"Prosjaci"?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
luciferino
Posts: 1960
Joined: 18/08/2005 17:54

#1 "Prosjaci"?

Post by luciferino »

Jučer je bilo nemoguće proći u miru gradom od nevjerovatnog broja "prosjaka" na ulicama. Kada kažem "prosjaka" ne mislim na sirotinju koja već godinama sjedi i čami čekajući na istom mjestu. Za mene su "prosjaci" prilično dobro obučeni mladi ljudi (djevojke su čak i našminkane) koje vam prilaze, koji vas prate i traže po marku (znači određuju koliko ćete im dati). Jučer sam u huji rekla jednoj da ću joj policiju za vrat svezati (mada me sada od te prijetnje hvata histeričan smijeh). Ne može se više gradom ni prošetati besplatno da vam se neko ne natakari i posere u ćejf. Ne znam koji im je više. Valjda pun Mjesec pa izmililo na ulice da se krvi napije.
User avatar
Dori
Posts: 3318
Joined: 07/03/2007 09:36
Location: Rajvosa-X.com

#2

Post by Dori »

Ma te nekako mogu i zaobici, ali kad mi pocnu prati prozore na autu sa onom prljavom vodom, iako im kazem da ne peru, e to me fakat izludi :x
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#3

Post by BHG »

meni idu na zivce zato sto znam da mnogi od njih jednostavno nece apsolutno nista da rade nego mole za marku-dvije po ulici i sto je najgore nakupe vise nego da rade sta....
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#4

Post by karanana »

e fakat su sada ama bas na svakoj ubogoj raskrsnici. bas me nerviraju. mnoze se iz dana u dan.
obuca
Posts: 2642
Joined: 04/01/2007 18:46

#5

Post by obuca »

e meni je prije par mjeseci odmah nakon izlaska iz praonice prisao malac da pere sajbu i ja reko nemoj, pa upalim brisace, pa prskala al jok on riba i riba a ja fino izadem uhvatim ga i pitam jel on razumije sta mu se govori. kad mali ni pet ni sest meni majku. a ja fino njemu svintam samarcinu i danas kad me vidi skloni se od auta. malteriraju i pun mi ih je vise murac :x
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#6

Post by uvjek dobar gost »

Organizovano prosjačenje na očigled policije i "građana" dovoženje ujutro i odvoženje nekad predvečer. Policija prođe pored tih i takvih mjesta bar deset puta dnevno (kao i pored prostitutki), a "građani" peru savjest dajući prosjacima po pola marke....

Gradske ulice su postale kriza od prosjačenja svih oblika i izgleda da je taj "posao-zanat" unosan jer iz mjeseca u mjesec sve ih je više, neki čak još uvijek traže dinar....

Gdje je kraj.... tog unosnog posla na sarajevskim ulicama.... u pritisku na kantonalne vlasti da izgrade neki objekat u kojem će ta lica do deportacije biti smještena, u ne davanju "građana" novca tim i takvim prosjacima koji iako mladi prose i neće da rade, nek svako ko pomisli da im da novac traži od njih da pometu il pokupe smeće sa 10. metara pločnika... vidjeti ćete reakciju.... "JA DA TI ČISTIM I DA RADIM".... to su prosjaci koji ne primaju 20 pfeninga jer to im je malo....

Policija treba da počne raditi svoj posao a ne samo se šepuriti u novim golfovima i ponašati se kao lokalni šerifi......

Sve u svemu... to samo je jedna od posljedica neuređenog i "anarhičnog društva u kom živimo"....

Hvala Vama kantonalnim vlastima jer Sarajevo Vam služi samo za lično bogaćenje.....
obuca
Posts: 2642
Joined: 04/01/2007 18:46

#7

Post by obuca »

aha policija :roll: pa drot gledao kako mali hoce da pere i vidio je kad sam mu sljagu spucala. mislis da se pomjerio s mjesta :lol: :lol: :lol:
ja od policije ove cirkuske ne ocekujem nista i zato kad vojska s raskrsnice nagrne imam i ja flasicu u autu :D
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#8

Post by BHG »

uvjek dobar gost wrote:mladi prose i neće da rade, nek svako ko pomisli da im da novac traži od njih da pometu il pokupe smeće sa 10. metara pločnika... vidjeti ćete reakciju.... "JA DA TI ČISTIM I DA RADIM".... to su prosjaci koji ne primaju 20 pfeninga jer to im je malo....
nudio sam jednom da mi pomogne iznjet staru ves masinu iz stana za cenera...s 1. sprata do ispred haustora do auta....brat bratu 10 minuta posla...
nije htjeo...jos se izvrati na mene... :roll: stoka
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#9

