Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
izgubljena dusa
Posts: 573
Joined: 01/03/2013 19:24

#7351 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by izgubljena dusa »

Henry Chinaski wrote:Izgleda da se samo čekaju demonstracije ili neki ozbiljniji incident vezan za vodu da se Vlada pojavi sa "spasonosnim " rješenjem privatizacije dijela preduzeća.
Mislim da su teren već dovoljno pripremili. Pretpostavljam da je i offshore firma već spremna...
Koja su to djubrad smrdljiva....kod njih je privatizacija lijek za sve....gamad :facepalm:

Ma jasno je meni sve, vlada iz budzeta finansira pokop, a nece da finansira vik :hmpf:

Rasprodace sve ono sto nisu razjebali za ovih 20+ godina......nek prodaju I sebe, svoje "mehke mindere I fotelje"....
Nisu napregli mozak da nesto stvore, unaprijede, al zato napregnu neku stvar da rasprodaju sto prije :hmpf:
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#7352 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Dr. Kuca »

Ma nek rasprodaju samo da imam vodu ko covjek. Dobrinja nema vode, Dino jebem ti umrle. Dajte kakve proteste, ali pred Konakovicevu kucu da mu se jebe majka majci u lice. :-x :-x
User avatar
Dozer
Posts: 28369
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#7353 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Dozer »

Dr. Kuca wrote:Ma nek rasprodaju samo da imam vodu ko covjek. Dobrinja nema vode, Dino jebem ti umrle. Dajte kakve proteste, ali pred Konakovicevu kucu da mu se jebe majka majci u lice. :-x :-x
Pogresna adresa je to. On je samo jedan sitni tockic koji se nista ne pita. Prave adrese su SDA, i Vlada KS kojom upravlja SDA.

Sve dok se ne udari na sam izvor svih problema, a to je SDA, pa ma koliko se to nekome svidjalo ili ne, ovdje promjene nema. To je postala jedna hibridna hobotnica, pravi mutant, koja ima ne 8, nego 8008 krakova. I sve dok se ti krakovi ne pocnu rezati, sve je samo suplja.
Trebam te
Posts: 2006
Joined: 26/10/2010 13:53

#7354 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Trebam te »


:?:
Nakon provođenja konkursne procedure za izbor i imenovanje direktora KJKP Vodovod i kanalizacija d.o.o. Sarajevo, u skladu sa svojim nadležnostima propisanim Statutom preduzeća, Nadzorni odbor KJKP Vodovod i kanalizacija je na sjednici, koja je održana 09.03.2016. godine, donio Odluku kojom je za direktora preduzeća izabran i imenovan Hadžić, magistar uprave.
Jah, eto te ko Dino, što se ne slaže, to se prećuti.

Prije toga je bio v.d. godinu dana, pa su bili toliko sretni s njim da su ga promovisali u direktora.
Nezir Hadžić novi direktor "Vodovoda i kanalizacije"
24. 04. 2015 - 14:00
Na sinoćnoj sjednici Nadzornog odbora preduzeća "Vodovod i kanalizacija", koja je održana u tajnosti u Sarajevu, članovi NO smijenili su dosadašnju direktoricu Hasiju Busuladžić i na njeno mjesto izabrali Nezira Hadžića (SDA), sina ratnog heroja Safeta Hadžića.
A izvještaj za 2015., usvojen prošle godine, potpisao je vlastoručno, svojom mubareć DIF-ovskom ručicom.

Image
http://skupstina.ks.gov.ba/sites/skupst ... ju_vik.pdf[/quote]


Hahaha vid ovo "Magistar Uprave"....hahahaha
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#7355 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Tomahawk11 »

Aha...kod Otajagica u Vogosci :lol: :lol: :-) :skoljka:
User avatar
Dozer
Posts: 28369
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#7356 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Dozer »

Ma, sve je to manje bitno, te titule i budalastine. Da li se iko ziv zapitao kako je ViK tako uspjesno poslovao u gubitku od, cini mi se, oko 13 miliona KM, a istovremeno je sasvim uspjesno u istoj firmi isplaceno preko 20 miliona na ime plata i naknada...?
Trebam te
Posts: 2006
Joined: 26/10/2010 13:53

#7357 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Trebam te »

Dozer wrote:Ma, sve je to manje bitno, te titule i budalastine. Da li se iko ziv zapitao kako je ViK tako uspjesno poslovao u gubitku od, cini mi se, oko 13 miliona KM, a istovremeno je sasvim uspjesno u istoj firmi isplaceno preko 20 miliona na ime plata i naknada...?
Neznanje brate neznanje :skoljka: Magistar Uprave, halo osvijestimo se!!!

