Profesor Dr Besim Spahic

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
User avatar
woodman
Posts: 480
Joined: 12/08/2013 21:20

#1 Re: Profesor Dr Besim Spahic

Post by woodman »

besima za preCjednika, odma' :izet:
User avatar
KUZNETSOV
Posts: 1078
Joined: 04/07/2015 15:57
Location: nosač aviona

#2 Re: Profesor Dr Besim Spahic

Post by KUZNETSOV »

dobar je besim
User avatar
Tesla10
Posts: 1894
Joined: 14/05/2013 14:44

#3 Re: Profesor Dr Besim Spahic

Post by Tesla10 »

Dobar je čovjek. Upoznao sam ga na jednom predavanju :) .
User avatar
Logovan
Posts: 94388
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#4 Re: Profesor Dr Besim Spahic

Post by Logovan »

Tesla10 wrote:Dobar je čovjek. Upoznao sam ga na jednom predavanju :) .
+1
User avatar
zeina
Posts: 789
Joined: 13/03/2015 14:55

#5 Re: Profesor Dr Besim Spahic

Post by zeina »

Mislim da je jedno obično laprdalo

todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#6 Re: Profesor Dr Besim Spahic

Post by todd_smith »

Pas koji puno laje, ne ujeda.

To bi otprilike najbolje opisalo Besima.

Lik zna biflati, zna on razvuci pricu i da to bude interesantno. Ali kao sto kaze ona engleska poslovica "He who cant do, teaches." Previse pametuje sto se mene licno tice. Kakav je kao osoba i to, ne poznajem covjeka. Siguran sam da su i Bakir i Dodik i ostali porodicni ljudi, koji vole svoju djecu i slicno, ali to nema nikakve veze sa njihovim politickim sposobnostima.

Da li bih glasao za njega? Ne. Previse mlatara po sablonu jer je tako navikao za predavanja.
User avatar
Tesla10
Posts: 1894
Joined: 14/05/2013 14:44

#7 Re: Profesor Dr Besim Spahic

Post by Tesla10 »

zeina wrote:Mislim da je jedno obično laprdalo

Zašto je "laprdalo"? Je li te to "džuma" zabolila :) ?
User avatar
zeina
Posts: 789
Joined: 13/03/2015 14:55

#8 Re: Profesor Dr Besim Spahic

Post by zeina »

Tesla10 wrote:
zeina wrote:Mislim da je jedno obično laprdalo

Zašto je "laprdalo"? Je li te to "džuma" zabolila :) ?
Zasmetala mi je neistina koju iznosi, da li namjerno da bi fascinirao slušaoce ili u pripitom stanju pa ne zna ni brojati ni računati to ne znam, ali jedan profesor takve stvari sebi ne bi smio dopustiti
User avatar
Tesla10
Posts: 1894
Joined: 14/05/2013 14:44

#9 Re: Profesor Dr Besim Spahic

Post by Tesla10 »

Hajde malo bolje objasni sve to :) . Šta nije istina :) ? Ovo za džumu ili ono za parking? Pitam jer si me sad zainteresirala :) .
User avatar
Logovan
Posts: 94388
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#10 Re: Profesor Dr Besim Spahic

Post by Logovan »

todd_smith wrote:Pas koji puno laje, ne ujeda.

To bi otprilike najbolje opisalo Besima.

Lik zna biflati, zna on razvuci pricu i da to bude interesantno. Ali kao sto kaze ona engleska poslovica "He who cant do, teaches." Previse pametuje sto se mene licno tice. Kakav je kao osoba i to, ne poznajem covjeka. Siguran sam da su i Bakir i Dodik i ostali porodicni ljudi, koji vole svoju djecu i slicno, ali to nema nikakve veze sa njihovim politickim sposobnostima.

