projekat glavne gradske magistrale u Zenici

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
belfy
Posts: 7557
Joined: 06/08/2007 09:00

#51 Re: projekat glavne gradske magistrale u Zenici

Post by belfy »

ti odgovaras meni ili drugima? pitam posto si postao nakon mene, a nisi citirao nikog drugog pa mi nije jasno zasto se meni obracas kao da sam ja nesto rekao protiv GGM-a. ja apsolutno podrzavam GGM i imam jako dobre razloge za to, a ovdje sam odgovarao samo na nebuloze koje su se vezale za temu. takodjer podrzavam ovu tvoju misao:
malo manje citajte gluposti za zebloga, malo mislite SVOJOM glavom, upitajte malo prave strucnjake sta o tome misle, pa onda zakljucujte.
ubuduce samo malo obrati paznju kako postas da bi bilo jasnije kome se obracas.
User avatar
splend
Posts: 1057
Joined: 30/01/2011 23:34

#52 Re: projekat glavne gradske magistrale u Zenici

Post by splend »

@belfy, nisam na tebe mislio :thumbup:
zao mi je sto/ako si pogresno protumacio ;-)
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#54 Re: projekat glavne gradske magistrale u Zenici

Post by Eborg »

Što ovo čudo dobro izgleda! :thumbup:

Samo sam malo skeptičan oko provođenja ovog projekta, mnogo je to novca, sumnjam da će biti šta od toga u skorije vrijeme. A i ovi naši G2 driveri poslije par pića u "Collegiumu" bi se razmahali. :-)
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2627
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#55 Re: projekat glavne gradske magistrale u Zenici

Post by Ja_Ja »

dinozzoM6
Posts: 320
Joined: 28/12/2011 16:00

#56 Re: projekat glavne gradske magistrale u Zenici

Post by dinozzoM6 »

raja, kako ide izgradnja, čujem da se kod Lamele proširuje raskrsnica za rondo i to...
ako ko ima kakvih slika nek postavlja :)
nisam dole, a interesuje me pravo :P hehe
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#57 Re: projekat glavne gradske magistrale u Zenici

Post by Eborg »

Pretpostavljam da se most neće dograđivati, zar ne?
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#58 Re: projekat glavne gradske magistrale u Zenici

Post by Norm »

Nisam strucnjak iz ove oblasti, ali da pitam strucnjake koji svestrano podrzavaju neisplativ projekt za koji ce i nasa djeca da vracaju kredit, da li je predvidjena biciklisticka staza i da li su predvidjeni nadvoznjaci ili podvoznjaci, ili kako se to vec zove, za prelazak pjesaka preko magistrale?
Ako nisu, kako to po izjavi H.S. moze da bude GM kakvu nijedan grad u Evropi nema...Izjava je data u jednom od proslih brojeva Nase Rijeci koja btw izlazi u Zenici...
A ako jesu onda OK svaka cast i samo naprijed...
User avatar
splend
Posts: 1057
Joined: 30/01/2011 23:34

#59 Re: projekat glavne gradske magistrale u Zenici

Post by splend »

Norm wrote:Nisam strucnjak iz ove oblasti, ali da pitam strucnjake koji svestrano podrzavaju neisplativ projekt za koji ce i nasa djeca da vracaju kredit, da li je predvidjena biciklisticka staza i da li su predvidjeni nadvoznjaci ili podvoznjaci, ili kako se to vec zove, za prelazak pjesaka preko magistrale?
Ako nisu, kako to po izjavi H.S. moze da bude GM kakvu nijedan grad u Evropi nema...Izjava je data u jednom od proslih brojeva Nase Rijeci koja btw izlazi u Zenici...
A ako jesu onda OK svaka cast i samo naprijed...
cini mi se da su predvidjeni oni podvoznjaci za prelazak pjesaka. za staze nisam siguran, a i koji ce nam k****, i ovako svaki 5.000-ti gradjanin voza bicklo :mrgreen:

dinozzoM6 wrote:raja, kako ide izgradnja, čujem da se kod Lamele proširuje raskrsnica za rondo i to...
ako ko ima kakvih slika nek postavlja :)
nisam dole, a interesuje me pravo :P hehe
evo sta su do jucer kod lamele uradili. vise slika imas na zeblogu :thumbup:
Image

Uploaded with ImageShack.us
Last edited by splend on 05/04/2012 16:38, edited 1 time in total.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#60 Re: projekat glavne gradske magistrale u Zenici

Post by dezurni_ucenik »

Idu izbori,ide magistrala :-)


Sta je skrivena karta za opcinske izbore 2016.godine?? Prvi tramvaj u Zenici ?
dinozzoM6
Posts: 320
Joined: 28/12/2011 16:00

