Pronasli vanzemaljce

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#101 Re: Pronasli vanzemaljce

Post by hAZNADAR »

lajkujMe wrote:Zaboravljas potrebu za kolonizaciju. Dugorocni cilj je da rasirimo ljudsku rasu na druge planete i uspostavimo civilizacije u drugim zvjezdanim sistemima da bi sacuvali ljudsku rasu od istrebljenja. A ako se na kraju ispostavi d nema intiligentnog zivota nas primarni cilj se mijenja u sirenje inteligentnog zivota kroz univerzum. Kako s nama samim tako i dizajnerskim genetskim inzinjeringom da stvorimo druge inteligentne izvore zivota.
Uh, prejako. :D

Kolonizacija druge planete nema svrhu dok je jeftinije i lakse osnovati koloniju na Antarktiku, plutajucim platformama na okeanu, Sibiru, Sahari, ispod mora, duboko ispod zemlje,... a zaliha kisika u atmosferi ce potrajati milione godina. Taman da asterorid spuca u Zemlju i unisti sav zivot - opet je jeftinije i lakse imati kolonije na Zemlji nego na drugoj planeti. Koji ce nam q kolonija na drugoj planeti ako moramo hodati u skafanderima jal zbog kisika, il preniske temperature il previsoke, il radijacije. Taman u daljoj buducnosti imali tehnologiju otici do drugog zvjezdanog sastava - to je put u jednom pravcu i da znas gdje ides.

Vanzemaljci kolonizatori da dodju nama kao u par filmova je takodjer i njima pretezak posao. U filmu Rat svjetova sam Tom Crusom se na kraju spomenula ta cinjenica da nam planet vrvi od mikroskopskog zivota. Da su nam nasa tijela prilagodjena primiti i nositi milijarde bakterija, virusa,... koje zovemo dobronamjernim. Samo filmadzije koje prave spektakl naravno da nesu od vanzemaljaca ocekivali pamet da sami skontaju i predvide opasnost izlaganja nasem zraku. :D

Vezano za raniji natpis - sva pomisao na svemirska putovanja su zbog naseg prestiza, sujete, dokazivanja, ponosa,... zamisljena samo kao brodovi koji prevoze ziva bica. A to nema nikakvu prakticnu svrhu. Oticemo jednog dana i na Mars. Ali za te pare da posaljemo par ljudi na Mars, ono da uzmu selfie, licno kliknu start na kameri ili se sagnu da uzmu uzorak,..... mozes poslati 10 ekspedicija sonda i robota koji bi sve to uradili puno bolje.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45284
Joined: 29/12/2005 01:20

#102 Re: Pronasli vanzemaljce

Post by jeza u ledja »

Ja pretpostavljam da ako ikad ista bude od tog zajebavanja po Marsu ili drugim slicnim planetama, da ce biti zbog ekonomske isplativosti. No do tada ima jos ihihi. Ali evo ovo sto Elon Musk radi ide u tom smjeru.
Sigurno ima tamo materijala hipter koje bi mogli iskoristiti na Zemlji, al valja to iskopat i donjet nazad. :D

A sad da neko tamo ide i zivi radi ceifa, boljeg zivota, poprilicno nemoguce, osim ako se ne nadje neki nacin da se mijenja cijela klima planete. Mislim zamisli da zivis pod kakvom kupolom citav zivot, sa kojekakvim radijacijskim zrakama i boga pitaj cemu jos.
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#103 Re: Pronasli vanzemaljce

Post by hAZNADAR »

jeza u ledja wrote:Ja pretpostavljam da ako ikad ista bude od tog zajebavanja po Marsu ili drugim slicnim planetama, da ce biti zbog ekonomske isplativosti. No do tada ima jos ihihi. Ali evo ovo sto Elon Musk radi ide u tom smjeru.
Sigurno ima tamo materijala hipter koje bi mogli iskoristiti na Zemlji, al valja to iskopat i donjet nazad. :D

A sad da neko tamo ide i zivi radi ceifa, boljeg zivota, poprilicno nemoguce, osim ako se ne nadje neki nacin da se mijenja cijela klima planete. Mislim zamisli da zivis pod kakvom kupolom citav zivot, sa kojekakvim radijacijskim zrakama i boga pitaj cemu jos.
Jest ako nema nikakvog oblika zivota na Marsu. Zamisli da iskopa rude gdje ima nekih tenekih stranih virusa i to donese nazad. Onda smo nahebali.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#104 Re: Pronasli vanzemaljce

Post by kmirsad »

Ti bi njihovi sofisticirani virusi pojeli ove naše primitivne viruse... i onda crkli od gladi...
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#105 Re: Pronasli vanzemaljce

Post by drug_profi »

Moj osobni dojam je da ima heibet "signala" da su alieni odavno nas pronasli, samo sto mi odbijamo da ih vidimo, tj. priznamo.
Naravno da postoji mogucnost da sam u zabludi, ali ja nisam od onih koji ce bilo sta odbaciti kao nemoguce dok god nije potpuno razotkriveno.

