Promovirani diplomanti i magistranti Univerziteta u Sarajevu

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Rambo-Amadeus
Posts: 1157
Joined: 12/12/2006 23:38

#126

Post by Rambo-Amadeus »

BHG wrote:
Ivy wrote:
Papanka wrote: Ja te pasha razumijem...i ja bi voljela dobiti i 3.000 al ne znam na koji nacin..nemam pojma kako cu naci pare za sljedecu godinu...nisam kreditno sposobna...a da da bi digo studentski kredit moras biti u stalnom radnom odnosu ili naci nekog ko je u drzavnoj firmi....a ko danas zeli biti zirant? Nijeto zavist...nego cisto ono...vidi ja jedem...a boli me klinac sto si ti gladan...
e hajmo sad da razjasnimo ovo ovdje i ove silne pare! ja ne znam kako je drzati 300$ u ruci a kamoli 300 hiljada. zajebancija je bila upucena lucy01 i gandalfu i nikome drugom na forumu, niti sam se namjeravala razmetati s necim sto mogu samo upotrijebiti za obrazovne svrhe. moji roditelji zive od 100 maraka peMzije (nema im ko biti zirant, treba paltit rezije, od mene ne mogu ocekivati nista dok ne zavrsim fakultet, ni centa od stipendije) i ZNAM DOBRO kako je nemati i gledati "druge dok jedu" tako pustimo se te patetike!
i ti si luda sto se ikom pravdas....sta te ba boli...da nelajem...
od mene svaka cast.... :)
e stvarno si krele...
logika ti je nula...
đe ćeš reć "svakom se pravda", jel to vjeruješ u superiorne rase...ili nas smatraš glupim i nedostojnim za pravdanje nekog svog pa možda i samo pogrešno shvaćenog postupka ili izjavee... :roll: :?
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#127

Post by BHG »

Rambo-Amadeus wrote:
BHG wrote:
Ivy wrote: e hajmo sad da razjasnimo ovo ovdje i ove silne pare! ja ne znam kako je drzati 300$ u ruci a kamoli 300 hiljada. zajebancija je bila upucena lucy01 i gandalfu i nikome drugom na forumu, niti sam se namjeravala razmetati s necim sto mogu samo upotrijebiti za obrazovne svrhe. moji roditelji zive od 100 maraka peMzije (nema im ko biti zirant, treba paltit rezije, od mene ne mogu ocekivati nista dok ne zavrsim fakultet, ni centa od stipendije) i ZNAM DOBRO kako je nemati i gledati "druge dok jedu" tako pustimo se te patetike!
i ti si luda sto se ikom pravdas....sta te ba boli...da nelajem...
od mene svaka cast.... :)
e stvarno si krele...
logika ti je nula...
đe ćeš reć "svakom se pravda", jel to vjeruješ u superiorne rase...ili nas smatraš glupim i nedostojnim za pravdanje nekog svog pa možda i samo pogrešno shvaćenog postupka ili izjavee... :roll: :?
prvo pazi kako mi se obracas jer ja s tobom ovce nisam cuvo...
druga stvar nisam reko "svakom se pravda" nego "ikom" pa ako ces me vec citirati uradi to kako treba...
trece ne smatram te glupim ali ti si mi niko i nista kao i njoj, da se tebi polazu bilo kakvi racuni i na kraju krajeva pravda za bilo sta....
jel ti malo jasnije ili cemo probati crtati logicaru....
Rambo-Amadeus
Posts: 1157
Joined: 12/12/2006 23:38

#128

Post by Rambo-Amadeus »

