Probosanski blok

User avatar
NeDirajSirotinju
Posts: 302
Joined: 30/07/2018 05:11

#76 Re: Probosanski blok

Post by NeDirajSirotinju »

Otkako Željko dođe na vlast, isplivaše ove kriptoustaše. Gledati ih kako se muče predstavlja veliko zadovoljstvo.
User avatar
dulekrele
Posts: 3840
Joined: 10/04/2014 18:25

#77 Re: Probosanski blok

Post by dulekrele »

Maraschino wrote:hahaha probosanski blok sa sjedistem u sarajevu
a ti nesto ko komican. jok sa sjedistem u Listici.
User avatar
dulekrele
Posts: 3840
Joined: 10/04/2014 18:25

#78 Re: Probosanski blok

Post by dulekrele »

Zemlja zemljanima wrote:
dulekrele wrote:
Maraschino wrote:hahaha probosanski blok sa sjedistem u sarajevu
a ti nesto ko komican. jok sa sjedistem u Listici.
meni smeta zašto probosanski bok nije u carigradu a ne u primitivnoj balkanskoj kasabi
mozda zato sto carigrad vise ne postoji.
svi u napad
Posts: 1872
Joined: 14/10/2012 14:40

#79 Re: Probosanski blok

Post by svi u napad »

Gledaj Mate sto je "demokratski" nastrojen. Stvarno vas je Komsic rasturio. Pa citas li ti ikad sta si napisao tj. kazao u svom komentaru. Pazi ovo:
"Brani im brojniji narod koji bi da im bira predstavnike pod svaku cijenu, mene niko ne placa, ja nisam clan nijedne interesne etnofasisticke organizacije. Tvoje nepoznavanje lika i djela Maksa Stirnera nije moja krivica"
Dakle ljubitelju lika i djela dragog ti Cirilicara vjerovatno si cuo za ono sa 2 premise pa zakljucak tj. ono sto se zove logika koja ti je jaca strana pa pises nespojivo se nespojivim. Dakle ti nisi clan ni jedne interesne etnofasiticke organizacije (ah da zaboravio sam da si veliki demokrata i usput i Bosnjak) ali bi ti kao veliki covjek, demokrata i mirotvorac dao etnofasitickoj organizaciji zvanoj HDZ da bira svog fasistickog vodju i stvori etnofasisticku teritoriju. Ja sam odusevljen tvojom demokratijom i brigom za prosperitet. Nemam rijeci za ovu ideju al hajd tako ti rekli i tako ti osjecas al da tako uvaljujes muda pod bubrege e to je van pameti. Pa onda kako bi nas impresionirao dodjes da sve to sto si ti napisao dolazi od Maksa Stirnera i kako ja to ne poznajem. Izvini sto to nisam odmah skuzio (jebi ga malo stariji cova sa 2 fakulteta kojeg hvata demens) da tvoj nick Makso je u stvari Makso Stirner. Kad si vec na tom polju i ako si njegov sljedbenik ili nas o tome zelis informisati onda bit ti kao veliki intelektualac sa diplomom iz Kiseljaka ili Gruda trebao stavljati navodne znake kad citiras ili parafraziras necije misli ili tekstove. Kao sto vidis ja nepismeni protivnik fasizma stavio iste kad napisa ono sto ti izjavi. Kao sto ranije napisah umij se hladnom vodom i ohladi malo sa komentarima. Vjeruj mi to je za tvoje dobro. Znas ovi za koje radis nisu ni oni toliki mulci kad vide ove provale da ti ne kazu "decko hajde ohladi dosta je bilo provalili te ljudi" i ti ostane bez para. Poskok je odlican forum za etnofasiste i intelektualce. Zelim ti puno uspjeha u edukaciji istih. Zivio.
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#80 Re: Probosanski blok

Post by Haman2 »

Bili su izbori. Rezultati su takvi kakvi su. Realno bi bilo da vlast odrazava izborne rezultate jer bi to bila najbolja vlast. Ni jedna stranka nema programe kako napraviti od BiH prosperitetnu zemlju, kako povratiti ugled nasem skolstvu, kako privucu strana ulaganja i tako zaposliti mlade ljude itd.

Image

Sta nam pricaju nasi politicari. Oni nam pricaju o matematickim i drugim koalicijamaali ali sve iz ugla podjele fotelja.

