Projekat: Giro di Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
ibrahim_tanovic
Posts: 262
Joined: 18/03/2008 11:50
Location: Sarajevo

#51 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by ibrahim_tanovic »

vesna55 wrote:Čini mi se ljudi krenulo je krenulo.
Evo jedan prijedlog.
Obavezno pozvati kao učesnike naše policajce, one na biciklu, baš su fora.
Sjajno, sjajno, sjajno!

Maestralan prijedlog, prosto fascinentan, zadivljujući.

BIKE RULES. :thumbup:
User avatar
fishtrija
Posts: 796
Joined: 13/03/2006 19:16
Location: tamo odakle nisam mak'o...

#52 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by fishtrija »

zlatiborka wrote:Joj, biciklisti sto ste me upalili! Dodje mi da odem i kupim sebi biciklo, jer vec odavno razmisljam da se vise krecem napolju po cistom zraku, nego sto sjedim u kuci i buljim u TV i kompjuter!
Pametno, dobrodošla si u svakom slučaju, i ti svi koji razmišljaju kao ti.
zlatiborka wrote:Ko mi moze preporuciti gdje da kupim jeftino, a kvalitetno biciklo i takodje prodavnicu gdje mogu nabaviti onaj lanac ili lokot za zakljucavanje bicikla ukoliko ga negdje usput ostavim, pa da ga neko ne ukrade. Isto tako me zanima gdje mogu kupiti korpu (ili metalnu mrezu) koju bih stavila naprijed na volan, da tu napr. mogu staviti torbu ili nesto sto ne mogu drzati u rukama dok vozim.

Svaka informacija je dobrodosla, jako bih voljela da ucestvujem u djiru, a i poslije da se cesto vozikam.....
Ovo je malo off topic, pa bih zamolio ubuduće da se držimo Giro-a, iz najjednostavnijeg mogućeg razloga - da djelujemo efikasnije i da nam tema ne ode u neku drugu stranu... Hvala svima. Sjajan prijedlog za policajce na biciklima, u svakom slučaju ćemo to predložiti nadležnom organu :-D A evo čitam da hoće da im nabave i skutere, možda ne bi bilo loše da i sami promovišu svoju inicijativu putem Giro-a.

* Treba nam sponzor za naljepnice, bijele, papirne, na koje bi upisivali brojeve učesnika, da možemo voditi evidenciju. Konto sam da obične papire koristimo ali neka ostane to alternativa, u kombinaciji sa selotejpom (mada ofirna kombinacija, ali šta ćemo...)

* Također, zvanična molba za sve koji mogu pomoći bilo kako - bilo bi sjajno da svi budemo uniformisani, odnosno da nosimo iste majice. Nije bitno kakve i šta je na njima i ko će ih donirati, samo neka ne promovišu nekakve nesportske stvari. Poželjno je da firma koja bude sponzor toga bude domaća, iz patriotskih razloga :D
User avatar
fishtrija
Posts: 796
Joined: 13/03/2006 19:16
Location: tamo odakle nisam mak'o...

#53 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by fishtrija »

Raja, evo u svrhu što boljeg praćenja koliko nas je i da bi nam ta informacija koristila u organizaciji, napravili smo i peticiju online za učešće. Znamo da peticije služe za druge stvari, ali jednostavnije je. Otiđite tamo i potpisujte, i javljajte raji da potpisuje što više. U što skorije vrijeme napisaću jednu informaciju za medije koju ćemo poslati nas ve moguće adrese koje mognemo skolesat :D Pa da zakolutamo ovo što više i bolje možemo.

Peticija je ovdje:
PETICIJA ZA UČEŠĆE NA GIRU DI SARAJEVO
User avatar
bavka
Posts: 858
Joined: 31/03/2008 12:44
Location: somewhere...I belong!

#54 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by bavka »

druze,hajde zivota ti izmjeni ono...VOZNJA...nemoj utrka :D
User avatar
fishtrija
Posts: 796
Joined: 13/03/2006 19:16
Location: tamo odakle nisam mak'o...

#55 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by fishtrija »

bavka wrote:druze,hajde zivota ti izmjeni ono...VOZNJA...nemoj utrka :D
Ako misliš na peticiju, ne mere jbg sad se mijenjati ništa. Trebali ste ranije reći da ne furamo naziv utrka nikako... Nema veze, pise da je nekompetitivnog karaktera dole ispod svakako.

