Proširene vene - kako ih se riješiti?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
forumskivojnik
Posts: 592
Joined: 03/10/2014 14:13

#301 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by forumskivojnik »

Altsa wrote: 02/12/2023 19:52
forumskivojnik wrote: 02/12/2023 11:29
Altsa wrote: 30/11/2023 08:37
Pa ko ce ici na ovo pored lasera.

Pored Stripping metode i laserske krosektomije postoje i druge metode tretmana prosirenih vena ali kod svake od njih javljaju se recidivi.
Stripping je sigurna i usavrsena metoda koje dugorocno gledano ima najsigurnije i najbolje rezultate, dok se sa npr. laserskom krosektomijom ne mogu tretirati svi oblici prosirenih vena a recidivi se javljaju relativno rano i kod svakog pacijenta.

Bolnice ne mogu naplatiti usluge laserske krosektomije (ZO im plati pausalno) koju za razliku od njih svaka privatna prcija moze izvoditi i basnoslovno naplacivati od pacijenata (na zapadu od privatnog zdravstvenog osiguranja :mrgreen: ).
Ni jednom metodom ne mozes sprijeciti da ti se ponovo vena ne pojavi na nozi. Medutim to nije ista vena jer vena koja je uklonjena vise ne postoji. Prica da je "cupanje" vene bolje nego laser je diletantska prica.
Gdje sam ja to napisala da je stripping metoda bolja od laserske krosektomije?
Da imas elementarno znanje iz vaskularne hirurgije znala bi gdje su prednosti a gdje mane jedne i druge metode.

Ovako agresivno lupati ko Maksim po diviziji :shock: a nemati elementarno znanje ,....poduci me onome sto ti znas iz vaskularne hirurgije, mozda nesto i naucim od tebe :D .

Za pocetak, da samu sebe citiram iz predhodnog posta, mozda i uvidis kolkicinu svog neznanja :P .
Stripping je sigurna i usavrsena metoda koje dugorocno gledano ima najsigurnije i najbolje rezultate, dok se sa npr. laserskom krosektomijom ne mogu tretirati svi oblici prosirenih vena a recidivi se javljaju relativno rano i kod svakog pacijenta.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#302 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by Bloo »

Smirite malo vene.
@Altsa
Stavi na foe, nema potrebe da vrijedas zbog vena...
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#303 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by Ma.Le.Na »

Pozdrav
Htjela bih uraditi operaciju jer su mi na obje noge bas istaknute prosirene vene.
Mozete li me uputiti koji su koraci? Koju uputnicu od ljekara opce prakse trazim, za sta?
Vidjela sam da hvale dr. Ahmetasevica sa ksusa, da li je on jedini koji radi ok? Na kojoj je to klinici?
Ne bih radila privatno jer je to 10k za obje noge
User avatar
SmokingMan
Posts: 18712
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#304 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by SmokingMan »

Molim vas sviju pomozite djevojci sa korisnim informacijama.




Evo ja lagano saniram upalu vena, bilo je baš gadno na početku, jedva sam mogao hodati. Upalila se prvo kvrga tik uz potkoljeničnu kost, pa me je malo i cijevanica bolila, sada se spustilo na donju manju kvržicu i tu je manji otok, is stavljam Acidi borici 3% obloge. Rokam Flebaven tisuću miligrama i ovaj Augmentin, isto tisuću mg. Ljudi moji, tablete kao minionsi, jedva ih mogu da progutam. :lol:
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4485
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#305 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by VladaFBiH »

Ma.Le.Na wrote: 30/01/2024 18:13 Pozdrav
Htjela bih uraditi operaciju jer su mi na obje noge bas istaknute prosirene vene.
Mozete li me uputiti koji su koraci? Koju uputnicu od ljekara opce prakse trazim, za sta?
Vidjela sam da hvale dr. Ahmetasevica sa ksusa, da li je on jedini koji radi ok? Na kojoj je to klinici?
Ne bih radila privatno jer je to 10k za obje noge
Ako možeš da biraš - samo laser a ako ne možeš pripremi se na dug i poprilično bolan i neugodan oporavak sa klasičnim strippingom. Opet i to vrijedi istrpiti jer poslije nemaš više nikakvih problema osim ako ti ne ostave dio vena kao meni pa moraš nakon par godina da radiš operaciju ponovo.

Prošao sam klasični stripping pa nakon "povratka vena" i laser i mogu ti reći da laser nije skup obzirom na razliku koju čini... što se tiče vena jedan od najvećih stručnjaka ovdje je Rustempašić ali on sada radi samo privatno ako se ne varam.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18712
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#306 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by SmokingMan »

Moj je kolega operisao negdje ovdje u Lukavici mesečini, izašlo ga jeftinije. Moram ovih dana otići da ga posjetim pa ako šta saznam prenesem vam.
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#307 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by Ma.Le.Na »

Hajde pliz pitaj kod koga
Ja kako sam racunala, posto su obje noge u pitanju...cijela duzina...doalo bi me oko 6-7k
U nasoj maloj klinici je je dr. Rustempasic
mili vanily
Posts: 1
Joined: 26/02/2010 14:20

#308 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by mili vanily »

Pozdrav .Da li je moguce srediti vene u Drzavnoj ili KCUS Kosevo nekom modernijom metodom ili samo rade klasicno vadjenje vena?
Post Reply