projekti u USK

Zanimljivosti, dešavanja i kulturno-politički život u Bihaću, Buzimu, Cazinu, V. Kladuši, Bos. Petrovcu, Sanskom Mostu, Bos. Krupi...

Moderator: Chloe

bosniaque
Posts: 1008
Joined: 16/04/2004 01:04
Location: CH

#1 projekti u USK

Post by bosniaque »

selam krajisnici,


vidim sarajlije otvorili temu "projekti u sarajevu" pa nebi bilo lose da se ovde postiraju projekti iz USK, ako se nest gradi u opste! :-?
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#2

Post by BISCANIN2 »

Projekti u USK ha ha ha ha ha ha ,hiih hhhhiiiiiiii.
Ima ih ali u u vlastitoj režiji ,samo privatna inicijativa ,ROBOT KOMERC RADI NOVU VELEPRODAJU KRAJ ČAVKUNOVIĆEVE BENZINSKE ,ČAVKUNOVIĆ RADI NOVU VELEPRODAJU NA ULAZU U BIHAĆ .
I to je to .

Sramota da u ovaj kanton i gradove nije uložena niti jedna jedina markica iz državnog budžeta :sad: :-? :sad: :sad: .

Država je na nas zaboravila istog trena nakon potpisa dejtona . :sad: :sad: :sad: .
neampojma
Posts: 9
Joined: 27/03/2005 21:21

#3

Post by neampojma »

a zaboravio si Izbor trgovine i Ilmu na svakom cosku :lol:
bosniaque
Posts: 1008
Joined: 16/04/2004 01:04
Location: CH

#4

Post by bosniaque »

ovi nasi krajisnici izgleda bas nece kile niko, jedina zarada im je kad dodje dijaspora da napuni kafice i da se potrosi koja marka pa onda opet do sljedeceg ljeta nogu preko noga i ceskati muda 10 mjeseci... :roll:

do duse kod vas u bihacu imas par fabrika(meggle, gorenje, itd.) ali sana/kljuc je srednja zalost! :-?
neampojma
Posts: 9
Joined: 27/03/2005 21:21

#5

Post by neampojma »

a ni vi iz dijasprore niste nista bolji!
samo da znate, u bihacu radi ko ima gdje, i ako lokalni privatnici (tj. kriminalci) nisu popunili radna mjesta sa svojom rodbinom. a necu ni da spominjem na koji nacin su se obogatili Ilma, Kindl, Tahric Krajina, Pivic i njima slicni.
A vi iz dijaspore, samo sto nam zaprljate grad kad dodjete sa svojim skupim "tesko zaradjenim" autima i ostavite smece po gradu.
ne znam da li otpatke bacate i po svojoj austriji ili njemackoj i jel tamo dozvoljeno parkiranje na zelenim povrsinama kao sto radite u bihacu kad dodjete ovdje .

Biscanka!!! :x
bosniaque
Posts: 1008
Joined: 16/04/2004 01:04
Location: CH

#6

Post by bosniaque »

neampojma wrote:a ni vi iz dijasprore niste nista bolji!
samo da znate, u bihacu radi ko ima gdje, i ako lokalni privatnici (tj. kriminalci) nisu popunili radna mjesta sa svojom rodbinom. a necu ni da spominjem na koji nacin su se obogatili Ilma, Kindl, Tahric Krajina, Pivic i njima slicni.
A vi iz dijaspore, samo sto nam zaprljate grad kad dodjete sa svojim skupim "tesko zaradjenim" autima i ostavite smece po gradu.
ne znam da li otpatke bacate i po svojoj austriji ili njemackoj i jel tamo dozvoljeno parkiranje na zelenim povrsinama kao sto radite u bihacu kad dodjete ovdje .

