PROTESTI 2020

User avatar
Kejn
Posts: 2630
Joined: 24/09/2016 12:24
Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu

#51 Re: PROTESTI 2020

Post by Kejn »

freelancerusk wrote: 31/05/2020 23:09
Kejn wrote: 31/05/2020 23:03
freelancerusk wrote: 31/05/2020 22:58


Da li ti znaš, da je SDA u koaliciji sa HDZ-om, od prvih višestranačkih izbora na ovim prostorima od pada komunizma? Da je isti taj HDZ istinski partner SDA-u, ali za narodne mase se samo pred kamerama čupaju lafo za kosu i pripremaju cirkuse da se održe na vlasti?


I ti isto to sada radiš, po direktivi stranke, na jednoj pišljivoj temi o protestima, koja jedva ima dvije stranice, već pokušavaš aktivirati nacionalističku priču, eto nama Hrvati krivi, eto, da li mi imamo hrabrosti ići u zapadni dio Mostara...

Toliko se bojite protesta, da po već oprobanom receptu, prekidate svaki diskurs i pokretanje priče o protestima, istom nacionalističkom retorikom koja pali obični puk. Narodu je dojadila ta priča.

Ako Hrvati koji žive u Bosni i Hercegovini budu pametni, sami će skinuti HDZ sa vlasti, ne treba tu hrabrost drugih naroda, neka svak počisti ispred svog dvorišta. Ali što se mene lično tiče, neka glasaju za koga god hoće, njihova stvar i njihovo pravo.
Protestovo ti ili ne, zapalio sve kantone sa bošnjačkom većinom ili ne, to neće promjeniti mišljenje Vjekoslava Bevande da potpiše finansiranje izbora. Jel ti to jasno? A Hrvati glasaju za HDZ od kraja rata pa na ovamo. To se neće promjeniti nikada.
Eto, Hrvati nam krivi, oni sami blokirali izborni proces, nisu se dogovorili sa svojim partnerima, velikim Bošnjacima i velikim Srbima.

:roll: :lol:
Da jesu Hrvati su krivi. Ministar iz reda HDZ-a ne želi da potpiše odluku o finasiranju lokalnih izbora 2020-te. Šta je nejasno?
User avatar
freelancerusk
Posts: 480
Joined: 19/07/2018 16:05

#52 Re: PROTESTI 2020

Post by freelancerusk »

Kejn wrote: 31/05/2020 23:22
freelancerusk wrote: 31/05/2020 23:09
Kejn wrote: 31/05/2020 23:03

Protestovo ti ili ne, zapalio sve kantone sa bošnjačkom većinom ili ne, to neće promjeniti mišljenje Vjekoslava Bevande da potpiše finansiranje izbora. Jel ti to jasno? A Hrvati glasaju za HDZ od kraja rata pa na ovamo. To se neće promjeniti nikada.
Eto, Hrvati nam krivi, oni sami blokirali izborni proces, nisu se dogovorili sa svojim partnerima, velikim Bošnjacima i velikim Srbima.

:roll: :lol:
Da jesu Hrvati su krivi. Ministar iz reda HDZ-a ne želi da potpiše odluku o finasiranju lokalnih izbora 2020-te. Šta je nejasno?
Što bi Senad reako, "jasno je meni, sine moj, sve", a i tebi je sve jasno i dobro znaš da se mostarizacija Bosne i Hercegovine ne dešava po direktivi samog HDZ-a.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#53 Re: PROTESTI 2020

Post by Kikibombona »

Kejn wrote: 31/05/2020 21:25Ja kažem čekajte izbore a on uzvraća "jelde bolje da nema izbora". NiP/NS/SDP bot logika in a nutshell.
Da cekamo kao Mostarci?

Ako ne bude izbora ove godine moglo bi biti nasilnih protesta.

...

