PRONAĐENO BEŽIVOTNO TIJELO AKADEMIKA SULEJMANA REDŽIĆA

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
PapakizSarajeva
Posts: 738
Joined: 17/06/2010 13:03
Location: Rajvosa

#76 Re: PRONAĐENO BEŽIVOTNO TIJELO AKADEMIKA SULEJMANA REDŽIĆA

Post by PapakizSarajeva »

Krone wrote:
Kao prvo, odkud vam svima da je ubistvo, a kao drugo, sto se to nije niko dig'o da protesvuje 31.12.2012 kada je ubijen policajac ovoga grada. Svi ste otisli na pijanke i derneke, nije nikoga bilo briga sto mu je ostalo dijete samo sa majkom, SRAMOTA DA VAS BUDE ! ! !
Halo ba drot, nisi pisao kada je ubijen Denis Mrnjavac, Amar Mistric,i jos puno neduznih likova u ovom gradu. Svi pobrojani, ukljucujuci i policajca su osim sto je u pitanju velika tragedija, siva masa. U ovu sivu masu ubrajam i sebe, da se ko ne bi nasao pogodjen istinom. Profesor je bio klas koji je strsao i polju, i zato se o njemu zasluzuje napisati najmanje 20 stranica ovdje.

Duzno postovanje ubijenom policajcu, ali njegov ubica je otkriven u roku 24 sata. Jednog redovnog profesora univerziteta, akademika, predsjednika udruzenja intelektualaca, vanserijskog intelektualca, sve moguce "nadlezne budzetske sluzbe" nisu u stanju naci ni 12 dana od prijavljivanja nestanka. Pa bolje bi bilo da su se u potragu ukljucili izvidjaci i gorani (ali za ove organizacije od vasih plata, toplih obroka i regresa nije bilo para) koje su "ukinuli".

Profesoru mogu samo pozeliti da mu dragi Allah Dz.S. otvori vrata dzennetskih basci, porodici sabur ...
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#77 Re: PRONAĐENO BEŽIVOTNO TIJELO AKADEMIKA SULEJMANA REDŽIĆA

Post by karanana »

Pa covjek umro i sta sad? Zasto bi to trebala biti udarna vijest?
code black
Posts: 31
Joined: 17/11/2012 08:56

#78 Re: PRONAĐENO BEŽIVOTNO TIJELO AKADEMIKA SULEJMANA REDŽIĆA

Post by code black »

insomnia78 wrote:
Better Man wrote:
julisiz es grant wrote:Na idiotskoj FTV ovo najavljeno kao zadnja vijest :x
Šta si očekivao od jedne šugave televizije sa polupismenim voditeljicama i novinarima kava je Almira Huseinović! U svakoj normalnoj zemlji to bi bila udarna vijest i bio bi uživo program sa lica mjesta sa detaljnim analizama kao što rade na Novoj tv!
De odvadi malo, pa nije Obama

s' moje sokocalo
Za nase drustvo vazniji nego Obama
BIONA
Posts: 1340
Joined: 02/09/2009 21:53
Contact:

#79 Re: PRONAĐENO BEŽIVOTNO TIJELO AKADEMIKA SULEJMANA REDŽIĆA

Post by BIONA »

Gray wrote:
BIONA wrote:Upravo sam to posla da napisem. na samom kraju...kako je jeftin ljudski zivot!
A znaju ubaciti vijesti o tamo nekakvom sudaru u Bangladesu!!!
Sram i stid da ih bude!!!

:-)
Nemoj me pogresno shvatiti, ali za nase podrucje ko je bitniji u vijestima?
evo mene
Posts: 281
Joined: 11/09/2009 14:16

#80 Re: PRONAĐENO BEŽIVOTNO TIJELO AKADEMIKA SULEJMANA REDŽIĆA

Post by evo mene »

karanana wrote:Pa covjek umro i sta sad? Zasto bi to trebala biti udarna vijest?
Ti kao novinar bi trebao znati, šta znači redoslijed vijesti!!!
User avatar
Rafael4
Posts: 369
Joined: 16/01/2013 14:47
Location: Getropola
Contact:

#81 Re: PRONAĐENO BEŽIVOTNO TIJELO AKADEMIKA SULEJMANA REDŽIĆA

Post by Rafael4 »

TREBAO BI BITI KAO UDARNA VIJEST, JER TO NIJE BILO KAKAV ČOVJEK ! :bih:
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#82 Re: PRONAĐENO BEŽIVOTNO TIJELO AKADEMIKA SULEJMANA REDŽIĆA

