Prognoze

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
User avatar
Leverage
Posts: 9497
Joined: 27/05/2018 16:32

#51 Re: Prognoze

Post by Leverage »

fosna2014 wrote: Onaj kandidat koji osvoji preko 200.000 glasova ce postati clan predsjednistva iz reda bosnjackog naroda.

Becirovic moze iz Krajine racunati vec na minimum 30.000 glasova.
Smatram da jedino Bećirović može preko 200 hiljada. Ne vidim da druga dvojica to mogu.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#52 Re: Prognoze

Post by It_is_a_Leclerc »

fosna2014 wrote:Predsjednistvo

Becirovic - Dodik - Komsic

USK

ASDA-Pomak 10
SDA 8
SDP 6
Lab 2
DNZ 1
SBB 1
NS 1
DF 1
Ja ću reći za USK ovako:

Pomak - 10
SDA - 7
SDP - 5
Laburisti - 2
DF - 2
SBB - 2
NB - 2

Vlada USK -- Pomak - SDP - NB se već odavno krčka s Nerminom Ogreševićem kao premijerom USK.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#53 Re: Prognoze

Post by sadie_forever »

Sefik dobija izbore,cuj ovog ne zeli bit realan
User avatar
Leverage
Posts: 9497
Joined: 27/05/2018 16:32

#54 Re: Prognoze

Post by Leverage »

sadie_forever wrote:Sefik dobija izbore,cuj ovog ne zeli bit realan
Zato je tvoja procjena izuzetno realna :lol:
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40776
Joined: 21/05/2012 22:46

#55 Re: Prognoze

Post by AmiĐa_Idriz »

Neću se iznenaditi. Nažalost, previše je zapečenih sivih masa koje svoj glas daju za svaju i sendvič. Takvi i ne zaslužuju bolje, od ponedjeljka smanjiti penzije, invalidnine, povećati akcize. Sve, ako Bog da, ako zeleni kancer opet pobjedi.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#56 Re: Prognoze

Post by sadie_forever »

Leverage wrote:
sadie_forever wrote:Sefik dobija izbore,cuj ovog ne zeli bit realan
Zato je tvoja procjena izuzetno realna :lol:
realno sam komentarisala prije,znac rekla sam bit ce bara bara izmedju sefika i denisa,s tim sto mislim da ce ipak prevagnut sefik
User avatar
Leverage
Posts: 9497
Joined: 27/05/2018 16:32

#57 Re: Prognoze

Post by Leverage »

Razlika između tvoje i moje subjektivne procjene je u tome što ti nisi svjesna svoje subjektivnosti, a ja jesam.
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#58 Re: Prognoze

Post by Kaligrafija »

Komsic, Becirovic, Ivanic

Pobjednik izbora u Federaciji BiH, SDP, sljedeca SDA, HDZ, onda SBB, Nezavisna lista, NS, PDA, DF, BPS...
Koalicija na Federalnom nivou, SDP, Nezavisna lista, DF, NS, BPS, PDA, nazalost i HDZ...SDA ce biti najveci gubitnik ovih izbora, zivi bili pa vidjeli, dzaba vozaju svoje ovce u autobusima iz sela u selo, iz grada u grad...!

Pobjednik izbora u RS, SzP, ali da li ce moci sastaviti koaliciju sa nekom strankom iz Dodikove sadasnje koalicije je jako upitno...!? Da li ce biti pritisaka sa strane, na SNSDove koalicione partnere, da promijene stranu i posalju SNSD na smetljiste, to cemo tek da vidimo poslije izbora, ko ce imati svoje i koliko papaka...?!!
User avatar
mixone1995
Posts: 3527
Joined: 16/07/2012 19:25

#59 Re: Prognoze

Post by mixone1995 »

Kaligrafija wrote:Komsic, Becirovic, Ivanic

Pobjednik izbora u Federaciji BiH, SDP, sljedeca SDA, HDZ, onda SBB, Nezavisna lista, NS, PDA, DF, BPS...
Koalicija na Federalnom nivou, SDP, Nezavisna lista, DF, NS, BPS, PDA, nazalost i HDZ...SDA ce biti najveci gubitnik ovih izbora, zivi bili pa vidjeli, dzaba vozaju svoje ovce u autobusima iz sela u selo, iz grada u grad...!

