Procjena štete na automobilu

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
sve na kvadrat
Posts: 645
Joined: 02/02/2014 16:40

#151 Re: Procjena štete na automobilu

Post by sve na kvadrat »

NediM17 wrote: 17/04/2021 19:55 I ako ga okrive nema pravo naplatiti stetu sto je puno veci trosak.
Pa to, nemam pravo naplate stete iz zastitnog fonda. A u auto vec uložio finih para da ga popravim.
User avatar
vjeshalica
Posts: 16990
Joined: 31/03/2019 14:56

#152 Re: Procjena štete na automobilu

Post by vjeshalica »

sve na kvadrat wrote: 17/04/2021 19:56
NediM17 wrote: 17/04/2021 19:52 Jesi li ti vec skrenuo i ispravio vozilo ili je do kontakta doslo prilikom same radnje skretanja, po meni je to bitan detalj.
Izašao iz krivine tj.raskrsnice, i taman se ispravio kad on predamnom sa traktorom i nisam imao vremena ni zakociti kako treba desio se udes.
jel tu bio mrak?
ima li rasvjete?
da li je bilo sta tu se nalazilo sto bi umanjilo vidljivost npr grm ili neki objekat sta ja znam dakle da nisi ga tu mogao uociti?
User avatar
sve na kvadrat
Posts: 645
Joined: 02/02/2014 16:40

#153 Re: Procjena štete na automobilu

Post by sve na kvadrat »

vjeshalica wrote: 17/04/2021 19:58
sve na kvadrat wrote: 17/04/2021 19:56
NediM17 wrote: 17/04/2021 19:52 Jesi li ti vec skrenuo i ispravio vozilo ili je do kontakta doslo prilikom same radnje skretanja, po meni je to bitan detalj.
Izašao iz krivine tj.raskrsnice, i taman se ispravio kad on predamnom sa traktorom i nisam imao vremena ni zakociti kako treba desio se udes.
jel tu bio mrak?
ima li rasvjete?
da li je bilo sta tu se nalazilo sto bi umanjilo vidljivost npr grm ili neki objekat sta ja znam dakle da nisi ga tu mogao uociti?
Nije radila jedna sijalica od rasvjete, ograda sa obje strane od komšijinih kuća, dva stuba na samoj krivini od kablosvke telemah i bh telekom.
User avatar
vjeshalica
Posts: 16990
Joined: 31/03/2019 14:56

#154 Re: Procjena štete na automobilu

Post by vjeshalica »

i to trebas navesti da su ti prilikom skretanja u ulicu vidno polje umanjile ograde i sto nije osvjetljeno i sto je bio mrak vani

seljacka posla su ti to sve

moras potraziti savjet jos od nekoga dok ti ne dodje poziv da se lijepo pripremis

i da ne zaboravin ovo
ako je bio vise od 1,5 promila moro je biti lisen slobode
ne znam koliko alkotest decimala pokazuje?
Last edited by vjeshalica on 17/04/2021 20:06, edited 1 time in total.
User avatar
sve na kvadrat
Posts: 645
Joined: 02/02/2014 16:40

#155 Re: Procjena štete na automobilu

Post by sve na kvadrat »

vjeshalica wrote: 17/04/2021 20:03 i to trebas navesti da su ti prilikom skretanja u ulicu vidno polje umanjile ograde i sto nije osvjetljeno i sto je bio mrak vani

seljacka posla su ti to sve

moras potraziti savjet jos od nekoga dok ti ne dodje poziv da se lijepo pripremis
Imam komšiju, inspektor u drzavnoj službi. Sutra cu s njim ovo da protumačim detaljnije.
User avatar
sve na kvadrat
Posts: 645
Joined: 02/02/2014 16:40

