Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
User avatar
sinuhe
Posts: 11488
Joined: 03/06/2011 11:33

#701 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by sinuhe »

Znaci prica bokeljskog mornara Becirovica o Sutorini je bila dovoljna da se vine u sami vrh politike i da u ovoj anketi bude ispred profesora. E pa patriote svaka vam cast :lol:
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#702 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Smrcak15 »

sinuhe wrote:Znaci prica bokeljskog mornara Becirovica o Sutorini je bila dovoljna da se vine u sami vrh politike i da u ovoj anketi bude ispred profesora. E pa patriote svaka vam cast :lol:
Glup je nas narod , nikad se necemo dozvati pameti....ma siguran sam da ih dosta i nezna sta je Harvard :lol:


Imas covjeka svjetskog kalibra i onda izaberes opet one koji su te jahali, mazohisti smo teskiiiii
neon-x
Posts: 609
Joined: 18/07/2012 19:13

#703 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by neon-x »

sinuhe wrote:Znaci prica bokeljskog mornara Becirovica o Sutorini je bila dovoljna da se vine u sami vrh politike i da u ovoj anketi bude ispred profesora. E pa patriote svaka vam cast :lol:
Mislim da je ipak glavno ono oko dorata i Dodika i ta zelja Bosnjaka da budu prkosni i ponosni. Ali mora se priznati da je dobro pred ogledalom navjezbao da izgovori ono mada je opet malo falilo da se zapetlja.
isx
Posts: 3595
Joined: 24/05/2014 19:12

#704 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by isx »

...
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#705 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Smrcak15 »

neon-x wrote:
sinuhe wrote:Znaci prica bokeljskog mornara Becirovica o Sutorini je bila dovoljna da se vine u sami vrh politike i da u ovoj anketi bude ispred profesora. E pa patriote svaka vam cast :lol:
Mislim da je ipak glavno ono oko dorata i Dodika i ta zelja Bosnjaka da budu prkosni i ponosni. Ali mora se priznati da je dobro pred ogledalom navjezbao da izgovori ono mada je opet malo falilo da se zapetlja.
Trebaju nama ljudi koji ce znati pokrenuti ekonomiju zaposljavanje itd podici zivotni standard, pa kad se izdignes iznad neprijatelja onda prkosi i ponosi se koliko hoces jer onda imas sa cim.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#706 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Smrcak15 »

Extraaaaaaaaaaaaaaaa

Hadzikadic vodi za sad :D :D :D

Image

izgleda da se bosnjacki narod ipak budi i mozda i nije glup kao sto sam mislio :thumbup:

Jednostavno Hadzikadicu niko nije do koljena od svih kandidata, covjek je beton u usporedbi sa ovima 8-)
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2638
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#707 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Ja_Ja »

Sigurno da se radi o najkvalitetnijem kandidatu bez premca. No ova anketa nije nikakvo mjerilo. Sacekaj mjesec-dva dok SDA ne krene zalaziti po selima i djeliti kese. Tad ce se stvari mjenjati. Da sam na njegovom mjestu sirio bih svoj tim ljudi sto je prije moguce,a nebi bilo ni zgoreg da par stranki stane iza njega.
User avatar
mayab
Posts: 27188
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#708 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by mayab »

Ja_Ja wrote:Sigurno da se radi o najkvalitetnijem kandidatu bez premca. No ova anketa nije nikakvo mjerilo. Sacekaj mjesec-dva dok SDA ne krene zalaziti po selima i djeliti kese. Tad ce se stvari mjenjati. Da sam na njegovom mjestu sirio bih svoj tim ljudi sto je prije moguce,a nebi bilo ni zgoreg da par stranki stane iza njega.
Naravno, zapitajmo se ko uopće gleda FACE, koja je to publika !
Isto ovde na ovom forumu, nema tema o tome za koga cete glasati, evo Nasa stranka, razvaljuje :izet: , a prate je ostali hajmo reći socijaldemokrati, moram se nasmijati :lol:
Mali je ovo i specifičan uzorak!Eto, volio bih da sam u krivu...
SimkeA
Posts: 355
Joined: 10/12/2010 19:26

