Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37288
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#4451 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by bitanga_sa_otesa »

na stupu nema vode od 8 jutros
User avatar
karanana
Posts: 47203
Joined: 26/02/2004 00:00

#4452 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by karanana »

djubrad prokleta. ni po danu vise nije sigurno.
jedino kad su bajrami i nove godine ima obezbjedjeno.
User avatar
tututuuuu
Posts: 2600
Joined: 28/08/2015 22:58

#4453 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by tututuuuu »

Eh, vratio sam se u Sarajevo a bas fino zaboravio a redukcije, los pritisak itd. itd. Al dosao sam sebi brzo. :D Koja je ovo tuga, tek covjeku dodje kad negdje otputuje, vidi, osjeti pa se vrati na ovo. :(
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#4454 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by Jara »

karanana wrote:djubrad prokleta. ni po danu vise nije sigurno.
jedino kad su bajrami i nove godine ima obezbjedjeno.
Ali kako? Uštedi se voda, akumulira za praznike, šta li? :-) :? Mogli bi nam reći...
PM72
Posts: 17742
Joined: 30/04/2012 16:54

#4455 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by PM72 »

DaffyDuck wrote:cuj dijelovima grada.. pa ne znam sta su preskocili?? Svrakino i Bujakovo? :roll:
BUJAKOVO :lol: :lol: :lol:

gdje si ti rasto i odakle si šljego...
calculator
Posts: 1351
Joined: 25/11/2013 12:32

#4456 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by calculator »

PM72 wrote:
DaffyDuck wrote:cuj dijelovima grada.. pa ne znam sta su preskocili?? Svrakino i Bujakovo? :roll:
BUJAKOVO :lol: :lol: :lol:

gdje si ti rasto i odakle si šljego...
Nije sramota ne biti Sarajlija i ne poznavati sarajevska naselja, sramota je rugati im se s visine, kako ti to radiš. Fakat si papak
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#4457 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by DaffyDuck »

PM72 wrote:
DaffyDuck wrote:cuj dijelovima grada.. pa ne znam sta su preskocili?? Svrakino i Bujakovo? :roll:
BUJAKOVO :lol: :lol: :lol:

gdje si ti rasto i odakle si šljego...
Za mene ti je Saraj'vo do M.dvora. Ne zamjeri :lol:
AL fakat, hajd da nesto naucim. Reci mi kako se tacno zove taj dio? Misterija mi je od podvoznjaka na C.Vili pa do Briješča :D
Dio grada koji uvijek zaobilazim i o kojem nista ne znam. Jel to sve jedno naselje?
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45439
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#4458 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by Chmoljo »

Buća Potok, Boljakov Potok, pa Briješće. :D

'ozgo je Sokolje. :D

upoznaj svoj grad da bi ga volio. :D
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#4459 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by DaffyDuck »

Chmoljo wrote:Buća Potok, Boljakov Potok, pa Briješće. :D

'ozgo je Sokolje. :D

upoznaj svoj grad da bi ga volio. :D
:sax: :kiss:
User avatar
tututuuuu
Posts: 2600
Joined: 28/08/2015 22:58

#4460 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by tututuuuu »

PM72 wrote:
DaffyDuck wrote:cuj dijelovima grada.. pa ne znam sta su preskocili?? Svrakino i Bujakovo? :roll:
BUJAKOVO :lol: :lol: :lol:

gdje si ti rasto i odakle si šljego...
A je se i usrecio sto je "šljego" u takvu metropolu kao sto je Sarajevo gdje su redukcije vode normalna stvar vec neke 4 godine i brojimo (s obzirom da je ovo tema o Vodovodu ostale stvari cu presutiti).

Ne znam ni ja gdje je Buljakov niti sam znao ni da da postoji a kamo li kako se zove do prije koju godinu i ne znam sto bih uopce trebao znati svako ilegalno naselje šupa po i oko Sarajeva. Da ne bude, iz Sarajeva sam i ja i roditelji mi i njihovi roditelji...

