Projektilom pogođena džamija u Jasenici

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Qwert
Posts: 1210
Joined: 30/05/2003 00:00
Location: "Gold on Blue"

#76

Post by Qwert »

ja ne kontam sto napadate covjeka...isto i kardinala, nisu oni zolju ispalili
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#77

Post by mIRCerka »

Qwert wrote:ja ne kontam sto napadate covjeka...isto i kardinala, nisu oni zolju ispalili
ko koga napada?
AjvazDedo
Posts: 354
Joined: 29/08/2004 02:16

#78

Post by AjvazDedo »

mIRCerka wrote:
Liska wrote:
Sada je potpuno nebitno hoće li uslijediti akti odmazde (nadati se je da ipak neće!). Bitna je plitkoumnost počinitelja i njegova nakana učiniti štetu božjoj kući. I to je nešto najpogubnije što se budućnosti ionako pokolebanog Hrvata danas i ovdje, u ova teška vremena, moglo dogoditi.

Što je zapravo počinitelj mogao imati na umu, osim mržnje prema drugome i drugačijem, ako vjera kaže – «ne čini drugome ono što ne želiš da se dogodi tebi samome»?

Je li mislio da će time izazvati kaos i opću eskalaciju nasilja?

Što god da je mislio, nikome očito ne želi ništa dobro!

Ovakvi teroristički akti bi stoga morali imati ime i prezime. I konkretan lik koji ide uz (ne)djelo.

Najpogubnije bi bilo izvući zaključak kako je jedan narod (opet) pokazao drugome narodu što mu misli i sprema (i obratno).

Sukobljavanje na razini naroda nikada nije donijelo ništa dobro, a mi smo najbolji svjedoci da je to tako.

Zato bi dužnost svakog katolika u ovoj zemlji bila osuditi akt mržnje i uništavanja.

Jer, ako je ovo netko izveo u naše ime, zarad naše «zaštite», taj nas opasno gurnuo u bezdan beznađa i gubitka sebe!
nesto kontam, ebo mater ako ovo nije osobno Ivo Miro odradio...

vidim vec bradatog Miru sa zoljom :D
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#79

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

danas wrote:
mIRCerka wrote:
lahor wrote:To je samo slika hriscanske kulture.Nije me ovo nimalo iznenadilo,sta ocekivati od onih koji podizu krizeve na dominirajucim mjestima i to bas tamo gdje ima Bosnjaka.Jasno nam porucuju da nece sa nama...treba ozbiljno razmotriti reviziju dejtona i nekim manjinama oduzeti konstuktivnost....od predratnih 18% danas mozda ih ima svega desetak procenata ali izgleda da im malo teritorije pripalo pa bi se malo prosirili...Neko je pomenuo dance u ovoj prici...o njima nemam komentara jer sam procito neki dan da su usvojili zakon da se mogu pariti sa zivotinjama .....svaki komentar je suvisan.... 8-)
tebi treba oduzeti i licnu, i vozacku, i pasos, a bogam i kompjuter, pa svoja razmisljanja cuvaj za kakvog sijela i seoskog teferica...

gdje si ti prije ikome ista oduzimao?
na stranu ovo ostalo, mecini da ovo ipak uveliko jeste slika hriscanske kulture... katolicka crkva -- cinjenice nam ipak govore -- u istoriji nije zabiljezena kao organizacija koja je sklona toleranciji, vec manje-vise kao organizacija sklona unistavanju svega sto ne tukne na 'svoje'. kakva crkva, kakav joj vodja, takvi i joj vjernici. ovo me nista ne cudi, poznati recept HDZ+Ivo Miro+kardinal+izbori i eto ti reakcije ugrozenog puka... dje je onaj smajo sto povraca... :roll:
Dobro, dobro, nije bas sve tako crno-bijelo. Nije ni nase maslo za ramazana.
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#80

Post by _BosanaC »

Treba napasti svakoga cija izborna, predizborna, pa sada i postizborna retorika vodi unistavanju tudjeg i svega sto je drugacije.

