Prodaje se Hotel Metalurg!

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

nesvrstan
Posts: 278
Joined: 21/01/2005 12:14

#26

Post by nesvrstan »

vela-ze wrote:
nineac wrote:Gdje "nesvrstan" da on da dijagnozu :lol:
slazem se, :D :D
Dijagnoza za vas dvojicu je davno izrecena - ZENINCITIS ACUTUS FORTE !

Terapija: Euthanasis terminatorum totales - prev. DOTUĆ !
vela-ze
Posts: 401
Joined: 05/01/2007 15:15

#27

Post by vela-ze »

nesvrstan wrote: Dijagnoza za vas dvojicu je davno izrecena - ZENINCITIS ACUTUS FORTE !

Terapija: Euthanasis terminatorum totales - prev. DOTUĆ !
nisam nista drugo ni ocekivao
User avatar
Kaiser
Posts: 359
Joined: 30/07/2004 15:06
Location: ni sam ne znam

#28

Post by Kaiser »

nesvrstan wrote:
vela-ze wrote:
nineac wrote:Gdje "nesvrstan" da on da dijagnozu :lol:
slazem se, :D :D
Dijagnoza za vas dvojicu je davno izrecena - ZENINCITIS ACUTUS FORTE !

Terapija: Euthanasis terminatorum totales - prev. DOTUĆ !
Ja sam očekivao dijagnozu - otići tri puta sedmično u Vitez da vidite šta su zgrade!!!

:oops: :P :D
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#29

Post by nineac »

Ja sam isto mislio da ce nam reci da odemo pogledati tu umjetnost gradnje i te arhitektonske podvige.
Pogotovo onaj njihov prvi semafor, mislim to je za anale da je Vitez konacno dobio semafor, jos kad bi lift u nekoj zgradi napravili super bi bilo.
dr.iver
Posts: 981
Joined: 02/05/2006 12:33

#30

Post by dr.iver »

U Vitezu je rijetko ko nezaposlen, zapravo niko, zaposljavaju ljude iz drugih opcina(citaj Zenica). U Vitezu ljudi rade punom parom, jedina im je mahana što pomalo mute na porezo. No, ipak se bolje živi(veći je standard). Zato sarkastičnim komentarima o Vitezu nema mjesta, treba se ugledati na njih...
laguna
Posts: 44
Joined: 20/11/2006 12:49

#31

Post by laguna »

Kakav ba Vitez i njihov standard.TAmo su plate 300-400KM i znaci nisu nista vece,nego su cak i manje,zato smanji dozivljaj.
User avatar
SaraLe
Posts: 2280
Joined: 21/11/2006 10:45

#32

Post by SaraLe »

dr.iver wrote:U Vitezu je rijetko ko nezaposlen, zapravo niko, zaposljavaju ljude iz drugih opcina(citaj Zenica). U Vitezu ljudi rade punom parom, jedina im je mahana što pomalo mute na porezo. No, ipak se bolje živi(veći je standard). Zato sarkastičnim komentarima o Vitezu nema mjesta, treba se ugledati na njih...
Kupi sebi kartu u jednom pravcu za Vitez :oops:
I sjeti se, da se Vitez obogatio za vrijeme rata, na najgori moguci nacin :x
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#33

Post by nineac »

U Vitezu firme posluju u usluznom sektoru. Osim FIS-a koji je pokrenuo tvornicu cipela nista se nije razvilo. Vitezit koji ima sve preduslove da odlicno posluje, propada zbog licnih interesa pojedinaca.
Kao sto rece sara_le kako su oni najednom dosli do tih silnih para da otvore te objekte? To je ono, nepitaj za prvi milion, a poslije cemo legalno poslovati!
Netrebate zabroaviti da je Pero Gudelj bio harmonikas prije rata, a molio bi ove sto govore o uspjehu u vitezu da i meni objasn ekako su se oni "legalno" obogatili pa da i ja to tako uradim :lol:
nesvrstan
Posts: 278
Joined: 21/01/2005 12:14

#34

Post by nesvrstan »

laguna wrote:Kakav ba Vitez i njihov standard.TAmo su plate 300-400KM i znaci nisu nista vece,nego su cak i manje,zato smanji dozivljaj.
E vidis, neka su recimo plate samo 300-400 kM, ali nadji mi celjade u Vitezu iznad 18 godina koje ne moze naci posao u Vitezu, samo ako ga trazi.
Pa sad izracunaj u jednoj obitelji sa dvoje djece, neka ih se samo skine sa grbace, a kamoli kad to dvoje djece jos i donesu 600-1000 kM u kucu!

Zenica je puna djecice od 20 - 30 godina koja nemaju ni jednog dana radnog staza i jos su uvijek na grbaci oca koji sa svojih 600 kM (fakat vise nego u Vitezu!) izdrzava i djecicu i zenicu i siru familiju.

A jos valja svima kupiti i mjesecne karte za tramvaj.
nesvrstan
Posts: 278
Joined: 21/01/2005 12:14

#35

Post by nesvrstan »

SaraLe wrote: Kupi sebi kartu u jednom pravcu za Vitez :oops:
I sjeti se, da se Vitez obogatio za vrijeme rata, na najgori moguci nacin :x
Fakat si u pravu, ovi nasi bogatasi su se obogatili na "najljepsi moguci nacin".

