Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
sime_cipol
Posts: 15868
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#11001 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by sime_cipol »

Na dug od 100 KM, kamata 3 KM mjesecno.
Na godišnjem nivou kamata preko 30%.
Za lijeka vam trebalo dabogda.
:izet:
User avatar
Dozer
Posts: 28348
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#11002 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Dozer »

zposao wrote:Slabo ti se vidi slika. U čemu je problem? Jeste li provjeravali slaže li se koliko piše na brojilu?
Logicno da jesmo. I to se slaze. Ali brojilo ocito nije mjerodavno jer negdje postoji curenje iza brojila. Stanovi provjereni, sve ok. Znaci da curi negdje na cijevima. I vec godinu i po im saljemo zahtjeve, zalimo se OKI-ju, i niko nista.

Cuj - u cemu je problem... u 13.000L po osobi je problem. Ispada da svako dnevno potrosi 433 L vode...
User avatar
Hajvan
Posts: 9602
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#11003 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Hajvan »

ma drzava d’uradi…
ni je do vas…
ni oronule fasede nisu do vas
ni svaki prozor svoj dizajn i politiku vodi nije do vas
ni svaki na svoj nacin i bez dozvole ustakljeni balkon nije do vas
ni lift sto ne radi nije do vas
ni zacepljena kanalizacija nije do vas..
sve drzava d’uradi.. 'bem ti drzavu


:lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 50134
Joined: 16/07/2012 16:00

#11004 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by drug_profi »

sime_cipol wrote:Na dug od 100 KM, kamata 3 KM mjesecno.
Na godišnjem nivou kamata preko 30%.
Za lijeka vam trebalo dabogda.
:izet:
Mislim da je maksimalna zatezna kamata 14%
Možda griješim, ali ne bi me čudilo da protivzakonito zelenaše.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25625
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#11005 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by BHF_Manijak »

Ama dozer sto te cudi... Meni jedne godine stara otisla u ViK, govori zena daj mi sve moguce i nemoguce dugove povadi sta imam, izlistaju joj uredno, zena plati. Sve 5. Dodje i potvrda sa suda da je sve placeno, da se obustavlja postupak bla bla bla...

Kad nije ti proslo 2-3 mjeseca, dolazi racun, kad na njemu dug nakav. Meni pukne film, pravac ViK. Sta je bolan rek'o ovo, kakav rekoh dug, meni mama prije par mjeseci sve zivo poplacala, potvrdu dobio. Gleda ona kokoska u monitor, eh znate kaze ovo su vam neki dugovi iz 97., 98... Kakvi bona rekoh, zena rekla daj mi SVE... Ne znam ja gospodine, platite vi to...

Ma mrs u pi.. materinu lihvari, od mene samo cundaru vise mozete dobit!!! A potvrde sa Suda uredno cuvam, samo cekam da neko nekad pozove radi dugovanja, mamicu vam jebem. Vidjeli levat placa, daj navadi debilu jos ne bi li poplac'o...
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#11006 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by vjesticanametli »

Ne znaju knjizit i tako vrte u krug meni dolazilo nekoliko x na kraju otisla oci im izvadila uzela karticu ponijela racune najebala im se matere i nema vise :lol:
User avatar
Logovan
Posts: 94101
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#11008 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Logovan »

Ništa novo.

Alipašino jezero.... :oops:
moja tetka
Posts: 262
Joined: 27/11/2015 23:31

#11009 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by moja tetka »

Logovan wrote:Ništa novo.

Alipašino jezero.... :oops:

pukla cijev dobro i to se dešava ali više od 12 h smo bez vode, a cisterne za vodu nigdje ni na vidiku, ili nas baš baš tjeraju da idemo kupiti vodu, baš me zanima gdje su cisterne za vodu danas........ kome danas isporučuju vodu
User avatar
vjeshalica
Posts: 16919
Joined: 31/03/2019 14:56

#11010 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by vjeshalica »

Nikome
Nije rat da ti dolaze na vrata da ti isporuce vodu
Dobro ste se pogospodili kad 12h ne mozete bez vode....
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#11011 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by 90minut »

To ja govorim konstantno kuknjava iz krajnosti u krajnost ide to nema vode par sati ide kukanje kao da je ne znam ti ni ja šta.

Doduše 12 je stvarno mnogo
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40175
Joined: 29/06/2011 23:39

#11012 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by dječak sa šibicama »

Jest vala, hoce vodu da imaju non stop sto je kao normalno eto to je ko normalno, sramotno ponasanje nezahvalnih i nezadovoljnih gradjana.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#11013 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by 90minut »

Ja eto radovi su svaki drugi dan, a ne svakog mjeseca jednom po nekoliko sati maksimalno nemoj baljezgati bezveze.

Covjek bi pomislio da nema vode par dana u sedmici. :zid:
sabanss
Posts: 4541
Joined: 13/08/2006 11:20

#11014 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by sabanss »

Jah... Zaboravili ste da je SDA bagra bez objašnjenja držala grad par godina pod redukcijama. Na ViK ugursuzluke treba imati nultu toleranciju.

Od "nema šanse da ima vode" do ukidanja redukcija je stajala smjena Nezira Hadžića. Ja se divim što na tako očigledno levaćenje ovaca niko nije reagovao. I jesmo ovce, i trebaju nam redukcije i cisterne i sve što uz to ide...
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40175
Joined: 29/06/2011 23:39

#11015 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by dječak sa šibicama »

Upravo, svi su naglo zaboravili da su one svakodnevne redukcije, kod nas u naselju su svaku noc gasili vodu od nekih 21 h pa do ujutro, da su prestale tacno sa danom smjene doticnog direktora.