U bilo kojoj normalnoj drzavi na svijetu nasih pola politicara bi se naslo u zatvoru vec zbog izjava koje daju u predizbornoj kampanji, da ne spominjemo tek za ono sto rade na vlasti :x
Qwert
Posts: 1210
Joined: 30/05/2003 00:00
Location: "Gold on Blue"

#81

Post by Qwert »

mIRCerka wrote:
Qwert wrote:ja ne kontam sto napadate covjeka...isto i kardinala, nisu oni zolju ispalili
ko koga napada?
ti ivu miru
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#82

Post by Pearl »

_BosanaC wrote:Treba napasti svakoga cija izborna, predizborna, pa sada i postizborna retorika vodi unistavanju tudjeg i svega sto je drugacije.

U bilo kojoj normalnoj drzavi na svijetu nasih pola politicara bi se naslo u zatvoru vec zbog izjava koje daju u predizbornoj kampanji, da ne spominjemo tek za ono sto rade na vlasti :x
ali mi nismo normalna drzava..

kod nas se svasta nesto tolerise pod krinkom "ugrozenosti" nekog od "naroda"... fuj...

da ih hoce naci i isprepucati, pa tek onda u policiju odvesti..
User avatar
UndergroundMan
Posts: 147
Joined: 11/05/2002 00:00
Location: Sly city
Contact:

#83

Post by UndergroundMan »

Ja mislim da su to bili Bosnjaci, obuceni u Hrvatske odore, noseci Srpske oznake, pomalo romskog izgleda, i jasno im se na kapama vidjela Davidova zvijezda, dok na desnoj ruci im je bio kukasti kriz, sjeli su u auto ruskih tablica, a vjerovatno ih je negdje cekao helikopter za Ameriku :-)


Il' da ipak sacekamo zvanicni izvjestaj policije? :?
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#84

Post by danas »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
danas wrote:
mIRCerka wrote: tebi treba oduzeti i licnu, i vozacku, i pasos, a bogam i kompjuter, pa svoja razmisljanja cuvaj za kakvog sijela i seoskog teferica...

gdje si ti prije ikome ista oduzimao?
na stranu ovo ostalo, mecini da ovo ipak uveliko jeste slika hriscanske kulture... katolicka crkva -- cinjenice nam ipak govore -- u istoriji nije zabiljezena kao organizacija koja je sklona toleranciji, vec manje-vise kao organizacija sklona unistavanju svega sto ne tukne na 'svoje'. kakva crkva, kakav joj vodja, takvi i joj vjernici. ovo me nista ne cudi, poznati recept HDZ+Ivo Miro+kardinal+izbori i eto ti reakcije ugrozenog puka... dje je onaj smajo sto povraca... :roll:
Dobro, dobro, nije bas sve tako crno-bijelo. Nije ni nase maslo za ramazana.
ne kazem da jeste. prva sam i tu da kritikujem.
ali mi je dosta ove kvazi hriscanske tolerancije, izadje dusa na nos od nje.
Last edited by danas on 10/10/2006 16:04, edited 1 time in total.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#85

Post by mIRCerka »

Qwert wrote:
mIRCerka wrote:
Qwert wrote:ja ne kontam sto napadate covjeka...isto i kardinala, nisu oni zolju ispalili
ko koga napada?
ti ivu miru
A zasto ga ne bih napala? Pa on je svojom pricom isprepadao Hrvate do te mjere, da me ne bi cudilo da je nekom ciki neukome dao i Zolju i 100 KM da se "osveti Bosnjacima sto izabrase Komsica"....

i valjda imam DEMOKRATSKO PRAVO da napadam koga mi volja :D Ipak je neko upalio svjetlo nakon 50 godina mraka...
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#86

Post by mIRCerka »

UndergroundMan wrote:

Il' da ipak sacekamo zvanicni izvjestaj policije? :?
sta ce nam to? pa MI SVE ZNAMO :D
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#87

Post by danas »

