Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
delightful
Posts: 1409
Joined: 07/07/2006 16:58

#826 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by delightful »

memo23 wrote:Ma degeni, to je Bosna, zovem dispecera, ponasa se nenormalno, navodno nesto se pokvarilo (Bacevo).
Ubjedjuje me da je on u pravu da je pukla cijev u mojoj zgradi, a stanari na spratovima sa hidroforom imaju vodu.
Najbolje bi bilo im prestati placati racune, u zgradama ne mogu da zavrnu, pa neka odu u minus zbog neplacanja.
Stoka (Gorazde, Foca i Visegrad) koja se doselila u stanove Sarajevske, steta sto nisu u svojim selima ostali.
2 sedmice zbog krsenja pravila foruma
User avatar
shuma.ispod.pazuha
Posts: 508
Joined: 03/12/2011 12:45
Location: dajem ti 2 gola fore, igramo do 3

#827 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by shuma.ispod.pazuha »

molim cijenjeni Vodovod da mi objasni naucno i strucno, kako je moguce kada na metar snijega ide 70(necega) vode, nema vode u Sarajevu ?

uzalud hvala
interwal
Posts: 254
Joined: 01/06/2005 13:35

#828 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by interwal »

Iz amaterskog i nestručnog ćoška, meni se čini da se snijeg još nije otopio tako da je tih 70 (nečega) vode još uvijek zarobljeno u metru neotopljenog snijega.

Zašto niko iz vodovoda nije izašao sa fenom da topi snijeg je sasvim druga priča i da ovdje ima pravne države, neko bi davno odgovarao zbog toga.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#829 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by Nisrin »

.
Last edited by Nisrin on 08/12/2016 15:27, edited 1 time in total.
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#830 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by Cholina_Lokica »

Nisrin wrote:Javili su na radiju da ce dio starog grada ostati bez vode, jer nisu u mogucnosti ispostaviti vodu, posebno ovi iz RS-a zbog nedostatka iste!Ne samo navece, nego i tokom dana, bas kao prije nekoliko mjeseci, kad je nije bilo po 3 dana!

Pretpostavljam da ce se situacija nastaviti u narednih 10 dana, kao i ostatak godine...
Eto bar ce se snijeg mogi sklonit negdje :skoljka:
sijedi
Posts: 255
Joined: 15/04/2007 19:49
Location: desna obala Miljacke

#831 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by sijedi »

Nisrin wrote:Javili su na radiju da ce dio starog grada ostati bez vode, jer nisu u mogucnosti ispostaviti vodu, posebno ovi iz RS-a zbog nedostatka iste!Ne samo navece, nego i tokom dana, bas kao prije nekoliko mjeseci, kad je nije bilo po 3 dana!

Pretpostavljam da ce se situacija nastaviti u narednih 10 dana, kao i ostatak godine...

DakleM, nije do para.Problem je u nestasici .Zar ne?
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#832 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by Nisrin »

.
Last edited by Nisrin on 08/12/2016 15:29, edited 1 time in total.
Forsaken
Posts: 826
Joined: 11/02/2005 10:51

#833 voda ...

Post by Forsaken »

zna li ko sta se desava sa vodom? Otkako dodjoh kuci s posla nema vode ... Ne mogu da dobijem vodovod zauzeto stalno :cry: Lokacija: Vrbanja ...

PS: Mrzim zimu :x :D
User avatar
žulijan asanž
Posts: 1907
Joined: 02/09/2011 15:23
Location: šveCki akciJoni

#834 Re: voda ...

Post by žulijan asanž »

Forsaken wrote:zna li ko sta se desava sa vodom? Otkako dodjoh kuci s posla nema vode ... Ne mogu da dobijem vodovod zauzeto stalno :cry: Lokacija: Vrbanja ...

PS: Mrzim zimu :x :D
voda?

šta će ti to? to više nije moderno

pitaj u vodovodu, to će ti reći
miki27A
Posts: 718
Joined: 18/04/2008 13:58
Location: IL

#835 Re: voda ...

Post by miki27A »

Jutros kod nas izgleda da je sinoc nestajalo vode prvo zrak izasao, a onda na cesmi k'o konac. Danas se vratih sa posla, malo deblji mlaz, ali opet ne kao sto je normalno.
Lokacija Bjelave/Visnjik
User avatar
Paunovac
Posts: 8872
Joined: 22/11/2011 16:14

#836 Re: voda ...

Post by Paunovac »

Forsaken wrote:zna li ko sta se desava sa vodom? Otkako dodjoh kuci s posla nema vode ... Ne mogu da dobijem vodovod zauzeto stalno :cry: Lokacija: Vrbanja ...

