Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
User avatar
BarbaDue
Posts: 63357
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#501 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by BarbaDue »

Nadzorna_ploca wrote:Inace nasi nazovi politicari na vlasti poznaju materiju.
Ma naravno, vrsni poznavaoci materije. Stručnjaci par excellence.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63357
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#502 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by BarbaDue »

Nadzorna_ploca wrote:
Alfons Kauders wrote:
Nadzorna_ploca wrote:Inace nasi nazovi politicari na vlasti poznaju materiju.
Ne znam koliko je znaju, ali ja npr. znam njih. Mirsada ne znam i nemam pojma sta covjek zagovara.

Nemate ni vi koji ga gurate, ako niste primjetili...
Mi koji ga guramo kazes. :lol:
Ma ja ba...ovdje su prisutni "mi koji ga guramo" i "oni koji mu podapinju" :mrgreen: :lol:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#503 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Alfons Kauders »

neon-x wrote:
Alfons Kauders wrote:Mene i dalje zanima da procitam nesto o njegovoj politici prije no sto ga podrzim, ali eto... Valjda imam previsoke standarde, pa me zanima sta zastupa osoba za koju glasam
Ma vidim da imas cim zakljucujes da nije kvalificiran i da covjek nema pojma o politici i onome o cemu prica i da su glupi oni koji glasaju za njega, iako ti uopce nemas pojma o cemu taj covjek prica niti si upoznat s njim.
Pa to i govorim - naravno da nemam kad lik nigdje nije objavio program, niti znamo sta zagovara.

Meni je to bitno... Ono kad glasam za nekog, da mi je znati sta taj neko predlaze da se napravi.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#504 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Alfons Kauders »

Smrcak15 wrote:
Alfons Kauders wrote:
Nadzorna_ploca wrote:Inace nasi nazovi politicari na vlasti poznaju materiju.
Ne znam koliko je znaju, ali ja npr. znam njih. Mirsada ne znam i nemam pojma sta covjek zagovara.

Nemate ni vi koji ga gurate, ako niste primjetili...
da si malo u toku ovu teme vidio bi masa klipova i tekstova o njegovim izjavama pa cak se objavio dokument 2030 sta on zagovara
U toku sam mozda i vise no sto mislis.

Uglavnom, smijesno...
neon-x
Posts: 605
Joined: 18/07/2012 19:13

#505 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by neon-x »

Pa to i govorim - naravno da nemam kad lik nigdje nije objavio program, niti znamo sta zagovara.
U toku sam mozda i vise no sto mislis.

Uglavnom, smijesno...
Dogovori se jesi li u toku ili nisi. Moja pretpostavka je da jesi ali iz nekog razloga si protiv njegove kandidature ili cisto onako ponaski unaprijed kazes "ma nema on pojma". Ako imaju neki razlozi zasto si protiv podijeli ih s nama, da se iskreno razgovara. Mozda sam i ja stvarno u krivu pa ne vidim neke stvari.

Pretpostavljam da je tebi ovaj forum razonoda cim si nabio ovoliko postova i vjerovatno ti je vecina tih postova zajebancija. Ako je zajebancija i u ovom slucaju onda cu razumjet. Meni forum nije razonoda i ne bih nikada pisao ovo da se nije desilo ono sto sam mislio da se nikada nece desiti: Da se pojavi dovoljno kapacitirana osoba visokih moralnih vrijednosti koja zeli iskreno voditi politiku izgradnje gradjanske drzave.

Smijesno je pricati o nekakvim programima koje neko treba otkucati i namastati sta ce sve raditi ako bude izabran i kako ce se stvari odvijati. To svi ovdje na forumu mogu nakucati i svi znaju da treba izgraditi pravnu drzavu gdje ce se zakoni postovati, da treba ulagati u obrazovanje, razvijati ekonomiju, postaviti strucne ljude i eksperte na upravljacke pozicije, bla bla.. Naravno da je bitno postaviti ciljeve ali je previse varijabli u igri da bi neko pricao sta ce se tacno raditi i kada i kako ce se doci do krajnjeg cilja. Uostalom o pojedinostima neke strategije nije mudro unaprijed ni pricati.

Sva sustina nasih problema kad je vlast u pitanju je sto nemamo na politickoj sceni ljude koji su posteni, iskreni i koji hoce raditi, mukotrpno i predano. To su jedine dvije stvari: da je posten i da hoce raditi. Naravno uz preduslov da je koliko toliko kapacitiran. U nasem slucaju jos je i od presudne vaznosti nulta tolerancija za nacionalisticku pricu. Kao sto neko napisa, koliko god sarkasticno, #budimodobrekomsije je jedina politika koja daje neku nadu za ovu drzavu.

