projekat glavne gradske magistrale u Zenici

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
dinozzoM6
Posts: 320
Joined: 28/12/2011 16:00

#101 Re: projekat glavne gradske magistrale u Zenici

Post by dinozzoM6 »

^^^^ good point :)
dinozzoM6
Posts: 320
Joined: 28/12/2011 16:00

#102 Obustava saobraćaja na raskrsnici kod Metalurga ovaj vikend

Post by dinozzoM6 »

Obavještenje o totalnoj obustavi saobraćaja gradilišne - raskrsnice Metalurg (Lamela) u dane 14 i 15. april 2012. godine. U sklopu projekta izgradnje GGM-a u Zenici u toku su radovi na budućoj kružnoj raskrsnici Metalurg. Zbog kompleksnosti radova, pojedine Faze se mogu izvoditi samo uz totalnu obustavu saobraćaja iz svih pravaca i to:
• Školska ulica od ulaza u hotel Metalurg do kružne raskrsnice,
• Bulevar Kulina Bana od hotela Internacional do kružne raskrsnice,
• Bulevar Ezhera Arnautovića od raskrsnice sa Ulicom Safvet bega Bašagića do kružne raskrsnice,
• Aleja šehida od raskrsnice ispred Šoping centra Džananović do kružne raskrsnice.


Obustava saobraćaja će biti organizovana u dane 14.04. (subota) 2012. godine počev od 6:00 sati do 15.04. (nedjelja) 2012. godine do 22:00 sata.
U cilju smanjenja saobraćajnih gužvi pravcima Bulevar Ezhera Arnautovića i Sarajevska ulica planirano je odvijanje dvosmjernog saobraćaja Ulicom Safvet bega Bašagića (sa zabranom parkiranja na dane 14 i 15. april).

Na ostalim gradskim ulicama režim saobraćaja ostaje nepromjenjen i u skladu je sa važećom saobraćajnom signalizacijom i režimom odvijanja saobraćaja.

Izvođač radova će izvršiti postavljanje gradilišne saobraćajne signalizacije u skladu sa promjenom režima saobraćaja te da će po okončanju radova nakon perioda obustave saobraćaja izvršiti povrat gradilišne saobraćajne signalizacije za ponovnu uspostavu saobraćaja kružne raskrsnice Metalurg u skladu sa važećom regulativom i propisima.

Građanstvo i učesnike u saobraćaju molimo za razumjevanje,strpljenje i saradnju prilikom realizacije ove faze projekta.

Izvršna agencija za realizaciju projekta
i Pres služba općine Zenica
dinozzoM6
Posts: 320
Joined: 28/12/2011 16:00

#103 Re: projekat glavne gradske magistrale u Zenici

Post by dinozzoM6 »

Ima li gužve u gradu kako su zatvorili onu raskrsnicu?
Mislim da je Drveni most k'o čep xD
belfy
Posts: 7557
Joined: 06/08/2007 09:00

#104 Re: projekat glavne gradske magistrale u Zenici

Post by belfy »

meni auto jutros rikavela i sada je kod majstora, tako da ne vozam, pa sam nasilno postedjen. :-)
dinozzoM6
Posts: 320
Joined: 28/12/2011 16:00

#105 Re: projekat glavne gradske magistrale u Zenici

Post by dinozzoM6 »

belfy wrote:meni auto jutros rikavela i sada je kod majstora, tako da ne vozam, pa sam nasilno postedjen. :-)
"sreća" u nesreći, koliko-toliko :P
Konjanik
Posts: 417
Joined: 18/01/2009 11:09

#106 Re: projekat glavne gradske magistrale u Zenici

Post by Konjanik »

dinozzoM6 wrote:Ima li gužve u gradu kako su zatvorili onu raskrsnicu?
Mislim da je Drveni most k'o čep xD
joj jarane guzva izludi jucer mi trebalo 35min da izadjem s Jalije preko drvene cuprije na M 17 frustrirajuca je cinjenica da ce ovakve guzve u saobracaju postat svakodnevnica u narednom periodu al opet ta cinjenica da se gradi GGM nekako olaksa situaciju,barem
User avatar
samo_ti
Posts: 1440
Joined: 02/12/2008 00:53
Location: Jalija Columbia

#107 Re: projekat glavne gradske magistrale u Zenici

Post by samo_ti »

Joj, svi su poceli serendati sada jel trebao GGM ili nije...milion misljenja :-) ...pa neka se radi vec jednom jbemu, uvijek neke mane se pronalaze, i ovaj Vucak ga usere :) ...svi kukaju Zenica ovakva-onakva, zaostaje u ovome zaostaje u onome...i hop, krene magistrala, ma sta ce nama, daj nam samo "popravi" postojece ceste...sta vise hocete...smeta magistrala, smeta Centar, Arena, Kino, ma sve moguce sto je uradjeno, bilo je, sta ce nama....pa onda kukanje kako Mostar, Tuzla, BL, Sa napereduju a mi nemamo nista ?