* Evo napisao sam obavijest za medije, pa dajte da vidimo slažemo li se u svemu da je možemo odaslati... javite mi se mailom pa šaljem ko želi prodiskutovati... Ako se niko ne javi, šaljem je večeras.

I umorio sam se pravo vala... :sad:
User avatar
jennisjoplin
Posts: 2287
Joined: 17/02/2008 09:44
Location: Das ist Valter

#56 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by jennisjoplin »

sto uvijek komplikujete, biciklizam je ekologija, zamjena za auspuhe i provodjenje cistijeg i zdravog zivota. dovoljno je da najavimo dana toga i toga u toliko sati krecemo ispred (nije bitno gdje) najavimo policiji pozovemo policajce na bajku i eto srece. ako dohvatimo sponzora dohvatimo ako ne mozemo npr kupiti majicu za 10 Km sa Titovim potpisom, bitno je da ucestvujemo i finito.
za one koji kupuju novi bajk i traze razlicite alternative: imate ciklobike koji spominju na forumu, ali imate takodjer na pocetku vilsonovog setalista na desnoj strani ako se krecete od vrbanje mosta prema ilidzi ili u zgradi gdje se snima viza za buducnost (bijela fasadna cigla), na desnoj strani ako idete od mome i uzeira prema zeljeznickojs tanici. ne mozete promasiti. obidjite sve, razgledajte, usporedite cijene, asortiman i izaberite i uzivajte u voznji. vidimo se po zavrsetku prvenstva
User avatar
bavka
Posts: 858
Joined: 31/03/2008 12:44
Location: somewhere...I belong!

#57 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by bavka »

jennisjoplin wrote:sto uvijek komplikujete, biciklizam je ekologija, zamjena za auspuhe i provodjenje cistijeg i zdravog zivota. dovoljno je da najavimo dana toga i toga u toliko sati krecemo ispred (nije bitno gdje) najavimo policiji pozovemo policajce na bajku i eto srece. ako dohvatimo sponzora dohvatimo ako ne mozemo npr kupiti majicu za 10 Km sa Titovim potpisom, bitno je da ucestvujemo i finito.
za one koji kupuju novi bajk i traze razlicite alternative: imate ciklobike koji spominju na forumu, ali imate takodjer na pocetku vilsonovog setalista na desnoj strani ako se krecete od vrbanje mosta prema ilidzi ili u zgradi gdje se snima viza za buducnost (bijela fasadna cigla), na desnoj strani ako idete od mome i uzeira prema zeljeznickojs tanici. ne mozete promasiti. obidjite sve, razgledajte, usporedite cijene, asortiman i izaberite i uzivajte u voznji. vidimo se po zavrsetku prvenstva
pa nesto i nisam za te "na vrat na nos" i ho-ruk opcije :D daj kad vec radimo nesto...da to bude kvalitetno :D
pudlica
Posts: 764
Joined: 04/06/2006 22:03
Location: sarajevo

#58 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by pudlica »

fishtrija ma samo lagano ba,nastavimo raditi sa ovim i to je to,kome se ne svidja nek ne vozi i neka ga pljuju svi po ulici i nek mora u 10m 150 puta zakociti,kome se svidja doci ce da vozi,pomoci ce ako moze i svi happy,fakat nije trebalo ovo dizanje tenzija,dobra je ideja da se prosljedi u medije i znam to iz licnog iskustva zasto treba sve medije obavjestiti.posto je dernek sada kao neka vrsta medija :mrgreen: ako se slazete oko 1.7 da se napravi neki blog tamo pa ko ne zna za ovo a intresuje ga tamo ce sigurno vidjeti :-D
User avatar
ibrahim_tanovic
Posts: 262
Joined: 18/03/2008 11:50
Location: Sarajevo

#59 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by ibrahim_tanovic »

fishtrija wrote:Radio sam iste poslove profesionalno i znam kako se stvari kreću i kako se komunicira sa ljudima, i iz tog razloga sam i pokrenuo ovu temu, u ime svih nas.
OK. Sve si mi objasnio kako treba. Sada se ja malo osjećam kriv... Nisam želio da te omalovažavam. Možda sam izabrao malo grublje riječi, ali u suštini sam želio reći samo jedno: više transparencije. Sada sam to i postigao. Još jednom, hvala na objašnjenju i ako ti bilo šta mogu pomoći, slobodno pitaj. I ne daj se, ni ti ni ja ni bavka ni vesna ni svi oni koji nas podržavaju, trka je tek počela, a mi već gubimo kondiciju. Zato hajmo sad lagano u vožnju, do cilja.
User avatar
ibrahim_tanovic
Posts: 262
Joined: 18/03/2008 11:50
Location: Sarajevo

#60 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by ibrahim_tanovic »

pudlica wrote:dobra je ideja da se prosljedi u medije i znam to iz licnog iskustva zasto treba sve medije obavjestiti.posto je dernek sada kao neka vrsta medija :mrgreen: ako se slazete oko 1.7 da se napravi neki blog tamo pa ko ne zna za ovo a intresuje ga tamo ce sigurno vidjeti :-D
Slažem se.