Sta smo to novo dobili. Gotovo iste ljude i istu politiku, ljude koji misle samo o foteljama a posebno o onim na kojima se: sjedi, spava, cacka nos i dobija veliki novac. To je preokupacija najveceg broja politicara. Onako usput ce prosuti neki "brbljavi rafal" o nekom drugom politicaru najcesce konkurentu iz druge stranke.

Dakle, tesko je ocekivati neko ujedinjene za dobro BiH i njenih gradjana. Ujedinanje ce biti ako se po njihovoj zelji raspodijele dobro placene fotelje.
gazija54
Posts: 48
Joined: 13/11/2018 23:25

#81 Re: Probosanski blok

Post by gazija54 »

Normalan covjek ne bih se trebao protiviti promjenama jer onaj koji stoji u mjestu ne osjeti lance koji su mu svezani na nogama. Razlog zasto pojedinci pa i citave zajednice, nikako da krenu napred jeste sto uopste to i ne pokusavaju. Mi u B i H svjesni smo da je Dayton jedno veliko gHovno kojega se drzimo kao pijan plota, i glodjemo li ga glodjemo. Bojimo se neceg novog, nepoznatog pa se radje drzimo gHovna. Zadovoljni smo svojim trenutnim stanjem, znanjem, kapacitetima, sposobnostima, rezultatima i zivimo ubjedjeni da smo dali svoj maksimum, a nikako ne kontamo da smo tek na pocetku puta. Probosanski blok, zasto ne pokusati, svakako nemamo sta izgubiti..... :bih:
Seyfo
Posts: 4338
Joined: 23/08/2011 14:12

#82 Re: Probosanski blok

Post by Seyfo »

Meni su ova desavanja pozitivna. Nek pokusaju,nek probaju nesto promijeniti. Ako ne uspiju,bar su pokusali. Da ostade SDA onda bi se odmah sve znalo unaprijed.
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#83 Re: Probosanski blok

Post by Haman2 »

Da se moze raditi za dobra gradjana koji su ga birali pokazuje primjer Gracanice malog mjesta na putu Doboj Tuzla. Sta je sve uradio ovaj covjek iz SDPa treba otici i pogledati. To je za svaku pohvalu. Od male neugledne bosanske carsice napravio je najljepsu carsiju u BiH. Samo prosle godine otvoreno je 10 novih kompanija. Tamo gotovo da i nema nezaposlenih.
A Tuzla ni pola od toga iako je i tamo na vlasti SDP. Dakle, nije stvar u strankama nego u ljudima koje biramo. Ja ne vjerujem da nam N. Niksic moze bio sta pomoci. Da i on lose misli o sbei pokazuje cinjenica da se stavio na kompenzacijsku listu.
User avatar
MaksprotivMarksa
Posts: 1907
Joined: 28/07/2018 02:34

#84 Re: Probosanski blok

Post by MaksprotivMarksa »

Haman2 wrote:Da se moze raditi za dobra gradjana koji su ga birali pokazuje primjer Gracanice malog mjesta na putu Doboj Tuzla. Sta je sve uradio ovaj covjek iz SDPa treba otici i pogledati. To je za svaku pohvalu. Od male neugledne bosanske carsice napravio je najljepsu carsiju u BiH. Samo prosle godine otvoreno je 10 novih kompanija. Tamo gotovo da i nema nezaposlenih.
A Tuzla ni pola od toga iako je i tamo na vlasti SDP. Dakle, nije stvar u strankama nego u ljudima koje biramo. Ja ne vjerujem da nam N. Niksic moze bio sta pomoci. Da i on lose misli o sbei pokazuje cinjenica da se stavio na kompenzacijsku listu.
Kako ste losi u SDA, ja ne vjerujem. Trideset godina vi pokusavate, ali vam ne ide, samo kupljeni i zaposleni glasaci, nijedan novi.
User avatar
MaksprotivMarksa
Posts: 1907
Joined: 28/07/2018 02:34

