Proširene vene - kako ih se riješiti?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#101 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by male_okice »

Cholina_Lokica wrote:
male_okice wrote:
Cholina_Lokica wrote:Da ne otvaram novu temu samo zbog jednog pitanja :)

Je li neko koristio Lioton 1000 zbog oticanja nogu :? Mene to izludi cim malo ugrije, nit' imam zglobove nit ikoji klinac, a boli u mozak, obim nogu mi veci za jedno 7-8 cenata najmanje :-) Pa ev sad nesto guglah i govore da je taj gel ok za tih stvari pa da probam :?

posto imam isti problem danas sam obisla 6 apoteka za savjet i u sustini 1 apotekarka mi je rekla za taj gel ali kaze on je najjaci od tih sredstava i preporucila mi je njega kao da koristim neko vrijeme pa onda da predjem na neku drugu kremu tipa venotrex ili sl...ja nisam uzela, kontala sam otici prvo mozda doktoru da vidim imali on kakav savjet. jer sam se dosad nakupovala tih krema dala brdo para a nijedna nije djelovala.
Kasnije na pauzi imam istu namjeru, da nadjem bilo sta za to, fakat ne mogu vise durati ovo. Znas li koliko je love, da ne uzimam odmah ako je puno a ne znam hoce li djelovati. Moram neko rjesenje naci za ovo

14 i nesto KM je jedna tuba od 100ml. Malo sam guglala taj gel tj njegov sastojak: "heparin je antikoagulans i pomaže u sprečavanju agregacije trombocita na oštećenoj venskoj stijenci, odn. stvaranje tromba koristi se kod podlijeva i upala kod stvarno teških slučaja."

Eh sad ja npr imam samo otok, nemam ni vene ni kapilara ali zatezu noge bas bas i oticu...ne znam jos se dvoumim da li da uzmem ovaj gel ili ne jer je ipak farmakoloski znaci hemijski sastojak i apotekarka mi rece da ga ne bih smjela dugo koristiti, mada nije rekla koliko je to dugo. ako se ti odlucis javi kakav je na pp da vidim imali svrhe.
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#102 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by Cholina_Lokica »

Ma ja cu ga vjerovatno uzeti, jer stvarno ne mogu vise ovako, ja imam i vene i kapilare, vene su mi grozne. U svakom slucaju javicu ako bude bilo efekta

Edit: Kupih ja ovo cudo, pa cemo vidjeti kako ce biti. Kaze mi ona u apoteKi da super djeluje na otecene noge :D
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#103 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by male_okice »

Cholina_Lokica wrote:Ma ja cu ga vjerovatno uzeti, jer stvarno ne mogu vise ovako, ja imam i vene i kapilare, vene su mi grozne. U svakom slucaju javicu ako bude bilo efekta

Edit: Kupih ja ovo cudo, pa cemo vidjeti kako ce biti. Kaze mi ona u apoteKi da super djeluje na otecene noge :D
JOJ ja evo skinula sandale i ne mogu ih obuti. Nema sanse moram sad sacekati malo ne bi li uspjela poslije. Mislim da cu je i ja otici kupiti kad zavrsim s poslom....ovo postaje stvarno grozno.
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#104 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by Cholina_Lokica »

Ja nikad ni ne pokusavam da se izujem, patnja jos veca poslije :(
majdalina
Posts: 1
Joined: 20/09/2012 13:26

#105 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by majdalina »

culturismo wrote:Bio sam na kontroli. Zahvat je uspio. Savjet je da nosim čarapu još 10 do 14 dana i to je to!!
Culturismo, kakvo je sada stanje? Kako izgledaju? Ima li boli? Hvala
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#106 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by Hadzi Lojo »

Na zalost istinski lijek za prosirene vene jos nije izmisljen, sve sto se do sada koristilo je obicna kozmetika, odnosno privremeno odstranjivanje vena, prije se radilo sklerozacijom (najgori nacin sa najvise posljedica), zatim hirurskim odstranjivanjem i sada laserskim "spaljivanjem" vene. U svim slucajevima lijecenja, vene postaju neprotocne, sto u stvari htjeli ne htjeli poremeti krvotok i optereti zdrave vene koje kasnije iskacu na drugoj nozi ili drugim mjestima.
Na vama je da odlucite.
Poznajem neke doktore koji i sami imaju vene i nose elasticnu carapu i koriste razne kreme i gelove, ali kazu sebi ne bi nikada uradili pomenute vrste lijecenja.
Ćera1Ćera2
Posts: 23
Joined: 26/08/2011 22:33

