profesionalnost Merkatora i njegovih radnika

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

brina
Posts: 177
Joined: 05/09/2007 16:36

#1 profesionalnost Merkatora i njegovih radnika

Post by brina »

ovo pisem ovdje da bih BiH gradjanima ukazala na velike prevare koje se desavaju a koje mi nazalost placamo.

prije nekih mjesec dana kupim svoj prvi pretis lonac. posto sam se uvijek bojala tih sprava odlucim se za neko "poznato ime" i poznatog prodavca sve u zelji da ne dozivim neke neprijatnosti. tako odem u merkator i kupim lagostinin pretis lonac od 6 litara i platim uredno nekih 170 KM (otprilike, ne sjecam se tacno sada). poslije nekih par kuhanja primijetim na dno lonca da se desavaju neke promjene. sitne tackice gdje se tacno vidi da otpada tanki sloj dna....
budala, ubjedim sebe kako to mozda nije nista i skuham jos jednom pasulj. kada sam oprala lonac primjetim da su se te tacke rasirile i da se sad pod prstom osjeti kod jedne udubljenje.
sve vratim u paket i pravac merkator gdje me obavijestise da ne mogu prekinuti ugovor( uzela preko pika kartice na rate) pa moram nesto uzeti za taj novac. ok, nije problem, trebam i dalje pretis lonac idem uzeti neki drugi sada... na rafovima stoje neki turski pravo teski i dva tefalova koja su lagana ko perce. posto je lagostinin takodje bio lagan a znam da inox serpa ako ista valja MORA biti teska, pocnme taj tefalov okretati i primjetim da NIGDJE nema oznake 18/10 koja MORA biti ako je inox kvalitetan...
primjetim stariju gospodju koja razgleda tave i hajde da priupitam nekog iskusnijeg kad ona ce "tefal? 180 KM?... ma mora valjati" bez da pogleda u njega... :(
ok. odlucim da cu ipak uzeti nesto sa prostora bivse juge nego uvoz... ipak mi sigurnije i opredjelim se za metalac lonac koji kosta 220 KM. posto ga nisu trenutno imali morala sam cekati 7 dana da naruce. juce skuhala rucak, operem lonac kad ISTO!!!????
piknice se pojavile gdje su cestice pocele otpadati... pomislim da sam sigurno luda i sidjem kod komsinice koja ima metalac lonac vec nekih 10 godina. kod nje nov. vratim se u stan i otkuham vodu u njemu. osusim i primjetim da se piknice sire kao u onog prvog...
jutros odnesem i vratim i njega i tu paf!
kaze meni sefica tog odjela "ne znam sta vi to radite... nama se nikad niko nije zalio. a onaj lagostinin smo oprali nema nista" tu jedva dodjem do rijeci i kazem " dobro, donesite mi ga da vidim" i ona fakat ode i donese lonac i ja vidim da one pikinice nigdje nisu nestale i da se jos vise pod prstom osjeti ono ududbljenje i to joj pokazem da bi ona meni "ne znam stvarno sta je s'vama i sta vi radite ali nama se niko nikad nije zalio", "ne mozete dobiti pare nazad kupite nesto drugo" :shock: . tu dobijem blago receno fras i zahtjevam da mi vrate uplacenu ratu i doplacene pare a svoj ugovor mogu zabiti gdje hoce jer da sam u ovih 7 dana kuhala u njemu kamenje za placenih 220 KM se nikakva promjena nije smjela desiti na dnu lonca...
naravno tu uskoci druga sa onom pricom kako ne mogu ponistiti ugovor na sta joj ja kazem da mi pokaze gdje to pise a ona ce "trebali ste se informisati" :shock:
tu pomenem svoja potrosacka prava i inspekciju i naravno dobijem nazad pare. :-D
strasnoooo...
samo da vam jos objasnim da znate na sta trebate obratiti paznju. njihov metalac ima na dnu otisnut znak china export onaj famozni CE koji lici na onaj od Communitee Europeenne ( a ja budala vjerujuci kao i vecina ako vec uzimam poznatu marku i tolike pare dajem jos u poznatom merkatoru da ne trebam voditi racuna o tome). pravi metalac nema taj znak nego samo u krugu pise original i onon njihovo slov M a u sredini stoji 18/10.
moj zakljucak je da je merkator pronasao dobavljaca koji dobre kopije nabavlja i dobro zaradjuju na nama pa pripazite prilikom kupovina kod njih bilo cega jer ako tako rade na loncima zasto ne bi i na ostalom... :bih:
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#2 Re: profesionalnost Merkatora i njegovih radnika

