PRODANE DUSE

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#176

Post by taxi_driver »

Thyl wrote:
taxi_driver wrote:sto je neko rekao kod nas dvostruki arsini.kad cujes nekog sandjakliju u sa kako jos prica sa sandjackim naglaskom,onda kazes vidi papka mogao je barem nauciti kako se u sa prica.

moj rodjak,zivi u zg.i prvi put sam ga sreo prije 3 godine.i kaze mi ajmo doma.pitam, gdje?kaze doma.reko ako te spucam pa ces vidjeti doma.ali kasnije u prici shvatim da, on ipak tamo zivi,radi,djeca mu u skolu idu i da ce naravno poprimiti taj njihov rijecnik.ne radi toga sto se stidi svog,nego cisto iz postovanja prema gradu i ljudima u kojem zivi.
e al ovaj ne zivi u zg, nego otisli na dva dana, kontas. tu sam skonto da ga je stid kako prica i sto je iz bosne, sve zavlacio na purgerski, pa mu naglasak ispadao jos gori, upis zivi kako je pricao. cim smo se u bosnu vratili, odma sve normala. ma malo mi se zgadilo to, ok pricat jasno da te drugi razumije, al ovo je bilo malo bljak.

e to je vec druga stvar.jaran ti je papak
Sarafcina
Posts: 2258
Joined: 19/09/2005 00:59

#177

Post by Sarafcina »

Reina wrote:sarafcina upravo tako,
moja rodica kad se vraca sa godisnjeg iz Bosne i kad krene ponovo u inostranstvo njen kofer je pun knjiga, slikovnica, bojanki tako da njena djevojcica iako je tamo rodjena prica kao i njeni roditelji.

znam :)...
fol je sto se uz samo malo truda moze dobiti jako puno. Jer dijete je zaista kao spuzva... samo upija.
Mijesanje jezika se desava kod onih koji sami ne razdvajaju jezike u kuci i to je poprilicna opasnost. Dobijes bilingualca kojeg vise niko ne konta (shinko,najopasniji su oni karovi na stritovima).
Imam prijatelja koji je odrastao u svicarskoj, a inace je "mjesoviti" brak. Maternji jezici su mu engleski, francuski i talijanski.
A isto tako imam prijateljicu koja zna samo engleski, a ne zna roditeljske jezike (nije vezano za nase prostore). Trebam li reci da ona, iako ima 30ak godina, i dan danas zamjera svojim roditeljima sto je nisu ucili svoje jezike.
User avatar
Jimmy_The_Saint
Posts: 2435
Joined: 09/01/2006 11:16
Location: Koliba na Rogoju
Contact:

#178

Post by Jimmy_The_Saint »

Daj ba Thyl, begovi su vazda bili picopevci, čemu ibret?

E'o, rec'mo, ja kad umproforski govorim sa umproforcom iz, na priliku, Rusije, ja prrritisnem ono RRRRR k'o da mi je za'nje u životu. Kad zborim s umproforcom iz kak'e Afrike što ga handri gramat'ka, ja bogme pojednostavim, pa makar i pogrešno, samo da čoj'k skonta... A kad moram baš ispast' faca, onda lijepo sve one s filmova folove pičim i zavlačim đal' BBC akcente đal' američki južnjački (taj mi nekako leži, razvlačenje ti daje vremena da ispečeš štašreći)....

Isto tako, puno mi je jednostavnije naručiti kavu, nego se raspravljati s debilom oko kahve... I u SA naručiti kahvu zna bit' traumatično, zatucaniji konobari misle da je ono H "seljačko".

Jednom sam u BG sjedio sa nekim ovdašnjim barabama čiji akcent je, naravno, nepogrešivo bh. samo malo prošaran BG riječima i folovima, i neki servisni poziv na njihove uši obavio na najlepšem ekavskom koji možeš zamislit'... Oni me napali, a ja kažem ljudi, jedno je to kako mi međusobno pričamo, a drugo kad ti od budale treba informac'ja!