Da li bih glasao za njega? Ne. Previse mlatara po sablonu jer je tako navikao za predavanja.
Sve si u pravu. :D Priča i priča i priča i priča, ne prestaje, ali nekako ga je zanimljivo slušati. :D Ja kada sam imao predavanje kod njega, frajer ni sekunde nije stao. :D Čak i kada je bila pauza, izašao je zajedno sa nama napolje van amfiteatra i nastavio nam pričati. :D

Dobar čovjek, zanimljiv, jedina mu je mana što baš zna pretjerati u pričanju, pa zna iznijeti budalaštine. Recimo meni se nikad kod njega nije sviđalo što je uvjeren da će opet biti rata u BiH i to zna naglasiti da će se desiti uskoro. :-)

Ma kakav on i kandidat za glasanje. Nije on za političara.
User avatar
zeina
Posts: 789
Joined: 13/03/2015 14:55

#11 Re: Profesor Dr Besim Spahic

Post by zeina »

Tesla10 wrote:Hajde malo bolje objasni sve to :) . Šta nije istina :) ? Ovo za džumu ili ono za parking? Pitam jer si me sad zainteresirala :) .
Ovo za džumu, kaže čovjek ukrade tri radna dana idući na džumu, a na džumu se ide samo petkom, da uzmemo da je umjesto džume htio reći da čovjek klanja podne namaz opet ne može reći da ukrade tri dana klanjajući jer se svaki namaz u prosjeku klanja za 7-8 minuta, ako uzmemo da ga na poslu kače 2 namaza (mada je to često samo jedan), i pomnožimo sa brojem dana u sedmici imamo 2x7x5= 70 minuta u toku čitave sedmice!!! A on hladno kaže 3 dana...i kako da takvu osobu bilo ko shvati izbiljno?
User avatar
relativno84
Posts: 15324
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#12 Re: Profesor Dr Besim Spahic

Post by relativno84 »

Image
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#13 Re: Profesor Dr Besim Spahic

Post by todd_smith »

Logovan wrote:
todd_smith wrote:Pas koji puno laje, ne ujeda.

To bi otprilike najbolje opisalo Besima.

Lik zna biflati, zna on razvuci pricu i da to bude interesantno. Ali kao sto kaze ona engleska poslovica "He who cant do, teaches." Previse pametuje sto se mene licno tice. Kakav je kao osoba i to, ne poznajem covjeka. Siguran sam da su i Bakir i Dodik i ostali porodicni ljudi, koji vole svoju djecu i slicno, ali to nema nikakve veze sa njihovim politickim sposobnostima.

Da li bih glasao za njega? Ne. Previse mlatara po sablonu jer je tako navikao za predavanja.
Sve si u pravu. :D Priča i priča i priča i priča, ne prestaje, ali nekako ga je zanimljivo slušati. :D Ja kada sam imao predavanje kod njega, frajer ni sekunde nije stao. :D Čak i kada je bila pauza, izašao je zajedno sa nama napolje van amfiteatra i nastavio nam pričati. :D

Dobar čovjek, zanimljiv, jedina mu je mana što baš zna pretjerati u pričanju, pa zna iznijeti budalaštine. Recimo meni se nikad kod njega nije sviđalo što je uvjeren da će opet biti rata u BiH i to zna naglasiti da će se desiti uskoro. :-)

Ma kakav on i kandidat za glasanje. Nije on za političara.
Pa srz toga oko rata, slazem se sa njim, ali ne mogu jarane ja tebe kao osobu, kao licnost shvatiti ozbiljno kada ti ne razgovaras sa osobama nego im pricas.