#85 Re: Probosanski blok

Post by MaksprotivMarksa »

svi u napad wrote:Gledaj Mate sto je "demokratski" nastrojen. Stvarno vas je Komsic rasturio. Pa citas li ti ikad sta si napisao tj. kazao u svom komentaru. Pazi ovo:
"Brani im brojniji narod koji bi da im bira predstavnike pod svaku cijenu, mene niko ne placa, ja nisam clan nijedne interesne etnofasisticke organizacije. Tvoje nepoznavanje lika i djela Maksa Stirnera nije moja krivica"
Dakle ljubitelju lika i djela dragog ti Cirilicara vjerovatno si cuo za ono sa 2 premise pa zakljucak tj. ono sto se zove logika koja ti je jaca strana pa pises nespojivo se nespojivim. Dakle ti nisi clan ni jedne interesne etnofasiticke organizacije (ah da zaboravio sam da si veliki demokrata i usput i Bosnjak) ali bi ti kao veliki covjek, demokrata i mirotvorac dao etnofasitickoj organizaciji zvanoj HDZ da bira svog fasistickog vodju i stvori etnofasisticku teritoriju. Ja sam odusevljen tvojom demokratijom i brigom za prosperitet. Nemam rijeci za ovu ideju al hajd tako ti rekli i tako ti osjecas al da tako uvaljujes muda pod bubrege e to je van pameti. Pa onda kako bi nas impresionirao dodjes da sve to sto si ti napisao dolazi od Maksa Stirnera i kako ja to ne poznajem. Izvini sto to nisam odmah skuzio (jebi ga malo stariji cova sa 2 fakulteta kojeg hvata demens) da tvoj nick Makso je u stvari Makso Stirner. Kad si vec na tom polju i ako si njegov sljedbenik ili nas o tome zelis informisati onda bit ti kao veliki intelektualac sa diplomom iz Kiseljaka ili Gruda trebao stavljati navodne znake kad citiras ili parafraziras necije misli ili tekstove. Kao sto vidis ja nepismeni protivnik fasizma stavio iste kad napisa ono sto ti izjavi. Kao sto ranije napisah umij se hladnom vodom i ohladi malo sa komentarima. Vjeruj mi to je za tvoje dobro. Znas ovi za koje radis nisu ni oni toliki mulci kad vide ove provale da ti ne kazu "decko hajde ohladi dosta je bilo provalili te ljudi" i ti ostane bez para. Poskok je odlican forum za etnofasiste i intelektualce. Zelim ti puno uspjeha u edukaciji istih. Zivio.
Hvala, nasmijao sam se. Uzivaj u mrznji, poljubac.
User avatar
Janjicar
Posts: 5456
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#86 Re: Probosanski blok

Post by Janjicar »

Haman2 wrote:Da se moze raditi za dobra gradjana koji su ga birali pokazuje primjer Gracanice malog mjesta na putu Doboj Tuzla. Sta je sve uradio ovaj covjek iz SDPa treba otici i pogledati. To je za svaku pohvalu. Od male neugledne bosanske carsice napravio je najljepsu carsiju u BiH. Samo prosle godine otvoreno je 10 novih kompanija. Tamo gotovo da i nema nezaposlenih.
A Tuzla ni pola od toga iako je i tamo na vlasti SDP. Dakle, nije stvar u strankama nego u ljudima koje biramo. Ja ne vjerujem da nam N. Niksic moze bio sta pomoci. Da i on lose misli o sbei pokazuje cinjenica da se stavio na kompenzacijsku listu.
Ta ista Gracanica o kojoj pricas ima najnižu prosječnu platu u FBIH, na Birou Rada ima oko 5 000 nezaposlenih. Revizija u Općinu Gračanicu ušla zadnji put prije 6 7 g. Čovjek zaposlio konobara svog kafića na mjesto referent za kopir-aparatom. itd itd itd.
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#87 Re: Probosanski blok

Post by Haman2 »

MaksprotivMarksa
Kako ste losi u SDA, ja ne vjerujem. Trideset godina vi pokusavate, ali vam ne ide, samo kupljeni i zaposleni glasaci, nijedan novi.
Kao prvo ja nisam clan SDA ali ni bilo koje druge stranke. U Skupstini Bih ne sjede samo delegati SDA nego svih izabranih parlamentarnih stranaka, a odluke o svemu i svacemo donose se sa dva psta. Iz tog razloga Tvoja tvrdnja ne pije vode.

Janjicar kao i obicno prica price koje nemaju veze sa istinom. U Gracanici traze radnike ali ih nema, plate kako gdje, negdje bolje negdje gore ali malo je onih koji nemaju posao. Gracanica je postala jedna od najboljih bosanskih carsija. Kome to smeta, Smeta onima koji ne vole BiH a Bosnjake posebno.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40836
Joined: 21/05/2012 22:46

#88 Re: Probosanski blok

Post by AmiĐa_Idriz »

Takoe, svi mi koji nismo glasali za SDA želimo sve najgore ovoj zemlji. A vjerovatno nismo ni muslimani.
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#89 Re: Probosanski blok

Post by Haman2 »

Prijatelju moj. Danas je tesko biti musliman.

