Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Locked
User avatar
MaksprotivMarksa
Posts: 1907
Joined: 28/07/2018 02:34

#801 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by MaksprotivMarksa »

Govorili su mnogi da nece sa SDA, profesor nema stranku, izbusena je SDA spavacima, posto je pao prije nego je krenuo, SDA je osmislila kako da ga povrati u centar javnosti kao opozicionara, fantomskom prijavom i jednom poluostrom izjavom je povrati povjerenje medju mnogim, mislim da je sve to bio cilj ove prijave

Vrijeme ce pokazati, ja zelim da vjerujem da profesor nije dio nekog plana sa SDA, ipak je on covjek zbog kojeg sam prvi put usao u neku stranku, ali on nema iskontroliranu stranku, preleti i vecine ce vec dosta toga reci i krajem ove godine, ako se predmislio, ako ga je ovo pogodilo, zelim mu srecu u radu sa opozicijom, ali u obimu koji to Platforma zasluzuje, znaci poput Hadzibajrica, a nikako u ravni sa SDP-om, NS i NiP-om, on mora povratiti naruseno povjerenje, Arnaut treba biti kandidat za Predsjednistvo, nikako Mirsad, a Mirsad neka bude kandidat Platforme za drzavni nivo, ako bi to ispostovao i osigurao minimalan broj preletacevica, onda se moze opet o Platformi govoriti u smislu ozbiljne opozicione opcije, sve osim toga je sumnjivo i nesigurno, NiP i NS moraju biti prve opcije.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#802 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by General War »

MaksprotivMarksa wrote: 16/07/2020 13:14 Govorili su mnogi da nece sa SDA, profesor nema stranku, izbusena je SDA spavacima, posto je pao prije nego je krenuo, SDA je osmislila kako da ga povrati u centar javnosti kao opozicionara, fantomskom prijavom i jednom poluostrom izjavom je povrati povjerenje medju mnogim, mislim da je sve to bio cilj ove prijave

Vrijeme ce pokazati, ja zelim da vjerujem da profesor nije dio nekog plana sa SDA, ipak je on covjek zbog kojeg sam prvi put usao u neku stranku, ali on nema iskontroliranu stranku, preleti i vecine ce vec dosta toga reci i krajem ove godine, ako se predmislio, ako ga je ovo pogodilo, zelim mu srecu u radu sa opozicijom, ali u obimu koji to Platforma zasluzuje, znaci poput Hadzibajrica, a nikako u ravni sa SDP-om, NS i NiP-om, on mora povratiti naruseno povjerenje, Arnaut treba biti kandidat za Predsjednistvo, nikako Mirsad, a Mirsad neka bude kandidat Platforme za drzavni nivo, ako bi to ispostovao i osigurao minimalan broj preletacevica, onda se moze opet o Platformi govoriti u smislu ozbiljne opozicione opcije, sve osim toga je sumnjivo i nesigurno, NiP i NS moraju biti prve opcije.
PA sto ovi drugi opozicionari malo ne prosetaju pa da im SDA rebne kakvu masnu kaznu...da vidi narod da je hadjikadija preruseni izdajnik.
User avatar
staxx
Posts: 508
Joined: 09/02/2008 23:57

#803 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by staxx »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/hadzika ... /200815059

Profesor pravi temeljno dobru stvar za pokretanje političke opcije, vidjećemo kako će se na izborima pokazati odziv građana i šta će uraditi sa ukazanim povjerenjem. Do sada pravi pametne poteze... Najbolji marketing plan od svih ima sa ovim protestima, i dobra stvar je da je kapitalizirao do sada... svako ko se uhvati sada organizacije bilo kakvih protesta može samo ispasti plagijator Mirsadove ideje :bih: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
kritikos
Posts: 784
Joined: 12/01/2018 09:17

#804 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by kritikos »

staxx wrote: 17/08/2020 08:14 https://www.klix.ba/vijesti/bih/hadzika ... /200815059

Profesor pravi temeljno dobru stvar za pokretanje političke opcije, vidjećemo kako će se na izborima pokazati odziv građana i šta će uraditi sa ukazanim povjerenjem. Do sada pravi pametne poteze... Najbolji marketing plan od svih ima sa ovim protestima, i dobra stvar je da je kapitalizirao do sada... svako ko se uhvati sada organizacije bilo kakvih protesta može samo ispasti plagijator Mirsadove ideje :bih: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Ova recenica ti je odlicna i opisuje sve: Najbolji marketing plan od svih ima sa ovim protestima.

