Procjena štete na automobilu

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
Demonijak
Posts: 343
Joined: 14/03/2017 20:01

#1 Procjena štete na automobilu

Post by Demonijak »

Zdravo drugari. Evo prvi put (hvala Bogu)za oko 7-8 godina vožnje da imam udes u kojem na svu sreću SEM materijalne nema nikakve štete. Momak priznao krivicu, policija obavila uviđaj, napravila zapisnik i odem maloprije u svoje osiguranje (Adriatic) gdje sam popunio onaj obrazac i gdje je momak slikao vozilo i načinjenu štetu. Stradala je zadnja desna strana, karambolka, stopka, malo vrata gepeka... Sad sta me brine je to što je auto od aluminija (Audi A2) i ispod stopke se vidi da je dio alumija stradao laički rečeno vidi se da je "poderan" ... Sad me brine šteta koja je moguća ispod te karambolke a oni je ustvari i ne vide na tim slikama, manje više strah me te njihove slobodne procjene a i toga kako da uopste to napravim s obzirom da nije obični lim u pitanju... Rečeno mi je da mogu otići u ovlašteni servis i odraditi procjenu, pa me sad zanima koliko se plaća ta procjena i za koliko bude gotova i isplati li se uopšte? I naravno ako neko ima neki savjet sta je najpametnije uraditi u mojoj situaciji.
User avatar
_Reds_
Posts: 9325
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#2 Re: Procjena štete na automobilu

Post by _Reds_ »

Oni ce ti poslati svoju procjenu, a ti se na istu možeš žaliti.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#3 Re: Procjena štete na automobilu

Post by 530i »

Možeš otići i u neki drugi servis, ne mora ovlašteni, koji će skinuti karambolku i dići auto na dizalicu da se vidi šteta što kažeš ispod. Na to te je usotalom trebao taj iz tvog osiguranja uputiti (pretpsotavljam da je auto u voznom stanju). Vjerovatno su manje ili više oštećeni nosači šine branika, šina branika, ublaživači udara na braniku, možda i auspuh da je iskrivljen, limarija ako je negdje "povukla" i sve ostalo šta ima na toj strani..to se sve uslika i pošalje zajedno na procjenu.

Pošto nećeš popravljati u ovlaštenom servisu, nađi nekog limara gdje ćeš otići da se provjeri i ostatak štete, a i koji će ti ujedno i popraviti auto, pa ti može odmah reći koliko će te koštati da se možeš ravnati. Prva ponuda je mizerija da odmah znaš, da se ne iznenadiš ciganlukom osiguranja...
Demonijak
Posts: 343
Joined: 14/03/2017 20:01

#4 Re: Procjena štete na automobilu

Post by Demonijak »

_Reds_ wrote: 13/07/2020 13:04 Oni ce ti poslati svoju procjenu, a ti se na istu možeš žaliti.
To mi je već jasno, nije mi jasno kako će procijeniti štetu preko slika? To je neka odokativna procjena?
User avatar
vjeshalica
Posts: 17006
Joined: 31/03/2019 14:56

#5 Re: Procjena štete na automobilu

Post by vjeshalica »

Demonijak wrote: 13/07/2020 12:56 ... Rečeno mi je da mogu otići u ovlašteni servis i odraditi procjenu, pa me sad zanima koliko se plaća ta procjena i za koliko bude gotova i isplati li se uopšte? I naravno ako neko ima neki savjet sta je najpametnije uraditi u mojoj situaciji.
Servis ce sa ti uradi defektazu jer sa slika ce ti ugrubo napraviti procjenu koja mozda nece biti ni dio prave stete
Jer ne znas koliko je otislo onoga sto se ne vidi golim okom
Tako da znas okvirnu cijenu ispod koje da ne ides
Sad koliko se isplati to niko ne zna ali mislim da defektaza nije skupa i da ti se napeavi predracun, vjervoatno ce lopurine iz osiguranja gledati da te uvale,ali nemoj se dati prevariti
Ne znam mozes otici i kod svog majstora gdje odrzavas auto nek ti pogleda npr ,ne moras u ovlasteni,ali da ti poslika to sve,i detaljno obradi da te ne uvale
Last edited by vjeshalica on 13/07/2020 13:36, edited 1 time in total.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17006
Joined: 31/03/2019 14:56

#6 Re: Procjena štete na automobilu

Post by vjeshalica »