I ne znam na kraju krajeva sto je uopce to bitno za temu...
PM72
Posts: 17742
Joined: 30/04/2012 16:54

#4461 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by PM72 »

calculator wrote:
PM72 wrote:
DaffyDuck wrote:cuj dijelovima grada.. pa ne znam sta su preskocili?? Svrakino i Bujakovo? :roll:
BUJAKOVO :lol: :lol: :lol:

gdje si ti rasto i odakle si šljego...
Nije sramota ne biti Sarajlija i ne poznavati sarajevska naselja, sramota je rugati im se s visine, kako ti to radiš. Fakat si papak
Papak te pravio,papka i hojrata treba ispravljati i učiti da se cesta prelazi kad je na pješakom semaforu zeleno svjetlo za pješake,da se ne pljuje po ulici,ne hrače,ne baca smeće sa prozora itd.Ko od "sarajlija" napiše BUJAKOVO ja mu se popišam na rodni list.
PM72
Posts: 17742
Joined: 30/04/2012 16:54

#4462 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by PM72 »

tututuuuu wrote:
PM72 wrote:
DaffyDuck wrote:cuj dijelovima grada.. pa ne znam sta su preskocili?? Svrakino i Bujakovo? :roll:
BUJAKOVO :lol: :lol: :lol:

gdje si ti rasto i odakle si šljego...
A je se i usrecio sto je "šljego" u takvu metropolu kao sto je Sarajevo gdje su redukcije vode normalna stvar vec neke 4 godine i brojimo (s obzirom da je ovo tema o Vodovodu ostale stvari cu presutiti).

Ne znam ni ja gdje je Buljakov niti sam znao ni da da postoji a kamo li kako se zove do prije koju godinu i ne znam sto bih uopce trebao znati svako ilegalno naselje šupa po i oko Sarajeva. Da ne bude, iz Sarajeva sam i ja i roditelji mi i njihovi roditelji...

I ne znam na kraju krajeva sto je uopce to bitno za temu...
Ti ne znaš gdje je Buljakov što mogu i prihvatiti ali Bujakovo postoji možda u Makedoniji,kakvo cigansko naselje jal mahala.Ako bi u vozilu gradskog prevoza na Aneksu jal Švrakinom dreknuo "Skenderija" - pola vozila bi izašlo.

A vode nemamo i zbog tog Bujakova i inih sličnih favela po sarajevskim padinama koje kradu vodu i ilegalno se priključuju kako im ćeif ...
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45439
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#4463 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by Chmoljo »

@PM72, "pišaš" se forumašici, zbog najvjerovatnijeg tipfelera, što je ipak malo bezveze...

a i nije Buljakov, nego Boljakov. jes' većina kaže Buljakov, al' većina kaže da se ne kaže "stjeo", nego "htjeo" :D

a tako mi svih novogradskih potoka :D i ti calculator imate po opomenu :D
PM72
Posts: 17742
Joined: 30/04/2012 16:54

#4464 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by PM72 »

Chmoljo wrote:@PM72, "pišaš" se forumašici, zbog najvjerovatnijeg tipfelera, što je ipak malo bezveze...

a i nije Buljakov, nego Boljakov. jes' većina kaže Buljakov, al' većina kaže da se ne kaže "stjeo", nego "htjeo" :D

a tako mi svih novogradskih potoka :D i ti calculator imate po opomenu :D
Nisam napisao da se pišam na forumašicu nego na rodni list onog ko se izjašnjava kao sarajlija a napiše "Bujakov".Doduše,u Buljakovom jal Boljakovom kuću ima jedan ugledni privrednik koji se preziva Bujak ali nije njegovo naselje. ;-)
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45439
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#4465 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by Chmoljo »

nisam ni reko na nju, nego njoj :D inače bih te banovao. :D

što si bolan nervozan? :per:
User avatar
karanana
Posts: 47203
Joined: 26/02/2004 00:00

#4466 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by karanana »

pa cekaj, sta je pravilno stjeo ili htjeo?

znam da nije niti jedno, ali ako dobro kontam paralelu, onda je stjeo pravilnije od htjeo?
User avatar
tututuuuu
Posts: 2600
Joined: 28/08/2015 22:58

#4467 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by tututuuuu »

karanana wrote:pa cekaj, sta je pravilno stjeo ili htjeo?

znam da nije niti jedno, ali ako dobro kontam paralelu, onda je stjeo pravilnije od htjeo?
Htio, ili jednostavno zelio, da ne kompliciramo. :D
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#4468 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by julisiz es grant »

Evo sad prelistavam Avaz, kad vidim oglas VIK o poništenju konkursa za prijem na radno mjesto NOVINARA :shock: :lol:
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20508
Joined: 12/08/2013 12:51

#4469 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by insaneinthebrain »

Zajebali se. Ne treba im novinar nego neko sa zavrsenom muzickom akademijom :oops:
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#4470 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by Capsicum »

Al nam zato hara susa u Sarajevu... Vode fali taman toliko da se mora zavrnut u 00:00. Ne moze ni minut duze... Sto ti je tehnologija, sve u minut izracunase...
User avatar
Filter
Posts: 8013
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#4471 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by Filter »

http://** No links **.ba/clanak/142870/urgentna-v ... im-ulicama

...u utorak 02.02.2016. godine u ranim jutarnjim satima, počeće se prespajanje na novopoloženi cjevovod profila DN 700. Navedeni cjevovod je glavni potisni cjevovod za trasport vode sa glavnog Izvorišta „Bačevo“ preko P.S. „Alipašin most“ za Rezervoar „Kobilja Glava“.