#156 Re: Procjena štete na automobilu

Post by sve na kvadrat »

vjeshalica wrote: 17/04/2021 20:03 i to trebas navesti da su ti prilikom skretanja u ulicu vidno polje umanjile ograde i sto nije osvjetljeno i sto je bio mrak vani

seljacka posla su ti to sve

moras potraziti savjet jos od nekoga dok ti ne dodje poziv da se lijepo pripremis

i da ne zaboravin ovo
ako je bio vise od 1,5 promila moro je biti lisen slobode
ne znam koliko alkotest decimala pokazuje?
1.15 napuhao
User avatar
vjeshalica
Posts: 16990
Joined: 31/03/2019 14:56

#157 Re: Procjena štete na automobilu

Post by vjeshalica »

po mom licnom misljenju nisi kriv
jer takvo vozilo i vozac se nisu smjeli uopce nalaziti na putu

ovo ti je sad sve do suda kako ce oni donijeti odluku
ali na govna natovari sve sto se natovariti moze
ko da ne znamo seljacine mrske sa traktorima i motokultivatorima koji prave probleme, nisam jednom dosla u situaciju da nalijecem na govna...tovare sijeno, tovare drva i govna i sta, treba neko u zatvor jedan dan da ode radi zalupane budale
User avatar
vjeshalica
Posts: 16990
Joined: 31/03/2019 14:56

#158 Re: Procjena štete na automobilu

Post by vjeshalica »

sve na kvadrat wrote: 17/04/2021 20:07
1.15 napuhao
pjan jeste po zakonu, ali da je preko 1,5 lisen bi bio slobode
User avatar
sve na kvadrat
Posts: 645
Joined: 02/02/2014 16:40

#159 Re: Procjena štete na automobilu

Post by sve na kvadrat »

vjeshalica wrote: 17/04/2021 20:09 po mom licnom misljenju nisi kriv
jer takvo vozilo i vozac se nisu smjeli uopce nalaziti na putu

ovo ti je sad sve do suda kako ce oni donijeti odluku
ali na govna natovari sve sto se natovariti moze
ko da ne znamo seljacine mrske sa traktorima i motokultivatorima koji prave probleme, nisam jednom dosla u situaciju da nalijecem na govna...tovare sijeno, tovare drva i govna i sta, treba neko u zatvor jedan dan da ode radi zalupane budale
Sve dok je u okviru zakona meni ta vozila ne smetaju, tehnicki ispravna, ragistrovana, uredna vozacka dozvola itd...Vidjet cemo sta ce se desavati, ubrzo nece sigurno.
User avatar
sve na kvadrat
Posts: 645
Joined: 02/02/2014 16:40

#160 Re: Procjena štete na automobilu

Post by sve na kvadrat »

Advokat iz osiguranja pisao e mail PU da izuzme fotografije sa uviđaja, ovi mu odgovorili da imaju tehničkih problema,.hard disk oštećen. Ja danas zvao PU i rekli da dođem sa nekim iz osiguranja po fotografije, nisam spominjao advokata i da su mu tako odogovorili službenim e meilom. Kako je moguće da odjednom disk ispravan, a prije dva dana nije bio kada je advokat tražio iste...
User avatar
Laplace
Posts: 10249
Joined: 19/11/2012 18:37

#161 Re: Procjena štete na automobilu

Post by Laplace »

sve na kvadrat wrote: 06/05/2021 16:08 Advokat iz osiguranja pisao e mail PU da izuzme fotografije sa uviđaja, ovi mu odgovorili da imaju tehničkih problema,.hard disk oštećen. Ja danas zvao PU i rekli da dođem sa nekim iz osiguranja po fotografije, nisam spominjao advokata i da su mu tako odogovorili službenim e meilom. Kako je moguće da odjednom disk ispravan, a prije dva dana nije bio kada je advokat tražio iste...
Doš'o Meho sa čekićOm i testerom i popraio hard disk. :D

Klasična izvlakuša u stilu "pao sistem".

Teoretski je moguće da je HD oštećen i da je profesionalac sa njega izvukao podatke, ali to je malo skupo. Moguće je i da su imali backup pa ga njihov tehničar povukao (taj dan možda nije bio na poslu), ali nisam uvjeren da su toliko organizovani i dalekovidni.