Svakako treba demonstrirati svaki mjesec, kao sto najavljuje PzP, da se probudi ovaj uspavani i porazeni narod. Vrijeme je da ustanemo i maknemo SDA gamad sa vlasti.
User avatar
tvojkomsija
Posts: 1478
Joined: 21/04/2014 17:59

#54 Re: PROTESTI 2020

Post by tvojkomsija »

Ludzak wrote: 31/05/2020 23:19
tvojkomsija wrote: 31/05/2020 23:16
Ludzak wrote: 31/05/2020 23:14 Mirni protesti :lol:
Pa takav protest nigdje u svijetu ne prolazi. Revolucija se ne moze mirnim protestom sprovesti. Posebno ovo stanje kpje imamo u državi.
Prvi je bio mirni i, moze se reci, malobrojan.
Karakter iduceg protesta zavisi od njih na vlasti..
Dok se ne okupi 50 000, to onda nisu protesti. To je vise parada. Ali realno, takvo sto se nece nikad desiti
Ovaj protest je bio organiziran "na vrat na nos", slabo izreklamiran, i to od "slabije" stranke pa je opet bio respektabilan broj ucesnika.
Bit ce to dosta bolje... ima nas i vise nego sto oni misle :)
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#55 Re: PROTESTI 2020

Post by invincible1921 »

Revolucija, protesti; bunt itd moraju imati cilj i plan ma kakvi oni bili..

Ne mogu ti ciljevi bit da yebes mater nekom, razbijes auto, lincujes bakira..
mury90
Posts: 49
Joined: 17/06/2013 14:40

#56 Re: PROTESTI 2020

Post by mury90 »

nosara wrote: 31/05/2020 22:06 Dzaba sve, dzaba FGR raja pljuje, laje, place, cmizdri….ne moze nista ni Fadilu, ne Bakiru.Mjesec dana pripremali skup u Sarajevu, doslo im 1 000 ljudii.E sad bi se ljudi trebali zapitatati, zasto im je doslo samo 1 000 ljudi, I zasto na svakim izborima budu pometeni.Odgovor je vrlo prost, jer NAROD ZNA DA SE SDA I BAKIR BORE ZA BOSNU, ZA NAROD, ZA DRZAVU. IAKO OVO FGR RAJI IZGLEDA SMIJESNO, “OBICNOM NARODU” NIJE.I ZATO ON NIKAD NECE GLASATI PROTIV SVOJE DRZAVE I NARODA. :thumbup: :bih:
Naroda nema samo iz razloga jer ih vecina NEMA sredstava da dodje u SA i da prisustvuje protestima, za to se mozemo zahvaliti SDA hobotnici.
Svako ko se zalaze za to da su paraziti iz SDA na vlasti je ili mentalno oboljela osoba ili (najcesci slucaj) satelit ovim pomenutim parazitima i ima neku korist od toga.

Ja nisam za SDP, ja nisam za NiP, ja nisam specijalno opredjeljen za neku stranku, ja samo vidim da zadnjih X godina u drzavi nema napretka, stanje ne ide na bolje, cak stavise ide na gore, i desavaju se ovakve situacije gdje gamad na vlasti krade i pljacka sta i gdje stigne, ali sve do jednom.

Svim entitetima koji zive u rektumima gore navedenih i koji su svjesni nepravde koju njihovi "domacini" sprovode zelim da uzivaju dok jos imaju priliku.

Nicija nije do zore gorjela. :)
el-weedo
Posts: 72
Joined: 20/05/2013 00:45

#57 Re: PROTESTI 2020

Post by el-weedo »

nosara wrote: 31/05/2020 22:06 Dzaba sve, dzaba FGR raja pljuje, laje, place, cmizdri….ne moze nista ni Fadilu, ne Bakiru.Mjesec dana pripremali skup u Sarajevu, doslo im 1 000 ljudii.E sad bi se ljudi trebali zapitatati, zasto im je doslo samo 1 000 ljudi, I zasto na svakim izborima budu pometeni.Odgovor je vrlo prost, jer NAROD ZNA DA SE SDA I BAKIR BORE ZA BOSNU, ZA NAROD, ZA DRZAVU. IAKO OVO FGR RAJI IZGLEDA SMIJESNO, “OBICNOM NARODU” NIJE.I ZATO ON NIKAD NECE GLASATI PROTIV SVOJE DRZAVE I NARODA. :thumbup: :bih:
EsDeA se bori za svoje privatne interese. Da se oni bore za narod ne bi bila minimalna plaća 500 KM, a njima 5000.
Naprosto ne mogu da razumijem taj stranački kapacitet mozga, na koji način razmišljate o čemu šta kako.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#58 Re: PROTESTI 2020

Post by agent_zero »

Kejn wrote: 31/05/2020 18:06 Imate izbore i na izborima smjenite vlast. Sve ostalo je posao za organe gonjenja, poput pozivanja na nerede.
O čemu ti pričaš i gdje ti živiš?