Rijetko koristim te glumačke vještine, al' nekad dobro dođu a mnogima su način života. Per se, nije to ništa za osudu, ne na prvu loptu.

@taxi

Majka mu stara, papkar je ko ne prilagodi naglasak, papkar ko prilagodi?
Šta je tu kriterij? :D
Thyl
Posts: 326
Joined: 30/10/2006 10:29

#179

Post by Thyl »

Jimmy_The_Saint wrote:@taxi

Majka mu stara, papkar je ko ne prilagodi naglasak, papkar ko prilagodi?
Šta je tu kriterij? :D
e to, jimmy, jarane, sad si ubo! kako znas kad je sta?
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#180

Post by mIRCerka »

A ucite li ih cirilicu? :D



sta se zamarate oko toga, djeca su najmanje kriva u svemu, i ne moze svako biti dobar roditelj po nasim mjerilima...

Meni ne smeta kad djeca bolje znaju jezik zemlje iz koje dolaze nego bosanski, ali mi izrazito smeta kad vidim da dijete sa svojih 12 godina zivota, svih 12 u nekoj zemlji, odlicno po imenu nagadja STA su druga djeca...
no, nisu svi isti...
:D

eto, ako bude sta urDZEnt, ringajte me na hendi.
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#181

Post by taxi_driver »

Thyl wrote:
Jimmy_The_Saint wrote:@taxi

Majka mu stara, papkar je ko ne prilagodi naglasak, papkar ko prilagodi?
Šta je tu kriterij? :D
e to, jimmy, jarane, sad si ubo! kako znas kad je sta?

prilagoditi se moras kad zivis tamo,a ako si u posjeti ne trebas. jebi ga ja nikad u zg necu reci kava.ni na carsiji kahfa.ni na moru necu traziti kruh nego hljeb.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#182

Post by mIRCerka »

taxi_driver wrote:
Thyl wrote:
Jimmy_The_Saint wrote:@taxi

Majka mu stara, papkar je ko ne prilagodi naglasak, papkar ko prilagodi?
Šta je tu kriterij? :D
e to, jimmy, jarane, sad si ubo! kako znas kad je sta?

prilagoditi se moras kad zivis tamo,a ako si u posjeti ne trebas. jebi ga ja nikad u zg necu reci kava.ni na carsiji kahfa.ni na moru necu traziti kruh nego hljeb.
sto ti nije niakakav zajeb jer je HLJEB na hrvatskome jeziku ono sto mi zovemo VEKNA :D

ma jok, sebi trazi BROD a djeci Camce (hljeb i kifle na bosanskonjemackom)
branimir_s
Posts: 484
Joined: 28/04/2006 23:00
Location: Tamo gdje su Semiha i Tajo glavni

#183

Post by branimir_s »

A wrote:
branimir_s wrote:Vrlo je lijepo i egzoticno u toku ljeta vidjeti face koje setaju Ferhadijom sa video kamerama, obučene u bjelosvjetsko "SALE" šarenilo made in China i sl. . Bio sam svjedokom kada kod Katedrale majka (porijeklom negdje oko Gracanice) zove sina: "Nikolas come here, evo ti kukuruz".
STRASNO !!! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Kupuju na rasprodajama :x :x :x - i to bjelosvjestkim !!!!!, od KINEZA ??? i nosaju KAMERE :? :? :? :? :? wtf, cuj - kamere!!! I koriste ENGLESKE rijeci :shock: :shock: :shock:

... za razliku od lokalaca koji kupuju po punim cijenama, koji ne kupuju kod Kineza i koji ne smatraju da je cool koristiti strane rijeci. Kako ono - evo me na chatu dok downloadujem neki soft :-)

