Promjena vjere?

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

addo888
Posts: 242
Joined: 15/07/2006 20:42

#1 Promjena vjere?

Post by addo888 »

Poznajete li bosnjaka koji je presao na hriscanstvo? ili srbina koji je presao na katolicanstvo/islam? ili pak hrvata koji je presao na pravoslavlje/islam?
Last edited by addo888 on 03/08/2006 22:48, edited 1 time in total.
Stitch__
Posts: 4770
Joined: 09/08/2004 18:39
Location: Hawaii
Contact:

#2

Post by Stitch__ »

poznajemo

tvog rodju :D
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#3

Post by danas »

addo888 wrote:ili srbina koji je presao na katolicanstvo/pravoslvlje?
nikad cula sa srbina koji je presao na pravoslavlje... :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#4

Post by vatrogasac »

danas wrote:
addo888 wrote:ili srbina koji je presao na katolicanstvo/pravoslvlje?
nikad cula sa srbina koji je presao na pravoslavlje... :lol: :lol: :lol: :lol:
.....šta je neobično i smiješno....Srbin je nacionalnost što znači da neki Srbin može biti ateista i preći na pravoslavlje....poznajem Srba koji su poslije prelaska na islam zadržali nacionalnost.....
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#5

Post by vatrogasac »

induendo wrote:
vatrogasac wrote:
danas wrote: nikad cula sa srbina koji je presao na pravoslavlje... :lol: :lol: :lol: :lol:
.....šta je neobično i smiješno....Srbin je nacionalnost što znači da neki Srbin može biti ateista i preći na pravoslavlje....poznajem Srba koji su poslije prelaska na islam zadržali nacionalnost.....
sandzaklije? :D :D :D
....e sad....mislim ozbiljno....uglavnom Beograđani......mada ima i iz Novog Sada......
Ana_Ana
Posts: 587
Joined: 04/09/2005 00:28

#6

Post by Ana_Ana »

vatrogasac wrote:
danas wrote:
addo888 wrote:ili srbina koji je presao na katolicanstvo/pravoslvlje?
nikad cula sa srbina koji je presao na pravoslavlje... :lol: :lol: :lol: :lol:
.....šta je neobično i smiješno....Srbin je nacionalnost što znači da neki Srbin može biti ateista i preći na pravoslavlje....poznajem Srba koji su poslije prelaska na islam zadržali nacionalnost.....
kako je to moguce?
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#7

Post by vatrogasac »

Ana_Ana wrote:
vatrogasac wrote:
danas wrote: nikad cula sa srbina koji je presao na pravoslavlje... :lol: :lol: :lol: :lol:
.....šta je neobično i smiješno....Srbin je nacionalnost što znači da neki Srbin može biti ateista i preći na pravoslavlje....poznajem Srba koji su poslije prelaska na islam zadržali nacionalnost.....
kako je to moguce?
...ne vjeruješ mi....ili...?...
Ana_Ana
Posts: 587
Joined: 04/09/2005 00:28

#8

Post by Ana_Ana »

zoom66 wrote:
Ana_Ana wrote:
vatrogasac wrote: .....šta je neobično i smiješno....Srbin je nacionalnost što znači da neki Srbin može biti ateista i preći na pravoslavlje....poznajem Srba koji su poslije prelaska na islam zadržali nacionalnost.....
kako je to moguce?
ana maj dijer...:D...da ti dam primjer...:D...ozenim te...:D...predjesh na islam....8)...i ostanesh srpkinja...8)...srpkinja muhamedanac shto bi reknuo..:D..ministar inozemnspoljnjih...:D... poslova bivshe zajednice a sad samo srbije...:D:D:D
mi bi bili idealan par :D
Ana_Ana
Posts: 587
Joined: 04/09/2005 00:28

#9

Post by Ana_Ana »

vatrogasac wrote:
Ana_Ana wrote:
vatrogasac wrote: .....šta je neobično i smiješno....Srbin je nacionalnost što znači da neki Srbin može biti ateista i preći na pravoslavlje....poznajem Srba koji su poslije prelaska na islam zadržali nacionalnost.....
kako je to moguce?
...ne vjeruješ mi....ili...?...
nije da ti ne verujem ali mi nije tu nesto jasno. taj sto je presao na islam..on znaci kaze kada se izjasnjava ja sam srbin islamske vere.
addo888
Posts: 242
Joined: 15/07/2006 20:42