Cijeli zivot me zanima ova tematika i da kazem skeptican sam uvijek bio, a onda mi dodje informacija koja me poljulja. I na kraju skontam da su sve kockice tu, samo mi radije prihvatamo nategnuta objasnjenja od onog sto je ocigledno.

Ako neko hoce da ga ubjedjujem, nek odmah zna da nemam vremena za taj uzaludni trud. Evo imali smo nedavno objavljen snimak kako USAF lovac progoni UFO, sniman uredjajima u pilotksoj kabini. Cuje se i razgovor pilota i komande. Nesto apsolutno superiorno nasim najboljim letjelicama je na snimku.
Hocemo li se tjesiti da su to Rusi, Kinezi...
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#106 Re: Pronasli vanzemaljce

Post by ExNihilo »

drugi profil wrote: Ako neko hoce da ga ubjedjujem, nek odmah zna da nemam vremena za taj uzaludni trud. Evo imali smo nedavno objavljen snimak kako USAF lovac progoni UFO, sniman uredjajima u pilotksoj kabini. Cuje se i razgovor pilota i komande. Nesto apsolutno superiorno nasim najboljim letjelicama je na snimku.
Hocemo li se tjesiti da su to Rusi, Kinezi...
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#107 Re: Pronasli vanzemaljce

Post by drug_profi »

Sto se tice raseljavanja sa Zemlje, nuzno je ako zelimo prezivjeti kao vrsta. Moramo imati backup koji ce sacuvati znanje, civilizaciju, gene da se brze i bezbolnije prebrodi marcno doba koje ce uslijediti nakon kataklizme.
Ako opet neko ima ko misli da kataklizme nece biti, onda da podsjetim da je prije 74.000 godina na planeti prezivjelo samo oko 3000 jedinki ljudske vrste i to nakon erupcije supevulkana. Ledeno doba, kisele kise, prekid hranidbenog lanca sveo nas je na nekoliko bazena.
I norvezani onako sakpuljaju sjemena biljaka i drze ih u vjecnom ledu, samo radi hobija.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#108 Re: Pronasli vanzemaljce

Post by drug_profi »

ExNihilo wrote:
drugi profil wrote: Ako neko hoce da ga ubjedjujem, nek odmah zna da nemam vremena za taj uzaludni trud. Evo imali smo nedavno objavljen snimak kako USAF lovac progoni UFO, sniman uredjajima u pilotksoj kabini. Cuje se i razgovor pilota i komande. Nesto apsolutno superiorno nasim najboljim letjelicama je na snimku.
Hocemo li se tjesiti da su to Rusi, Kinezi...
Covjek je vrlo jasan. Nema dokaz da je alien u pitanju i nece tvrditi da jeste. On je priznati naucnik i ne moze sebi dozvoliti tvrdnje koje ne moze dokazati.
On lijepo kaze ne znamo sta je, mozda je ovo, mozda je ono, ne znaci da je alien.
Dakle prihvaticemo bilo kakvo objasnjenje osim ociglednog. samo sto ne mozemo dokazati ni to neko drugo objasnjenje.
A obicno su ocigledna objasnjenja najtacnija.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#109 Re: Pronasli vanzemaljce

Post by ExNihilo »

Nije rekao da ćemo prihvatiti bilo koje objašnjenje. Rekao je da za bilo koje objašnjenje treba dokaz. A do dokaza - ne znamo šta je.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#110 Re: Pronasli vanzemaljce

Post by drug_profi »

ExNihilo wrote:Nije rekao da ćemo prihvatiti bilo koje objašnjenje. Rekao je da za bilo koje objašnjenje treba dokaz. A do dokaza - ne znamo šta je.
A sta je po tebi ovo, najvjerovatnije? Ptica? Balon?
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#111 Re: Pronasli vanzemaljce

Post by ExNihilo »

drugi profil wrote:
ExNihilo wrote:Nije rekao da ćemo prihvatiti bilo koje objašnjenje. Rekao je da za bilo koje objašnjenje treba dokaz. A do dokaza - ne znamo šta je.
A sta je po tebi ovo, najvjerovatnije? Ptica? Balon?
Ne znam, i ne bih nagađao. Izuzetne tvrdnje traže izuzetne dokaze.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#112 Re: Pronasli vanzemaljce