smeta im i sto nema kestenja ( pa i meni je zao ), ali mora se, mora...pa posadit ce se, narasti, u cemu je problem...covjek ne moze biti pametan, samo se iznervira :D

p.s. ovo nema veze sa politikom, Husom ili cime vec, jer ja prvi zelim da se NicaZe gradi, napreduje...dosta je vise "petnaestogodisnje stagnacije" :bih:
belfy
Posts: 7557
Joined: 06/08/2007 09:00

#108 Re: projekat glavne gradske magistrale u Zenici

Post by belfy »

tako nekako. zato se i ne vrijedi javljati na ovakve stvari. dok bi svakome pokusao objasniti mogao bi ostariti. vucak ga svakako previse serucka u onom tekstu. sad kad se napokon grade putevi svima smeta sto nema za bicikliste nista. da je i to postavljeno smetalo bi sto nema za pjesake, a onda i sto nema za invalide. jednostavno, uvijek imas ljudi koji ce se buniti. ja se radujem svemu sto se gradi i poboljsava standard zivota. vec sam prije rekao, a ponovit cu. svi bi odjednom da zive u super razvijenom gradu, samo im muka trpiti radove i napredak pomalo. daj nekako da to bude za dan-dva i da se nakon vikenda probudimo u njemackoj. jasta...
Konjanik
Posts: 417
Joined: 18/01/2009 11:09

#109 Re: projekat glavne gradske magistrale u Zenici

Post by Konjanik »

belfy wrote:tako nekako. zato se i ne vrijedi javljati na ovakve stvari. dok bi svakome pokusao objasniti mogao bi ostariti. vucak ga svakako previse serucka u onom tekstu. sad kad se napokon grade putevi svima smeta sto nema za bicikliste nista. da je i to postavljeno smetalo bi sto nema za pjesake, a onda i sto nema za invalide. jednostavno, uvijek imas ljudi koji ce se buniti. ja se radujem svemu sto se gradi i poboljsava standard zivota. vec sam prije rekao, a ponovit cu. svi bi odjednom da zive u super razvijenom gradu, samo im muka trpiti radove i napredak pomalo. daj nekako da to bude za dan-dva i da se nakon vikenda probudimo u njemackoj. jasta...
Fakat si u pravu jarane, svi bi kod nas da se probude ujutru i da im je sve izgradjeno kao u Njemackoj il Japanu, al niko nece da trpi radove nit da se potrudi da to tako izgleda. Gomila je ljudi koji samo nako provode svoje dane svi hoce da preko noci postanu milioneri zato imamo ogroman broj praznih poslovnih prostora u ZE jer niko nece da pokrece nista svi samo cekaju nekog drugog .Mi Zenicani nemamo poduzetnicke kulturne nit svjesti!
Najvise me iritira kad nasi ljudi odu u Holandiju ili Njemu i dje vec pa pocnu pricat ko nas ovako kod nas onako kao da su oni izgradili te nebodere i puteve po Amsterdamu , minhenu i Miamiju ne shvacaju nasi ljudi da su i ti gradovi nikli i postali ono sto danas jesu nakon desetljeca radnih akcija ,.
Konjanik
Posts: 417
Joined: 18/01/2009 11:09

#110 Re: projekat glavne gradske magistrale u Zenici

Post by Konjanik »

A Damir Vucak u onom svom tekstu kao i omladina SDP i SBB mlate praznu slamu svojojm ljenom demagogijom ako im je zao par stabala kestena i ako su ima par stabala kestena vazniji od cjelokupnog zajendickog industrijskog razvoja Zenice onda fakat razmisljaju na nivou prosjecnog polupismenog seljaka .Uz to ako je Vucaku i omladini SDP a i SBBa zao tih kestenova zasto se nisu organizirali radnu akciju prosle godine da sva ta stabla kestenova presele i premjeste sa lokacije iz Sarajevske ulice na Smetove ili u Turski park ..
User avatar
gentoo
Posts: 3226
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#111 Re: projekat glavne gradske magistrale u Zenici

Post by gentoo »

Ljudi se bune jer zenici ne trebaju 4 trake.. i tacka. Zenica ima guzve od 12h - 15h na dva mjesta u gradu ( i to nasa gospoda smatra guzvom ako 5 min ceka da prodje semafor.. ) i to je to. Sa kruznim tokovima na tim kriticnim mjestima bi se i to trebalo rijesiti.. iako levati ni to sto prave ne znaju napraviti kako treba pa tako bus jedva udje i izadje iz onog kruznog a o "pravom" kruznom da i ne pricam (onom sa dvije trake.. ).