Post by karanana »

evo mene wrote:
karanana wrote:Pa covjek umro i sta sad? Zasto bi to trebala biti udarna vijest?
Ti kao novinar bi trebao znati, šta znači redoslijed vijesti!!!
Ne znam otkud ti da sam novinar, ali po meni smrt covjeka, profesora, ne mora biti prva vijest. Ja za ovog covjeka prije nisam cuo. Kada je umro nijaz durakovic, isto je vijest bila nekad pred kraj.
User avatar
mericak
Posts: 298
Joined: 10/05/2008 19:33

#83 Re: PRONAĐENO BEŽIVOTNO TIJELO AKADEMIKA SULEJMANA REDŽIĆA

Post by mericak »

Rafael4 wrote:POZDRAV FORUMAŠI, KAKO IZVJEŠTAVA FTV, RSG, AVAZ I KLIX DANAS JE PRONAĐENO TIJELO AKADEMIKA SULEJMANA REDŽIĆA PRONAŠLI SU GA U KANJONU MILJACKE, ŠTA VI MISLITE O OVOME UBISTVU, DA LI ĆE NAŠA POLICIJA USPJETI UHVATITI POČINITELJE OVOG KAZNENOG DJELA, UKLJUČITE SE U TEMU I POSTAJTE KAŽITE SVOJE KOMENTARE NA OVO MONSTRUOZNO UBISTVO, POZDRAV. :( :( :(
Otkud ubistvo? Ja to nigdje ne procitah. Covjek je bio srcani bolesnik i veliki prirodoljubac. Vjerovatno se nije htio pomiriti sa tim da ne moze hodati kao prije i preforsirao se. Koliko god to tuzno bilo, vjerovatno je istina. Sjecam se kako smo mi mladi studenti od 19-20 god trcali kao stare babe za njim, niko nije mogao stici njegov tempo, a to bolesno srce ne podnosi! :sad:
User avatar
me22
Posts: 24316
Joined: 08/06/2007 22:08
Location: kod potocaRke u :skoljka:

#84 Re: PRONAĐENO BEŽIVOTNO TIJELO AKADEMIKA SULEJMANA REDŽIĆA

Post by me22 »

karanana wrote:
evo mene wrote:
karanana wrote:Pa covjek umro i sta sad? Zasto bi to trebala biti udarna vijest?
Ti kao novinar bi trebao znati, šta znači redoslijed vijesti!!!
Ne znam otkud ti da sam novinar, ali po meni smrt covjeka, profesora, ne mora biti prva vijest. Ja za ovog covjeka prije nisam cuo. Kada je umro nijaz durakovic, isto je vijest bila nekad pred kraj.
Pokazite malo postovanja prema ovom velikom covjeku i raspravljajte o tome na nekoj drugoj temi, pobogu...
User avatar
Logovan
Posts: 94159
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#85 Re: PRONAĐENO BEŽIVOTNO TIJELO AKADEMIKA SULEJMANA REDŽIĆA

Post by Logovan »

insomnia78 wrote:
Better Man wrote:
julisiz es grant wrote:Na idiotskoj FTV ovo najavljeno kao zadnja vijest :x
Šta si očekivao od jedne šugave televizije sa polupismenim voditeljicama i novinarima kava je Almira Huseinović! U svakoj normalnoj zemlji to bi bila udarna vijest i bio bi uživo program sa lica mjesta sa detaljnim analizama kao što rade na Novoj tv!
De odvadi malo, pa nije Obama

s' moje sokocalo
Za tebe nije, za nas jeste. :wink:
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#86 Re: PRONAĐENO BEŽIVOTNO TIJELO AKADEMIKA SULEJMANA REDŽIĆA

Post by julisiz es grant »

Baš zato i HOĆU da mu televizija koju MI plaćamo pokaže poštovanje! Pa jebo te, kad se neki seljak skrha u nelegalno izgrađenoj kući na klizištu, to je redovno prva vijest! :x
suncandan
Posts: 356
Joined: 16/02/2008 14:44
Location: Mostar - Sarajevo

#87 Re: PRONAĐENO BEŽIVOTNO TIJELO AKADEMIKA SULEJMANA REDŽIĆA

Post by suncandan »

Predsjednik intelektualaca 99??
Mozda je to odgovor na pitanje...
U svakom slucaju ruzno je svadjati se ovdje. Rahmet mu dusi.
orkanskivisovi
Posts: 8
Joined: 11/01/2013 22:10

