Prodaje se Hotel Metalurg!

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

genija
Posts: 231
Joined: 24/04/2006 01:01

#1 Prodaje se Hotel Metalurg!

Post by genija »

Zvanicno hotel se prodaje za skoro 6.000.000 KM.

Bas me zanima hocel' neko odkupiti i sta ce biti sa hotelom. Bilo bi dobro da ga obnove i otvore ponovo kao nekada, ili ce ga srusiti, ko ce znati..... :roll: :?
londza
Posts: 52
Joined: 05/07/2006 04:04
Location: Zenica

#2

Post by londza »

Ma Neznam Nija,
U jednu ruku je dobro, samo su upotrijebili parking mjesto da naplate,
a hotel se pretvara u ruinu.
Tako ja mislim da je dobar potez samo ako ga neko odkupi sta ce sa
hotelom, obnoviti, srusiti, napraviti nesto sasvim drugo?
Neznam, vidjet ce mo sta ce biti, ali ja mislim da je
dobro da se nesto poduzima.
vodolija_33
Posts: 2068
Joined: 11/11/2003 00:00
Location: Sarajevo

#3

Post by vodolija_33 »

A šta je sa onom pričom da je hotel kupio Pirse? :?
koop
Posts: 263
Joined: 04/06/2004 17:11
Location: mars

#4

Post by koop »

pirse je bio do sada jedan od suvlasnika, posto je hotel vec jednom prodavan. S tim sto je ta grupa investitora (Dionis grupa ?!) truba, tako da od tada, a tome vec ima godina, do danas, nisu napravili ama bas nista.
compaq
Posts: 33
Joined: 02/03/2006 15:39

#5

Post by compaq »

Koliko se ja svecam Pirse i jos tri lika su kupili Metalurg za 10-ak hiljada KM (zbog navodnih dugovanja hotela koja su trebali izmiriti cijena je bila tako niska), ali se nasao neko (ne znam ko, al svaka mu cast) ko je takvu privatizaciju ponistio. Sada se hotel prodaje sa pocetnom cijenom od 6 mil. KM (bez ikakvih dugovanja), s tim da u prvom krugu nece biti razmatrane ponude manje od 50% pocetne cijene. Ukoliko se u prvom krugu ne proda, organizovace se drugi krug, kada ce se hotel prodati onome ko ponudi najvise.
Bilo bi super da se i Metalurg konacno renovira, imamo ruglo u centru grada.
User avatar
Kaiser
Posts: 359
Joined: 30/07/2004 15:06
Location: ni sam ne znam

#6

Post by Kaiser »

Jutros Oslobođenje objavi da je Metalurg jučer prodat za 3,1 milion KM. Novi vlasnik je Ferid Dervišević, poznatiji kao vlasnik luksuznog restorana Dubrovnik u Strossmayerovoj ulici.

Također, prodat je i bivši hotel/restoran Korzo, i to preduzeću Klaex za 1,1 milion KM.

Nadam se da će oba objekta uskoro zasijati u punom sjaju kako su sijali nekada.
compaq
Posts: 33
Joined: 02/03/2006 15:39

#7

Post by compaq »

Vlasnik Dubrovnika, iako seljacina, dokazao je da zna napraviti posao, tako da ce od Metalurga vjerovatno biti nesto. Medjutim Kalen (Kalex) i Korzo? Tesko da ce se tu nesto pametno desiti, jer svi znamo ko je vlasnik Kalena (Kalexa). Cujem da je drugorangirani ponudjac za korzo bila ABS banka, pa ako Kalen "fula" preuzece to ABS
User avatar
Kaiser
Posts: 359
Joined: 30/07/2004 15:06
Location: ni sam ne znam

#8

Post by Kaiser »

Slažem se 100% za Kalex! Sumnjiv tip, ali šta je tu je.

Ovog Derviševića ne poznajem, moguće da je i on papak-kapitalista. Ali eto, kad pogledam Dubrovnik pomislim da zna svoj posao. Nadam se da će Metalurg opet biti hotel sa najljepšom baštom u našem gradu, a i mnogo šire.

I baš se pitam kako li će se zvati? :roll: Neće valjda ostati Metalurg :-)
iako smo svi mi Zeničani nekim tankim ali čvrstim nitima vezani za to rogobatno ime..
londza
Posts: 52
Joined: 05/07/2006 04:04
Location: Zenica

#9

Post by londza »

Predlazem da se novi hotel zove hotel "Zenica" :) 8)

Jos nekih prijedloga?

Sve u svemu je dobar potez, i kad pogledam na "Dubrovnik" vlasnik meni se cini zna sta radi..

