: 13/11/2006 18:31
Location: Sarajevo

#248

Post by sniPod »

alica.k wrote:ej bilo bi fino odmah da mi saljete broj licne, puno ime i prezime i jmbg (za svaki slucaj) na pp.
nemoj to zloupotrijebiti hahahha :lol: iznajmi PS3 i bjezi :lol:
User avatar
alica.k
Posts: 8770
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#249

Post by alica.k »

sniPod wrote:
alica.k wrote:ej bilo bi fino odmah da mi saljete broj licne, puno ime i prezime i jmbg (za svaki slucaj) na pp.
nemoj to zloupotrijebiti hahahha :lol: iznajmi PS3 i bjezi :lol:
bogami imam ja svoju licnu i jmbg :D i puno ime i prezime :D
sniPod
Posts: 113
Joined: 13/11/2006 18:31
Location: Sarajevo

#250

Post by sniPod »

alica.k wrote:
sniPod wrote:
alica.k wrote:ej bilo bi fino odmah da mi saljete broj licne, puno ime i prezime i jmbg (za svaki slucaj) na pp.
nemoj to zloupotrijebiti hahahha :lol: iznajmi PS3 i bjezi :lol:
bogami imam ja svoju licnu i jmbg :D i puno ime i prezime :D
jbg-a ja sam jos uvijek maloljetan 17g tako da nista od mene 8-)
Locked