Promjena vjere?

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

skrOzZz
Posts: 10
Joined: 10/07/2005 00:16

#51

Post by skrOzZz »

pozdrav
zar nije sustina svake religije skromnost?zar ne trebamo svoja vjerska opredjeljenja,sumnje,mijenjanje vjerskih shvatanja itd. drzati u sebi i da nas to vodi kroz zivot kao neka privatna i intimna stvar?
sta ako se neko osjeca kao bosanac i vjeruje u Boga,ali ne osjeca da pripada nijednoj religiji?
evo ja sam odgojen u katolicanstvu,ali ne prihvatam ga ,jer mi je u najmanju ruku zajeb,vjerujem u Boga,ali u Boga koji ne pravi razlike medju ljudima,ciji vjerski sluzbenici ne sire nacionalizam i voze skupe aute.....
vecina ljudi me "gleda"kao hrvata,a meni se cupava kosa na glavi dize od tog preseravanja.ovo kao licna ispovjest;).
ukratko,vjera,promjena vjere i sl.je licna stvar i moje je misljenje da raspravljanje o tome ne dolikuje ljudima koji su vjernici. zivjeli.
P.S.paradox naseg drustva je u tome sto se ateisti vise pridrzavaju vrijednosti kojim se dici svaka religija.puno vise poznajem dobrih ljudi koji su ateisti,nego onih koji "vjeruju"."nedjeljom u sedam u hram na prasadu sinoc su ti djeca uvalila fasadu....petkom u jedan u dzamiju na dzumu u prvom ja sam safu ,jer uzeo sam sumu..hare krisna ...."zivjeli(ponovo)
Dont Let
Posts: 190
Joined: 05/07/2005 11:03

#52

Post by Dont Let »

dzena wrote:
Dont Let wrote: Hajde neka mi neko objasni da li se dobijaju neki extra poeni ako nekog "prevedeš" na svoju vjeru???
:-) :-) uhhh koga zanimaju ti extra poeni taj pita :D :D
Daj meni da ti spasim dušu
Allah na pravi put upucuje onoga koga zeli, a u zabludi ostavlja onog koga zeli, covjek nema nikakve veze s tim
nemaš ti mozga čim ne vjeruješ.
Allah vam razum dao pa zasto ne razmislite :) imaju ljudi mozak samo ga ne upotrebljavaju :D

Nije ba ovo nikakvo pametovanje, ti si sam sebi to uzeo kao pametovanje, tvoj problem, da drugacije gledas na zivot i stvari oko sebe ne bi ovu konverzaciju vidio onako kako je trenutno vidis :D
Djete drago, bolje ti je pročitaj šta je Allah Uzvišeni stvarno poručio! Pročitaj šta god. Obrazuj se o vjeri koju, kako ti tvrdiš, slijediš. Ljudi kao ti mogu samo oblatiti tu čistu religiju. I na žalost, blate je svaki dan. Uči! o svojoj vjeri.

I razmisli malo o gore blodiranim tvojim upadanjima u usta.

Djete drago, UČI! :(
addo888
Posts: 242
Joined: 15/07/2006 20:42

#53

Post by addo888 »

takvi kao ti blate nasu vjeru a Dzenna bogme ne...bolje suti
Post Reply