Fakat kad skontam dobro grad ikako ima vode :izet:
Trebam te
Posts: 2006
Joined: 26/10/2010 13:53

#7358 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Trebam te »

Tomahawk11 wrote:Aha...kod Otajagica u Vogosci :lol: :lol: :-) :skoljka:
Zar Vogosca ima fakultet ?
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#7359 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Tomahawk11 »

Trebam te wrote:
Tomahawk11 wrote:Aha...kod Otajagica u Vogosci :lol: :lol: :-) :skoljka:
Zar Vogosca ima fakultet ?
Javna uprava na ulazu, kod dzamije.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#7360 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by amar1994 »

Dozer wrote:
Dr. Kuca wrote:Ma nek rasprodaju samo da imam vodu ko covjek. Dobrinja nema vode, Dino jebem ti umrle. Dajte kakve proteste, ali pred Konakovicevu kucu da mu se jebe majka majci u lice. :-x :-x
Pogresna adresa je to. On je samo jedan sitni tockic koji se nista ne pita. Prave adrese su SDA, i Vlada KS kojom upravlja SDA.

Sve dok se ne udari na sam izvor svih problema, a to je SDA, pa ma koliko se to nekome svidjalo ili ne, ovdje promjene nema. To je postala jedna hibridna hobotnica, pravi mutant, koja ima ne 8, nego 8008 krakova. I sve dok se ti krakovi ne pocnu rezati, sve je samo suplja.
Ma jok , prvo glavu skinuti pa tek onda krakove :thumbup: , SDA ti je ko hydra iz herculesa(odsjeces jedan , izraste drugi) :-) :run:
Trebam te
Posts: 2006
Joined: 26/10/2010 13:53

#7361 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Trebam te »

amar1994 wrote:
Dozer wrote:
Dr. Kuca wrote:Ma nek rasprodaju samo da imam vodu ko covjek. Dobrinja nema vode, Dino jebem ti umrle. Dajte kakve proteste, ali pred Konakovicevu kucu da mu se jebe majka majci u lice. :-x :-x
Pogresna adresa je to. On je samo jedan sitni tockic koji se nista ne pita. Prave adrese su SDA, i Vlada KS kojom upravlja SDA.

Sve dok se ne udari na sam izvor svih problema, a to je SDA, pa ma koliko se to nekome svidjalo ili ne, ovdje promjene nema. To je postala jedna hibridna hobotnica, pravi mutant, koja ima ne 8, nego 8008 krakova. I sve dok se ti krakovi ne pocnu rezati, sve je samo suplja.
Ma jok , prvo glavu skinuti pa tek onda krakove :thumbup: , SDA ti je ko hydra iz herculesa(odsjeces jedan , izraste drugi) :-) :run:
Meduza :D
underground
Posts: 379
Joined: 12/07/2006 00:29

#7362 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by underground »

Stvarno, sta je sa vodom na Dobrinji? Pa ovo je ocaj i uzas covjece, navece nemas vode, sad evo i po danu...koji k...
User avatar
Dozer
Posts: 28369
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#7363 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Dozer »

Protestujte, gospodo.
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#7364 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Jara »

:-)
underground wrote:Stvarno, sta je sa vodom na Dobrinji? Pa ovo je ocaj i uzas covjece, navece nemas vode, sad evo i po danu...koji k...
:evil: :twisted: Gdje je sad načelnik? Nije pod njegovom juridisdikcijom? :-) A šta jest? Kozmetičko uređenje općine pred izbore?
Treći put se voda zavrće po danu, bez najave...
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#7365 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Tomahawk11 »



Triput preslusati i onda proliti loncic vode s prozora...ups, nema vode :oops:
User avatar
cpu_fan
Posts: 1693
Joined: 24/06/2009 14:38

#7366 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by cpu_fan »

VjecitiStudent wrote:
O'zone wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/konakov ... /170207067

Reče prvi čovjek u Kantonu. Koji je da podsjetimo vlasnik Javnog Kantonalnog Komunalnog Preduzeća Vodovod i Kanalizacija Sarajevo.
Uvijek ista matrica

Image
Priprema se teren

https://www.klix.ba/vijesti/bih/trivun- ... /170215055
izgubljena dusa
Posts: 573
Joined: 01/03/2013 19:24

#7367 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by izgubljena dusa »

Bas me zanima da li ce i poljine "unici" u ovaj projekat.... :zid:

Jesu...jesu 'ovna, tesko je naci veca :mastakazes:
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#7368 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by VjecitiStudent »

Sad je jasno zašto ovolike patnje sa redukcijama, bilten je sve trefio.

