Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
Juka Jebach
Posts: 835
Joined: 18/04/2017 22:53

#1 Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by Juka Jebach »

Postavio sam auto na prodaju realna cijena i dobio sam mnogo poruka od likova koji hoce da ga kupe ali po mnogo jeftinijoj cijeni ili pitaju na zamjenu i kada im se kaze da je u zamjeni auto malo skuplje odma pocnu pricati gluposti.

Kakava su vasa iskustva, imate li neke trikove, savjete za prodaju na OLX?

Sta vama najvise smeta kada ste prodavali ili kupovali auto preko OLX?

Jeste li imali neka cudna iskustva tokom prodaje ili kupovine automobila na OLX?
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#2 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by Qler »

Treba ti živaca i strpljenja...

ja prodavao felge 17'' za forda, sve 4 stavio 160KM alu, dao bi ih za 150KM... pise mi lik moze li za 70KM keš... Odgovorim mu puno je drug, evo za 50 al na rate... nije mi se vise javio..

Felge sam poklonio...

Za auto jos gore.. ispegla porukama, pitanjima, i na kraju nista. Brat je radi socijalnog experimenta na sve ponude odgovarao pozitivno, ono reda prodaje auto za 10k lola kaze evo 5k odmah sad on kaze moze, dodji, lik se ne javi... tako da svega imas...
User avatar
Entropio
Posts: 7799
Joined: 21/11/2010 21:49

#3 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by Entropio »

Qler wrote: 27/07/2020 15:00 Brat je radi socijalnog experimenta na sve ponude odgovarao pozitivno, ono reda prodaje auto za 10k lola kaze evo 5k odmah sad on kaze moze, dodji, lik se ne javi... tako da svega imas...
:lol: :thumbup:
User avatar
mk ultra
Posts: 19228
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#4 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by mk ultra »

ja bih ukinuo privatne poruke i viber pozive, ako ti je da kupis nesto, nazovi otiđi kupi ako ti se svidi

a ovo porukanje, to dođe rekreacija, jarane evo da skupim jos 100KM pa cu imati 1500, a auto je 5000, a ja cu mu ponuditi 3000, pa dok skupim valjda se ne proda, dat ce on meni za 3000 keš dajem nije malo :mrgreen:

tako sam ja od starog golfa prodavao i na kraju ga skinuo sa oglasa, i dalje ga voza :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 40075
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#5 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by konektovan »

Juka Jebach wrote: 27/07/2020 14:54 Postavio sam auto na prodaju realna cijena i dobio sam mnogo poruka od likova koji hoce da ga kupe ali po mnogo jeftinijoj cijeni ili pitaju na zamjenu i kada im se kaze da je u zamjeni auto malo skuplje odma pocnu pricati gluposti.

Kakava su vasa iskustva, imate li neke trikove, savjete za prodaju na OLX?

Sta vama najvise smeta kada ste prodavali ili kupovali auto preko OLX?

Jeste li imali neka cudna iskustva tokom prodaje ili kupovine automobila na OLX?


Daj link, pa cemo vidjeti je li realna cijena.. :mrgreen:
Imas dvije grupe ljudi na olx-u, prodavace i kupce, i jedni i drugi nekad nemaju veze sa realnoscu. :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
sime_cipol
Posts: 15982
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#6 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by sime_cipol »

Gdje bakir1, vjerujem da on ima iskustva sa OLX, da nam isprica dogodovštine :lol:
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4839
Joined: 11/06/2011 23:51

#7 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by Industrialyzer »

Najvise me nervira pitanje: cijena za keš?

Jer inace postavljena cijena je za klikere
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#8 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by bitanga_sa_otesa »

ja sve stavljam u krompirima :lol:
User avatar
sime_cipol
Posts: 15982
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#9 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by sime_cipol »

bitanga_sa_otesa wrote: 27/07/2020 15:26 ja sve stavljam u krompirima :lol:
Rogatickim :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#10 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by bitanga_sa_otesa »

sime_cipol wrote: 27/07/2020 15:35

Rogatickim :D
pa nisam rekao krompir pire :lol:
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3534
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#11 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by JavierBosnia »

Puno ljudi je na piku sto zivi od preprodaje. Ne samo za auta, kupe mobitel za 120 KM i pati se da ga proda za 150.
Nece da radi nista konkretno, lakse istrazivat po piku i kad mu neko nesto jeftinije da, on misli da je dobro prosao i kako ce zaraditi a da nista nije uradio.