Ali evo za Alfonsa i ostale koji traze razloge zasto glasati za Mirsada citiracu vec ranije sto sam pisao kako vidim njegovu politiku i zasto cu glasti za njega.
Cini mi se da ljudi uopce nisu svjesni nevjerovatnog znacaja ovih izbora za drzavu. Ne zato sto ce se nesto strasno desavati ili tektonski mijenjati u narednom ciklusu vec upravo zato sto nece. Vec smo dosli do najvece medjunacionalne podijeljenosti ikada i to ce se stihijski nastaviti u narednom ciklusu sto vodi daljem slabljenju drzave i totalnoj neperspektivnosti. Osim ovog kandidata ne postoji nijedna nova znacajna ideja niti osoba u politici koja moze nesto novo donijeti. Nema nijednog novog scenarija koji vec nije vidjen, oproban i potrosen.

Mozemo sigurno reci da ce Covic i Dodik odnosno HDZ i SNSD ciniti vlast i njihove politike vec znamo. Medjutim, znamo i politike svih preostalih mogucih ucesnika vlasti. One se krecu od SDA status quo rahat patnje, SBB prelaska sa de facto na de iure podijeljensot drzave do SDP floskulskog „lijevicarenja“ urbanogerilskog tipa. Sve ostale manje stranke su u razlicitom omjeru varijacije ovih pomenutih politika. A svima je imanentno uhljebljavanje i ovladavanje moci i resursima i naravno korupcija. Donekle mozemo izdvojiti Nasu Stranku kao napredniju i zapadnjackiju verziju SDP-a koja ipak boluje od lokalizma ali i elitizma. Recimo da su izuzetak i Hadzibajricevi nezavisni nacelnici koji su dokazali radisnost u svojim opcinama.

Kandidati koji se nude za bosnjackog clana su posebna prica. Zvizdic je potpuno nekarizmatican covjek bez ikakve politike i ideologije. Mozda moze biti politicka birakrata ali drzavnik sigurno ne moze. Ozbiljniji kandidat bi bio Softic ali to ne bi bio nikakav zaokret u politici od dosadasnje. Radoncic je covjek bez skrupula i morala i takav ne bi smio nikako biti Predsjednik. Denis Bećirović se dozivljava kao velika nada i jedini koji se moze suprotstaviti SDA kandidatu. Nazalost on nema nikakvu novu viziju i ne nudi nista vise od dobrog populizma i velike patriotske price primjerenije nekom mladom SDA aktivisti. Licno dozivljavam transfer blama svaki put kada ga gledam kako ozbiljnog izraca lica izgovara fraze koje se cuju na djecijim priredbama povodom odrzavanja Dana nezavisnosti. Ne sumnjam ja da bi se on nagovorio kakvi su dorati Vucic i Dodik i da bi isticao patriotizam na svakom koraku ali to je prica koja savrseno odgovara daljnoj sporoj ali sigurnoj podjeli drzave.

Jedina politika koja moze spasiti ovu drzavu i sve nas u njoj jeste politkika reda rada i discipline. Ekonomija, obrazovanje i pravljenje uredjene drzave na prostoru na kojem je mozes praviti. Nikakva prica o patriotizmu, nacionalizmu, ljevici, desnici, prozivanjima, provokacijama, odgovaranjima na provokacije... Potpuno zanemarivanje nacionalnog pitanja naravno uz nastojanje zastiti svakoga od diskriminacije. Jedina polika koja se moze voditi uz ekonomiju jeste jos politika promoviranja saradnje medju ljudima izmedju naroda, gradova, entiteta, susjednih drzava... Dakle iskljucuvo politika dobrog primjera. Praviti drzavu tamo gdje se moze. Toga je ovaj covjek svjestan i zato cu prvi put izaci da glasam. Podrskom njega i ovakve politike vjerovatno hvatamo zadnju priliku da se spasimo.