#709 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by SimkeA »

Ja_Ja wrote:Sigurno da se radi o najkvalitetnijem kandidatu bez premca. No ova anketa nije nikakvo mjerilo. Sacekaj mjesec-dva dok SDA ne krene zalaziti po selima i djeliti kese. Tad ce se stvari mjenjati. Da sam na njegovom mjestu sirio bih svoj tim ljudi sto je prije moguce,a nebi bilo ni zgoreg da par stranki stane iza njega.
Tacno, najkvalitetniji i najkompletniji kandidat do sada. Vise se ne moze reci da nije bilo izbora ili da se nema za koga glasat i sl. E sad sto je Bosnji mrsko da se informise o kandidatima za koje moze glasat, to je drugi par opanaka sto bi rekle komsije.

Tanka nam je nafaka, al bice bolje...
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#710 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by putokaz1 »

Nije forum klixa dobar uzorak,niti FACE TV već
Statistika izbora,popularnost,nove stranke itd
Džaferović SDA i Bećirević SDP će napuniti dvorane,oni koji ne vole nijednog izabrat će Šepića ili Fahru,a gradska raja Falatar ili Mirsada,dok mrzioci Čovića će za Komšića
Mene ova utrka u mnogo čemu posdsjeća na CENTAR 2016,gdje SDA pobjedi
kudrilo
Posts: 1213
Joined: 17/10/2016 02:48

#711 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by kudrilo »

Mislim da sam ovo već jednom pisao.

Ovaj lik ima dovoljan broj ljudi koji bi glasali za njega, ali je mnoge strah da njihov glas ne bude bačen glas.

Njegov zadatak treba biti da ubijedi ljude da ima podršku, svi već znaju da je kvalitetan.
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#712 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by zrakomlat »

kudrilo wrote:Mislim da sam ovo već jednom pisao.

Ovaj lik ima dovoljan broj ljudi koji bi glasali za njega, ali je mnoge strah da njihov glas ne bude bačen glas.

Njegov zadatak treba biti da ubijedi ljude da ima podršku, svi već znaju da je kvalitetan.
Isto razmišljam, jedan sam od tih.
convict
Posts: 2996
Joined: 10/02/2008 01:20

#713 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by convict »

a sta znaci bacen glas? nisu izbori kladionica pa da glasas za onog ko ima najvecu sansu da pobijedi nego valjda za onoga za koga smatras da ce najbolje zastupati tvoje interese.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#714 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by putokaz1 »

moje interese neće zastupati niko
bitno je pobjediti SDA ili HDZ,po meni SDA
Izborni zakon omogućava pobjedu relativnom većinom a to je obično SDA,obično ali ne uvjek
2018 nije vrijeme za Mirsada
Možda ako se u izborni zakon ubaci drugi krug pa učestvuje u prvom
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#715 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Smrcak15 »

jadan smo narod ako u ovakvom stanju izabere ovog Hadzikadica poslije toliko godina handrenja raznih uhljupskih stranka i politicara, da jedan covjek koji ima vise obrazovanja nego oni svi zajedno, zavrsi Harvard, osnovao fakultete, predavao, izadavo knjige, lobirao za Bosnu, osnovao organizacije itd ne pobijedi samo osto mi neznamo prepoznati kvalitet, pa to je strasno....hajde da nama tece med i mlijeko u Bosni, pa moglo bi se oprostiti, a sad kao eto mi cemo izabrati manje smrdljivo govno samo zato sto evo ovaj mozda nece pobijediti....strahoba jedna od nakaradnog razmisljanja.... :-)
kudrilo
Posts: 1213
Joined: 17/10/2016 02:48

#716 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by kudrilo »

convict wrote:a sta znaci bacen glas? nisu izbori kladionica pa da glasas za onog ko ima najvecu sansu da pobijedi nego valjda za onoga za koga smatras da ce najbolje zastupati tvoje interese.
Jarane, ne moraš meni objašnjavat, ali ja znam bar 3-4 koji misle da ako glasaš za ovog možeš nenamjerno pomoći Šefiku ili Fahri.
To je realnost.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#717 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by putokaz1 »