BHG wrote:
Rambo-Amadeus wrote:
BHG wrote: i ti si luda sto se ikom pravdas....sta te ba boli...da nelajem...
od mene svaka cast.... :)
e stvarno si krele...
logika ti je nula...
đe ćeš reć "svakom se pravda", jel to vjeruješ u superiorne rase...ili nas smatraš glupim i nedostojnim za pravdanje nekog svog pa možda i samo pogrešno shvaćenog postupka ili izjavee... :roll: :?
prvo pazi kako mi se obracas jer ja s tobom ovce nisam cuvo...
druga stvar nisam reko "svakom se pravda" nego "ikom" pa ako ces me vec citirati uradi to kako treba...
trece ne smatram te glupim ali ti si mi niko i nista kao i njoj, da se tebi polazu bilo kakvi racuni i na kraju krajeva pravda za bilo sta....
jel ti malo jasnije ili cemo probati crtati logicaru....
ovce si sam cuvo jer ja nisam nikad i ni sa kim...
druga stvar meni i ne treba pravdanje, ako ti ili bilo ko smatra da je hvalisanje normalna i poželjna ljudska osobina onda je to vaš problem, a ujedno odgovaram i ivy da nisam ljubomoran jer ni to nema smisla bit, njena nafaka njoj meni moja...
a što se crtanja tiče, s obzirom na logiku sumnjam da bi znao nacrtat i drvo... :P
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#129

Post by mIRCerka »

Rambo-Amadeus wrote:
BHG wrote:
Ivy wrote: e hajmo sad da razjasnimo ovo ovdje i ove silne pare! ja ne znam kako je drzati 300$ u ruci a kamoli 300 hiljada. zajebancija je bila upucena lucy01 i gandalfu i nikome drugom na forumu, niti sam se namjeravala razmetati s necim sto mogu samo upotrijebiti za obrazovne svrhe. moji roditelji zive od 100 maraka peMzije (nema im ko biti zirant, treba paltit rezije, od mene ne mogu ocekivati nista dok ne zavrsim fakultet, ni centa od stipendije) i ZNAM DOBRO kako je nemati i gledati "druge dok jedu" tako pustimo se te patetike!
i ti si luda sto se ikom pravdas....sta te ba boli...da nelajem...
od mene svaka cast.... :)
e stvarno si krele...
logika ti je nula...
đe ćeš reć "svakom se pravda", jel to vjeruješ u superiorne rase...ili nas smatraš glupim i nedostojnim za pravdanje nekog svog pa možda i samo pogrešno shvaćenog postupka ili izjavee... :roll: :?
Oshishaj se, udebljaj koje kilo da se keramika ne vidi, pa se onda mozes tako obracati drugim forumashima... 8)
Lisac
Posts: 1348
Joined: 16/04/2004 09:22

#130

Post by Lisac »

hajdemo ovako,

ja nisam u dijaspori, ja sam u sarajevu. o rechenoj temi imam mishljenje i vec sam ga par puta sazheo u dvije rijechi i opet cu uchiniti isto na kraju posta. obzirom da je josh rano a ja umoran od ponavljanja odluchio sam se preuzeti kratku ali potpuno tachnu tvrdnju koju nadjoh negdje na netu a ona izgleda otprilike ovako:

promovirana je jos jedna generacija ovaca sarajevskog univerziteta... :roll: onih koji ce slijepo slusati svoje lidere, koji se nece pobuniti ako su im neka prava ugrozena, koji su uvijek spremni staviti hareta ili zlaju ispred svoga razuma, onih koji bi trebali biti najliberalniji i najdinamicniji sloj drustva...

hebo te pa u bih su penzioneri aktivniji od studenata i takvih mladih diplomaca...a to je strasno.

a da ne govorimo o tome koliko koji od diplomanata uopste zna o bilo cemu, pa i o onome sto je godinama isao u skolu... :roll: :roll: (cast izuzecima kojih svakako ima jedno 5-10%)

eto, iako nije moje, ja se u potpunosti slazhem sa ovim stavom. kakvi su vashi kontraargumenti, obzirom da zhivimo u istoj drzhavi ali ochito ne dijelimo iste frustracije. volio bih zaista chuti argumente koji ce me natjerati da promijenim mishljenje koje inache sazhmem u vec pomenute 2 rijechi studenti su pichke
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#131

Post by amrino »

Joj sta je ovo danas? :shock:
Danas su svi nesto posebno NATAKARENI...ccc :D :D :D
Ohanite ljudi- izace sunce opet :D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#132

Post by mIRCerka »

Lisac wrote:
eto, iako nije moje, ja se u potpunosti slazhem sa ovim stavom. kakvi su vashi kontraargumenti, obzirom da zhivimo u istoj drzhavi ali ochito ne dijelimo iste frustracije. volio bih zaista chuti argumente koji ce me natjerati da promijenim mishljenje koje inache sazhmem u vec pomenute 2 rijechi studenti su pichke
to su tri rijeci :D

i studenti jesu picke, ali je red da se svemirko sjeti ko je sta je odakle je, a ne da sere po svima koji nisu imali tu srecu da mu plate studij u holandiji i americi...
kontas?

