"Prosjaci"?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
lady midnight
Posts: 2624
Joined: 24/04/2007 16:06
Location: iznad oblaka

#326

Post by lady midnight »

pitt wrote: pa da....rad je lijek za sve./.....pogotovo u zemlji u kojoj je nezaposlenost preko 40% i gdje ni oni sa najvisom strucnom spremom jedva na kraj izlaze.......sasvim je normalno ocekivati da manjine i najugorzeniji nadju adekvatne poslove. :-) :-) :-) :-)

Zipa ti lady da on ne dobije stripes i kandziju u ruke :D:D:D
pitt, lady je ovakvima razbijala noseve na ulici, a i opet bi da joj sluchajno kazhe neshto ovako u lice.
kEN0
Posts: 881
Joined: 01/07/2006 15:27
Location: Sarajevo

#327

Post by kEN0 »

lady midnight wrote:
pitt wrote: pa da....rad je lijek za sve./.....pogotovo u zemlji u kojoj je nezaposlenost preko 40% i gdje ni oni sa najvisom strucnom spremom jedva na kraj izlaze.......sasvim je normalno ocekivati da manjine i najugorzeniji nadju adekvatne poslove. :-) :-) :-) :-)

Zipa ti lady da on ne dobije stripes i kandziju u ruke :D:D:D
pitt, lady je ovakvima razbijala noseve na ulici, a i opet bi da joj sluchajno kazhe neshto ovako u lice.
aj ne rise.
Leonid Breznjev
Posts: 5302
Joined: 04/11/2006 03:32
Location: Kamenskoje

#328

Post by Leonid Breznjev »

kEN0 wrote:
lady midnight wrote:
pitt wrote: pa da....rad je lijek za sve./.....pogotovo u zemlji u kojoj je nezaposlenost preko 40% i gdje ni oni sa najvisom strucnom spremom jedva na kraj izlaze.......sasvim je normalno ocekivati da manjine i najugorzeniji nadju adekvatne poslove. :-) :-) :-) :-)

Zipa ti lady da on ne dobije stripes i kandziju u ruke :D:D:D
pitt, lady je ovakvima razbijala noseve na ulici, a i opet bi da joj sluchajno kazhe neshto ovako u lice.
aj ne rise.
takodjer ban! samo da se zna!
tempora
Posts: 2798
Joined: 03/07/2002 00:00

#329

Post by tempora »

Ne mogu da se otrgnem osjecaju, da neki ovdje, svoje prozivljeno namecu kao osnovu razmisljanja ostatku foruma. :? Prosjacko mahalanje.
luciferino
Posts: 1960
Joined: 18/08/2005 17:54

#330

Post by luciferino »

Bilo bi poželjno da neko od moderatora zaključa ovu temu. Više se nema šta reći, a koliko vidim, podjeljeni smo i u tabore. Inače, ne vidim ništa loše ako neko govori o onome što je proživio i koristi to kao neku polaznu tačku, a ako ste sretnici, pa nemate takvog negativnog iskustva ili možda ne živite ovdje...onda ste valjda zaista sretnici. Što se nametanja mišljenja po forumima tiče, ako vam se na jednom forumu može bilo šta nametnuti, e onda stvarno... ;-)
nikad_izvini
Posts: 1828
Joined: 16/01/2008 02:44
Location: ma nije ni narod glup...vidi narod sve to

#331

Post by nikad_izvini »

:-) Primjetih nešto :-D Većini(ne svima) koja je "protiv prosjaka" smeta što im zaprljaju auto :-D
Lijepo je da smo tako pedantni :D Da pazimo na troškove.Nego,šta bi sa ostatkom sredstava što odlaze iz džepa.Čini mi se mnogo veći iznosi nego pranje vozila.Ili sa sredstvima koja su mogla doći,a nisu,zbog objektivnih okolnosti :-D
Prosjake "udaramo",zato što možemo.A vamo......

Meni će smetati,kada budemo Švica,do tada.....imam mnogo većih problema u životu od uprljane šajbe i "daj mi maaarkuuu".Oni su samo posljedica društva u kojem živimo.
tempora
Posts: 2798
Joined: 03/07/2002 00:00

#332

Post by tempora »

luciferino wrote:Bilo bi poželjno da neko od moderatora zaključa ovu temu. Više se nema šta reći, a koliko vidim, podjeljeni smo i u tabore. Inače, ne vidim ništa loše ako neko govori o onome što je proživio i koristi to kao neku polaznu tačku, a ako ste sretnici, pa nemate takvog negativnog iskustva ili možda ne živite ovdje...onda ste valjda zaista sretnici. Što se nametanja mišljenja po forumima tiče, ako vam se na jednom forumu može bilo šta nametnuti, e onda stvarno... ;-)

