Projekat: Giro di Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
munevera44
Posts: 1780
Joined: 25/03/2008 19:36

#76 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by munevera44 »

Imal mene igdje u tom inicijativnom odboru. Vremena imam na pretek. Hoću da pomognem i učestvujem. Draga djeco samo recite šta treb a i tu sam.
User avatar
bavka
Posts: 858
Joined: 31/03/2008 12:44
Location: somewhere...I belong!

#77 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by bavka »

vesna55 wrote:Imal mene igdje u tom inicijativnom odboru. Vremena imam na pretek. Hoću da pomognem i učestvujem. Draga djeco samo recite šta treb a i tu sam.
hvala,teta Vesna :D
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#78 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by vjesticanametli »

ljudi prosle godine je cini mi se bila voznja biciklom u Srebrenicu vezano za 11. juli
da li ce biti nesto slicno ove godine :)
pudlica
Posts: 764
Joined: 04/06/2006 22:03
Location: sarajevo

#79 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by pudlica »

ako mislis za maraton bihac-srebrenica bice i ove godine i zavrseno je to sve sto se prijava tice... samo da odvoze voznju i nemojte vise off topic nek barem imamo jedan fin topic :mrgreen:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#80 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by vjesticanametli »

ok hvala samo mi jos reci ima li ikakve mogucnosti za jos 3 prijave :) 2 odraslih i jedan ĐŽetiČ :D kome se javiti? link? hvala :)
User avatar
bavka
Posts: 858
Joined: 31/03/2008 12:44
Location: somewhere...I belong!

#81 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by bavka »

vjesticanametli wrote:ljudi prosle godine je cini mi se bila voznja biciklom u Srebrenicu vezano za 11. juli
da li ce biti nesto slicno ove godine :)
Biciklisticki maraton Bihac-Srebrenica je sad vec tradicija. Ove godine ce biti 4. put kako se vozi :D I ove godine se prolazi kroz Sarajevo sto do sada nije bila praxa.Odsjedali smo u Visokom. Vozice 60 ljudi.
eto ga,pozdrav :D
User avatar
bavka
Posts: 858
Joined: 31/03/2008 12:44
Location: somewhere...I belong!

#82 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by bavka »

vjesticanametli wrote:ok hvala samo mi jos reci ima li ikakve mogucnosti za jos 3 prijave :) 2 odraslih i jedan ĐŽetiČ :D kome se javiti? link? hvala :)
sto se tice prijava...sve je popunjeno.broj ucesnika je ogranicen zbog ogranicene kolicine novca,odnosno broja sponzora.ostaje otvorena opcija da se odredjen broj ljudi prikljuci u Sarajevu,zadnji dan voznje...to je ujedno i najteza dionca.oko 170km...preko nisica i karaule.o svom trosku. prosle godine se u Visokom prikljucilo 14 ljudi.5 djece :D
User avatar
ibrahim_tanovic
Posts: 262
Joined: 18/03/2008 11:50
Location: Sarajevo

#83 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by ibrahim_tanovic »

bavka wrote:
vjesticanametli wrote:ok hvala samo mi jos reci ima li ikakve mogucnosti za jos 3 prijave :) 2 odraslih i jedan ĐŽetiČ :D kome se javiti? link? hvala :)
sto se tice prijava...sve je popunjeno.broj ucesnika je ogranicen zbog ogranicene kolicine novca,odnosno broja sponzora.ostaje otvorena opcija da se odredjen broj ljudi prikljuci u Sarajevu,zadnji dan voznje...to je ujedno i najteza dionca.oko 170km...preko nisica i karaule.o svom trosku. prosle godine se u Visokom prikljucilo 14 ljudi.5 djece :D
Gdje i kada tacno bi se moglo prikljuciti? O svom trosku, naravno...
User avatar
bavka
Posts: 858
Joined: 31/03/2008 12:44
Location: somewhere...I belong!

#84 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by bavka »

ibrahim_tanovic wrote:
bavka wrote:
ostaje otvorena opcija da se odredjen broj ljudi prikljuci u Sarajevu,zadnji dan voznje...
sacekaj 8.7. pa cemo o detaljima.
MayaTitan
Posts: 42
Joined: 21/01/2005 01:13

#86 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by MayaTitan »

dajte molim vas, nemojte skretati sa teme, i citajte malo da ne odgovorite isto sto je neko vec rekao

e sad on topic
tema je giro de sarajevo i pricajmo o tome
pratio sam onu temu biciklom kroz sarajevo i dobro sam upoznat, pomogao bih sa organizacijom ali sam prigusen do 2. jula

sto se tice plakata, nekad se ne stampa na plocama(to samo za veliki tiraz - hiljade) tako da ce se ovo najvjerovatnije radit na ploterima, a to i kosta :(
ja cu sigurno biti tamo, kada god bude i kuda se god bude vozalo
(imam 5-6 ljudi sa svoje strane, ali nisam siguran)