i onda se nadju neki likovi koji proyivaju ivy koja je dobila drugu americku stipendiju za postdiplomski studij...

ja nakaradne zemlje jebote...
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#133

Post by BHG »

Rambo-Amadeus wrote:
BHG wrote:
Rambo-Amadeus wrote: e stvarno si krele...
logika ti je nula...
đe ćeš reć "svakom se pravda", jel to vjeruješ u superiorne rase...ili nas smatraš glupim i nedostojnim za pravdanje nekog svog pa možda i samo pogrešno shvaćenog postupka ili izjavee... :roll: :?
prvo pazi kako mi se obracas jer ja s tobom ovce nisam cuvo...
druga stvar nisam reko "svakom se pravda" nego "ikom" pa ako ces me vec citirati uradi to kako treba...
trece ne smatram te glupim ali ti si mi niko i nista kao i njoj, da se tebi polazu bilo kakvi racuni i na kraju krajeva pravda za bilo sta....
jel ti malo jasnije ili cemo probati crtati logicaru....
ovce si sam cuvo jer ja nisam nikad i ni sa kim...
druga stvar meni i ne treba pravdanje, ako ti ili bilo ko smatra da je hvalisanje normalna i poželjna ljudska osobina onda je to vaš problem, a ujedno odgovaram i ivy da nisam ljubomoran jer ni to nema smisla bit, njena nafaka njoj meni moja...
a što se crtanja tiče, s obzirom na logiku sumnjam da bi znao nacrtat i drvo... :P
tjoooooo jesi mi podvikno...evo sam osto bez texta... :roll:
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#134

Post by mIRCerka »

BHG wrote:
tjoooooo jesi mi podvikno...evo sam osto bez texta... :roll:
mojne ba, mogo bi te rambo svojom crnom gustom kosom oshinut :D


Nego, why the fuck nisu diplome u onim zoljama?

sad izgledaju ko certifikat kursa informatike....
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#135

Post by amrino »

mIRCerka wrote:
BHG wrote:
tjoooooo jesi mi podvikno...evo sam osto bez texta... :roll:
mojne ba, mogo bi te rambo svojom crnom gustom kosom oshinut :D


Nego, why the fuck nisu diplome u onim zoljama?

sad izgledaju ko certifikat kursa informatike....
Koliko znam- nisu samo na Filozofskom...mozda jos negdje- ne znam...(Kod raje sam vidjala "zolje"...i to zelene boje :D)
To da budemo originalni... :-)
I prosle godine ista stvar- plave fascikle....
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#136

Post by mIRCerka »

amrino wrote:
mIRCerka wrote:
BHG wrote:
tjoooooo jesi mi podvikno...evo sam osto bez texta... :roll:
mojne ba, mogo bi te rambo svojom crnom gustom kosom oshinut :D


Nego, why the fuck nisu diplome u onim zoljama?

sad izgledaju ko certifikat kursa informatike....
Koliko znam- nisu samo na Filozofskom...mozda jos negdje- ne znam...(Kod raje sam vidjala "zolje"...i to zelene boje :D)
To da budemo originalni... :-)
I prosle godine ista stvar- plave fascikle....
Meschini i na masinstvu bjahu fascikle...
odron titam....

Eki zelena zolja :lol: :lol: :lol:

ma bolje i to nego Bordo :D:D:D:D:D:D
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#137

Post by amrino »

mIRCerka wrote:
amrino wrote:
mIRCerka wrote: mojne ba, mogo bi te rambo svojom crnom gustom kosom oshinut :D


Nego, why the fuck nisu diplome u onim zoljama?

sad izgledaju ko certifikat kursa informatike....
Koliko znam- nisu samo na Filozofskom...mozda jos negdje- ne znam...(Kod raje sam vidjala "zolje"...i to zelene boje :D)
To da budemo originalni... :-)
I prosle godine ista stvar- plave fascikle....
Meschini i na masinstvu bjahu fascikle...
odron titam....