Sama cinjenica da se pojavio covjek sa ovakvom politikom bi bio dovoljan da glasam za njega. Dovoljno bi mi bilo i sto je rekao da su informacijske tehnologije jedinstvena prilika za razvoj i da moraju biti jedan od kljucnih sektora ekonomije. Bonus je da je najkvalifikovaniji kandidat kojeg smo imali, sa nevjerovatnim rezultatima iza sebe u naucnom ali i organizacijskom djelovanju, da je strucnjak iz najznacajnije oblasti trenutno koja moze biti pokretac ekonomije u BiH, da je kulturan i pristojan, da je dobronamjeran i posten, da je bez ikakvih kompromitirajucih afera iza sebe, neopterecen finansijskim motivom ulaska u politiku. Ocito altruisticnih principa i netipicnog odsustva sujete za nekog ko hoce da bude predsjednik drzave.

Moglo bi se ovako nastaviti jos dugo ali dovoljno je jos reci da se ovdje ne radi o nekakvom smotanom geeku-geniju koji ne zna nista drugo osim svoje nauke. Ovdje se radi o covjeku sa organizacijskim i menadzerskim sposobnostima koji je bio dekan, direktor, stvarao nove institucije, osnovao BH Akademiju u americi, dovodio Bidena, lobirao u kongresu, odlikovan od grada u kojem zivi itd.. Nasao sam ja njemu naravno ovakav cinican vec stotinu mana ali nijedna ne mijenja cinjenicu da je neuporedivo kvalitetniji kandidat od konkurencije.
Stvar je u tome sto je BiH jos od ZAVNOBIH-a zamisljenja kao tronacionalna a Dejtonom i gotovo zacementirana.

Plus, mi kao da zaboravljamo da se ovdje puskama borilo za nesto od cega se nece odustati sigurno samo zato sto mu taj na koga je puskom isao sada bira predstavnike. Time se samo udaljava od gradjanske BiH.

Jedini put da BiH ikada postane gradjanska jeste da se radi na tome da Trokutistan postane Zapadna Njemacka. Jedino takva politika moze srusiti berlinske zidove stvorene na etno-nacionalizmu. Svaka druga politika je cisto politikanststvo i u tome se vrtimo vec preko 20 godina.

Imamo kvazi-nacionalisticke stranke koje koriste nacionalizam da dodju do fotelja, i kvazi-gradjanske stranke koje koriste siroku lepezu "gradjanizma" koji se krece od jugonostalgicarstva do prikrivenog nacional-unitarizma da dodju do fotelja.

Mirsad Hadzikadic je prvi ozbiljan kandidat od rata naovamo koji zeli voditi iskrenu politiku pravljenja gradjanske drzave i zato trosim svoje vrijeme kao dobrovoljni bot istog ne bi li potakao ljude da malo razmisle ozbiljnije u kakvom trenutku se nalazimo i sta bi znacila simbolicki ali i sustinski pobjeda nekoga ko ce voditi takvu politiku.

Naravno da bih bio presretan da vise od 2% Hrvata i Srba zele glasati za Falatara ili Miru Lazovica medjutim najbolje cemu se u ovom momentu mogu nadati jeste da glasaju za one koji barem nemaju nacionalisticku retoriku kao sto su Sarovic, Krsmanovic, Bevanda ili HDZ1990.

To bi bio neki prvi korak ka ozdravljenju BiH drustva uz preduslov da Bosnjaci biraju politicare potpuno lisene populisticke retorike bilo gradjanske ili nacionalisticke, i samo posveceni izgradnji pravne drzave i jacanju ekonomije. Cak i u takvom idealnom scenariju BiH ne bi postala istinski gradjanska drazava barem za 3-4 decenije gdje mozemo ocekivati da Falafar bude "legitiman". Naravno ako zivimo u carstvu Branka Kockice onda je sve moguce.
archi_a
Posts: 10400
Joined: 11/12/2011 18:11

#506 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by archi_a »