#88 Re: PRONAĐENO BEŽIVOTNO TIJELO AKADEMIKA SULEJMANA REDŽIĆA

Post by orkanskivisovi »

zlo87 wrote:Za tebe nije, za nas jeste
:thumbup:

pretuzno :( svi koji su ga poznavali licno ili kroz njegov rad, znaju kakva je velicina bio.
User avatar
madnessa
Posts: 1532
Joined: 13/08/2008 13:26

#89 Re: PRONAĐENO BEŽIVOTNO TIJELO AKADEMIKA SULEJMANA REDŽIĆA

Post by madnessa »

Onaj ko nije cuo za ovu visinu bi trebao da se stidi, a ne da se jos hvali i sve ubjedjuje da ovo nije bitna vijest. Itekako je bitna vijest! Radi se o covjeku koji je jako mnogo ucinio za ovu zemlju, ocuvanju njenog biodiverziteta, ukazanju zasto je ova zemlja posebna. Ucinio je vise nego ijedan politicar za sve nas. Licno ga nisam poznavala, ali meni je bio veliki uzor, primjer da covjek sve moze kad hoce i da je u znanju moc. :(
User avatar
Rafael4
Posts: 369
Joined: 16/01/2013 14:47
Location: Getropola
Contact:

#90 Re: PRONAĐENO BEŽIVOTNO TIJELO AKADEMIKA SULEJMANA REDŽIĆA

Post by Rafael4 »

kad vidjeh, da su obami tačno 4 minute od dnevnika dali, a Rahmetli Akademiku ni 1 minutu, onda je FUJ OVA FTV, ZA ŠTA MI PLAĆAMO TAKSU !!!!
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#91 Re: PRONAĐENO BEŽIVOTNO TIJELO AKADEMIKA SULEJMANA REDŽIĆA

Post by Cholina_Lokica »

Ama odakle vam da je ubistvo :-) Da je tuzno i tragedija, jeste, da su trebali vise vremena na dnevniku posvetiti, jeste, da su mi smjesni likovi koji ne znaju ko je on, jesu i te kako... Ali k'o da gledam da ce biti da je covjeka srcani udario :-)
User avatar
Sofija89
Posts: 353
Joined: 22/06/2010 14:15

#92 Re: PRONAĐENO BEŽIVOTNO TIJELO AKADEMIKA SULEJMANA REDŽIĆA

Post by Sofija89 »

orkanskivisovi wrote:
zlo87 wrote:Za tebe nije, za nas jeste
:thumbup:

pretuzno :( svi koji su ga poznavali licno ili kroz njegov rad, znaju kakva je velicina bio.

Upravo tako :(

Stvarno nema mjesna neumjesnim komentarima, zar se nemozete suzdrzati ni na ovakvim temam, sram da vas bude.



Neznam neko je napisao kako su ubicu onog policajca pronasli odmah, a ovdje se dugo cekalo da se uopce krene u potragu, slazem se. Nadam se samo da ce oni koji su ovo ucinili odgovarati za svoja djela.
A s obzirom da uvidjaj vrsi tuzilastvo RS-a tesko da cemo to docekati, tako da se i moze ocekivati izvjestaj poput:srcanog udara,ili prirodne smrti......zalosno.....ali vidjecete da ce tako i biti....
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#93 Re: PRONAĐENO BEŽIVOTNO TIJELO AKADEMIKA SULEJMANA REDŽIĆA

Post by uglavnomja »

Sofija89 wrote: A s obzirom da uvidjaj vrsi tuzilastvo RS-a tesko da cemo to docekati, tako da se i moze ocekivati izvjestaj poput:srcanog udara,ili prirodne smrti......zalosno.....ali vidjecete da ce tako i biti....
:roll:

imas dokaze za ovo :?
motive :?


boze sacuvaj :run:
User avatar
me22
Posts: 24316
Joined: 08/06/2007 22:08
Location: kod potocaRke u :skoljka:

#95 Re: PRONAĐENO BEŽIVOTNO TIJELO AKADEMIKA SULEJMANA REDŽIĆA

Post by me22 »

hema tv - emisija...
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#96 Re: PRONAĐENO BEŽIVOTNO TIJELO AKADEMIKA SULEJMANA REDŽIĆA

Post by insomnia78 »

Sofija89 wrote:
orkanskivisovi wrote:
zlo87 wrote:Za tebe nije, za nas jeste
:thumbup:

pretuzno :( svi koji su ga poznavali licno ili kroz njegov rad, znaju kakva je velicina bio.

Upravo tako :(

Stvarno nema mjesna neumjesnim komentarima, zar se nemozete suzdrzati ni na ovakvim temam, sram da vas bude.