Naprimjer - dobrotvornim radom u Merhametu !
nesvrstan
Posts: 278
Joined: 21/01/2005 12:14

#36

Post by nesvrstan »

nineac wrote:U Vitezu firme posluju u usluznom sektoru. Osim FIS-a koji je pokrenuo tvornicu cipela nista se nije razvilo. Vitezit koji ima sve preduslove da odlicno posluje, propada zbog licnih interesa pojedinaca.
Kao sto rece sara_le kako su oni najednom dosli do tih silnih para da otvore te objekte? To je ono, nepitaj za prvi milion, a poslije cemo legalno poslovati!
Netrebate zabroaviti da je Pero Gudelj bio harmonikas prije rata, a molio bi ove sto govore o uspjehu u vitezu da i meni objasn ekako su se oni "legalno" obogatili pa da i ja to tako uradim :lol:
Tebi nemam sta reci, ti si, kao sto rekoh vise puta - baznadezan slucaj.
nesvrstan
Posts: 278
Joined: 21/01/2005 12:14

#37

Post by nesvrstan »

Da "odradim" i ovog tvog pajdasa vela-havle-ze.

Dakle, obojica ste beznadezan slucaj.


Za danas dosta od mene.
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#38

Post by nineac »

Jesam li ja mozda od tebe "savjet" trazio?
Druga stvar, sto ti se fino nepokupis u Vitez kad je tamo tako dobro?
Protiv svega si sto se u zenici radi, a hoces da imas posla. E pa jaro posao se nenalazi sjedeci u kaficu i pametujuci.
Po tebi je svugdje bolje, a sta god se u zenici radi ti si protiv.
Ti jaro moj nemas pojma sta hoces u zivotu, to je tvoj problem. Tebi sutra moze neko dati direktorsku poziciju (za koju ocito mislis da si predodredjen) i platu od 2.000km i opet ces biti nezadovoljan.
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#39

Post by amrino »

Ne mogu da vjerujem da se neko uopste usudjuje tako pricati o Vitezu, te na bilo koji nacin porediti Zenicu s njim...HALO!!!!
Nista se ti ne sikiraj- ima nas i previse koji nikada necemo zaboraviti sta se tamo desilo...NIKAD....koliko god se vi trudili da zataskate neke stvari...
I da u pravu si- ta opcina zaposljava ljude iz Ze- ali SAMO one ljude koji imaju sahovnicu...i to nije ni za kakvu pohvalu nego za ombunsmena.
Znas li koliko je ljudi iz Ze prije rata radilo u Vitezu...jako mnogo...i ti isti ljudi su za par minuta ostali bez svega za sta cu citav zivot radili...i poslije svega neko se usudi da prica o "razvoju" Viteza...
I jos nesto decko- hvala ti sto si potvrdio ispravnost moje davne odluke da BOJKOTUJEM Fis...i ine Fisove...
nesvrstan
Posts: 278
Joined: 21/01/2005 12:14

#40

Post by nesvrstan »

amrino wrote:Ne mogu da vjerujem da se neko uopste usudjuje tako pricati o Vitezu, te na bilo koji nacin porediti Zenicu s njim...HALO!!!!
Nista se ti ne sikiraj- ima nas i previse koji nikada necemo zaboraviti sta se tamo desilo...NIKAD....koliko god se vi trudili da zataskate neke stvari...
I da u pravu si- ta opcina zaposljava ljude iz Ze- ali SAMO one ljude koji imaju sahovnicu...i to nije ni za kakvu pohvalu nego za ombunsmena.
Znas li koliko je ljudi iz Ze prije rata radilo u Vitezu...jako mnogo...i ti isti ljudi su za par minuta ostali bez svega za sta cu citav zivot radili...i poslije svega neko se usudi da prica o "razvoju" Viteza...
I jos nesto decko- hvala ti sto si potvrdio ispravnost moje davne odluke da BOJKOTUJEM Fis...i ine Fisove...
Provjeri kako se ovo sto sam oznacio crveno izgovara ispravno, pa da nastavimo.
housewife
Posts: 112
Joined: 09/03/2005 09:31
Location: BiH

#41

Post by housewife »