Demonijak wrote: 13/07/2020 13:30
_Reds_ wrote: 13/07/2020 13:04 Oni ce ti poslati svoju procjenu, a ti se na istu možeš žaliti.
To mi je već jasno, nije mi jasno kako će procijeniti štetu preko slika? To je neka odokativna procjena?
Si
Demonijak
Posts: 343
Joined: 14/03/2017 20:01

#7 Re: Procjena štete na automobilu

Post by Demonijak »

vjeshalica wrote: 13/07/2020 13:34
Demonijak wrote: 13/07/2020 12:56 ... Rečeno mi je da mogu otići u ovlašteni servis i odraditi procjenu, pa me sad zanima koliko se plaća ta procjena i za koliko bude gotova i isplati li se uopšte? I naravno ako neko ima neki savjet sta je najpametnije uraditi u mojoj situaciji.
Servis ce sa ti uradi defektazu jer sa slika ce ti ugrubo napraviti procjenu koja mozda nece biti ni dio prave stete
Jer ne znas koliko je otislo onoga sto se ne vidi golim okom
Tako da znas okvirnu cijenu ispod koje da ne ides
Sad koliko se isplati to niko ne zna ali mislim da defektaza nije skupa i da ti se napeavi predracun, vjervoatno ce lopurine iz osiguranja gledati da te uvale,ali nemoj se dati prevariti
Ne znam mozes otici i kod svog majstora gdje odrzavas auto nek ti pogleda npr ,ne moras u ovlasteni,ali da ti poslika to sve,i detaljno obradi da te ne uvale
Sad sam opet bio u osiguranju i rekao sam da hocu da vozim auto u AC Quatro na procjenu stete, pa su raznoraznim glupostima pokusali da me "razuvjere", helemnejse, kao ako odes sam i izvrsis tu procjenu taj predracun se nece uvaziti kod nas u osiguranju hu ha, tako da ce samnom ici neko njihov da bude tu i da slika sve to, slozio sam se s tim nema razloga da krijem bilo sta... Ali kako mi rece momak "ovlasteni servis je TITO, kako oni kazu tako je", izgleda i da jeste najbolje otici i izvrsiti procjenu kod strucnjaka ali je papanluk to sto ti ne kazu za to odmah nego bas kad vide da si sam navalio da ides...
User avatar
nivla
Posts: 4262
Joined: 12/01/2008 23:44

#8 Re: Procjena štete na automobilu

Post by nivla »

odes u ovlasteni, platis procjenu, oni ti napisu sta trebas mijenajati i koliko to kosta, kopiju tog predracuna predas osiguranju
oni ce ti po mojim dosadasnjim iskustvima ponuditi otprilike 50-60% iznosa bez pdva i radnih sati
ti se zali na tu procjenu i reci da hoces da ti izmire stetu u punom iznosu, ovdje trebas napomenuti i da ti je auto zbog stete koju si imao izgubilo na vrijednosti jer je pretrpilo stetu i teze ce se prodati
oni ce ti nakon tvoje prve zalbe reci da uvazavaju i ponuditi ti jos 2-3 stoje, ti se opet zali i reci da hoces puni iznos, ovo je trenutak kad oni u 99% izvrse uplatu iznosa koji nije sporan, a ti se onda zalis preko advokata
advokatu ces ti od dodatnog iznosa koji dobijes platiti 10% a osiguranje ce platiti troskove tuzbe, advokatske usluge tvog advokata ( to te ne interesuje )
ono sto treba da znas je i to da mozes napomenuti da ce ukoliko ih tuzis pored ukupnog iznosa sa pdvom oni platiti i troskove tvog advokata koji su cca 600km
Demonijak
Posts: 343
Joined: 14/03/2017 20:01

#9 Re: Procjena štete na automobilu

Post by Demonijak »

nivla wrote: 13/07/2020 14:50 odes u ovlasteni, platis procjenu, oni ti napisu sta trebas mijenajati i koliko to kosta, kopiju tog predracuna predas osiguranju
oni ce ti po mojim dosadasnjim iskustvima ponuditi otprilike 50-60% iznosa bez pdva i radnih sati
ti se zali na tu procjenu i reci da hoces da ti izmire stetu u punom iznosu, ovdje trebas napomenuti i da ti je auto zbog stete koju si imao izgubilo na vrijednosti jer je pretrpilo stetu i teze ce se prodati
oni ce ti nakon tvoje prve zalbe reci da uvazavaju i ponuditi ti jos 2-3 stoje, ti se opet zali i reci da hoces puni iznos, ovo je trenutak kad oni u 99% izvrse uplatu iznosa koji nije sporan, a ti se onda zalis preko advokata
advokatu ces ti od dodatnog iznosa koji dobijes platiti 10% a osiguranje ce platiti troskove tuzbe, advokatske usluge tvog advokata ( to te ne interesuje )
ono sto treba da znas je i to da mozes napomenuti da ce ukoliko ih tuzis pored ukupnog iznosa sa pdvom oni platiti i troskove tvog advokata koji su cca 600km
Zahvaljujem na informativnom odgovoru :D
lissics
Posts: 499
Joined: 09/08/2018 06:29