Qwert wrote:ja ne kontam sto napadate covjeka...isto i kardinala, nisu oni zolju ispalili
pa sad, nije ni milosevic, ni pavelic, ni hitler nikoga svojerucno ubio... ali su huskanjem i retorkim doveli do genocida. sve 'braneci' se, jer su 'ugrozeni i diskriminisani'... od turaka, od jevreja, od komsica, ma od svakog zivog... pa ti vidi... :roll:
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#88

Post by horns&drums »

danas wrote:
na stranu ovo ostalo, mecini da ovo ipak uveliko jeste slika hriscanske kulture... katolicka crkva -- cinjenice nam ipak govore -- u istoriji nije zabiljezena kao organizacija koja je sklona toleranciji, vec manje-vise kao organizacija sklona unistavanju svega sto ne tukne na 'svoje'. kakva crkva, kakav joj vodja, takvi i joj vjernici. ovo me nista ne cudi, poznati recept HDZ+Ivo Miro+kardinal+izbori i eto ti reakcije ugrozenog puka... dje je onaj smajo sto povraca... :roll:

Nadam se da moderatori gledaju kakve se gluposti ovdje ispaljuju
BECHO
Posts: 2446
Joined: 03/02/2003 00:00
Location: Zürich, CH

#89

Post by BECHO »

mIRCerka wrote:
BECHO wrote:Od koga ces ocekivat da se izvine? Od krizara, lopova i bande katolicke, kojoj je puna usta terorizma u VL-u, na Pincomu, Slobodnoj Dalmaciji itd. A evo i forumske demokrate navrate samo kad treba replicirat kakvom mudzehedinu!
gdje ti ovdje vidis mudzahedine? ne brabonjaj...neko je pitao gdje je kardinal, ja ti prenesoh vijest svjeze postavljenu, a trazim i novije vijesti, jer ako te vec zanima, o ugrozeni, na kovacicma se vec prica da je neka crkva negdje danas zaplatila...
Lahor je ba mudzahedin, *ebo dzamiju, napad na 'islamiste' zolje i katolicke fasiste u Mostaru! Eto vidis kako znas za crkvu srbofilko, kao i onomad u Bugojnu kad su 'vehabije izvrsile atentat na pravoslavlje'!
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#90

Post by Pearl »

BECHO wrote:
mIRCerka wrote:
BECHO wrote:Od koga ces ocekivat da se izvine? Od krizara, lopova i bande katolicke, kojoj je puna usta terorizma u VL-u, na Pincomu, Slobodnoj Dalmaciji itd. A evo i forumske demokrate navrate samo kad treba replicirat kakvom mudzehedinu!
gdje ti ovdje vidis mudzahedine? ne brabonjaj...neko je pitao gdje je kardinal, ja ti prenesoh vijest svjeze postavljenu, a trazim i novije vijesti, jer ako te vec zanima, o ugrozeni, na kovacicma se vec prica da je neka crkva negdje danas zaplatila...
Lahor je ba mudzahedin, *ebo dzamiju, napad na 'islamiste' zolje i katolicke fasiste u Mostaru! Eto vidis kako znas za crkvu srbofilko, kao i onomad u Bugojnu kad su 'vehabije izvrsile atentat na pravoslavlje'!
tiru riri .. tiru riru... hitan poziv, pacijent je neuracunljiv i opasan...

heloooooouuuuuuuuu
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#91

Post by horns&drums »

Je l' i ovo sto moderator radi slika krscanske kulture? :D:D


A bosanko u amerikama, jesi ti ona za ukidanje nacija i vojni udar? :D:D Rata malo, a? :D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#92

Post by mIRCerka »

I uhvatise li pocinioce?
DONY
Posts: 1257
Joined: 20/07/2006 18:23

#93

Post by DONY »

mIRCerka wrote:I uhvatise li pocinioce?

treba @modrog ili @Yoleta pitati ,oni su u "centru zbivanja" :) 8-)
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#94

Post by mIRCerka »

DONY wrote:
mIRCerka wrote:I uhvatise li pocinioce?

