Promovirani diplomanti i magistranti Univerziteta u Sarajevu

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#1 Promovirani diplomanti i magistranti Univerziteta u Sarajevu

Post by BHG »

jel bio ko u zetri...kakvi su utisci...imal kakvih komentara na govor predsjednika hareta i onog rektuma pardon rektora univerziteta faruka...jel ko skonto sta je gospoda htjela reci....
ono troje sa prosjekom 10...kapa dole...svaka cast...pogotovo sto su dvojica matematicari :D al eto dobise po milju maraka...pretrgli se da ih nagrade... :roll:
User avatar
daduli_sa
Posts: 2039
Joined: 02/04/2005 23:16
Location: Sarajevo

#2

Post by daduli_sa »

Volio bi vidjeti fotke te dvojice sa prosjekom od 10.0 na PMF-u.... :roll:
Vingo
Posts: 3912
Joined: 11/03/2003 00:00

#3

Post by Vingo »

daduli_sa wrote:Volio bi vidjeti fotke te dvojice sa prosjekom od 10.0 na PMF-u.... :roll:
Kupi dnevne novine...
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#4

Post by BHG »

daduli_sa wrote:Volio bi vidjeti fotke te dvojice sa prosjekom od 10.0 na PMF-u.... :roll:
predrasude a???? :x :D ma normala momci...
User avatar
daduli_sa
Posts: 2039
Joined: 02/04/2005 23:16
Location: Sarajevo

#5

Post by daduli_sa »

BHG wrote:
daduli_sa wrote:Volio bi vidjeti fotke te dvojice sa prosjekom od 10.0 na PMF-u.... :roll:
predrasude a???? :x :D ma normala momci...
Ne, nimalo. Samo bi eto volio da vidim. Mislim, jednom da se omakne 9?! U svakom slucaju aferim!
Vingo, rado, ali sam predaleko da bi to ucinio.
Harrys
Posts: 7352
Joined: 28/04/2004 10:35

#6

Post by Harrys »

Promovirani diplomanti i magistranti Univerziteta u Sarajevu

Znanje nikad nije bilo važnije nego danas u globaliziranom svijetu, rekao je član Predsjedništva BiH Haris Silajdžić u pozdravnom govoru na svečanoj promociji 4.517 diplomanata i magistranata Univerziteta u Sarajevu koja je održana danas u sarajevskoj dvorani "Zetra".

Ovo je bila treća zajednička promocija svih fakulteta Univerziteta u Sarajevu, a Silajdžić je naglasio da BiH ima mladu generaciju koja će povući zemlju ne samo ka Evropi nego i boljem svijetu.

Prema njegovim riječima, ova nova generacija obrazovanih ljudi je garancija za BiH kao državu jednaku za sve građane i bez ostataka fašizma koji nas je sve napao.

Rektor Univerziteta u Sarajevu prof. dr. Faruk Čaklovica je istaknuo da je Evropa znanja danas prepoznata kao nezamjenjiv faktor društvenog i ljudskog razvoja te kao važan faktor učvršćenja i obogaćenja pripadnosti Evropi, sposobna da svoje građane pripremi za izazove novog vijeka.

Univerzitet u Sarajevu, kazao je, slijedi humanističku evropsku tradiciju i neprekidno brine o postizanju sveopćih znanja.

On je podsjetio na najteže trenutke Univerziteta tokom rata 1992.-1995., kada se ovaj univerzitet kao žrtva agresije uzdigao do heroja odbrane akademskog dostojanstva i svoje duhovne i društvene misije.

Uprkos strašnim žrtvama u ratu, kada ga je napustilo 528 profesora i uposlenika, kada su ubijena 143 studenta, 53 profesora i 61 radnik, Univerzitet u Sarajevu ostao je u višenacionalanom sastavu, kako po nastavnoj tako i po studentskoj strukturi, naglasio je rektor Čaklovica.

Univerzitet u Sarajevu danas ima 24 visokoškolske ustanove s 55.000 studenata, 1.640 članova akademskog osoblja i 893 administrativna radnika.

Zajedno s novim diplomantima, od njegovog osnivanja do danas diplomiralo je oko 128.000 studenata, 4.128 je magistriralo i 2.196 doktoriralo.

Na današnjoj svečanosti, na kojoj je učestvovala i Sarajevska filharmonija, proglašeni su i najbolji studenti generacije, među kojima se posebno ističe njih troje koji su diplomirali s prosječnom ocjenom 10! To su Azra Medić s Muzičke akademije te Dino Sejdinović i Kenan Huremović s Prirodno-matematičkog fakulteta.