Biscanka!!! :x

pa cuj biscanko, nemozes sada reci da smo mi iz dijaspore svi isti da smo svi u kreditima ima nas i normalnih bolan :-D , nego dacu ti jedan slucaj, vegafruit iz gracanice je bio u opstini kljuc i okolnim selima radi otkupa voca(sljive, jabuke itd) i koliko sam cuo malo je nasih poljeprivrednika ili seljaka kako hocete prodalo svoje sljive jer treba peci rakiju kazu, znaci prece je ispeci rakiju nego prodati nest i zaraditi koju marku da bi se prezivjelo... :-? :roll:
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#7

Post by BISCANIN2 »

ovi nasi krajisnici izgleda bas nece kile niko, jedina zarada im je kad dodje dijaspora da napuni
Hi hi hi hi ,bubnu neko i osta živ,ne znanje je opasno ne znanje ubija .....
Toliko tvom nepoznavanju,klime,ambienta poslovanja ,djelovanja države itd.
U Sa kad bi se ukinilo ministratsva i organizacije itd , vladala bi glad i to ona srednjevjekovna .
bosniaque
Posts: 1008
Joined: 16/04/2004 01:04
Location: CH

#8

Post by bosniaque »

BISCANIN2 wrote:
ovi nasi krajisnici izgleda bas nece kile niko, jedina zarada im je kad dodje dijaspora da napuni
Hi hi hi hi ,bubnu neko i osta živ,ne znanje je opasno ne znanje ubija .....
Toliko tvom nepoznavanju,klime,ambienta poslovanja ,djelovanja države itd.
U Sa kad bi se ukinilo ministratsva i organizacije itd , vladala bi glad i to ona srednjevjekovna .

pa dobro ja neznam eto ti znas, hajd reci nam onda sta se radi u nashem kantonu, osim sto se otvaraju kafici i trgovine, jeli ma neka veca firma da je pokrenula nest u zadnje 3 godine...
neampojma
Posts: 9
Joined: 27/03/2005 21:21

#9

Post by neampojma »

dobro mi imamo i sta jesti koliko para moramo u sarajevo slati da se plate skupa auta i dnevnice svih mogucih ministara koji tamo "rade"
bosniaque
Posts: 1008
Joined: 16/04/2004 01:04
Location: CH

#10

Post by bosniaque »

neampojma wrote:dobro mi imamo i sta jesti koliko para moramo u sarajevo slati da se plate skupa auta i dnevnice svih mogucih ministara koji tamo "rade"
ali jeli moguce da je krajina manje zastupljena u predsjednistvu, mislim kako ne mogu izvuci koju marku i za krajinu pa da se nest i kod nas gradi!! :-?
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#11

Post by Prenj »

Uvijek kada se dese izbori, narod u USK glasa kako glasa, "za svoje".

Glasali ste, uzivajte!
bosniaque
Posts: 1008
Joined: 16/04/2004 01:04
Location: CH

#12

Post by bosniaque »

Prenj wrote:Uvijek kada se dese izbori, narod u USK glasa kako glasa, "za svoje".

Glasali ste, uzivajte!
neznam da u banja luci glasaju drugacije nego za svoje a tako i u prijedoru!

:roll:
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#13

Post by Prenj »

bosniaque wrote:
Prenj wrote:Uvijek kada se dese izbori, narod u USK glasa kako glasa, "za svoje".

Glasali ste, uzivajte!
neznam da u banja luci glasaju drugacije nego za svoje a tako i u prijedoru!

:roll:
To i vama i njima srecu donosi nevidjenu.
U Banjaluci se barem nesto trude da promijene.
Barem im nije ista stranka na vlasti zadnjih 15 godina kao u USK.
bosniaque
Posts: 1008
Joined: 16/04/2004 01:04
Location: CH

#14

Post by bosniaque »

Prenj wrote:
bosniaque wrote:
Prenj wrote:Uvijek kada se dese izbori, narod u USK glasa kako glasa, "za svoje".

Glasali ste, uzivajte!
neznam da u banja luci glasaju drugacije nego za svoje a tako i u prijedoru!