Post by alica.k »

ne kontam, kupis dva lonca, razlicith proizvodjaca, desi im se ista stvar nakon sto kuhas u njima, i ti krivis lonce? i merkator?

lol.
User avatar
hedonism
Posts: 241
Joined: 11/04/2010 16:23
Location: ispred monitora

#3 Re: profesionalnost Merkatora i njegovih radnika

Post by hedonism »

alica.k wrote:ne kontam, kupis dva lonca, razlicith proizvodjaca, desi im se ista stvar nakon sto kuhas u njima, i ti krivis lonce? i merkator?

lol.
djevojka je rekla da misli da Mercator ima nekog ko im pravi sve "lonce" samo priljepe drugu marku... kolko ja skontah...
a postavljacici teme, dobro si se ti snasla i uspjela dobit svoj novac nazad.. a to da prevara ima-svi odavno znaju ..
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#4 Re: profesionalnost Merkatora i njegovih radnika

Post by iceman ze »

ja sam za vikend bio u HR i usao u Merkator, i dobio neka snizenja, u odnosu na cijene kod nas ustedio sam oko 50 KM..... :-D Danas bas gledam tu istu robu od nas i ne mogu da vjerujem kolio nas deru, a eto ista firma :roll:
Last edited by iceman ze on 26/07/2010 12:27, edited 1 time in total.
brina
Posts: 177
Joined: 05/09/2007 16:36

#5 Re: profesionalnost Merkatora i njegovih radnika

Post by brina »

alica, ne kontam ni ja :) zato sam i isla do komsinice koja ima vec metalac lonac da provjerim da ne ludim lagano...

mislim, sta po tebi, ja treba da uradim tom istom loncu da mu krene jedan sloj na dno lonca da se ljusti? kuhala uredno rucak na plinu (a naznaceno je da je plin dozvoljen). oprala kao sto i ostalo sudje perem...
ne smijem pomisliti sta bi se desilo tim loncima poslije nekih godinu dana kada samo poslije par dana se pojavi tako nesto...

hedonism, dva su razlicita proizvodjaca u pitanju ali se kod oba desilo identicno! :?: zajednicko im je jedino sto ti lonci nisu teski kako bi trebali biti lonci od 6-7 litara... zato zakljucujem da dobavljac nabavlja najvjerovatnije kineske kopije i prodaje nama pod originale za "originalnu' cijenu.
nemam ja nista protiv da mi neko dokaze da je do mene jer imam namjeru i dalje nabaviti pretis lonac pa da ne dodjem u istu situaciju ali ako cemo realno i bez zezanja sta jednom kvalitetnom loncu moze domacica uraditi da mu se jedan sloj pocne ljustiti??
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#6 Re: profesionalnost Merkatora i njegovih radnika

Post by alica.k »

hedonism wrote:djevojka je rekla da misli da Mercator ima nekog ko im pravi sve "lonce" samo priljepe drugu marku... kolko ja skontah...
a postavljacici teme, dobro si se ti snasla i uspjela dobit svoj novac nazad.. a to da prevara ima-svi odavno znaju ..
jos veca nebuloza. i ja sam tako shvatila al reko da niko normalan ne bi to pomislio.
brina wrote:nemam ja nista protiv da mi neko dokaze da je do mene jer imam namjeru i dalje nabaviti pretis lonac pa da ne dodjem u istu situaciju ali ako cemo realno i bez zezanja sta jednom kvalitetnom loncu moze domacica uraditi da mu se jedan sloj pocne ljustiti??
ev, dokaz.
lagostina pretis lonac iz merkatora, kupljen prije haman 2 godine (onaj od 4 il 6l, ne znam sad tacno). koristen na plinu, svake sedmice barem jednom. linije po dnu nisu oljustene vec su ogrebotine od nekakve necega sto mama uvijek koristi da vadi stagod se skuha u loncu dok nije skontala da joj to grebe lonac.