Malo prosetati po sarajevu pa vidjeti sta su guzve.. pa onda staviti rampe i naplacivati ulaz u SUC (strogo uzi centar) grada svakom levatu koji iz crkvica ne moze sjesti na gradski nego mora u auto da bi otisao na kafu negdje.

Da su napravili (obnovili) dvije trake onaj ostatak para su mogli iskoristiti za poticaje tipa biciklo 300KM= opstina 200 + gradjani 100 :dance: :mrgreen:
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#112 Re: projekat glavne gradske magistrale u Zenici

Post by Eborg »

Pa nećemo svakih 50 godina rušiti i nanovo praviti grad. Moraju se stvoriti pretpostavke i za budućnost.
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2627
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#113 Re: projekat glavne gradske magistrale u Zenici

Post by Ja_Ja »

Eborg wrote:Pa nećemo svakih 50 godina rušiti i nanovo praviti grad. Moraju se stvoriti pretpostavke i za budućnost.
Niko o tome ne razmislja, sada je vakat da se politicki poeni pokusaju kupiti, pa tako i ova "opozicija" laje bezveze.
Sporders
Posts: 47
Joined: 03/06/2010 11:31

#114 Re: projekat glavne gradske magistrale u Zenici

Post by Sporders »

Kad se napravi GGM, shvatit cemo koliko smo se zaduzili a sta smo dobili....
sumirprimus
Posts: 80768
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#115 Re: projekat glavne gradske magistrale u Zenici

Post by sumirprimus »

bogaaam,nicaze sve ljepsa, samo gradite,ko radi i gradi,nema vremena slusat zalopojke... :thumbup:
User avatar
Mustang1
Posts: 28717
Joined: 29/12/2010 17:31

#116 Re: projekat glavne gradske magistrale u Zenici

Post by Mustang1 »

Gledam na Mokusnicama sto su obiljezili dokle ce ici raskrsnica .. Ono nece ni na sta licit ..
doff
Posts: 2326
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#117 Re: projekat glavne gradske magistrale u Zenici

Post by doff »

Bubalo1 wrote:Gledam na Mokusnicama sto su obiljezili dokle ce ici raskrsnica .. Ono nece ni na sta licit ..
Tako su govorili i za kruzni Metalurg, pa fino ispade. Komentarisat se moze tek kad se uradi a ne i prije samog pocetka.
User avatar
Mustang1
Posts: 28717
Joined: 29/12/2010 17:31

#118 Re: projekat glavne gradske magistrale u Zenici

Post by Mustang1 »

Jest samo sto dole nije trebalo onoliko ulicu sirit .. a ovdje ..
User avatar
splend
Posts: 1057
Joined: 30/01/2011 23:34

#119 Re: projekat glavne gradske magistrale u Zenici

Post by splend »

ne sekiraj se bubalo, ljudi su skole zavrsili za to :)
User avatar
Mustang1
Posts: 28717
Joined: 29/12/2010 17:31

#120 Re: projekat glavne gradske magistrale u Zenici

Post by Mustang1 »

Ma ne mislim ja da to nece veljati .. Nego ce biti ruzno :D Pored toga sto mislim da nama uopste ne treba toliko traka ali otom potom :D
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#121 Re: projekat glavne gradske magistrale u Zenici

Post by Norm »

Ja ne znam koji su to ljudi ikoje su to skole...Da li ste se zadesili na kruznom toku u vrijeme spice...Bilo kao pjesak,sto je posebna prica, ili vozac kada krenu i autobusi...Jedan autobus moze uci u kruzni i tu sve staje...nijedno vozilo vise nemoze da udje dok isti ne napusti kruzni...Pjesaci moraju bukvalno "letiti" preko jer niko ne staje da ih propusti...
Nasi vrli strucnjaci koji su zavrsili skole, u 21 vijeku, prave kruzni tok na jako prometnoj raskrsnici sa samo jednom trakom...Pretpostavljam da su uzeli u obzir i saobracajku koja se moze desiti...i sta tada? Kompletan saobracaj staje iz sva cetiri pravca dok se uvidjaj ne zavrsi...Zasto? pa jer su strucnjaci sa zavrsenim skolama sve to uzeli u obzir i napravili kruzni tok sa samo jednom trakom...naravno da su uzeli i dio trotoara i prosirili raskrnicu samo da bi stavili nove ivicnjake. Da je lijep i fin jeste...Da je i funkcionalan...To cemo jos da vidimo...
I jos nesto, za stovaoce lika i djela H.S. ovo nije prvi kruzni tok u Zenici da bi se cestitalo nacelniku. Zenica ima kruzni tok jos od vremena "crnog komunizma" a to sto sto podmladak SDA u Zenici to nezna samo govori o njima samima...
User avatar
splend
Posts: 1057
Joined: 30/01/2011 23:34