#10 Re: Procjena štete na automobilu

Post by lissics »

Treba isto tako napomenuti da ne ides u tuzbu ako nisi siguran da si u pravu. Jer onda ti placas tog advokata i sudske troskove.

Mislim da se sekiras prije vremena. Sacekaj tu procjenu od osiguranja, one su cesto sasvim OK, mada je raja hoce i da zaradi na sudaru.

Ako ti je polovno auto ne moraju oni da uvaze procjenu ovlastenog servisa. Naravno da je ovlasteni skup odnosu na ostale radionice.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#11 Re: Procjena štete na automobilu

Post by bitanga_sa_otesa »

User avatar
nivla
Posts: 4262
Joined: 12/01/2008 23:44

#12 Re: Procjena štete na automobilu

Post by nivla »

lissics wrote: 13/07/2020 14:58 Treba isto tako napomenuti da ne ides u tuzbu ako nisi siguran da si u pravu. Jer onda ti placas tog advokata i sudske troskove.

Mislim da se sekiras prije vremena. Sacekaj tu procjenu od osiguranja, one su cesto sasvim OK, mada je raja hoce i da zaradi na sudaru.

Ako ti je polovno auto ne moraju oni da uvaze procjenu ovlastenog servisa. Naravno da je ovlasteni skup odnosu na ostale radionice.
procjene nisu cesto sasvim ok jer se vrte oko pola iznosa stete, nije na osiguranju da vaga hoces li ti popraviti auto pa voziti, ili prodati takvo kakvo jeste i sebi uzeti isplacenu stetu, tebi je nastala steta u odredjenom iznosu i tebi to treba nadoknaditi
nasa osiguranja se stavljaju cesto u ulogu sudije i kazu ti u lice neces popravljati u ovlastenom dosta ti ovo sto ti mi nudimo, na sudu ce sigurno osiguranje izgubiti parnicu i platiti sve sudske troskove i troskove trazene predracunom
Last edited by nivla on 13/07/2020 15:18, edited 1 time in total.
Demonijak
Posts: 343
Joined: 14/03/2017 20:01

#13 Re: Procjena štete na automobilu

Post by Demonijak »

lissics wrote: 13/07/2020 14:58 Treba isto tako napomenuti da ne ides u tuzbu ako nisi siguran da si u pravu. Jer onda ti placas tog advokata i sudske troskove.

Mislim da se sekiras prije vremena. Sacekaj tu procjenu od osiguranja, one su cesto sasvim OK, mada je raja hoce i da zaradi na sudaru.

Ako ti je polovno auto ne moraju oni da uvaze procjenu ovlastenog servisa. Naravno da je ovlasteni skup odnosu na ostale radionice.
necu da cekam procjenu osiguranja jer kao sto rekoh procjena ce biti po slikama i odokativna, to mi se ni malo ne svidja iz vise razloga, prvi je jer se radi o rijetkom modelu automobila, drugi je aluminijumska sasija koju ko zna kako cu napraviti i ko zna koliko cu to platiti, treci je taj sto i ja sam ne znam sta ima od stete ispod te karambolke ali spomenuo samgore da se vidi ispod stopke razderan aluminijum i toga me prilicno strah. Nije stvar zaraditi na sudaru ali hocu profesionalnu procjenu a ne da mi neki "inzinjer" procjenjuje po slikama, ja svakako tu necu/ne mogu zaraditi nista puno jer ipak ja to osiguranje placam godinama po 400-500KM, 6,7 godina to je 3k+ a nikad nisam imao saobracajnu nesrecu niti je osiguranje pretrpilo bilo kakve troskove zbog mene, tako da ja hocu samo ono sto meni pripada nek je 100KM ali nek je posteno i profesionalno procijenjeno, necu da me za moje novce iko dere i pravi budalom, tudje necu ali svoje ne dam. Uostalom osiguranje i placamo zbog ovakvih situacija....
lissics
Posts: 499
Joined: 09/08/2018 06:29

#14 Re: Procjena štete na automobilu

Post by lissics »

Samo ti izvoli. Velim ti da si vec osudio covjeka a nije ni dao svoju procjenu. Odabrao si pogresan put za borbu ako ti auto nije (skoro) novo.
User avatar
Magarece_godine
Posts: 2563
Joined: 07/05/2009 19:51

#15 Re: Procjena štete na automobilu

Post by Magarece_godine »

Demonijak wrote: 13/07/2020 15:18
lissics wrote: 13/07/2020 14:58 Treba isto tako napomenuti da ne ides u tuzbu ako nisi siguran da si u pravu. Jer onda ti placas tog advokata i sudske troskove.

