Promjene

Post Reply
User avatar
Skijaš
Posts: 12573
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#151 Re: Promjene

Post by Skijaš »

putokaz1 wrote:Poenta je bila da Bošnjaci Hrvate ostave na Miru
Ispravne ideje treba nametati svim legalnim metodama. Zločinačka politička opcija je hrvatski narod uzela za taoca i koči reintegraciju društva, a dvije decenije iza nas su pokazale da pregovori ne daju rezultate. Evo, HDZ-u se ispunilo sve zahtjeve po pitanju formiranja vlasti i umjesto da se HDZ pokaže kao konstruktivan igrač, sve te poluga vlasti koje im je Sarajevo prepustilo, HDZ koristi u službi velikosrpstvu. Braniti pravo HDZ-a na ekskluzivno predstavljanje Hrvata (nakon svega) mogu samo naivni i(li) zlonamjerni.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#152 Re: Promjene

Post by putokaz1 »

Skijaš wrote:
putokaz1 wrote:Poenta je bila da Bošnjaci Hrvate ostave na Miru
Ispravne ideje treba nametati svim legalnim metodama. Zločinačka politička opcija je hrvatski narod uzela za taoca i koči reintegraciju društva, a dvije decenije iza nas su pokazale da pregovori ne daju rezultate. Evo, HDZ-u se ispunilo sve zahtjeve po pitanju formiranja vlasti i umjesto da se HDZ pokaže kao konstruktivan igrač, sve te poluga vlasti koje im je Sarajevo prepustilo, HDZ koristi u službi velikosrpstvu. Braniti pravo HDZ-a na ekskluzivno predstavljanje Hrvata (nakon svega) mogu samo naivni i(li) zlonamjerni.
HDZ ima oko 60% Hrvatskog Biračkog tijela
SDA oko 30% Bošnjačkog
SNSD oko 45% Srpskog
Imaš biračko tijelo ,kupiš Papke,i manje stranke i Upravljaj....Dao ti Narod i Preletači i manje stranke to Pravo
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#153 Re: Promjene

Post by General War »

pemanapemani wrote:
zavrzlama wrote:Protiv srba koji negiraju BIH i genocid trebaju prvenstveno da se bore sami srbi uz pomoc nesrba....isto vazi i za hrvate....

Problem je sto velikosrpska i velikohrvatska ideologija ne vidi alternativu rusenju BIH,a na drugoj strani probih snage totalno pasivne i dozvolile sda da vodi i bosnjacku i bosansku politiku,tako da neodlucni srbin i hrvat birajuci izmedju velikosrpstva i velikohrvatstva i BIH izabiru ovo prvo....

Bosnjacima ako je stalo do BIH moraju na prvo mjesto staviti bosanski interes pa ekonomski pa bezbjednonosni pa tamo na 112 mjesto bosnjacki...
Kako će staviti na prvo mjesto bosanski interes, kada se isti predstavlja ko nešto loše po Bošnjake i kao alat velikosrpske i velikohrvatske politike.

Propagandna mašinerija pred popis stanovništva je koristila i djecu da Bošnjacima ogadi bosanstvo.
Svakodnevne akcije SDA omladine, koja preko svojih memova (ili kako se već zovu one zajebancije) bosanski identitet stavlja u istu ravan sa četničkom i ustaškom ideologijom, ne ostavljaju baš puno optimizma.

Ako je već popis morao biti postavljen tako da se izjednače pojmovi narod i nacija (mada sam siguran da nije moralo tako), da li bi situacija danas bila drugačija da je na popisu stanovništva bilo 40% Bošnjaka, 27% Srba, 13% Hrvata, 15% Bosanaca (ili Bosanaca i Hercegovaca) i 5 % ostalih? Da li bi bilo lakše krenuti u borbu za građansku državu? Da li bi entitet nastao na genocidu imao smisla? Da li bi imala smisla polemika oko trećeg entiteta?

Na popisu je odbijen državni identitet na račun narodnog identiteta.
97% građana BiH se izjasnilo da im je važniji narodni nego bosanski identitet.

Od tada priče o patriotizmu, jednoj jedinoj, nedjeljivoj i građanskoj BiH uzimam sa totalnom rezervom. Jebi ga, narod je jasno rekao šta želi, a to su bošnjaštvo, srpstvo i hrvatstvo. Nažalost, u takvoj konstalaciji snaga nema mjesta za bosanski identitet.