Ah zaboga, nasla si se prozvanom! Naravno.Da li sam ja i koliko sam toga i kako prozivjela, nije razlog da kroz to iskustvo propagiram sterilizaciju, kastraciju,protjerivanje i sta ono bi sve navedeno u tematici kao potpora prozivljenom? :shock: :oops:
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#333

Post by mIRCerka »

Faust wrote:Evo, vratih se. I ono što naučih na 13. strani je: ignoriraj luciferno i mircerku. Zašto? Zato što vlastitu logiku sapuničastih filmova, serija, muzike pokušavaju koristiti kao humor. Dakle, papučar je nužno muškarac koji se složi sa mišljenjem žene. No, novina na forumu jeste da to izgovara žena. Dakle, luciferno možda izgleda kao žena, ali sigurno misli kao muškarac koji bi da vlada. :D Zato i ne čudi što bi "prosjake" pomakla da je ne vuku za rukav i da ne postanu sitni kriminalci u metropoli u kojoj ona živi. Ali zato ništa ne bi učinila da iz centra pomakne "centre moći" koji su krivi za sve probleme u državi (a pod sve spadaju i "prosjaci"). Pošto većim dijelom se ovo odnosi i na mircerku, zaključak - slične su. Ostale analogije neka izvode same. Vidim, to im dobro ide. @luciferno je samo forumašica i ima pravo napisati šta želi, ali ova druga (@mircerka) je moderator. Posmatrano iz tog ugla: šta očekivati od foruma ako teme čita ona i odlučuje šta je u skladu s pravilima, a šta ne.
Dakle, muškarci u tijelu žene (možda) - zbogom na ovoj temi! :D
Fauste fauste, dok je mirci pokusavala pomaci centar moci, ti si prolazio pored i smijuljio se kao i vecina drugih...
mirci kad se obrati ko mod bude jasna i glasna i kratka, a kad razvuce pricu, to pise kao forumash...
Pravila imas napisana crno na bijelo, procitaj pa onda edituj svoj post, jer ja ne odlucujem sta je u skladu s pravilima, vec pravila jednostavno primjenjujem...
:D

Bila sam na autopijaci danas, bosonoga nana ide kroz gomilu i govori DAJTE UDIJELITE NE DAO BOG DA SE VAMA OVO DESI i na pitanje gospodje u crvenoj jakni NANO DAJ BONA DA TI KUPIM CIZME KAKVE OVDJE ona kaze NECU NE TREBAJU MI...pa ja onda kupim one ciglica slatkise od jednog dede na samom ulazu, jer on ipak stoji i prodaje i ne odbija pomoc...

A ti bujrum, i dalje iz ureda ili stana filozofiraj sta bi bilo kad bi bilo, jer tvoj komentar o micanju centra moci je ravan komentaru na zidnom forumu za NG paketice "necu za cafirske praznike, dajte neki drugi datum onda cu ucestvovati"...
User avatar
Topla voda
Posts: 8148
Joined: 06/11/2006 23:59
Location: Auberge

#334

Post by Topla voda »