A možda se i neko igrao u Photoshopu, ko zna šta će biti na tim slikama. :D
User avatar
vjeshalica
Posts: 16990
Joined: 31/03/2019 14:56

#162 Re: Procjena štete na automobilu

Post by vjeshalica »

sve na kvadrat wrote: 06/05/2021 16:08 Advokat iz osiguranja pisao e mail PU da izuzme fotografije sa uviđaja, ovi mu odgovorili da imaju tehničkih problema,.hard disk oštećen. Ja danas zvao PU i rekli da dođem sa nekim iz osiguranja po fotografije, nisam spominjao advokata i da su mu tako odogovorili službenim e meilom. Kako je moguće da odjednom disk ispravan, a prije dva dana nije bio kada je advokat tražio iste...
pa nista nije nemoguce
nemoj teorije zavjere odma ispaljivati
kad dobijes slike javi
User avatar
sve na kvadrat
Posts: 645
Joined: 02/02/2014 16:40

#163 Re: Procjena štete na automobilu

Post by sve na kvadrat »

Laplace wrote: 07/05/2021 09:00
sve na kvadrat wrote: 06/05/2021 16:08 Advokat iz osiguranja pisao e mail PU da izuzme fotografije sa uviđaja, ovi mu odgovorili da imaju tehničkih problema,.hard disk oštećen. Ja danas zvao PU i rekli da dođem sa nekim iz osiguranja po fotografije, nisam spominjao advokata i da su mu tako odogovorili službenim e meilom. Kako je moguće da odjednom disk ispravan, a prije dva dana nije bio kada je advokat tražio iste...
Doš'o Meho sa čekićOm i testerom i popraio hard disk. :D

Klasična izvlakuša u stilu "pao sistem".

Teoretski je moguće da je HD oštećen i da je profesionalac sa njega izvukao podatke, ali to je malo skupo. Moguće je i da su imali backup pa ga njihov tehničar povukao (taj dan možda nije bio na poslu), ali nisam uvjeren da su toliko organizovani i dalekovidni.

A možda se i neko igrao u Photoshopu, ko zna šta će biti na tim slikama. :D
Od fotografija nema ništa, piši propalo. Danas bio u PU i tražio da mi se pošalju na e mail ili da isprintaju ali jok. Hard disk oštećen i nmg to da udovolje. Toliko
User avatar
sve na kvadrat
Posts: 645
Joined: 02/02/2014 16:40

#164 Re: Procjena štete na automobilu

Post by sve na kvadrat »

vjeshalica wrote: 07/05/2021 09:03
sve na kvadrat wrote: 06/05/2021 16:08 Advokat iz osiguranja pisao e mail PU da izuzme fotografije sa uviđaja, ovi mu odgovorili da imaju tehničkih problema,.hard disk oštećen. Ja danas zvao PU i rekli da dođem sa nekim iz osiguranja po fotografije, nisam spominjao advokata i da su mu tako odogovorili službenim e meilom. Kako je moguće da odjednom disk ispravan, a prije dva dana nije bio kada je advokat tražio iste...
pa nista nije nemoguce
nemoj teorije zavjere odma ispaljivati
kad dobijes slike javi
Fotografija sa uviđaja nema. Hard disk im oštećen. Tako mi danas rekli u jedinici za saobraćaj. A da bih se ovo riješilo što bržr u ponedjeljak ću do komandira PU.
NediM17
Posts: 21489
Joined: 05/11/2009 11:49

#165 Re: Procjena štete na automobilu

Post by NediM17 »

Imas li ti kakvih fotografija sa lica mjesta?
Meni to lici na opasno "siljenje" da bi zastitili traktoristu.
User avatar
vjeshalica
Posts: 16990
Joined: 31/03/2019 14:56