Pobjednik izbora u RS, SzP, ali da li ce moci sastaviti koaliciju sa nekom strankom iz Dodikove sadasnje koalicije je jako upitno...!? Da li ce biti pritisaka sa strane, na SNSDove koalicione partnere, da promijene stranu i posalju SNSD na smetljiste, to cemo tek da vidimo poslije izbora, ko ce imati svoje i koliko papaka...?!!
Upravo si opisao najbolji moguci scenario, al' daBogda da bas ovako bude. :mrgreen:
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#60 Re: Prognoze

Post by sadie_forever »

Kaligrafija wrote:Komsic, Becirovic, Ivanic

Pobjednik izbora u Federaciji BiH, SDP, sljedeca SDA, HDZ, onda SBB, Nezavisna lista, NS, PDA, DF, BPS...
Koalicija na Federalnom nivou, SDP, Nezavisna lista, DF, NS, BPS, PDA, nazalost i HDZ...SDA ce biti najveci gubitnik ovih izbora, zivi bili pa vidjeli, dzaba vozaju svoje ovce u autobusima iz sela u selo, iz grada u grad...!

Pobjednik izbora u RS, SzP, ali da li ce moci sastaviti koaliciju sa nekom strankom iz Dodikove sadasnje koalicije je jako upitno...!? Da li ce biti pritisaka sa strane, na SNSDove koalicione partnere, da promijene stranu i posalju SNSD na smetljiste, to cemo tek da vidimo poslije izbora, ko ce imati svoje i koliko papaka...?!!
Tema je prognoza a ne moje zelje
User avatar
Leverage
Posts: 9497
Joined: 27/05/2018 16:32

#61 Re: Prognoze

Post by Leverage »

mixone1995 wrote:
Kaligrafija wrote:Komsic, Becirovic, Ivanic

Pobjednik izbora u Federaciji BiH, SDP, sljedeca SDA, HDZ, onda SBB, Nezavisna lista, NS, PDA, DF, BPS...
Koalicija na Federalnom nivou, SDP, Nezavisna lista, DF, NS, BPS, PDA, nazalost i HDZ...SDA ce biti najveci gubitnik ovih izbora, zivi bili pa vidjeli, dzaba vozaju svoje ovce u autobusima iz sela u selo, iz grada u grad...!

Pobjednik izbora u RS, SzP, ali da li ce moci sastaviti koaliciju sa nekom strankom iz Dodikove sadasnje koalicije je jako upitno...!? Da li ce biti pritisaka sa strane, na SNSDove koalicione partnere, da promijene stranu i posalju SNSD na smetljiste, to cemo tek da vidimo poslije izbora, ko ce imati svoje i koliko papaka...?!!
Upravo si opisao najbolji moguci scenario, al' daBogda da bas ovako bude. :mrgreen:
Ima PDA viška.

Ostalo je na dobrom tragu.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7829
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#62 Re: Prognoze

Post by Idemedosumom »

Komšić je 2010. pomeo sa skoro 350.000 glasova, a koliko vidim po netu, dosta je Bošnjaka odlučilo Čoviću račune pomrsiti. Mislim da će Komšić i ovoga puta pomesti, a najtjesnija trka će biti za člana iz reda Bošnjaka. Moja prognoza:

Radončić - Komšić - Ivanić
User avatar
apsidejzi
Posts: 8237
Joined: 25/05/2013 23:49

#63 Re: Prognoze

Post by apsidejzi »

.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#64 Re: Prognoze

Post by putokaz1 »

Idemedosumom wrote:Komšić je 2010. pomeo sa skoro 350.000 glasova, a koliko vidim po netu, dosta je Bošnjaka odlučilo Čoviću račune pomrsiti. Mislim da će Komšić i ovoga puta pomesti, a najtjesnija trka će biti za člana iz reda Bošnjaka. Moja prognoza:

Radončić - Komšić - Ivanić
Čuj to
Radončić će pobjeditsamo u Banovićima i Sapni
Komšić teško igdje ali će svugdje skupit dovoljno da pomogne Džaferoviću
Ivanića neće podržat ni Bošnjaci
Al nikadse nezna
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#65 Re: Prognoze