Ali sta reci za narod koji masovno glasa za Sebiju, preferencijalno.
User avatar
Dozer
Posts: 28348
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#11016 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Dozer »

Svi su zaboravili i da su redukcije pocele dan nakon sto Vlada KS nije usvojila iz ViK-a trazeno povecanje cijena.
Svi su zaboravili i da su redukcije prestale odmah nakon sto je Vlada KS usvojila antilogicko i idiotsko povecanje cijena kojima se diskriminiraju viseclane porodice.
Svi su zaboravili i da je ViK mjesecima kukao radi "velikih gubitaka na mrezi", pri cemu 20 godina nista nisu radili da to saniraju.
Svi su zaboravili i da je ViK ukidanje redukcija opravdao "uvezivanjem" s ViK-om u Lukavici, pri cemu se u Sarajevo dopremalo dodatnih 20 l/sec, dok je istovremeno pumpa od 70 l/sec u Sokolovic Koloniji mjesecima stajala van funkcije/u kvaru. Vjerovanto i sad stoji takva.

Svi su ovdje sve zaboravili i zaboravljaju. Ili nisu, nego sve jednostavno zaboli qrac...
sabanss
Posts: 4541
Joined: 13/08/2006 11:20

#11017 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by sabanss »

Ovo je još jedna od tema gdje pametan čovjek sebe pita koji će k**ac u ovoj vukoj*bini koju zovemo gradom i ovoj zemlji gdje se ništa normalno neće desiti niti za hiljadu godina.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40175
Joined: 29/06/2011 23:39

#11018 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by dječak sa šibicama »

Zaboravljena je i afera kupovine djpova odnosno terenaca ili SUV-ova za guzonje u ViK-u prije dosta godina.

Malo se prasina digla, i splasnula.
PM72
Posts: 17540
Joined: 30/04/2012 16:54

#11019 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by PM72 »

dječak sa šibicama wrote:Zaboravljena je i afera kupovine djpova odnosno terenaca ili SUV-ova za guzonje u ViK-u prije dosta godina.

Malo se prasina digla, i splasnula.
Podsjeti nas malo na to.Koliko znam,VIK je dobio dva terenca kao donaciju odmah iza rata i nije kupio nijednog.
sabanss
Posts: 4541
Joined: 13/08/2006 11:20

#11020 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by sabanss »

Nezir je jednog vozio po Bjelašnici u svom mandatu. Sa amblemom ViK-a i vozio je porodicu. Vidio lično, iako vozilo je djelovalo malo ishabano :)
PM72
Posts: 17540
Joined: 30/04/2012 16:54

#11021 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by PM72 »

To je zloupotreba sluzbenog vozila a ne kupovina.
User avatar
pepeljara
Posts: 6549
Joined: 22/08/2003 00:00

#11022 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by pepeljara »

dječak sa šibicama wrote:Zaboravljena je i afera kupovine djpova odnosno terenaca ili SUV-ova za guzonje u ViK-u prije dosta godina.

Malo se prasina digla, i splasnula.

zaboravljeno 10203120321012 afera dosad :)
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40175
Joined: 29/06/2011 23:39

#11023 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by dječak sa šibicama »

Prije nekih 10 i malo vise godina, dobro se sjecam, novinari pokrenuli aferu ovi iz ViKa se pravili pametni pa sutili bez komentara, uslikan parking sa novim autima i tu je sve i ostalo.
The BEN10
Posts: 7557
Joined: 19/09/2011 09:03

#11024 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by The BEN10 »

:shock: :shock: :shock:

Ima li ko na prvu da baci računicu - kolike su potencijalne krađe novca na ime ovoga!?

https://avaz.ba/kantoni/sarajevo/495546 ... rosili-100
ViK isključio vodu Budnjinim hotelima: Mjesečno plaćali 120 kubika, a dnevno trošili 100
Ovu informaciju potvrdio nam je i predsjedavajući Skupštine KS Elmedin Konaković, istaknuvši da je od ponedjeljka novi direktor započeo ono što niko nije smio, obračun sa zaštićenim stranačkim i drugim nelegalnim potrošačima vode.

- Od jutros su hoteli „Ilidža“, „Terme“ isključeni s mreže. Ustanovljeno je da manipuliraju vodom i plaćaju oko 120 kubika mjesečno, a troše 100 kubika dnevno. Akcija je počela danas i trajat će dok se svi veliki dužnici i manipulatori ne uvedu u sistem jer je to osnovni razlog zašto imamo redukcije. Drago nam je da je ovako započeo čovjek koji očigledno ima i hrabrosti i kompetencije da se obračuna i da dovede u red ovaj problem – rekao je Konaković.
PM72
Posts: 17540
Joined: 30/04/2012 16:54

#11025 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by PM72 »

Isti taj Konaković postavljao direktore VIK-a i iftario kod Budnje.Godinama.Isti taj Konaković,iz babine neomaltane kuće ispod Debelog brda ,sad živi u hacijendi na Poljinama.Od plata u Kantonu nije je mogao ni ograditi.Isti taj Konaković postavio bivšu upravu VIK-a a sad mu ne valjaju.Istom tom Konakoviću zaposleni jarani,kumovi,rođaci.Isti taj Konaković doveo nekakvog "stručnjaka" iz Breze pa ga postavio za direktora VIK-a a prvo ga je morao odvesti do firme.Isti taj Konaković tvrdi da je Budnji isključio vodu a on je opet ima :lol:
Post Reply