#107 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by Ćera1Ćera2 »

Ma ja tisuću savjeta a nigdje pravog lijeka.Supruzi je operirao vene jedan kirurg u Banja Luci ljetos i bogme se rješila patnje.Nema bolova otada.Frajer je iz Novog sada a ima ordinaciju u B.L.Specijalizirao je u Americi i Njemačkoj.
Ne bih vjerovao da nisam video svojim očima.Za po sata je izveo zahvat pod lokalnom anestezijom uz pomoć lasera sa malim neprimjetnim ožiljkom.Ima onu čitavu aparaturu sa monitorima i ekranima da ti pamet stane.
Plašila se totalne i spinalne anestezije a ovdje se daje samo lokalna i to ju je opredelilo.
Poslije operacije je bila sva hepi.
Vene su joj se pojavile poslije trudnoće.
Mogu vam dati adresu te ordinacije http://www.kardiocentar.rs/o-kardio-centru
takođe snimke na you tubu http://www.youtube.com/watch?v=rvjQWmzGKQc
neka vam bude od pomoći :thumbup:
murof
Posts: 31
Joined: 23/07/2012 22:27

#108 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by murof »

Da li je neko radio tretman vena UGFS metodom kod Al-tawila u SA?

Ima li neko neka iskustva??
User avatar
Mereema
Posts: 28
Joined: 31/01/2013 20:34

#109 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by Mereema »

ne bi se usudila ići na klasičnu operaciju ali me također čini skeptičnom ta UGFS metoda jer mi je sestra u Zagrebu na poliklinici operirala vene a poslije zahvata su joj se počele javljat crne fleke po nogama.Negdje sam čula da ta pjena može otić na mozak ?!
koristila sam tonike za vene koji sprečavaju nastanak oteklina i kompresivne čarape i tako znatno reducirala osjećaj pritiska i težine u nogama.
akwak
Posts: 2
Joined: 03/07/2008 10:17

#110 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by akwak »

Evo nešto o zagrebačkom doktoru Nikši Vučiću i njegovom radu:

http://www.vene.com.hr
GorazDANAC
Posts: 19
Joined: 30/06/2011 11:21
Location: Kopenhagen

#111 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by GorazDANAC »

metoda s pjenom jest novija al kolko sam doznao bolan ona ti unisti dobar dio zdravih vena a u ćemu je onda poenta ? u mene dobar jaran pati od uvećanih vena pa konta gdje bi odradio sto bezbolnije tu operaciju.u njega je nasljedno majka i sestra pate od toga a strah ga od tromba.
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#112 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by Cholina_Lokica »

Je li nekome pucaju vene na prstima ruku? Hajd do sad sam durala ovo po nogama knstantno pucanje, ali sad mi na prstima popucase :-) Ruka me plaho boli, prsti se koce, plaho neugodno :-)
GorazDANAC
Posts: 19
Joined: 30/06/2011 11:21
Location: Kopenhagen

#113 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by GorazDANAC »

prvi puta čujem za tako nešto? gle čuda ali možda i to mogu rješiti laserom? ;-)
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#114 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by pirmin »

