Program sufinansiranja zapošljavanja

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Paul Gascoigne
Posts: 202
Joined: 13/05/2016 04:35
Location: Prokurative
Contact:

#1 Program sufinansiranja zapošljavanja

Post by Paul Gascoigne »

Ljudi, zna li neko pojasniti onaj užasno konfuzni dokument na stranici fzzz.ba? Čitao sam 10 puta i opet nije jasno.
Objavi se poziv na učešće u programu (traje do sutra, 16h) na koji mogu aplicirati samo poslodavci.
Ovodnevni poziv odvojen je od onog koji tek treba doći, a zove se Tražim poslodavca. Tu apliciraju obje strane i sve je jasno.
Kako će potencijalno nezaposleno lice ZNATI da je neki poslodavac osigurao sredstva za zaposlenje. Ovim povodom ne izlaze konkursi.
Last edited by Paul Gascoigne on 20/03/2024 16:16, edited 1 time in total.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24895
Joined: 08/09/2005 20:08

#2 Re: Program sufinansiranja zapošljavanja

Post by Haris.ba »

Paul Gascoigne wrote: 20/03/2024 00:21 Ljudi, zna li neko pojasniti onaj užasno konfuzni dokument na stranici fzzz.ba? Čitao sam 10 puta i opet nije jasno.
Objavi se poziv na učešće u programu (traje do sutra, 16h) na koji mogu aplicirati samo poslodavci.
Pa kad će aplicirati nezaposleni? Kako nezaposleni, registrovan na sajt, može pristupiti tom procesu?
Cekas konkurs poslodavca. Ako je vezan za program sufinansiranja naglasice u uslovima radnig mjesta, npr, trazi se bez radnog iskustva, ako je program za nesta drugo i to se naglasi u oglasu pod uslovima.

Citas konkurse poslodavaca i dalje....
semsasuljakovic
Posts: 2004
Joined: 02/08/2015 21:30

#3 Re: Program sufinansiranja zapošljavanja

Post by semsasuljakovic »

U suštini najbolje ti je naći poslodavca koji bi te zaposlio po tom programu. Federacija sufinansira zapošljavanje samo godinu dana, ali evo ja sam se tako zaposlio i uskoro ulazim u 8. godinu staža kod tog poslodavca, jer me odlučio zadržati i nakon tih godinu dana.
Paul Gascoigne
Posts: 202
Joined: 13/05/2016 04:35
Location: Prokurative
Contact:

#4 Re: Program sufinansiranja zapošljavanja

Post by Paul Gascoigne »

Haris.ba wrote: 20/03/2024 08:14
Paul Gascoigne wrote: 20/03/2024 00:21 Ljudi, zna li neko pojasniti onaj užasno konfuzni dokument na stranici fzzz.ba? Čitao sam 10 puta i opet nije jasno.
Objavi se poziv na učešće u programu (traje do sutra, 16h) na koji mogu aplicirati samo poslodavci.
Pa kad će aplicirati nezaposleni? Kako nezaposleni, registrovan na sajt, može pristupiti tom procesu?
Cekas konkurs poslodavca. Ako je vezan za program sufinansiranja naglasice u uslovima radnig mjesta, npr, trazi se bez radnog iskustva, ako je program za nesta drugo i to se naglasi u oglasu pod uslovima.

Citas konkurse poslodavaca i dalje....
Pročitao sam pravilnik 10 puta i dalje degenerici nisu objasnili KAKO nezaposleni i poslodavac (koji je ispunio formu na sajtu) dolaze u kontakt i realiziraju "posao".
semsasuljakovic
Posts: 2004
Joined: 02/08/2015 21:30

#5 Re: Program sufinansiranja zapošljavanja

Post by semsasuljakovic »

Paul Gascoigne wrote: 20/03/2024 09:19
Haris.ba wrote: 20/03/2024 08:14
Paul Gascoigne wrote: 20/03/2024 00:21 Ljudi, zna li neko pojasniti onaj užasno konfuzni dokument na stranici fzzz.ba? Čitao sam 10 puta i opet nije jasno.
Objavi se poziv na učešće u programu (traje do sutra, 16h) na koji mogu aplicirati samo poslodavci.
Pa kad će aplicirati nezaposleni? Kako nezaposleni, registrovan na sajt, može pristupiti tom procesu?
Cekas konkurs poslodavca. Ako je vezan za program sufinansiranja naglasice u uslovima radnig mjesta, npr, trazi se bez radnog iskustva, ako je program za nesta drugo i to se naglasi u oglasu pod uslovima.