Image
brina
Posts: 177
Joined: 05/09/2007 16:36

#7 Re: profesionalnost Merkatora i njegovih radnika

Post by brina »

alica, ja tebi vjerujem ali taj lonac je kupljen prije dvije godine...
imam i ja lagostininu tavu kojoj nista ne fali a imam je 4 godine....

ja sam ovo napisala da "noviji" merkatorovi kupci obrate paznju na ono sto kupuju. da ne urade kao ja da slijepo vjeruju jer su zaboga u merkatoru kupili...
meni je svejedno sada jer sam svoj novac dobila i idem dalje ali ako nekom moze koristiti moje iskustvo....
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#8 Re: profesionalnost Merkatora i njegovih radnika

Post by alica.k »

link wrote:ovakav, samo veci i ljepsi:

Image
i moja je nana imala taj :( ostao nam u ratu ovdje, i tako...ode u zaborav. grah iz tog pretis lonca je naj naj.
baby24
Posts: 427
Joined: 08/07/2010 13:13

#9 Re: profesionalnost Merkatora i njegovih radnika

Post by baby24 »

da li je neko slucajno probao ono posudje sto reklamiraju na tv, kao 379 KM ..dobijes puno nekih serpi i poklopara, tvrde da je inox 18/10 (kao to neko najkvalitetnije)... dodje cak i lonac i escajg... ne smijem da se usudim to da kupim, a bas mi trebaju serpe... ako neko ima iskustva molim vas neka javi...
tnx
pshhh
Posts: 446
Joined: 16/01/2010 23:26

#10 Re: profesionalnost Merkatora i njegovih radnika

Post by pshhh »

link wrote:jadan tvoj muz :) kad tvoje kuhanje unisti dva pretis lonca, sta li ce tek biti s njegovim stomakom :D
:lol:
Savjetnik Premijera
Posts: 132
Joined: 22/06/2010 22:09

#11 Re: profesionalnost Merkatora i njegovih radnika

Post by Savjetnik Premijera »

baby24 wrote:da li je neko slucajno probao ono posudje sto reklamiraju na tv, kao 379 KM ..dobijes puno nekih serpi i poklopara, tvrde da je inox 18/10 (kao to neko najkvalitetnije)... dodje cak i lonac i escajg... ne smijem da se usudim to da kupim, a bas mi trebaju serpe... ako neko ima iskustva molim vas neka javi...
tnx
Nisam probala, a nesto vala i nebih, pet godina reklamiraju (kosta 2-3000, samo u ovoj jedinstvenoj ponudi 379)
Ma bas mi dođe fuj :x Odmah promjenim kanal
frngla
Posts: 3225
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#12 Re: profesionalnost Merkatora i njegovih radnika

Post by frngla »

http://pretis.org/

skoknete u rogaticu i kupite "pretis lonac" i cao 8-)
nece vam se iskriviti, oguliti itd. kupljen nedavno nov, na njemu na dnu made in yugoslavia jos uvijek :lol: radi k'o sat :)
pshhh
Posts: 446
Joined: 16/01/2010 23:26

#13 Re: profesionalnost Merkatora i njegovih radnika

Post by pshhh »

frngla wrote:http://pretis.org/

skoknete u rogaticu i kupite "pretis lonac" i cao 8-)
nece vam se iskriviti, oguliti itd. kupljen nedavno nov, na njemu na dnu made in yugoslavia jos uvijek :lol: radi k'o sat :)
Firma je propala pod stecajem je, pogledaj malo bolje. :D
User avatar
memlija
Posts: 884
Joined: 16/02/2008 11:14
Location: ubehutan u lavirintu...