Upravo gledam slike i dojam mi je da se seta gradovima reklamirajuci stranku. Ovo su vise okupljanja promocije stranke (predizborni skupovi) nego protesti. Volio bih vidjeti konkretne mjere i program. Idemo u lokalne izbore i nisam mu primjetio teme i sta nudi po lokalnim pitanjima.
User avatar
staxx
Posts: 508
Joined: 09/02/2008 23:57

#805 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by staxx »

kritikos wrote: 17/08/2020 08:19
staxx wrote: 17/08/2020 08:14 https://www.klix.ba/vijesti/bih/hadzika ... /200815059

Profesor pravi temeljno dobru stvar za pokretanje političke opcije, vidjećemo kako će se na izborima pokazati odziv građana i šta će uraditi sa ukazanim povjerenjem. Do sada pravi pametne poteze... Najbolji marketing plan od svih ima sa ovim protestima, i dobra stvar je da je kapitalizirao do sada... svako ko se uhvati sada organizacije bilo kakvih protesta može samo ispasti plagijator Mirsadove ideje :bih: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Ova recenica ti je odlicna i opisuje sve: Najbolji marketing plan od svih ima sa ovim protestima.

Upravo gledam slike i dojam mi je da se seta gradovima reklamirajuci stranku. Ovo su vise okupljanja promocije stranke (predizborni skupovi) nego protesti. Volio bih vidjeti konkretne mjere i program. Idemo u lokalne izbore i nisam mu primjetio teme i sta nudi po lokalnim pitanjima.
Meni se sviđa već sada stav i hrabrost da radi stvari drugaćije od trenutno raspoloživih političkih opcija... daje mi nadu da će nastaviti tako na nekonvencionalne načine da se bavi aktuelnim problemima, program i unaprijed obećanja da će se napraviti ovo ili ono - toga sam lično ja sit i u neku ruku se ježim od toga, imam averziju i nagon na povraćanje, naravno možda neko i ima časne namjere, ali džaba kad su mi se ogadili po 100 puta :run:
User avatar
nivla
Posts: 4282
Joined: 12/01/2008 23:44

#806 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by nivla »

prosle sedmice sam saznao kako lik kroz svoju platformu iskoristava ljude i ne placa ih za posao koji su odradili, dakle kao sto sam mislio od samog pocetka jos jedna ubleha u moru politickih ubleha, koja se krije iza zvanja univerzitetskog profesora pricajuci lijepo bez konkretnih poteza
User avatar
staxx
Posts: 508
Joined: 09/02/2008 23:57

#807 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by staxx »

nivla wrote: 17/08/2020 09:08 prosle sedmice sam saznao kako lik kroz svoju platformu iskoristava ljude i ne placa ih za posao koji su odradili, dakle kao sto sam mislio od samog pocetka jos jedna ubleha u moru politickih ubleha, koja se krije iza zvanja univerzitetskog profesora pricajuci lijepo bez konkretnih poteza
Pa kako šta? Podijeli to saznanje onda do kraja malo detaljnije
User avatar
nivla
Posts: 4282
Joined: 12/01/2008 23:44

#808 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by nivla »

staxx wrote: 17/08/2020 10:51
nivla wrote: 17/08/2020 09:08 prosle sedmice sam saznao kako lik kroz svoju platformu iskoristava ljude i ne placa ih za posao koji su odradili, dakle kao sto sam mislio od samog pocetka jos jedna ubleha u moru politickih ubleha, koja se krije iza zvanja univerzitetskog profesora pricajuci lijepo bez konkretnih poteza
Pa kako šta? Podijeli to saznanje onda do kraja malo detaljnije
ukratko, kao i vecina "akademika" navikli da im se radi dzabe, ne bih sad o detaljima zbog osoba koje su ukljucene u to
User avatar
staxx
Posts: 508
Joined: 09/02/2008 23:57

#809 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by staxx »

nivla wrote: 17/08/2020 10:57
staxx wrote: 17/08/2020 10:51
nivla wrote: 17/08/2020 09:08 prosle sedmice sam saznao kako lik kroz svoju platformu iskoristava ljude i ne placa ih za posao koji su odradili, dakle kao sto sam mislio od samog pocetka jos jedna ubleha u moru politickih ubleha, koja se krije iza zvanja univerzitetskog profesora pricajuci lijepo bez konkretnih poteza
Pa kako šta? Podijeli to saznanje onda do kraja malo detaljnije
ukratko, kao i vecina "akademika" navikli da im se radi dzabe, ne bih sad o detaljima zbog osoba koje su ukljucene u to
Izvini ali mi smeta tvoje stavljanje akademika pod znake navodnika. Ne znam ko si i šta si, ali sumnjam da imaš pravo i da si kompetentan da stavljaš pod navodnike najviše naučno i sturkovno zvanje bilo koga ko ga nosi. Čitav kontekst tvog navodnog razočarenja u profesora djeluje kao liječenje ličnih kompleksa.
User avatar
nivla
Posts: 4282
Joined: 12/01/2008 23:44

