Profesionalna vozacka iz Amerike u BiH

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
djdado78
Posts: 4
Joined: 13/05/2015 17:19

#1 Profesionalna vozacka iz Amerike u BiH

Post by djdado78 »

Pozdrav drustvo, znam da dugo nije bilo rasprave na ovu temu.
Mjenjam svoju profesionalnu vozacku iz Amerike za Bosansku, i sve je prevedeno kod sudskog tumaca i ovjereno od strane istog, medjutim u mupu zahtjevaju radi razlicitog objasnjenja kategorija za kategorije da se izvadi papir iz americke ambasade sa objasnjenjem istih.
Medjutim americka ambasada putem emaila mi kaze da oni nerade to i da kontaktiram drzavu gdje je vozacka polozena i izdana.
Dali je neko ima ista iskustva ili je pak uspio izvaditi papir sa dokazom o polaganju i kategorijama u ambasadi.
Hvala
User avatar
mayab
Posts: 27202
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#2 Re: Profesionalna vozacka iz Amerike u BiH

Post by mayab »

pa ako ti je iz ambasade rečeno da to ne rade , onda nema druge nego piši e mail tamo gdje je položen vozački
User avatar
dr_Evil
Posts: 12436
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#3 Re: Profesionalna vozacka iz Amerike u BiH

Post by dr_Evil »

djdado78 wrote: 19/08/2023 09:48 Pozdrav drustvo, znam da dugo nije bilo rasprave na ovu temu.
Mjenjam svoju profesionalnu vozacku iz Amerike za Bosansku, i sve je prevedeno kod sudskog tumaca i ovjereno od strane istog, medjutim u mupu zahtjevaju radi razlicitog objasnjenja kategorija za kategorije da se izvadi papir iz americke ambasade sa objasnjenjem istih.
Medjutim americka ambasada putem emaila mi kaze da oni nerade to i da kontaktiram drzavu gdje je vozacka polozena i izdana.
Dali je neko ima ista iskustva ili je pak uspio izvaditi papir sa dokazom o polaganju i kategorijama u ambasadi.
Hvala
Oplakah :D

Znaci postoji ugovor izmedju USA i BiH da se prizna vozacka, ali ne znaju sta priznaju :D

Gdje prestaje logika pocinje Bosna
djdado78
Posts: 4
Joined: 13/05/2015 17:19

#4 Re: Profesionalna vozacka iz Amerike u BiH

Post by djdado78 »

Eh Ovako, posto posjedujem CDL A sa P i S endorsmentima ovi nasi su se pogubili ko rasol za novu godinu.
Moj CDL A je nastavak od CDL B na koji su polozeni endorsmenti za autobuse i skolske autobuse.
Medjutim njih sada buni jer sa ovom Class A prelazim sve kazegorije koje imaju dostupne u Bosni.
Iako sam im objasnio nemam tankere nema zapaljive materije polozene, jer to u Americi treba da bi dobio extra endorsmente za voznju istih.
Povukao kompletan vozacki report od dana polozenog do danasnjeg 24 godine papira ,
Prevod me ubio sa cijenom, sve u detalje prevedeno kod sudskog tumaca i opet neznaju koje kategorije da mi upisu.
Buni ih onaj class E sto je pocetnicka dozvola prije 24 godine , koja je trajala 30 dana.-
Koja je poslije zamjenjena u C pa iz C u B i onda A.
Ali hajde ti objasni smotanima.
Eto to je update do sljedeceg javljanja[media][/media]
User avatar
vjeshalica
Posts: 17268
Joined: 31/03/2019 14:56

#5 Re: Profesionalna vozacka iz Amerike u BiH

Post by vjeshalica »

Buni ih zato sto Amerika ima sve ono sto mi ovdje nemamo. Ako imas sve polozeno ovdje u principu nema smetnje za priznavanje nasih kategorija. Sto se tice ADR-a to na teritooriji Evrope vrijede pravila i obuka sigurno je drrugacije nego u Americi i to se polaze neovisno od vozacke i ne unosi se u nju uopce vec ima posebna kartica koja se izdaje.
djdado78
Posts: 4
Joined: 13/05/2015 17:19

#6 Re: Profesionalna vozacka iz Amerike u BiH

Post by djdado78 »

Last edited by djdado78 on 01/09/2023 17:01, edited 1 time in total.
djdado78
Posts: 4
Joined: 13/05/2015 17:19

#7 Re: Profesionalna vozacka iz Amerike u BiH

Post by djdado78 »

vjeshalica wrote: 01/09/2023 16:56 Buni ih zato sto Amerika ima sve ono sto mi ovdje nemamo. Ako imas sve polozeno ovdje u principu nema smetnje za priznavanje nasih kategorija. Sto se tice ADR-a to na teritooriji Evrope vrijede pravila i obuka sigurno je drrugacije nego u Americi i to se polaze neovisno od vozacke i ne unosi se u nju uopce vec ima posebna kartica koja se izdaje.
ma definitivno su pogubljeni.
U americi ti sve stavljaju na vozacku ispod imena i na pozadini za svaki endorsment imas objasnjenje sta kako.

Ovde auto vuce prikolicu ima kategoriju dok u USA nema.
Mali tamic ima kategoriju dok UHaul kamion nema.
Fakticki sve sto nema zracne kocnice nema kategorije
Post Reply