amrino wrote:Ne mogu da vjerujem da se neko uopste usudjuje tako pricati o Vitezu, te na bilo koji nacin porediti Zenicu s njim...HALO!!!!
Nista se ti ne sikiraj- ima nas i previse koji nikada necemo zaboraviti sta se tamo desilo...NIKAD....koliko god se vi trudili da zataskate neke stvari...
I da u pravu si- ta opcina zaposljava ljude iz Ze- ali SAMO one ljude koji imaju sahovnicu...i to nije ni za kakvu pohvalu nego za ombunsmena.
Znas li koliko je ljudi iz Ze prije rata radilo u Vitezu...jako mnogo...i ti isti ljudi su za par minuta ostali bez svega za sta cu citav zivot radili...i poslije svega neko se usudi da prica o "razvoju" Viteza...
I jos nesto decko- hvala ti sto si potvrdio ispravnost moje davne odluke da BOJKOTUJEM Fis...i ine Fisove...
E, vala baš. Dosta više tih "hvalospjeva" Vitezu. Zna se kako je nastalo "viteško privredno čudo" - dok smo mi u Zenici bili u blokadi i nismo imali hljeba jest, ovi se se mogli kretati po svijetu, trgovati, sklapati poslove....I sad da se ja njima divim, ma nije nego.
...I na kraju šta to tamo ima? Grozne zgradurine i bofl roba. Nepismene kelnerice, i ono kino što ni tašnu svoju ne mogu unijet u FIS -pa to nema nigdje na svijetu. Seljakluk goli - i to da nam bude uzor?
Evo moje terapije za one koji se FIS-u dive: Dati cca 700 kM pa otić bar jednom negdje na zapad i vidjeti šta su normalne robne kuće i kakva je normalna roba - i onda se tome diviti i tome težiti...
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#42

Post by amrino »

nesvrstan wrote:
amrino wrote:Ne mogu da vjerujem da se neko uopste usudjuje tako pricati o Vitezu, te na bilo koji nacin porediti Zenicu s njim...HALO!!!!
Nista se ti ne sikiraj- ima nas i previse koji nikada necemo zaboraviti sta se tamo desilo...NIKAD....koliko god se vi trudili da zataskate neke stvari...
I da u pravu si- ta opcina zaposljava ljude iz Ze- ali SAMO one ljude koji imaju sahovnicu...i to nije ni za kakvu pohvalu nego za ombunsmena.
Znas li koliko je ljudi iz Ze prije rata radilo u Vitezu...jako mnogo...i ti isti ljudi su za par minuta ostali bez svega za sta cu citav zivot radili...i poslije svega neko se usudi da prica o "razvoju" Viteza...
I jos nesto decko- hvala ti sto si potvrdio ispravnost moje davne odluke da BOJKOTUJEM Fis...i ine Fisove...
Provjeri kako se ovo sto sam oznacio crveno izgovara ispravno, pa da nastavimo.
hvala na ukazanoj gresci.
a sad se posveti svojim "biserima"
vela-ze
Posts: 401
Joined: 05/01/2007 15:15

#43

Post by vela-ze »

amrino wrote: hvala na ukazanoj gresci.
a sad se posveti svojim "biserima"
slazem se, sta ce nam sada reci nesvrstani
User avatar
trinaesti
Posts: 1106
Joined: 30/01/2005 20:26

#44

Post by trinaesti »

fis je obicna pijaca. nista tamo kvalitetno nema. i nista tamo nema, a da nema i u zenici. samo sto je narod stoka. voli ici na "zapad" - u soping (ispravi me nesvrstani. znam, pise se shoping).

neki dan sam s prijateljem i njegovom zenom isao u fis. jedino zanimljivo sto vidjeh bjese majmun u kavezu. sve ostalo nije ni za pogledat.

a to sta se za vrijeme rata desavalo u vitezu, ko je krao, ubijao, palio, otimao. i koga je ubijao, kome je palio i od koga je krao i otimao - o tome je bespredmetno razgovarati.

nazalost, nema pravne drzave, ne postuju se zakoni. mnogih zakona, onakvih kakvi bi trebali biti, niti nema.

zato i moze "cvjetati" biznis (citaj kriminal) u vitezu, uzduz puta pored viteza i okolnim selima.
nesvrstan
Posts: 278
Joined: 21/01/2005 12:14

#45

Post by nesvrstan »

Pardon - rijec je o Hotelu !
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#46

Post by amrino »

nesvrstan wrote:Pardon - rijec je o Hotelu !
Pa ako je rijec o hotelu koji enis ti onda pricas o Vitezu?
Haj ba razguli u svoj Fis Vegas i pusti nas i nas hotel i nas tramvaj na miru!
Bobi
Forum administrator
Posts: 31997
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#47

Post by Bobi »

Ja vam nisam tolerantan kao "moderator" :D ...ko spomene neshto sto nije vezano za temu upozorenje pred odstranjenje :) .
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#48

Post by sulesavic »

Bobi wrote:Ja vam nisam tolerantan kao "moderator" :D ...ko spomene neshto sto nije vezano za temu upozorenje pred odstranjenje :) .
Dobro nam do¹ao :D

Pozdrav i Bengaziju. I bez njegovog pravog lica je bilo nategnuto posljednjih dana.

Hotel Metalurg? Dosada leglo ¾ohara i pacova. U buduænosti - ne¹to ¹to nije leglo navedenih ¾ivotinja.
Last edited by sulesavic on 14/03/2007 16:50, edited 1 time in total.
User avatar
trinaesti
Posts: 1106
Joined: 30/01/2005 20:26

#49

Post by trinaesti »

jes to ti bio u muzickoj 93?
Bobi
Forum administrator
Posts: 31997
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#50

Post by Bobi »

trinaesti wrote:jes to ti bio u muzickoj 93?
Kakve ima ovo veze s temom?Imah upozorenje i bez komentarisanja istog!
Post Reply