(FENA)
Harrys
Posts: 7352
Joined: 28/04/2004 10:35

#7

Post by Harrys »

Prije su se zvali diplomci a sad diplomanti.??
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#8

Post by uvjek dobar gost »

Promovirani su najnoviji miševi.. koje je na licu mjesta slagao član predsjedništva..... a potom i rektor i svi ostali....
No ja im čestitam i dobro došli u robovlasnički-kapitalizam i svu im sreću želim.....
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#9

Post by BHG »

Harrys wrote:Prije su se zvali diplomci a sad diplomanti.??
a prije su mogli i naci posao u relativno kratkom vremenskom periodu

i od mene cestitke :)
Sarafcina
Posts: 2258
Joined: 19/09/2005 00:59

#10

Post by Sarafcina »

daduli_sa wrote:Volio bi vidjeti fotke te dvojice sa prosjekom od 10.0 na PMF-u.... :roll:

jednog znam... dobar momak ... ali zaista dobar
regularna raja, fino dijete i tako to...
User avatar
Ostri_Mac
Posts: 447
Joined: 24/10/2005 13:21
Location: Sarajevo

#11

Post by Ostri_Mac »

Al' "rektum" pardona me, rektor, je sve ispolitizirao max u zadnjoj trecini govora...steta samo sto mu je dobar dio sale i uputio aplauz na kraju.....

Licno, ako se radi o svecanom akademskom dogadjaju nije uopce trebao "politiciti" al' st a moze kod nas bez toga... :x

Hare je bio na mjestu sa svakom, i njemu thumbs up :)

Organizacija, u odn na pare koje su uzeli je truuuubaaa, voditeljica stoji u vojnickom stavu za mikrofonom, hebote, k'o da dize tegove a ne cita txt...

Imali su mali zilion gramatickih gresaka u citanju i nisu nikako bili organizovani (mislim na voditelje)... tuga za pare koje su se dale...valjda otisle rektumu/ima...za privatne prezentacije...sta li...

Publika je drugio dio price, zena iza mene dovela 3 djece max uzrasta od 3god... gazili me po ledjima, plakali, derali se, trcali naokolo i po ljudima...dok mi nije pukao film...e onda se ona fino pokupila pa izasla...i nije bio jedini slucaj, masa roditelja, prijatelja isl je dovodila maxumchad...nidje veze a pameti jos manje... Al' to smo mi... :D
funaki
Posts: 707
Joined: 23/11/2006 08:11

#12

Post by funaki »

uvjek dobar gost wrote:Promovirani su najnoviji miševi.. koje je na licu mjesta slagao član predsjedništva..... a potom i rektor i svi ostali....
No ja im čestitam i dobro došli u robovlasnički-kapitalizam i svu im sreću želim.....
:shock: :shock: :shock:
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#13

Post by BHG »

a i rektum i hare nisu nista konkretno rekli...diplomcima i magistrantima se haman nisu ni obratili...osim sto su se neke statistike procitale....i neka mala cestitka na kraju....al su se za to spomenuli alija i fata orlovic...uz svo postovanje prema tim ljudima nije bilo ni vrijeme ni mjesto da ih se spominje...al eto ovcama vazda mozes svakakve gluposti pricat i na kraju dobit aplauz...
User avatar
Ostri_Mac
Posts: 447
Joined: 24/10/2005 13:21
Location: Sarajevo

#14

Post by Ostri_Mac »

BHG wrote:a i rektum i hare nisu nista konkretno rekli...diplomcima i magistrantima se haman nisu ni obratili...osim sto su se neke statistike procitale....i neka mala cestitka na kraju....al su se za to spomenuli alija i fata orlovic...uz svo postovanje prema tim ljudima nije bilo ni vrijeme ni mjesto da ih se spominje...al eto ovcama vazda mozes svakakve gluposti pricat i na kraju dobit aplauz...
to upravo i napisah...
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#15

Post by mIRCerka »

Ja hareta vidjela nisam, posto smo mi odradili svoj dio u onom NEOFICIJELNOM dijelu u zetri...
istina, djelovalo je kao da je teferic, na jednog diplomca doslo pola komsiluka, neki su cak sendvice ponijeli....
Nancy Drew
Posts: 1926
Joined: 06/09/2006 12:43
Location: sarajevo

#16

Post by Nancy Drew »

...
Last edited by Nancy Drew on 10/02/2009 15:14, edited 1 time in total.
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#17