:roll:
To i vama i njima srecu donosi nevidjenu.
U Banjaluci se barem nesto trude da promijene.
Barem im nije ista stranka na vlasti zadnjih 15 godina kao u USK.

a jest velika razlika kod pomenute stranke, vijdecemo sada uskoro treba poceti obnova ferhadije, tu ce pokazati svoje pravo lice banja lucani!!! :roll:
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#15

Post by Prenj »

Nije mi uopste namjera petljati visu bh politiku u ovo.
Zar nije cijela poenta demokratije i visestranackih izbora - mogucnost promjene.
Ako vlast ne valja - mijenjaj.
Zasto se to ne desava i u USK?
Sta je to narod BiH skrivio pa tu prvu lekciju demokratije nikako da nauci.
bosniaque
Posts: 1008
Joined: 16/04/2004 01:04
Location: CH

#16

Post by bosniaque »

Prenj wrote:Nije mi uopste namjera petljati visu bh politiku u ovo.
Zar nije cijela poenta demokratije i izbora - mogucnost promjene.
Ako vlast ne valja - mijenjaj.
Zasto se to ne desava i u USK?

ap koliko je meni poznato doslo je do promjene u USK na proslim izborima, ali zasto uvjek mora dolaziti do promjena u kantonima gdje su bosnjaci vecina, sta je sa chetnitetom, nova partija na vlasti u banja luci ali ideologija ista kao SDS-ova, jer da nije ista do sada bi tvorevina rs trebala da nestane.... :roll: :? :-?
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#17

Post by Prenj »

bosniaque wrote:
Prenj wrote:Nije mi uopste namjera petljati visu bh politiku u ovo.
Zar nije cijela poenta demokratije i izbora - mogucnost promjene.
Ako vlast ne valja - mijenjaj.
Zasto se to ne desava i u USK?

ap koliko je meni poznato doslo je do promjene u USK na proslim izborima, ali zasto uvjek mora dolaziti do promjena u kantonima gdje su bosnjaci vecina, sta je sa chetnitetom, nova partija na vlasti u banja luci ali ideologija ista kao SDS-ova, jer da nije ista do sada bi tvorevina rs trebala da nestane.... :roll: :? :-?
A zasto se mora cekati na njih?
Da je narod u Juznoj Koreji cekao da se promijeni Sjeverna, nacekali bi se i sad umirali od gladi kao narod u Sjevernoj Koreji.
I ko je sad tamo veci gazda, sta mislis?
bosniaque
Posts: 1008
Joined: 16/04/2004 01:04
Location: CH

#18

Post by bosniaque »

Prenj wrote:
bosniaque wrote:
Prenj wrote:Nije mi uopste namjera petljati visu bh politiku u ovo.
Zar nije cijela poenta demokratije i izbora - mogucnost promjene.
Ako vlast ne valja - mijenjaj.
Zasto se to ne desava i u USK?

ap koliko je meni poznato doslo je do promjene u USK na proslim izborima, ali zasto uvjek mora dolaziti do promjena u kantonima gdje su bosnjaci vecina, sta je sa chetnitetom, nova partija na vlasti u banja luci ali ideologija ista kao SDS-ova, jer da nije ista do sada bi tvorevina rs trebala da nestane.... :roll: :? :-?
A zasto se mora cekati na njih?
Da je narod u Juznoj Koreji cekao da se promijeni Sjeverna, nacekali bi se i sad umirali od gladi kao narod u Sjevernoj Koreji.
I ko je sad tamo veci gazda, sta mislis?

pa dzaba se mi mijenjamo ako oni vuku u pogresnom pravcu!
cesto citirana recenica "bosna i hercegovina nece uci u partnerstvo za mir dok su ratni zlocinci na slobodi" a tako je i sa EU, a ko cuva ratne zlocince to ti ne moram govoriti znas i sam... :roll:
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#19

Post by Prenj »

Nije uopste dzaba.
Od Kantona ti ovisi i posao i obrazovanje i policija i sudstvo, i barem na te stvari mozes utjecati PROMJENOM.
Sta uopste moze motivisati vladajuce stranke u USK (i uopste) da rade, osim straha da ce biti zamijenjeni?
bosniaque
Posts: 1008
Joined: 16/04/2004 01:04
Location: CH

#20

Post by bosniaque »