1.ko je po vama odgovoran za problem prosjachenja?
--oni koji ne provode zakon o zabrani prosjacenja
2.da li su prosjaci ti koji ugrozhavaju vas lichno, vash zhivotni standard, i kako? (zamolila bih da se u igru ne dovode kriminalci koji nasrcu na ljude po mrachnim prolazima, agresivni narkomani... ovdje prichamo o prosjacima koji vuku za rukave i koji su dosadni, ali fizichki ne ugrozhavaju nikoga).
--ne ugrozavaju moj zivotni standard,ne dam ni marke nikome
3.koliko vam ovaj vid drushtvene anomalije smeta vishe ili manje od svega ostalog shto imamo u drushtvu - kriminal na najvishem nivou, korupciju u pravosudju, nepotizam u politici i ekonomiji, nacionalnu segregaciju?
--u odnosu na ostalo ,ovo je trivijalno,al moram primijetiti da utices na odgovor,ovim pojasnjenjima :-D
3. koliko mislite da je ovaj problem ustvari uvezan sa svim navedenim?
--ne vidim da je vezan i da je dio neke mreze organizovanog kriminala,nego da je "izolovani"problem.vodje ovih poslova ,gledaju da u situaciji u kojoj smo ugrabe nesto za sebe i ne mislim da su i u nekim drugim poslovima,ako je uopste to pitanje :)
4.da li mislite da ce se problem prosjachenja rijeshiti ako se "ochisti" ferhadija odnosno ako se smjeste negdje drugo?
--ovo je pitanje ,o kojem ako se malo dublje razmisli,je ,sto se kaze,mac sa dvije ostrice .na prvu bih rekao -ne nece se rijesiti..al kad malo bolje skontam..manji promet,manja zarada.
prosjacenje se i odvija u prometnim ulicama,u prometnim kaficima,u sredstvima prevoza...ako se iskorijeni na tim mjestima,ne vjerujem da ce se prosjaciti negdje gdje ne bude kontrole.ne mislim da ce prosjaci "raditi "u buca potoku ili otici u trnovo.i moj konacni odgovor je "da",ako to ukljucuje i sredstva javnog prevoza i siri centar grada.
5.da li mislite da problem prosjachenja trebaju da rjeshavaju gradjani sami, time shto ce uzeti "pravdu u svoje ruke" -- a samim tim i proizvoljno odluchivati shta je pravda, a shta ne?
--naravno,ne,ali opet insinuiras odgovor sa pitanjem
6. kolika je mogucnost da kod ovakvih "akcija" u igru upadne rasizam koji je djelimichno "isplivao" na ovoj temi?
--velika
7.da li smatrate da su ovi prosjaci i sami zhrtve?
--da
8. ako jesu, chega?
--zrtve roditelja i njihovih stecenih navika, i mislim da bi edukacija trebala da ide ka roditeljima,a ne ka djeci
9.shta mislite shta ce se desiti sa djecom koja se uhvate bez dokumenata i koja se deportuju?
--ne mozes deportovati nekog ,za koga ne znas odakle je dosao,odnosno,ako nije u zivotu imao nikakve dokumente.on je tvoj.
stoga mnoge drzave i izbjegavaju da daju dokumente ovoj grupaciji,da se ne bi pojavile kao domicilne,u slucaju njihovog odlaska u neku drugu zemlju
10. odnosno, koliko vam je to uopce bitno shta ce se desiti sa njima van nashih granica?
--ako su drzavljani moje zemlje briga me,kao i za svakog drugog.
ako nisu,ima neko drugi da brine o njima,vjerovatno ta njihova drzava .

11.koliko vas je spremno uchiniti neshto konkretno po ovom pitanju, i shta?
--spreman sam da doprinesem rjesavanju problema,tako sto ne dam nijednom prosjaku dinara.
nikad_izvini
Posts: 1828
Joined: 16/01/2008 02:44
Location: ma nije ni narod glup...vidi narod sve to

#335

Post by nikad_izvini »

Topla voda wrote:1.ko je po vama odgovoran za problem prosjachenja?
--oni koji ne provode zakon o zabrani prosjacenja
2.da li su prosjaci ti koji ugrozhavaju vas lichno, vash zhivotni standard, i kako? (zamolila bih da se u igru ne dovode kriminalci koji nasrcu na ljude po mrachnim prolazima, agresivni narkomani... ovdje prichamo o prosjacima koji vuku za rukave i koji su dosadni, ali fizichki ne ugrozhavaju nikoga).
--ne ugrozavaju moj zivotni standard,ne dam ni marke nikome
3.koliko vam ovaj vid drushtvene anomalije smeta vishe ili manje od svega ostalog shto imamo u drushtvu - kriminal na najvishem nivou, korupciju u pravosudju, nepotizam u politici i ekonomiji, nacionalnu segregaciju?
--u odnosu na ostalo ,ovo je trivijalno,al moram primijetiti da utices na odgovor,ovim pojasnjenjima :-D
3. koliko mislite da je ovaj problem ustvari uvezan sa svim navedenim?
--ne vidim da je vezan i da je dio neke mreze organizovanog kriminala,nego da je "izolovani"problem.vodje ovih poslova ,gledaju da u situaciji u kojoj smo ugrabe nesto za sebe i ne mislim da su i u nekim drugim poslovima,ako je uopste to pitanje :)
4.da li mislite da ce se problem prosjachenja rijeshiti ako se "ochisti" ferhadija odnosno ako se smjeste negdje drugo?
--ovo je pitanje ,o kojem ako se malo dublje razmisli,je ,sto se kaze,mac sa dvije ostrice .na prvu bih rekao -ne nece se rijesiti..al kad malo bolje skontam..manji promet,manja zarada.
prosjacenje se i odvija u prometnim ulicama,u prometnim kaficima,u sredstvima prevoza...ako se iskorijeni na tim mjestima,ne vjerujem da ce se prosjaciti negdje gdje ne bude kontrole.ne mislim da ce prosjaci "raditi "u buca potoku ili otici u trnovo.i moj konacni odgovor je "da",ako to ukljucuje i sredstva javnog prevoza i siri centar grada.
5.da li mislite da problem prosjachenja trebaju da rjeshavaju gradjani sami, time shto ce uzeti "pravdu u svoje ruke" -- a samim tim i proizvoljno odluchivati shta je pravda, a shta ne?
--naravno,ne,ali opet insinuiras odgovor sa pitanjem
6. kolika je mogucnost da kod ovakvih "akcija" u igru upadne rasizam koji je djelimichno "isplivao" na ovoj temi?
--velika
7.da li smatrate da su ovi prosjaci i sami zhrtve?
--da
8. ako jesu, chega?
--zrtve roditelja i njihovih stecenih navika, i mislim da bi edukacija trebala da ide ka roditeljima,a ne ka djeci
9.shta mislite shta ce se desiti sa djecom koja se uhvate bez dokumenata i koja se deportuju?
--ne mozes deportovati nekog ,za koga ne znas odakle je dosao,odnosno,ako nije u zivotu imao nikakve dokumente.on je tvoj.
stoga mnoge drzave i izbjegavaju da daju dokumente ovoj grupaciji,da se ne bi pojavile kao domicilne,u slucaju njihovog odlaska u neku drugu zemlju
10. odnosno, koliko vam je to uopce bitno shta ce se desiti sa njima van nashih granica?
--ako su drzavljani moje zemlje briga me,kao i za svakog drugog.
ako nisu,ima neko drugi da brine o njima,vjerovatno ta njihova drzava .