I Mesa Selimovic za sebe rece "da je Srbin islamske vjere", a nikad nije isao u dzamiju i klanjao 5 vakata namaza, nije ni postio, psovao je Boga kao drugi,jeo svinjetinu, pio alkohol itd.
Dakle, jedno je biti musliman a takvih je danas malo, ali je puno vise onih koji koji se dekleriraju kao muslimani
Ni u SAD nisu svi vjernici. Ima tu svasta od ateista, vjernika i to onih pravih, do onih koji se samo tako dekleriraju.
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#90 Re: Probosanski blok

Post by Haman2 »

Ne mogu da nadjem komentar ovog gospodina. Da li ga je obrisao ili ga stvarno ne mogu naci, ali zelim da mu odgovorim.

MarshalDodik
Zaboravljas cinjenicu da su Bosna i Bosnjaci ratovali na strani zemalje gubitnice velikog rata ( a prije toga stoljecima na strani Osmanlije koji su, kasnije ce ispostaviti, veliki historijki gubitnici ). Pogledaj odnos Francuske spram Njemacke nakon tog rata.

Ali s Marsalom smo ubjedljivo najbolje prosli. Vracena drzavnost koju su nam Turci oduzeli odvec davne 1463
To si ucio u politickoj istoriji Yu koja je bila podredjena ostvarivanju cilja stvaranja Velike Srbije.

Da li zanna zasto su Bosnjaci osnivali svoje jedinice kao npr. Zeleni kadar. Bas bih vlio cuti tvoje misljenje

Ne poznajes istorijske prilike pred okupacuju Bosne od strane Osmanlija i pricas propagandne price

Pa evo da te podsjetim
1. Zagrebacki biskup Simuna Erdedi 1536.godine pise svome prijatelju hrvatskm banu Franji Bacanu ovako o prijelazu krscana Turcima. " I nasi podloznici cuvski za slobodu, koju su Tiurci proglasili, tako su postali bijesni, da se bojim da ce jednog dana i plemici i seljaci jednodusno izjaviti vjernost Turcima, tako da ja ni u svojoj kuci nisam siguran".

2. Radoslav Lopasic, koga smatraju jednim od najboljih poznavalaca turske povjesti toga vremena kaze "..vecina je naroda bosanskog ostala pri ocinskoj grudi, pokorila se turskoj vlsti i primila Kur'an. To je bilo time lakse, sto su se mnogi kmetovi, tlaceni do zla boga od svoje vlastele, bili uzrujali i naginjali turskoj vlasti, samo da budu u zivotu i imetku sto vise postedjeni".

3. I sam je hrvastski ban Nikola Zrinski 1552.godine poisao. " Narod je vec tako zdvojen, da su neka sela pisala sultanu, da ce mu se predati, ako ih oslobodi pljackanja".

4. Dominik Mandic, spominje da je narod u nekim dijelovima Slavonije silio svoje zapovjednika tvrdjava da ih predaju Turcima. " Takvi su vec dusevno bili pripravni da prime Islam" zakljucio je Mandic, pa se pita, po kakvoj se logici bosansko plemstvo treba smatrati izdajnickim , ako su od dva zla birali manje".
------------------------------------------------------------------------
Josip Vrbic, Bosna i Hercegovina od turskih vremena do danas, knjiga II
USA-Kalifornija, strana 83 i 84.
Dakle, kad sjedes da pises komentar, zaboravi propagandne price, prihvati se cinjenica.
Zorge
Posts: 341
Joined: 27/01/2018 13:15

#91 Re: Probosanski blok

Post by Zorge »

Pro bosanski blok bi postojao da je Bdp Bih rastao 6 do 10% posto godišnje.
To jeste da smo stigli ekonomije zapadnih zemalja.
Otišlo 600 000 ljudi od 1991 nema tu napretka.
Glavna tema je srpska zastava u Predsedništvu.
Čović može da opstruiše vlast na nivou FBIH, ali čovek voli pare tako da će se napraviti neka koalicija.
Jedan je život i kratak je ko misli da će ovde biti bolje ili je glup ili budala.
Samo se bezveze raspravlja u ovoj temi, bolje negde drugo potrošiti vreme.
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#92 Re: Probosanski blok

Post by Kolinda »

