Promicanje Bosne i Hercegovine na netu

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#1 Promicanje Bosne i Hercegovine na netu

Post by The_Fluid »

trazhetji neshto na netu, otvori mi se stranica http://www.weatherpixie.com, stranica sa vremenskom prognozom, poprilichno nepreciznom no izmedju ostalog nude opciju da na svoju stranicu stavite i slichicu sa raznim likovima i ispod imenom grada za koji zhelite vremensku prognozu. I sve bi to bilo lijepo da prema weatherpixie.com u Bosni i Hercegovini nije samo Livno.

Bihać, Banjaluka, Mostar, Tuzla i Sarajevo/Butmir su smjeshteni u Srbiju i Crnu goru. Njima sam poslao email u nadi da ce popraviti greshku kojusu napravili.

Isto je donedavno bilo sa MS Windowsima, gdje se pri odabiru vrste tastature nudila samo Croation, poslije i Serbian, a opcije za upotrebu Bosne i Hercegovine nije bilo, tek sa Service Pack 2 mozhete izabrati BS (gdje vam onda nudi podvarijante, znachi: bosanski, hrvatski i srpski).

Takvih primjera je puno, mada se i tu stvari mijenjaju nabolje. Najvishe zaslugom pojedinaca, a najmanje zaslugom drzhave.

Na koji nachin promichete, afirmirate Bosnu i Hercegovinu na Internetu? Afirmirate li je uopshte?
alek
Posts: 2837
Joined: 11/08/2004 17:34

#2

Post by alek »

ne pitaj sta ti mozes uraditi za svoju zemlju, nego sta ona moze uraditi za tebe :D
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#3

Post by horns&drums »

JFK je bio kralj :D
alek
Posts: 2837
Joined: 11/08/2004 17:34

#4

Post by alek »

pa znas nas :wink:
kub lajkan
Posts: 3514
Joined: 03/12/2004 19:20

#5

Post by kub lajkan »

Mogu se pohvaliti da sam animirao jednu grupicu ljudi za razna internet-takmicenja koja su u toku...

Zar nije lijepo vidjeti nasu zastavu na vrhu liste sa 200 takmicara?
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#6

Post by The_Fluid »

kub lajkan wrote:Mogu se pohvaliti da sam animirao jednu grupicu ljudi za razna internet-takmicenja koja su u toku...

Zar nije lijepo vidjeti nasu zastavu na vrhu liste sa 200 takmicara?
super :) svaka chast kub_lajkan
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#7 Re: Promicanje Bosne i Hercegovine na netu

Post by The_Fluid »

The_Fluid wrote:trazhetji neshto na netu, otvori mi se stranica http://www.weatherpixie.com, stranica sa vremenskom prognozom, poprilichno nepreciznom no izmedju ostalog nude opciju da na svoju stranicu stavite i slichicu sa raznim likovima i ispod imenom grada za koji zhelite vremensku prognozu. I sve bi to bilo lijepo da prema weatherpixie.com u Bosni i Hercegovini nije samo Livno.

Bihać, Banjaluka, Mostar, Tuzla i Sarajevo/Butmir su smjeshteni u Srbiju i Crnu goru. Njima sam poslao email u nadi da ce popraviti greshku kojusu napravili.

Isto je donedavno bilo sa MS Windowsima, gdje se pri odabiru vrste tastature nudila samo Croation, poslije i Serbian, a opcije za upotrebu Bosne i Hercegovine nije bilo, tek sa Service Pack 2 mozhete izabrati BS (gdje vam onda nudi podvarijante, znachi: bosanski, hrvatski i srpski).

Takvih primjera je puno, mada se i tu stvari mijenjaju nabolje. Najvishe zaslugom pojedinaca, a najmanje zaslugom drzhave.

Na koji nachin promichete, afirmirate Bosnu i Hercegovinu na Internetu? Afirmirate li je uopshte?

--
Malochas dobih odgovor od kreatora weatherpixie.com:

The problem isn't actually with me, but with where I get the data from:

http://www.nws.noaa.gov/tg/siteloc.shtml

You'll notice that everything is listed under Serbia and Montenegro, you
might like to complain to Noaa too, it would make my data management
easier.

Thanks.

T.