I kako bi to izgledalo u stvarnosti? Sjednica predsjedništva: izađu milorad ili mladen za govornicu i kažu:" mi smo srbi, republika srpska je država, mene samo interesuje stanje u rs, ona je vječna a bih dok mora, blokirat ćemo usvajanje budžeta državnih institucija", a Mirsad odgovara:" znate šta, mislim da bi ovim mojim programom mogli podići minimalne penzije za 3 %". Izađe čović i kaže:" radit ćemo na zaokruživanju i revitalizaciji hzhb a sve ostalo blokiramo dok se to ne odobri", a Mirsad na to odgovori: "ali gospodine, informacione tehnologije su budućnost. Moramo učiniti više za razvoj IT sektora". Izađe mladen i kaže:" postrojit ću srpski puk osbih, mimo svih protokola, namjerno vama, šta mi možete, ako nešto pokušate blokirat ću sporazum sa islamakom zajednicom“ a Mirsad izađe i odgovori:" molim vas lijepo, zamislio sam da se izdavanja poslodavaca prema državi, po radniku obore za 10 %". Milorad kaže:" nabavljam za policiju pi si novih 30 teško naoružanih oklopnjaka" a Mirsad će na to..........
Ma ne mogu više. Smiješno je ovo. :oops: Naravno da bi bilo odlično da se govori o ekonomiji, da se dižu penzije i plate, ali jednostavno na tom nivou imamo politički sistem tako postavljen da sve pada u vodu, da ne možeš biti kulturan i fin, da ne možeš mirno posmatrati i ne reagovati na nacionalističke ispade secesionista. Jednostavno, bivaš uvučen u igru ili ispadaš smiješan ako ne reaguješ jer u tom slučaju dozvoljavaš secesionistima da orgijaju, da ti ponižavaju narod, žrtve, zemlju.
Draže bi mi bilo da se gosp. Mirsad kandidovao na neku poziciju na kojoj može stvarno podići ekonomiju, ubrzati razvoj, povećati standard. To svakako, u ovoj konstalaciji odnosa, nije pozicija člana predsjedništva.
Trenutna situacija je takva da ti najviše do kantonalnog nivoa možeš imati moć da mijenjaš stvari. Sve preko je triparitet na kojem interesne grupacije imaju mogućnost da blokiraju, ucjenjuju, trguju raznim zahtjevima. Lp
neon-x
Posts: 605
Joined: 18/07/2012 19:13

#507 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by neon-x »

archi_a wrote:I kako bi to izgledalo u stvarnosti? Sjednica predsjedništva: izađu milorad ili mladen za govornicu i kažu:" mi smo srbi, republika srpska je država, mene samo interesuje stanje u rs, ona je vječna a bih dok mora, blokirat ćemo usvajanje budžeta državnih institucija", a Mirsad odgovara:" znate šta, mislim da bi ovim mojim programom mogli podići minimalne penzije za 3 %". Izađe čović i kaže:" radit ćemo na zaokruživanju i revitalizaciji hzhb a sve ostalo blokiramo dok se to ne odobri", a Mirsad na to odgovori: "ali gospodine, informacione tehnologije su budućnost. Moramo učiniti više za razvoj IT sektora". Izađe mladen i kaže:" postrojit ću srpski puk osbih, mimo svih protokola, namjerno vama, šta mi možete, ako nešto pokušate blokirat ću sporazum sa islamakom zajednicom“ a Mirsad izađe i odgovori:" molim vas lijepo, zamislio sam da se izdavanja poslodavaca prema državi, po radniku obore za 10 %". Milorad kaže:" nabavljam za policiju pi si novih 30 teško naoružanih oklopnjaka" a Mirsad će na to..........
Ma ne mogu više. Smiješno je ovo. :oops: Naravno da bi bilo odlično da se govori o ekonomiji, da se dižu penzije i plate, ali jednostavno na tom nivou imamo politički sistem tako postavljen da sve pada u vodu, da ne možeš biti kulturan i fin, da ne možeš mirno posmatrati i ne reagovati na nacionalističke ispade secesionista. Jednostavno, bivaš uvučen u igru ili ispadaš smiješan ako ne reaguješ jer u tom slučaju dozvoljavaš secesionistima da orgijaju, da ti ponižavaju narod, žrtve, zemlju.
Draže bi mi bilo da se gosp. Mirsad kandidovao na neku poziciju na kojoj može stvarno podići ekonomiju, ubrzati razvoj, povećati standard. To svakako, u ovoj konstalaciji odnosa, nije pozicija člana predsjedništva.
Trenutna situacija je takva da ti najviše do kantonalnog nivoa možeš imati moć da mijenjaš stvari. Sve preko je triparitet na kojem interesne grupacije imaju mogućnost da blokiraju, ucjenjuju, trguju raznim zahtjevima. Lp
Mislim da pogresno izjednacavas pristojnost sa slaboscu a krkanluk sa snagom. Zar mislis da je covjek koji je osnovao ovo vijece http://www.acbih.org/ sa iskljucivim ciljem lobiranja za BiH u Americi, koje je izmedju ostalog uradilo puno i da se sprijeci propaganda srpskih nacionalistickih krugova, neki naivko koji zivi u svijetu iluzija. Mirsad je ipak malo jaci i inteligentniji patriota, ali onaj istinski, od ovih populistickih koje imamo i kojima odlicno odgovara igranje nacionalistickog ping-ponga dok se drustvo sve vise etnicki dijeli a time i BiH.