Ima puno toga dijaspora da nauci od tebe :oops:
Pa naravno. Niko nema nista protiv rasprodaja, ali u isto vrijeme navuci na sebe svega i svacega - i zlata i srebra i utegnute oantalone (to je u Holandiji moderno) i svilenu majicu bez rukava (da se pokazu bicepsi i tricepsi) i nezaobilazna torbica za mobitel na kaisu, pa probijeni svi moguci i nemoguci dijelovi tijela (i vidljivi i oni skriveni)... E takvih 80% dijasporaca hoda mojim gradom. Ali...
Neka vas brate. Dodjite ovamo slobodno jednom godisnje i potrosite u nasem gradu dio svojih pare. Zaboga, treba djetetu (Nikolasu, Hansu, Svenu...) pokazati Begovu dzamiju (kada se vec tamo ne smije reci ko si i sta si iz straha da te ne proglase teroristom), treba pojesti cevape sa paradajz salatom (dobro dodju nakon onih tamo koji su od svinjetine i takodjer sa paradajz salatom), treba zakukati rodbini o teskom zivotu... bla bla bla
User avatar
Jimmy_The_Saint
Posts: 2435
Joined: 09/01/2006 11:16
Location: Koliba na Rogoju
Contact:

#184

Post by Jimmy_The_Saint »

taxi_driver wrote:
Thyl wrote:
Jimmy_The_Saint wrote:@taxi

Majka mu stara, papkar je ko ne prilagodi naglasak, papkar ko prilagodi?
Šta je tu kriterij? :D
e to, jimmy, jarane, sad si ubo! kako znas kad je sta?

prilagoditi se moras kad zivis tamo,a ako si u posjeti ne trebas. jebi ga ja nikad u zg necu reci kava.ni na carsiji kahfa.ni na moru necu traziti kruh nego hljeb.
E jebi ga sad... Što se moraš onda prilagoditi, IKAKO? Govor je dosta individualna stvar, i recimo, ovi sarajevski padeži koji od muškaraca prave žene do smrti mi neće bit' jasni....

PS. A hoš' u Vitezu naručit' kavu, na benzinskoj CRPKI u 2:00 il' ćeš se pomarat' sa brkatim šankerom i 8 dokonih domorodaca?
Last edited by Jimmy_The_Saint on 23/11/2006 13:00, edited 1 time in total.
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#185

Post by taxi_driver »

branimir_s wrote:
A wrote:
branimir_s wrote:Vrlo je lijepo i egzoticno u toku ljeta vidjeti face koje setaju Ferhadijom sa video kamerama, obučene u bjelosvjetsko "SALE" šarenilo made in China i sl. . Bio sam svjedokom kada kod Katedrale majka (porijeklom negdje oko Gracanice) zove sina: "Nikolas come here, evo ti kukuruz".
STRASNO !!! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Kupuju na rasprodajama :x :x :x - i to bjelosvjestkim !!!!!, od KINEZA ??? i nosaju KAMERE :? :? :? :? :? wtf, cuj - kamere!!! I koriste ENGLESKE rijeci :shock: :shock: :shock:

... za razliku od lokalaca koji kupuju po punim cijenama, koji ne kupuju kod Kineza i koji ne smatraju da je cool koristiti strane rijeci. Kako ono - evo me na chatu dok downloadujem neki soft :-)

Ima puno toga dijaspora da nauci od tebe :oops:
Pa naravno. Niko nema nista protiv rasprodaja, ali u isto vrijeme navuci na sebe svega i svacega - i zlata i srebra i utegnute oantalone (to je u Holandiji moderno) i svilenu majicu bez rukava (da se pokazu bicepsi i tricepsi) i nezaobilazna torbica za mobitel na kaisu, pa probijeni svi moguci i nemoguci dijelovi tijela (i vidljivi i oni skriveni)... E takvih 80% dijasporaca hoda mojim gradom. Ali...
Neka vas brate. Dodjite ovamo slobodno jednom godisnje i potrosite u nasem gradu dio svojih pare. Zaboga, treba djetetu pokazati Begovu dzamiju (kada se vec tamo ne smije reci ko si i sta si iz straha da te ne proglase teroristom), treba pojesti cevape sa paradajz salatom (dobro dodju nakon onih tamo koji su od svinjetine), treba zakukati rodbini o teskom zivotu... bla bla bla


ja kontam da si ti malo ljubomoran.ja vise dupljaka,lancica,futrola za kaisevima nisam vidio nego kod domace raje u sa.plus k tome,majice bez rukava sa natpisima armani,versace,D&G itd.kina majka.sve za jednu marku.zivio ti meni
branimir_s
Posts: 484
Joined: 28/04/2006 23:00
Location: Tamo gdje su Semiha i Tajo glavni

