Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
drag_gost
Posts: 5538
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#11951 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by drag_gost »

Velkoski wrote: 12/02/2024 02:34
teskeredzic_22 wrote: 12/02/2024 00:33 Samo snažno gradonačelnice po Cetinskom i Jergoviću , samo hrabro i čilo :bih: :bih: :bih: :bih: sretna nam godišnjica onoga što se desilo prije 40 godina a što je cijela Jugoslavija proizvela i hvala gradonačelnice još jednom na zaštiti od Cetinskog i Jergovića :bih: :bih: :bih: :bih:
...?

je l' to gradonačelnica treba riješiti VIK? :mrgreen:
Gradonacelnica ti je nesto kao Betmen. U toku dana filantrop, a navecer nemilosrdni borac protiv nepravde. Eto tako neki zamisljaju da je njena uloga.

Ovo je bas podsjetilo na prije nekoliko godina kada nije bilo vode redovno.
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#11952 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Qler »

Ne znam koji klinac se sad ona spominje. Koji debil moras biti i povezati poziciju gradonacelnika sa ovim...

Dosla voda, trajao popravak koliko je trajao. Mislim da ni radnicima kako sam prije napisao nije bilo bas veselo raditi, al eto forumski strucnjaci sve mogu brze i bolje... Sad kad je dosla voda mijenjajte struku da vidimo gdje je zapelo na ostalim frontovima
User avatar
omega369
Posts: 9439
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#11953 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by omega369 »

Ja sam se vjerovatno prevario. Zaboravljanje ovog debakla krece ne za 2 dana, vec za 2 sata

Sve je ok, i treba da se uce na nama
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#11954 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Qler »

Zaboravili smo da se 30 godina nije ulozilo nista u vodovod, da imamo preko 60% gubitaka desetinama godina, to se zaboravilo. Jedan dan da se sanidan DN800 cijev je najmanji problem. I ja ti kazem, ako mislis da je lako sto nisi otisao pomoci, da se to za po sata sredi...
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#11955 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Thorgerson »

Qler wrote: 12/02/2024 08:49 Ne znam koji klinac se sad ona spominje. Koji debil moras biti i povezati poziciju gradonacelnika sa ovim...

Dosla voda, trajao popravak koliko je trajao. Mislim da ni radnicima kako sam prije napisao nije bilo bas veselo raditi, al eto forumski strucnjaci sve mogu brze i bolje... Sad kad je dosla voda mijenjajte struku da vidimo gdje je zapelo na ostalim frontovima
Znas zasto se spominje?

Zato jer se i ona petlja i gdje treba i ne treba. Naravno, kad su dobre PR stvari.

Da je kojim slucajem npr sarajevska voda sa baceva proglasena najzdravijom vodom na svijetu, ona ista bi to prva objavila, pa bi otisla na izvor da pije tu vodu, da se fotografise itd.

Eh, kad je frka i problem, nigdje je.

Davno procitana PR da ne kazem sta.
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 19547
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#11956 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by teskeredzic_22 »

Qler wrote: 12/02/2024 08:49 Ne znam koji klinac se sad ona spominje. Koji debil moras biti i povezati poziciju gradonacelnika sa ovim...

Dosla voda, trajao popravak koliko je trajao. Mislim da ni radnicima kako sam prije napisao nije bilo bas veselo raditi, al eto forumski strucnjaci sve mogu brze i bolje... Sad kad je dosla voda mijenjajte struku da vidimo gdje je zapelo na ostalim frontovima
Kakve ona veze ima kao gradonačelnica s nestankom vode ?
Nikakve ?
Kako da se zamjera koalicionim partnerima ?
Nikako ?

Jel ' tako ?

Tako je , lakše je mlatiti po Cetinskom i Jergoviću u tamo nekom šta ja znam jako udaljenom...Zagrebu.

Jer šta znači njena poruka , formalna , nedeljom , kad se ne radi , stanovništvu da "ima povjerenje u VIK koji nas je u toku najžešćih dana agresije pokušao snadbijevati vodom" ili VIK-u da "uprkos teškim naporima i sjajnim rezultatima koji ostvaruju snadbijevanjem vodom grada koji leži na vodi , shvate građane i pokušaju dati dvjesto posto svojih mogućnosti da voda što prije dođe" ?

I šta su je koštale ove dvije rečenice ili makar jedna od ovih rečenica ?
Ništa , pa jasno je da nije nadležna.