#10

Post by addo888 »

induendo wrote:
vatrogasac wrote:
danas wrote: nikad cula sa srbina koji je presao na pravoslavlje... :lol: :lol: :lol: :lol:
.....šta je neobično i smiješno....Srbin je nacionalnost što znači da neki Srbin može biti ateista i preći na pravoslavlje....poznajem Srba koji su poslije prelaska na islam zadržali nacionalnost.....
sandzaklije? :D :D :D
Kako znam sandzaklije su kao i mi bosnjaci vecinom muslimani
tempora
Posts: 2798
Joined: 03/07/2002 00:00

#11

Post by tempora »

zoom66 wrote:
Ana_Ana wrote:
zoom66 wrote: ana maj dijer...:D...da ti dam primjer...:D...ozenim te...:D...predjesh na islam....8)...i ostanesh srpkinja...8)...srpkinja muhamedanac shto bi reknuo..:D..ministar inozemnspoljnjih...:D... poslova bivshe zajednice a sad samo srbije...:D:D:D
mi bi bili idealan par :D
molim osobnolichnu iskaznicu, dvije slike 'nako i jednu 'vako...:D
zoom, ostao si kokuz, nista od zenidbe! Prvo se skuci! 8-)
Ana_Ana
Posts: 587
Joined: 04/09/2005 00:28

#12

Post by Ana_Ana »

zoom66 wrote:
Ana_Ana wrote:
zoom66 wrote: ana maj dijer...:D...da ti dam primjer...:D...ozenim te...:D...predjesh na islam....8)...i ostanesh srpkinja...8)...srpkinja muhamedanac shto bi reknuo..:D..ministar inozemnspoljnjih...:D... poslova bivshe zajednice a sad samo srbije...:D:D:D
mi bi bili idealan par :D
molim osobnolichnu iskaznicu, dvije slike 'nako i jednu 'vako...:D
materijalno stanje kakvo ti je? :D
tempora
Posts: 2798
Joined: 03/07/2002 00:00

#13

Post by tempora »

Ana, ne idi u Karenjine! :D
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#14

Post by vatrogasac »

Ana_Ana wrote:
nije da ti ne verujem ali mi nije tu nesto jasno. taj sto je presao na islam..on znaci kaze kada se izjasnjava ja sam srbin islamske vere.
....upravo tako....nego de ti sada imaš važnija posla.... :D ...nemoj čekat da te se dvaput pita.... :)
Ana_Ana
Posts: 587
Joined: 04/09/2005 00:28

#15

Post by Ana_Ana »

vatrogasac wrote:
Ana_Ana wrote:
nije da ti ne verujem ali mi nije tu nesto jasno. taj sto je presao na islam..on znaci kaze kada se izjasnjava ja sam srbin islamske vere.
....upravo tako....nego de ti sada imaš važnija posla.... :D ...nemoj čekat da te se dvaput pita.... :)
vatrogasac, jel ti to mene palis? to je nemoguce.
User avatar
stickitout
Posts: 1744
Joined: 15/01/2005 23:58

#16 Re: Promjena vjere?

Post by stickitout »

addo888 wrote:Poznajete li bosnjaka koji je presao na hriscanstvo? ili srbina koji je presao na katolicanstvo/islam? ili pak hrvata koji je presao na pravoslavlje/islam?
Znam ja od svakog po trojicu :D :D kazu isti klinac :D Znam cak od svakog od te trojice po jednog koji je sve varijante prabao :D :D kazu i oni "isti klinac" jedino sto ova dvojica, sto su probali ovo trece, kazu "boli ih klinac" :D :D a ovaj prvi sto je probo oboje kaze " ma u klinac" :D :D
hobit
Posts: 83
Joined: 21/07/2006 22:53

#17

Post by hobit »