#186

Post by branimir_s »

Ma nisam uopste ljubomoran, putujem ja puno, srecom. Slazem se da i ovdje ima papaka da ti pamet stane, ali tamo... UH, A kad dodju ovamo valjda hoce da se pokazu pa odjednom na sebe navuku sto vise stvari... sta ces. Ono 20% je sasvim OK.
Zivio i ti meni.
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#187

Post by taxi_driver »

branimir_s wrote:Ma nisam uopste ljubomoran, putujem ja puno, srecom. Slazem se da i ovdje ima papaka da ti pamet stane, ali tamo... UH, A kad dodju ovamo valjda hoce da se pokazu pa odjednom na sebe navuku sto vise stvari... sta ces.
Zivio i ti meni.

ima nas svakakvih u bozijoj basti.tako da se ne treba zamarati s tim previse.a zamaramo se i s tim kako necije dijete prica.da li dijete vodi u pozoriste,da li cita andrica i krlezu,ili ne daj boze slusa cecu i daru....
svako ima svoje,i svako zivi zivot koji njemu najvise odgovara i pase.
User avatar
Jimmy_The_Saint
Posts: 2435
Joined: 09/01/2006 11:16
Location: Koliba na Rogoju
Contact:

#188

Post by Jimmy_The_Saint »

Dakle, kavica u Vitezu da ili ne? :D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#189 Re: PRODANE DUSE

Post by mIRCerka »

Ako nije problem veliki, zasto se ne vratiti na temu
Santos wrote:Dugo sam se dvoumio dali ovo da napisem al eto had reko mozda se neko i prepozna.Zivim u Holandiji vec 9 godina znaci tamo negdje 1997.Ovdje mi je stvarno dobro i imam sve zivotne uslove koje su potrebne jednom covjeku.Najvise sam otiso iz Bosne tj,iz Sarajeva jer sam izgubio poso bio ranjen i osto na samo 35KM primanja.Nije nikog bilo da me pogura tako da sam moro negdje ali to je moja privatna stvar.Sta me nervira i sto ovo pisem.Pisem radi nasih PICKETINA ovdje ne svih nedo bog nego pojedinih ali ima ih dosta koji svojoj djeci govore da u skoli ne govore da su iz BOSNE nego eto ako bas moraju nek kazu Croatia.Nista nemam protiv Croatie ali zasto se stide odakle su i kako mogu mislit da ce ih ovi drugacije gledat ako kazu tj, slazu odakle su.Dokurcilo mi vise da me moj sin pita kaze Tata pa zar ta i ta nije iz Bosne.Ja ko levat pa reko jest kako nije iz Zenice su.Kaze on nije juce na casu kazu da su iz Croatie.Nastavniok pita mog sina kako ti iz Bosne a oni iz Croatie a zna covjek da se ti gradovi tj,oba grada nalaze u Bosni.Dalje kad se sretnem stim supcima negdje u centru i na glas djeste sta ima znate kako odgovaraju .HEJ DJE SI TI AL GA NECUJES PA MORAS UHO DOBRO PRISLONIT.Da ga ko necuje da prica strani jezik jadan.Fuj mrzim prodane duse tj, PICKETINE prodane.Nije u pitanju patriotizam nego PRESERAVANJE.
Sarafcina
Posts: 2258
Joined: 19/09/2005 00:59

#190

Post by Sarafcina »

taxi_driver wrote:
Thyl wrote:
Jimmy_The_Saint wrote:@taxi

Majka mu stara, papkar je ko ne prilagodi naglasak, papkar ko prilagodi?
©ta je tu kriterij? :D
e to, jimmy, jarane, sad si ubo! kako znas kad je sta?

