Prošla godina bila je najuspješnija u Upravi za indirektno oporezivanje BiH od njenog osnivanja

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...
Post Reply
Hame_

Prošla godina bila je najuspješnija u Upravi za indirektno oporezivanje BiH od njenog osnivanja

Post by Hame_ » 07/10/2017 22:04

EU Ekonomija...

Belgijski reprezentativac Kevin De Bruyne bio je izuzetno nezadovoljan zbog lošeg terena stadiona Grbavica, gdje su stigli do pobjede 4:3 protiv selekcije BiH.

"Osvojili smo tri boda i sretni smo zbog toga. Bio sam zabrinut da ću se povrijediti, ali je dobro prošlo. Neprihvatljivo je bilo igrati utakmicu na ovakvom terenu. FIFA mora nešto učiniti povodom ovoga da se ne ponavlja u budućnosti. Posljednji put sam igrao na ovakvom terenu kada sam imao sedam godina", rekao je De Bruyne.

BiH Ekonomija...

Prošla godina bila je najuspješnija u Upravi za indirektno oporezivanje BiH od njenog osnivanja. UIO je prošle godine prikupila 6,241 milijardi maraka indirektnih poreza i to na osnovu poreza na dodanu vrijednost, akciza, carina i putarina.
Portparol UOI BIH Ratko Kovačević rekao je danas u Banjoj Luci da ovaj iznos predstavlja povećanje od 359 miliona maraka u odnosu na prošlu godinu, odnosno da su prihodi narasli za 6,1 posto.

Image

Nakon par godina...

Image

Prihodi od indirektnih poreza u devet mjeseci 2017. godine iznosili su 5 milijardi i 226 miliona KM i veći su za 362 miliona KM ili 7,43 posto u odnosu na isti period 2016. godine, kada su iznosili 4 milijarde i 864 miliona KM, istaknuto je iz UIOBiH.
"Samo u septembru 2017. godine prikupljeno je oko 637 miliona KM indirektnih poreza, što je za 40 miliona KM više u odnosu na septembar 2016. godine", saopćeno je iz Uprave za indirektno oporezivanje BiH.

insomnia78

Re: Prošla godina bila je najuspješnija u Upravi za indirektno oporezivanje BiH od njenog osnivanja

Post by insomnia78 » 07/10/2017 22:38

Sretno svima koji slave. Nego sta je ovo plavo vako dobro

toure123

Re: Prošla godina bila je najuspješnija u Upravi za indirektno oporezivanje BiH od njenog osnivanja

Post by toure123 » 08/10/2017 13:28

Ovo je klasicni put ka aparthejdu, tiraniji, robovlanistvu ili kako vec hocete da ga nazovete. Namete povecavaju, ljudi ne rade nista... Plate se nisu povecale od 2000te godine, situacija sve gora, nameti sve veci.

Ljudima se mozda tako ne cini, ali ovdje ima nekih koji jedva cekaju da se opet zapuca. E sta ce onda ove guzonje sa drzavnih aparata radit kad ih narod nabaci na vile, to cemo vidjeti...

PDV, akcize, carine... Na sve moguce nacine nas pljackaju i jebu u mozak a mi sutimo!

Zakone nam sastavljaju nepismeni ljudi koji ni za poljoprivrede nisu stvoreni, frljooki, muskobanjasti ljudi. Mislimo da ce nam biti bolje ako odemo u Njemacku, Austriju, a ne shvatamo da nam nigdje nece biti bolje ako sebi ne stvorimo uslove za to, pa cak ni u Njemackoj a niti Austriji!!!

Ne znam za druge gradove, ali u mom gradu ja vidim gdje omladina masovno odlazi, gdje mladi i sposobni ljudi odlaze jer ne zele ostati u rupama i cekati politicke stranke da ih zaposle. Od sve omladine ostaju samo podobni i nesposobni, oni koji nikada u zivotu nista drugo ne bi ostvarili na posten nacin vec da ciste nekome cipele da ih ubaci u neku drzavnu firmu. Jadno da ne moze biti jadnije.

Od citavog biznisa, otvaraju se kladionice, banke koje bukvalno sluze kao drzavni salteri gdje mozes vaditi papire/privatne dokumente.

Ljudi moji moramo se zapitati gdje ovo vodi, i da li je kasno da se ista promjeni ??? Sat nam kuca, 5 do 12 je, a mi sutimo i cekamo da se nesto promjeni samo od sebe!!!!

Meni se tacno place kad vidim da je iza rata bilo bolje stanje nego sada!!!! Do kada vise ???

Maraschino

Post by Maraschino » 08/10/2017 13:49

Jesu to oni sto se masiraju u toku radnog vremena i jos plate za to dobijaju.

Post Reply