Mislim da se sekiras prije vremena. Sacekaj tu procjenu od osiguranja, one su cesto sasvim OK, mada je raja hoce i da zaradi na sudaru.

Ako ti je polovno auto ne moraju oni da uvaze procjenu ovlastenog servisa. Naravno da je ovlasteni skup odnosu na ostale radionice.
necu da cekam procjenu osiguranja jer kao sto rekoh procjena ce biti po slikama i odokativna, to mi se ni malo ne svidja iz vise razloga, prvi je jer se radi o rijetkom modelu automobila, drugi je aluminijumska sasija koju ko zna kako cu napraviti i ko zna koliko cu to platiti, treci je taj sto i ja sam ne znam sta ima od stete ispod te karambolke ali spomenuo samgore da se vidi ispod stopke razderan aluminijum i toga me prilicno strah. Nije stvar zaraditi na sudaru ali hocu profesionalnu procjenu a ne da mi neki "inzinjer" procjenjuje po slikama, ja svakako tu necu/ne mogu zaraditi nista puno jer ipak ja to osiguranje placam godinama po 400-500KM, 6,7 godina to je 3k+ a nikad nisam imao saobracajnu nesrecu niti je osiguranje pretrpilo bilo kakve troskove zbog mene, tako da ja hocu samo ono sto meni pripada nek je 100KM ali nek je posteno i profesionalno procijenjeno, necu da me za moje novce iko dere i pravi budalom, tudje necu ali svoje ne dam. Uostalom osiguranje i placamo zbog ovakvih situacija....
Drugar, ako tako razmisljas, onda uradi ovo: Obavijesti osiguranje da ćeš automobil dati na ovlašteni servis, koji će napraviti defektažu. Predračun iz ovlaštenog u osiguranje. Osiguranje njima plati popravak automobila i ti imaš svoju vozilicu popravljenu u ovlaštenom servisu...
User avatar
HAL9000
Posts: 281
Joined: 29/10/2006 01:33

#16 Re: Procjena štete na automobilu

Post by HAL9000 »

Angazuj neku od onih agencija za naplatu stete. Meni uvijek i vise nego dobro odradili posao, a ne zezas se, ne gubis vrijeme (sto je meni bilo krucijalno) itd. Ja otisao kod limara, skinuo sve, poslikao, poslao slike i podatke i na kraju legle pare na racun...ljepota. Jesam cekao malo duze, ali valjda otezali ovi iz osiguranja.
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#17 Re: Procjena štete na automobilu

Post by allem_77 »

Demonijak wrote: 13/07/2020 12:56 Zdravo drugari. Evo prvi put (hvala Bogu)za oko 7-8 godina vožnje da imam udes u kojem na svu sreću SEM materijalne nema nikakve štete. Momak priznao krivicu, policija obavila uviđaj, napravila zapisnik i odem maloprije u svoje osiguranje (Adriatic) gdje sam popunio onaj obrazac i gdje je momak slikao vozilo i načinjenu štetu. Stradala je zadnja desna strana, karambolka, stopka, malo vrata gepeka... Sad sta me brine je to što je auto od aluminija (Audi A2) i ispod stopke se vidi da je dio alumija stradao laički rečeno vidi se da je "poderan" ... Sad me brine šteta koja je moguća ispod te karambolke a oni je ustvari i ne vide na tim slikama, manje više strah me te njihove slobodne procjene a i toga kako da uopste to napravim s obzirom da nije obični lim u pitanju... Rečeno mi je da mogu otići u ovlašteni servis i odraditi procjenu, pa me sad zanima koliko se plaća ta procjena i za koliko bude gotova i isplati li se uopšte? I naravno ako neko ima neki savjet sta je najpametnije uraditi u mojoj situaciji.
Najbolje ti je otići u ovlašteni servis da ti naprave predračun. Kada kreneš zovi i tog iz osiguranja. Nešto i ne vjerujem da će on doći?
Ja nisam išao u ovlašteni servis, ali sam uradio predračun i ista situacija, odnosno iz osiguranja je htio da bude prisutan - nije došao.