prilagoditi se moras kad zivis tamo,a ako si u posjeti ne trebas. jebi ga ja nikad u zg necu reci kava.ni na carsiji kahfa.ni na moru necu traziti kruh nego hljeb.

ja na moru necu ni da razmisljam sta treba da trazim... on mene razumije... po faci vec vidi da sam ... bosanac .. (ok ima i do ponasanja :D ), tako da nema potrebe da mu trazim kavu (ma ni da razmisljam)... a jedan koji mi je rekao "sluzimo samo kavu" ... se malo naljutio kada sam mu reko da JA PLACAM samo ono sto trazim.. i preselio u drugu kafanu tri metra dalje. Kao sto sam odjebo hajvana koji je negdje na Komaru reko "mi nemamo tursku kafu, samo bosansku kahvu" ... ma mrzim drzavotvorne kasirke i konobare lingviste...

ali sam u odredjenim situacijama... dalmatinski prico ... da bi mi pozavidjeli i cico senjanovic i miljenko smoje :D da ih integrises u jednog insana :D ...
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#191

Post by taxi_driver »

Jimmy_The_Saint wrote:Dakle, kavica u Vitezu da ili ne? :D

na kavicu ne,ali na kafu vazda.a moze i u kiseljak,blizi mi je.hehehehehehhee
Sarafcina
Posts: 2258
Joined: 19/09/2005 00:59

#192 Re: PRODANE DUSE

Post by Sarafcina »

mIRCerka wrote:Ako nije problem veliki, zasto se ne vratiti na temu
Santos wrote:Dugo sam se dvoumio dali ovo da napisem al eto had reko mozda se neko i prepozna.Zivim u Holandiji vec 9 godina znaci tamo negdje 1997.Ovdje mi je stvarno dobro i imam sve zivotne uslove koje su potrebne jednom covjeku.Najvise sam otiso iz Bosne tj,iz Sarajeva jer sam izgubio poso bio ranjen i osto na samo 35KM primanja.Nije nikog bilo da me pogura tako da sam moro negdje ali to je moja privatna stvar.Sta me nervira i sto ovo pisem.Pisem radi nasih PICKETINA ovdje ne svih nedo bog nego pojedinih ali ima ih dosta koji svojoj djeci govore da u skoli ne govore da su iz BOSNE nego eto ako bas moraju nek kazu Croatia.Nista nemam protiv Croatie ali zasto se stide odakle su i kako mogu mislit da ce ih ovi drugacije gledat ako kazu tj, slazu odakle su.Dokurcilo mi vise da me moj sin pita kaze Tata pa zar ta i ta nije iz Bosne.Ja ko levat pa reko jest kako nije iz Zenice su.Kaze on nije juce na casu kazu da su iz Croatie.Nastavniok pita mog sina kako ti iz Bosne a oni iz Croatie a zna covjek da se ti gradovi tj,oba grada nalaze u Bosni.Dalje kad se sretnem stim supcima negdje u centru i na glas djeste sta ima znate kako odgovaraju .HEJ DJE SI TI AL GA NECUJES PA MORAS UHO DOBRO PRISLONIT.Da ga ko necuje da prica strani jezik jadan.Fuj mrzim prodane duse tj, PICKETINE prodane.Nije u pitanju patriotizam nego PRESERAVANJE.


jarane ... to se zove kriza identiteta. jednostavno insan ne moze da se pomiri sa nekim stvarima i dobijes da je nebo daleko, a zemlja tvrda ;).
nema tu neke pomoci.. to se ili rijesi kod kuce dok si dijete ili se ne rijesi.
jest da je nevezano za temu... ali ja licno sam Sarajlije uvijek volio sto su (uglavnom) bili svjesni toga sto su i nisu se pretvarali... bez obzira na sloj i milje iz kojeg su dolazili (a oni koji pretjeraju...jbg to je vec bio kucni odgoj i nesigurnost).
User avatar
Jimmy_The_Saint
Posts: 2435
Joined: 09/01/2006 11:16
Location: Koliba na Rogoju
Contact:

#193

Post by Jimmy_The_Saint »