Lik nema sposobnost da rezonuje izmedju dijaloga i monologa, bilo jedan na jedan ili veca grupa osoba. I nije otvoren novim idejama i misljenju, osim ako on sam od sebe ne naleti na nesto. A i nije njegovo maslo za Ramazana kao sto bi rekli, ima tu dosta prljavog vesa.
User avatar
Capajebo
Posts: 20752
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#14 Re: Profesor Dr Besim Spahic

Post by Capajebo »

zeina wrote:Mislim da je jedno obično laprdalo

:lol: :lol: :lol:
costacurta
Posts: 3514
Joined: 05/05/2005 08:25

#15 Re: Profesor Dr Besim Spahic

Post by costacurta »

Ublehaš.
Skonto na koji način, sa kojom pričom uzimati pare od NVOa i to i radi laprdajuc po kojekakvim seminarima, okruglim stolovima, radionicama itd.
Bio mi je interesantan al sad me njegov glas iritira da ne govorim o priči koju priča over and over.
Kad ga pitas i kad mu kažeš da on samo kritikuje a ne predlaže rješenja i ponudis mu da bude na čelu onih koji ce probati promijeniti nešto u ovoj zemlji, njegov odgovor je da ima obaveza, nema vremena, nije to za njega bla bla bla, popije čašicu ljute i razguli. :roll:

Kod mene je na ignore listi
bumerangss
Posts: 4473
Joined: 12/01/2015 16:47

#16 Re: Profesor Dr Besim Spahic

Post by bumerangss »

Cvaka :run:
User avatar
piupiu
Posts: 16640
Joined: 05/01/2008 05:08

#17 Re: Profesor Dr Besim Spahic

Post by piupiu »

Čovjek-roman toka svijesti. :D Izuzetno pametan čovjek širokih pogleda na svijet ... ali nije on za političara (čak i da jeste, mislim da bi izdao sebe kada bi otišao u politiku kao bilo šta drugo nego kao neka vrsta mentora); njegova je uloga da priča, kritikuje, prenosi znanje, provocira, zabavlja ... čini mi se da se u posljednje vrijeme umorio i da (kao i čitava Bosna, uostalom) stalno vrti istu priču. Ali, mislim da ima osobni integritet.
User avatar
Truba
Posts: 81734
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#18 Re: Profesor Dr Besim Spahic

Post by Truba »

čini mi se da mi je 3 predmeta predavao

ko profa je ok daje visoke ocjene kad s njim razgovaraš na ispitu
znao je obarati po pola ljudi na jednom roku pa pusti na drugom...ono što on traži nema u knjigama

u pravu je za dosta stavari skoro sve možda ali to je isto kao da pričaš zašto sunce izlazi na istoku

to je tako kod nas dok biološki ne pomre jedna generacija a europa odgoji buduću
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#19 Re: Profesor Dr Besim Spahic

Post by LBVIEW »

piupiu wrote:Čovjek-roman toka svijesti. :D Izuzetno pametan čovjek širokih pogleda na svijet ... ali nije on za političara (čak i da jeste, mislim da bi izdao sebe kada bi otišao u politiku kao bilo šta drugo nego kao neka vrsta mentora); njegova je uloga da priča, kritikuje, prenosi znanje, provocira, zabavlja ... čini mi se da se u posljednje vrijeme umorio i da (kao i čitava Bosna, uostalom) stalno vrti istu priču. Ali, mislim da ima osobni integritet.

Ima,kako da ne,ako se integritetom moze zvati prilagodavanje price koju "prodaje" kupcu :D , pa smo tako od istog,kad "vazi" Srbima,mogli cuti
tipicnu serspku pricu po kojoj su svi drugi,osim Srba,krivi za sve pa cak i za genocid u Srebrenici. :oops:
User avatar
Truba
Posts: 81734
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#20 Re: Profesor Dr Besim Spahic

Post by Truba »

ako se dobro sjećam on je uvijek govorio da je zapad kriv za srebrenicu
u kontekstu huškanja i razoružavanja

ima čudne priče u nekim segmentima valjda što je s distance promatrao događaje
i što je odgojen za komunizma

pa se nije prešaltao kao ostali na nacionalizam i vjeru :D
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#21 Re: Profesor Dr Besim Spahic

Post by LBVIEW »

