Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
PM72
Posts: 17794
Joined: 30/04/2012 16:54

#301 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by PM72 »

da se i ja jednom s tobom "složim"... :thumbup:
neće na hajr i na dobro.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#302 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Smrcak15 »

Image
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#303 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by putokaz1 »

BEĆIROVIĆ DENIS
Seyfo
Posts: 4338
Joined: 23/08/2011 14:12

#304 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Seyfo »

Kila kocke svakom glasaču i možda se ima čemu nadati.
Novak20
Posts: 13969
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#305 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Novak20 »

PP = Piši Propalo.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#306 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Maraschino »

Plasim se da nam ovoga Hrvati ne poguraju.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#307 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by putokaz1 »

Maraschino wrote:Plasim se da nam ovoga Hrvati ne poguraju.
Tako možda Čović izabere Bošnjaka
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#308 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Haman2 »

Profesor iz USA je dobar ali davno je otisao u Ameriku. Nije on naucio sa nasim haharima. Ovakvi kao profesor mogu raditi samo u pravnoj drzavi a BiH nije pravna drzava.
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#309 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by aratet »

Streptokok wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Streptokok wrote::bih: [qu
Jeste svi nepismeni ili sta? Guglajte malo. Otisao 84, doktorirao 87, vratio se u b.luku i ispalio pred rat opet u ameriku.

Evo da se puno ne zahmetite

"Otišao sam 1984. godine, da doktoriram, i doktorirao sam 1987. godine. Ostao sam par godina, da vratim dugove. Supruga, ja i dvoje djece vratili smo se 1989. godine, sa 27 dolara u džepu. Bili smo deset mjeseci, radio sam u Medicinskoj elektronici u Banjaluci. Nismo očekivali rat, ali se sve promijenilo. Niko nije razmišljao o budućnosti. Nacionalizam je počeo. Djelovalo nam je čudno. I mi se vratimo u Ameriku. Poslije rat krene“, sjeća se.
Pa da li bi bio bolji i korisniji da je ostao i završio u nekoj od masovnih grobnica? Od mrtvih junaka malo koristi ima mi trebamo žive i uspješne ljude da se bore i lobiraju za našu politiku, da se poslužim retorikom desničara, naš način života i vrijednosti.
Svi smo mi mogli pobjeci da ne zavrsimo u grobnici. No neki su izabrali borbu. Sutra ce opet pobjeci kad zakuha, da ne zavrsi u grobnici. A to sto ce mu citav narod zavrsiti u grobnici koga briga.

Neka lobira i neka iz dijaspore radi za bih, ali ja za pobjegulju nikad necu glasati. Imamo mi ovdje i pismenih i hrabrih ljudi.
99% ljudi se kaje sto nije pobjeglo.
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#310 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Point. »

Streptokok wrote: Svi smo mi mogli pobjeci da ne zavrsimo u grobnici. No neki su izabrali borbu. Sutra ce opet pobjeci kad zakuha, da ne zavrsi u grobnici. A to sto ce mu citav narod zavrsiti u grobnici koga briga.

Neka lobira i neka iz dijaspore radi za bih, ali ja za pobjegulju nikad necu glasati. Imamo mi ovdje i pismenih i hrabrih ljudi.
Nakon Dejtona svi politicari na vlasti su "nepobjegulje", pa vidi na sta drzava lici. Sta fali dati sansu covjeku koji je operisan od domacih nacionalistickih sranja i koji gleda na svijet iz nekog drugog ugla?
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#311 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by putokaz1 »

Ovaj radi za Bakira
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#312 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Smrcak15 »

Nova stranica Mirsada Hadzikadunica
https://mirsadhadzikadic.ba/

Dr. Hadžikadić naredne sedmice u posjeti Tuzli i Banja Luci
04.03.2018 09:00

Druženje sa mladim ljudima te zvaničnicima domaćih i međunarodnih institucija

Tokom naredne sedmice prof.dr. Mirsad Hadžikadić, kandidat za člana Predsjedništva Bosne i Hercegovine iz reda Bošnjaka, posjetit će nekoliko bosanskohercegovačkih gradova, te se susresti sa domaćim i međunarodnim zvaničnicima.

Također, održat će predavanje studentima Ekonomskog fakulteta u Tuzli, nakon kojeg će biti upriličena i javna tribina u Tuzli i Banjoj Luci, kako bi govorio o svojoj političkoj platformi, te predstojećim izborima u našoj zemlji. Ove aktivnosti bit će prilika da se građani i građanke BiH direktno susretnu sa dr. Hadžikadićem, te bliže upoznaju sa njegovim političkim i profesionalnim djelovanjem.