Ali za Jergovića je nadležna.
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#11957 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Qler »

Ma ja, treba joj i masku za varenje donijeti. Da vari cijevi usput.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#11958 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Thorgerson »

Qler wrote: 12/02/2024 09:17 Ma ja, treba joj i masku za varenje donijeti. Da vari cijevi usput.
Ne, nego se treba prestati petljati gdje joj nije mjesto.
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#11959 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Qler »

Jel joj mjesto da se petlja za Cetinskog gdje je rekla ne petljajte me? Ili treba sad da se petlja u ViK
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#11960 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Thorgerson »

konami666 wrote: 12/02/2024 07:15 Stavili deku iznad glave onim variocima i okacili je na dvije grane pa ono nema ni u Africi. I one cijevi istruhle skroz, ima li neki plan promjene tih cijevi? Ko zna kakve otrove nose te cijevi. Jer ako nema plana, pitanje je kada će se raspasti i onda neće biti vode sedmicama a ne dan-dva.
Sdooo krivo. Bakir. Seka. Bla bla...

6 godina su evo na vlasti uhljupi.

Isti qrac sve. Ako se ovo ovako nastavi ja cu iz inata glasati za sda naredne izbore.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#11961 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Chmoljo »

meni se sviđa ovaj bijes javnosti.

samo bi bilo lijepo kada bi bio dosljedan. da se za sve što nas mori ovako iskaljujemo.

da se razumijemo: VIK, Telecom, GRAS... firme koje imaju najmanje vodoinstalatera, tehničara i vozača. mnogo šta ne štima u njima, treba ulaganja, treba uvođenja reda, treba kvalitetnih ljudi. VIK je jedna od najgorih firmi za saradnju i glava zaboli svakog ko mora sa njima raditi.

ali ima još jedna stvar - često volimo pametovati o stvarima o kojima nemamo pojma. jebiga, mi smo narod u kojem je normalno reći "ne bodite zdravu djecu" pa se onda dese epidemije morbila. tada su krivi masoni i Ćifuti, a ne seoski epidemiolozi. ne znam što mislimo da smo stručniji oko vodovodnih sistema, pa mislimo da se ovo moglo lakše završiti.

puno se pričalo o trotoaru, "bosanskom ćilimu". opet puno građevinaca i inženjera, ali niko ništa konkretno. na kraju je sve to sumirao Amir Vuk Zec, pa se onda vidi da to baš i nije: utabaj pijesak, i nabacaj kamenja. ili kako Zahirbeg onomad reče za prugu: digni stare, stavi nove.

ali svakako mislim da se oko ovih stvari javnost mora uključiti i tražiti odgovore. pa tek ako budu nemušti, onda i ostavke.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#11962 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Chmoljo »

teskeredzic_22 wrote: 12/02/2024 09:14
Qler wrote: 12/02/2024 08:49 Ne znam koji klinac se sad ona spominje. Koji debil moras biti i povezati poziciju gradonacelnika sa ovim...

Dosla voda, trajao popravak koliko je trajao. Mislim da ni radnicima kako sam prije napisao nije bilo bas veselo raditi, al eto forumski strucnjaci sve mogu brze i bolje... Sad kad je dosla voda mijenjajte struku da vidimo gdje je zapelo na ostalim frontovima
Kakve ona veze ima kao gradonačelnica s nestankom vode ?
Nikakve ?
Kako da se zamjera koalicionim partnerima ?
Nikako ?

Jel ' tako ?

Tako je , lakše je mlatiti po Cetinskom i Jergoviću u tamo nekom šta ja znam jako udaljenom...Zagrebu.

Jer šta znači njena poruka , formalna , nedeljom , kad se ne radi , stanovništvu da "ima povjerenje u VIK koji nas je u toku najžešćih dana agresije pokušao snadbijevati vodom" ili VIK-u da "uprkos teškim naporima i sjajnim rezultatima koji ostvaruju snadbijevanjem vodom grada koji leži na vodi , shvate građane i pokušaju dati dvjesto posto svojih mogućnosti da voda što prije dođe" ?

I šta su je koštale ove dvije rečenice ili makar jedna od ovih rečenica ?
Ništa , pa jasno je da nije nadležna.

Ali za Jergovića je nadležna.
iskreno, meni bi više značio koji kanister vode od Bendžijevog izdržite. možda bih u stvari bio mišljenja da se bavi onim za šta platu prima, a da se mane populizma.
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#11963 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Qler »

Ma puno mi seremo za narod koji je 30 godina birao iste na vlast. I ovi trebaju da idu ako ne valjaju, ali vala ne treba ni one vracati. Sjebali su sve sto su mogli, a trudili su se...
User avatar
emigrazione
Posts: 7370
Joined: 01/09/2010 13:40

#11964 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by emigrazione »

meni se sviđa ovaj bijes javnosti.
Bijes je nestao kako je voda došla, do akšama se niko neće ni sjećati da je nije bilo
User avatar
muha_sa
Posts: 128647
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#11965 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by muha_sa »

Sve mi se cini da smo mLogo razmaženi :-)
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10802
Joined: 27/04/2021 22:52

#11966 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by tramvajtrojka »