Black swan wrote:ako se dobro sjećam on je uvijek govorio da je zapad kriv za srebrenicu
u kontekstu huškanja i razoružavanja

ima čudne priče u nekim segmentima valjda što je s distance promatrao događaje
i što je odgojen za komunizma

pa se nije prešaltao kao ostali na nacionalizam i vjeru :D
http://www.glassrpske.com/plus/teme/Bes ... 74165.html
User avatar
Fudo Bosna
Posts: 2462
Joined: 18/10/2012 16:23

#22 Re: Profesor Dr Besim Spahic

Post by Fudo Bosna »

Profa koji je teški kompleksaš, jer nije čovjek još skontao da se može biti i Bošnjak i voljeti svoja Domovina, pa čak biti muslimanom ili ateistom /agnostikom /ili..., ali bez obzira šta si u vjerskom smislu, barem uvažavati svoje islamske korijene, a ujedno biti patriota i kosmopolita i uvažavati sve ljude u BiH, regiji, Evropi , itd, bez obzira na naciju i religiju...

Za njega je svaki nacionalni osječaj "retrogradan", svaka vjerska pripadnost , ( nešto, u suštini, nepoželjno), i uglavnom onako ofirno vrijeđa i proziva i druge, one izvan bošnjačkog korpusa, da bi samo mogao pljuvati, naravno ne direktno ,( nego izokola intelektualno), po svojim korijenima i porijeklu. Jak intelektualac, kao poput pr. Rizvića ali ima opasan kompleks prema bošnjaštvu i svojim islamskim korijenima, (obojica su žestoki kompleksaši i stide se i bošnjaštva i svoga porijekla, pa i bosanskoga jezika kojim govore).

Za mene lično, intelektualna veličina, ali duhovnoi jad !!!
Last edited by Fudo Bosna on 04/11/2015 11:29, edited 3 times in total.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55667
Joined: 15/12/2008 16:53

#23 Re: Profesor Dr Besim Spahic

Post by ultima_palabra »

Nema gore sorte od "intelektualaca opšte prakse", ko fol sve zna, a šupalj ko zub. On i Tunjo glavni predstavnici.
Last December
Posts: 686
Joined: 13/10/2014 11:55

#24 Re: Profesor Dr Besim Spahic

Post by Last December »

I ja se slažem da mnogo laprda a malo je tu mudrosti. Sve je ispravno što priča ali to je neko zdravorazumsko raymišljanje, zato da ljudi vole slušati, jer su zaboravli da koriste svoj zdrav razum pa im svaka njegoa djeluje kao duboka mudrost.

Mnogo toga što kaže nije prijenjivo u praksi i neće možda nikad biti, to su neke njegove želje i ideali.
Teoretičar kao i većina profesora, mada ipak malo načitanjiji od većine ali to je otprilike to.
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#25 Re: Profesor Dr Besim Spahic

Post by sheilak »

ne bih glasala za spahica, niti za bilo koga ko paradira vec decenijama politickim (i kulturnim/lafo intelektualnim) sferama u bih. spahic moze pricati sto hoce (a dragi boze, koliko samo prica) i moze to biti i pametno i mudro, no ipak je samo pricanje i folirancija u biti nesposbnog teoreticara. nista sad licno protiv njega, ne poznajem ga, osim preko medija, no i to mi je dosta. klasicni pozer, u stilu filipovica, kako je to ultima spomenuo, koji svojim lakonskim (brzopricajucim) tiradama zeli dati naslutiti da bi se zemlja mogla spasiti (i drustvo), samo ako ga neko zaboga poslusa i odradi to. jer on je samo da ukaze na neprilike u nas. voli ulogu bosanske kasandre (znate one trojanske prorocice), mislim barem. al u malo (za njega) udobnijoj verziji- iz prof. stolice, iz raznih tv studija, restorana, uzivajuci u statusu celebritija. kao i svi oni uostalom.
Post Reply