.............stvarno nam napreduje grad..
genija
Posts: 231
Joined: 24/04/2006 01:01

#10

Post by genija »

Hotel .. BiH .. ! :) :)
Kad vec novi hotel, onda da se zna da smo najbolji :)
Sto mi je drago drago drago dragooooooo da ze ovako napreduje,
jedva cekam kad se vratim, da vidim sta su sve napravili! :-D
genija
Posts: 231
Joined: 24/04/2006 01:01

#11

Post by genija »

Jedan od simbola Zenice, jedanaestospratni hotel "Metalurg" u centru grada, neće biti u rukama Ferida Feđe Derviševića, vlasnika ekskluzivnog restorana "Dubrovnik", koji se nalazi u neposrednoj blizini hotela. Prvorangirani kupac na prodaji obavljenoj 18. septembra nije ispoštovao odluku uplate prodajne cijene "Metalurga", za nešto više od 3, 1 milion KM, u roku od trideset dana, pa sada tu mogućnost, u roku od osam dana, ima drugorangirani, žepačko preduzeće "NBI Ćurić". Istovremeno, neuspješno je okončana i prva prodaja "Korza", dugo najpopularnijeg ugostiteljskog objekta u Zenici, jer 1, 1 milion KM nije uplatilo zeničko preduzeće "Kalex", pa će sada istu šansu kao i "Ćurić", imati drugorangirana ABS Banka.

Pa ovo vise nije ni smjesno...
User avatar
Kaiser
Posts: 359
Joined: 30/07/2004 15:06
Location: ni sam ne znam

#12

Post by Kaiser »

Što se tiče Metalurga-unaprijed smišljena strategija, to znam iz povjerljivog izvora, a i logično je. Bilo je bitno da aukcija uspije i da se pravi kupac ne zaleti sa previsokom cijenom.

Za Korzo nisam siguran da je to u pitanju. Poznajući način na koji Kalen radi, Bog zna šta je on htio time postići.
vela-ze
Posts: 401
Joined: 05/01/2007 15:15

#13

Post by vela-ze »

Metalurg su zajednički kupili vlasnik Dubrovnika i Ivica Čurić iz Žepča, koji namjeravaju napraviti elitni hotel i u sklupu kojeg će biti predstavništva firmi,
genija
Posts: 231
Joined: 24/04/2006 01:01

#14

Post by genija »

Ja sam mislila da je vlasnik "Duborvnika" odustao .. zar ne?
vela-ze
Posts: 401
Joined: 05/01/2007 15:15

#15

Post by vela-ze »

pa dogovorio s ovim čovjekom iz Žepča da zajedno adaptiraju hotel
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#16

Post by amrino »

Samo neka se nesto desava....
Polako- sve- hvala Bogu ide na bolje!!!
boginjae
Posts: 35
Joined: 13/07/2006 17:27
Location: Zenica/USA

#17

Post by boginjae »

Renovirati ce zgradu hotela za poslovni prostor a pored nje ce navodno napraviti novi 'hotel'?..

:roll: tako sam cula
evrokrem
Posts: 67
Joined: 28/12/2006 18:15

#18

Post by evrokrem »

Ma RuSe.. Metalurg fino obnoviti a zgradu pored hotela napraviti ,, to bi bila realisticna solucija
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#19

Post by amrino »

Mislim da je jeftinije napraviti novi hotel nego obnoviti onu rusevinu...a i Metalurg zahvaljujuci divnoj komunistickoj arhitekturi ne bi bas ispunjavao evropske standarde...
User avatar
Kaiser
Posts: 359
Joined: 30/07/2004 15:06
Location: ni sam ne znam

#20

Post by Kaiser »

Image

Image


Nismo ovo nikako prokomentarisali!

Sviđa li vam se?
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#21

Post by amrino »

Nije mi nesto Aman...Zaman...nekako mi je bezlicno...ali u svakom slucaju je bolje bilo sta od onog rugla...

Al zao mi one vrbe...nekako mi je bas prirasla srcu...Zar je bas moraju posjeci?! :(
laguna
Posts: 44
Joined: 20/11/2006 12:49

#22

Post by laguna »

http://www.youtube.com/watch?v=QYDeDheL ... t%2Ecom%2F

Evo ovdje imate mini film o Metalurgu i ovome projektu.Nadam se da ce vam se dopasti :-D
dr.iver
Posts: 981
Joined: 02/05/2006 12:33

#23

Post by dr.iver »

Izgleda dobro na ovim slikama, nadam se da ce i u stvarnosti biti tako dobar.
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#24

Post by nineac »

Gdje "nesvrstan" da on da dijagnozu :lol:
vela-ze
Posts: 401
Joined: 05/01/2007 15:15

#25

Post by vela-ze »

nineac wrote:Gdje "nesvrstan" da on da dijagnozu :lol:
slazem se, :D :D
Post Reply