Post by BHG »

mIRCerka wrote:Ja hareta vidjela nisam, posto smo mi odradili svoj dio u onom NEOFICIJELNOM dijelu u zetri...
istina, djelovalo je kao da je teferic, na jednog diplomca doslo pola komsiluka, neki su cak sendvice ponijeli....
ihhh pa ti si sve propustila....janje se okrenulo na kraju.... :D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#18

Post by mIRCerka »

Nancy Drew wrote:Je l Kupusović režir'o? :D
Nije.
Imali su scenarij, sve divno krasno bajno, Umjetnicki program folovi...
mi dosli, odradili svoje i ufatili se noge...
podijelili su scenarij gostima i to je to...
pa ti prati ko kome sta kako...
funaki
Posts: 707
Joined: 23/11/2006 08:11

#19

Post by funaki »

BHG wrote:a i rektum i hare nisu nista konkretno rekli...diplomcima i magistrantima se haman nisu ni obratili...osim sto su se neke statistike procitale....i neka mala cestitka na kraju....al su se za to spomenuli alija i fata orlovic...uz svo postovanje prema tim ljudima nije bilo ni vrijeme ni mjesto da ih se spominje...al eto ovcama vazda mozes svakakve gluposti pricat i na kraju dobit aplauz...

:? :shock:
Papanka
Posts: 113
Joined: 25/06/2007 01:46
Location: Sarajevo

#20

Post by Papanka »

kakve uplatnice? ma da ...politicke nauke...zabranila bih taj fakultet...cigani...kreteni...lopovi...(mislim na zaposlene na tom fax-u)
Ja sam bila na ekonomiji...nikakve uplatnice se nisu davale...eto samo sto se dekan nije pojavio....ko zna gdje se taj smuc'o :D
User avatar
selver
Posts: 135
Joined: 23/11/2006 20:50
Location: Sarajevo

#21

Post by selver »

daduli_sa wrote:Volio bi vidjeti fotke te dvojice sa prosjekom od 10.0 na PMF-u.... :roll:
http://mibbih.mi.funpic.de/index.php?page=autori

ova dvojica u sredini su dino i keno (gledano s desna).

ova stranica je projekat koji su radili na faksu. nije dovrsena, trebala bi uskoro biti.
Papanka
Posts: 113
Joined: 25/06/2007 01:46
Location: Sarajevo

#22

Post by Papanka »

a vidi mog assistenta Kene iz baza hehehe...super je lik...normala...kultura...
User avatar
uozo
Posts: 1438
Joined: 20/05/2006 01:34

#23

Post by uozo »

daduli_sa wrote:Volio bi vidjeti fotke te dvojice sa prosjekom od 10.0 na PMF-u.... :roll:
Jednog od te dvojice sasvim slucajno poznajem nekih zadnjih 23 godine. :D

Odveo ga ja u Berlin na neku party prije neku godinu, on tek bio brucos i ono sve neka raja bejagi skolovana. Inzenjeri, doktori nauka i kojekaki kurci, palci, samo ja kloshar, po obichaju. I o"so se ja utovarat nakoj argentinki u jednu od onih soba i ostavim malog brucosa samog medju intelektuacima. Vratim se ja kad ono tisina. Ni muzika se ne cuje, a on stoji u po sobe i objasnjava im nekakav problem a oni svi u njega bleje ko koze. Jedva sam se suzdrzo da se ne zaletim i samarcinu mu zviznem. :D
Nije ovo cas, ovo je pijanka, .ebo te i sinus i kosinus!!! :shock: :lol:
Papanka
Posts: 113
Joined: 25/06/2007 01:46
Location: Sarajevo

#24

Post by Papanka »

Ja bi bila ponosna na takvog jarana :shock: samo se pitam sta takav intelektualac poput jednog od te dvojice radi sa "fuckerom" kao sto si ti...kad si vec naveo intelektualni nivo ljudi na tom party-u...i da je bio tajac kad je tvoj "jaran pricao"...zapitaj se ko je tu trebao dobiti samarcinu...



PS. shvati ovo kako hoces.
User avatar
uozo
Posts: 1438
Joined: 20/05/2006 01:34

#25

Post by uozo »

Papanka wrote:Ja bi bila ponosna na takvog jarana :shock: samo se pitam sta takav intelektualac poput jednog od te dvojice radi sa "fuckerom" kao sto si ti...kad si vec naveo intelektualni nivo ljudi na tom party-u...i da je bio tajac kad je tvoj "jaran pricao"...zapitaj se ko je tu trebao dobiti samarcinu...



PS. shvati ovo kako hoces.
:lol: :lol: :lol:
Dobar!!! :lol:
Post Reply