Neznam neko je napisao kako su ubicu onog policajca pronasli odmah, a ovdje se dugo cekalo da se uopce krene u potragu, slazem se. Nadam se samo da ce oni koji su ovo ucinili odgovarati za svoja djela.
A s obzirom da uvidjaj vrsi tuzilastvo RS-a tesko da cemo to docekati, tako da se i moze ocekivati izvjestaj poput:srcanog udara,ili prirodne smrti......zalosno.....ali vidjecete da ce tako i biti....
Cekaj bona,
Govoris nekom da se suzdrzi a ti navaljas ovoliko gluposti u postu.

Nadas se da su oni koji su ucinili ovo odgovarati, ucinili sta???
Jos nije objavljen zvanicni uzrok smrti.
Cak sta vise prvi izvjestaj je da na tjelu nema vidljivih znakova nasilja

Nestanak nije prijavljen odmah, postoje procedure kad i kako se krece u potragu i na kraju s obzirom gdje je tjelo nadjeno nije moglo ni biti nadjeno drugacije nego slucajno.
S obzirom da uvidjaj vrsi tuzilastvo RS-a mozemo ocekivati izvjestaj poput infarkta ili prirodne smrti???
A ti si 100% sigurna da je ubijen?
I ako jeste zasto mislis da ce tuzilastvo RS-a sakriti dokaze, ubila ga vlada RS-a? Srbi???
Pozivate ljude na neku suzdrzanost a lupate o ubistvu, sta mislis kako je njegovoj porodici slusati takve price a jos im nije javljen tacan uzrok smrti.
Imam utisak da se pojedini ovdje takmicite u svojoj "ogorcenosti" i "bolu" zbog preminulog, valjda tako isticuci sebe kao ispravne...

s' moje sokocalo
Last edited by insomnia78 on 21/01/2013 20:39, edited 2 times in total.
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#97 Re: PRONAĐENO BEŽIVOTNO TIJELO AKADEMIKA SULEJMANA REDŽIĆA

Post by karanana »

Velikosrpska zavjera da uklone covjeka koji je bio na celu jedne relevantne i influentne organizacije tipa krug99 od kojeg je postojala prijetnja unistenja republike srpske. Je li tako nekako sofija?
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#98 Re: PRONAĐENO BEŽIVOTNO TIJELO AKADEMIKA SULEJMANA REDŽIĆA

Post by Cholina_Lokica »

insomnia78 wrote: Cekaj bona,
Govoris nekom da se suzdrzi a ti navaljas ovoliko gluposti u postu.
Nadas se da su oni koji su ucinili ovo odgovarati, ucinili sta???
Jos nije objavljen zvanicni uzrok smrti.
Cak sta vise prvi izvjestaj je da na tjelu nema vidljivih znakova nasilja
S obzirom da uvidjaj vrsi tuzilastvo RS-a mozemo ocekivati izvjestaj poput infarkta ili prirodne smrti???
A ti si 100% sigurna da je ubijen?
I ako jeste zasto mislis da ce tuzilastvo RS-a sakriti dokaze, ubila ga vlada RS-a? Srbi???
Pozivate ljude na neku suzdrzanost a lupate o ubistvu, sta mislis kako je njegovoj porodici slusati takve price a jos im nije javljen tacan uzrok smrti.
Imam utisak da se pojedini ovdje takmicite u svojoj "ogorcenosti" i "bolu" zbog preminulog, valjda tako isticuci sebe kao ispravne...

s' moje sokocalo
Bra'o :thumbup:
Navaljase gluposti u sekundi sa svih strana
oikos
Posts: 29
Joined: 11/01/2013 16:54

#99 Re: PRONAĐENO BEŽIVOTNO TIJELO AKADEMIKA SULEJMANA REDŽIĆA

Post by oikos »

Kompletna prica o ovom slucaju je jako zamrsena i vrlo nejasna, pa samim tim i ova tuzna vijest. Meni je jako zao, prvenstveno kao covjeka a zatim i kao nekoga ko je zaista dobro baratao onim cega najvise imamo a to je priroda.. I meni je jako cudno to da je tijelo u fazi raspada, ma kazem sva prica je cudna. Nek' mu je rahmet dusi.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40317
Joined: 29/06/2011 23:39

#100 Re: PRONAĐENO BEŽIVOTNO TIJELO AKADEMIKA SULEJMANA REDŽIĆA

Post by dječak sa šibicama »

U kakavu se kasabu pretvorio nekadasnji grad, bruka.
Locked