PROBLEMI SA ZELUCEM (GERB)

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
Krompirpitac
Posts: 121
Joined: 19/02/2010 20:48

#26 Re: PROBLEMI SA ZELUCEM (GERB)

Post by Krompirpitac »

.Evo i ja da se javim nisam odavno :) Imamo istu dg GERB tip 1 i HH a i iste simptome osim sto ja imam i jedan dodatni a to je VROGLAVICA :-) Evo ovih dana tragam za uzrokom vrtoglavice i i tako tih zezancija jer sam skoro pa ubjedzen da to hernije ne moze prozrokovat . Jesil ti imao ili imas vrtoglavicu ??[/quote]

Moguće da imaš vrtoglavicu jer nisi još uvijek prešao na pravilnu ishranu i vježbe,moraš naći individualni program možda je do nedostatka željeza ili reguliši prehranu.Probaj razne kombinacije
kemalba
Posts: 305
Joined: 04/04/2009 21:51

#27 Re: PROBLEMI SA ZELUCEM (GERB)

Post by kemalba »

Upravo proživljavam simptome koje opisujete. Dišem teško, gutam teško, čitav dan me konstantno drži bol ispod desne strane prsa.Grozno. Moja Dg je kaskadna forma želuca, a doktoru nije jasno kako imam ovakve simptome. U zadnjih 2 mjeseca sam izgubio 10 kg, ne znam šta da jedem, sve mi smeta...Baš grozno.

Meni od Controloca i Reglana nikakve fajde, a pijem već mjesec i po dana. Odoh probati sa čajem od kunice.
DaCo_sa
Posts: 95
Joined: 17/06/2010 15:33

#28 Re: PROBLEMI SA ZELUCEM (GERB)

Post by DaCo_sa »

Ja evo deveram godinama sa zelucem na pocetku me samo kiselina uzasno mucila a u zadnje 2 god imam uzasne simptome koje mozes orocitat na mojim postovima al znam samo da neadekvatna hrana moze itekkao da pogorsa stanje . Najzalosnije je sto doktori jako malo pridaju vaznost pacijentima sa zeludacnim problemima i kljukajunas samo tabletama koje daju trenutno olaksanje i nista konkretno sto bi moglo dat trajnije pobosljanje da nekazem izljecenje al hajd tu smo da trpimo jedino sami sebi mozemo pomoci tako sto hranu svedemo na minimum minimuma pa kome to tesko pada kao meni :o bice guravo :x Vertigo jesil ziva nejavljas se mora da si bolje :)
User avatar
vertigo24
Posts: 138
Joined: 30/04/2010 01:08
Location: sarajevo

#29 Re: PROBLEMI SA ZELUCEM (GERB)

Post by vertigo24 »

kemalba wrote:Upravo proživljavam simptome koje opisujete. Dišem teško, gutam teško, čitav dan me konstantno drži bol ispod desne strane prsa.Grozno. Moja Dg je kaskadna forma želuca, a doktoru nije jasno kako imam ovakve simptome. U zadnjih 2 mjeseca sam izgubio 10 kg, ne znam šta da jedem, sve mi smeta...Baš grozno.

Meni od Controloca i Reglana nikakve fajde, a pijem već mjesec i po dana. Odoh probati sa čajem od kunice.
Kazes da te drzi bol ispod desne strane prsa...jesi li kontrolisao zuc?...uradi ultrazvuk....imas li osjecaj knedle u grlu?..imas li proljeve?
mozda imas kiselinu...uradi gastroskopiju...imas li metalni okus u ustima?..imas li vrtoglavice ?jesu li ti suha usta?
i moj zeludac je kaskadni ali blago kaskadni...meni nisu simptomi od kaskadnog zeluca...u prethodnim postovima sam napisala sta je kod mene pa procitaj...
guglajuci skontala sam da moze biti vise razloga gusenja...
Evo i mene gusi stalno...usta mi suha...bice da zbog tog imam osjecaj knedle u grlu i stiskanje u rpsima...sad moram da skontam zasto mi se toliko suse usta...Kod mene ovako ide...po mom misljenju...poslije operacije proljevi prouzrokovali suhocu u ustima...suhoca u ustima prouzrokovala gusenje ...knedlu u grlu.... osjecaj gusenja...takodje imam i gerb i bilijarni reflux...moze biti i od tog...samo nagadjam...kad mi ljekari ne mogu pomoci ne preostaje mi nista drugo...
Evo ti nekih razloga gusenja----
1.nedostatak tecnosti (dehidracija)...moguce sjorgenov sindrom
2.naglo porast ili smanjenje tezine...dijafragma ili sta vec pritisne pluca
3.uzimanje prevelike kolicine hrane
4.reflux...(laringo...nestoo...acid reflux...bilijarni reflux
5.stres...itd.....
User avatar
vertigo24
Posts: 138
Joined: 30/04/2010 01:08
Location: sarajevo