#14 Re: profesionalnost Merkatora i njegovih radnika

Post by memlija »

link wrote:izvini na mom blesavom komentaru. lagostino inace jako oscilira sa kvalitetom. Ja sam prije 6 godina kupio lagostino pretis lonac "original" 250KM, koji se iskrivio, da iskrivio, za mjesec dana.

Nakon toga sam kupio polovan pretisov, pretis lonac :) dakle onaj jedan jedini originalni, sa onom crnom drskom i evo ga i dan danas radi kao sat. Iako je vjerovatno star 20 godina, a mozda i vise, a jos cu napomenuti i da jako volim grah.
samo da uletim na kratko u diskusiju....ovaj pretisov lonac je u mene žena kupila na otvorenoj pijaci 'Otoka'(gornja, prema Buća sitiju) znači original ima i štembilje,samo što su preko starih pečat (Unis-Pretis) prekucani sada novi 'made in Rogatica' :D težak kao tuč :D ...e to je bilo prije nekih tri,četiri godine pa otiđi i provjeri možda se još prodaju....i da napomenem nisu polovni nego glanc novi... :dance:
frngla
Posts: 3225
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#15 Re: profesionalnost Merkatora i njegovih radnika

Post by frngla »

pshhh wrote:
frngla wrote:http://pretis.org/

skoknete u rogaticu i kupite "pretis lonac" i cao 8-)
nece vam se iskriviti, oguliti itd. kupljen nedavno nov, na njemu na dnu made in yugoslavia jos uvijek :lol: radi k'o sat :)
Firma je propala pod stecajem je, pogledaj malo bolje. :D
znam da je propala, ali u rogatici se jos uvijek moze kupiti lonac :) ja kupio :D

ps nov lonac, naravno XD
brina
Posts: 177
Joined: 05/09/2007 16:36

#16 Re: profesionalnost Merkatora i njegovih radnika

Post by brina »

gdje u rogatici? neka prodavnica ili? koliko para? koja je garabcija?
kone
Posts: 972
Joined: 03/10/2008 18:02

#17 Re: profesionalnost Merkatora i njegovih radnika

Post by kone »

Pa mora propasti kad je ovaj gore kupovao iste pretis lonce na pijaci u Sarajevu prije tri cetiri godine :D Nije ni cudo sto ej pod stecajem :)
User avatar
memlija
Posts: 884
Joined: 16/02/2008 11:14
Location: ubehutan u lavirintu...

#18 Re: profesionalnost Merkatora i njegovih radnika

Post by memlija »

brina wrote:gdje u rogatici? neka prodavnica ili? koliko para? koja je garabcija?

probaj vidjeti prvo na Otoci (otvorena pijaca).....mora biti....
User avatar
memlija
Posts: 884
Joined: 16/02/2008 11:14
Location: ubehutan u lavirintu...

#19 Re: profesionalnost Merkatora i njegovih radnika

Post by memlija »

kone wrote:Pa mora propasti kad je ovaj gore kupovao iste pretis lonce na pijaci u Sarajevu prije tri cetiri godine :D Nije ni cudo sto ej pod stecajem :)
e jesi duhovit, evo oplakah :roll:
pokušavam pomoci, a ti ko lafo nešto provaljuješ...de još koju, jedva čekam.... :-)
kone
Posts: 972
Joined: 03/10/2008 18:02

#20 Re: profesionalnost Merkatora i njegovih radnika

Post by kone »

memlija wrote:
kone wrote:Pa mora propasti kad je ovaj gore kupovao iste pretis lonce na pijaci u Sarajevu prije tri cetiri godine :D Nije ni cudo sto ej pod stecajem :)
e jesi duhovit, evo oplakah :roll:
pokušavam pomoci, a ti ko lafo nešto provaljuješ...de još koju, jedva čekam.... :-)
Eto sad se ti nasao uvrijedjen sto sam rekao "ovaj gore" i sto nije cudo sto je pod stecajem,jer su se prodavali godinama na pijacama tako reci ispod ruke...Pa nisi ti kriv sto su radnici iz preduzeca krali pa prodavali ispod ruke..I niko tebe nije okrivio za stecaj istog preduzeca.Nego je to ustaljena praksa u nasoj drzavi i nije ni cudo sto nam nijedna prava firma ne radi kako treba,nego samo ove divlje,privatne,gdje nema ni kvaliteta ni kvalitetnog obrta,od kojeg bi se moglo zivjeti....
User avatar
black
Posts: 17168
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#21 Re: profesionalnost Merkatora i njegovih radnika