#810 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by nivla »

staxx wrote: 17/08/2020 14:08
nivla wrote: 17/08/2020 10:57
staxx wrote: 17/08/2020 10:51

Pa kako šta? Podijeli to saznanje onda do kraja malo detaljnije
ukratko, kao i vecina "akademika" navikli da im se radi dzabe, ne bih sad o detaljima zbog osoba koje su ukljucene u to
Izvini ali mi smeta tvoje stavljanje akademika pod znake navodnika. Ne znam ko si i šta si, ali sumnjam da imaš pravo i da si kompetentan da stavljaš pod navodnike najviše naučno i sturkovno zvanje bilo koga ko ga nosi. Čitav kontekst tvog navodnog razočarenja u profesora djeluje kao liječenje ličnih kompleksa.
offtopic
nisam kompleksas, ali izgleda da se ne slazes sa mojim misljenjem nakon saznanja koja ne mogu u potpunosti otkriti jer bih time direktno otkrio sta je konkretan slucaj
ontopic
idu mi na onu stvar ljudi koji se prodaju bud zasto kao spasitelji i slicno, a onda se desi da ti isti pravednici angazuju ljude da im rade(za novac) i na kraju pojeo vuk magarca, zato i prozivanje za titulu "akademika", cudi me samo kako to da neko ko je to sve stekao vani moze biti takav nehljeb i varalica, ali valjda ipak ne mozes pobjeci od porijekla i nasih "akademika" koji kad kazu 5 recenica to uredno naplate hiljadama maraka i to je simbolicna naknada za njihov "trud", a ovamo kad trebaju platiti nekom cigance za 20 maraka
ovaj hadzikadic je jos jedan u moru ubleha koja nam se godinama servira, i samo totalni reset i zabrana svima koji su se prije, u toku i nakon rata ikako bavili politikom nas mozda moze dovesti na zelenu granu
User avatar
MaksprotivMarksa
Posts: 1907
Joined: 28/07/2018 02:34

#811 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by MaksprotivMarksa »

O Platformi sam rekao mnogo toga loseg, smatram da je to zasluzeno, ali ne moze biti lose to sto ne placa svoje AKTIVISTE, ako hoce da budu placeni onda neka idu u SDA, Mirsad nikada nikome nije trazio novac, mnoge svoje akcije je finansirao iz svog dzepa i iz dzepa wvojw porodice, bilo je i kupovine funkcija, ali ne tako sto se Mirsadu daju pare nego finansiranjem nekih aktivnosti, biti univerzotetski profesor i akademik nije isto, a pvi sto hoce pare za svoj aktobisticki rad neka idu u SDA i to naplate, to je sulud argument.
User avatar
ortodont
Posts: 1832
Joined: 02/02/2011 12:34
Location: Sarajevo

#812 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by ortodont »

Soft političar, definitivno nisam očaran nikakvim lijepim diskursom koji maže oči niti vjerujem da sam može nešto. Nadam se da neće biti taj koji će razvodniti glasove te ostaviti zelene ublehe na vlasti.
Last edited by ortodont on 18/08/2020 08:07, edited 1 time in total.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#813 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by Banksy »

Polako, strpljenja, biće para, odriješiće SDA kesu u oktobru.

Šta treba, da vas plaća tri mjeseca prije izbora...
User avatar
staxx
Posts: 508
Joined: 09/02/2008 23:57

#814 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by staxx »

Ja sam se osvrnuo na riječ akademika pod navodnicima. Ne znam odakle neko uzima sebi za pravo da dovodi u pitanje dobronamjernost ili kompetentnost akademske zajednice BiH. Za mene (a u suštini svakog stanovnika BiH) je to institucija u kojoj sjede naši najučeniji i najistaknutiji predstavnici naroda. S toga te molim za poštovanje tog zvanja i institucije, i ne miješaj animozitet koji eventualno imaš prema Mirsadu kao političaru ili platformi kao političkoj opciji iz sebi znanih razloga. (totalni off topic i necu više...)
User avatar
MaksprotivMarksa
Posts: 1907
Joined: 28/07/2018 02:34