Nisam ni znao da su ovako original dijelovi skupi. :-)

Image

Image
User avatar
mirsek
Posts: 12817
Joined: 07/05/2010 15:40

#18 Re: Procjena štete na automobilu

Post by mirsek »

lissics wrote: 13/07/2020 15:51 Samo ti izvoli. Velim ti da si vec osudio covjeka a nije ni dao svoju procjenu. Odabrao si pogresan put za borbu ako ti auto nije (skoro) novo.
Kakve veze ima sto auto nije novo ?
Ovlasteni servis je najispravniji/najlegalniji nacin jer 100 lokalnih majstora moze dati 100 razlicitih/proizvoljnih cijena na osnovu nekih kineskih/neorginalnih ili polovnih dijelova bez garancije.
A osiguranje mora ici od toga da ces ti auto odrzavati kod OVLASTENOG servisera sa originalnim dijelovima i sa garancijom na iste.
User avatar
mirsek
Posts: 12817
Joined: 07/05/2010 15:40

#19 Re: Procjena štete na automobilu

Post by mirsek »

allem_77 wrote: 13/07/2020 16:16
Demonijak wrote: 13/07/2020 12:56 Zdravo drugari. Evo prvi put (hvala Bogu)za oko 7-8 godina vožnje da imam udes u kojem na svu sreću SEM materijalne nema nikakve štete. Momak priznao krivicu, policija obavila uviđaj, napravila zapisnik i odem maloprije u svoje osiguranje (Adriatic) gdje sam popunio onaj obrazac i gdje je momak slikao vozilo i načinjenu štetu. Stradala je zadnja desna strana, karambolka, stopka, malo vrata gepeka... Sad sta me brine je to što je auto od aluminija (Audi A2) i ispod stopke se vidi da je dio alumija stradao laički rečeno vidi se da je "poderan" ... Sad me brine šteta koja je moguća ispod te karambolke a oni je ustvari i ne vide na tim slikama, manje više strah me te njihove slobodne procjene a i toga kako da uopste to napravim s obzirom da nije obični lim u pitanju... Rečeno mi je da mogu otići u ovlašteni servis i odraditi procjenu, pa me sad zanima koliko se plaća ta procjena i za koliko bude gotova i isplati li se uopšte? I naravno ako neko ima neki savjet sta je najpametnije uraditi u mojoj situaciji.
Najbolje ti je otići u ovlašteni servis da ti naprave predračun. Kada kreneš zovi i tog iz osiguranja. Nešto i ne vjerujem da će on doći?
Ja nisam išao u ovlašteni servis, ali sam uradio predračun i ista situacija, odnosno iz osiguranja je htio da bude prisutan - nije došao.

Nisam ni znao da su ovako original dijelovi skupi. :-)

Image

Image
:thumbup:
Samo ovlasteni i nek se osiguranje jebe sa sudskim troskovima ako im se isplati ici na sud.
Jesi li naplatio iznos iz predracuna ili iznos od drugog majstora ?
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#20 Re: Procjena štete na automobilu

Post by allem_77 »

mirsek wrote: 13/07/2020 16:24
Samo ovlasteni i nek se osiguranje jebe sa sudskim troskovima ako im se isplati ici na sud.
Jesi li naplatio iznos iz predracuna ili iznos od drugog majstora ?
Nudili su da mi oni urade auto. A prvo su ponudili 600 KM. Zatim 900 KM. Ja pristao na 1500 KM.
Grešku sam napravio što nisam u ovlaštenom napravio predračun. Tako da nisam bio siguran hoće li mi sud priznati ovaj predračun.
User avatar
mirsek
Posts: 12817
Joined: 07/05/2010 15:40

#21 Re: Procjena štete na automobilu

Post by mirsek »

allem_77 wrote: 13/07/2020 16:40
mirsek wrote: 13/07/2020 16:24
Samo ovlasteni i nek se osiguranje jebe sa sudskim troskovima ako im se isplati ici na sud.
Jesi li naplatio iznos iz predracuna ili iznos od drugog majstora ?
Nudili su da mi oni urade auto. A prvo su ponudili 600 KM. Zatim 900 KM. Ja pristao na 1500 KM.
Grešku sam napravio što nisam u ovlaštenom napravio predračun. Tako da nisam bio siguran hoće li mi sud priznati ovaj predračun.
Po nekoj logici ovlasteni je najmjerodavniji i sud bi trebao to da to uvazi prije svakog drugog majstora.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#22 Re: Procjena štete na automobilu