PS: Mrzim zimu :x :D
Čula sam da cijela Grbavica nema vode, čak ni Marijin Dvor ...valjda pukla neka cijev :cry:
Forsaken
Posts: 826
Joined: 11/02/2005 10:51

#837 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by Forsaken »

eo kako napisah pocela je voda dolazit ... valjda ce bit :/
Wind
Posts: 1429
Joined: 31/10/2008 22:28

#838 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by Wind »

u centru jos nejma vode..... :sad:
Forsaken
Posts: 826
Joined: 11/02/2005 10:51

#839 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by Forsaken »

Eo dosla voda na jedvite jade sinoc nestade opet jutros ... KOji vrag se desava zasto nigdje nema nikakve obavjesti ?
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#840 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by Skyfox »

na Grbavici je jos nema... koliko ljudi ce danas otici na posao ne umiveno, da ne govorim sta drugo... :x
User avatar
Ken_M
Posts: 318
Joined: 14/11/2009 23:04

#841 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by Ken_M »

Skyfox wrote:na Grbavici je jos nema... koliko ljudi ce danas otici na posao ne umiveno, da ne govorim sta drugo... :x
Umit ce se kod elektroprivrede na mostu, izgleda kao da je hidrant riknuo pa voda izvire na sve strane :)
User avatar
headbanger
Posts: 1179
Joined: 09/12/2010 10:13
Location: znojim se

#842 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by headbanger »

Ken_M wrote:
Skyfox wrote:na Grbavici je jos nema... koliko ljudi ce danas otici na posao ne umiveno, da ne govorim sta drugo... :x
Umit ce se kod elektroprivrede na mostu, izgleda kao da je hidrant riknuo pa voda izvire na sve strane :)
Pa mora pucati kada idijoti zatvaraju vodu, i voda smrzne i eto ti belaja. Pola carsije nema vode sve smrzlo, sada bi trebalo da ih se tuzi zbog nacinjene stete.
Forsaken
Posts: 826
Joined: 11/02/2005 10:51

#843 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by Forsaken »

Kome ih tuziti i za sta? Evo ja cu prvi samo mi objasnite sta da radim :evil: ... Pa jebemu, ko da zivimo u kamenom dobu, jos struju da nam zavrnu a i tu su blizu pa da nam svima bude fino.
teAMICA
Posts: 1276
Joined: 02/03/2007 08:55

#844 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by teAMICA »

Jutros sam plivala od Palme do Elektroprivrede! Rijeke teku glavnom cestom, ko ne mora neka ne ide u tom pravcu
User avatar
headbanger
Posts: 1179
Joined: 09/12/2010 10:13
Location: znojim se

#845 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by headbanger »

Forsaken wrote:Kome ih tuziti i za sta? Evo ja cu prvi samo mi objasnite sta da radim :evil: ... Pa jebemu, ko da zivimo u kamenom dobu, jos struju da nam zavrnu a i tu su blizu pa da nam svima bude fino.
Ma i ja kontam kome i za sta li mora se naci neki nacin da im se stane u kraj.
Hvala Bogu, osim redukcije ponoci nemam problema s vodom, ali svasta je za ocekivati. Ja se bavim mislju da im platim 2/3 racuna, ona 1/3 su redukcije pa neka me tuze, ali omgu se uvijek vaditi na susni period.
Forsaken
Posts: 826
Joined: 11/02/2005 10:51

#846 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by Forsaken »

Zbog pucanja distributivne cijevi promjera 500 milimetara, došlo je do problema sa vodosnabdijevanjem dijela Grbavice, Novog Sarajeva i Marijin dvora.

Kako nam je rečeno u službi za informisanje VIK Sarajevo, cijev je pukla na lokaciji Vilsonovo Šetalište - Topal Osman Paše. Radi se o većem kvaru, a ekipe su na terenu.

Bez vode će do večeras biti: Vilsonovo Šetalište, Franje Račkog, dio ulice Zmaja od Bosne, Importane, Mustaj bega Fadilpašića, Koste Hermana i gornji spratovi u naselju Grbavica.

Ostali dijelovi Sarajeva uredno se snabdijevaju vodom, s izuzetkom manjih prekida na padinskim dijelovima Trebevića.

Kao i svaku noć, vrši se redukcija vode u periodu od 24 do 05 sati.
Haj makar ima obavjest sada
User avatar
LieToMe
Posts: 1300
Joined: 21/02/2011 11:07
Location: ...tamo gdje je sve po mom...

#847 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by LieToMe »

Forsaken wrote:
Zbog pucanja distributivne cijevi promjera 500 milimetara, došlo je do problema sa vodosnabdijevanjem dijela Grbavice, Novog Sarajeva i Marijin dvora.

Kako nam je rečeno u službi za informisanje VIK Sarajevo, cijev je pukla na lokaciji Vilsonovo Šetalište - Topal Osman Paše. Radi se o većem kvaru, a ekipe su na terenu.

Bez vode će do večeras biti: Vilsonovo Šetalište, Franje Račkog, dio ulice Zmaja od Bosne, Importane, Mustaj bega Fadilpašića, Koste Hermana i gornji spratovi u naselju Grbavica.

Ostali dijelovi Sarajeva uredno se snabdijevaju vodom, s izuzetkom manjih prekida na padinskim dijelovima Trebevića.

Kao i svaku noć, vrši se redukcija vode u periodu od 24 do 05 sati.
Haj makar ima obavjest sada
dabogda da to bude do veceras, ako je veci kvar :roll:
Forsaken
Posts: 826
Joined: 11/02/2005 10:51

#848 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by Forsaken »

Imal napretka zna li ko? Da znam trebam li kupovat vodu i vukljat kuci :-)
User avatar
madnessa
Posts: 1532
Joined: 13/08/2008 13:26

#849 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by madnessa »

Izgleda da su popravili cijev. Došla je voda...
User avatar
Dr.Mr.Fr.
Posts: 1235
Joined: 29/12/2010 12:41

#850 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by Dr.Mr.Fr. »

madnessa wrote:Izgleda da su popravili cijev. Došla je voda...

madnesa u kojem si ti djelu grada 8-)
Post Reply