treba @modrog ili @Yoleta pitati ,oni su u "centru zbivanja" :) 8-)
ON, jedan, satelitski to prati....
Dzemidzic
Posts: 115
Joined: 02/08/2006 07:54

#95

Post by Dzemidzic »

mIRCerka wrote: nesto kontam, ebo mater ako ovo nije osobno Ivo Miro odradio...
Sto me curetak nasmija :D :thumbup: Ako se nekad sretnemo u dolini Visockih piramida, imas cevape kod faraona Seje.
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#96

Post by manijak1 »

Istraga je još u toku ?
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#97

Post by mIRCerka »

manijak1 wrote:Istraga je još u toku ?
Osumnjičeni za raketiranje džamije predat Županijskom tužiteljstvu u Mostaru

Crna Radeći na rasvjetljavanju napada na džamiju u Jasenici kod Mostara službenici Federalne uprave policije, u suradnji sa službenicima MUP-a Hercegovačko-neretvanske županije i MUP-a Republike Hrvatske, ...

... jučer su slobode lišili J. G. (1977) iz Mostara zbog postojanja osnova sumnje da je počinio kazneno djelo terorizma i kazneno djelo izazivanja "narodnosne, rasne i vjerske mržnje, razdora ili netrpeljivosti".

Kako je priopćeno iz Federalne uprave policije, tijekom obavljanja istražnih radnji, službenici policije obavili su pretres obiteljske kuće koju koristi prijavljeni te obavili razgovor s istim, a tom prigodom J.G. priznao je izvršenje kaznenog djela.

U tijeku su daljnje kriminalističko-operativne radnje na tom predmetu, a J.G. je predat Županijskom tužiteljstvu Mostar na daljeje postupanje, navodi se u priopćenju.

Za osumnjičenog Josipa Grbešića lokalni mediji navode da tijekom rata u BiH bio pripadnikom Kažnjeničke bojne HVO-a kojom je zapovijedao haški optuženik Vinko Martinović Štela.

Grbešić je, prema tvrdnjama " Dnevnog Avaza", osoba s podebljim policijskim dosjeom, a nakon uhićenja je priznao da je počinio napad na džamiju u Jasenici te da je to učinio "iz mržnje prema muslimanima".

Inače, napad na džamiju u mjestu Jasenica, južno od Mostara, dogodio se 10. listopada, u ranim jutarnjim satima.

Ispaljen je projektil iz ručnog bacača "zolja", promjera 60 milimetara, a na vjerskom objektu pričinjena je znatna materijalna šteta.

(Fena)
Josipu Grbešu određen jednomjesečni pritvor

Crna Sudac za prethodni postupak Županijskog suda Mostar odredio je jednomjesečni pritvor 29-godišnjem Josipu Grbešu iz Jasenice kod Mostara, osumnjičenom da je 10. listopada oko četiri sata izveo teroristički ...

... napad na Berićet džamiju u Jasenici. ''Nakon što sam saslušao Grbeša, predložio sam sucu za prethodni postupak da mu odredi jednomjesečni pritvor tijekom trajanja istrage. Kako sam i očekivao, ovakav prijedlog sudac je prihvatio i Grebešu odredio pritvor - rekao je za "Dnevni avaz" kantonalni tužitelj Esad Maksumić.

Grbeš je prebačen u Kaznenopopravni zavod u Mostaru.

Iako to tužitelj Maksumić radi istrage nije htio potvrditi, neslužbeno Avaz doznaje da je Grbeš i tijekom službenog saslušanja u Tužiteljstvu HNŽ-a ponovio priznanje da je izveo teroristički napad na džamiju iz "mržnje prema muslimanima".

Policijski istražitelji nastavljaju prikupljati dokaze važne za dokumentiranje i potpuno rasvjetljenje ovog slučaja.