A Fishtrija, odmori i naspavaj se. Zaslužio si. Biće ovo nešto, siguran sam...
User avatar
ibrahim_tanovic
Posts: 262
Joined: 18/03/2008 11:50
Location: Sarajevo

#61 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by ibrahim_tanovic »

A sada, za sve koji su zaboravili, ide jači koncentrat čiste pozitivne energije:
lalemali wrote:
fantom slobode wrote:Bicklo ti je sirotinjska zabava, nije takvo vrijeme doslo.
Kazes sirotinjska zabava?! To je tipično razmišljanje prosječnog nekulturnog balkanoida koji nije imao prilike otići dalje od Kaknja. Bicikl se, čovječe, vozi u najbogatijim zemljama Evrope... Švedska, Danska, Norveška, Holandija, Belgija, Njemačka... da ne nabrajam. U Holandiji skoro svaka kuća ima jedan ili više bicikala i ljudi ih voze kako ljeti, tako i zimi. I najmanje radi zabave. Koriste bicikl kao prijevozno sredstvo za sve potrebe.
A ne da nemaju auta. Imaju ih SVI i to neusporedivo kvalitetnije nego što većina nas može sebi priuštiti za cijeli život (i ne one izdrkane golfove kečeve, da se osvrnem na drugog levata ovdje). Samo ih racionalno koriste . Izmedju ostalog i zbog toga jesu bogati. Cijelo društvo. Za tebe je to sirotinjska zabava jer si sam sirotinja. Kao uostalom i većina Bosanaca. I duhovna i materijalna sirotinja (živiš u najsiromašnijoj zemlji u Evropi i treb'o bi se poklopit ušima).
A 95% naših ljudi razmišlja kao ti. I to jest odraz sveopće nekulture i siromaštva. Gušimo se u saobraćajnim gužvama i zagadjenju od prekomjernog broja (nekvalitetnih) automobila, a svaki miš mašta o tome da si kupi ma kakvu krntiju da ne bi drugima izgledao kao ta tvoja sirotinja i da ne bi mor'o ni kitom maknut bez auta. I to u Sarajevu koje je toliko malo da ti auto nije ni potrebno. Prepišaj hoda gdje god da kreneš. I nemoj mi samo reći da gorespomenuti narodi voze bicikla jer imaju biciklističke staze, a mi nemamo. Sarajevo je idealno za vozanje bicikla i staze nam uglavnom uopće nisu potrebne. Možda tu i tamo. Od Marijindvora do V. Bosne možeš voziti bez ikakvih problema. Naravno, uz dozu opreza na raskrižjima i zbog pješaka. Bicikl znači slobodu! Bicikl simbolizira stanje duha! Automobili su već prošlost. Bar ovi na SUS pogon. Bicikl je sadašnjost i budućnost. BICIKLISTI, ULICE SU NAŠE!!!
User avatar
bavka
Posts: 858
Joined: 31/03/2008 12:44
Location: somewhere...I belong!

#62 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by bavka »

ibrahim_tanovic wrote:
fishtrija wrote:Radio sam iste poslove profesionalno i znam kako se stvari kreću i kako se komunicira sa ljudima, i iz tog razloga sam i pokrenuo ovu temu, u ime svih nas.
OK. Sve si mi objasnio kako treba. Sada se ja malo osjećam kriv... Nisam želio da te omalovažavam. Možda sam izabrao malo grublje riječi, ali u suštini sam želio reći samo jedno: više transparencije. Sada sam to i postigao. Još jednom, hvala na objašnjenju i ako ti bilo šta mogu pomoći, slobodno pitaj. I ne daj se, ni ti ni ja ni bavka ni vesna ni svi oni koji nas podržavaju, trka je tek počela, a mi već gubimo kondiciju. Zato hajmo sad lagano u vožnju, do cilja.
jos ja lijepo rekoh...NE DIZI TENZIJE,moj Ibrahime :(
Kjajević Majko
Posts: 1113
Joined: 26/02/2008 11:30
Location: bespuća forumske besmislenosti

