PROSLAVA OTVARANJA PUTA SELO LUKA (SREBRENICA)

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
Post Reply
duplo_golo
Posts: 53
Joined: 09/04/2008 19:32
Location: jos malo pa daleko

#1 PROSLAVA OTVARANJA PUTA SELO LUKA (SREBRENICA)

Post by duplo_golo »

Povodom svečanog otvaranja puta prema selu Luka i Krušev Do šesdesetih godina počelo se obilježavati proslavom/teferičem sa prigodnim programom.Tako će i ove godine na planini Lučica,tačnije na mjestu Lučanski Čairi biti održan prigodan program sa sportskim aktivnostima a teferič će uveličati korida. Teferič je organizovan i najavljen za nedelju 27.09.2009. sa početkom u 12h.
Naime,selo Luka i selo Krušev Do su prije rata imali samo taj makadamski put iz Srebrenice i veoma loš put prema Žepi.Republika Srpska i građevinsko preduzeće Žepa Inžinjering sa vlasnikom Enverom Štitkovcem Žućom su finansirali ovaj projekat asfaltiranja i spajanja Srebrenice i Žepe preko ovih sela. (Žućo je inače otvorio fabriku za preradu voća i povrća te otkupnu stanicu u Žepi,te je otvorio fabriku za pakiranje pitke vode koju izvozi u EU i SAD...sve u cilju održivog povratka mještana sa područja Žepe i Srebrenice). Asfaltiran je put na relaciji Zlovrh(Žepa) do Vukoljinog Stana (planina Lučica) a ostatak puta prema Srebrenici će biti završen do kraja Avgusta 2010. godine.

Mještani sela Luka i sela Krušev Do vas pozivaju da svojim prisustvom uveličate proslavu/teferič :bih:
Ne pada mi na pamet
Posts: 329
Joined: 16/06/2009 15:46

#2 Re: PROSLAVA OTVARANJA PUTA SELO LUKA (SREBRENICA)

Post by Ne pada mi na pamet »

Alkoholijada 2009.
duplo_golo
Posts: 53
Joined: 09/04/2008 19:32
Location: jos malo pa daleko

#3 Re: PROSLAVA OTVARANJA PUTA SELO LUKA (SREBRENICA)

Post by duplo_golo »

Ne pada mi na pamet wrote:Alkoholijada 2009.
Stvarno vas ne kontam!
Morate li svaku temu komentarisati u negativnom smislu?
Da,alkoholijada i šta sad? Ovim ljudima je potrebna i ovakva pomoć,prepušteni su sami sebi,Federacija ne vodi računa o njima a pogotovo ne RS.Nemaju ni struje u selu ali ljudi čuvaju tradiciju...pogotovo sad kad im je došao asfalt.

Molim vas suzdržite se negativnih komentara. Ako vam tema ne odgovara zaobiđite je.Ovim ljudima je dosta takvih mišljenja pojedinaca. To je njihova tradicionalna proslava iz šesdesetih i to im je jednom godišnje šansa da se okupe i stari i mladi mještani tih sela koji su protjerani i raseljeni diljem svijeta
Stvarno vas ne kontam!
Ne pada mi na pamet
Posts: 329
Joined: 16/06/2009 15:46

#4 Re: PROSLAVA OTVARANJA PUTA SELO LUKA (SREBRENICA)

Post by Ne pada mi na pamet »

duplo_golo wrote:
Ne pada mi na pamet wrote:Alkoholijada 2009.
Stvarno vas ne kontam!
Morate li svaku temu komentarisati u negativnom smislu?
Da,alkoholijada i šta sad? Ovim ljudima je potrebna i ovakva pomoć,prepušteni su sami sebi,Federacija ne vodi računa o njima a pogotovo ne RS.Nemaju ni struje u selu ali ljudi čuvaju tradiciju...pogotovo sad kad im je došao asfalt.

Molim vas suzdržite se negativnih komentara. Ako vam tema ne odgovara zaobiđite je.Ovim ljudima je dosta takvih mišljenja pojedinaca. To je njihova tradicionalna proslava iz šesdesetih i to im je jednom godišnje šansa da se okupe i stari i mladi mještani tih sela koji su protjerani i raseljeni diljem svijeta
Stvarno vas ne kontam!
Nije negativan, samo sam zaboravio smajli dodati :) Vole ljudi da popiju, bolje nego da se drogiraju :)
fukara_tz
Posts: 5991
Joined: 14/12/2003 00:00

#5 Re: PROSLAVA OTVARANJA PUTA SELO LUKA (SREBRENICA)

Post by fukara_tz »

Svečano je danas bilo i u selu Osmače

Pušten u promet asfaltni put u Osmačama kod Srebrenice

Federalno ministarstvo raseljenih osoba i izbjeglica ove godine je u srednjem Podrinju realiziralo više projekata na uređenju infrastrukture, u šta je utrošeno oko 4.000.000 KM. „Za izgradnju puta u Osmačama, dužine 4.200 metara, Federalno ministarstvo raseljenih osoba i izbjeglica je izdvojilo oko 1.200.000 KM. Znamo šta put znači za sve stanovnike seoskih centara i drago nam je da je i ovaj projekt završen, istakao je Edin Mušić, ministar Federalnog ministarstva raseljenih osoba i izbjeglica.Posebno svečano bilo je u Osmačama, gdje se vratilo stotinjak Bošnjaka i gdje je danas u promet pušten asfaltni put

Osmače
Image

Image
Post Reply