Sarafcina wrote:
taxi_driver wrote:
Thyl wrote: e to, jimmy, jarane, sad si ubo! kako znas kad je sta?

prilagoditi se moras kad zivis tamo,a ako si u posjeti ne trebas. jebi ga ja nikad u zg necu reci kava.ni na carsiji kahfa.ni na moru necu traziti kruh nego hljeb.

ja na moru necu ni da razmisljam sta treba da trazim... on mene razumije... po faci vec vidi da sam ... bosanac .. (ok ima i do ponasanja :D ), tako da nema potrebe da mu trazim kavu (ma ni da razmisljam)... a jedan koji mi je rekao "sluzimo samo kavu" ... se malo naljutio kada sam mu reko da JA PLACAM samo ono sto trazim.. i preselio u drugu kafanu tri metra dalje. Kao sto sam odjebo hajvana koji je negdje na Komaru reko "mi nemamo tursku kafu, samo bosansku kahvu" ... ma mrzim drzavotvorne kasirke i konobare lingviste...

ali sam u odredjenim situacijama... dalmatinski prico ... da bi mi pozavidjeli i cico senjanovic i miljenko smoje :D da ih integrises u jednog insana :D ...
I dade li Dalmatinka.... :lol:
Sarafcina
Posts: 2258
Joined: 19/09/2005 00:59

#194

Post by Sarafcina »

Jimmy_The_Saint wrote:
Sarafcina wrote:
taxi_driver wrote:
prilagoditi se moras kad zivis tamo,a ako si u posjeti ne trebas. jebi ga ja nikad u zg necu reci kava.ni na carsiji kahfa.ni na moru necu traziti kruh nego hljeb.

ja na moru necu ni da razmisljam sta treba da trazim... on mene razumije... po faci vec vidi da sam ... bosanac .. (ok ima i do ponasanja :D ), tako da nema potrebe da mu trazim kavu (ma ni da razmisljam)... a jedan koji mi je rekao "sluzimo samo kavu" ... se malo naljutio kada sam mu reko da JA PLACAM samo ono sto trazim.. i preselio u drugu kafanu tri metra dalje. Kao sto sam odjebo hajvana koji je negdje na Komaru reko "mi nemamo tursku kafu, samo bosansku kahvu" ... ma mrzim drzavotvorne kasirke i konobare lingviste...

ali sam u odredjenim situacijama... dalmatinski prico ... da bi mi pozavidjeli i cico senjanovic i miljenko smoje :D da ih integrises u jednog insana :D ...
I dade li Dalmatinka.... :lol:
vidi bezobraza :D ...
dade .. kako da ne dade :D
jaranu ;) dalmatincu ;) :D
cetvorku iz matematike ;) ...

ja samo dobio prolaznu :oops: iz jezickih vjestina :D
freak_with_a_laptop
Posts: 1024
Joined: 12/10/2006 13:01
Location: Kifino selo

#195

Post by freak_with_a_laptop »

Svasta se da na ovom forumu nauciti, aman ti boze. Do sada ja mislila, ma sta mislila ... bila ja ubjedjena, da je Holandija parlamentarna monarhija. Demokratija. Jest, al' u zutom. :D
Ispostavilo se, da su Oranje neka vrsta diktature, samo nisam jos skontala jel' konstitucionalna il' je bas ona totalitarna.
Ako te slucajno identifikuju kao Bosanca, prijete drakonske kazne ... a priznati da si musliman, gluho bilo, odma avionska na Karibe :D

Fakat nisam ni znala koji rahatluk u pojedinim drzavama vlada. Recimo, primjera radi, Njemacka. Meni nikad, ama bas nikad, ni na kraj pameti da se zabrinem na kojem jeziku da narucim kafu. Jal' Kaffee, il coffee, cafe au lait, caffe latte, kava, kahva ... ma dovoljno kad izustis "ka..." - konobar odma skonto sta's popit. A onda, dusa mi onaj keksic sa tacne umocit u kafu - ajjj, papanka, extraordinaire 8-)
User avatar
Jimmy_The_Saint
Posts: 2435
Joined: 09/01/2006 11:16
Location: Koliba na Rogoju
Contact:

#196

Post by Jimmy_The_Saint »

Njemci su iznimno tolerantni otkad su dob'li po uš'ma od Bate Život'nje te kao tak'i nisu 'opšte relevantni za diskursiju!