Post by sadie_forever »

Sda demokratija sdaa niko ence pobjediti naas :bih: :D
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7829
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#66 Re: Prognoze

Post by Idemedosumom »

putokaz1 wrote:
Idemedosumom wrote:Komšić je 2010. pomeo sa skoro 350.000 glasova, a koliko vidim po netu, dosta je Bošnjaka odlučilo Čoviću račune pomrsiti. Mislim da će Komšić i ovoga puta pomesti, a najtjesnija trka će biti za člana iz reda Bošnjaka. Moja prognoza:

Radončić - Komšić - Ivanić
Čuj to
Radončić će pobjeditsamo u Banovićima i Sapni
Komšić teško igdje ali će svugdje skupit dovoljno da pomogne Džaferoviću
Ivanića neće podržat ni Bošnjaci
Al nikadse nezna
Pa 2010. je Komšić sam dobio više glasova od Fahre i Baketa zajedno. A razlika između ove dvojice je bila svega 20.000 u korist Baketa. Misliš da će Šefko bolje od Baketa proći?
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#67 Re: Prognoze

Post by Smrcak15 »

sadie_forever wrote:Sda demokratija sdaa niko ence pobjediti naas :bih: :D
ja bi to Ovako ljepse malo otpjevao

:D
SDAAAAAA, Mazohista sam jaaaaaa, niko nece pobjediti naaaaaas

...ali molim te obrati paznju na onaj seljacki vibrato na AAAAA, uz obavezan crescendo na S na kraju :lol:
User avatar
cLo
Posts: 4550
Joined: 23/08/2011 09:19

#68 Re: Prognoze

Post by cLo »

sadie_forever wrote:Sda demokratija sdaa niko ence pobjediti naas :bih: :D
Naravno da nece, vi ste metastazirali.


Prognoze su Jovo na novo. Nema ovdje spasa. Polovina ljevice ne izlazi, druga polovina razjedinjena, desnica kako vidimo uvijek slozna i sigurna.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#69 Re: Prognoze

Post by putokaz1 »

Pa 2010. je Komšić sam dobio više glasova od Fahre i Baketa zajedno. A razlika između ove dvojice je bila svega 20.000 u korist Baketa. Misliš da će Šefko bolje od Baketa proći?[/quote]
2010 je uz Komšića bio pobjednički SDP
2014 Fahro je bio(lAŽNA) opozicija,udaro protiv Bakira,Sebije itd
Sada je sve drugačije mnogo se promjenilo
Zbog Stojnića,Akšamija ,koalicije s SDA Komšićeva popularnost je na nuli ima smao jednu Rečenicu ''Da ne bude Čović'' i NIŠTA više
Fahro je sada s SDA vlast i nema bviše tih glasača koji su ga podržavali
Džaferović jest TANAK ali razjedinjenost Opozicije mu je jedini adut,naravno te infrastruktura stranke
Nažalost u samom SDP -u vidim podjelu na Bećirević-Komšić,a kad još dodamo Falatar i Hadžikadića-katastrofa
Da SBB i Fahro pobjede u Lukavcu i Tuzli,nema šanse,jedino može SDP ili eventualno NB da šta profitira
Ko će ti znat,švašta se može desiti ,na dan izbora,potplatiš,ukradeš i dobiješ
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#70 Re: Prognoze

Post by Kaligrafija »

Kako kaze Komso, sprijeciti vuka, da zajedno sa medvjedom, pojede jagnje...zato cemo pobijediti vuka, a pozabavit cemo se i sa medvjedom...i spasiti jagnje...! :lol: :lol: Vuk je Covic, medvjed je Dodik, a jagnje, nisam bas siguran, da li je to poredjenje bilo za BiH ili je Komso mislio na sebe...! :lol: :D :sax: :bih:

Komso jagnje nase, kako god, imas moj glas, meDZed i vuk, nikad zajedno...! Vuk, na klupu, cetiri godine! Abd i meDZed na smetljiste...! :bih:
Beno
Posts: 421
Joined: 05/11/2011 00:29

#71 Re: Prognoze

Post by Beno »