11.koliko vas je spremno uchiniti neshto konkretno po ovom pitanju, i shta?
--spreman sam da doprinesem rjesavanju problema,tako sto ne dam nijednom prosjaku dinara.
prvih pet odgovora je NE,ostali su DA.Jesam li pogodio :-D
User avatar
Topla voda
Posts: 8148
Joined: 06/11/2006 23:59
Location: Auberge

#336

Post by Topla voda »

tu je to negdje :-D
suti,sav se preznojih kucajuci :-D
odoh se istusirati :D
luciferino
Posts: 1960
Joined: 18/08/2005 17:54

#337

Post by luciferino »

tempora wrote:
luciferino wrote:Bilo bi poželjno da neko od moderatora zaključa ovu temu. Više se nema šta reći, a koliko vidim, podjeljeni smo i u tabore. Inače, ne vidim ništa loše ako neko govori o onome što je proživio i koristi to kao neku polaznu tačku, a ako ste sretnici, pa nemate takvog negativnog iskustva ili možda ne živite ovdje...onda ste valjda zaista sretnici. Što se nametanja mišljenja po forumima tiče, ako vam se na jednom forumu može bilo šta nametnuti, e onda stvarno... ;-)

Ah zaboga, nasla si se prozvanom! Naravno.Da li sam ja i koliko sam toga i kako prozivjela, nije razlog da kroz to iskustvo propagiram sterilizaciju, kastraciju,protjerivanje i sta ono bi sve navedeno u tematici kao potpora prozivljenom? :shock: :oops:
Ne pravi se mutava. Znam vrlo dobro s kim si u taboru i ko je ovdje prvi doletio kako bi nastavio svađu o nasilnoj sterilizaciji s jedne druge teme, a istinski razlog svega je da vam jako smeta mircerkin rad na ovom forumu. Ne znam curu, nemam potrebe da joj se uvlačim, ali neke stvari su više očigledne. Nije moguće konstatovati kako je u BL bilo šta sređenije nego ovdje, na takve izjave se odmah postaje fašista. Jeste eto mi mahalamo i ponosne smo malograđanke, a vi ste superiorna elita iz dijaspore koja sve zna i sve vidi.

I naravno da nemate šta reći o "prosjacima", ali zato kada se treba nahvaliti ličnim iskustvima iz "prakse", onda romane pišete. Providno, vrlo providno.

E sada, pošto kao ženka koja voli da kontroliše ipak smatram da je kontrolisanje mnogo korisnije u stvarnom životu nego na forumu, povlačim se iz ove bijedne forumske borbe za dominacijom.

Pozdrav svima.
tempora
Posts: 2798
Joined: 03/07/2002 00:00

#338

Post by tempora »

luciferino wrote:
tempora wrote:
luciferino wrote:Bilo bi poželjno da neko od moderatora zaključa ovu temu. Više se nema šta reći, a koliko vidim, podjeljeni smo i u tabore. Inače, ne vidim ništa loše ako neko govori o onome što je proživio i koristi to kao neku polaznu tačku, a ako ste sretnici, pa nemate takvog negativnog iskustva ili možda ne živite ovdje...onda ste valjda zaista sretnici. Što se nametanja mišljenja po forumima tiče, ako vam se na jednom forumu može bilo šta nametnuti, e onda stvarno... ;-)

Ah zaboga, nasla si se prozvanom! Naravno.Da li sam ja i koliko sam toga i kako prozivjela, nije razlog da kroz to iskustvo propagiram sterilizaciju, kastraciju,protjerivanje i sta ono bi sve navedeno u tematici kao potpora prozivljenom? :shock: :oops:
Ne pravi se mutava. Znam vrlo dobro s kim si u taboru i ko je ovdje prvi doletio kako bi nastavio svađu o nasilnoj sterilizaciji s jedne druge teme, a istinski razlog svega je da vam jako smeta mircerkin rad na ovom forumu. Ne znam curu, nemam potrebe da joj se uvlačim, ali neke stvari su više očigledne. Nije moguće konstatovati kako je u BL bilo šta sređenije nego ovdje, na takve izjave se odmah postaje fašista. Jeste eto mi mahalamo i ponosne smo malograđanke, a vi ste superiorna elita iz dijaspore koja sve zna i sve vidi.