Prenj wrote:Nije uopste dzaba.
Od Kantona ti ovisi i posao i obrazovanje i policija i sudstvo, i barem na te stvari mozes utjecati PROMJENOM.
Sta uopste moze motivisati vladajuce stranke u USK (i uopste) da rade, osim straha da ce biti zamijenjeni?
hajd vidjecemo sada sta ce biti u bihacu, jer tamo nije vise SDA domacin vec SDP, cito sam da je novi gradonacelnik mlad i skolovan pa vidjecemo hocel biti kakvog hajra od toga! :-?
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#21

Post by BISCANIN2 »

I ako nikad nisam glasao za stranku 10 najtežih god,čisto sumnjam da je i većina glasala z a druge da bi nam nešto drukčije .
To ti je sjaši kurta da uzjaši murta .
Na žalost svuda su još uvijek partijski funkcioneri u glavama ,ka d oni i njihov sistem izumre ,onda se može očekivat bolje .
A sve do tad će projekti usk biti zero :sad: .
Kakav narod takva i vlast .
Hamdo Lipovača novi je gradonačelnik BIhaća iz reda sdp , obrazovan i nije školovan u starom sistemu ,vidjećemo šta će njegoava vladavina da donese .
bosniaque
Posts: 1008
Joined: 16/04/2004 01:04
Location: CH

#22

Post by bosniaque »

savjest
Posts: 744
Joined: 19/03/2005 01:26
Contact:

#23

Post by savjest »

BISCANIN2 wrote:
Sramota da u ovaj kanton i gradove nije uložena niti jedna jedina markica iz državnog budžeta :sad: :-? :sad: :sad: .

Država je na nas zaboravila istog trena nakon potpisa dejtona . :sad: :sad: :sad: .
To je sasvim netacno i sa takvim neistinama se nece postici nista pozitivno.
Trenutno se u Sanskom Mostu gradi bolnica. Do sada je ulozeno 3.1 milion KM. Vlada tzv. fbih je ulozila 2.8 miliona KM. Jos je neophodno 500.000 KM za finalne radove. Vlada ce ponovo intervenisati za jedan dio dok ce se za drugi uzeti kredit.

Da te napomenem da je ta ista vlada prije par godina ulozila 4 miliona KM za izgradnju vodovoda u Kljucu i Bos. Petrovcu.

Dakle invezticije postoje. Da nisu dovoljne slazem se ali tako je u svim krajevima RBIH. Sto se tice stranih investicija. One ce stiaziti u vise naseljena mjesta ili blizu putnih ii driguh komunikacija(ovoga u RBIH nema).

Dakle ta regija je deficitna na obadva polja. Niti ima dobre putne ili druge veze niti ima jako naseljena podrucja. Moje licno misljenje je to da taj kraj ima trenutno najbolje perspektive u turizmu i poljoprivredi. Dvije grane koje su vrijedne paznje.


Medutim najboja stvar koja se desila za tu Bh. regiju je Univerzitet u Bihacu. To bi trebala biti okosnica daljeg razvojate regije.
bosniaque
Posts: 1008
Joined: 16/04/2004 01:04
Location: CH

#24

Post by bosniaque »

i u sanskom mostu se kanalizacija obnavlja, inace sve je po starom!
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#25

Post by Bumbar »

A sam univerzitet je toliko jak da visa medicinska ide u istu zgradu sa ekonomijom (nidje veze)...pravni fax. je smjesten u dio osnovne skole dok pedagoska dijeli zgradu sa srednjom ekonomskom... pravi osnov razvoja..

Najbolje u toj prici je da ti sa pojedinih fakulteta (govorim za pravni) nece priznati pojedine predmete nakon sto se prebacis u sarajevo...
Univerzitet je otvoren za njihov dzep...kadra hamap pa nema nego trose pare placajuci vandredne profesore umjesto da fino vide sta moze opstati od toga... :roll:


Ma hajde...ustane tip i kaze...imam prijedlog kako da rjesimo problem strajka u prosvjeti...zatvorimo drzavne skole i otvorimo privatne koje ce drzava subvencionirati 100%... (nasa dicna skupstina...s obzirom da je iz neprovjerenih izvora neka se uzme sa rezervom ali ne bi me iznenadilo i to). :x

Imamo najljepsu rijeku u BiH...i sta radimo... zagadjujemo je... :roll:
Post Reply