Post by drug_profi »

ExNihilo wrote:
drugi profil wrote:
ExNihilo wrote:Nije rekao da ćemo prihvatiti bilo koje objašnjenje. Rekao je da za bilo koje objašnjenje treba dokaz. A do dokaza - ne znamo šta je.
A sta je po tebi ovo, najvjerovatnije? Ptica? Balon?
Ne znam, i ne bih nagađao. Izuzetne tvrdnje traže izuzetne dokaze.
Dabome, onda cemo se praviti da se ne nije ni desilo, dok neko ne nadje dokaz za neku tvrdnju.
jednostavno pitanje, sta tebi tvoj razum, nagon, reuma, rana iz rata, kaze da bi ovo moglo biti?
Kad upotrijebis svo znanje koje imas i odbacis sve predrasude koje imas, kao bi objasnio osim sa "neznam"?
Tehnoloski superioran leteci objekt koji se igra sa najmodernijim lovcem?

To je upravo ono sto ja rekoh u prvom postu kojeg si kvotao. Mi rado bjezimo od toga da izreknemo ono sto je ocigledno. Radije cemo pobjeci u prividnu sigurnost neodređenosti i izbjegavanja nedokazivih tvrdnji.

I nije ovo jedini primjer. Ali neise, rekoh da ne zelim ubjedjivati nikog ni u sta. Samo drzite otvorene oci, mi smo krhka adolescentna vrsta, na vrlo osjetljivom i krhkom kamencicu koji plovi oko svoje zvijezde.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#113 Re: Pronasli vanzemaljce

Post by ExNihilo »

drugi profil wrote:
ExNihilo wrote:
drugi profil wrote: A sta je po tebi ovo, najvjerovatnije? Ptica? Balon?
Ne znam, i ne bih nagađao. Izuzetne tvrdnje traže izuzetne dokaze.
Dabome, onda cemo se praviti da se ne nije ni desilo, dok neko ne nadje dokaz za neku tvrdnju.
jednostavno pitanje, sta tebi tvoj razum, nagon, reuma, rana iz rata, kaze da bi ovo moglo biti?
Kad upotrijebis svo znanje koje imas i odbacis sve predrasude koje imas, kao bi objasnio osim sa "neznam"?
Tehnoloski superioran leteci objekt koji se igra sa najmodernijim lovcem?

To je upravo ono sto ja rekoh u prvom postu kojeg si kvotao. Mi rado bjezimo od toga da izreknemo ono sto je ocigledno. Radije cemo pobjeci u prividnu sigurnost neodređenosti i izbjegavanja nedokazivih tvrdnji.

I nije ovo jedini primjer. Ali neise, rekoh da ne zelim ubjedjivati nikog ni u sta. Samo drzite otvorene oci, mi smo krhka adolescentna vrsta, na vrlo osjetljivom i krhkom kamencicu koji plovi oko svoje zvijezde.
Bolje pitanje bi bilo zašto tebi tvoj razum, od beskraja mogućnosti, bira baš vanzemaljce. Ništa nije očigledno dok se ne dokaže, a individualna intuicija nije dokaz.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#114 Re: Pronasli vanzemaljce

Post by drug_profi »

Ti i ne pokušavaš objasniti ovaj slučaj. Dovoljan ti je odgovor "ne znamo šta je".
Ja bih bar tražio najizglednija objašnjenja pa da pokušavam eliminirati jedno po jedno.
Kinezi, Rusi, balon, mrtve diode na displeju, mrtvi pikseli na senzoru, holivudska patka,
Bilo šta što ima smisla.
Ali odgovor postoji. Potvrđeno je da je u pitanju leteći objekt. To je fakt.
Odgovor dakle moze biti, tajni program USAF, NASA, Kineza ili Rusa...
I to bi objasnilo sve, ali problem je sto je previse napredno za nas nivo tehnologije.

Onda izmedju dva moguca odgovora: da je to alien i toga da je to produkt tajnog programa neke savremene sile, moras naci sta je izglednije.
Ili prihvatiti da se to kao nije desilo i zanemariti dogadjaj.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#115 Re: Pronasli vanzemaljce

Post by ExNihilo »

drugi profil wrote:Ti i ne pokušavaš objasniti ovaj slučaj. Dovoljan ti je odgovor "ne znamo šta je".
Ja bih bar tražio najizglednija objašnjenja pa da pokušavam eliminirati jedno po jedno.
Kinezi, Rusi, balon, mrtve diode na displeju, mrtvi pikseli na senzoru, holivudska patka,
Bilo šta što ima smisla.
Ali odgovor postoji. Potvrđeno je da je u pitanju leteći objekt. To je fakt.
Odgovor dakle moze biti, tajni program USAF, NASA, Kineza ili Rusa...
I to bi objasnilo sve, ali problem je sto je previse napredno za nas nivo tehnologije.