I naravno da nemate šta reći o "prosjacima", ali zato kada se treba nahvaliti ličnim iskustvima iz "prakse", onda romane pišete. Providno, vrlo providno.

E sada, pošto kao ženka koja voli da kontroliše ipak smatram da je kontrolisanje mnogo korisnije u stvarnom životu nego na forumu, povlačim se iz ove bijedne forumske borbe za dominacijom.

Pozdrav svima.
Nisam malo zaprepastena nicim izazvanom paranojom koju si pokusala toliko argumentirano potkrijepiti. :? Pa ne znam, hoce li i moze li do tebe, tako emotivno naostrene :? uopste doprijeti glas, da ja tabora ovdje nemam.
A ponajmanje imam problema sa nekakvim mircerkinim radom koji uopste ne poznajem, sto tvoja izjava dovoljno govori o tvome razmisljanju.I taj recept, moze osmisliti samo neko ko se sam vodi slicnim osjecajima.
Tebi, mircerki ( pa eto bila ona i moderator) ili bilo kome drugome, reci cu javno ono sto mislim o njegovom razmisljanju i za isto ne trebam niciju podrsku.A ponajmanje imam sluha kada neko projektira stvari ili lijeci svoje frustracije na drugima.

A kada jednom u tvoj uzrujani intelekt dopre do mozga, da su rijetki ljudi koji su u ovom svijetu postedjeni od kojekakvih nedaca kao sto su prevare, pljacke, zlostavljanja itd itd mozda se skines sa pijedestala zrtve koja si daje za pravo da kroz svoje prozivljeno podrzava poklice za kojekakva istrebljenja, deportacije, progone i sto vec ne.
To zdrava pamet pod najvecom zrtvom nece izgovoriti tj usuditi se da takvo nesto potrazuje! Do tada vjeruj da me poslala desna ruka neke zlobne, zavidne vjestice, da mircerki zagorcavam zivot. :?
User avatar
Faust
Posts: 1162
Joined: 20/10/2005 23:38
Location: Ni pakao ni raj

#339

Post by Faust »

mIRCerka wrote: Fauste fauste, dok je mirci pokusavala pomaci centar moci, ti si prolazio pored i smijuljio se kao i vecina drugih...
Poznajemo se? Ti izgleda znaš i šta nisam radio, ne smao šta jesam...
A ti bujrum, i dalje iz ureda ili stana filozofiraj sta bi bilo kad bi bilo, jer tvoj komentar o micanju centra moci je ravan komentaru na zidnom forumu za NG paketice "necu za cafirske praznike, dajte neki drugi datum onda cu ucestvovati"...
Ne vidim vezu između ovog citata o 'cafirskim praznicima' i centru moci.

To tvoje 'dok je mirci pokusavala pomaci centar moci' je puno bliže jednom drugom citatu: 'Kad smo mi 41...' :D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#340

Post by mIRCerka »

tempora wrote: Do tada vjeruj da me poslala desna ruka neke zlobne, zavidne vjestice, da mircerki zagorcavam zivot. :?
Jel East, West ili North vjestica ? :D

Tempora, ja volim kad neko izrazi misljenje koje je u totalnoj suprotnosti sa mojim. Ono sto ne volim je kad meni neko kaze da sam fasista ili nesto slicno cisto zato sto je taj neko za MIR U SVIJETU SMRC SMRC..

Tako da ja ne smatram da ti meni zagorcavas zivot. Meni je drago da ima ljudi koji nisu prozivjeli neke stvari koje opet drugi jesu. I hvala bogu da svi pricamo iz vlastitog iskustva i vlastite perspektive...