#61 Re: projekat glavne gradske magistrale u Zenici

Post by dinozzoM6 »

Eborg wrote:Pretpostavljam da se most neće dograđivati, zar ne?
Mostovi se nažalost neće proširivati, a po mom mišljenju bi to bilo prioritetno, jer to su bukvalno "uska grla" u našem gradu, al' hajd, džaba ih i proširivati ako su ostale ulice nedovoljnog kapaciteta za sadašnji saobraćaj u gradu.
Neki dan gledam sliku kad se rušila stara zgrada OŠ "Edhem Mulabdić", ona ulica iznad škole što ide od Drvenog mosta do Bosanke je tad (1985. god.) imala četri trake, po dvije u svakom smjeru, i nije bilo parkiranih vozila na cesti. Ja mislim da bi neko dugoročno rješenje bilo napraviti par dobrih podzemnih i nadzemnih garaža i uklonit aute s ceste u što većem broju, i povećati protočnost cesta u Zenici, jer imamo mnogo mnogo više automobila nego kad se zadnji put išta mijenjalo ovdje.

Norm wrote:Nisam strucnjak iz ove oblasti, ali da pitam strucnjake koji svestrano podrzavaju neisplativ projekt za koji ce i nasa djeca da vracaju kredit, da li je predvidjena biciklisticka staza i da li su predvidjeni nadvoznjaci ili podvoznjaci, ili kako se to vec zove, za prelazak pjesaka preko magistrale?
Ako nisu, kako to po izjavi H.S. moze da bude GM kakvu nijedan grad u Evropi nema...Izjava je data u jednom od proslih brojeva Nase Rijeci koja btw izlazi u Zenici...
A ako jesu onda OK svaka cast i samo naprijed...
Za prelaze ispod ili iznad ceste nisam siguran, a što se tiče pješačkih prijelaza na GGM-u, sve klasične raskrsnice na GGM-u će imati semafore i pješačke prijelaze, dok će na kružnim tokovima također biti obilježeni pješački prijelazi, eh sad je fazon na tim kružnim tokovima, u zakonu fino stoji da prilikom ulaska u, i izlaska iz kružnog toka vozači su dužni propustiti bješake i bicikliste koji prelaze ulicu na obilježenom pješačkom prijelazu... Znači, da će pješacima na tim istim kružnim tokovima bit' jako veselo, poznavajući naše vozače...

splend wrote: evo sta su do jucer kod lamele uradili. vise slika imas na zeblogu :thumbup:
Image
Hvala :)
Last edited by dinozzoM6 on 05/04/2012 16:44, edited 3 times in total.
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#62 Re: projekat glavne gradske magistrale u Zenici

Post by Eborg »

Vala potrebne su nam biciklističke staze, pogotovo zbog zagađenja koje imamo.

Nijedan grad u BiH nema potencijal Kamberovića polja, tj. onako velikog parka u centru grada. I dok čovjek dođe do istog (još pogotovo ako i djecu vodi sa sobom) ne zna šta je gore - cestom sa manijacima ili trotoarom gdje rizikuje kaznu ili zabijanje u nekoga.
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#63 Re: projekat glavne gradske magistrale u Zenici

Post by Norm »

Izvinite ali zasto se onda uzima toliki kredit i trose tolika sredstva kada pjesaci i biciklisti kao i roditelji sa malom djecom nece moci normalno da prelaze tom famoznom GGM od jeb....35 mil. eur... Halooooo, pa ja sad sa djecom imam problem da predjem ulicu da bih dosao do Kamberovica...a sa GGM "kakvu nema nijedan grad u Evropi ove velicine" to je nemoguca misija...Pogotovo sto u Zenici 80% vozaca ne zna pravila obicne raskrsnice a o kruznim tokovima da i ne govorim...
Jel se to pravi samo za djecu Zenickih tajkuna da bi se imali gdje trkati?
E moj narode... :dance:
belfy
Posts: 7557
Joined: 06/08/2007 09:00

#64 Re: projekat glavne gradske magistrale u Zenici

Post by belfy »

pa po gradu se i ne trkaju nikakvi sinovi tajkuna. ili su auta stara po 20 godina ili su strane table. nesto mimo toga je toliko rijetko da nije vrijedno pomena. mada, ja zaista odavno i nisam vidio da neko divlja autom po gradu.