#122 Re: projekat glavne gradske magistrale u Zenici

Post by splend »

svaki dan sam na kruznom u 4 sata. nisam primjetio te guzve o kojima pricas. to za buseve tek ne stoji. oni idu samo bulevarom, sto znaci da kruznni normalno radi. zato i jeste malo siri, da busevi normalno prolaze. to sto 'spd-ovci' crne sve sto se naprvi, je drugi par carapa. znaju svi i za taj kruzni kod stanice, samo sto se on nikada nije postovao. al' i ne cudi, kad su ga 'komunisti' stavili dje mu nije mjesto. ocigledno, sve strucan i skolovan kadar u to vrijeme.
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#123 Re: projekat glavne gradske magistrale u Zenici

Post by motorola01 »

splend wrote:svaki dan sam na kruznom u 4 sata. nisam primjetio te guzve o kojima pricas. to za buseve tek ne stoji. oni idu samo bulevarom, sto znaci da kruznni normalno radi. zato i jeste malo siri, da busevi normalno prolaze. to sto 'spd-ovci' crne sve sto se naprvi, je drugi par carapa. znaju svi i za taj kruzni kod stanice, samo sto se on nikada nije postovao. al' i ne cudi, kad su ga 'komunisti' stavili dje mu nije mjesto. ocigledno, sve strucan i skolovan kadar u to vrijeme.
Budu guzve po bulevaru od 2 pa nadalje.Probaj se ukljuciti iz ulice Safvet bega Basagica(od MUP prema gimnaziji) na bulevar lijevo prema lameli pa ces vidjeti kolonu do RMK.Sad su manje guzve od mosta,ali vece na buleveru :-) .To nikako ne mogu da shvatim.
Sta to fali kruznom toku na stanici?
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#124 Re: projekat glavne gradske magistrale u Zenici

Post by Kralj Tvrtko I. »

ma sto volim ove "kriticare"....uh

Bice dobro, bice lijepo i samo nek se gradi...

Kazu krediti, ovo ono..troskovi nas cekaju...ama halo? To sad kao nemamo kredita?

RISE UP ZENICA
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#125 Re: projekat glavne gradske magistrale u Zenici

Post by Norm »

Eeej blago nama... :(
Nigdje nisam spomenuo postivanje pravila kruznog toka, jer je to opsta saobracajna kultura. Samo sam kazao da je obmana javnosti, vjerovatno namjerna, da je ovo sada prvi kruzni tok.
Da, prvi kruzni tok je napravljen u doba "crnog komunizma", kada su napravljene i vecine komunikacija i skola i pozorista i one male fontane ispred opstine i kina i stambenih zgrada itd...a ovi sada demokrati nemogu obnoviti a ne napraviti skolu, nego se traze donacije i djabaluka...
Ja kao gradanin i poreski obveznik od kojeg se slijevaju sredstva u budjet, a zaposlen sam u proizvodnji, za razliku SDA podmlatka koji su uglavnom u administraciji i na drzavnim jaslama, ali to je sada druga tema, samo trazim, kao neko ko voli ovaj grad, da se za utrosena sredstva nadje najbolje rijesenje a ne, za pojedince, najpovoljnije...Samim tim podrzavam svako nastojanje da se grad ucini urbanijom sredinom, ali brate ne mogu bas za sve da ukivam u zvijezde H.S. kojemu je to i obaveza jer je izabran glasovima stanovnika Zenicke opstine...
Ne pristajem i na nastojanja da mi se nametne ona "samo nek se gradi, nije bitno koliko kosta" jer je bitno, ne samo ovoj nego i buducim generacijama...Koji ce BTW placati skuplje takse u Opstini, kao i nove namete prilikom registracije vozila, jer se kredit ne vraca sam...A mozda glede i ovoga grijesim...
Sve ovo ne pisem kao SDP-ovac, niti kao SBB-ovac, niti kao SBiH-ovac, niti HDZ-ovac, niti SNSD-ovac, nego kao obrazovan covjek koji zna malo razmisljati i svojom glavom, koji pored svojih ociju ne dozvoljava da mu drugi govore sta je i kako vidio...
Kada dodje sljedeci veci priliv gostiju u Zenicu ( tekma repke ili koncert) kada se napravi haos na saobracajnicama, kada ne daj boze, dodje do saobracajke u "najljepsem" kruznom toku na Balkanu, kada policija blokira sve dok se uvidjaj ne zavrsi, a nema mogucnosti regulisati saobracaj "rucno", tada mi repliciraj na ovaj post...Ukoliko se pokaze da sam ja pogrijesio da sve funkcionise besprijekorno ja cu se javno izvinuti svim postovaocima lika i djela...
Post Reply