IZETBEGOVIĆ BAKIR - SDA - STRANKA DEMOKRATSKE AKCIJE 247235 32,867
RADONČIĆ FAHRUDIN - SBB - FAHRUDIN RADONČIĆ 201454 26,781
SULJAGIĆ EMIR - DEMOKRATSKA FRONTA-ŽELJKO KOMŠIĆ 114334 15,199
HADŽIOMEROVIĆ BAKIR - SDP-SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA BIH 75369 10,019

Rezultati i procenti 2014.
Kako se priblizavaju izbori, sve mi se cini da ce fahrudIN nazalost u predsjednistvo
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#72 Re: Prognoze

Post by Alfons Kauders »

Predsjednistvo:

Fahro ili Dzaferovic, dajem im sanse od 60:40%
Dodik 90%, Ivanic 10%
Covic 80%, Komsic 20%

FBiH, vladajuca koalicija poredana po broju glasova:

SDA
SBB
HDZ-SNSD
PDA
"Nezavisni" i ostali SDA trabanti

RS, vjerovatno ostaje ista ista koalicija uz podrsku vise "papaka" iz SzP ili nekih malih stranaka ako prebace prag.

Po kantonima nemam pojma. PDA ce odluciti ko ce biti vlast na TK. U Sarajevu i Krajini, raznorazni "nezavisni" i otpadnici od SDA bi mogli biti vazan faktor.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7829
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#73 Re: Prognoze

Post by Idemedosumom »

putokaz1 wrote: 2010 je uz Komšića bio pobjednički SDP
2014 Fahro je bio(lAŽNA) opozicija,udaro protiv Bakira,Sebije itd
Sada je sve drugačije mnogo se promjenilo
Zbog Stojnića,Akšamija ,koalicije s SDA Komšićeva popularnost je na nuli ima smao jednu Rečenicu ''Da ne bude Čović'' i NIŠTA više
Fahro je sada s SDA vlast i nema bviše tih glasača koji su ga podržavali
Džaferović jest TANAK ali razjedinjenost Opozicije mu je jedini adut,naravno te infrastruktura stranke
Nažalost u samom SDP -u vidim podjelu na Bećirević-Komšić,a kad još dodamo Falatar i Hadžikadića-katastrofa
Da SBB i Fahro pobjede u Lukavcu i Tuzli,nema šanse,jedino može SDP ili eventualno NB da šta profitira
Ko će ti znat,švašta se može desiti ,na dan izbora,potplatiš,ukradeš i dobiješ
2014. je Komšićeva stranka skupila 150.000 glasova, van okvira SDP-a. Naravno, jedan dio tih glasova je došao od strane razočaranih SDP-ovaca, a ove godine se očekuje uspon SDP-a u odnosu na 2014. Mislim da Čović teško može više od 120 hiljada glasova skupiti, a da Komšić bez problema ide preko 150.000.

Ostalo će biti jako neizvjesno. -Ovo je samo moja prognoza, nema potrebe da se ubjeđujemo :thumbup:
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#74 Re: Prognoze

Post by putokaz1 »

Sve su prognoze različite
Bitno je kome će otić Fahrini glasovi iz 2014
Prošli puta tj 2014 podcijenio sam SBB i DF
SDA Šefik ima oružje a to je jedna osoba 5 puta pomagač uvede starce,biračke odbore,dopisivanja itd
Bećirevi ima popularnost,*kakvu-takvu*
Komšić već pomenutu rečenicu
Fahro ima PDA
Svi Hercegovački Hrvati će glasat za Čovića=Hrvati će izabrat Čovića a pitanje je da li Bšnjaci izabrat Hrvata ili Bošnjaka kojeg 80% Bošnjaka mrzi
User avatar
tvojkomsija
Posts: 1478
Joined: 21/04/2014 17:59

#75 Re: Prognoze

Post by tvojkomsija »

tvojkomsija wrote:Ja iskreno ne vjerujem da i Becirovic i Komsic mogu upasti u Predsjednistvo. Nemamo mi dovoljno ljudi za taj poduhvat. Becirovic/Covic ili Dzaferovic/Komsic ce biti bosnjacko-hrvatski dvojac.. U manjem entitetu Dodik naravno, vise od 30 hiljada glasova razlike u odnosu na Ivanica.
:thumbup:
Locked