"Raduju me predstojeći susreti tokom kojih ću imati priliku družiti se kako s mladim, obrazovanim ljudima, tako i sa zvaničnicima domaćih i međunarodnih institucija i kroz direktne razgovore približiti im ono što sam najavio kao plaformu svog političkoj djelovanja", istakao je dr. Hadžikadić.

Prema najavama, u utorak, 06. marta u hotelu Tuzla bit će održana javna tribina u 18 sati, kojoj će ranije tog dana u 12 sati i 15 minuta prethoditi i predavanje studentima Ekonomskog fakulteta. U petak, 09. marta dr. Hadžikadić boravit će u rodnoj Banjoj Luci, te, također, održati javnu tribinu u hotelu Jelena sa početkom u 11 sati.

Osim susreta sa predstavnicima domaćih institucija, dr. Hadžikadić će održati nekoliko bilateralnih susreta sa predstavnicima međunarodnih organizacija i institucija kako bi razmijenio mišljenja o aktuelnoj političkoj situaciji u našoj zemlji. "Važno mi je razgovarati sa predstavnicima kako političkih organizacija i institucija, tako i nevladinog sektora i akademske zajednice jer jedino tako možemo bolje razumjeti jedni druge i prepoznati ne samo probleme, nego i naći zajednička rješenja za progres Bosne i Hercegovine na domaćem i međunarodnom planu", zaključio je dr. Hadžikadić.

Rođeni Banjalučanin, sa adresom u Sjedinjenim Američkim Državama, dr. Mirsad Hadžikadić, paralelno sa višedecenijski uspješnom akademskom i profesionalnom karijerom, vrlo posvećeno je učestvovao u osnivanju i radu nekoliko institucija koje su u fokusu svog djelovanja imale promociju države Bosne i Hercegovine. Osnivač i predsjednik Savjetodavnog vijeća za Bosnu i Hercegovinu u Vašingtonu i Bosanskohercegovačko-američke akademije nauka i umjetnosti, dr. Hadžikadić trenutno obnaša funkciju izvršnog direktora analitičkih programa iz oblasti Analitike na svim koledžima Univerziteta Sjeverne Karoline u Šarloti. Dobitnik je nagrade za životno djelo udruženja informacionih tehnologija na nivou savezne države Sjeverne Karoline i grada Šarlote. U centar svakog svog društvenog djelovanja stavlja nauku, razvoj i izvrsnost.



Dogadjaji

NAREDNI
06.03.2018 12:15
Tuzla, Hotel Tuzla
Javna tribina i predavanje studentima Ekonomskog fakulteta

U utorak, 06. marta u hotelu Tuzla bit će održana javna tribina u 18 sati, kojoj će ranije tog dana u 12 sati i 15 minuta prethoditi i predavanje studentima Ekonomskog fakulteta.

09.03.2018 11:00
Banja Luka, Hotel Jelena
Javna tribina

U petak, 09. marta dr. Hadžikadić boravit će u rodnoj Banjoj Luci, te održati javnu tribinu u hotelu Jelena sa početkom u 11 sati.
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2638
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#313 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Ja_Ja »

Veoma je porazno citati kako nekom priznajemo (sto se veoma rijetko desava) intelekt i sposobnost dok ga istovremeno otpisujemo kao kandidata zbog tih pozitivnih epiteta. Za mene je to jedan nenadjebit stupanj latergije i ubijenosti u mozak gdje jedinu prolaznu/prihvatljivu opciju vidimo u kriminalcima, olosu, lopovima koji godinama haraju, i gdje su nam pri tome te lose opcije prihvatljive kao jedine opcije.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#314 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Smrcak15 »

Ja_Ja wrote:Veoma je porazno citati kako nekom priznajemo (sto se veoma rijetko desava) intelekt i sposobnost dok ga istovremeno otpisujemo kao kandidata zbog tih pozitivnih epiteta. Za mene je to jedan nenadjebit stupanj latergije i ubijenosti u mozak gdje jedinu prolaznu/prihvatljivu opciju vidimo u kriminalcima, olosu, lopovima koji godinama haraju, i gdje su nam pri tome te lose opcije prihvatljive kao jedine opcije.
to je poraz za cijelo drustvo, i to govori koliko je drustvo truhlo....ako nisi krimos znaci neces uspjeti, to je u podsvijesti u naroda :-)

ali ako ovaj Hadzikadunic, odradi dobru i kampanju , promovise se dobro do izbora, pa ako ljudi ne odluce da mu daju sansu, covjeku ko je stvarno skolovan onda ako bude ista situacija poslije izbora,opet SDA , sam pao sam se ubio, sjedi i kukaj , sta drugo da kazem.
RPM
Posts: 1048
Joined: 11/01/2004 00:00