Tako je glas za Mirsada je glas za Džaferovića
Dobar dio glasača koji će glasati za Mirsada bi u drugom krugu glasalo protiv Džaferovića
Za sve je kriva koalicija SDP-SDA iz 2010
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#718 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by kmirsad »

putokaz1 wrote:Tako je glas za Mirsada je glas za Džaferovića
Dobar dio glasača koji će glasati za Mirsada bi u drugom krugu glasalo protiv Džaferovića
Za sve je kriva koalicija SDP-SDA iz 2010
Manimo se više takvih kalkulacija... glas za Mirsada je glas za Mirsada, glas za Đaferovića je glas za Đaferovića...
Nema drugog kruga...
Svi trebaju izači na izbore.
Svako neka glasa onako kako osječa... za kandidata i stranku koju smatra najboljom... neka se birači ne drobe i ne zbunjuju kalkulacijama... ako ovo, ako ono...
Pa kom opanci, kom obojci...
neon-x
Posts: 609
Joined: 18/07/2012 19:13

#719 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by neon-x »

putokaz1 wrote:moje interese neće zastupati niko
bitno je pobjediti SDA ili HDZ,po meni SDA
Izborni zakon omogućava pobjedu relativnom većinom a to je obično SDA,obično ali ne uvjek
2018 nije vrijeme za Mirsada
Možda ako se u izborni zakon ubaci drugi krug pa učestvuje u prvom
SDA se pobjedjuje na drugim nivoima a u Predsjednistvo se bira najkvalitetniji kandidat. Uostalom, ne zanimaju me ni Denis ni Sefik jer ne zelim nijednog u Predsjednistvu.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#720 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Smrcak15 »

Samo hadzikadic dolazi u obzir, pa zar stvarno ima neko da se dvoumi dati ovom covjeku glas, najkompetentni kandidat od rata pa do sad, i sad treba se misliti da li dati dzeforovicu, becirovicu ili sepicu nasprasm ove gromade od kandidata, ma daj ba.... :-)
kudrilo
Posts: 1213
Joined: 17/10/2016 02:48

#721 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by kudrilo »

SDA ga je ozbiljno shvatila, njihov bot je napisao komentar prije 11 sati na članku i sve sami plusevi, preko 200.

Nevjerovatno šta rade zeleni balvani.
svi u napad
Posts: 1872
Joined: 14/10/2012 14:40

#722 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by svi u napad »

Jos uvijek nisam dobio odgovor ko je on i ko stoji iza njega? Odjednom se pojave 2 covjeka (Mirsad i Borisa) koji imaju znanje i mogli bi biti nesto novo na nasoj sceni i sad je normalno da neopredjeljeni vazu sta da rade. Iza Borise stoji stranka koja ima uticaj samo u SA i sad ce nesto imati uicaja u TZ. Sve skupa malo jer njegova stranka je stranka "gradske raje" (ovo ima samo kod nas) i navodnih intelektualaca sto je sve skupa negdje oko 4% populacije. Cudno je da ga HDZ nije jos opleo i to mi je neki signal (nekime je dovoljan isaret). Moj bivsi sugradjanin nema stranke i ni nejga niko jos ne pljuje. Kongresi i Akadenija iz USA nisu bas nesto aktivni oko njega i to me najvise zabrinjava. Znam za previranje i sukobe tamo zbog cega su napravljena 2 Kongresa ali ni jedan od njih se jos nije aktivno stavio na njegovu stranu. Ameri jos ne pokazuju otvoreno da su na njegovoj strani sto je vrlo indikativno. U slijedecih mjesec dana bi se trebalo vidjeti ko ga podrzava jer bacati milione na kampanju ne mogu ni najbogatiji na svijetu.
Da zavrsim. ja cu sacekati da vidim ko su ova dvojica. Ako su ljudi Zapada ok ili su tu samo da uniste crvene kandidate. Ako je ovo drugo u pitanju onda sam strasno razocaran u NS i nek ih je sram. No da ne donosim odluke unaprijed sacekacu neko vrijeme. Zivjeli.
PS: molim trolove i placenike da ne odgovaraju na moj post. Ja znam ko je Mirsad i sta je zavrsio i sta je radio bolje nego vi. Hvala.
Novak20
Posts: 13969
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#723 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Novak20 »