#166 Re: Procjena štete na automobilu

Post by vjeshalica »

sve na kvadrat wrote: 07/05/2021 15:25
vjeshalica wrote: 07/05/2021 09:03
sve na kvadrat wrote: 06/05/2021 16:08 Advokat iz osiguranja pisao e mail PU da izuzme fotografije sa uviđaja, ovi mu odgovorili da imaju tehničkih problema,.hard disk oštećen. Ja danas zvao PU i rekli da dođem sa nekim iz osiguranja po fotografije, nisam spominjao advokata i da su mu tako odogovorili službenim e meilom. Kako je moguće da odjednom disk ispravan, a prije dva dana nije bio kada je advokat tražio iste...
pa nista nije nemoguce
nemoj teorije zavjere odma ispaljivati
kad dobijes slike javi
Fotografija sa uviđaja nema. Hard disk im oštećen. Tako mi danas rekli u jedinici za saobraćaj. A da bih se ovo riješilo što bržr u ponedjeljak ću do komandira PU.
auuuu govnarije
nisi se sjetio da sam slikas mozda?
kako misle bez fotodokumentacije ista uraditi?
User avatar
sve na kvadrat
Posts: 645
Joined: 02/02/2014 16:40

#167 Re: Procjena štete na automobilu

Post by sve na kvadrat »

NediM17 wrote: 08/05/2021 08:52 Imas li ti kakvih fotografija sa lica mjesta?
Meni to lici na opasno "siljenje" da bi zastitili traktoristu.
Pa vidi. Kada sam uzeo da fotografisem nezgodu iz vise uglova da se vidi sve fino, policajac mi reče da ne fotografisem kao ometam ga u uviđaju što naravno nisam učinio. Da jesam,ne bih imao fotke na telefonu zbog ove sadašnje situacije. Fotke sam proslijedio advokatu iz osigutanja nakon sto su pismeno rekli da je hard disk ostecen.
User avatar
sve na kvadrat
Posts: 645
Joined: 02/02/2014 16:40

#168 Re: Procjena štete na automobilu

Post by sve na kvadrat »

vjeshalica wrote: 08/05/2021 10:33
sve na kvadrat wrote: 07/05/2021 15:25
vjeshalica wrote: 07/05/2021 09:03

pa nista nije nemoguce
nemoj teorije zavjere odma ispaljivati
kad dobijes slike javi
Fotografija sa uviđaja nema. Hard disk im oštećen. Tako mi danas rekli u jedinici za saobraćaj. A da bih se ovo riješilo što bržr u ponedjeljak ću do komandira PU.
auuuu govnarije
nisi se sjetio da sam slikas mozda?
kako misle bez fotodokumentacije ista uraditi?
Imam fotke na telefonu iako mi je policajac usmeno opomenuo da ne fotografisem, kao ometam ga u uviđaju itd. Naravno, fotke su poslate avdokatu nakon sto me obavjestio da je hard disk ostecen u PU.
Soldier0209
Posts: 132
Joined: 19/01/2020 19:34

#169 Re: Procjena štete na automobilu

Post by Soldier0209 »

Poz svima, ako je aktivna tema, pitao bih za pomoc.
Danas me zena udarila dok je izlazila sa parkinga tj u zadnji desni blatobran i branik i zgulila sve i udubila.
Nije se htjela dogovarati pa sam ja pozvao policiju i kada su dosli ispunili smo eu obrazac i onda sam otisao u osiguranje i zavrsio potrebne papire.
Ona je priznala krivicu i napisala u napomenu.
Za koliko mogu ocekivati prvu ponudu od naplate jer su mi trazili odma transakcijski račun u osiguranju, hvala!
zigson
Posts: 2888
Joined: 04/04/2015 22:17

#170 Re: Procjena štete na automobilu

Post by zigson »

Soldier0209 wrote: 19/11/2021 19:28 Poz svima, ako je aktivna tema, pitao bih za pomoc.
Danas me zena udarila dok je izlazila sa parkinga tj u zadnji desni blatobran i branik i zgulila sve i udubila.
Nije se htjela dogovarati pa sam ja pozvao policiju i kada su dosli ispunili smo eu obrazac i onda sam otisao u osiguranje i zavrsio potrebne papire.
Ona je priznala krivicu i napisala u napomenu.
Za koliko mogu ocekivati prvu ponudu od naplate jer su mi trazili odma transakcijski račun u osiguranju, hvala!
90 dana rok imaju cini mi se, ali kod tih manjih steta, ja mislim u mjesec ce ti doci ponuda. Ako bude malo, uzmi advokata koji se bavi stetama. Uglavnom 10% oni uzimaju od naplacenog ali ti dosta i vise mogu izvuci od osiguranja
Soldier0209
Posts: 132
Joined: 19/01/2020 19:34