Post by karanana »

obuca wrote:aha policija :roll: pa drot gledao kako mali hoce da pere i vidio je kad sam mu sljagu spucala. mislis da se pomjerio s mjesta :lol: :lol: :lol:
ja od policije ove cirkuske ne ocekujem nista i zato kad vojska s raskrsnice nagrne imam i ja flasicu u autu :D
Suti, dobro si prosla. mogo te je "privest".
luciferino
Posts: 1960
Joined: 18/08/2005 17:54

#10

Post by luciferino »

Drugi put brate noga u dupe i ćao.
Još ova jučer prilazi fino sređena i muž prvo pomislio da je znam (skoro pa jaranice). :lol:
Počeću ih ujedati, hoću svega mi. :x

Još kad nam kaže seeeekooo....braaaacooo....i onu lažno plačnu facu složi. Uf...
Last edited by luciferino on 22/01/2008 09:59, edited 1 time in total.
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#11

Post by uvjek dobar gost »

BHG wrote:
uvjek dobar gost wrote:mladi prose i neće da rade, nek svako ko pomisli da im da novac traži od njih da pometu il pokupe smeće sa 10. metara pločnika... vidjeti ćete reakciju.... "JA DA TI ČISTIM I DA RADIM".... to su prosjaci koji ne primaju 20 pfeninga jer to im je malo....
nudio sam jednom da mi pomogne iznjet staru ves masinu iz stana za cenera...s 1. sprata do ispred haustora do auta....brat bratu 10 minuta posla...
nije htjeo...jos se izvrati na mene... :roll: stoka
E to je to bezbroj puta sam im nudio da nešto urade za 5KM il 10 Km... nema šanse... a neka narode... kad pereš savjest i nadaš se nečemu za rad davanja proscima po cesti....
Da ponovim ... sve dok to bude unosno njih će biti, najgore mi je kad vidim onu malu dječicu na stupskoj petlji, umjesto da su u školi njih drže kao robove.. a sistem kao da ima tala u tome i ne reaguje....
obuca
Posts: 2642
Joined: 04/01/2007 18:46

#12

Post by obuca »

karanana wrote:
obuca wrote:aha policija :roll: pa drot gledao kako mali hoce da pere i vidio je kad sam mu sljagu spucala. mislis da se pomjerio s mjesta :lol: :lol: :lol:
ja od policije ove cirkuske ne ocekujem nista i zato kad vojska s raskrsnice nagrne imam i ja flasicu u autu :D
Suti, dobro si prosla. mogo te je "privest".
pa mogao je jer sam i njemu rekla da prestane glumit kipa i da rastjera tu stoku. pogodi sta je odgovorio :D kaze jastacu ja da ih tjeram a oni opet dodu za 5 min.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#13

Post by mIRCerka »

Ima jedna nana kod ekonomije, samo sjedi i ako joj sta das, zahvaljuje se do nema...nekad sjedi i place..

onog Dedu sa priglavkama nisam odavno vidjela... :(


One oko begove mrshnem sto je glasnije moguce jer dok ti jedna gura dijete pod nos, druga te oblijece...zovnem policiju...kazu POSLACEMO PATROLU...
aha...pisala sam vec..

DAJ 20 FENINGI...i das mu 20 feninga...i on te gadja sa time...malo mu...

jedino sto mozemo uraditi je uvijek i stalno zvati policiju kad god vidimo to...jer je to zlostavljanje i izrabljivanje djece...
i peglati policiju REDOVNO dok ne uspostave redovnu patrolu od sebilja do vjecne..
obuca
Posts: 2642
Joined: 04/01/2007 18:46

#14

Post by obuca »

kad im daš 10 centi kazu jojjjjjjjj samo 20 felingi :lol: kako znaju preracunat :D
User avatar
madner
Posts: 56750
Joined: 09/08/2004 16:35

#15

Post by madner »

Sve je dobro dok auto nije čisto, ali onda kad ti se natakare...

Zbog njih nosim onu malu palicu, da ne prljam ruke.
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#16

Post by karanana »

Jedini nacin je da im se apsolutno nista ne daje. Ima izuzetaka gdje se moze vidjeti da je ljudima stvarno potrebno. Ne bih zelio opet da diskriminiram i da izgledam kao rasista, ali romima ne treba davati jer svi znamo kako njihovo prosjacenje radi.
incognito071
Posts: 1391
Joined: 24/08/2007 10:34

#17

Post by incognito071 »

karanana wrote:Jedini nacin je da im se apsolutno nista ne daje. Ima izuzetaka gdje se moze vidjeti da je ljudima stvarno potrebno. Ne bih zelio opet da diskriminiram i da izgledam kao rasista, ali romima ne treba davati jer svi znamo kako njihovo prosjacenje radi.