Chmoljo wrote: 12/02/2024 09:26 meni se sviđa ovaj bijes javnosti.

samo bi bilo lijepo kada bi bio dosljedan. da se za sve što nas mori ovako iskaljujemo.

da se razumijemo: VIK, Telecom, GRAS... firme koje imaju najmanje vodoinstalatera, tehničara i vozača. mnogo šta ne štima u njima, treba ulaganja, treba uvođenja reda, treba kvalitetnih ljudi. VIK je jedna od najgorih firmi za saradnju i glava zaboli svakog ko mora sa njima raditi.

ali ima još jedna stvar - često volimo pametovati o stvarima o kojima nemamo pojma. jebiga, mi smo narod u kojem je normalno reći "ne bodite zdravu djecu" pa se onda dese epidemije morbila. tada su krivi masoni i Ćifuti, a ne seoski epidemiolozi. ne znam što mislimo da smo stručniji oko vodovodnih sistema, pa mislimo da se ovo moglo lakše završiti.

puno se pričalo o trotoaru, "bosanskom ćilimu". opet puno građevinaca i inženjera, ali niko ništa konkretno. na kraju je sve to sumirao Amir Vuk Zec, pa se onda vidi da to baš i nije: utabaj pijesak, i nabacaj kamenja. ili kako Zahirbeg onomad reče za prugu: digni stare, stavi nove.

ali svakako mislim da se oko ovih stvari javnost mora uključiti i tražiti odgovore. pa tek ako budu nemušti, onda i ostavke.
I sto je najsmješnije u zadnjih tridesetak godina trojka je promijenila najvise cijevi i odradila najvecu rekonstrukciju vodovoda ikad :lol: :lol: , svi su naprasno zaboravili kad se ni de niro nije mogao posrat poslije 12
User avatar
muha_sa
Posts: 128647
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#11967 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by muha_sa »

tramvajtrojka wrote: 12/02/2024 09:57
Chmoljo wrote: 12/02/2024 09:26 meni se sviđa ovaj bijes javnosti.

samo bi bilo lijepo kada bi bio dosljedan. da se za sve što nas mori ovako iskaljujemo.

da se razumijemo: VIK, Telecom, GRAS... firme koje imaju najmanje vodoinstalatera, tehničara i vozača. mnogo šta ne štima u njima, treba ulaganja, treba uvođenja reda, treba kvalitetnih ljudi. VIK je jedna od najgorih firmi za saradnju i glava zaboli svakog ko mora sa njima raditi.

ali ima još jedna stvar - često volimo pametovati o stvarima o kojima nemamo pojma. jebiga, mi smo narod u kojem je normalno reći "ne bodite zdravu djecu" pa se onda dese epidemije morbila. tada su krivi masoni i Ćifuti, a ne seoski epidemiolozi. ne znam što mislimo da smo stručniji oko vodovodnih sistema, pa mislimo da se ovo moglo lakše završiti.

puno se pričalo o trotoaru, "bosanskom ćilimu". opet puno građevinaca i inženjera, ali niko ništa konkretno. na kraju je sve to sumirao Amir Vuk Zec, pa se onda vidi da to baš i nije: utabaj pijesak, i nabacaj kamenja. ili kako Zahirbeg onomad reče za prugu: digni stare, stavi nove.

ali svakako mislim da se oko ovih stvari javnost mora uključiti i tražiti odgovore. pa tek ako budu nemušti, onda i ostavke.
I sto je najsmješnije u zadnjih tridesetak godina trojka je promijenila najvise cijevi i odradila najvecu rekonstrukciju vodovoda ikad :lol: :lol: , svi su naprasno zaboravili kad se ni de niro nije mogao posrat poslije 12
Cak su uspjeli sjebat i vrelo Bosne-kako znam za sebe na vrelu se voda pila al kako napraviše apartmane na Bjelašnici voda nije za piće :-)
HelaS
Posts: 5678
Joined: 22/09/2018 13:21

#11968 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by HelaS »

muha_sa wrote: 12/02/2024 10:07 Cak su uspjeli sjebat i vrelo Bosne-kako znam za sebe na vrelu se voda pila al kako napraviše apartmane na Bjelašnici voda nije za piće :-)
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4485
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#11969 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by VladaFBiH »

Qler wrote: 12/02/2024 09:11 Zaboravili smo da se 30 godina nije ulozilo nista u vodovod, da imamo preko 60% gubitaka desetinama godina, to se zaboravilo. Jedan dan da se sanidan DN800 cijev je najmanji problem. I ja ti kazem, ako mislis da je lako sto nisi otisao pomoci, da se to za po sata sredi...
već dvije-tri godine se troše krediti i ulaže u obnovu cjevovoda - zar nije logično da su prvo zamijenjeni glavni potisni cjevovodi a ne neki drugi?
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4485
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#11970 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by VladaFBiH »

Thorgerson wrote: 12/02/2024 09:26
konami666 wrote: 12/02/2024 07:15 Stavili deku iznad glave onim variocima i okacili je na dvije grane pa ono nema ni u Africi. I one cijevi istruhle skroz, ima li neki plan promjene tih cijevi? Ko zna kakve otrove nose te cijevi. Jer ako nema plana, pitanje je kada će se raspasti i onda neće biti vode sedmicama a ne dan-dva.
Sdooo krivo. Bakir. Seka. Bla bla...