Onda izmedju dva moguca odgovora: da je to alien i toga da je to produkt tajnog programa neke savremene sile, moras naci sta je izglednije.
Ili prihvatiti da se to kao nije desilo i zanemariti dogadjaj.
Ne znamo ni ja, ni ti. Razlika između mene i tebe je ta što ne želim neosnovano nagađati, kao što ti radiš, niti izjednačavam nagađanje sa traženjem objašnjenja.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#116 Re: Pronasli vanzemaljce

Post by mali jomu »

.... ono se ja i jaro ganjamo, otisli poslije na cevape. :mrgreen:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45284
Joined: 29/12/2005 01:20

#117 Re: Pronasli vanzemaljce

Post by jeza u ledja »

mali jomu wrote:.... ono se ja i jaro ganjamo, otisli poslije na cevape. :mrgreen:
I sta kazes, malo se ganjo s jarom, pa te castio cevapom...


:D
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#118 Re: Pronasli vanzemaljce

Post by mali jomu »

jeza u ledja wrote:
I sta kazes, malo se ganjo s jarom, pa te castio cevapom...


:D

Tišu, mojne nikom štani reći, ne znaju jesam li ja onaj što je snimo i onaj što je sniman. :mrgreen:


i nije cevap, vec pala nam desetka obojici. :mrgreen:
User avatar
drag_gost
Posts: 5538
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#119 Re: Pronasli vanzemaljce

Post by drag_gost »

ExNihilo wrote:
drugi profil wrote:Ti i ne pokušavaš objasniti ovaj slučaj. Dovoljan ti je odgovor "ne znamo šta je".
Ja bih bar tražio najizglednija objašnjenja pa da pokušavam eliminirati jedno po jedno.
Kinezi, Rusi, balon, mrtve diode na displeju, mrtvi pikseli na senzoru, holivudska patka,
Bilo šta što ima smisla.
Ali odgovor postoji. Potvrđeno je da je u pitanju leteći objekt. To je fakt.
Odgovor dakle moze biti, tajni program USAF, NASA, Kineza ili Rusa...
I to bi objasnilo sve, ali problem je sto je previse napredno za nas nivo tehnologije.

Onda izmedju dva moguca odgovora: da je to alien i toga da je to produkt tajnog programa neke savremene sile, moras naci sta je izglednije.
Ili prihvatiti da se to kao nije desilo i zanemariti dogadjaj.
Ne znamo ni ja, ni ti. Razlika između mene i tebe je ta što ne želim neosnovano nagađati, kao što ti radiš, niti izjednačavam nagađanje sa traženjem objašnjenja.
Ne znamo ni da je leteci objekat, moze biti i padajuci objekat.

I'll go with ExNihilo on this one.
User avatar
Batal
Posts: 137
Joined: 22/11/2012 19:14
Contact:

#120 Re: Pronasli vanzemaljce

Post by Batal »

jeza u ledja wrote:
SSemir wrote:
jeza u ledja wrote:A zamislite da smo mi svi u stvari dio nekog organizma. :run:
Kao recimo sto su celije, razne zajebancije, mikrobi, nukleusi, neuroni, sta ja znam sta sve vec ima u tijelu. I tako mi tu nesto kao radimo, planeta zemlja je kao neki organ i tu se nesto kao desava. A sve zajedno je samo jedna celija ili tako nesto, mlijecni put je neki organ, galaksija je neko tijelo. Mislim bas nekako kao sto su celije nezamislivo male u odnosu na tijelo, tako smo i mi nezamislivo mali u odnosu na svemir.
Mozda smo mi tumor u tom tijelu, koji se polako siri? :shock:

I mozda jednog dana neko dodje da nas - odstrani. :run:
A kad pocnemo da ratujem, na tom tijelu se manifestuje kao upala. I kad to tijelo uzme antibiotik za upalu, kao da nas kazni. A to veliko tijelo na kojem smo mi male celijice je ustvari On.
Mogli bi film snimit
:D

Ma neko je garant vec snimio ili knjigu napisao.