Totalno sam se pomirio sa istinom da ću kao Bosanac u BiH doživotno biti građanin drugog reda. Isto tako sam se pomirio sa činjenicom da me kao Bosanca koji nije musliman, dosta Bošnjaka smatra ubačenim elementom i neprijateljem, a do prije godinu, dvije sam mislio da igramo u istom timu.

Dobro je, mogla je iluzija trajati puno duže, pa bi i triježnjenje bilo dosta bolnije, a mamurluk pravo zajeban.
:thumbup:
User avatar
Skijaš
Posts: 12573
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#154 Re: Promjene

Post by Skijaš »

putokaz1 wrote:
Skijaš wrote:
putokaz1 wrote:Poenta je bila da Bošnjaci Hrvate ostave na Miru
Ispravne ideje treba nametati svim legalnim metodama. Zločinačka politička opcija je hrvatski narod uzela za taoca i koči reintegraciju društva, a dvije decenije iza nas su pokazale da pregovori ne daju rezultate. Evo, HDZ-u se ispunilo sve zahtjeve po pitanju formiranja vlasti i umjesto da se HDZ pokaže kao konstruktivan igrač, sve te poluga vlasti koje im je Sarajevo prepustilo, HDZ koristi u službi velikosrpstvu. Braniti pravo HDZ-a na ekskluzivno predstavljanje Hrvata (nakon svega) mogu samo naivni i(li) zlonamjerni.
HDZ ima oko 60% Hrvatskog Biračkog tijela
SDA oko 30% Bošnjačkog
SNSD oko 45% Srpskog
Imaš biračko tijelo ,kupiš Papke,i manje stranke i Upravljaj....Dao ti Narod i Preletači i manje stranke to Pravo
Odgovorio sam na tvoju tezu kako ne bi trebalo suzbijati HDZ. Hoćemo li prvo to završiti ili ?
User avatar
Skijaš
Posts: 12573
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#155 Re: Promjene

Post by Skijaš »

pemanapemani wrote: Na popisu je odbijen državni identitet na račun narodnog identiteta.
97% građana BiH se izjasnilo da im je važniji narodni nego bosanski identitet.
Brate, temelji BiH su postavljeni na ZAVNOBiH-u, ni srpska, ni hrvatska ni musl.... bošnjačka, nego i srpska i hrvatska i bošnjačka. Ne mislim da se moramo toga odreći kako bi imali moderno i otvoreno društvo. Treba su suprotstaviti nacionalistima (u sva tri naroda) ali ne mislim da je naša raznolikost izvor problema, naprotiv, mislim da je to naše bogatstvo. A svi mi koji imamo bosanskohercegovačko državljanstvo smo automatski i pripadnici bosanskohercegovačke nacije.
Isto tako sam se pomirio sa činjenicom da me kao Bosanca koji nije musliman, dosta Bošnjaka smatra ubačenim elementom i neprijateljem
A njima ko jebe mater.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#156 Re: Promjene

Post by putokaz1 »

Ne može se suzbijati HDZ
Ima podršku Naroda ima Rezultat
Možemo ga suzbijati samo koalicijom:90+HSP+NSRZB+HSS+HKDU+PS+Razni pokreti pa pomalo i SDP+DF....
Ali HDZ dobije više Hrvatskih glasova od svih njih zajendo,i plus pola tih stranaka su podružnice HDZ BIH
Šta dobijamo ako Bošnjaci izaberu Hrvatskog člana Predsjedništva?Ponovne pokušaje Hrvatske samouprave?Usporavanje formiranja Doma Nraoda iz Reda Hrvata.?
User avatar
Skijaš
Posts: 12573
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#157 Re: Promjene

Post by Skijaš »

putokaz1 wrote:Ne može se suzbijati HDZ
Ima podršku Naroda ima Rezultat
Onoliko procenata koliko dobije na izborima, dobije i u parlamentu, zašto insistiranje da po svaku cijenu uđe u vlast ?
Šta dobijamo ako Bošnjaci izaberu Hrvatskog člana Predsjedništva?Ponovne pokušaje Hrvatske samouprave?Usporavanje formiranja Doma Nraoda iz Reda Hrvata.?
Kuku lele, poremetiće se sadašnju idilu :-D Šta dobiješ ? Dobiješ još jednog člana Predsjedništva koji neće djelovati u skladu sa odlukama Beograda.
User avatar
Skijaš
Posts: 12573
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#158 Re: Promjene