Nije frka evo ja cu.........FIRAUNIMA NIKAD NISTA DAVATI jer se od toga kupuju kuce i otvaraju kafane po Becu, Sabcu itd isl :-D
luciferino
Posts: 1960
Joined: 18/08/2005 17:54

#18

Post by luciferino »

Pa kada vidim da je bolje obučena od mene mogu je samo šutnuti. I kao što već rekoh postoje prosjaci i "prosjaci". Ja imam par svojih kojima dajem. Šta god da im se da zahvaljuju do neba, a kad im marku date, samo što ne zaplaču, ali uglavnom ne od sreće, nego od stida i muke. A dedu s priglavkama ni ja nisam dugo vidjela, ali je na onom istom mjestu par puta stajala starica s priglavkama, pa sam pomislila da mu nije možda žena.

Sinoć je uglavnom bilo kritično. Bilo je "prosjaka" i prije, ali ne na svakih 50 metara.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10858
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#19

Post by Prpa.ba »

Da smo u Sloveniji, ili bi vec bili deportovani nazad u zemlje porijekla, ili bi se, u najboljim demokratskim namjerama, strpali u kolektivne centre za zivot. :)

Oni stari domicilni cigani ionako nisu nikad bili napadni kao ovi iz srbijetine. Naravno, vazda ima izuzetaka, ali... :-)
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#20

Post by Neelix »

mama je jednom nudila ciganki sto je na vrata dosla prosit da opere prozore za cenera...ova samo sto joj psovat nije pocela :x

ide cigo od nekih 13-15 godina sa stakama kod slatkog coseta i prosi...dolazi drot i kaze mu haj bjezi odavde...on fol ode polako sa stakama...kad drot vrisnu NOSI TE STAKE a mali ih pod ruke i zapichi se niz ferhadiju :lol:

poslije, sjedimo u strosmajerovoj, kad isti cigo sa stakama trazi marku :D :D kaze jaran dacu ti dvije ako ostavis stake i malo prohodas :lol: samo se okrenu i ode :D
obuca
Posts: 2642
Joined: 04/01/2007 18:46

#21

Post by obuca »

:lol: :lol: :lol: :lol: nosi stake :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Dajdo
Posts: 124
Joined: 08/08/2007 11:28

#22

Post by Dajdo »

ama ljudi vidite nam samo tema, ma krasno gdje zivimo i kako samo sve dublje i dublje zaglibljujemo u blato.....

prosjaci i "prosjaci", starice se napadaju i posipaju benzinom, neki drugi to koriste za politicke poene, "gradonacelnica" (moram je stavit pod znake navoda jer neko ko zbilja zasluzuje to ime treba malo prohodat po ovom gradu i obici prepune kontejnere, pregledati rupe po ulicama, uciniti nesto po tom pitanju - ko moze ako ona ne?!?) "izrazava zabrinutost"...

FUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUJ.

no comment. odoh na odmor. roger and over.
encian
Posts: 1309
Joined: 22/12/2006 15:42

#23

Post by encian »

:lol: :lol: stvarno je tragikomicno. je li ono lucy pricala o nekim lafo prosjecima koji operisu kod hotela evrope, a ustvari hoce da ti mlatnu novcanik.
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#24

Post by ladyblue18 »

fakat sta je ovo i ja sam primjetila da ih je previse :x
al najvise me iritira ona mrsava sto hoda po saracima i stalno trazi marku za cigare :x :x :x
A inace vezano za temu ima jedna nana stalno hoda saracima bosonoga povijena i trazi bar 10 feninga od nekog :( to me bas pogodi...pocesto je vidim...znam kad je bila ona jaka zima i snijeg ona bosa hoda po onim kockama a mene nesto ufatila tuga reko jadna majko :(
Stvarno ima ljudi kojima je pomoc potrebna al ovo prerasta u organizovani kriminal pa vise ne znas kome je stvarno potrebno
luciferino
Posts: 1960
Joined: 18/08/2005 17:54

#25

Post by luciferino »

encian wrote::lol: :lol: stvarno je tragikomicno. je li ono lucy pricala o nekim lafo prosjecima koji operisu kod hotela evrope, a ustvari hoce da ti mlatnu novcanik.
:D super pamćenje

Jesam...ali ne mogu ove u istu temu (da dušu ne ogriješim ne mogu ih još nazvati džeparošima), barem ja to nisam vidjela, a vjeruj mi da ne bi ni stigli prići jer ih čeka najmanje šamarčina.

Eto, priznajem da me je ispizdilo što je ona koja prosi bolje obučena. I ima lijepe, bijele zube...ko biserna ogrlica.
Post Reply