Citas konkurse poslodavaca i dalje....
Pročitao sam pravilnik 10 puta i dalje degenerici nisu objasnili KAKO nezaposleni i poslodavac (koji je ispunio formu na sajtu) dolaze u kontakt i realiziraju "posao".
Nezaposleni ništa ne ispunjavaju, poslodavac se prijavi i onda lupam zaposli 5 osoba, pošalje njihove podatke Zavodu i onda Zavod njima refundira određene troškove plate.
Paul Gascoigne
Posts: 202
Joined: 13/05/2016 04:35
Location: Prokurative
Contact:

#6 Re: Program sufinansiranja zapošljavanja

Post by Paul Gascoigne »

semsasuljakovic wrote: 20/03/2024 09:21
Paul Gascoigne wrote: 20/03/2024 09:19
Haris.ba wrote: 20/03/2024 08:14

Cekas konkurs poslodavca. Ako je vezan za program sufinansiranja naglasice u uslovima radnig mjesta, npr, trazi se bez radnog iskustva, ako je program za nesta drugo i to se naglasi u oglasu pod uslovima.

Citas konkurse poslodavaca i dalje....
Pročitao sam pravilnik 10 puta i dalje degenerici nisu objasnili KAKO nezaposleni i poslodavac (koji je ispunio formu na sajtu) dolaze u kontakt i realiziraju "posao".
Nezaposleni ništa ne ispunjavaju, poslodavac se prijavi i onda lupam zaposli 5 osoba, pošalje njihove podatke Zavodu i onda Zavod njima refundira određene troškove plate.
KAKO poslodavac ZNA koga ce zaposliti ako nezaposleni nigdje nije aplicirao? Kako se ostvari ta spona. Firma se prijavila, ja (nezaposleni) i ne znam za to, sjedim kući. Šta dalje?
User avatar
Haris.ba
Posts: 24895
Joined: 08/09/2005 20:08

#7 Re: Program sufinansiranja zapošljavanja

Post by Haris.ba »

Paul Gascoigne wrote: 20/03/2024 11:07 KAKO poslodavac ZNA koga ce zaposliti ako nezaposleni nigdje nije aplicirao? Kako se ostvari ta spona. Firma se prijavila, ja (nezaposleni) i ne znam za to, sjedim kući. Šta dalje?
Pa napisano je vec. Gledas konkurse poslodavca, ili nadjes poslodavca koji planira zaposliti preko programa.
Paul Gascoigne
Posts: 202
Joined: 13/05/2016 04:35
Location: Prokurative
Contact:

#8 Re: Program sufinansiranja zapošljavanja

Post by Paul Gascoigne »

Haris.ba wrote: 20/03/2024 11:11
Paul Gascoigne wrote: 20/03/2024 11:07 KAKO poslodavac ZNA koga ce zaposliti ako nezaposleni nigdje nije aplicirao? Kako se ostvari ta spona. Firma se prijavila, ja (nezaposleni) i ne znam za to, sjedim kući. Šta dalje?
Pa napisano je vec. Gledas konkurse poslodavca, ili nadjes poslodavca koji planira zaposliti preko programa.
To važi za mjeru Tražim poslodavca, slučaj u kojem obje strane apliciraju. Uzmeš svoj vaučer i tražiš ko će ti ga "prihvatiti", tj. iskoristiti.
Ovo što ja pitam je nešto drugo.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24895
Joined: 08/09/2005 20:08

#9 Re: Program sufinansiranja zapošljavanja

Post by Haris.ba »

Paul Gascoigne wrote: 20/03/2024 11:38
Haris.ba wrote: 20/03/2024 11:11
Paul Gascoigne wrote: 20/03/2024 11:07 KAKO poslodavac ZNA koga ce zaposliti ako nezaposleni nigdje nije aplicirao? Kako se ostvari ta spona. Firma se prijavila, ja (nezaposleni) i ne znam za to, sjedim kući. Šta dalje?
Pa napisano je vec. Gledas konkurse poslodavca, ili nadjes poslodavca koji planira zaposliti preko programa.
To važi za mjeru Tražim poslodavca, slučaj u kojem obje strane apliciraju. Uzmeš svoj vaučer i tražiš ko će ti ga "prihvatiti", tj. iskoristiti.
Ovo što ja pitam je nešto drugo.
Objasnjeno ti je. To sto neces da prihvatis....
semsasuljakovic
Posts: 2004
Joined: 02/08/2015 21:30