#815 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by MaksprotivMarksa »

Platforma izbacila kandidate za nacelnika u Centru, SG, NG, NS, Ilidzi, zaista sramotno.
User avatar
ANamelessGhoul
Posts: 1083
Joined: 23/02/2020 14:50

#816 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by ANamelessGhoul »

Podrzava sam ga bas u pocetku, ali ovo sada je sramota. Umjesto da je usao u koaliciju radi ovo. I kako da covjek ne pomisli da nije sda satelit novi
kritikos
Posts: 784
Joined: 12/01/2018 09:17

#817 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by kritikos »

Lik vodi stranku kao sektu kakvu. Vecinom sve zavrsi na klasicnom reklamiranju. Svaka aktivnost se svodi na promociju PzP a ljudi okupljeni oko neizgradjene i nedefinisane ideje su kao sljedbenici. Sekta koja vodi nedovrsenu pricu, targetirajuci glasove onih koji bi mogli donijeli prevagu onim da pobjede SDA. Tacno je ponudio kandidate u onim sredinama gdje bi SDA mogla izgubiti nacelnike, nesto slicno kao i DF. Pametnom dosta.
El_comadante
Posts: 7937
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#818 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by El_comadante »

MaksprotivMarksa wrote: 17/08/2020 23:26 Platforma izbacila kandidate za nacelnika u Centru, SG, NG, NS, Ilidzi, zaista sramotno.
znam za NS i SG, koji su u ostalim općinama nisam upratio?
User avatar
MaksprotivMarksa
Posts: 1907
Joined: 28/07/2018 02:34

#819 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by MaksprotivMarksa »

El_comadante wrote: 23/08/2020 11:17
MaksprotivMarksa wrote: 17/08/2020 23:26 Platforma izbacila kandidate za nacelnika u Centru, SG, NG, NS, Ilidzi, zaista sramotno.
znam za NS i SG, koji su u ostalim općinama nisam upratio?
Nisu izbacili imena, na stranici CiK-a stoji da su prijavili kandidate, nadajmo se da su odustali, i ovo im je apsolutno bespotrebno, iako o djevojci iz SG mislim sve najbolje, bolje da se zaletila na Vijece.
El_comadante
Posts: 7937
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#820 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by El_comadante »

MaksprotivMarksa wrote: 23/08/2020 14:12
El_comadante wrote: 23/08/2020 11:17
MaksprotivMarksa wrote: 17/08/2020 23:26 Platforma izbacila kandidate za nacelnika u Centru, SG, NG, NS, Ilidzi, zaista sramotno.
znam za NS i SG, koji su u ostalim općinama nisam upratio?
Nisu izbacili imena, na stranici CiK-a stoji da su prijavili kandidate, nadajmo se da su odustali, i ovo im je apsolutno bespotrebno, iako o djevojci iz SG mislim sve najbolje, bolje da se zaletila na Vijece.
ispade ti upravu. izaći če uskoro sa imenom kandidata za načelnika na Ilidži. kako su krenuli nebi me iznenadili ni u ostalim opštinama koje si naveo.
User avatar
Kamper
Posts: 616
Joined: 22/12/2019 18:32

#821 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by Kamper »

Image

Jos jedna stranka sa imenom predsjednika u nazivu.

Naziv politicke stranke: Mirsad Hadzikadic - Platforma za progres
Skraceni naziv: Mirsad Hadzikadic :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
thekupus
Posts: 6809
Joined: 25/06/2011 22:38

#822 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by thekupus »

MaksprotivMarksa wrote: 23/08/2020 14:12
Nisu izbacili imena, na stranici CiK-a stoji da su prijavili kandidate, nadajmo se da su odustali, i ovo im je apsolutno bespotrebno, iako o djevojci iz SG mislim sve najbolje, bolje da se zaletila na Vijece.
Slažem se, Nejira je dobra osoba i pametna djevojka, ali realno nema kapaciteta za načelničku poziciju, barem ne trenutno.
User avatar
Dozer
Posts: 28388
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#823 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by Dozer »

Kamper wrote: 24/08/2020 23:56 Image

Jos jedna stranka sa imenom predsjednika u nazivu.

Naziv politicke stranke: Mirsad Hadzikadic - Platforma za progres
Skraceni naziv: Mirsad Hadzikadic :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Pa, zar on nije bio nezavisni - samostalni kandidat prvo? Ako jeste, onda nije ni imao stranku iza sebe, nego je bio sam. Pretpostavljam da je i odatle ovakav naziv.
Locked