Post by Skijaš »

I da se vratimo na dijagram ;

Image

Ako već ne može biti dogovora, prepuštanje mehanizama vlasti HDZ-u nije kupovina mira u kući jer će se nekog uvijek preglasati. Ovdje je izbor između preglasavanja Sarajeva sa jedne strane i političkih elemenata koji gaji tekovine udruženog zločinačkog poduhvata sa druge. Ne znam kakav je to mazohizam pa je mnogima u Sarajevu najbolja opcija kada savez HDZ-SNSD jebe to isto Sarajevo u mozak.
pemanapemani
Posts: 5358
Joined: 09/09/2008 15:12

#159 Re: Promjene

Post by pemanapemani »

Skijaš wrote:
pemanapemani wrote: Na popisu je odbijen državni identitet na račun narodnog identiteta.
97% građana BiH se izjasnilo da im je važniji narodni nego bosanski identitet.
Brate, temelji BiH su postavljeni na ZAVNOBiH-u, ni srpska, ni hrvatska ni musl.... bošnjačka, nego i srpska i hrvatska i bošnjačka. Ne mislim da se moramo toga odreći kako bi imali moderno i otvoreno društvo. Treba su suprotstaviti nacionalistima (u sva tri naroda) ali ne mislim da je naša raznolikost izvor problema, naprotiv, mislim da je to naše bogatstvo. A svi mi koji imamo bosanskohercegovačko državljanstvo smo automatski i pripadnici bosanskohercegovačke nacije.
Isto tako sam se pomirio sa činjenicom da me kao Bosanca koji nije musliman, dosta Bošnjaka smatra ubačenim elementom i neprijateljem
A njima ko jebe mater.
Isto tako mislim da je raznolikost naše bogatstvo.
Samo, ta raznolikost bi trebala biti okupljena pod jedan krov. Međutim, taj krov ne želi većina Srba i Hrvata, a veliki broj Bošnjaka želi taj krov, ali da on bude izgrađen po njihovim mjerama i nacrtima.

Svi mi koji imamo BiH državljanstvo smo do popisa 2013. mogli biti smatrani pripadnicima bosanskohercegovačke nacije. Popis je pokazao da 2% stanovništva žele biti pripadnici BiH nacije, a 97% žele biti pripadnici bošnjačke, hrvatske i srpske nacije, jer su na popisnom listu izjednačeni pojmovi narod i nacija.
Da je većina željela bosanskohercegovačku naciju, neko bi se pobunio na izjednačavanje dva pojma. Neko bi tražio da se razdvoje ta dva pojma, ili da se pojam nacija ne koristi u popisnom listu, nego da se podrazumijeva da su svi državljani BiH bosanskohercegovačke nacionalnosti.

Međutim, niko relevantan nije potegao to pitanje, a mi nerelevantni koji smo naglašavali taj apsurd smo bili proglašavani velikosrpskim agentima, koji sprječavaju razvoj Bošnjaka kao nacije. :-)
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#160 Re: Promjene

Post by putokaz1 »

Promjene unutar Hrvatskog Naroda na to mislim
User avatar
Skijaš
Posts: 12573
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#161 Re: Promjene

Post by Skijaš »

"S ovakvom strukturom vlasti nije zalud što Dejtonski mirovni sporazum porede sa luđačkom košuljom, ja sam je probao u ovih sedam godina. Kada imate pet aktera i svaki može zaustaviti bilo koji proces, četiri strane koje su ratovale, političare koji su dovoljno sebični i raspiruju nacionalizam, ne mogu biti optimista da će biti lako. Bez međunarodne ovakvi kakvi smo moramo proraditi i postati odgovorniji političari", rekao je Izetbegović.