#10 Re: Program sufinansiranja zapošljavanja

Post by semsasuljakovic »

Paul Gascoigne wrote: 20/03/2024 11:38
Haris.ba wrote: 20/03/2024 11:11
Paul Gascoigne wrote: 20/03/2024 11:07 KAKO poslodavac ZNA koga ce zaposliti ako nezaposleni nigdje nije aplicirao? Kako se ostvari ta spona. Firma se prijavila, ja (nezaposleni) i ne znam za to, sjedim kući. Šta dalje?
Pa napisano je vec. Gledas konkurse poslodavca, ili nadjes poslodavca koji planira zaposliti preko programa.
To važi za mjeru Tražim poslodavca, slučaj u kojem obje strane apliciraju. Uzmeš svoj vaučer i tražiš ko će ti ga "prihvatiti", tj. iskoristiti.
Ovo što ja pitam je nešto drugo.
E jesi tvrdoglav.
Pratiš oglase kao što inače pratiš, za tebe nema nikakve razlike. Poslodavac uopšte nije dužan reći ti da će te zaposliti po tom programu - dužan ti je samo dati ti ugovor na godinu dana.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40844
Joined: 29/06/2011 23:39

#11 Re: Program sufinansiranja zapošljavanja

Post by dječak sa šibicama »

Apliciranja za učešće po Programu će biti omogućene 18., 19. i 20.03.2024. godine u periodu od 8:00 do 16:00 sati.

Javni poziv za učešće u mjeri Tražim poslodavca 2024 bit će objavljen naknadno, o čemu će korisnici biti blagovremeno obavješteni.


sve ti pise
Paul Gascoigne
Posts: 202
Joined: 13/05/2016 04:35
Location: Prokurative
Contact:

#12 Re: Program sufinansiranja zapošljavanja

Post by Paul Gascoigne »

dječak sa šibicama wrote: 20/03/2024 12:09 Apliciranja za učešće po Programu će biti omogućene 18., 19. i 20.03.2024. godine u periodu od 8:00 do 16:00 sati.

Javni poziv za učešće u mjeri Tražim poslodavca 2024 bit će objavljen naknadno, o čemu će korisnici biti blagovremeno obavješteni.


sve ti pise
Hvala, ali krivo piše. Mjera Tražim poslodavca je nova mjera, koja stupa na snagu tek za nekih mjesec,dva, i podrazumijeva prijavu obiju strana. Kada ta mjera bude aktuelna, sve je jasno: nezaposleni aplicira, dobije vaučer, traži poslodavca, taj onda takodjer aplicira i sklopi se deal.

Mjera koja traje danas, još do 16h, podrazumijeva SAMO prijavu od strane poslodavca. NN firma/instituacija se prijave, za to vrijeme xxxx broj nezaspolenih NN osoba sjedi kući NE ZNA da je neka firma aplicirala. Konkurs? Kakav konkurs? Nema konkursa za to. Nema načina da nezaposleni sazna da se negdje otvorila mogućnost za njega. JEDINO ukoliko su privatno lice i firma u nekoj vrsti kontakta i dogovora, pa Firma može direktno javiti toj i toj osobi.
Last edited by Paul Gascoigne on 20/03/2024 14:12, edited 1 time in total.
Paul Gascoigne
Posts: 202
Joined: 13/05/2016 04:35
Location: Prokurative
Contact:

#13 Re: Program sufinansiranja zapošljavanja

Post by Paul Gascoigne »

Tako vjerovatno da se to rješava internim putem.
Paul Gascoigne
Posts: 202
Joined: 13/05/2016 04:35
Location: Prokurative
Contact:

#14 Re: Program sufinansiranja zapošljavanja

Post by Paul Gascoigne »

semsasuljakovic wrote: 20/03/2024 12:03
Paul Gascoigne wrote: 20/03/2024 11:38
Haris.ba wrote: 20/03/2024 11:11

Pa napisano je vec. Gledas konkurse poslodavca, ili nadjes poslodavca koji planira zaposliti preko programa.
To važi za mjeru Tražim poslodavca, slučaj u kojem obje strane apliciraju. Uzmeš svoj vaučer i tražiš ko će ti ga "prihvatiti", tj. iskoristiti.
Ovo što ja pitam je nešto drugo.
E jesi tvrdoglav.
Pratiš oglase kao što inače pratiš, za tebe nema nikakve razlike. Poslodavac uopšte nije dužan reći ti da će te zaposliti po tom programu - dužan ti je samo dati ti ugovor na godinu dana.
Jeste dužan, jer je mjera takva da važi samo za nezaposlene do 35 godina. On mora navesti tu stavku, samim tim da je i po tom programu.
aka Enki
Posts: 88
Joined: 29/04/2021 13:30