Ono sto nama na forumu odavno fali jeste kultura dijaloga.
Ja tebi A ti meni B i tako pricamo.
Ovdje svi nesto furaju da jebu mater u drugom postu odmah...bezze... :D

Tako, samo ti nastavi svoje, ja svoje, dok se ne umorimo, jer mislim da smo isuvise stare obje da bismo jedna drugu, ili bilo koga treceg, ubijedili u svoje misljenje :D
Et, mir mir mir, niko nije kriv :D
:kiss:


Fauste, citat navedoh a ako nisi skontao paralelu, onda ti mogu nadugo objasnjavati sta i kako...bolje ti je reci da kontas :D
User avatar
Faust
Posts: 1162
Joined: 20/10/2005 23:38
Location: Ni pakao ni raj

#341

Post by Faust »

mIRCerka wrote: Fauste, citat navedoh a ako nisi skontao paralelu, onda ti mogu nadugo objasnjavati sta i kako...bolje ti je reci da kontas :D
Objašnjavaj. 'štabibilokadbibilo folozofija' mi je strana, ne koristim se njom niti na forumu niti izvan njega (pazi ovo, određujem svijet s forumom kao polazištem :D ). A još manje mi je jasna veza između mjesta s kojeg pišem postove i pomicanja centra moći. S tim da još ne reče, kad i gdje sam se to 'smijuljio' dok si ti jurišala.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#342

Post by mIRCerka »

Faust wrote:
mIRCerka wrote: Fauste, citat navedoh a ako nisi skontao paralelu, onda ti mogu nadugo objasnjavati sta i kako...bolje ti je reci da kontas :D
Objašnjavaj. 'štabibilokadbibilo folozofija' mi je strana, ne koristim se njom niti na forumu niti izvan njega (pazi ovo, određujem svijet s forumom kao polazištem :D ). A još manje mi je jasna veza između mjesta s kojeg pišem postove i pomicanja centra moći. S tim da još ne reče, kad i gdje sam se to 'smijuljio' dok si ti jurišala.
DOSTA- Plato, pokusaj promjene necega ka boljem. Ne sjecam se da si ikad bio s nama. A to si se u hercegovini kaze Jebla bi se a da joj ne udje. (ono sve ti ja znam teoretski, ne treba ovako treba onako, a pomaci nesto vise od misha ne moze)
Kad smo pricali o koelktivnom centru za ove sto RADE kao prosjaci, nismo govorili o izmjestanju istih na ilidzu, vec o formiranju KOLEKTIVNOG CENTRA gdje bi mogli spavati, lijeciti se i skolovati...kao sto su bili izbjeglicki kampovi u ratu...
User avatar
Faust
Posts: 1162
Joined: 20/10/2005 23:38
Location: Ni pakao ni raj

#343

Post by Faust »

mIRCerka wrote:
Faust wrote:
mIRCerka wrote: Fauste, citat navedoh a ako nisi skontao paralelu, onda ti mogu nadugo objasnjavati sta i kako...bolje ti je reci da kontas :D
Objašnjavaj. 'štabibilokadbibilo folozofija' mi je strana, ne koristim se njom niti na forumu niti izvan njega (pazi ovo, određujem svijet s forumom kao polazištem :D ). A još manje mi je jasna veza između mjesta s kojeg pišem postove i pomicanja centra moći. S tim da još ne reče, kad i gdje sam se to 'smijuljio' dok si ti jurišala.
DOSTA- Plato, pokusaj promjene necega ka boljem. Ne sjecam se da si ikad bio s nama. A to si se u hercegovini kaze Jebla bi se a da joj ne udje. (ono sve ti ja znam teoretski, ne treba ovako treba onako, a pomaci nesto vise od misha ne moze)
Kad smo pricali o koelktivnom centru za ove sto RADE kao prosjaci, nismo govorili o izmjestanju istih na ilidzu, vec o formiranju KOLEKTIVNOG CENTRA gdje bi mogli spavati, lijeciti se i skolovati...kao sto su bili izbjeglicki kampovi u ratu...
OVAKO - o svojim aktivnostima u društvu s tobom ne želim raspravljati, niti se vlastitim aktivnostima hvalisati po forumu, kao što to radiš ti - da ne bude zabune: to i nije sporno. Sporno je što ti svoj način aktivnosti pokušavaš nametnuti kao najbolji mogući.
I za kraj: imaš pogrešne informacije - angažiran sam itekako.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#344

Post by mIRCerka »

Faust wrote: OVAKO - o svojim aktivnostima u društvu s tobom ne želim raspravljati, niti se vlastitim aktivnostima hvalisati po forumu, kao što to radiš ti - da ne bude zabune: to i nije sporno. Sporno je što ti svoj način aktivnosti pokušavaš nametnuti kao najbolji mogući.
I za kraj: imaš pogrešne informacije - angažiran sam itekako.
Hvalisanje? :lol:

Jedino cime se mogu pohvaliti je da sam makar pokusala nesto promijeniti :D
Najbolji moguci? Daleko od toga. U ovakvim stvarima, koje su tek u zacetku, svaka diskusija koja nije svedena na JEBEM TI SVE JA SAM NAJPAMETNIJI je u stvari Brainstorming, bacamo ideje, zvacemo ih, varimo i onda dobijemo neki rezultat. Makar bi tako trebalo biti. Brainstorming nije kad jedna osoba kaze MOZDA BI TREBALO OVAKO a onda se svi sruce kao jato lesinara, preskoce samo pominjanje familije toj osobi a istovremno ne daju svoj prijedlog rjesenja datog problema :D
User avatar
Bea_Trix
Posts: 2954
Joined: 28/04/2007 17:37
Location: 'Mount Everest: forbidding, aloof, terrifying. The mountain with the biggest tits in the world.'