6 godina su evo na vlasti uhljupi.

Isti qrac sve. Ako se ovo ovako nastavi ja cu iz inata glasati za sda naredne izbore.
pa većina ih je "bečka SDF" škola - zar očekuješ neki drugi rezultat?
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#11971 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Thorgerson »

VladaFBiH wrote: 12/02/2024 10:56
Thorgerson wrote: 12/02/2024 09:26
konami666 wrote: 12/02/2024 07:15 Stavili deku iznad glave onim variocima i okacili je na dvije grane pa ono nema ni u Africi. I one cijevi istruhle skroz, ima li neki plan promjene tih cijevi? Ko zna kakve otrove nose te cijevi. Jer ako nema plana, pitanje je kada će se raspasti i onda neće biti vode sedmicama a ne dan-dva.
Sdooo krivo. Bakir. Seka. Bla bla...

6 godina su evo na vlasti uhljupi.

Isti qrac sve. Ako se ovo ovako nastavi ja cu iz inata glasati za sda naredne izbore.
pa većina ih je "bečka SDF" škola - zar očekuješ neki drugi rezultat?
Ma pusti vise tu pricu. Dosli su evo novi direktori i postavili svoje ljude. Neka rjesavaju to.

Ako neko nece da radi ima za to lijek. Tu pricu vise ne pusim.

Uredu da su dosli i preuzeli prije mjesec. Al halo bolan pa 6 godina. Nije to malo.
User avatar
mk ultra
Posts: 19542
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#11972 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by mk ultra »

samo se još Bogu možemo zahvaliti jer Ergas i dalje postoji.

jer inače tlačne cjevovode i boce, na prste izbrojati ko vari :skoljka:
Trappist
Posts: 4301
Joined: 12/09/2020 08:52

#11973 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Trappist »

Na prvu neko moze reci "ma hajde jedan dan bez vode, sta se toliko zalite" ali u stvarnosti je ovo pokazalo jedan duboki i veliki problem za citavu drzavu. Sa svim pripremama, sa svim ljudstvom koji imaju na raspolaganju, trebalo im je 27 sati da poprave manji kvar za cijeli grad. Sta ako sutra bude nesto vece?
Vidim sad se mediji nafurali hoce i vojni rok kod nas, ovi kvazi patriote ali i forumasi sa ptsp-om koji malo malo prizivaju rat...ljudi moji u miru sa svim resursima nismo sposobni za 24 sata popraviti cijev za glavni grad, sta bi tek bilo u nekim vanrednim okolnostima...

I evo, 11 je sati, vec se zaboravilo da nije bilo vode 24 sata u glavnom gradu.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24900
Joined: 08/09/2005 20:08

#11974 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Haris.ba »

VladaFBiH wrote: 12/02/2024 10:54
Qler wrote: 12/02/2024 09:11 Zaboravili smo da se 30 godina nije ulozilo nista u vodovod, da imamo preko 60% gubitaka desetinama godina, to se zaboravilo. Jedan dan da se sanidan DN800 cijev je najmanji problem. I ja ti kazem, ako mislis da je lako sto nisi otisao pomoci, da se to za po sata sredi...
već dvije-tri godine se troše krediti i ulaže u obnovu cjevovoda - zar nije logično da su prvo zamijenjeni glavni potisni cjevovodi a ne neki drugi?
Pa zar nije bila navodno prica da su oni ok, i da je neki Huso lobirao da se mijenjaju, iako ne trebaju?

Nego, tesko je ocekivati takve radove kada narod bas na ovoj temi tersa sto nema vode kad se mijenjaju cijevi.

Ja bih volio da barem neko izadje i kaze je li se ista popravilo. Prije deset godina bila je racunica da od 100 litara sa Baceva 70 litara otpises zvog curenja.
moimoi
Posts: 4713
Joined: 01/07/2006 12:59

#11975 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by moimoi »

Koliko znam gubici vode su preko 70%… e zad zamislite da se sve sanira :D Pa rat bi izbio :lol:

Nego ono sto je mene haj da kazem “zabrinulo”.. sta da je negdje nesto planulo?? Jesu li hidranti odvojeni od ovog sistema tj sistema pitke vode? Kako to ide?
Post Reply