"Proklet bio ako se ne osvetiš!"

(H)istorija/povijest Bosne i Hercegovine, regiona, itd...

Moderator: anex

Locked
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#1 "Proklet bio ako se ne osvetiš!"

Post by patriot_1 »

U knjizi :"Isključenje i zagrljaj" Miroslav Volf piše o ženi,Muslimanki,silovanoj od strane Srpskih vojnika koja je rodivši sina ,nadjenula mu ime "Džihad" i zaklela ga tim riječima:"Proklet bio ako se ne osvetiš!"(Inače,isti pisac je napisao knjigu "Allah" u kojoj tvrdi da je Bog Muslimana i Kršćana isti!Miroslav je u svijetu poznat kao briljantan teolog).
Knjiga općenito govori o praštanju,ako oprostimo zločincu ne omalovažamo li time žrtvu?
Postoji još jedna izreka u narodu :"Tko se ne osveti,taj se ne posveti"!Ili "Oprostiti da,zaboraviti ne!"
Netko će s pravom pomisliti da je ovo tema za raligiju a ne historiju,no ovdje prevladavaju teme o prošlom ratu pa pomislih da bi bilo dobro promišljati u smislu:Kako se postaviti nakon svega?
Pogotovo mi kojima su ubijeni najbliži rođaci,ili oni koji su i dan danas prognanici!Kad sam saznao da su mi Četnici ubili mamu i sestru i spalili kuću,
prva pomisao mi je bila,,kako se osvetiti!No , kako vrijeme liječi sve rane,s vremenom sam spoznao da će ti koji su to učinili odgovarati za svoja zlodjela.Ako ne na ljudskom sudu,onda Bogu!Zatim,morao sam se osloboditi mržnja i averzije na narod,nisu svi Srbi krivi,krivi su pojedinci!Danas imam nekoliko dobrih prijatelja Srba!Shvatio sam da su mnogi od njih izmanipulirani,prevareni lažima vlastitih vođa kao Ćosić.Milošević,,Šešelj i sl.
Npr. kad je pao Vukovar,Beogradska televizija je plasirala vijest o 40 ubijene Srpske djece,pokazivali su leševe po gradu civila Hrvata i rekli da su to Srbi!Tko nebi poludio nakon toga?Zato se vjerovatno i dogodila Ovčara i streljanje 230 ranjenika!Zato je u prvih nekoliko dna nakon pada ubijeno više Hrvata nego u tri mjeseca granatiranja!Vijest da je laž ovo o djeci je demantirana je par dana kasnije,prekasno!
Lagali su nas svi,a kako znati da netko laže ili istinu govori?Npr. o napadima na Srbe po gradovima kao Gospić,Sisak i sl. mi pojma nismo imali!
Npr. u Hrvatskoj je plasirana vijest da je rat između Muslimana i Hrvata zbog toga jer su Muslimani,od Srba protjerani došli u krajeve gdje su pretežno Hrvati,i htjeli oteti njima to područje jer su malobrojni i nemogu se obraniti!Da bi si stvorili životni prostor!

Što sada?Nakon svega trebamo se osloboditi mržnje,ona izjeda kao rak rana!Ja u Muslimanu,Srbinu,Hrvatu gledam čovjeka,Božje stvorenje nikako neprijatelja.Kao Kršćanin , trebam slijediti Krista koji nas je učio da je svaki čovjek moj bližnji,naš bližnji!Tako će mi zauvjek biti bliži Musliman ili Srbin ako je dobar čovjek od Hrvata koji nije!
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#2 Re: "Proklet bio ako se ne osvetiš!"

Post by patriot_1 »

Npr. Njemci i Francuzi su najkrvavije ratove vodili a danas nema nikakvih neprijateljstava između ta dva naroda!
Dali će doći vrijeme kad će među Srbima i Hrvatima vladati takva klima?Srbima i Muslimanima(Bošnjacima točnije)?Hrvatima i Muslimanima tamo gdje su ratovali?Srbi će teško doživjeti tu katarzu jer kod njih vlada takva klima da su oni zapravo bili u pravu,nisu svjesni da su najveći krivci za krvoprolića na području bivše Juge,lažu ih povjesničari,političari i crkvene vođe!Spodoba kao Šešelj u Hrvatskoj i BiH nebi nikad dobio toliko medijskog prostora!Kod njih je glavna zvijezda!Četnici odjednom postaše dobri dečki,antifašisti a zna se kolika zla su napravili,pogotovo u BiH!
Locked