Izbore i rezultate istih u FBiH kontrolišu SDA i HDZ.
User avatar
Kamper
Posts: 616
Joined: 22/12/2019 18:32

#59 Re: PROTESTI 2020

Post by Kamper »

Kejn wrote: 31/05/2020 23:22
Da jesu Hrvati su krivi. Ministar iz reda HDZ-a ne želi da potpiše odluku o finasiranju lokalnih izbora 2020-te. Šta je nejasno?
SABOR U MOSTARU
Adil Osmanović emotivno govorio o saradnji HDZ-a i SDA: Bili smo i bit ćemo partneri
User avatar
EmiRem
Posts: 526
Joined: 17/01/2011 20:28

#60 Re: PROTESTI 2020

Post by EmiRem »

Nazalost , mislim da sve ostaje na ´´tastaturi´´ . Ne osudjujem , nisam bolji . Moj izbor je bio da odem iz ´´drzave´´ iako sam za bosanske uslove imao odlican posao. Bavim se IT/Cyber sigurnoscu, od kraja prosle godine zivim u Becu i ne bih se vratio nikada vise. Ko da sam tek sada progledao kad vidim sta je pravna drzava i zakon jednak za sve. Iako sam stranac ovdje od drzave sam dobio vise nego za 36 godina zivota tamo.
Moje misljenje je da jednostavno do mentaliteta a jos vise do neobrazovanosti stanovnistva.
Ja se ne vracam , ali tamo mi je familija i zao mi je kad gledam sta se desava. Nazalost , mislim da kada otvore granice da ogroman val iseljenjea slijedi i ne mogu nikoga kriviti cak mogu i preporuciti.
Ovdje je puno svih naroda s balkana i sa ´´losijim´´ poslovima (ja imam super posao) ali ne pada im napamet da se vracaju.
SDA je najvece zlo koje se ikada desilo u BiH , a Karadzicev najveci ´´uspjeh´´ nije rat nego migracija polu ili nepismenog stanovnistva u velike gradove koji su zasjeli na vlast.

Sretno mojim zemljacima bez oobzira na vjeru i naciju !
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#61 Re: PROTESTI 2020

Post by agent_zero »

EmiRem wrote: 01/06/2020 00:35
SDA je najvece zlo koje se ikada desilo u BiH , a Karadzicev najveci ´´uspjeh´´ nije rat nego migracija polu ili nepismenog stanovnistva u velike gradove koji su zasjeli na vlast.

Sretno mojim zemljacima bez oobzira na vjeru i naciju !
Tačno, koje smo mi budale bili 92-ge i dopustili ovom talibanskom mafijaškom SDA ološu da nas zajaše... strašno.
User avatar
hamza_sa
Posts: 1095
Joined: 25/02/2009 11:35

#62 Re: PROTESTI 2020

Post by hamza_sa »

Kejn wrote: 31/05/2020 21:59
tvojkomsija wrote: 31/05/2020 21:30
Kejn wrote: 31/05/2020 21:26

A ko ste vi?
Oni kojima je dosta 30 godina diktature, skretanja paznje s kriminala na nacionalna pitanja, i populizma.
Tebi ako je dobro, onda nista... niko te nece tjerat da izlazis na izbore ili razmisljas svojom glavom.
Ipak je ovo "demokratija"..
Odlično. Izađeš na izbore i zaokružiš svoje SDA otpatke. Ko pobjedi formira vlast. Bez ikakvih poziva na nerede i zakon ulice.
Dusa moja draga, kako li ti lijepo pase ta demokratija o kojoj nam zboris, eto ovdje na ovim forumskim bespucima.