Probosanski u Bosni :lol:
Sad imaju novi probosanskohercegovački :lol:
Patriote koji ne poštuju odluke ministara, presude ustavnog suda, prijete blokadom države ako Sip-cik donese odluku suprotno njihovom gledanju, su ništa drugo nego patriote :lol:
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40836
Joined: 21/05/2012 22:46

#93 Re: Probosanski blok

Post by AmiĐa_Idriz »

Mudar post, čak su me samo dvije vijuge zabolile.
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#94 Re: Probosanski blok

Post by Haman2 »

Probosanski blok za svoj dzep. Odlicno vrijeme za bogacenje. Borba za dobro placene fotelje i provizije.
Mirza007
Posts: 2753
Joined: 02/04/2014 23:26

#95 Re: Probosanski blok

Post by Mirza007 »

AmiĐa_Idriz wrote:Mudar post, čak su me samo dvije vijuge zabolile.
Primila ga mlada izgleda dobro negdje. Dok se ovoliko kleberi.
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#96 Re: Probosanski blok

Post by Haman2 »

Koliko je samo ovaj MarksprotiMarks indoktriniran ratnim propagandnim pricama.
Bosnjaci ne mogu napraviti gradjansku drzavu bez saglasnosti druga dva naroda
Gradjansku drzavu ne zele Hrvati i Srbi. Bez njihove volje gradjanska BiH je nemoguca
Ni vojno Bosnjaci nisu u mogucnosti napraviti gradjasku drzavu jer nemaju zaledjinu kakvu imaju Hrvati i Srbi.
DAKLE, MarksprotivMarksa prica nam suplje price koje je naucio tokom poslednjeg rata a osavremenjene poslije rata ali bez argumenata.
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#97 Re: Probosanski blok

Post by Haman2 »

Image

Ja mislim da taj blok ne postoji. Postoji samo blok kako doci do udubnih fotelja koje osim sto donose dobar novac dobro sluze za ljuljuskanje naredne cetiri godine.
Na tom principu se formiraju blokovi
Da nas izvuce N. Niksic i Kojovic, Radoncic ili Dzaferovic, Civic i Dodik/b], malo sutra sto rece S. Milosevici
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#98 Re: Probosanski blok

Post by Haman2 »

SOCIJALDEMOKRATIJA PO BABI I STRIČEVIMA: SDP za ministre postavio Nikšićevog druga, Čengićevog kuma, studenta iz Travnika!

Iako ni drugima nije mane, najgori izbor funkcionera vjerovatno nam je priredio SDP, i dalje najveća stranka ljevice u FBiH, iako već odavno ne i u

Image
Foto: ilustracijaFoto: Arhiv

Predstavnici šest političkih stranaka koje formiraju vlast u Kantonu Sarajevo nakon više od dva mjeseca pregovaranja su kasno sinoć finalizirali dogovore o raspodjeli pozicija u novom sazivu Vlade Kantona Sarajevo. Iako su nam samouvjereno najavljivali formiranje ekspertske vlade, s kadrovskim rješenjima se nisu baš naročito proslavili.

Tako smo za ministre dobili osobe iz afere “Panama Papers” , ministre privrede bez dana iskustva u privredi i osobe koje ni u više uzastopnih izbornih ciklusa nisu uspjele dobiti dovoljan broj glasova da budu izabrani.

Ipak, iako ni drugima nije mane, najgori izbor funkcionera vjerovatno nam je priredio SDP, i dalje najveća stranka ljevice u FBiH, iako već odavno ne i u Kantonu Sarajevo. Tako su za ministra saobraćaja postavili Adnana Štetu, Mostarca na privremenom radu u Sarajevu. Šteta je karijeru započeo u Drvoprometu kao običan radnik. Nakon što je Agrokor kupio ovu bh. firmu, Šteta je u relativno kratkom vremenu stigao do pozicije direktora Velproa BiH (također u vlasništvu Agrokora) te izvršnog direktora Konzuma. Rezultat koji je Šteta kao direktor ostavio iza sebe u konačnici je bila LIKVIDACIJA firme Velpro. Nakon što je najuren iz Agrokora Šteta je odlučio prebaciti se na sigurniji politički teren te se uključiti u rad SDP-a. U svega nekoliko mjeseci stranačkog aktivizma uspio je stići do pozicije ministra saobraćaja. Osim što iza sebe ima krajnje neslavan rezultat u privredi, Šteta, treba li to napominjati, sa saobraćajem čiji mu je resor povjeren, nikad nije imao dodirnih tačaka (osim eventualno kao vozač i pješak). Postavlja se pitanje šta je Štetu na kraju kvalifikovalo da dođe na poziciju ministra? Odgovor će vjerovatno biti jasniji ako se uzme u obzir da se radi o hercegovačkom intimusu predsjednika SDP-a Nermina Nikšića, koji je zajedno s njim svojevremeno sjedio u upravnim organima Fudbalskog kluba Velež.