#63 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by Kjajević Majko »

Uvijek se nađe neko pametovati o nekoj drugoj stvari. :skoljka:
Mogao bi moderator malo bolje pratiti bar ovu temu. :roll:

fishtrija ne daj da te neki pametnjaković izbaci iz takta, već sam slao 2 maila (valjda radi ova druga adresa :D ), ne bi bilo loše dati obavijest na radiju i u novinama. I ova ideja o policajcima na bajkovima je odlična. :thumbup:
Bilo bi dobro da nam pratnja bude na bajkovima. :)

Samo polako ima vremena, bitno je srediti sve kod policije da nas puste kroz grad onako đuture. :D Nadam se da će se skupiti raje. :thumbup:
pudlica
Posts: 764
Joined: 04/06/2006 22:03
Location: sarajevo

#64 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by pudlica »

Kjajević Majko wrote:Uvijek se nađe neko pametovati o nekoj drugoj stvari. :skoljka:
Mogao bi moderator malo bolje pratiti bar ovu temu. :roll:

fishtrija ne daj da te neki pametnjaković izbaci iz takta, već sam slao 2 maila (valjda radi ova druga adresa :D ), ne bi bilo loše dati obavijest na radiju i u novinama. I ova ideja o policajcima na bajkovima je odlična. :thumbup:
Bilo bi dobro da nam pratnja bude na bajkovima. :)

Samo polako ima vremena, bitno je srediti sve kod policije da nas puste kroz grad onako đuture. :D Nadam se da će se skupiti raje. :thumbup:


ovo mi se pravo svidja i ovome sam danas razmisljao,samo je pitanje koliko ce ih vozaci sljiviti na ulici,da se ipak ubaci tu dva patrolna auta na pocetak i kraj pa onda bajkeri sa policijom(bajkeri) naprijed i nazad ili da se pomjesaju sa nama al da ih raja vidi :-D
User avatar
bavka
Posts: 858
Joined: 31/03/2008 12:44
Location: somewhere...I belong!

#65 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by bavka »

pudlica wrote:
Kjajević Majko wrote:Uvijek se nađe neko pametovati o nekoj drugoj stvari. :skoljka:
Mogao bi moderator malo bolje pratiti bar ovu temu. :roll:

fishtrija ne daj da te neki pametnjaković izbaci iz takta, već sam slao 2 maila (valjda radi ova druga adresa :D ), ne bi bilo loše dati obavijest na radiju i u novinama. I ova ideja o policajcima na bajkovima je odlična. :thumbup:
Bilo bi dobro da nam pratnja bude na bajkovima. :)

Samo polako ima vremena, bitno je srediti sve kod policije da nas puste kroz grad onako đuture. :D Nadam se da će se skupiti raje. :thumbup:


ovo mi se pravo svidja i ovome sam danas razmisljao,samo je pitanje koliko ce ih vozaci sljiviti na ulici,da se ipak ubaci tu dva patrolna auta na pocetak i kraj pa onda bajkeri sa policijom(bajkeri) naprijed i nazad ili da se pomjesaju sa nama al da ih raja vidi :-D
"sljivit" ce nas,bas ce nas "sljivit"...jer ce nas biti mnoooogo :D
User avatar
zlatiborka
Posts: 1820
Joined: 12/12/2006 09:51
Location: Sarajevo

#66 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by zlatiborka »

Predlazem da se u proglasima i obavjestima pozovu i bajkeri iz ostalih gradova BiH. Sarajevo je glavni grad i lijepo bi bilo da nas bude sto vise, vjerujem da ce se mnogi odazvati.

Isto kao na GIRO di Italia ili TOUR de France ili VUELTA de Espana....

Neka nas Djir oko Sararajeva bude na neki nacin slika ovaih velikih takmicenja......samo sto se mi ne bi trkali vec bacili jedan djir oko grada.....
User avatar
bavka
Posts: 858
Joined: 31/03/2008 12:44
Location: somewhere...I belong!

#67 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by bavka »

zlatiborka wrote:Predlazem da se u proglasima i obavjestima pozovu i bajkeri iz ostalih gradova BiH. Sarajevo je glavni grad i lijepo bi bilo da nas bude sto vise, vjerujem da ce se mnogi odazvati.