Ćera1Ćera2 wrote:Ma ja tisuću savjeta a nigdje pravog lijeka.Supruzi je operirao vene jedan kirurg u Banja Luci ljetos i bogme se rješila patnje.Nema bolova otada.Frajer je iz Novog sada a ima ordinaciju u B.L.Specijalizirao je u Americi i Njemačkoj.
Ne bih vjerovao da nisam video svojim očima.Za po sata je izveo zahvat pod lokalnom anestezijom uz pomoć lasera sa malim neprimjetnim ožiljkom.Ima onu čitavu aparaturu sa monitorima i ekranima da ti pamet stane.
Plašila se totalne i spinalne anestezije a ovdje se daje samo lokalna i to ju je opredelilo.
Poslije operacije je bila sva hepi.
Vene su joj se pojavile poslije trudnoće.
Mogu vam dati adresu te ordinacije http://www.kardiocentar.rs/o-kardio-centru
takođe snimke na you tubu http://www.youtube.com/watch?v=rvjQWmzGKQc
neka vam bude od pomoći :thumbup:
Tu je moj stari nedavno imao tretman i kako sada stvari stoje, da kucnem u drvo, sve je OK.
Inace, vene su mu bile strah za pogledati ali sad noga izgleda sasvim dobro. Problem je jos njegova nedisciplina, ne
pridrzava se bas onih uputstava koji sprjecavaju prosirene vene.

Jeste da je cijena paprena ali ako pomaze onda i te kako vrijedi.
AHal
Posts: 7
Joined: 10/05/2013 16:21

#116 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by AHal »

Ja sam imala operaciju proširenih vena LASEROM u Sarajevu Centar za estetsku hirurgiju Nasa mala klinika, u aprilu ove godine. Operaciju izvodi doktor Rustempašić iz Sarajeva, doktor sa velikim iskustvom i znanjem. Tretman se sastoji u bezbolnom plasiranju savitljivog laserskog katetera u bolesnu venu koji nakon emitovanja laserske svjetlosti bolesnu venu u potpunosti zalijepi. Nakon obavljene operacije koja je traja oko 45 minuta, odmah sam otišla kući, dakle nema ležanja u bolnici. Nakon dva dana sam se vratila poslovnim obavezama, mada sam mogla odmah i sutradan, naravno uz obavezno nošenje elastičnih čarapa 15 dana, a ožiljaka nigdje da nepovjerujete. Osoblje na klinici je jako ljubazno i profesionalno hvala im, a beskrajno hvala dr Rustempašiću. Moram vam prenijeti i iskustvo sa klasičnom operacijom koju sam imala prije 5 godina na drugoj nozi: Noga mi je puna ožiljaka od klasične operacije i oporavak je negdje oko 1 mjesec.
Sarajlije, nemorate ići nigdje van Sarajeva da bi uradili lasersko otklanjanje proširenih vena
Naša mala klinika Koste Herman Koste Hermana br 1 Tel.: +387 33 222 212 E-mail: [email protected]
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#117 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by Pasiflora »

AHal wrote:....Sarajlije, nemorate ići nigdje van Sarajeva da bi uradili lasersko otklanjanje proširenih vena
Naša mala klinika Koste Herman Koste Hermana br 1 Tel.: +387 33 222 212 E-mail: [email protected]
Koliko te je ova prica kostala?
User avatar
Mereema
Posts: 28
Joined: 31/01/2013 20:34

#118 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by Mereema »

ovdje svako nekog doktora fali kako znati koji je među njima najbolji ? za ovoga u Banja Luci kažu da je imao najviše operacija u EU normalno jer je prvi počeo.ako mu već dolaze ljekari iz inozemstva na edukaciju to je već neki uspjeh.Dr Tawil poliklinika je dobra svestrana ali to nije klinika na kojoj operisu samo vene.poliklinika u Mostaru mi je daleko.nesumnjivo je da su dobri.Nasa mala klinika radi plastičnu i rekonstruktivnu hirurgiju nisu orijentirani samo na vene.moram priznati da su uradili odličan sajt.kad se sve sabere i oduzme suma sumarum nije čudno što je ovaj u Banja Luci imao najviše operacija vena kad samo njih operiše ?
User avatar
una_bo
Posts: 628
Joined: 14/04/2010 15:50

#119 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by una_bo »

evo iskustvo moje sestre, a i mene čeka to
dakle, ona je kod Nedžada otišla i on joj je uradio UZV, i utvrdili su da joj se krv vraća jer ima neki prolaps, te joj predložio lasersku operaciju. to zdravstveno ne pokriva, tako da je ona oko 3000 KM.
Međutim, pošto je njoj hitno trebalo samo estetski zahvat, prekjučer joj je uradio neki zahvat u lokalnoj anesteziji, i uklonio vidljive vene, s tim da će morati uraditi lasersku operaciju nekad kasnije.
Nije je ništa boljelo, dobila je lokalnu anesteziju, ima male modrice, ali ništa strašno.
Dr. Rustempašić je stvarno MRAK čovjek, ima jako zanimljiv pristup, opušten je i veseo, tako da je taj zahvat prošao u smijehu i veselju.
I moja mama ima jako pozitivno iskustvo s njim, dakle kakav je u privatnoj klinici, takav je i u bolnici a to mnogo govori o njemu kao osobi.
User avatar
Mereema
Posts: 28
Joined: 31/01/2013 20:34