#345

Post by Bea_Trix »

mIRCerka wrote:
Faust wrote:
mIRCerka wrote: Fauste, citat navedoh a ako nisi skontao paralelu, onda ti mogu nadugo objasnjavati sta i kako...bolje ti je reci da kontas :D
Objašnjavaj. 'štabibilokadbibilo folozofija' mi je strana, ne koristim se njom niti na forumu niti izvan njega (pazi ovo, određujem svijet s forumom kao polazištem :D ). A još manje mi je jasna veza između mjesta s kojeg pišem postove i pomicanja centra moći. S tim da još ne reče, kad i gdje sam se to 'smijuljio' dok si ti jurišala.
DOSTA- Plato, pokusaj promjene necega ka boljem. Ne sjecam se da si ikad bio s nama. A to si se u hercegovini kaze Jebla bi se a da joj ne udje. (ono sve ti ja znam teoretski, ne treba ovako treba onako, a pomaci nesto vise od misha ne moze)
Kad smo pricali o koelktivnom centru za ove sto RADE kao prosjaci, nismo govorili o izmjestanju istih na ilidzu, vec o formiranju KOLEKTIVNOG CENTRA gdje bi mogli spavati, lijeciti se i skolovati...kao sto su bili izbjeglicki kampovi u ratu...
izvini, ali ja ne vidjeh da ste ti ili luciferino prvi spomenutli ikakve kolektivne smjestaje. evo procitah opet sve postove.
uglavnom si pricala o romu koji je pljunuo tvoju mamu, o nekom manijaku koji moze da te napadne iz mraka, o svacemu necemu (u kontekstu samara onom malcu sto cisti auta, odnosno u kontekstu njegovog opravdanja). dakle - sve sto sam vidjela u postovima su rijeci kao: prekidanje, zaustavljanje, rjesavanje, eliminiranje lanaca prosjacenja, a konkretne primjere su iznijeli neki drugi ljudi na ovoj temi.
i nije jedini nacin da nesto promijenim da se drecim ko pomahnitali che guevara pred skupstinom.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#346

Post by mIRCerka »

Bea_Trix wrote:
izvini, ali ja ne vidjeh da ste ti ili luciferino prvi spomenutli ikakve kolektivne smjestaje. evo procitah opet sve postove.
uglavnom si pricala o romu koji je pljunuo tvoju mamu, o nekom manijaku koji moze da te napadne iz mraka, o svacemu necemu (u kontekstu samara onom malcu sto cisti auta, odnosno u kontekstu njegovog opravdanja). dakle - sve sto sam vidjela u postovima su rijeci kao: prekidanje, zaustavljanje, rjesavanje, eliminiranje lanaca prosjacenja, a konkretne primjere su iznijeli neki drugi ljudi na ovoj temi.
i nije jedini nacin da nesto promijenim da se drecim ko pomahnitali che guevara pred skupstinom.
Ja sta sam napisala kad sam pisala o iymjestanju prosjaka nego o centru, pa je faust to protumacio kao POSALJIMO IH NA ILIDZU...
:D Nije najbolji, nije jedini, ali eto to je bio moj pokusaj.
Kako drugacije mozemo promijeniti Bea? Napisi, sto te stidis :D
User avatar
madner
Posts: 56750
Joined: 09/08/2004 16:35

#347

Post by madner »

nikad_izvini wrote::-) Primjetih nešto :-D Većini(ne svima) koja je "protiv prosjaka" smeta što im zaprljaju auto :-D
Lijepo je da smo tako pedantni :D Da pazimo na troškove.Nego,šta bi sa ostatkom sredstava što odlaze iz džepa.Čini mi se mnogo veći iznosi nego pranje vozila.Ili sa sredstvima koja su mogla doći,a nisu,zbog objektivnih okolnosti :-D
Prosjake "udaramo",zato što možemo.A vamo......

Meni će smetati,kada budemo Švica,do tada.....imam mnogo većih problema u životu od uprljane šajbe i "daj mi maaarkuuu".Oni su samo posljedica društva u kojem živimo.
Nemoj banalisat stvar. mrljanje tuđeg auta da bi dobio pare da prestaneš je dno ponašanja.
Isto da te pljunem na ulici jer si čist i kažem: "Drugi put mi daj marku, pa neću."