Eki zelena zolja :lol: :lol: :lol:

ma bolje i to nego Bordo :D:D:D:D:D:D
Joj ovih Manijaka....ccc
KUkam ja svom dragom zbog facsikle- Kaze on: ma nek je PLAVA pa da je od govana napravljena! :shock: :D :D :D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#138

Post by mIRCerka »

amrino wrote:
Joj ovih Manijaka....ccc
KUkam ja svom dragom zbog facsikle- Kaze on: ma nek je PLAVA pa da je od govana napravljena! :shock: :D :D :D
lagis da je rekao to drugo :D:D:D:D:D

Nek je plavo, makar i ofarbano :D:D:D

Moja mama imala bordo index i bordo zolju, da bi joj pri preseljenju sa Dobrinje na Grbavicu zolja nestala. . .
User avatar
bmx
Posts: 395
Joined: 15/04/2003 00:00
Location: Sarajevo

#139

Post by bmx »

Moja je kao "zolja" i plave je boje. I jako sam ponosna sto je imam i ne smetram se nicijom ovcom! Toliko o tome neka bude receno, sto bi rekao Aristotel.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#140

Post by mIRCerka »

bmx wrote:Moja je kao "zolja" i plave je boje. I jako sam ponosna sto je imam i ne smetram se nicijom ovcom! Toliko o tome neka bude receno, sto bi rekao Aristotel.
I naprijed plavi :D:D:D:D pjesma se ori :D:D:D

bmx, ne sekiraj se, ima svemirko prenosa, yaboravi on cesto da je odavde...
User avatar
bmx
Posts: 395
Joined: 15/04/2003 00:00
Location: Sarajevo

#141

Post by bmx »

mIRCerka wrote: I naprijed plavi :D:D:D:D pjesma se ori :D:D:D

bmx, ne sekiraj se, ima svemirko prenosa, yaboravi on cesto da je odavde...

:D
Rambo-Amadeus
Posts: 1157
Joined: 12/12/2006 23:38

#142

Post by Rambo-Amadeus »

BHG wrote:
Rambo-Amadeus wrote:
BHG wrote: prvo pazi kako mi se obracas jer ja s tobom ovce nisam cuvo...
druga stvar nisam reko "svakom se pravda" nego "ikom" pa ako ces me vec citirati uradi to kako treba...
trece ne smatram te glupim ali ti si mi niko i nista kao i njoj, da se tebi polazu bilo kakvi racuni i na kraju krajeva pravda za bilo sta....
jel ti malo jasnije ili cemo probati crtati logicaru....
ovce si sam cuvo jer ja nisam nikad i ni sa kim...
druga stvar meni i ne treba pravdanje, ako ti ili bilo ko smatra da je hvalisanje normalna i poželjna ljudska osobina onda je to vaš problem, a ujedno odgovaram i ivy da nisam ljubomoran jer ni to nema smisla bit, njena nafaka njoj meni moja...
a što se crtanja tiče, s obzirom na logiku sumnjam da bi znao nacrtat i drvo... :P
tjoooooo jesi mi podvikno...evo sam osto bez texta... :roll:
ma najjači si...
al poslije mene, naravno... :-)
Papanka
Posts: 113
Joined: 25/06/2007 01:46
Location: Sarajevo

#143

Post by Papanka »

kub lajkan wrote: Niko ti ne bi zbog gramatike prigovarao da ne pljujes bezze. Ne mozes poloziti ispit i odmah su ti svi na tom faksu "cigani...kreteni...lopovi..."
Jbg, ne ide to tako...
A sto se moje gramatike tice, slobodno ispravljaj. Samo nemoj po pravilima svoje gramatike... :D
Ja cu pljuvati one za koje sigurno znam da su smece...rekla sam i stojim iza svake svoje recenice...a to je da je na politickim naukama lopov od one portirke do dekana. Ako treba i imenom i prezimenom cu se potpisati iza svojih izjava.