Isto kao na GIRO di Italia ili TOUR de France ili VUELTA de Espana....

Neka nas Djir oko Sararajeva bude na neki nacin slika ovaih velikih takmicenja......samo sto se mi ne bi trkali vec bacili jedan djir oko grada.....
u kontaktu sam sa momcima iz Visokog...BBK Kulin ban...dolaze 100% :D
kEN0
Posts: 881
Joined: 01/07/2006 15:27
Location: Sarajevo

#68 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by kEN0 »

bravo za trud!

zelim srecu u nastavku realizacije!
delightful
Posts: 1409
Joined: 07/07/2006 16:58

#69 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by delightful »

molim vas da posaljete pp ako ima nesto s cim niste zadovoljni. nemoguce je sve procitati toliko brzo da bi se na vrijeme reagovalo.
User avatar
fishtrija
Posts: 796
Joined: 13/03/2006 19:16
Location: tamo odakle nisam mak'o...

#70 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by fishtrija »

OBAVIJEST:

*** Zbog neozbiljnosti dijela članova foruma, koji su bili uključeni u raspravu na temi "Giro di Sarajevo - inicijativa", i zbog nemogućnosti suradnje sa istima, skupina entuzijasta-biciklista i pokretača inicijative u originalnom obliku, odlučuje inicijativu nastaviti u drugom obliku ali drugim kanalima, sredstvima i na drugom mjestu. Zahvalni smo svima na iskazanoj podršci do sada, i pozivamo vas da nam se pridružite na startu utrke, 12. jula u 12:00 sati, ispred hotela Terme na Ilidži. Ne posustajte u svojim ciljevima, Sarajevu kao mjestu gdje će se biciklisti osjećati ugodno u svakom trenutku. Giro di Sarajevo se neće ugasiti, nego kreće dalje i bolje - sa istim terminom održavanja, istom rutom i još većim entuzijazmom!

>> Ostanite sa nama na blogu: http://girodisarajevo.blogger.ba
>> Kontaktirajte nas na: [email protected]
>> Slušajte radio, čitajte novine, pratite internet medije i gledajte plakate oko sebe - uskoro kreće oglašavanje.


Srdačan pozdrav,

Giro di Sarajevo
organizacioni odbor


Image
User avatar
bavka
Posts: 858
Joined: 31/03/2008 12:44
Location: somewhere...I belong!

#71 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by bavka »

IDEMO DALJE :D
User avatar
Robyn
Posts: 207
Joined: 26/06/2006 15:06

#72 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by Robyn »

Fishtri,

ne moze ovako, ne slazem se..

Daj ba neki drugi datum, ja sam tad na odmoru, na moru, a tako zelimo ja supruga da ucestvujemo. Inace ideja i bloger, cool, pravo dobro, valjda cemo se dobro provozat i popit kafu.

Svidja mi se ovakav i brz nacin razmisljanja, ideja, akcije, (u .ebo te mi smo vec na zapadu)

Pozdrav
User avatar
ibrahim_tanovic
Posts: 262
Joined: 18/03/2008 11:50
Location: Sarajevo

#73 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by ibrahim_tanovic »

fishtrija wrote:Slušajte radio, čitajte novine, pratite internet medije i gledajte plakate oko sebe - uskoro kreće oglašavanje.
E sad mi je srce na mjestu. :-D

Ma nek si se ti nama vratio. Ovo mora da zaživi. Svako dobro!
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#74 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by valterbranisarajevo »

Super inicijativa !

Moj prijedlog je da se trka održi 22. septembra - to je termin evropskog dana bez automobila. Tada će, nadam se, saobraćaj ionako biti zatvoren što će smanjiti mogućnost da neko ne izda odobrenje za utrku.

Puno je ugodnije voziti u septembu nego u julu.

Biće više vremena za pripreme..

Moguće je da će vlasti predviditi neku lovu za obilježavanje ovog dana pa bi tako i giro mogao riješiti pitanje financiranja.

Nadam se da nisam pogriješio datum evropskog dana bez automobila.. :(

Želim vam puno sreće i uspjeha u organizaciji..
pudlica
Posts: 764
Joined: 04/06/2006 22:03
Location: sarajevo

#75 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by pudlica »

al kad je dan bez automobila tada je trka i vozi se u jednom pravcu i to je to,al ovako kad se pravi laganini krug bolje cemo i vise cemo paznje skrenuti
Locked