Ne "udaram" ih zato što mogu, nego zato što to zaslužuju.

Znači ne može nam to smetat dok ne riješimo "krupnije" probleme. Logika je odlična, odsad mi ne smeta ni korupcija, tj smetat će kad riješimo siromaštvo...
tempora
Posts: 2798
Joined: 03/07/2002 00:00

#348

Post by tempora »

mIRCerka wrote:
tempora wrote: Do tada vjeruj da me poslala desna ruka neke zlobne, zavidne vjestice, da mircerki zagorcavam zivot. :?
Jel East, West ili North vjestica ? :D

Tempora, ja volim kad neko izrazi misljenje koje je u totalnoj suprotnosti sa mojim. Ono sto ne volim je kad meni neko kaze da sam fasista ili nesto slicno cisto zato sto je taj neko za MIR U SVIJETU SMRC SMRC..
Tako da ja ne smatram da ti meni zagorcavas zivot. Meni je drago da ima ljudi koji nisu prozivjeli neke stvari koje opet drugi jesu. I hvala bogu da svi pricamo iz vlastitog iskustva i vlastite perspektive...

Ono sto nama na forumu odavno fali jeste kultura dijaloga.
Ja tebi A ti meni B i tako pricamo.
Ovdje svi nesto furaju da jebu mater u drugom postu odmah...bezze... :D

Tako, samo ti nastavi svoje, ja svoje, dok se ne umorimo, jer mislim da smo isuvise stare obje da bismo jedna drugu, ili bilo koga treceg, ubijedili u svoje misljenje :D
Et, mir mir mir, niko nije kriv :D
:kiss:


Fauste, citat navedoh a ako nisi skontao paralelu, onda ti mogu nadugo objasnjavati sta i kako...bolje ti je reci da kontas :D

E vidis u svijetu u kojem ja zivim,tj u svijetu uopsteno ( jer to je rizik koji svako drustvo nosi sa sobom na zalost) ne postoje ljudi koji za nesko nisu osteceni.Na bilo koji nacin.Pocev od verbalnog nasilja, fizickog, kradja, otimanja, ugnjetavanja itd itd.Prema tome, ne prozivam ja nikoga fasistom jer zelim nekakav mir u svijetu ( koje li kontradikcije) vec zato sto mi je ogavna svaka pomisao da bi neko trebao biti deportovan,uklonjen, otklonjen, lincovan, kastritran ili sta znam vec sto, kako bi moja pravda u necemu bila zadovoljena.A koliko sam ja i sta prozivjela, da bi se ovdje vagala moja ispravnost u potrazivanju kojekakvih sumanutih ideja, apsolutno je bespredmetno.
Takodjer je meni apsolutno jasno, da svaki covjek ponaosob reaguje drukcije na nepravdu koja mu je ucinjena, ali smatrati normalnim da zbog moje zrtve opet neko treba da strada, ne zelim i necu da vidim kao normalnim.
Jedan od "banalnih"primjera je i genocid u ovoj drzavi, a ako se ne varam i ti si jedan od sugovornika na forumu koji se bori za to da se smanji generalizacija prema Srbima ili se i u nekim momentima smatra ugrozenom u Sa? Sto ce reci, ako to vazi u jednom segmentu, a zasto to ne bi vazilo i u drugom segmentu? Kao sto su prosjaci? Ili Romi? Oni mozda nisu dovoljno konstutivni da bi se o njima na taj nacin trebalo povesti racuna?

I kada te prozovem za fasistu, onda ces to zasigurno cuti od mene.A ne od nekakvih mojih iz moga tabora, kako tvoja obozavateljka pokusa da prikaze.
I ponajmanje znam o tvome zivotu, a o forumu i moderaciji vidim, za mene dovoljno, sto znaci, samo tu i iskljucivo tu mogu da ti kazem svoje vidjenje.Sto u slucaju te uloge koju nosis i iz koje te ja jedino poznajem, znaci recept Orvelove zivotinjske farme.Na koncu, to je rizik koji i ti nosis, upustajuci se u tu ulogu.Naravno, dok me ne pocistis-jer kao sugovornici nismo ravnopravni.
I uzgred, ja ne psujem, ni u privatnom niti u javnom zivotu. :shock:
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#349

Post by danas »

ja ipak mislim da se ti pravis mutava :D :lol: :lol:
FFK as Lucy01
Posts: 3336
Joined: 20/04/2005 17:57
Location: USA

#350

Post by FFK as Lucy01 »

Kada sam vidjela ovaj film
http://www.youtube.com/watch?v=TmhA1993LWY

zaljubila sam se u Rome kao narod.
Post Reply