Svaki taj pokusaj igranja ping-ponga se jednostavno moze rijesi gnjecenjem loptice i ukazivanjem da su to besmislice, nepotrebna trosenja energije u kojima nece ucestvovati, namjerna odvracanja od stvarnih problema itd i da je u interesu svih gradjana da zive u drzavi uskladjenoj sa europskim vrijednostima i zakonima, a sve sto bi odvracalo od tog puta jednostavne je besmisleno i nece se dozvoliti da prodje niti ce se zamariti time.

Prije svega ove snage kojima je cilj jaka i stabilna drzava trebaju da jednom definisu sta je cilj. Ako nam je cilj gradjanska drzava a to je jedini koji smije biti jer svaki drugi vodi u ambis, onda se mora vidjeti koji je to put koji vodi do takve drzave. Moramo znati u kakvoj smo poziciji trenutno, kolika je nasa snaga, u kakvim se sirim geopolitickim okolnostima nalazima itd..

Naravno jedna od opcija je da idemo kao do sada insistirajuci na nasoj moralnoj superiornosti i cekajuci da nam oni s kojima smo se drzali na nisanu to priznaju i kazu stvarno ste vi tako merhametli i moralni a mi smo krvoloci svi odreda cetnici i ustase i evo sve priznajemo da ste u pravu, kajemo se i hocemo da budemo kao sto ste vi. Taj scenarij je moguc samo kada pobijedis u ratu pa ti slabiji prizna i kaze jaci si nemoj vise.

Generalno mi moramo biti svjesni da pravda na ovom svijetu ne postoji osim kao koncept, i da trebamo razmisljati sta nam je bitnije, nekakvo priznanje da smo u pravu, ili prespektivna uredjena gradjanska BiH.

Ako hocemu tu takvu drzavu, onda moramo zauzeti potpuno drugaciju politiku koju vidim po prvi put je neko iskreno spreman voditi.

Probosanske snage zaista imaju moralnu satisfakciju da nisu cinile sistemski zlocine (da li zaista zbog moralnosti, ili strategijske politike, dalo bi se diskutovati) ali to nije nesto od cega cemo zivjeti. Kada se to pokusa osporiti postoje inteligentniji nacini da se to sprijeci tamo gdje treba i kada treba kao sto to Mirsad radi a ne kao sto to rade ovi nasi „zastitnici“ iduci na ruku daljem slabljenju drzave.
archi_a
Posts: 10400
Joined: 11/12/2011 18:11

#508 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by archi_a »

Apsolutno si u pravu kada konstatuješ da sam pogrešno izjednacio pristojnost sa slaboscu a krkanluk sa snagom. Ne zaboravi da u ovakvom političkom sistemu drugačije ne može. Ovdje biti pristojan, znači biti slab prema oponentu, biti krkan, znači biti snažan, jer kako drugačije objasniti to da ti "koalicioni" partner u vrhu vlasti (a koji ti zakonom mora biti partner, jer nemaš mogućnosti da drugog izabereš) blokira sporazum sa IZ ucjenjujući to izbornim zakonom, ucjenjujuje usvajanje budžeta spašavanjem kladionica u okviru fiskalne politike. Ucjenjuju svaku dobru ideju za sve građane, insistiranjem na nekim sitnointeresnim stvarima. I nikom ništa godinama, svi to znaju i niko ne sankcioniše. Aludiram na tumača ustava, glavnog i odgovornog za funkcionisanje države a to je OHR. Fura se priča, dogovorite se a znaju svi da dogovora u ovakvom sistemu, gdje nema mogućnosti sankcije, nema i nikad neće biti. Svi furaju diplomatski odnos i diplomatski pristup prema debilima koji se ponašaju kao divljaci, kao da rat još uvijek traje.
neon-x
Posts: 605
Joined: 18/07/2012 19:13