Dnevni avaz prenosi i riječi mještana Jasenice koji kažu kako se Josip Grbeš kao dječak priključio postrojbama HVO-a za vrijeme rata u Bosni i Hercegovini. Prošao je mnoga ratišta. Nakon završetka rata zapao je u probleme s drogom, a da bi ga iz toga izvukla, obitelj ga je poslala u Ploče, gdje je živio i povremeno dolazio u Jasenicu.

U policijskoj evidenciji u Mostaru ima dosje zbog zloupotrebe opojnih droga.
Čija je žrtva Josip Grbeš?

Crna Cijeli prošli vikend načitali smo se naslova i članaka o tome kako je pronađen napadač na džamiju u Jasenici. Napadač Josip Grbeš, hrvat, Hercegovac, samo jedan od brojnih ''terorista koji mrze muslimane''.

Osvrćući se na otkrivanje napadača portal Vrisak.info ističe kako se nakon navoda objavljenih u povodu napada na džamiju nijedan medij nije upitao zašto se ''pronalaskom" počinitelja Josipa Grbeša (a ne Grbešića, kako je objavilo 90% medija), žitelji Jasenice osjećaju ogorčenima i vidno iritiranima ovakvim ishodom istrage.

Po njihovoj priči, još i prije samog napada, željela im se, iz tko zna kojih razloga, prišiti apsolutno nepostojeća nesnošljivost prema muslimanima, koji su tu bez ikakvih smetnji živjeli i tijekom bošnjačko - hrvatskog sukoba.

Taj nesmetani suživot je očigledno smetnja i protiv interesa onih kojima je draže i bolje da se ljudi mrze.

Avaz objavljuje, a svi ostali prenose, da „su mještani Jasenice izjavili da se Josip Grbeš kao dječak priključio jedinicama HVO-a za vrijeme rata Bosni i Hercegovini. Prošao je mnoga ratišta. Nakon završetka rata zapao je u probleme s drogom, a da bi ga iz toga izvukla, porodica ga je poslala u Ploče, gdje je živio i povremeno dolazio u Jasenicu."

Novinar sa portala Vrisak.info, očito porijeklom iz ovoga naselja oiše kako nitko od Jaseničana ovo nije mogao ovo ustvrditi iz prostog razloga što je Grbeš za vrijeme spomenutog sukoba imao 14 godina, te nije bio pripadnikom nikakve „kažnjeničke bojne", osim ako se tim imenom ne zove njegovo društvo s kojim je igrao klikera u naselju, a „obilazak ratišta", možda obilazak okolnih livada.

Vrisak dalje navodi kako je Grbeš u 8. godini života izgubio oca, a majka mu je teško bolesna. Bez obitelji bio je prisiljen raditi od malena, te nije uspio niti završiti ni 4 razreda osnovne. Tek sa 18 godina, nakon redovne regrutacije, ide na služenje vojnog roka, gdje počinju svi njegovi problemi.

Grbeš je prošao regrutacijski psiho test, unatoč činjenici da mu je dijagnosticirana demencija. U vojsci se počinje drogirati, sve novce troši na drogu (koju je kupovao i konzumirao u vojarni), te upada u krug ljudi koji se bave trgovinom drogom.

Ovisnost je ostavila traga na njegovo psihičko zdravlje, te on apsolutno ne bi bio u stanju, po priči Jaseničana, nišaniti i gađati džamiju, a kamoli do detalja organizirati napad, mjesto napada, bijeg i skrivanje tragova.

Tko ima imalo iskustva u, makar iz tv serija, praćenju načina obavljanja poslova unutar mafijaškog miljea, spoznao bi bez problema da su tipovi kao Grbeš najbolja žrtvena janjad: bez obitelji, bez ikoga tko bi se zauzeo za njega, ovisnik, pod prijetnjom zbog dugova, priznao bi da mu je sam Napoleon naredio da gađa džamiju, za malo droge i za bijeg od dugova, zaključuje na kraju teksta portal Vrisak.info.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#98

Post by mIRCerka »

ebo mater, od onolikih preseravanja se cekalo da ja dodjem na forum da postiram vijest... :lol:
Post Reply