Za auta je druga prica. Dobro neko odavde nekidan rece, stavis da ima 195k km i da nije nikad udaran i prodat ces ga. Ako kazes da ima 380k km i da si ga farbao sredjivao packe, zaboravi :D

Kad ti se ne zuri sa prodajom onda je lako sa debilima, podjebavas i ti njih samo
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4839
Joined: 11/06/2011 23:51

#12 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by Industrialyzer »

bitanga_sa_otesa wrote: 27/07/2020 15:26 ja sve stavljam u krompirima :lol:
Naturalna privreda se vraca. :lol:


A sto se tice tips za trgovinu: Bjezi od zamjena, cim on daje auto za bilo sta, glava ce te treci dan zaboljeti.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#13 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by un1ted »

JavierBosnia wrote: 27/07/2020 15:43 Nece da radi nista konkretno, lakse istrazivat po piku i kad mu neko nesto jeftinije da, on misli da je dobro prosao i kako ce zaraditi a da nista nije uradio.
Zasto bi neko imao nešto provit ovakvog posla, jer to zaista i jeste posao?

Pa drug je trazio one artikle koji su slabije posjeceni, npr epl (apple), huaveji (huawei) i kako su takvi oglasi slabije posjeceni zbog pogrešnog naslova, spuštao cijenu i preprodavao skuplje.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#14 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by bitanga_sa_otesa »

Industrialyzer wrote: 27/07/2020 15:45 cim on daje auto za bilo sta, glava ce te treci dan zaboljeti.
mijenjam govno za govno :lol:
Throttle
Posts: 12880
Joined: 10/06/2016 12:35

#15 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by Throttle »

Ja prodavao neke alu felge, cijena bila 130. Trojica napisala moze li za 100 u toku jednog dana, ja napisao moze, nijedan se nije javio vise :lol:
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4839
Joined: 11/06/2011 23:51

#16 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by Industrialyzer »

bitanga_sa_otesa wrote: 27/07/2020 15:46
Industrialyzer wrote: 27/07/2020 15:45 cim on daje auto za bilo sta, glava ce te treci dan zaboljeti.
mijenjam govno za govno :lol:
A na semaforu kad se upali zeleno ko da mittal iz zenice ukljucuje pogone na 100% :lol:

Kad meni ljudina ponudi pougeot iz '96, a ja iskljucivo napisao bez zamjene, a drugi mi tri puta nudio Lagunu :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by bitanga_sa_otesa »

Throttle wrote: 27/07/2020 15:47 Ja prodavao neke alu felge, cijena bila 130. Trojica napisala moze li za 100 u toku jednog dana, ja napisao moze, nijedan se nije javio vise :lol:
ciganija,bolje da si im napisao mrs,opet se ne bi javili 8-)
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3534
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#18 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by JavierBosnia »

un1ted wrote: 27/07/2020 15:46
JavierBosnia wrote: 27/07/2020 15:43 Nece da radi nista konkretno, lakse istrazivat po piku i kad mu neko nesto jeftinije da, on misli da je dobro prosao i kako ce zaraditi a da nista nije uradio.
Zasto bi neko imao nešto provit ovakvog posla, jer to zaista i jeste posao?

Pa drug je trazio one artikle koji su slabije posjeceni, npr epl (apple), huaveji (huawei) i kako su takvi oglasi slabije posjeceni zbog pogrešnog naslova, spuštao cijenu i preprodavao skuplje.
Nista protiv ko ima smisla za to, a ne da za 15 dana proda nesto i zaradi 100 KM. Ako i toliko. To je ljenost da se radi nesto konkretno i korisno i na kraju dana bolje placeno.
Al sta ces kad on gleda ma dosta mi to za kladare, za par shisha, kafu i to.
Juka Jebach
Posts: 835
Joined: 18/04/2017 22:53

#19 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by Juka Jebach »

konektovan wrote: 27/07/2020 15:18
Juka Jebach wrote: 27/07/2020 14:54 Postavio sam auto na prodaju realna cijena i dobio sam mnogo poruka od likova koji hoce da ga kupe ali po mnogo jeftinijoj cijeni ili pitaju na zamjenu i kada im se kaze da je u zamjeni auto malo skuplje odma pocnu pricati gluposti.