#15 Re: Program sufinansiranja zapošljavanja

Post by aka Enki »

U tekstu nema nista nejasno. Tanak si druze :-)
Uz to imas los stav.
semsasuljakovic
Posts: 2004
Joined: 02/08/2015 21:30

#16 Re: Program sufinansiranja zapošljavanja

Post by semsasuljakovic »

Daj nam ime i prezime da upozorimo poslodavce na tebe. :mrgreen: :mrgreen:
Paul Gascoigne
Posts: 202
Joined: 13/05/2016 04:35
Location: Prokurative
Contact:

#17 Re: Program sufinansiranja zapošljavanja

Post by Paul Gascoigne »

aka Enki wrote: 20/03/2024 15:13 U tekstu nema nista nejasno. Tanak si druze :-)
Uz to imas los stav.
Evo ljubazno molim da mi se, ovako tankom, kao malom djetetu pojasni: kako će prijavljeni poslodavac DOĆI DO/JAVITI eventualnom nezaposlenom licu da se otvorila mogućnost zaposlenja? Hvala.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3651
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#18 Re: Program sufinansiranja zapošljavanja

Post by anex »

Zvat će te...sa biroa
Paul Gascoigne
Posts: 202
Joined: 13/05/2016 04:35
Location: Prokurative
Contact:

#19 Re: Program sufinansiranja zapošljavanja

Post by Paul Gascoigne »

anex wrote: 20/03/2024 16:26 Zvat će te...sa biroa
Jasan mi je korak do biroa, i sa biroom, ali kako Biro zna koga će zvati? Koliko ljudi/nas? Po kojem kriteriju će Biro to odrediti, kada u prijavi poslodavca nije specificirano obrazovanje/radno mjesto? Evo prijavi se recimo neka banka, odabere mjeru "do 35g sa barem godinom iskustva". Na Birou hiljadu ekonomista koji odgovaraju tim kriterijima, koga će kontaktirati? Jedino smisla ima "tipa", odnosno prethodna komunikacija između nezaposlenog i poslodavca, po kojoj nezaposleni veli "de prijavite se, da vam onda ja dodjem".
semsasuljakovic
Posts: 2004
Joined: 02/08/2015 21:30

#20 Re: Program sufinansiranja zapošljavanja

Post by semsasuljakovic »

Paul Gascoigne wrote: 20/03/2024 16:33
anex wrote: 20/03/2024 16:26 Zvat će te...sa biroa
Jasan mi je korak do biroa, i sa biroom, ali kako Biro zna koga će zvati? Koliko ljudi/nas? Po kojem kriteriju će Biro to odrediti, kada u prijavi poslodavca nije specificirano obrazovanje/radno mjesto? Evo prijavi se recimo neka banka, odabere mjeru "do 35g sa barem godinom iskustva". Na Birou hiljadu ekonomista koji odgovaraju tim kriterijima, koga će kontaktirati? Jedino smisla ima "tipa", odnosno prethodna komunikacija između nezaposlenog i poslodavca, po kojoj nezaposleni veli "de prijavite se, da vam onda ja dodjem".
Biro? Kakav crni biro?
Poslodavac ima bazu prijava za posao od ljudi koji su godinama slali molbe. I onda zove te ljude i pita žele li raditi.
Paul Gascoigne
Posts: 202
Joined: 13/05/2016 04:35
Location: Prokurative
Contact:

#21 Re: Program sufinansiranja zapošljavanja

Post by Paul Gascoigne »

semsasuljakovic wrote: 20/03/2024 16:58
Paul Gascoigne wrote: 20/03/2024 16:33
anex wrote: 20/03/2024 16:26 Zvat će te...sa biroa
Jasan mi je korak do biroa, i sa biroom, ali kako Biro zna koga će zvati? Koliko ljudi/nas? Po kojem kriteriju će Biro to odrediti, kada u prijavi poslodavca nije specificirano obrazovanje/radno mjesto? Evo prijavi se recimo neka banka, odabere mjeru "do 35g sa barem godinom iskustva". Na Birou hiljadu ekonomista koji odgovaraju tim kriterijima, koga će kontaktirati? Jedino smisla ima "tipa", odnosno prethodna komunikacija između nezaposlenog i poslodavca, po kojoj nezaposleni veli "de prijavite se, da vam onda ja dodjem".
Biro? Kakav crni biro?
Poslodavac ima bazu prijava za posao od ljudi koji su godinama slali molbe. I onda zove te ljude i pita žele li raditi.
Slali molbe za šta? Kakve molbe? Misliš prijave na konkurs? I onda neko kaže da je Program jasno napisan :-D Niko blage veze nema po kojem "ključu" poslodavac ili Biro odabiru ljude sa gomile nezaposlenih.
semsasuljakovic
Posts: 2004
Joined: 02/08/2015 21:30