#509 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by neon-x »

archi_a wrote:Apsolutno si u pravu kada konstatuješ da sam pogrešno izjednacio pristojnost sa slaboscu a krkanluk sa snagom. Ne zaboravi da u ovakvom političkom sistemu drugačije ne može. Ovdje biti pristojan, znači biti slab prema oponentu, biti krkan, znači biti snažan, jer kako drugačije objasniti to da ti "koalicioni" partner u vrhu vlasti (a koji ti zakonom mora biti partner, jer nemaš mogućnosti da drugog izabereš) blokira sporazum sa IZ ucjenjujući to izbornim zakonom, ucjenjujuje usvajanje budžeta spašavanjem kladionica u okviru fiskalne politike. Ucjenjuju svaku dobru ideju za sve građane, insistiranjem na nekim sitnointeresnim stvarima. I nikom ništa godinama, svi to znaju i niko ne sankcioniše. Aludiram na tumača ustava, glavnog i odgovornog za funkcionisanje države a to je OHR. Fura se priča, dogovorite se a znaju svi da dogovora u ovakvom sistemu, gdje nema mogućnosti sankcije, nema i nikad neće biti. Svi furaju diplomatski odnos i diplomatski pristup prema debilima koji se ponašaju kao divljaci, kao da rat još uvijek traje.
Ponovo kazem, pravda na ovom svijetu ne postoji osim kao koncept. Niti OHR niti iko nama ista duguje niti ce nam dati zato sto mislimo da smo u pravu, ili cak i sto smo stvarno u pravu. Moramo znati sta smo, gdje smo, kuda hocemo da idemo i kako doci do cilja. Mozemo nastaviti igrati ping ponga do konacne disolucije drzave ili mozemo probati nesto novo.

Naravno da postoje razne opstrukcuje ali je tu puno vise politiziranja dok se mnoge bitnije stvari odvijaju neopazeno. Mnoge stvari nisu onakve kako nam ih "zastitnici" predstavljaju i kako se nama cine jer gledamo iz ogranicene perspektive. Mnoge te opstrukcije su daleko manji problem za nas nego sto se cine jer svakodnevno slusamo o njima a u stvarnosti imaju minimalan ucinak na nase svakodnevne zivote. Najveci problem za ovu drzavu je stihijsko i konstantno jacanje nacionalizma i podjela drustva do opasnosti od konacne podjele drzave u nekoj formi. Uz to onda ide totalna ekonomska i svaka druga neperspektivnost ako se nastavi ici ovim putem.

Koliko mogu procijeniti opce raspolozenje mislim da cemo nazalost nastaviti ovim putem jer ce gotovo sigurno Becirovic osvojiti najvise glasova pricom o Dodiku i doratu, a jednom kad se dodje do fotelje na populizmu tesko se odustaje od takve retorike. Jedina nada mi je da ce Mirsad osvojiti ozbiljniji broj glasova da vidi da ima s cime raditi pa da formira stranku i proba ponovo za cetiri godine.
Novak20
Posts: 13961
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#510 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Novak20 »

Izborni trol SDA. Maksimala 5.000 glasova neodlučnih glasača. Za svake izbore se javi par ovakvih i više nikada niko ne čuje za njih.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#511 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by putokaz1 »

Novak20 wrote:Izborni trol SDA. Maksimala 5.000 glasova neodlučnih glasača. Za svake izbore se javi par ovakvih i više nikada niko ne čuje za njih.
5000 uzetih od npr Bećirevića
Novak20
Posts: 13961
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#512 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Novak20 »

putokaz1 wrote:
Novak20 wrote:Izborni trol SDA. Maksimala 5.000 glasova neodlučnih glasača. Za svake izbore se javi par ovakvih i više nikada niko ne čuje za njih.
5000 uzetih od npr Bećirevića
Nažalost od SDA ih uzeti neće. Samo mi se čini da su i SDP-ovci prilično opametovali.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#513 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by putokaz1 »

SDP čekamo
Nejasno da li Bećirevivić,kao potencijalni pobjedik,da li je uopšte pobjeda biti s čovićem i Dodikom
Ili neko Novi kao kandidat
Novak20
Posts: 13961
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#514 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Novak20 »

putokaz1 wrote:SDP čekamo
Nejasno da li Bećirevivić,kao potencijalni pobjedik,da li je uopšte pobjeda biti s čovićem i Dodikom
Ili neko Novi kao kandidat
:-)

Čini mi se da bi ti najviše volio Sebiju. :D
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#515 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by putokaz1 »

Novak20 wrote:
putokaz1 wrote:SDP čekamo
Nejasno da li Bećirevivić,kao potencijalni pobjedik,da li je uopšte pobjeda biti s čovićem i Dodikom
Ili neko Novi kao kandidat
:-)