#315 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by RPM »

Vidim u Tuzli je okupio same odbačene SDP interesdžije pred mirovinu, u stvari likove koji bi za poziciju rodjenu mater prodali, preletače iz različitih političkih miljea prefarbani svim mogućim bojama. Novih i pažnje vrijednih lica tu nema, uglavnom bivši funkcioneri, magistri i doktori sa studentskim stazom barem 15ak godina, propali direktori s uskim krugom porodice i nešto naivnih promatrača, uglavnom omladine. Šteta, kakva šteta.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#316 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Smrcak15 »

novi intervjui sa Hadzikadicem

source = *****

http://www.*****.ba/clanak/Alen/461182/Ja-imam-sada-vise-novca-nego-sto-cu-imati-na-bilo-kojoj-funkciji-ovdje-Nisam-covjek-koji-srlja-znam-u-sta-dolazim



putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#317 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by putokaz1 »

Toliko providno da radi za SDA
da ukrade od Ljevice(kao ljevice bude imala kandidata) bar 5% glasova,što može biti dovoljno za Pobjedu Zvizdića
Tako radi Bakir izmisli protivkandidata i pobjedi Tijesno
Naša Realnost
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#318 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Smrcak15 »



koja je ovo gospoda od covjeka 8-) stvarno kulturan, pametan

ako sad mu ne daju sansu u BOsni poslije toliko katastrofalne politike zadnjih godina....sta onda reci. :-)



User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#319 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by JThomas »

Smrcak15 wrote: ako sad mu ne daju sansu u BOsni poslije toliko katastrofalne politike zadnjih godina...
]
...nevoljko ćemo se zadovoljiti i pobjedom kandidata sda. eto kad mora :mrgreen:
Novak20
Posts: 13969
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#320 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Novak20 »

Iskreno žalim one koji će zbog idealizma ili bilo kakvog drugog poštenog rezona proćerdati svoj glas na ovog SDA političkog padobranca.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#321 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Smrcak15 »

Novak20 wrote:Iskreno žalim one koji će zbog idealizma ili bilo kakvog drugog poštenog rezona proćerdati svoj glas na ovog SDA političkog padobranca.
Imas li barem samo jedini dokaz za to da je on Sda???
SimkeA
Posts: 355
Joined: 10/12/2010 19:26

#322 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by SimkeA »

Smrcak15 wrote:
Novak20 wrote:Iskreno žalim one koji će zbog idealizma ili bilo kakvog drugog poštenog rezona proćerdati svoj glas na ovog SDA političkog padobranca.
Imas li barem samo jedini dokaz za to da je on Sda???
Ovakve reference i biografija su totalno nespojive sa SDA i njihovom filozofijom zivota i vodjenja politike. Nisam siguran da su spojive sa BIH uopste.
Novak20
Posts: 13969
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#323 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Novak20 »

Smrcak15 wrote:
Novak20 wrote:Iskreno žalim one koji će zbog idealizma ili bilo kakvog drugog poštenog rezona proćerdati svoj glas na ovog SDA političkog padobranca.
Imas li barem samo jedini dokaz za to da je on Sda???
Čovjek godinama u Americi bez namjere da mu BiH bude stalna adresa, bez političke mašinerije na terenu, bez pravog uvida u naš život, bez šanse da ima više od 10.000 glasova. O pobjedi da ne pričam.

Ide na ruku samo kandidatu SDA i nikome drugom. Po već oprobanoj šemi.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#324 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by putokaz1 »

Da nažalost
Prvo SDA još nema JASNOG PROTIVKANDIDATA
Drugo svi rada izgleda za kandidata SDA
Mogući protiv kandidati
-Šepić
-Radončić
-Halilović
-Bećirević
-Hadžikadić
-Kukić(Mirsad)
-Jerlagić
-Ograšević(SDA)
-Babo F.A.
-Konaković
-Hadžibajrić
-Džeko
-Bičakičić
-IMA LI JOŠ....
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#325 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Smrcak15 »

Locked