#171 Re: Procjena štete na automobilu

Post by Soldier0209 »

zigson wrote: 20/11/2021 02:28
Soldier0209 wrote: 19/11/2021 19:28 Poz svima, ako je aktivna tema, pitao bih za pomoc.
Danas me zena udarila dok je izlazila sa parkinga tj u zadnji desni blatobran i branik i zgulila sve i udubila.
Nije se htjela dogovarati pa sam ja pozvao policiju i kada su dosli ispunili smo eu obrazac i onda sam otisao u osiguranje i zavrsio potrebne papire.
Ona je priznala krivicu i napisala u napomenu.
Za koliko mogu ocekivati prvu ponudu od naplate jer su mi trazili odma transakcijski račun u osiguranju, hvala!
90 dana rok imaju cini mi se, ali kod tih manjih steta, ja mislim u mjesec ce ti doci ponuda. Ako bude malo, uzmi advokata koji se bavi stetama. Uglavnom 10% oni uzimaju od naplacenog ali ti dosta i vise mogu izvuci od osiguranja
Hvala na odgovoru,, odma sam dao punomoć za advokata tj potpisao sam prilikom predaje papira u osiguranju, tako da se nadam da cu naplatiti dijelove koji su oštećeni.
Soldier0209
Posts: 132
Joined: 19/01/2020 19:34

#172 Re: Procjena štete na automobilu

Post by Soldier0209 »

A ako još samo moze informacija, tokom udesa je napisan u EU obrazac da su osteceni dijelovi zadnji lijevi blatobran i zadnji branik, da li oni isplacuju samo sanaciju stete jer nije nista polomljeno nego udubljeno i ogrebano ili nove dijelove? Hvala
artur morgan
Posts: 2797
Joined: 30/04/2020 19:47

#173 Re: Procjena štete na automobilu

Post by artur morgan »

Osiguranje ti našlo advokata ? :? :D

Jesam li te dobro razumio .... tebi je osiguranje dalo punomoć da potpišeš od nekog advokata ?

I ti misliš da će taj advokat kojem to osiguranje daje posao raditi u tvoju korist ?
User avatar
Altsa
Posts: 7314
Joined: 19/03/2004 18:31

#174 Re: Procjena štete na automobilu

Post by Altsa »

Soldier0209 wrote: 20/11/2021 16:13
zigson wrote: 20/11/2021 02:28

90 dana rok imaju cini mi se, ali kod tih manjih steta, ja mislim u mjesec ce ti doci ponuda. Ako bude malo, uzmi advokata koji se bavi stetama. Uglavnom 10% oni uzimaju od naplacenog ali ti dosta i vise mogu izvuci od osiguranja
Hvala na odgovoru,, odma sam dao punomoć za advokata tj potpisao sam prilikom predaje papira u osiguranju, tako da se nadam da cu naplatiti dijelove koji su oštećeni.
ne treba ti nikakav advokat. ako je eu obrazac potpisan i popunjen kako treba onda ce naknada biti brzo uplacena. Ja to govorim iz svog iskustva a imao sam par slucajeva. Doduse nisam uzimao pare direktno vec je osiguravajuca kuca direktno platila servisu koji je radio popravak.
Soldier0209
Posts: 132
Joined: 19/01/2020 19:34

#175 Re: Procjena štete na automobilu

Post by Soldier0209 »

artur morgan wrote: 23/11/2021 13:55 Osiguranje ti našlo advokata ? :? :D

Jesam li te dobro razumio .... tebi je osiguranje dalo punomoć da potpišeš od nekog advokata ?

I ti misliš da će taj advokat kojem to osiguranje daje posao raditi u tvoju korist ?
Pa ako misli uzeti procenat logično je da ce raditi u moju i svoju korist.
Post Reply