A klix.ba je trenutno najveće medijsko govno u većem entitetu.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#7369 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Banksy »

VjecitiStudent wrote:Sad je jasno zašto ovolike patnje sa redukcijama, bilten je sve trefio.

A klix.ba je trenutno najveće medijsko govno u većem entitetu.
Apsolutno.

Podvukao je da su oblasti primjene kolektivna grijanja zgrada, energetska efikasnost, led rasvjeta u urbanim sredinama, male hidroelektrane, upravljanje otpadom, gradski prijevoz, vodosnabdijevanje i drugo.

Na pitanje može li se riješiti pitanje javnog prijevoza i drugih komunalnih usluga zajedničkim projektima javno-privatnog partnerstva, Trivun je odgovorio potvrdno, a posebno kada je u pitanju gradski saobraćaj uz zadržavanje dijela usluga javnog sektora.

"Tako bi privatni sektor mogao pokriti prigradski saobraćaj, padinske dijelove grada (kombi saobraćaj), a da GRAS zadržati tramvajski i trolejbuski saobraćaj zbog zahtjevne infrastrukture", Istaknuo je Trivun.

Pitanje vodosnabdijevanja je također izuzetno aktuelno, a Trivun je za primjer naveo Bukurešt koji ima više od dva miliona stanovnika, ali pitanje vodosnabdijevanja riješio je za 70 miliona eura i to je bio prvi projekt javno-privatnog partnerstva te vrste u ovom dijelu Evrope.
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#7370 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by walk_M-A-N »

Ja sam prije mislio da je svima jasno da redukcije nisu radi "nedostataka vode i zamućenja vrela" ali kad pričam sa ljudima, ipak pojma nemaju, nažalost je slaba svijest, posebno onih koji čitaju Klix.
Trivun je za primjer naveo Bukurešt koji ima više od dva miliona stanovnika, ali pitanje vodosnabdijevanja riješio je za 70 miliona eura i to je bio prvi projekt javno-privatnog partnerstva te vrste u ovom dijelu Evrope.
Počela priča na mala vrata. A našao primjer lopovske Rumunije i njihove Vlade, baš za nas haha. Samo fale demonstracije.
izgubljena dusa
Posts: 573
Joined: 01/03/2013 19:24

#7371 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by izgubljena dusa »

Ja od pocetka ne vjerujem da su razlog prazna vrela, zamucena voda I sl....sve sto pricaju je laz do neba.
Jedino su njihove namjere zamucene. Brzo ce se to pokazati.

Ovde ljudi slegnu ramenima uz komentar "sta ces...." I tacno ih mozes nogama gaziti ono bi opet reklo "sta ces, tako nam je...."
Prvi u bosnjaka to jako dobro znaju. Zato I rade sta im padne napamet....
Ovaj narod - nisu to vise ni ovce, to su bolesni mazohisti koji trpe do smrti....
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#7372 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by O'zone »

hajde ba ko da će se neko pobunit i da vodovod ode u "javno-privatno" vlasništvo. Malo se raji zamažu oči, smanji se redukcija, dignu se cjene jer se eto ulaže u modernizaciju. Raja sretna ima vode iza ponoći a to što je kubik 5 KM pa jbga modernizuje se, ulažu ljudi....
User avatar
Dozer
Posts: 28369
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#7373 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Dozer »

Tek tad ga nikad nece naplatiti
sabanss
Posts: 4572
Joined: 13/08/2006 11:20

#7374 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by sabanss »

walk_M-A-N wrote:Ja sam prije mislio da je svima jasno da redukcije nisu radi "nedostataka vode i zamućenja vrela" ali kad pričam sa ljudima, ipak pojma nemaju, nažalost je slaba svijest, posebno onih koji čitaju Klix.
Trivun je za primjer naveo Bukurešt koji ima više od dva miliona stanovnika, ali pitanje vodosnabdijevanja riješio je za 70 miliona eura i to je bio prvi projekt javno-privatnog partnerstva te vrste u ovom dijelu Evrope.
Počela priča na mala vrata. A našao primjer lopovske Rumunije i njihove Vlade, baš za nas haha. Samo fale demonstracije.
Pa nije los primjer. Doduse i njima je trebalo 50 godina i splet okolnosti na globalnoj sceni ali eto...

https://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%9D%D ... 0%BA%D1%83

Jedini put kad su se vladajuci usrali je bilo kad je zapaljeno predsjednistvo.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#7375 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by amar1994 »

sinoc bilo vode iza 1 :-) :run:
Post Reply