#22 Re: Program sufinansiranja zapošljavanja

Post by semsasuljakovic »

OK momak, definitivno si troll. Nađi nekog drugog pa zajebaji.
Ti ne znaš da se firmi može poslati molba za posao u bilo koje vrijeme, neovisno od konkursa?
Paul Gascoigne
Posts: 202
Joined: 13/05/2016 04:35
Location: Prokurative
Contact:

#23 Re: Program sufinansiranja zapošljavanja

Post by Paul Gascoigne »

semsasuljakovic wrote: 20/03/2024 18:54 OK momak, definitivno si troll. Nađi nekog drugog pa zajebaji.
Ti ne znaš da se firmi može poslati molba za posao u bilo koje vrijeme, neovisno od konkursa?
Nisam troll čovječe. Nisam poremećen da nemam pametnija posla nego da provociram po forumu iz obijesti. Ne probudio se sutra ako sam ikad čuo za to. U svojim komentarima ja sam mahom podrazumijevao javni sektor, i za to sam jedino čuo da važi štela, sve ostalo su endemični primjeri. Nikad čuo da ja mogu poslati molbu za posao npr. Narodnom Pozorištu, Telekomu, Bingu, Opštini, Motorexu, i da ce oni to uzeti i reci: hej vidi, covjek se javlja, idemo ga zaposliti.
El_comadante
Posts: 7950
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#24 Re: Program sufinansiranja zapošljavanja

Post by El_comadante »

Paul Gascoigne wrote: 20/03/2024 16:33
anex wrote: 20/03/2024 16:26 Zvat će te...sa biroa
Jasan mi je korak do biroa, i sa biroom, ali kako Biro zna koga će zvati? Koliko ljudi/nas? Po kojem kriteriju će Biro to odrediti, kada u prijavi poslodavca nije specificirano obrazovanje/radno mjesto? Evo prijavi se recimo neka banka, odabere mjeru "do 35g sa barem godinom iskustva". Na Birou hiljadu ekonomista koji odgovaraju tim kriterijima, koga će kontaktirati? Jedino smisla ima "tipa", odnosno prethodna komunikacija između nezaposlenog i poslodavca, po kojoj nezaposleni veli "de prijavite se, da vam onda ja dodjem".
Mene sa biroa nikad nisu zvali za posao. Ali, biro ima bazu podataka prema kojima ko ispunjava uvjete i te će ljude, valjda, slati poslodavcima na razgovor i to je to. Po kojim kriterijima neznam. Možda će gledati ko je duže na biro, možda ove mlađe a znaš gdje živiš.
El_comadante
Posts: 7950
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#25 Re: Program sufinansiranja zapošljavanja

Post by El_comadante »

Paul Gascoigne wrote: 20/03/2024 19:46
semsasuljakovic wrote: 20/03/2024 18:54 OK momak, definitivno si troll. Nađi nekog drugog pa zajebaji.
Ti ne znaš da se firmi može poslati molba za posao u bilo koje vrijeme, neovisno od konkursa?
Nisam troll čovječe. Nisam poremećen da nemam pametnija posla nego da provociram po forumu iz obijesti. Ne probudio se sutra ako sam ikad čuo za to. U svojim komentarima ja sam mahom podrazumijevao javni sektor, i za to sam jedino čuo da važi štela, sve ostalo su endemični primjeri. Nikad čuo da ja mogu poslati molbu za posao npr. Narodnom Pozorištu, Telekomu, Bingu, Opštini, Motorexu, i da ce oni to uzeti i reci: hej vidi, covjek se javlja, idemo ga zaposliti.
Naravno da možeš poslati prijavu za posao mimo konkursa, za privatne znam 100% za državne neznam. Nisu me nikada zvali ali mog prijatelja jeste zvao Obi na razgovor a predao sa mnom mimo kako konkursa.
Post Reply