Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
perfect_guy
Posts: 6503
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#10826 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by perfect_guy »

Logovan wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/pukla-c ... 80919117#1

Halo vik, de popravite ovo.... :skoljka:
nemoj tako, znaš kako je zajebano raditi po mraku? :oops: :oops:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72585
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#10827 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Velkoski »

Na Koševu kod sjeverne tribine već tri mjeseca uredno dnevno ode 769 hektolitara vode :thumbup:
megaman4
Posts: 4936
Joined: 08/08/2011 23:59

#10828 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by megaman4 »

drug_profi wrote:I onda im u sred popravke pukne neka velika cijev u zoni radova i napravi totalnu havariju.
jal samo meni to smrdi na nekompetentnost, improvizaciju, nekvalifikovanost....?
Niko nikome ne odgovara i zato je haos u drzavi. Boli nekog briga sto ljudi nemaju vodu. :twisted:

Sto je jos zanimljivije, kada se potrosi Titina infrastruktura, slobodno staviti kljuc u bravu jer neces imati ni strucnjaka, ni ljudi da odrzavaju ovaj sistem.
User avatar
drug_profi
Posts: 50211
Joined: 16/07/2012 16:00

#10829 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by drug_profi »

megaman4 wrote:
drug_profi wrote:I onda im u sred popravke pukne neka velika cijev u zoni radova i napravi totalnu havariju.
jal samo meni to smrdi na nekompetentnost, improvizaciju, nekvalifikovanost....?
Niko nikome ne odgovara i zato je haos u drzavi. Boli nekog briga sto ljudi nemaju vodu. :twisted:

Sto je jos zanimljivije, kada se potrosi Titina infrastruktura, slobodno staviti kljuc u bravu jer neces imati ni strucnjaka, ni ljudi da odrzavaju ovaj sistem.
Pa strucnjaka vec nemas. Ono ne zna sta treba uraditi. Ono nekakvi inzenjeri, kurci, jebem ja i njih i njihove diplome i ko im ih je potpisao.
Dva titina SSS masinska ili građevinska tehnicara bi bolje posao organizovala. Stoka nepismena.

Vode nema i njih boli kurac sto je nema. A ti se građanine, porezni obveznice, uredni platiso svega i svacega JEBI u svom smradu, neopranom sudju, usranom WC-u...
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72585
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#10830 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Velkoski »

https://ibb.co/d0KMcK

samo nek curi :thumbup:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#10831 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by bitanga_sa_otesa »

bar se ptice imaju gdje napit :-D
splinter
Posts: 7349
Joined: 08/10/2011 12:28

#10832 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by splinter »

Sami centar grada, ustvari Čaršija, nema vode cijeli dan, jedva sam natočio malo na Sebilju, sipam vodu ko u ratu u 11 navečer. Zločinci iz VIK-a ili ko li već naređuje zatvaranje vode nastavlja tamo gdje je doktor Dabić stao i dobro im ide. Ista su to govna, potpuno ista . . .
User avatar
travar
Posts: 2760
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#10833 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by travar »

U ulici nam pukla cijev/ventil (ništa novo), došli iz vodovoda, zavrnuli svima iznad kvara i razgulili kući....dobro pa sam se "istres'o" na poslu :lol: :(
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10873
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#10834 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Prpa.ba »

Koji li je intelekt organizovao ovaj haos drito pred izbore. :lol:
User avatar
Maharadza
Posts: 16700
Joined: 30/01/2013 15:13

#10835 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Maharadza »

Prpa.ba wrote:Koji li je intelekt organizovao ovaj haos drito pred izbore. :lol:
Od terorista i munafika-agresora iz sda ne možeš ništa bolje ni očekivati nego samo daljnji raspad sistema, haram im bilo!
User avatar
travar
Posts: 2760
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#10836 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by travar »

Evo popravili su (sutra snijeg pada) :mrgreen:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#10837 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Tomahawk11 »



:mrgreen:
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#10839 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by славянин »

E pa i Kopenhagen je zavidan, gledaj ti ekologije - ceste poribnjavamo :D
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#10840 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by seoBIH »

Ukoliko neko ima iskustvo volio bih da se javi.

Juce mi zvoni radnik vodovoda i kaze da je pri ocitanju brojila primijetio enromnu potrosnju u odnosu na prosli racun. Razlika je optrilike 950 kubika. Odmah isti dan su izvrsene provjere, te je nakon iskopavanja par metara zemlje ustanovljeno da cijev nakon brojila pusta. Cijevi nakon sahta, tj broijla su u nasoj nadleznosti.

Problem je otklonjen odmah danas, bez ikakvih problema.

