Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
citroen xm
Posts: 18119
Joined: 17/04/2012 22:57

#301 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by citroen xm »

Dobar majstor svugdje na svijetu može zaraditi dobro i treba da zaradi. Danas svi hoće da sa diplomom, mahom privatnog faksa da griju dupe u fotelji, primaju dobru platu i palamude.

Niko neće da bude u servisu, a čude se kako oni koji hoće mogu da zarade. Valjda očekuju da njima sa diplomom treba neko džaba popravljati auto.

Druga strana medalje je što danas svaka kurčina glumi majstora. Promjenio jednom disk pločice i on majstor.
shheff
Posts: 694
Joined: 22/07/2013 14:11

#302 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by shheff »

citroen xm wrote: 13/09/2020 11:25 Dobar majstor svugdje na svijetu može zaraditi dobro i treba da zaradi. Danas svi hoće da sa diplomom, mahom privatnog faksa da griju dupe u fotelji, primaju dobru platu i palamude.

Niko neće da bude u servisu, a čude se kako oni koji hoće mogu da zarade. Valjda očekuju da njima sa diplomom treba neko džaba popravljati auto.

Druga strana medalje je što danas svaka kurčina glumi majstora. Promjenio jednom disk pločice i on majstor.
:thumbup:
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#303 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by madner »

Meni nije normalno da vecina ne moze, ne da neko moze.

Nije normalno da covjeku bude neugodno sto gleda da kupi od posteno zaradjenih para dobro auto jer je okolo w204 pojam.
Mlad i Nevin
Posts: 2365
Joined: 07/11/2010 16:05

#304 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by Mlad i Nevin »

W204 je svakako u BIH pojam i ne moze ga svako priustiti.
User avatar
Laplace
Posts: 10412
Joined: 19/11/2012 18:37

#305 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by Laplace »

Mlad i Nevin wrote: 13/09/2020 22:59 W204 je svakako u BIH pojam i ne moze ga svako priustiti.
Pouka ove kratke diskusije je: golf je statusni simbol, W204 je sasvim običan auto.
Android Knego
Posts: 1558
Joined: 13/03/2012 08:11

#306 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by Android Knego »

U ovom tekstu se pominje sistem koji daje informacije (nije besplatan) o autima na osnovu broja šasije:
https://www.mojvolan.com/sta-sve-mozemo ... ja-sasije/

Da li je neko ovo koristio ili bar zna nekog ko je koristio?
avijon
Posts: 1533
Joined: 20/08/2012 22:10

#307 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by avijon »

Android Knego wrote: 24/10/2020 18:18 U ovom tekstu se pominje sistem koji daje informacije (nije besplatan) o autima na osnovu broja šasije:
https://www.mojvolan.com/sta-sve-mozemo ... ja-sasije/

Da li je neko ovo koristio ili bar zna nekog ko je koristio?
90% slucajeva nema nikakvih informacija a platis. Da su "iskreni" bila bi smanjena cijena il besplatno za takva auta. Sve sto se reklamira kod influensera je prevara :thumbup:
Android Knego
Posts: 1558
Joined: 13/03/2012 08:11

#308 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by Android Knego »

avijon wrote: 24/10/2020 18:42
Android Knego wrote: 24/10/2020 18:18 U ovom tekstu se pominje sistem koji daje informacije (nije besplatan) o autima na osnovu broja šasije:
https://www.mojvolan.com/sta-sve-mozemo ... ja-sasije/

Da li je neko ovo koristio ili bar zna nekog ko je koristio?
90% slucajeva nema nikakvih informacija a platis. Da su "iskreni" bila bi smanjena cijena il besplatno za takva auta. Sve sto se reklamira kod influensera je prevara :thumbup:
Jesi siguran da naplaćuju i kada ne ponude nikakve informacije o autu??
A da li ih influenseri reklamiraju to ne znam jer ne pratim influensere.
Ovo sam slučajno našao na internetu i izgledalo mi je potencijalno korisno.
User avatar
nivla
Posts: 4282
Joined: 12/01/2008 23:44

#309 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by nivla »

informacije koje ponude su uglavnom bezvrijedne
ne kazem da nema nekih info koje budu i tacne ali definitivno ne raspolazu informacijama koje tvrde da imaju
Android Knego
Posts: 1558
Joined: 13/03/2012 08:11