Kakava su vasa iskustva, imate li neke trikove, savjete za prodaju na OLX?

Sta vama najvise smeta kada ste prodavali ili kupovali auto preko OLX?

Jeste li imali neka cudna iskustva tokom prodaje ili kupovine automobila na OLX?


Daj link, pa cemo vidjeti je li realna cijena.. :mrgreen:
Imas dvije grupe ljudi na olx-u, prodavace i kupce, i jedni i drugi nekad nemaju veze sa realnoscu. :mrgreen: :mrgreen:
golf 6 za oko 10500KM je realna cijena za 1.9 TDi koji je ocuvan. Ali fazon je javljaju se likovi sa C-klasama, A6, E-klasama, X5 i sva ta precjenjena auta koji su mnogo stariji od golfa i imaju duplo vise kilometara (da ne nabrajam vjerovatno znas na sta mislim) i kaze hoces zamjenu + da ja doplatim za njegovo auto kao tvoj je golf a ovo je BMW.

Vjerovatno nisam jedini, a msm da se najbolje i najbrze prodaju oni sto su izdvojeni (logicno) + sa nekom supljom pricom, vracenom kilometrazom i koji su premazani sa 5 kila voska.
User avatar
sime_cipol
Posts: 15982
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#20 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by sime_cipol »

Najbolje se prodaju jeftina auta, sve ostalo je sporedno.
Dzaba tebi dobar auto, ako je skuplji od istog takvog lesha 2000. Male su šanse da ces ga prodati, jer tamo negdje iz sedam mora i sedam gora ima "isti" kao tvoj, ali jeftiniji.
User avatar
konektovan
Posts: 40075
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#21 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by konektovan »

Nema golf 6 sa 1.9 tdi motorićem... :mrgreen: zato te mozda i zezaju.... :mrgreen:
User avatar
CikCikCikPogodi
Posts: 2734
Joined: 29/01/2020 08:39

#22 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by CikCikCikPogodi »

Online prodaja puna mentalnih bolesnika. Ja sa starim otisao kupiti vrata od gepeka za cadya. Dode neka kockasta glava sa Q7-om ko on zajeban sa celavom glavom i vjestackim misicem, i poce napadati radnika sa "oca mi, sina mi, gospodara mi, zapalit cu sve ovo sto mi niste odgovorili na poruku", nije prošlo deset sekundi ude u auto i fol u drift stilu odleti.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#23 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by bitanga_sa_otesa »

:lol: :lol: :lol:
Juka Jebach
Posts: 835
Joined: 18/04/2017 22:53

#24 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by Juka Jebach »

konektovan wrote: 27/07/2020 16:23 Nema golf 6 sa 1.9 tdi motorićem... :mrgreen: zato te mozda i zezaju.... :mrgreen:
Da li si ikada cuo za mijenjanje motora. Ne moras mi vjerovati ali ima dosta auta koji nemaju svoj orginalni motor. U mojem slucaju cola na autoputu sjebo motor i meni prodao auto. uzmes 1.9 od passata za jeftine pare, das mehanicaru 400 stoje da ti ka ubaci i sve te stvarcice i onda kod ovih sto cipuju da ti ga podesi. I eto ti golf 6 sa 1.9 tdi koji jede guzove. Kod mene je bio par mjeseci i prodao ga za 10 hiljada nekom iz Brckog.
User avatar
CikCikCikPogodi
Posts: 2734
Joined: 29/01/2020 08:39

#25 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by CikCikCikPogodi »

bitanga_sa_otesa wrote: 27/07/2020 15:53
Throttle wrote: 27/07/2020 15:47 Ja prodavao neke alu felge, cijena bila 130. Trojica napisala moze li za 100 u toku jednog dana, ja napisao moze, nijedan se nije javio vise :lol:
ciganija,bolje da si im napisao mrs,opet se ne bi javili 8-)
Ja kad sam prodavao Michelin podmetace koje sam kupio sa CarID-a u kompletu sa podmetacem za gepek. Javi mi se frajer sa Fiatom 500.
Mene muka uhvatila, jer su bili univerzalni, ali on hoce podmetac za gepek samo. Dva dana sam ja njemu objasnjavo da mu nece moci stati i ruzno ce izgledati, jer bi previse podmetaca odstranio.
Post Reply