Post by 530i »

mirsek wrote: 13/07/2020 16:21
lissics wrote: 13/07/2020 15:51 Samo ti izvoli. Velim ti da si vec osudio covjeka a nije ni dao svoju procjenu. Odabrao si pogresan put za borbu ako ti auto nije (skoro) novo.
Kakve veze ima sto auto nije novo ?
Ovlasteni servis je najispravniji/najlegalniji nacin jer 100 lokalnih majstora moze dati 100 razlicitih/proizvoljnih cijena na osnovu nekih kineskih/neorginalnih ili polovnih dijelova bez garancije.
A osiguranje mora ici od toga da ces ti auto odrzavati kod OVLASTENOG servisera sa originalnim dijelovima i sa garancijom na iste.
Ovdašnja osiguranja su legalizovana mafija, pa otud i sva priča, odnosno strah koji proizlazi iz toga...za ovog golfa plus bi rado isplatili 150 maraka za farbanje karambolke. Nadam se samo da nije u pitanju sarajevo osiguranje koje treba isplatiti lovu.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#23 Re: Procjena štete na automobilu

Post by tempuser »

Demonijak wrote: 13/07/2020 12:56 Zdravo drugari. Evo prvi put (hvala Bogu)za oko 7-8 godina vožnje da imam udes u kojem na svu sreću SEM materijalne nema nikakve štete. Momak priznao krivicu, policija obavila uviđaj, napravila zapisnik i odem maloprije u svoje osiguranje (Adriatic) gdje sam popunio onaj obrazac i gdje je momak slikao vozilo i načinjenu štetu. Stradala je zadnja desna strana, karambolka, stopka, malo vrata gepeka... Sad sta me brine je to što je auto od aluminija (Audi A2) i ispod stopke se vidi da je dio alumija stradao laički rečeno vidi se da je "poderan" ... Sad me brine šteta koja je moguća ispod te karambolke a oni je ustvari i ne vide na tim slikama, manje više strah me te njihove slobodne procjene a i toga kako da uopste to napravim s obzirom da nije obični lim u pitanju... Rečeno mi je da mogu otići u ovlašteni servis i odraditi procjenu, pa me sad zanima koliko se plaća ta procjena i za koliko bude gotova i isplati li se uopšte? I naravno ako neko ima neki savjet sta je najpametnije uraditi u mojoj situaciji.
Tvoje osiguranje je uradilo uslužnu obradu i procjenu štete (procjenitelj na licu mjesta popisuje oštećene dijelove).
Ti možeš otići u servis (ne nužno ovlašteni) da ti naprave defektažu i daju procjenu. Sama defektaža i procjena se plaća ukoliko nećeš kod njih popravljati auto. Koliko traje zavisi od toga kolika je šteta i oni ti na licu mjesta kažu.
Ako sve budeš radio u ovl. servisu onda se isplati.
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#24 Re: Procjena štete na automobilu

Post by allem_77 »

Demonijak wrote: 13/07/2020 12:56
I naravno ako neko ima neki savjet sta je najpametnije uraditi u mojoj situaciji.
I nemoj auto popravljati dok ne naplatiš štetu. Mislim da imaju dva mjeseca roka da ti isplate, a poslije toga ide na sud.
Ja sam ovaj predračun platio 50 KM, a mislim da je cijena slična i u ovlaštenom servisu?
User avatar
vjeshalica
Posts: 17006
Joined: 31/03/2019 14:56

#25 Re: Procjena štete na automobilu

Post by vjeshalica »

allem_77 wrote: 13/07/2020 17:00
I nemoj auto popravljati dok ne naplatiš štetu. Mislim da imaju dva mjeseca roka da ti isplate, a poslije toga ide na sud.
Ja sam ovaj predračun platio 50 KM, a mislim da je cijena slična i u ovlaštenom servisu?
Izvini sto te bihuzurim, dakle za tvog Golfa su nudili cca 600KM,a u konacnici su ti dali 1500? Dakle opet ste se cjenjkali oko ukupne cijene sa predracuna?
Pa ne bi polovne dijelove sa otpada nasao za 600KM jer ovo je sve ispucalo ispod zbog udara ???
Osiguranja vazda lopovi bili. Bas fuj. Valjda si popravio auto za te pare...
Post Reply