PRIJEDLOG: posto je ovo SKRETANJE PAZNJE na bicikliste i "los polozaj", bilo bi dobro da se promovise sta je ustvari taj los polozaj. Po mom misljenju u tom "losem polozaju" su najvaznije 2 stvari:
1. veoma lose izvedena ulegnuca na vecini trotoara
2. stalci za zakljucavanje bicikala, da vlada ili ko vec, izdvoji ono par desetina KM i kupi par takvih za fakultete, i mozda srednje skole, pogotov za kampus u sarajevu (stime bi to bilo korak blize pravom smislu naziva KAMPUS)

eto to su ta moja dva, valjda skromna, prijedloga (jedan od njih i prije spominjan :)), na sta da se "SKRENE PAZNJA" ovom laganom druzenju na bikeovima po sarajevu

p.s. i dan utrke treba biti subota, svi nedjelju hoce da predahnu ili sta vec, a velik broj je zauzet radnim danom pa et..
p.s. #2: sto se tice oglasavanja na dernek ba, treba obavezno, par ljudi nek napravi blogove, a kad se bude znao tacan datum i vrijeme, postavit to kao DOGADJAJ, bice na glavnoj stranici i ljudi ce moci kliknut IDEM na dogadjaj :)
User avatar
fishtrija
Posts: 796
Joined: 13/03/2006 19:16
Location: tamo odakle nisam mak'o...

#87 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by fishtrija »

U ime organizacionog odbora utrke Giro di Sarajevo, i ne u lično ime, obaviještenje:

- Svi prijedlozi, sugestije i komentari su čitani, i ovdje i na drugim forumima, i primljeni su k znanju od strane organizacionog tima. Ne posustajte.
- Da ne bi bili komentarisani svi prijedlozi i savjeti individualno, pratite naš blog i tako ćete biti u toku šta, kako i gdje se dešava u vezi organizacije utrke.
- Za sve eventualne kontakte sa organizacijom utrke, ohrabrenje da koristite našu e-mail adresu, koju možete naći također na blogu.
- Pratite medije, već je krenula kampanja i inicijalnu obavijest je većina javnih glasila objavila.

Hvala na podršci u ime organizacionog odbora utrke Giro di Sarajevo.

Fisco

Image
User avatar
bavka
Posts: 858
Joined: 31/03/2008 12:44
Location: somewhere...I belong!

#88 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by bavka »

:bih:
User avatar
ibrahim_tanovic
Posts: 262
Joined: 18/03/2008 11:50
Location: Sarajevo

#89 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by ibrahim_tanovic »

MayaTitan wrote:p.s. i dan utrke treba biti subota, svi nedjelju hoce da predahnu ili sta vec, a velik broj je zauzet radnim danom pa et..
Ja sam definitivno za nedelju. Taj dan je mirniji, a i vožnja treba biti jedna mirna i pristojna...
MayaTitan wrote:p.s. #2: sto se tice oglasavanja na dernek ba, treba obavezno, par ljudi nek napravi blogove, a kad se bude znao tacan datum i vrijeme, postavit to kao DOGADJAJ, bice na glavnoj stranici i ljudi ce moci kliknut IDEM na dogadjaj :)
Odličan prijedlog! Time bi se otprilike saznao broj učesnika koji su bili obavješteni putem tog medija.
MayaTitan
Posts: 42
Joined: 21/01/2005 01:13

#90 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by MayaTitan »

ja cu odmah poslije 2. jula (kad mi ovaj ispit prodje) sklepati nesta ;) za dernek.ba blog
User avatar
jennisjoplin
Posts: 2287
Joined: 17/02/2008 09:44
Location: Das ist Valter

#91 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by jennisjoplin »

MayaTitan wrote:ja cu odmah poslije 2. jula (kad mi ovaj ispit prodje) sklepati nesta ;) za dernek.ba blog
a da interveniramo za ispit, da nam ne izostanes :razz: :razz: :razz:
User avatar
Fiore
Posts: 1154
Joined: 28/03/2007 15:18
Location: IRRIDUCIBILI

#92 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by Fiore »

valterbranisarajevo wrote:Super inicijativa !

Moj prijedlog je da se trka održi 22. septembra - to je termin evropskog dana bez automobila. Tada će, nadam se, saobraćaj ionako biti zatvoren što će smanjiti mogućnost da neko ne izda odobrenje za utrku.

Puno je ugodnije voziti u septembu nego u julu.