Smrcak15 wrote:Extraaaaaaaaaaaaaaaa

Hadzikadic vodi za sad :D :D :D

Image

izgleda da se bosnjacki narod ipak budi i mozda i nije glup kao sto sam mislio :thumbup:

Jednostavno Hadzikadicu niko nije do koljena od svih kandidata, covjek je beton u usporedbi sa ovima 8-)
Taj narod što te primi tamo u tuđini je očito puno pametniji. :D
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2638
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#724 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistv

Post by Ja_Ja »

svi u napad wrote:Jos uvijek nisam dobio odgovor ko je on i ko stoji iza njega? Odjednom se pojave 2 covjeka (Mirsad i Borisa) koji imaju znanje i mogli bi biti nesto novo na nasoj sceni i sad je normalno da neopredjeljeni vazu sta da rade. Iza Borise stoji stranka koja ima uticaj samo u SA i sad ce nesto imati uicaja u TZ. Sve skupa malo jer njegova stranka je stranka "gradske raje" (ovo ima samo kod nas) i navodnih intelektualaca sto je sve skupa negdje oko 4% populacije. Cudno je da ga HDZ nije jos opleo i to mi je neki signal (nekime je dovoljan isaret). Moj bivsi sugradjanin nema stranke i ni nejga niko jos ne pljuje. Kongresi i Akadenija iz USA nisu bas nesto aktivni oko njega i to me najvise zabrinjava. Znam za previranje i sukobe tamo zbog cega su napravljena 2 Kongresa ali ni jedan od njih se jos nije aktivno stavio na njegovu stranu. Ameri jos ne pokazuju otvoreno da su na njegovoj strani sto je vrlo indikativno. U slijedecih mjesec dana bi se trebalo vidjeti ko ga podrzava jer bacati milione na kampanju ne mogu ni najbogatiji na svijetu.
Da zavrsim. ja cu sacekati da vidim ko su ova dvojica. Ako su ljudi Zapada ok ili su tu samo da uniste crvene kandidate. Ako je ovo drugo u pitanju onda sam strasno razocaran u NS i nek ih je sram. No da ne donosim odluke unaprijed sacekacu neko vrijeme. Zivjeli.
PS: molim trolove i placenike da ne odgovaraju na moj post. Ja znam ko je Mirsad i sta je zavrsio i sta je radio bolje nego vi. Hvala.
Kakvi crni kongresi? Da znas situaciju ne bi ih ni spominjao. Ti kongresi su propali ko kauc. Aktivnost im se svodi na par obavjestenja godisnje i poneko zajednicko palamudjenje o stvarima o kojim svi zajedno nemaju dvije ciste. Akademija na drugu stranu je naucna organizacija, ozbiljna organizacija, veoma raznovrsna i licno mislim da joj nije mjesto da staje iza bilo kojeg kandidata.

Hadzikadic mora da se nametne medijski, te da otvoreno udje u debatu sa ostalim kandidatima i da pri tome bude veoma ostar i precizan u isticanju njihovih politickih nedostataka/mana pogotovo kada se radi o njihovom dosadanjem politickom angazmanu.
svi u napad
Posts: 1872
Joined: 14/10/2012 14:40

#725 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by svi u napad »

Ja - Ja hvala za info o Kongresima u USA. tamo sam bio prije4 godine kad sam vidio kako su komsije preko svojih podanika uradile da se kongres pocijepa na dva Kongresa i cuo dosta interesantnih prica. Bio sam sumnjiv u zadnje vrijeme jer jedan od mojih jarana koji je bio upetljan u sve to mi u zadnje vrijeme stalno nesto izvrdava i izbjagava odgovore na neka moja pitanja zato ti hvala za ovu info. Moram priznati da je zalosno cuti ovo sto si napisao jer sam ja puno vjerovao u te ljude. Hvala jos jednom a u vezi mog bivseg sugradjanina jos cu malo sacekati.
Locked