Post by black »

nisu mi jasni ljudi koji trche za nekim skupim sudjem, loncima, tavama, tanjurima, kasikama, viljuskama itd. pa sve je to samo shminka, kvalitet vecinom upitan...ko zna dobro kuhati isto ce biti, bila sherpa od 300km ili 3km :mrgreen:
User avatar
memlija
Posts: 884
Joined: 16/02/2008 11:14
Location: ubehutan u lavirintu...

#22 Re: profesionalnost Merkatora i njegovih radnika

Post by memlija »

kone wrote:
memlija wrote:
kone wrote:Pa mora propasti kad je ovaj gore kupovao iste pretis lonce na pijaci u Sarajevu prije tri cetiri godine :D Nije ni cudo sto ej pod stecajem :)
e jesi duhovit, evo oplakah :roll:
pokušavam pomoci, a ti ko lafo nešto provaljuješ...de još koju, jedva čekam.... :-)
Eto sad se ti nasao uvrijedjen sto sam rekao "ovaj gore" i sto nije cudo sto je pod stecajem,jer su se prodavali godinama na pijacama tako reci ispod ruke...Pa nisi ti kriv sto su radnici iz preduzeca krali pa prodavali ispod ruke..I niko tebe nije okrivio za stecaj istog preduzeca.Nego je to ustaljena praksa u nasoj drzavi i nije ni cudo sto nam nijedna prava firma ne radi kako treba,nego samo ove divlje,privatne,gdje nema ni kvaliteta ni kvalitetnog obrta,od kojeg bi se moglo zivjeti....
nisam se ja nasao uvrijeden nego sam konkretno curi rekao ako već trazi gdje da pogleda i to je to.....
onda se ti pojavio i počeo mi prosipati supljovinu vezano za ekonomiju i stanje u drzavi :-) ...
cura pitala, ja odgovorio konkretno i doviđento....hajd vozdra
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#23 Re: profesionalnost Merkatora i njegovih radnika

Post by atko »

Bas te bezobrazni te sta ce ti serpe te jadan tvoj muz :-) ... pa cura se fino i posteno ispovjedila ovdje ... ni njoj nije jasno ... osim toga razumije se sasvim dovoljno i da sa druge strane kase ne stoje prevaranti nego posteni trgovci kupila bi sasvim ok lonac ;)

Hvala na informaciji ... znacii merkator poceo uvoziti kinesko smece i varati kupce ;) ... cisto sumnjam da bi se sa loncem u LJubljani to desilo ... a u Sa moze ocigledno


Ako mozete nadjite stari dobri prijeratni "pertis" lonac ... s tim se nije zajebavati ... mami od mog prijatelja je lonac eksplodirao i doslovno raznio kuhinju ... srecom niko nije bio blizu
User avatar
limeni
Posts: 2745
Joined: 30/12/2007 00:39

#24 Re: profesionalnost Merkatora i njegovih radnika

Post by limeni »

navalite stoko u merkator,konzum a nemojte kod nasih, "oni su lopovi"...
sami ste krivi...
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#25 Re: profesionalnost Merkatora i njegovih radnika

Post by mrtva kokoš »

limeni wrote:navalite stoko u merkator,konzum a nemojte kod nasih, "oni su lopovi"...
sami ste krivi...
a jel tebe zovu limeni zato sto nemas srca :mrgreen:
kod nasih ne bi uspjela ni zamjeniti :lol: :lol:
Post Reply