Biće više vremena za pripreme..

Moguće je da će vlasti predviditi neku lovu za obilježavanje ovog dana pa bi tako i giro mogao riješiti pitanje financiranja.

Nadam se da nisam pogriješio datum evropskog dana bez automobila.. :(

Želim vam puno sreće i uspjeha u organizaciji..
Potpis kao BosMal :thumbup:
MayaTitan
Posts: 42
Joined: 21/01/2005 01:13

#93 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by MayaTitan »

neka, tada cemo ionako ici :D, ovo je nesto posebno
User avatar
ibrahim_tanovic
Posts: 262
Joined: 18/03/2008 11:50
Location: Sarajevo

#94 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by ibrahim_tanovic »

Prateći današnje internet izdanje dnevnog lista Giro i onda vraćajući se kući vozeći se gradom na biciklu, dobih jednu ideju. Naime, vidio sam da na Grbavici ima nekoliko plavih i okruglih saobraćajnih znakova koji označavaju biciklističku stazu. Možda bi baš ta staza u ulici Hamdije Čemerlića mogla poslužiti kao uzor za buduće projekte tog tipa...

Ali meni se svidjelo i nešto drugo. Taj plavi, okrugli znak sa biciklom bi mogao poslužiti kao inspiracija za grb Gira. Možda neka lagana i moderna varijacija njega, možda u pravcu nečega što bi posmatrača usmjerilo ka ekologiji tj. zdravom odnosu čovjeka sa njegovom okolinom.
User avatar
ibrahim_tanovic
Posts: 262
Joined: 18/03/2008 11:50
Location: Sarajevo

#95 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by ibrahim_tanovic »

Fordas
Posts: 1430
Joined: 30/01/2008 13:17
Location: imal' gdje tog snimka tuzlanski lopovi?

#96 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by Fordas »

Simpaticna inicijativa samo dvije digresije:

- trku odrzati iskljucivo nedeljom (da ne ometate radni svijet)
- dajte neko normalnije ime, pa nisu valjda Giro i Tur jedino sto postoji u svijetu biciklizma - evo recimo 'Krug za veliku nagradu Sarajeva' :D
User avatar
ibrahim_tanovic
Posts: 262
Joined: 18/03/2008 11:50
Location: Sarajevo

#97 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by ibrahim_tanovic »

Fordas wrote:Simpaticna inicijativa samo dvije digresije:

- trku odrzati iskljucivo nedeljom (da ne ometate radni svijet)
- dajte neko normalnije ime, pa nisu valjda Giro i Tur jedino sto postoji u svijetu biciklizma - evo recimo 'Krug za veliku nagradu Sarajeva' :D
Zaista je teško naći dobro ime...

Evo mojih prijedloga:

- Riding on Wheels
- Enjoy Bike

Ima li još nekih malo kreativnijih prijedloga?
MayaTitan
Posts: 42
Joined: 21/01/2005 01:13

#98 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by MayaTitan »

mislim da je postojece ime veoma dobro i orginalno (giro a.k.a. đir :))

malo para usi ono "utrka", bolje je voznja, ali sobzirom na okolnosti pokretanja ovoga dobro je...
ja sam za da se ovakvo sto odrzava 1x ili 2x godisnje (pored tog 22. sept) ali to bi zavisilo od organizatora i njihove vise psihicke kondicije hehe (ganjajuci papire), i da to ne bude "necije" vec da to svaki put bude, ej trebali bismo pa hajmo, i organizujemo, ni datumi ne moraju biti staticni, ili jos bolje, jedan nek bude drugi ne hehe

samo razmisljam na glas (na pismeno)
Did
Posts: 246
Joined: 28/10/2007 21:08

#99 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by Did »

Za pomoc u organizaciji obratite se Udruzenju Ekotim. Ti momci i cure tradicionalno organizuju biciklijadu na dan bez automobila i sigurno ce vam pomoci.
2003. npr. bila je zatvorena za soabracaj Titova i Obala i vozio se citav krug od Skenderije do Bascarsije. Ako mislite zatvarati saobracaj, bice jako tesko, ali nije
nemoguce. http://www.ekotim.net
glog
Posts: 361
Joined: 12/10/2007 15:49

#100 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by glog »

Pogledajte slicne akcije koje se desavaju sirom svijeta pod motom "we are traffic" - mi smo saobracaj, i to svakog zadnjeg petka u mjesecu. Biciklisti se okuljaju na uglavnom istom mjestu i jednostavno krenu nenajavljenom rutom, i koriste se blokiranjem saobracaja da bi skrenuli paznju na to da su ravnopravni ucesnici u saobracaju:

http://en.wikipedia.org/wiki/Critical_Mass
Locked