:-D sa srećom
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#162 Re: Promjene

Post by arzuhal »

:thumbup:

Ovo treba što više ljudi pogledati pa stavljam na više tema:

http://vijesti.hrt.hr/423291/nevenka-tr ... tiv-srbije
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#163 Re: Promjene

Post by Tomahawk11 »

Uposlenici Vijeća ministara BiH dobit će slobodan dan 9. januara zbog "državnog praznika"

:roll:
O paradoksu bosanskohercegovačkog sistema najbolje govori činjenica da je najviši organ sudske vlasti u državi Ustavni sud BiH donio odluku kojom je obilježavanje 9. januara kao Dana RS-a proglašeno neustavnim, a da će na drugoj strani uposlenici najvišeg organa izvršne vlasti države, odnosno Vijeća ministara BiH, ovaj dan obilježiti kao "državni praznik"
Mirza007
Posts: 2753
Joined: 02/04/2014 23:26

#164 Re: Promjene

Post by Mirza007 »

putokaz1 wrote:Ne može se suzbijati HDZ
Ima podršku Naroda ima Rezultat
Možemo ga suzbijati samo koalicijom:90+HSP+NSRZB+HSS+HKDU+PS+Razni pokreti pa pomalo i SDP+DF....
Ali HDZ dobije više Hrvatskih glasova od svih njih zajendo,i plus pola tih stranaka su podružnice HDZ BIH
Šta dobijamo ako Bošnjaci izaberu Hrvatskog člana Predsjedništva?Ponovne pokušaje Hrvatske samouprave?Usporavanje formiranja Doma Nraoda iz Reda Hrvata.?
Normalo, ne treba se suzbijati ali se ne treba ni dozvoliti da ima udio u vlasti visestruko iznad glasacke snage svog birackog tijela (kako bi to oni htjeli).
Tzv. Hrvatski clan Predsjednistva je clan predsjednistva iz reda Hrvata. I Komsic je iz reda Hrvata jer pripada tom narodu. Clanove Predsjednistva (prema vazecem Ustavu i Izbornom zakonu) biraju gradjani BiH s pravom glasa. Ne biraju ih pojedini narodi - to nigdje u Ustavu ne pise. Ko kome moze odredjivati za koga ce glasati? To nigdje na svijetu nema. Ako bi bilo onako kako HDZ zeli to znaci da bi glas Hrvata vrijedio znacajno vise nego glas Bosnjaka. Mozda bi onda i Bosnjaci mogli napraviti neku svoju samoupravu na teritoriji na kojoj su vecina (a vecina su na 100% BiH, prema zadnjem popisu).
Slicno vrijedi i za Domove naroda. Po HDZ-ovom prijedlogu ne da bi bilo diskriminacije izmedju glasaca razlicitih nacionalnosti, nego bi bili diskriminirani i oni Hrvati koji ne dolaze iz dijelova BiH gdje je vecinsko stanovnistvo hrvatske nacionalnosti. Tim njihovim prijedlogom narusava se osnovno demokratsko pravo: birati i biti biran. O nesprovodjenju odluka medjunarodnog suda za ljudska prava da i ne govorimo (Sejdic-Finci, Zornic-Pilav itd.).
Treba samo usvajati evropske demokratske standarde. Nije BiH jedina visenacionalna drzava. Imas ih i u EU, ostatku Evrope i svijeta. I nigdje nema ovoga sto HDZ predlaze.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#165 Re: Promjene

Post by putokaz1 »

Da Ustav BH je kroz Praksu na štetu Hrvata...
Ovako u Lukavcu
SDA ima 30% glasača uza se
Uz pomoć Kupljenh Vijećnika ima 51% ruku u OV
A ima 100% Javnih preduzeća
30% glasača a 100% Vlasti
Slično je i s FBIH I BH nivom,70 glasača mrzi SDA ali oni kroz sistem uz pomoć Papaka IMAJU 100% VLASTI.
Iako je u skladu s ustavom često se radi Mandata pojedinci izjašnjavaju drugačije od stvarnog stanja
Npr u Lukavcu su bila 2 iz reda manjina na izborima ana Popisu samo 1,drugi postao Bošnjak
Da bi stranka prošla prag u Lukavca treba oko 600 glasova a da bi neko iz reda manjina u praksi treba 60 glasova,tako da neki promjene nacionalnost i prođu u vijeće
Postoje i dva Srbina s Bošnjačkim imenima u KS te najmanje jedan Hrvat u Goraždu i Bihaću
Njima smeta kad im neko kaže da su Hrvati ili Srbi ali im ne smeta novac koji primaju
Mnogo toga moramo mijenjati,spriječiti zloupotrebu tzv nacionalnog glasa
User avatar
Hajlac
Posts: 3843
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#166 Re: Promjene

Post by Hajlac »

Post Reply