Prodaja auta-papirologija, vlasnicka knjizica, tablice...

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
Frank Barone

Prodaja auta-papirologija, vlasnicka knjizica, tablice...

Post by Frank Barone » 12/10/2011 21:27

Pozdrav drustvo, u situaciji sam da cu vjerovatno za koji dan prodati auto, pa me interesuje kakva papirologija prati sve to, koliko znam traba nam kupoprodajni ugovor( ko sve moze njega napraviti i ovjeriti), u MUP-u ja sa vlasnickom knjizicom odjavljujem auto, jel ona ostaje u MUP-u ili kako... a tablice idu sa autom jel tako, i sta je jos potrebno za prevod, jel samo moja kopija licne ili jos nesto??

muha_sa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 31 times

Re: Prodaja auta-papirologija, vlasnicka knjizica, tablice...

Post by muha_sa » 12/10/2011 21:30

Frank Barone wrote:Pozdrav drustvo, u situaciji sam da cu vjerovatno za koji dan prodati auto, pa me interesuje kakva papirologija prati sve to, koliko znam traba nam kupoprodajni ugovor( ko sve moze njega napraviti i ovjeriti), u MUP-u ja sa vlasnickom knjizicom odjavljujem auto, jel ona ostaje u MUP-u ili kako... a tablice idu sa autom jel tako, i sta je jos potrebno za prevod, jel samo moja kopija licne ili jos nesto??
ne zamaraj se vec odeš u kucu koja vrši registraciju auta i oni ti sve obave.

Ady88
Has thanked: 1 time

Post by Ady88 » 12/10/2011 21:39

muha_sa wrote:
Frank Barone wrote:Pozdrav drustvo, u situaciji sam da cu vjerovatno za koji dan prodati auto, pa me interesuje kakva papirologija prati sve to, koliko znam traba nam kupoprodajni ugovor( ko sve moze njega napraviti i ovjeriti), u MUP-u ja sa vlasnickom knjizicom odjavljujem auto, jel ona ostaje u MUP-u ili kako... a tablice idu sa autom jel tako, i sta je jos potrebno za prevod, jel samo moja kopija licne ili jos nesto??
ne zamaraj se vec odeš u kucu koja vrši registraciju auta i oni ti sve obave.
Upravo, dosad sam 3 puta tako radio, dakle nebitno gdje odes izaci ce te oko 50KM (ili kupca kako se dogovorite ko placa), to zavrsite za nekih 20minuta i ti vise nisi vlasnik vozila, kupac dobija kopiju saobracajne, valsnicke i kupopradajni ugovor da moze voziti auto nekih 7 dana koliko traje da dobije novu saobracajnu i vlasnicku knjizicu. I moja preporuka je da se ne peglas, nego nek kupac plati tih 50KM i zavrseno :thumbup:

Frank Barone

Post by Frank Barone » 12/10/2011 22:29

OK, hvala, a ako ja ne mogu biti tu prisutan, znaci mora biti neko moj ko ima punomoc, i treba mu kopija moje licne, jel tako?

Ady88
Has thanked: 1 time

Post by Ady88 » 12/10/2011 22:34

Ja sam jednom kupio auto, vlasnik nije bio tu a ovaj sto prodaje nije imao ni punomoc samo njegovu licnu kartu i papire od auta i uspjesno sve zavrseno :)
Uglavnom nece biti problema ako osoba koja prodaje vozilo ima punomoc, cini mi se da onda ne treba ni kopija licne karte ali u svakom slucaju kopiraj i bit ce to sasvim dovoljno :thumbup:

blues.a

Post by blues.a » 19/10/2011 20:26

Jedno pitanje, malo vise ima veze s pravom, ali mozda vas ima koji znaju.

Automobil je nakon ostavinske rasprave pripao dvjema osobama (2/3 i 1/3). Kada smo pokusali prodati auto, iz auto agencije su rekli da ne mogu dvije osobe prodati jedan auto, jer auto ne moze imati vise vlasnika. Oni govore da bi se jedan od vlasnika trebao odreci tog dijela nasljedstva u ime onog drugog. Medjutim, problem je sto je ostavinska poprilicno davno zaustavila, a i glupo mi da se bezveze trose pare na neke notarske izjave. Spominje se i neka izjava na sudu, ali niko ne kaze tacno kakva je izjava u pitanju.

Ima li neko da zna sta tacno treba uraditi, ili, jos bolje, da je imao slicnu situaciju? :D

Post Reply