Kako se radi o veoma kompleksnim radovima, koji zahtijevaju punu pažnju i precizno vezivanje cjevovoda, u 07:00 sati doći će do prekida u vodosnabdijevanju slijedećih naselja: Koševsko Brdo, Ciglane, Velešići, Pofalići, Bare – Šip, Ugorsko, Hotonj, Hum Brdo, Kobilja Glava, Borak, Slatina - Poljine, te ulica Koševo, Patriotske Lige, Alipašina, Jezero, Danijela Ozme, Hasana Kikića, Kemal Begova, Crni Vrh, Odobašina, Kalemova, Omera Stupca, Avde Jabučice, Gorica, Tepebašina, Ključka, Mostarska, Goruša, Sutjeska.

Normalizaciju stanja vodosnabdijevanja navedenih lokaliteta, očekujemo u jutarnjim satima narednog dana (srijeda) 03.02.2016. godine...

makar su najavili 5 dana prije
User avatar
_turpija_
Posts: 676
Joined: 24/02/2012 14:29
Location: Miljacka

#4472 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by _turpija_ »

Filter wrote:http://** No links **.ba/clanak/142870/urgentna-vijest-iz-vodovoda-centar-sarajeva-ostaje-bez-vode-24-sata-a-najgore-ce-biti-u-ovim-ulicama

...u utorak 02.02.2016. godine u ranim jutarnjim satima, počeće se prespajanje na novopoloženi cjevovod profila DN 700. Navedeni cjevovod je glavni potisni cjevovod za trasport vode sa glavnog Izvorišta „Bačevo“ preko P.S. „Alipašin most“ za Rezervoar „Kobilja Glava“.

Kako se radi o veoma kompleksnim radovima, koji zahtijevaju punu pažnju i precizno vezivanje cjevovoda, u 07:00 sati doći će do prekida u vodosnabdijevanju slijedećih naselja: Koševsko Brdo, Ciglane, Velešići, Pofalići, Bare – Šip, Ugorsko, Hotonj, Hum Brdo, Kobilja Glava, Borak, Slatina - Poljine, te ulica Koševo, Patriotske Lige, Alipašina, Jezero, Danijela Ozme, Hasana Kikića, Kemal Begova, Crni Vrh, Odobašina, Kalemova, Omera Stupca, Avde Jabučice, Gorica, Tepebašina, Ključka, Mostarska, Goruša, Sutjeska.

Normalizaciju stanja vodosnabdijevanja navedenih lokaliteta, očekujemo u jutarnjim satima narednog dana (srijeda) 03.02.2016. godine...

makar su najavili 5 dana prije
Sto znaci opet pedijatrija nece imati vode :zoka: :zoka: :zoka: Boze sacuvaj!
User avatar
Haris033
Posts: 3861
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#4473 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by Haris033 »

http://www.klix.ba/vijesti/bih/opcina-i ... /160121102

Koliko sam ja x napisao da nije probem u nedostatku vode, vec zbog dugogodisnjeg duga Vodovoda prema EP BiH. Nema se novaca za struju, ali ima za redovne visoke plaće, regrese i preveliku administraciju. Zato građani Sarajeva, trpite i dalje redukcije vode, njima je fino...
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4474 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by amar1994 »

Haris033 wrote:http://www.klix.ba/vijesti/bih/opcina-i ... /160121102

Koliko sam ja x napisao da nije probem u nedostatku vode, vec zbog dugogodisnjeg duga Vodovoda prema EP BiH. Nema se novaca za struju, ali ima za redovne visoke plaće, regrese i preveliku administraciju. Zato građani Sarajeva, trpite i dalje redukcije vode, njima je fino...
cast ljudima koji su u kanalima/rupama i onima koji nesto rade,oni i treba da imaju :wink:
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#4475 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by Capsicum »

Zavrnuse oni sinoc vodu u 12 bez obzira sto ce je opet ujutro zavrnut u 7 i nece je bit cijeli dan... Toliko o objasnjenju da se redukcije vrse da bi se napunili rezervoari u svrhu urednog vodosnabdijevanja preko dana... Jedina istina je da redukcije vrse da bi se stedila struja. Pitanje je samo do kad ce nam moci prodavati tu pricu...
Post Reply