:D

Evo za primer jednoć sam bio na urlaub u Štucgart pošo od Frankfurta i na jednoj tankšteli ja cigare da uzmem, a tada nisam špreh'o dojč, al' sjetim se da se u nas u selu vikalo fajrcak, i ja zaustim fajr, a ona beamterica mi namah dadne upaljač i odkuca cjenu, te ja njoj danke, ona meni bite, ja velim ne mogu sade, uto se malkice rašmercala kad viđe da ću otić.... Pisalo joj ime na košulji, zvala se Shell, mislim... Čudno ime mora da ni ona ja'na majko nije bila Njem'ca oprave nego na duldungu k'o i ja.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#197

Post by mIRCerka »

Jimmy_The_Saint wrote:Njemci su iznimno tolerantni otkad su dob'li po uš'ma od Bate Život'nje te kao tak'i nisu 'opšte relevantni za diskursiju!

:D

Evo za primer jednoć sam bio na urlaub u Štucgart pošo od Frankfurta i na jednoj tankšteli ja cigare da uzmem, a tada nisam špreh'o dojč, al' sjetim se da se u nas u selu vikalo fajrcak, i ja zaustim fajr, a ona beamterica mi namah dadne upaljač i odkuca cjenu, te ja njoj danke, ona meni bite, ja velim ne mogu sade, uto se malkice rašmercala kad viđe da ću otić.... Pisalo joj ime na košulji, zvala se Shell, mislim... Čudno ime mora da ni ona ja'na majko nije bila Njem'ca oprave nego na duldungu k'o i ja.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

i tu ti ja njoj kazem Aufwiedermanet
User avatar
Jimmy_The_Saint
Posts: 2435
Joined: 09/01/2006 11:16
Location: Koliba na Rogoju
Contact:

#198

Post by Jimmy_The_Saint »

Jok, bona ne bila... Tu ti ona meni da svoj numer od hendija, da se čujemo poslije arbajta, pa smo o'šli na po jedan šnaps a dalje... :-)
freak_with_a_laptop
Posts: 1024
Joined: 12/10/2006 13:01
Location: Kifino selo

#199

Post by freak_with_a_laptop »

Jimmy_The_Saint wrote:Njemci su iznimno tolerantni otkad su dob'li po uš'ma od Bate Život'nje te kao tak'i nisu 'opšte relevantni za diskursiju!

:D

Evo za primer jednoć sam bio na urlaub u Štucgart pošo od Frankfurta i na jednoj tankšteli ja cigare da uzmem, a tada nisam špreh'o dojč, al' sjetim se da se u nas u selu vikalo fajrcak, i ja zaustim fajr, a ona beamterica mi namah dadne upaljač i odkuca cjenu, te ja njoj danke, ona meni bite, ja velim ne mogu sade, uto se malkice rašmercala kad viđe da ću otić.... Pisalo joj ime na košulji, zvala se Shell, mislim... Čudno ime mora da ni ona ja'na majko nije bila Njem'ca oprave nego na duldungu k'o i ja.
Cuj urlaub u Stuttgartu? eeee, nas' sta, vala bas si papak - neznas tupavo
ni na urlaub otic :lol: da je Shell-ina sestra, ona Aral, bila u smjeni, osto bi ti garant i da pop'jes kafu :lol:
User avatar
Jimmy_The_Saint
Posts: 2435
Joined: 09/01/2006 11:16
Location: Koliba na Rogoju
Contact:

#200

Post by Jimmy_The_Saint »

Ja sam bijo u Ofentalu, a Štucgart je vel'ki grad i tamo onkel ima wikendhaus. I tamo ima Beate Uhse radnja! :shock:

Đe to ti ideš na urlaub da mi je znat'. :x
Post Reply