Druga SDP-ova ministarska zvijezda je Malik Garibija. O Garibiji je poznato da je završio žurnalistiku na Fakultetu političkih nauka u Sarajevu, ali zbog, kako upućeni tvrde, nedostatka talenta, nikad nije uspio pronaći posao u struci. U svom predstavljanju na stranici SDP-a Garibija od svojih profesionalnih referenci ističe da je dugogodišnji borac za socijalnu pravdu (šta god to da znači), koji je osnovao nekoliko nevladinih organizacija (bez navođenja kojih). I imenovanje Garibije za ministra također će biti jasnije ako se navede činjenica da se radi o bliskom saradniku i kumu Irfana Čengića, aktuelnog sekretara SDP-a koji žari i pali u sarajevskom kantonalnom odboru ove stranke. Tako se, između ostalo, Garibija mogao vidjeti i kako na dan izbora Čengiću asistira u vandalskom činu - lijepljenu posmrtnih poruka za novoizabranog člana Predsjedništva iz reda bošnjačkog naroda Šefika Džaferovića, na prozore Općine Stari Grad Sarajevo!

No, tu nije kraj SDP-ovim ubitačnim kadrovskim rješenjima. Novi ministar prostornog uređenja je izvjesni Damir Filipović, predsjednik Foruma mladih ove stranke. Ako vas zanima još pojedinosti o njemu, morat ćemo vas razočarati, jer njegova biografija tu uglavnom počinje i završava. Da stvar bude gora, Filipoviću ni samo studiranje nije išlo baš najbolje. Radi se o osobi koja je završila “Internacionalni univerzitet u Travniku”, instituciju čuvenu po tome da diplome dijeli osobama koje nisu bile u stanju završiti niti jedan državni fakultet i koja je odavno već ušla u neke od najduhovitijih viceva novije generacije.

Ovakav sramotan i skandalozan izbor ministara ispred SDP-a još jednom pokazuje da se nakon odlaska Lagumdžije u ovoj stranci nisu desile pozivitvne demokratske promjene, nego je u još daleko drastičnijem obimu nastavljen proces moralnog, profesionalnog i političkog urušavanja ove partije čije su vođenje preuzele nedostojne mlade junoše i diletanti bez znanja, obrazovanja i dana radnog staža u realnom sektoru, ali sa zavidnom ambicioznošću kojoj ne manjka beskrupuloznosti i nedostatka bilo kakvih moralnih barijera. Tako je nekoć najjača stranka u BiH postala tek četvrta stranka u Kaontonu Sarajevo s tendencijom daljeg pada i, prema informacijama koje posjedujemo, sve izvjesnijeg velikog unutrašnjeg sukoba i rascjepa.
http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/100 ... 0C3Kccm-94
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#99 Re: Probosanski blok

Post by hAZNADAR »

Koliko samarcina treba opaliti zestokim ideoloskim protivnicima probosanskog bloka pa da prihvate zajednistvo? Samar od strane CIK je samo jedan u nizu.
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#100 Re: Probosanski blok

Post by Haman2 »

Probosanski blok ne postoji. To su samo price koje treba da zamagle neposten rad. Grabljenje stolica za sebe i svoje najblize. Njima je stalo do BiH kao do lanjskog snijega.
Pogledajte koje " sposobnjakovice" predlazu za ministe i sve ce nam biti jasno.
Odose i oni iz Rep. Srpske bez obzira sto su neki bili podpredsjednici. Nisu mogli vise cekati a trebali su.
Ovo rukovodstvo ce uskoro otici, a iskompleksirani Bosnjaci kojima je mozak prepran u 10 deterdzenata odmah bi izabrali nekog od onih sto odose.
Naravoucenije. Treba biti srpljiv, strpljenje se isplati.
Nisu bili strpljivi i ljudi odose na nasu zalost ,a mogli su napraviti bolju politicku karijeru nego sto ce je sad praviti u SNSD odakle su mahom i dosli. Tamo je sad strasna konkurencija.

1. http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/101 ... tivno.html

2. http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/101 ... rvata.html
Post Reply