#310 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by Android Knego »

Ako je tako, onda je ovaj tekst iz linka marketinški prenapuhan.
User avatar
mk ultra
Posts: 19518
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#311 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by mk ultra »

Android Knego wrote: 25/10/2020 09:10 Ako je tako, onda je ovaj tekst iz linka marketinški prenapuhan.
Nije prenapuhan, ako imaju informacije te ces informacije i dobiti
Ali ako nemaju a uglavnom za dosta vozila nemaju jer nije digilatizirano bilo, platis i dobijes prazan papir :mrgreen:
avijon
Posts: 1533
Joined: 20/08/2012 22:10

#312 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by avijon »

Android Knego wrote: 25/10/2020 01:09
avijon wrote: 24/10/2020 18:42
Android Knego wrote: 24/10/2020 18:18 U ovom tekstu se pominje sistem koji daje informacije (nije besplatan) o autima na osnovu broja šasije:
https://www.mojvolan.com/sta-sve-mozemo ... ja-sasije/

Da li je neko ovo koristio ili bar zna nekog ko je koristio?
90% slucajeva nema nikakvih informacija a platis. Da su "iskreni" bila bi smanjena cijena il besplatno za takva auta. Sve sto se reklamira kod influensera je prevara :thumbup:
Jesi siguran da naplaćuju i kada ne ponude nikakve informacije o autu??
A da li ih influenseri reklamiraju to ne znam jer ne pratim influensere.
Ovo sam slučajno našao na internetu i izgledalo mi je potencijalno korisno.
Ja sam htio provjeriti svoje auto pa sam neko vrijeme pratio sve ove "jutubere" kad reklamiraju (mislim odma mi je bilo 90% sumnjivo jer svi reklamiraju) ali haj ne treba bit skeptican uvijek, i na svakom videu upratim neki komentar koji napise lose iskustvo i bude obrisan nakon nekog vremena.
Zadnje sto je otkrilo o cemu se radi je onaj hrvatski madmax :lol: momak je lijen i napravio account na index.oglasima sa imenom adripetri i stavio na isti profil sva 3 auta koja je provjerio u car verticalu i cak je zvao i te "prodavce" svoje drugove.

Uglavnom oni imaju bazu neku ali to je sitno, jutuberima daju neke rukom izabrane brojeve sasija, svako auto je sa istog parkinga slikano, znaci rade sa jednom firmom koja im daje te podatke.

Da nisu prevara poslije ukucavanja broja sasije dobio bi blurovane podatke ali da se vidi da ima nesta da je vrijedno uplatit pare, a ovako uzme ti pare za nista uglavnom.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66190
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#313 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by _BataZiv_0809 »

Zaobilazit influensere i njihove preporuke. Ako su influneserice onda gledat slike samo.
citroen xm
Posts: 18119
Joined: 17/04/2012 22:57

#314 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by citroen xm »

:lol: :thumbup:

A šta očekujete od influensera, još jedne debilne sorte internet vremena. Svi bi da žive na visokoj nozi, a kurcem da ne mrdnu.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#315 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by bitanga_sa_otesa »

ocekujem da nestane interneta ,a onda i njih :lol:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 13272
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#317 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by Evolution_IV »

:D

pored toliko ovlastenih servisa ljudi placaju nekakvim stranicama za podatke :lol: :lol: ,i treba ih levatit...
Android Knego
Posts: 1558
Joined: 13/03/2012 08:11

#318 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by Android Knego »

Evolution_IV wrote: 25/10/2020 13:54 :D

pored toliko ovlastenih servisa ljudi placaju nekakvim stranicama za podatke :lol: :lol: ,i treba ih levatit...
Kad sam htio kupiti auto našao sam jedan koji mi se svidio ali nije imao servisnu knjižicu. Zvao sam ovlašteni servis ali ga nisu našli u sistemu. Pa ti ako misliš da su ovlašteni servisi rješenje ti se oslanjaj samo na to.
Android Knego
Posts: 1558
Joined: 13/03/2012 08:11

#319 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by Android Knego »

avijon wrote: 25/10/2020 10:23 Ja sam htio provjeriti svoje auto pa sam neko vrijeme pratio sve ove "jutubere" kad reklamiraju (mislim odma mi je bilo 90% sumnjivo jer svi reklamiraju) ali haj ne treba bit skeptican uvijek, i na svakom videu upratim neki komentar koji napise lose iskustvo i bude obrisan nakon nekog vremena.
Zadnje sto je otkrilo o cemu se radi je onaj hrvatski madmax :lol: momak je lijen i napravio account na index.oglasima sa imenom adripetri i stavio na isti profil sva 3 auta koja je provjerio u car verticalu i cak je zvao i te "prodavce" svoje drugove.