Posjetim gore navedenu stranicu, i nakon kratkog vremena podaci su korigirani: gore navednei gradovi se ne nalaze vishe u Srbiji nego gdje i jesu, Bosni i Hercegovini.
alek
Posts: 2837
Joined: 11/08/2004 17:34

#8

Post by alek »

covjek od djela :D a da promijenis naziv u 'fluidovo promicanje bih na netu' :D ovdje sam sa dobrim namjerama :wink:
User avatar
stickitout
Posts: 1744
Joined: 15/01/2005 23:58

#9

Post by stickitout »

Svaka cast Kub lajkan i Fluid.. :)
alek
Posts: 2837
Joined: 11/08/2004 17:34

#10

Post by alek »

zum, nas dvojicu niko ne spominje :D
User avatar
stickitout
Posts: 1744
Joined: 15/01/2005 23:58

#11

Post by stickitout »

Nista vas dva ovaj put, hebi ga ne mere stalno :D
car-x
Posts: 3483
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Dunaj
Contact:

#12 Re: Promicanje Bosne i Hercegovine na netu

Post by car-x »

The_Fluid wrote:
The_Fluid wrote:trazhetji neshto na netu, otvori mi se stranica http://www.weatherpixie.com, stranica sa vremenskom prognozom, poprilichno nepreciznom no izmedju ostalog nude opciju da na svoju stranicu stavite i slichicu sa raznim likovima i ispod imenom grada za koji zhelite vremensku prognozu. I sve bi to bilo lijepo da prema weatherpixie.com u Bosni i Hercegovini nije samo Livno.

Bihać, Banjaluka, Mostar, Tuzla i Sarajevo/Butmir su smjeshteni u Srbiju i Crnu goru. Njima sam poslao email u nadi da ce popraviti greshku kojusu napravili.

Isto je donedavno bilo sa MS Windowsima, gdje se pri odabiru vrste tastature nudila samo Croation, poslije i Serbian, a opcije za upotrebu Bosne i Hercegovine nije bilo, tek sa Service Pack 2 mozhete izabrati BS (gdje vam onda nudi podvarijante, znachi: bosanski, hrvatski i srpski).

Takvih primjera je puno, mada se i tu stvari mijenjaju nabolje. Najvishe zaslugom pojedinaca, a najmanje zaslugom drzhave.

Na koji nachin promichete, afirmirate Bosnu i Hercegovinu na Internetu? Afirmirate li je uopshte?

--
Malochas dobih odgovor od kreatora weatherpixie.com:

The problem isn't actually with me, but with where I get the data from:

http://www.nws.noaa.gov/tg/siteloc.shtml

You'll notice that everything is listed under Serbia and Montenegro, you
might like to complain to Noaa too, it would make my data management
easier.

Thanks.

T.


Posjetim gore navedenu stranicu, i nakon kratkog vremena podaci su korigirani: gore navednei gradovi se ne nalaze vishe u Srbiji nego gdje i jesu, Bosni i Hercegovini.
piso sam ovom covi i dobio isti mail.. :D
User avatar
stickitout
Posts: 1744
Joined: 15/01/2005 23:58

#13

Post by stickitout »

E ajmo ga svi sad mailom bombardovat ima da poludi kol`ko je danas :D :D :D
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#14

Post by The_Fluid »

stickitout wrote:E ajmo ga svi sad mailom bombardovat ima da poludi kol`ko je danas :D :D :D

hahaha, evo ostao im je josh Bihać, josh je on u Serbia and Montenegro, no ako tjesh vetj bombardovati onda idi na ovu stranicu:

http://www.nws.noaa.gov/tg/siteloc.shtml, i na dnu imash feedback (http://weather.gov/feedback.php) i tu direktno mozhesh isto uchiniti.
alek
Posts: 2837
Joined: 11/08/2004 17:34

#15

Post by alek »

bihac, kazes? evo ja cu :D :D
alek
Posts: 2837
Joined: 11/08/2004 17:34

#16

Post by alek »

jesam :D
User avatar
stickitout
Posts: 1744
Joined: 15/01/2005 23:58

#17

Post by stickitout »

Evo i ja sam :D :D.....super, hvala za link :D
alek
Posts: 2837
Joined: 11/08/2004 17:34

#18

Post by alek »

:D ja dobila mail od lika u kojem prijeti izgonom sarajeva i mostara, ali ovaj put u moldaviju :D :D
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#19

Post by The_Fluid »

alek wrote::D ja dobila mail od lika u kojem prijeti izgonom sarajeva i mostara, ali ovaj put u moldaviju :D :D
zakuhalo se, ne pristaj ispod izlaza na more :-)
alek
Posts: 2837
Joined: 11/08/2004 17:34

#20

Post by alek »

trazila sam prevlast na kavkazu :D cekam odgovor :wink:
Hart
Posts: 974
Joined: 30/03/2004 13:09
Location: Sarajevo

#21

Post by Hart »

nesto sto bi donekle moglo imati veze s temom:
pogledati http://www.allmovie.com/cg/avg.dll?p=avg&sql=1:246243

naprimjer obratiti paznju sta pise za film No Man's Land, mjesto radnje: Srbija.... :lol:

btw ovi hajvani ne reaguju na pokusaje korekcije ... :-) :-)
Post Reply