#120 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by Mereema »

Nije za sporiti da su svi ljekari ljubazni.Meni nije toliko važno imaju li opremu iz Njemačke ,SAD itd.
Kao što navode za kliniku u Banja Luci : Biolitec, Covidien te sve ostale instrumente- jer se ne razumjem. :?
Umjeće je dijagnosticirati bolest a potom vještina hirurga.
Ali kad čujem da imaju urađenih 3000 intervencija od 2007.na ovamo još da su prvi počeli taj tretman na prostoru bivše Yu onda se zapitam kako da nisam ranije doznala ?
Može biti da su dr Rustempašić i dr.prošli edukaciju kod dr Dragića ?
AHal
Posts: 7
Joined: 10/05/2013 16:21

#121 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by AHal »

Nemojte previše razmišljati gdje otkloniti proširene vene, ljeto će i proći a nećete uživati u nošenju predivnih haljina, šorceva itd.., a da nepišem o mogućim zdravstvenim komplikacijama ako to neuklonimo na vrijeme.
Dr Rustempašić u NMK je fantastičan ljekar, nećete pogriješiti.
"By the way" ja sam se riješila proširenih vena kod njih. Uživam u ljetu bez proširenih vena, moje noćne more.
Hvala dr Nedžadu.
Zaista jedno pozitivno iskustvo i sa privatne klinike a i sa vaskularne hirurgije, jedan opušten a opet profesionalan pristup.
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#122 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by Cholina_Lokica »

Gdje su mi venasi? :D

Elem, godinama na jednom mjestu na nozi imam ono fleku, popucali kapilari, ima 15ak dana to mjesto promjenilo boju, nije vise ono plavi sitni kapilari nego je sve crveno i tackasto nekakvo, i unutra je kao kvrga neka, povelik otok i plaho boli na dodir (nekih 7x3cm je promjera kvrga). Moracu na kolor dopler da vidim sta je to, ali eto je li imao neko takvo sto na nozi :D
liljana
Posts: 8
Joined: 30/08/2013 21:45

#123 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by liljana »

Moj otac je nedavno izliječio proširene vene laserom kod dr Rustempašića u privatnoj klinici i mogu samo da Vam prenesem riječi našeg ogromnog zadovoljstva. Sve je zavrseno bilo za 1 sat. Poslije laserske terapije pješke smo otišli kući bez bilo kakvih smetnji. Bolovanje mu uopšte nije bilo potrebno jer je sutra već sasvim normalno išao na posao. Jedina smetnja je bila što je morao nositi vensku čarapu do prepone non-stop (7 dana i noći) do prvog previjanja???? Kaže da ga ništa nije bolilo. Kako sam preko mahalskih usta saznala izuzetno je cijenjen vaskularni hirurg i u Sarajevskom Klinickom centru . Toplo preporučujem!!!!
User avatar
Mereema
Posts: 28
Joined: 31/01/2013 20:34

#124 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by Mereema »

Kako da ne razmišljam kod kog ljekara obaviti operaciju vena ? Zar nema među njima kompeticije ? Nije svejedno jeli neki uradio 3 tisuće operacija ili se tek počeo baviti time ili kao što neki rade samo operacije vena a ne rade zahvate na ostalim djelovima tjela.Iskreno rječeno to nije isto.Po meni je neko mnogo bolji stručnjak ko se bavi samo jednom oblasti medicine.
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#125 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by Cholina_Lokica »

Kojeg bi hirurga preporucili za klasicnu operaciju? Znaci ono da te sijeku i rade operaciju. Nije bitno gdje, samo da je bas dobar hirurg
Post Reply