Čini mi se da bi ti najviše volio Sebiju. :D
Ja bi volio bilo koga osim SDA
Makar bio i Šepić ako treba kao Verzija SDA možda malo blaža
Naravno Bećirević bi bio bbroj 1. ali u moj porodici smo podijeljeni-Komšić-Šepić-Bećirević itd
neon-x
Posts: 605
Joined: 18/07/2012 19:13

#516 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by neon-x »

Novak20 wrote:Izborni trol SDA. Maksimala 5.000 glasova neodlučnih glasača. Za svake izbore se javi par ovakvih i više nikada niko ne čuje za njih.
Fantasticna analiza. Kako li se niko ranije nije sjetio da nam to pojasni osim svaki SDA mrzitelj, da ne kazem SDP navijac, koji je do sad naletio na ovu temu.

Sve dok se "probosanska" politika bude svodila na to da je kljucno pitanje da li nas jase kurta ili murta gledacemo jos puno epizoda ove iste serije.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#517 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by putokaz1 »

neon-x wrote:
Novak20 wrote:Izborni trol SDA. Maksimala 5.000 glasova neodlučnih glasača. Za svake izbore se javi par ovakvih i više nikada niko ne čuje za njih.
Fantasticna analiza. Kako li se niko ranije nije sjetio da nam to pojasni osim svaki SDA mrzitelj, da ne kazem SDP navijac, koji je do sad naletio na ovu temu.

Sve dok se "probosanska" politika bude svodila na to da je kljucno pitanje da li nas jase kurta ili murta gledacemo jos puno epizoda ove iste serije.
Bošnje su čudan narod Ponašaju se d apostoje 2 kruga ali NEMA IH-Relativna većina osvaja
Novak20
Posts: 13961
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#518 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Novak20 »

neon-x wrote:
Novak20 wrote:Izborni trol SDA. Maksimala 5.000 glasova neodlučnih glasača. Za svake izbore se javi par ovakvih i više nikada niko ne čuje za njih.
Fantasticna analiza. Kako li se niko ranije nije sjetio da nam to pojasni osim svaki SDA mrzitelj, da ne kazem SDP navijac, koji je do sad naletio na ovu temu.

Sve dok se "probosanska" politika bude svodila na to da je kljucno pitanje da li nas jase kurta ili murta gledacemo jos puno epizoda ove iste serije.
Za njega 100% neće glasati ovi koji ga hvale na forumu. Objektivno, ima li gospodin Hadžikadić ikakve šanse za uspjeh ???
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#519 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by putokaz1 »

Novak20
Sad će te banovat s teme,ti nedaš šanse Hadžikadiću ko ni ja
Novak20
Posts: 13961
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#520 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Novak20 »

putokaz1 wrote:Novak20
Sad će te banovat s teme,ti nedaš šanse Hadžikadiću ko ni ja
Ti si tu u pravu. Da imaju dva kruga pa hajde ali ovako...ne bi se prof. zahmetio ako nije po nečijem naređenju. Za napravi za*eb kod političkog protivnika.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#521 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by putokaz1 »

Zamislimo da se ja samokandidujem
Putokaz1
i Kažem
''Vrijeme je za novu politiku,za nove prilike,za investicije,dosta su krali 20 godina''...
U Očima dijela Građana bi bio Novo Lice Heroj onih koji mrze SDA,Teorijski su bliži SDP ali razočarani i u njih,znači dobio bi glasove onih koji bi mogli prevagniti na stranu SDP
U redu je da ja uzmem pare od Bakira ,nezaposlen,seljak,Nikakav,Grozan Bez para...
Ali da Izvjesni Profesor uzme pare od Bakira koji ima sve u Americi da stvori ovakav Cirkus Malo neobično ali REALNO
Naravno i sam SDP koji bi trebao biti Opozicija to u stvarnosti često i nije te sam Proizvodi DF GS dijelom i NS te razne Hadžikadiće,SDU ove i slično svojim NERADOM stvara OVO što sad imamo u utrci za Predsjendištvo
Centar 2016 se ponavlja greškom istih Aktera-Pet Ljevičara me u BH podsjeća na Košarkaški tim u Kojem Divac igra pleja a Marković Centra
Crvena Tifoza
Posts: 10622
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#522 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Crvena Tifoza »

neon-x wrote:
Zar mislis da je covjek koji je osnovao ovo vijece http://www.acbih.org/ sa iskljucivim ciljem lobiranja za BiH u Americi, koje je izmedju ostalog uradilo puno i da se sprijeci propaganda srpskih nacionalistickih krugova, neki naivko koji zivi u svijetu iluzija.