A zamisli onda, twist in the story - na kraju price otkrije se da smo i mi, ljudi, univerzumi i da u nama ima milion malih inteligentnih bica koji nesto tu prckaju, ali to su dimenzije u kojima ne mogu pojmit da su dio organizama. I na kraju scena, nas svemir - ciko koji hoda i oko njega milioni drugih ljudi koji isto tako svoje nesto rade, a mi svi u njima, a onda dalje mali vanzemaljci u nama....i tako u beskonacnost.

I just blew your mind, bro. :okac:

:pusi:
:lol:
Ja nešto kontam da neki veliki zeleni upravo radi neki mali eksperiment na nekom ekvivalentu CERN-ovog kolajdera i da eksperimentiše sa eksplozijom male količine singulariteta koja če za njega trajati par sekundi a za nas je eto čitav univerzum od nekih 20-ak milijardi godina :)
PS
Ako uspijemo da nastanimo galaksiju i pri tome uništimo,iskoristimo energiju par zvijezda možda mu stvorimo anomalije u eksperimentu pa ga s.ebemo :)
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#121 Re: Pronasli vanzemaljce

Post by mali jomu »

Batal wrote:
Ja nešto kontam da neki veliki zeleni upravo radi neki mali eksperiment na nekom ekvivalentu CERN-ovog kolajdera i da eksperimentiše sa eksplozijom male količine singulariteta koja če za njega trajati par sekundi a za nas je eto čitav univerzum od nekih 20-ak milijardi godina :)

PS
Ako uspijemo da nastanimo galaksiju i pri tome uništimo,iskoristimo energiju par zvijezda možda mu stvorimo anomalije u eksperimentu pa ga s.ebemo :)

Nasmijao si me. :lol: :thumbup:
User avatar
Batal
Posts: 137
Joined: 22/11/2012 19:14
Contact:

#122 Re: Pronasli vanzemaljce

Post by Batal »

Činjenica je da su amerikanci imali veoma skupo plaćen program istraživanja NLO-a i da su ga iznenada zatvorili bez dokaza šta su NLO-i.Zašto su ga zatvorili???Da su našli dokaze da to nisu vanzemaljci to bi valjda i objavili.Da li su našli dokaze da to jesu vanzemaljci??
Činjenica je da je ljudska rasa relativno kratak period u toj priči oko putovanja u svemir,osluškivanja i slanja signala u svemir.U toj priči smo par desetlječa i več se čuju glasovi pa di su ti vanzemaljci.Zašto ih ne čujemo.Zašto se ne jave.Zašto ih ne vidimo.
Naš prvi radio signal je star tek stotinak godina i da je on otišao u svemir (što je nemoguće) gdje bi do sada došao .Ne bi prošao ni u prvi svemirski komšiluk.Znači da smo mi još uvijek relativno tiha vrsta,neki kažu da bi to trebali i ostati :) a uza svu buku oko digitalizacije čini mi se da se i trudimo,svi osim Bosne :) .
Svi se držimo Ajnštajna i teorije relativnosti koja nas odvaja od ostatka Svemira a to je u suštini samo nedokazana teorija a čini mi se da se več zna i da je e=mc2 netačna ali je se držimo jer za sada nemamo ništa bolje.
Dakle u svemu ovome u vezi svemirskih putovanja smo veoma kratko pa se ne trebamo sputavati nekakvim teorijama več si trebamo pustiti mašti na volju i ....pičiti :)
User avatar
red evil
Posts: 2345
Joined: 30/07/2012 14:08

#123 Re: Pronasli vanzemaljce

Post by red evil »

drugi profil wrote:Ako neko hoce da ga ubjedjujem, nek odmah zna da nemam vremena za taj uzaludni trud. Evo imali smo nedavno objavljen snimak kako USAF lovac progoni UFO, sniman uredjajima u pilotksoj kabini. Cuje se i razgovor pilota i komande. Nesto apsolutno superiorno nasim najboljim letjelicama je na snimku.
Hocemo li se tjesiti da su to Rusi, Kinezi...
Snimak ima? Imaš link? :D
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#124 Re: Pronasli vanzemaljce

Post by BarbaDue »

Ko da pronađe vanzemaljce? Ne budi smiješan.

Da bar oni nas hoće pronaći, jer smo se izgubili!
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#125 Re: Pronasli vanzemaljce

Post by mali jomu »

Batal wrote: Dakle u svemu ovome u vezi svemirskih putovanja smo veoma kratko pa se ne trebamo sputavati nekakvim teorijama več si trebamo pustiti mašti na volju i ....pičiti :)

Masta je potrebna i fina..... i bez nje niko nigdje ne moze nigdje otici ni stici, ali samo u masti.


Fino je to..... kad se nesto moze. :)
Post Reply