Dao bih sve na svijetu da se mozemo pogledati ti i ja oci u oci, pa da mi onda ti takav kakav jesi sve objasnis, onako uz kahvu, o toj lijepoj demokratiji koju promovises.

Da mi objasnis da sam kreten koji je svojom voljom glasao za nezavisnu RBiH i nakon toga kada je pocela agresija na istu u temelje iste kao mali kamicak ugradio prvo svoje najmilije pocevsi od oca koji je poginuo kao borac, preko rodbine koja je masovno pogubljena u jednom danu, pa do mene samog koji je eto nazalost pored silnih ranjavanja prezivio, opravdavajuci svoju odluku da izadjem na referendum.

Da mi objasnis, da sve ulozeno je bilo samo i zarad kantona sa Bosnjackom vecinom, pa da u jednom od tih Bosnjackih kantona ti mozes imati u svojoj vjeri i na svojoj zemlji slobodu da nam govoris da smo kreteni i da je sve OK, ali ako nam se ne svidja da izadjemo na izbore i da glasamo i onda glasajuci kako kazes za otpatke od sda trazimo hajra za sebe.

Da mi objasnis da lopovi i kriminalci samo zato sto imaju muslimanska imena i pripadaju stranci sda imaju dobre namjere kako prema Bosni i Hercegovini, tako i prema Bosnjacima, pa ako im se u toj dobronamjernosti omakne da ukradu koju milijardu, ne milione, u proteklih 25 godina nakon agresije, ne treba uzimati za zlo. Jer oni su pripadnici stranke koja je organizovala odbranu a Boga mi i odbranila Bosnu i Hercegovinu.

Jer nam je trenutni lider te stranke pokusavao objasniti da cemo biti napadnuti, a mi ganismo shvatali. Pa nam je obezbjedio njemacke vojne dzempere da se mozemo braniti. Pa dok smo mi pojedinci tesko ranjeni lezali po bolnicama sirom Bosne i Hercegovine, on je ratovao kilometrima iza neprijateljski linija.


Bijesan sam i ljut!!

Znam da je ova poljana forum i da svi mi imamo pravo iznositi svoja misljenja krijuci se iza raznoraznih nickova, ali se pitam samo da li takvi kao ti kada pisete svoje postove imate imalo stida i srama??!?!?!

O Allahu dz.s. necu ni da ti pisem, jer koliko vidim ti sa vjerovanjem u njega imas samo u svojim shvatanjima vjere.

Ako ti je vjera spala na to da branis ovo sto se trenutno desava u Bosni i Hercegovini, da branis kriminal pravdajuci to vezivanjem pojedinaca za Bosnjacki narod mislim da si pogrijesio vjeru.
sumirprimus
Posts: 80769
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#63 Re: PROTESTI 2020

Post by sumirprimus »

na zalost hamza ne dira to njih. bagra je to gora od cetnika.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#64 Re: PROTESTI 2020

Post by nosara »

Image

Prc :izet:
laik1981
Posts: 12930
Joined: 05/12/2012 13:04

#65 Re: PROTESTI 2020

Post by laik1981 »

User avatar
freelancerusk
Posts: 480
Joined: 19/07/2018 16:05

#66 Re: PROTESTI 2020

Post by freelancerusk »

nosara wrote: 01/06/2020 08:00 Image

Prc :izet:
Znam ja da tebi nije lahko, sada SDA sličice, istovremeno profilna slika grb Jugoslavije - malo Jugobalija, malo SDA Jugend... težak je to život, baš mi te žao.

Ovo je poseban dan, za posebnog forumaša. :maca:
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#67 Re: PROTESTI 2020

Post by Dr. Kuca »

Protesti su bili raja, treba ih organizovati jednom mjesecno.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#68 Re: PROTESTI 2020

Post by nosara »

Ma jednom godisnje. Obavezno vikendom.

Laganica setnjica, kako smo komsija, dobro smo, nema nikakvog razloga za nerviranje. fgr iz kataloga.

A promjene ce doci same. Aha. :lol:
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#69 Re: PROTESTI 2020

Post by biscanka2 »

Kikibombona wrote: 31/05/2020 23:25
Kejn wrote: 31/05/2020 21:25Ja kažem čekajte izbore a on uzvraća "jelde bolje da nema izbora". NiP/NS/SDP bot logika in a nutshell.
Da cekamo kao Mostarci?