Mene zaima, da li postoji mogucnost da se ta potrosnja otpise. Odmah po uocavanju radnika pristupilo se rjesavanju, a zaista nigdje na povrsini zemlje nije ustanovljena potrosnja, odnosno izliv vode. Placa se uredno vec 20 godina, ukoliko nesto znaci.
User avatar
muha_sa
Posts: 128490
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#10842 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by muha_sa »

mene cudi kako uopšte imamo vode--ovolike se kucetine napravile, niklo desetine novih naselja sa po nekoliko stotina stanova i svi regularno prikljuceni na vodovod :-)
User avatar
Haris.ba
Posts: 24396
Joined: 08/09/2005 20:08

#10843 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Haris.ba »

seoBIH wrote:Ukoliko neko ima iskustvo volio bih da se javi.

Juce mi zvoni radnik vodovoda i kaze da je pri ocitanju brojila primijetio enromnu potrosnju u odnosu na prosli racun. Razlika je optrilike 950 kubika. Odmah isti dan su izvrsene provjere, te je nakon iskopavanja par metara zemlje ustanovljeno da cijev nakon brojila pusta. Cijevi nakon sahta, tj broijla su u nasoj nadleznosti.

Problem je otklonjen odmah danas, bez ikakvih problema.

Mene zaima, da li postoji mogucnost da se ta potrosnja otpise. Odmah po uocavanju radnika pristupilo se rjesavanju, a zaista nigdje na povrsini zemlje nije ustanovljena potrosnja, odnosno izliv vode. Placa se uredno vec 20 godina, ukoliko nesto znaci.
Probaj pismeno preko pev. Inače, Vik ne prašta.
denter11
Posts: 5
Joined: 21/03/2018 11:54

#10844 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by denter11 »

Haris.ba wrote:
seoBIH wrote:Ukoliko neko ima iskustvo volio bih da se javi.

Juce mi zvoni radnik vodovoda i kaze da je pri ocitanju brojila primijetio enromnu potrosnju u odnosu na prosli racun. Razlika je optrilike 950 kubika. Odmah isti dan su izvrsene provjere, te je nakon iskopavanja par metara zemlje ustanovljeno da cijev nakon brojila pusta. Cijevi nakon sahta, tj broijla su u nasoj nadleznosti.

Problem je otklonjen odmah danas, bez ikakvih problema.

Mene zaima, da li postoji mogucnost da se ta potrosnja otpise. Odmah po uocavanju radnika pristupilo se rjesavanju, a zaista nigdje na povrsini zemlje nije ustanovljena potrosnja, odnosno izliv vode. Placa se uredno vec 20 godina, ukoliko nesto znaci.
Probaj pismeno preko pev. Inače, Vik ne prašta.
Provjeri takodjer datum bazdarenja vodomjera. Moguce da je i vodomjer pokvaren i pokazuje toliku potrosnju. U svakom slucaju ako je vodomjeru istekao datum bazdarenja, po zakonu o mjeriteljstvu nemaju pravo na naplatu i morat ce smanjiti racun.
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#10845 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Dozer »

Daj taj zakon. I kod mene dolaze enormni racuni vec godinama, zalili se, pisali, a vodomjer zadnji put bazdaren, cini mi se, 2011.
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#10846 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by klosar pravi »

славянин wrote:E pa i Kopenhagen je zavidan, gledaj ti ekologije - ceste poribnjavamo :D

Gledam maloprije ide voz u kini 500 :D :D :D
A mora ti biti smiješno gdje smo
denter11
Posts: 5
Joined: 21/03/2018 11:54

#10847 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by denter11 »

Dozer wrote:Daj taj zakon. I kod mene dolaze enormni racuni vec godinama, zalili se, pisali, a vodomjer zadnji put bazdaren, cini mi se, 2011.
Guglaj "Zakon o mjeriteljstvu BIH", i onda pogledaj clan 29 stav 5. Kaznene odredbe su na kraju (kazna pravnom licu za koristenje nebazdarenog vodomjera je 600-2000 KM)
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#10848 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Dozer »

Ok, thanks.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#10849 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Tomahawk11 »

Zbog popravke kvarova na vodovodnoj mreži danas će 25 sarajevska naselja imati probleme s vodosnabdijevanjem.
Riječ je o naseljima Osik, Grbavica, Kovačići, lokalitet kod Olimpijskog bazena Otoka, Bare-Šip, Jošanica Gornja III, Jošanica Donja I, Jarčedoli, Mahmutovac, Bjelave, Hrasno brdo, Vraca, Pirin brijeg, Nadosjek, Vlakovo, Rogačići, Sokolović Kolonija, Pejton, Buća Potok, Briješće brdo, Nahorevo, Naselje heroja Sokolje, Hrasnica, Pofalići i Boljakov Potok.
pemanapemani
Posts: 5347
Joined: 09/09/2008 15:12

#10850 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by pemanapemani »

Postavljaju okiten (plasticne) cijevi, a nemaju aparaturu za ispitivanje curenja iz plasticnih cijevi. Ni oni, ni bilo ko u drzavi, bar tako kazu.

Pa ovo nema nigdje, prekucali Nadrealiste.

Da li postoji neko u BiH ko moze ispitati curenje vode iz plasticnih cijevi debljine cca.3 cola?
Post Reply