Znam dosta srba koji su davno presli na islam i sada se smatraju bosnjacima, kao i srba koji su pokatoliceni za vrijeme drugog svjetskog rata u hercegovini pa su sada veliki hrvati.
Umalo da zaboravim turke iz juzne srbije koji se smatraju srbima, samo zato sto su pravoslavne vjeroispovjesti.
Herc
Posts: 519
Joined: 13/10/2005 16:26

#18

Post by Herc »

Preglupa tema..ako je neko Hrvat,moze biti i musliman,znaci uvod ti je skroz los.
A ja poznajem dosta ljudi koji su prije bili normalni,moze se reci ateisti i onda ih je nesto puklo pa su postali ekstremni vjernici.
User avatar
stickitout
Posts: 1744
Joined: 15/01/2005 23:58

#19

Post by stickitout »

hobit wrote:Znam dosta srba koji su davno presli na islam i sada se smatraju bosnjacima, kao i srba koji su pokatoliceni za vrijeme drugog svjetskog rata u hercegovini pa su sada veliki hrvati.
Umalo da zaboravim turke iz juzne srbije koji se smatraju srbima, samo zato sto su pravoslavne vjeroispovjesti.
Ha ja!!

nekima "isti klinac" a neke "boli klinac"
ulicar
Posts: 443
Joined: 27/02/2004 00:00

#20 Re: Promjena vjere?

Post by ulicar »

Mijesas vjeru i naciju, majstore, sto nije cudno, jer velikom vecinom u exYu to svi rade, sto namjerno, sto cistom gluposcu ljudi koji diskutuju o tome. Da li ti namjerno to radis? :)
addo888 wrote:Poznajete li bosnjaka koji je presao na hriscanstvo? ili srbina koji je presao na katolicanstvo/islam? ili pak hrvata koji je presao na pravoslavlje/islam?
addo888
Posts: 242
Joined: 15/07/2006 20:42

#21

Post by addo888 »

pa cinjenica je da vecina Bosnjaka pripadaju islam,hrvata katolicanstvu a srba pravoslavlju.I sta ja tu imam biti "politicki korektan" i negirati to???
User avatar
black
Posts: 17166
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#22

Post by black »

Ana_Ana wrote:
vatrogasac wrote:
Ana_Ana wrote:
nije da ti ne verujem ali mi nije tu nesto jasno. taj sto je presao na islam..on znaci kaze kada se izjasnjava ja sam srbin islamske vere.
....upravo tako....nego de ti sada imaš važnija posla.... :D ...nemoj čekat da te se dvaput pita.... :)
vatrogasac, jel ti to mene palis? to je nemoguce.
on je vatrogasac a ne piroman :oops: :D
dzena
Posts: 27
Joined: 03/08/2006 01:09

#23

Post by dzena »

Herc wrote:A ja poznajem dosta ljudi koji su prije bili normalni,moze se reci ateisti i onda ih je nesto puklo pa su postali ekstremni vjernici.
fazon je u tome da ljudima koji ne praktikuju vjeru svaki vid praktikovanja bilo cega sto se tice vjere (pa i min stvari) pretstavlja pretjerivanje u vjeri!! POKVARENO I POGRESNO RAZMISLJANJE NASEG NARODA, prica onak et sto mu se to prica, cuo tu recenicu pa gdje god dodje servira je...JADNOOO :D nek malo isproba pa onad nek prica s dokazima

A sto se tice ovoga "BILI NORMALNI" sta su to ljudi koji su u vjeri???? Mozda im nesto fali, hoces to da kazes, nesto im se s mozgom desava?? Ateista ima, no kad su manjine imale glavnu rijec :D :D :D nit imale nit ce imati :D :D
addo888
Posts: 242
Joined: 15/07/2006 20:42

#24

Post by addo888 »

ja bi postao ateista ali moja zelja da dominiram je jaca :oops: :D ne zelim da budem manjina i tacka :-) :D
dzena
Posts: 27
Joined: 03/08/2006 01:09

#25

Post by dzena »

:D :D :D :D fasizam :D :D :D :D ej ba de se malo furaj s nama :D :D
Post Reply