sto se tice ovog tvog komentara da ako nema biciklisticke da ga i ne prave mogu reci - jako smijesno. pored sve infrastrukture koja nam fali ne podrzati barem ovo samo zato jer, eto, nema biciklisticke staze je zaista samo smijesno. kad si vec kod pjesaka, ako se sa ovim saobracaj koliko-toliko rastereti, a ja vjerujem da bi trebao, onda ce i oni lakse prelaziti ulicu i rjedje susretati se sa neuroznim idiotima za volanom. a ako si povjerovao u tu izjavu "najnadjebivije saobracajnice" onda je do tebe.
User avatar
Mustang1
Posts: 28717
Joined: 29/12/2010 17:31

#65 Re: projekat glavne gradske magistrale u Zenici

Post by Mustang1 »

U prvih jedno mjesec a mozda cak i dva ocekujem minimalno 100.tinjak saobracajnih udesa .. nadam se da ce svi biti manji :D Ali da ce ih biti u to sam ubijedjen .. A isto tako sam ubijedjen da ce najcesci ucesnici u istim biti zene :D
dinozzoM6
Posts: 320
Joined: 28/12/2011 16:00

#66 Rondo Lamela/Metalurg

Post by dinozzoM6 »

Postaje veselo :)

Image

btw. da neko ne kaže da nisu stavili znak, ima znak iza kombija, i na drugoj strani također :)
User avatar
Mustang1
Posts: 28717
Joined: 29/12/2010 17:31

#67 Re: projekat glavne gradske magistrale u Zenici

Post by Mustang1 »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Kamion :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Image
dinozzoM6
Posts: 320
Joined: 28/12/2011 16:00

#68 Re: projekat glavne gradske magistrale u Zenici

Post by dinozzoM6 »

haha, baš htjedoh tu sliku postaviti xD
:shock: :run:
User avatar
Mustang1
Posts: 28717
Joined: 29/12/2010 17:31

#69 Re: projekat glavne gradske magistrale u Zenici

Post by Mustang1 »

Il nek vrate semafore ili ponovo svi na polaganje vozackog :D Ja nemam vozacki a upravo zbog seljaka koji ne znaju osnovna pravila ne zelim (jer se lako iznerviram :D ) ali covjece moras znati ovo i ako si najobicniji pjesak :-) Jos strelica fino ima a on udri tamo ..I onaj bijeli kedi isto jos kod njega tacno ispred ima onaj znak (mislim da je to to) kako treba ici
dinozzoM6
Posts: 320
Joined: 28/12/2011 16:00

#70 Re: projekat glavne gradske magistrale u Zenici

Post by dinozzoM6 »

baš to...
uostalom nije mi jasno kako se uspio tamo prebacit, i kamion, i ovaj caddy i lupo/polo plavi (šta je već)
kad su trake za prestrojavanje ulijevo blokirane znakovima -.-'
ovo baš namjerno xD
User avatar
Mustang1
Posts: 28717
Joined: 29/12/2010 17:31

#71 Re: projekat glavne gradske magistrale u Zenici

Post by Mustang1 »

Bas mi stari govori sad kako je uspio tamo :lol: :lol: :lol: Vjerovatno je isao onom drugom trakom za suprotni smijer.. konta blokirano a u ovu ovamo idu samo oni sto ce gore skrenuti a ja trebam ovamo pa cu ovda proci :D
dinozzoM6
Posts: 320
Joined: 28/12/2011 16:00

#72 Re: projekat glavne gradske magistrale u Zenici

Post by dinozzoM6 »

hahah, nema drugog objašnjenja hahah xD
jbt, "profesionalni" vozači sve...
User avatar
Mustang1
Posts: 28717
Joined: 29/12/2010 17:31

#73 Re: projekat glavne gradske magistrale u Zenici

Post by Mustang1 »

Jel treba dati zmigavac kad si u kruznom toku .. Citam komentare i neko napisa da dajes i kad se ukljucujes i iskljucujes .. Mislim da je logicno da kad se ukljucuje ne moras davati ali nisam siguran za iskljucivanje .. Mislim meni je svejedno opet kazem ne vozim ali 90 % ljudi kod nas ne zna voziti u kruznom toku
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#74 Re: projekat glavne gradske magistrale u Zenici

Post by Eborg »

Koliko se sjećam ne daje se žmigavac na kružnom toku, jer tehnički nigdje ne skrećeš, samo pratiš tok u pravcu kojem želiš ići.
User avatar
Mustang1
Posts: 28717
Joined: 29/12/2010 17:31

#75 Re: projekat glavne gradske magistrale u Zenici

Post by Mustang1 »

To sam i ja mislio Jer mi nema logike ali kontam hajd kad se iskljucujes mozda treba radi ovog iza tebe
Nego Europa,sokic,terasa i lagano uzivancija ..smijeh do suza :D :lol: :lol:
Post Reply