Ako ne bude izbora ove godine moglo bi biti nasilnih protesta.

...

Svakako treba demonstrirati svaki mjesec, kao sto najavljuje PzP, da se probudi ovaj uspavani i porazeni narod. Vrijeme je da ustanemo i maknemo SDA gamad sa vlasti.
Da je zdravo pravosudje BiH ni jedna stranka (to jest jnihovi poglavari) sve ovo sto rade nebi mogli raditi .Treba procesljati pravosudje a prvo sa Tadickom poceti. :run:
sumirprimus
Posts: 80769
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#70 Re: PROTESTI 2020

Post by sumirprimus »

dok god trazite krivce u drugima a ne u sebi i svojoj potpori kriminalnoj sda, ovde nece biti bolje.
prvi i najveci krivac za vecinu sranja ovde je sda.
User avatar
lethalthreat
Posts: 532
Joined: 22/07/2010 19:34

#71 Re: PROTESTI 2020

Post by lethalthreat »

Kakvi protesti, nema od toga ništa. Time se eventualno može svrgnuti vlast ali to ne znači automatski da će se i živjeti bolje. Trenutno stanje je gore od Marcosovih Filipina. Ili se pridružiti vodećoj diktaturi, ili trpiti represiju ili namotati kablove i bježati u bolje sutra koje negdje tamo već postoji. Pa neka svako bira...
sumirprimus
Posts: 80769
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#72 Re: PROTESTI 2020

Post by sumirprimus »

logika i zdrav razum nalazu da je najbolja varijanta bjezat odavde, jer je previse ovaca za sisanje i ne vrijedi tu nikakva prica, dokazi niti postupci.
same reakcije sdaovaca nakon pustanja ovih krimosa da se brane sa slobode govori sama za sebe dosta toga.
cetvrta opcija trazi kriticnu masu...
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#73 Re: PROTESTI 2020

Post by zlajaBHF »

Da li je SDP krao dok je imao vlast, isto kao SDA?

Da li su i ostali, Koji su imali vlast zadnjih 25 godina krali kao i SDA, kad su imali priliku?
Znaci, SBiH, SDP, SBB, HDZ, SNSD, SDS

Ako je odgovor pozitivan, onda znaci da kradu svi, sto znaci da nije problem u odredjenim strankama, nego citavom sistemu.
Instutucije se uopste ne bave problemom. Kako se boriti protiv lopovluka, kad 97% naroda krade drzavu gdje stigne, a kao problem je u nekoj stranci.

Profesori u skolama varaju, doktori uzimaju mito, vlasnici radnji varaju sa placanjem poreza itd itd itd.
sumirprimus
Posts: 80769
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#74 Re: PROTESTI 2020

Post by sumirprimus »

znaci pravdanje 30godisnjeg zlocina nad vlastitim narodom i urusavanjem drzave radi vlastite koristi pokusavate izjednacit sa cim?
ko je postavo temelje danasnjem krahu svih vrijednosti i bijega od odgovornosti?
glavni i odgovorni i njima svi racuni idu su sda koja je na vlasti manje vise cijeli ovaj period. oni su vrecama u ratu pare uzimali, bakir diverzant, seka pobjegulja idealan bracni par. sta kazu vaznija stranka od drzave i javnosti.afera asim, respirator, glupan fikret, seoska varalica fadil,brankovic sve po zakonu, hadzipasica smo i zaboravili, efendic ubistvo nikad zavrsen proces. na sto su uvijek vadili dok su krali svoj narod? na srbe i hrvate. pa ima li kraja?
svaki pokusaj pravdanja kriminalne sda je jedan ko i sam kriminal koji su pocinili.
stid i sram da vas bude svih koji to radite ako za isti znate.
User avatar
MarshalDodik
Posts: 1329
Joined: 20/11/2018 16:45

#75 Re: PROTESTI 2020

Post by MarshalDodik »

Vise ljudi voli svoje trenutne prvake, Fadile, Fikrete, Seke itd.. nego onih koji su spremni demonstrirati.
Fact
Locked