To sto je tebi bitnije da li sam ja napisala DJ ili DZ od onog sta sam htjela reci....to pokazuje samo kvalitet naseg drustva....necu ti se pravdati (iako sam priznala da je moja gramatika klinac) ali moje znanje je opsirno...za sada postoji Spelling and Grammar na bosanskom jeziku....pa kad se radi nesto profesionalno....laganini se klikne na to i sve ti se samo kaze....i znaci taj problem nije bez rješenja...
evo ja cu navesti svoje argumente... i dokazati njihov lopovluk
1. Iako sam imala dovoljan broj bodova da budem primljena kao redovan student....primljena sam vanredno....bez prava na zdravstveno...Gras kartu i sl.
2. Do juna mjeseca ja sam polozila 8 ispita od 11...9 mi je uslov...
3. 13. puta polagala komunikologiju...i tokom ispita ulazi Segmendina i profa joj upisuje 9...mene je posalo kuci i rekao da spremim bolje...iako sam pismeno zadovoljila svaki put a on me vracao na usmeni i obarao.
4. Zbog toga obnavljam godinu...i trebala sam da obnovu platim 100Km po ne polozenom ispitu....meni naplacuju 800 KM obnovu... pare ne vracaju...
5. polozim ispit...cistim godinu...ostalo mi pravo....profesor me obara iako sam na sva pitanja odgovorila....odem na uvid rada...kaze razlikuje ti se rukopis na lijevoj i desnoj strani dvolisnice....i ja kazem ...hocete li da vam ponovo napisem....kaze..ma jok...uredu je...polozili ste...
Upisem drugu i shvatim da ja nemam zivaca za to...prebacim se na ekonomiju....
6. Statistiku kod Zolica nisu mi priznali na ekonomiji....Pravo...ni to...Uvod u ekonomiju....ni to....
traze mi 20KM za plan i program rada...iako su 100% sigurni da mi na ekonomiji nece priznati taj predmet....onda ti dadnu knjigu sa obiljezenim stranama koje kopiras i to je taj plan i program.

Ti si vjerovatno ili uposlenik FPN-a ili jedan od onih uniformisanih studenata...pa ti krivo sto ovako javno govorim protiv njih.
*******************************************************

Sto se tice one stipendije od 300.000...pogresno sam shvacena...dao Bog svakome da je dobije....ja nisam zavidna i drago mi je kad neko dobije...ali kada bi ja dobila tih 300.000 ne bih mozda na ovakav nacin ispoljavala ...nego bi dala savjet kako doci do tog cilja. Ivy tebi svaka cast...dabogda nam bilo jos mnogo mnogo takvh studenata....samo sa malo vise obzira.
kub lajkan
Posts: 3514
Joined: 03/12/2004 19:20

#144

Post by kub lajkan »

Papanka wrote:Ti si vjerovatno ili uposlenik FPN-a ili jedan od onih uniformisanih studenata...pa ti krivo sto ovako javno govorim protiv njih.
Ni jedno ni drugo. Samo znam da tamo ima finih ljudi. Ne puno, ali ih ima. I ne svidja mi se da se i oni blate. To je sve...
User avatar
Ivy
Posts: 1689
Joined: 08/02/2004 00:00
Location: Sarajevo, BiH
Contact:

#145

Post by Ivy »

Sto se tice one stipendije od 300.000...pogresno sam shvacena...dao Bog svakome da je dobije....ja nisam zavidna i drago mi je kad neko dobije...ali kada bi ja dobila tih 300.000 ne bih mozda na ovakav nacin ispoljavala ...nego bi dala savjet kako doci do tog cilja. Ivy tebi svaka cast...dabogda nam bilo jos mnogo mnogo takvh studenata....samo sa malo vise obzira.
Ja cu svakom ko zatrazi dati savjet i vise od toga, vjeruj mi! Potvrdice ti mnogi forumasi, koji su pitali za savjet i pomoc, da ih nikad nisam odbila vec sam isla "extra mile" (sho bi rekli ameri) da im pomognem. Malo je glupo istresati licnu pricu na forumu (ljude, mjesta, imena) jer ipak je ovo preotvoreno mjesto za nesto tako. Ima PP, ima email, MSN pa bujrum nek svako pita pomoci cu ne samo savjetom nego i konkretno koliko mogu! Licni podaci, mjesta i ljudi se mogu iskoristiti u pogresne svrhe, zato BUJRUM koga interesuje, ponavljam, posaljite PP ili email! Uvijek rado pomazem!

Pozz :)
Ivy
Post Reply