Mirsadu svaka čast na njegovim dosadašnjim uspjesima u karijeri, ali zaista mu ovo ne treba da se kiti nečim što nema veze sa njim. Dakle Mirsad nije osnovao ACBiH, nit je on imao ikakve veze sa istom organizacijom od prvog dana do danas. Nit je on igdje lobirao za ACBiH, imaju ljudi sa imenom i prezimenom koji su to radili i koji to konstantno rade. Mirsadu trebaju politički poeni, to shvaćam, ali mu ovo ne treba da sebi pripisiva nešto što nije radio, i sam čin svojatanja ove organizacije može biti jako loše za ACBiH u budućnosti ako on stekne neku funkciju u vladi BiH.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#523 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Alfons Kauders »

neon-x wrote:
Mislim da pogresno izjednacavas pristojnost sa slaboscu a krkanluk sa snagom. Zar mislis da je covjek koji je osnovao ovo vijece http://www.acbih.org/ sa iskljucivim ciljem lobiranja za BiH u Americi, koje je izmedju ostalog uradilo puno i da se sprijeci propaganda srpskih nacionalistickih krugova, neki naivko koji zivi u svijetu iluzija. Mirsad je ipak malo jaci i inteligentniji patriota, ali onaj istinski, od ovih populistickih koje imamo i kojima odlicno odgovara igranje nacionalistickog ping-ponga dok se drustvo sve vise etnicki dijeli a time i BiH.
Sve bi to zvucalo super da je Mirsad napravio ACBiH, ali nije.

Da je Ajla kadidatkinja, ja bi prvi rekao da je svako ko glasa za nekog drugog nenormalan ili neinformisan.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#524 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Alfons Kauders »

Crvena Tifoza wrote:
neon-x wrote:
Zar mislis da je covjek koji je osnovao ovo vijece http://www.acbih.org/ sa iskljucivim ciljem lobiranja za BiH u Americi, koje je izmedju ostalog uradilo puno i da se sprijeci propaganda srpskih nacionalistickih krugova, neki naivko koji zivi u svijetu iluzija.

Mirsadu svaka čast na njegovim dosadašnjim uspjesima u karijeri, ali zaista mu ovo ne treba da se kiti nečim što nema veze sa njim. Dakle Mirsad nije osnovao ACBiH, nit je on imao ikakve veze sa istom organizacijom od prvog dana do danas. Nit je on igdje lobirao za ACBiH, imaju ljudi sa imenom i prezimenom koji su to radili i koji to konstantno rade. Mirsadu trebaju politički poeni, to shvaćam, ali mu ovo ne treba da sebi pripisiva nešto što nije radio, i sam čin svojatanja ove organizacije može biti jako loše za ACBiH u budućnosti ako on stekne neku funkciju u vladi BiH.
Upravo tako, ali hajde ti to objasni ljudima koji ga promoviraju po forumu, a nemaju pojma o cemu pricaju.
k4mi
Posts: 306
Joined: 12/02/2013 10:57

#525 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by k4mi »

Alfons Kauders wrote:
Crvena Tifoza wrote:
neon-x wrote:
Zar mislis da je covjek koji je osnovao ovo vijece http://www.acbih.org/ sa iskljucivim ciljem lobiranja za BiH u Americi, koje je izmedju ostalog uradilo puno i da se sprijeci propaganda srpskih nacionalistickih krugova, neki naivko koji zivi u svijetu iluzija.

Mirsadu svaka čast na njegovim dosadašnjim uspjesima u karijeri, ali zaista mu ovo ne treba da se kiti nečim što nema veze sa njim. Dakle Mirsad nije osnovao ACBiH, nit je on imao ikakve veze sa istom organizacijom od prvog dana do danas. Nit je on igdje lobirao za ACBiH, imaju ljudi sa imenom i prezimenom koji su to radili i koji to konstantno rade. Mirsadu trebaju politički poeni, to shvaćam, ali mu ovo ne treba da sebi pripisiva nešto što nije radio, i sam čin svojatanja ove organizacije može biti jako loše za ACBiH u budućnosti ako on stekne neku funkciju u vladi BiH.
Upravo tako, ali hajde ti to objasni ljudima koji ga promoviraju po forumu, a nemaju pojma o cemu pricaju.

http://www.acbih.org/president-of-baacb ... -the-csis/

Mozete vas dvojica javiti i njima da imaju gresku na stranici.
Locked