Uglavnom oni imaju bazu neku ali to je sitno, jutuberima daju neke rukom izabrane brojeve sasija, svako auto je sa istog parkinga slikano, znaci rade sa jednom firmom koja im daje te podatke.

Da nisu prevara poslije ukucavanja broja sasije dobio bi blurovane podatke ali da se vidi da ima nesta da je vrijedno uplatit pare, a ovako uzme ti pare za nista uglavnom.
Svaka čast za ovo objašnjenje! :thumbup:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 13272
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#320 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by Evolution_IV »

Android Knego wrote: 25/10/2020 15:37
Evolution_IV wrote: 25/10/2020 13:54 :D

pored toliko ovlastenih servisa ljudi placaju nekakvim stranicama za podatke :lol: :lol: ,i treba ih levatit...
Kad sam htio kupiti auto našao sam jedan koji mi se svidio ali nije imao servisnu knjižicu. Zvao sam ovlašteni servis ali ga nisu našli u sistemu. Pa ti ako misliš da su ovlašteni servisi rješenje ti se oslanjaj samo na to.
za ono sto ja gledam naravno da jesu,jer ne koriste odavno stampane servise knjizice :wink:
citroen xm
Posts: 18119
Joined: 17/04/2012 22:57

#321 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by citroen xm »

Ako ga ne mogu ovlašteni naći u sistemu, nećeš dobiti ništa ni preko ovih sajtova jer i oni kupe informacije od ovlaštenih servisa i osiguravajućih kuća.
User avatar
Optimist
Posts: 13649
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#322 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by Optimist »

Android Knego wrote: 25/10/2020 15:37
Evolution_IV wrote: 25/10/2020 13:54 :D

pored toliko ovlastenih servisa ljudi placaju nekakvim stranicama za podatke :lol: :lol: ,i treba ih levatit...
Kad sam htio kupiti auto našao sam jedan koji mi se svidio ali nije imao servisnu knjižicu. Zvao sam ovlašteni servis ali ga nisu našli u sistemu. Pa ti ako misliš da su ovlašteni servisi rješenje ti se oslanjaj samo na to.
S tim da je provjera u ovlastenom servisu bila besplatna, a na ovim stranicama bi platio a svakako ne bi nista dobio.
Android Knego
Posts: 1558
Joined: 13/03/2012 08:11

#323 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by Android Knego »

citroen xm wrote: 25/10/2020 15:57 Ako ga ne mogu ovlašteni naći u sistemu, nećeš dobiti ništa ni preko ovih sajtova jer i oni kupe informacije od ovlaštenih servisa i osiguravajućih kuća.
Optimist wrote: 25/10/2020 16:05 S tim da je provjera u ovlastenom servisu bila besplatna, a na ovim stranicama bi platio a svakako ne bi nista dobio.
Ja sam za ovaj sajt (a eto vi kažete da ih ima više) tek saznao preko onog linka kojeg sam postavio. I u tekstu je predstavljen kao da ima više podataka od centralizovanog sistema ovlaštenih servisa. Zato me i zanimalo ima li neko više podataka o svemu tome. Uopšte ih nisam reklamirao jer, kao što napisah, meni je sve to potpuna nepoznanica.
Seyfo
Posts: 4338
Joined: 23/08/2011 14:12

#324 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by Seyfo »

Znam lika prodaje starog cabrioleta godinama,nema tablice, i jedino sto su mu ikad ponudili u zamjenu je akvarij sa ribicama. I pristao bi da voli ribice.
Juka Jebach
Posts: 839
Joined: 18/04/2017 22:53

#325 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by Juka Jebach »

Te gluposti kao CarVertical su u europi nista, drugo je amerika i sto kod njih pomocu tablica mozes otkriti hiljadu informacija.
Post Reply