#30 Re: PROBLEMI SA ZELUCEM (GERB)

Post by vertigo24 »

DaCo_sa wrote:Ja evo deveram godinama sa zelucem na pocetku me samo kiselina uzasno mucila a u zadnje 2 god imam uzasne simptome koje mozes orocitat na mojim postovima al znam samo da neadekvatna hrana moze itekkao da pogorsa stanje . Najzalosnije je sto doktori jako malo pridaju vaznost pacijentima sa zeludacnim problemima i kljukajunas samo tabletama koje daju trenutno olaksanje i nista konkretno sto bi moglo dat trajnije pobosljanje da nekazem izljecenje al hajd tu smo da trpimo jedino sami sebi mozemo pomoci tako sto hranu svedemo na minimum minimuma pa kome to tesko pada kao meni :o bice guravo :x Vertigo jesil ziva nejavljas se mora da si bolje :)
Evo me...nisam bolje...sve slicno...gusim se...ovo neko propadanje vrtoglavo me smori isto...svaki dan mislim da mi je zadnji...
A ja forum pratim redovno samo sto raja slabo nesta pise...bilo bi dobro da se malo vise ukljuce i studenti medicine...a znam da ih ima ovdje...o tvom i mom slucaju svasta bi nesto mogli da nauce...i da nam daju pokoji dobar savjet...
Last edited by vertigo24 on 10/01/2011 07:23, edited 1 time in total.
DaCo_sa
Posts: 95
Joined: 17/06/2010 15:33

#31 Re: PROBLEMI SA ZELUCEM (GERB)

Post by DaCo_sa »

Isti sam ti sto se tice proucavanja medicini al sta da se radi kad nam ovi doktori cast izuzecima (malo ih je takvih) ni od kakve koristi nisu nazalost . Da bar hoce dati pravu dg a da ne pricam o terapiji jer nemoguce da se ne mogu ni zasta konkretno ufatit a toliko simptoma . Samo mogu ti rec da sto vise citam o svojim simptomima to se vise kacim za razne bolesti od srca pa nadalje tako da se mogu svugdje pomalo prepoznat :roll: Neznam dali sam spomenuo jedan u nizu simptoma a to je da mi se cesto zna desit da mi na par sec totalno nestane slike na ocima :-? mozda zvuci cudno al je bukvalno tako i taj me simptom najvise brine :? ,a nisam jos nigdje uspio izguglati u cemu bi mogao bit problem pa ako se kome tako desava u sto cisto sumnjam nek napise ....i eto i dalje me muci zeludac iako pijem bobice za isti , onaj osjecaj mutna glava . vuce me da padam . pritisak u glavi i bla blaa . Pisite ljudi razmjenjujmo probleme i vertigo ako jos sta novo izguglas pisiii ;-)
User avatar
vertigo24
Posts: 138
Joined: 30/04/2010 01:08
Location: sarajevo

#32 Re: PROBLEMI SA ZELUCEM (GERB)

Post by vertigo24 »

DaCo_sa wrote:Isti sam ti sto se tice proucavanja medicini al sta da se radi kad nam ovi doktori cast izuzecima (malo ih je takvih) ni od kakve koristi nisu nazalost . Da bar hoce dati pravu dg a da ne pricam o terapiji jer nemoguce da se ne mogu ni zasta konkretno ufatit a toliko simptoma . Samo mogu ti rec da sto vise citam o svojim simptomima to se vise kacim za razne bolesti od srca pa nadalje tako da se mogu svugdje pomalo prepoznat :roll: Neznam dali sam spomenuo jedan u nizu simptoma a to je da mi se cesto zna desit da mi na par sec totalno nestane slike na ocima :-? mozda zvuci cudno al je bukvalno tako i taj me simptom najvise brine :? ,a nisam jos nigdje uspio izguglati u cemu bi mogao bit problem pa ako se kome tako desava u sto cisto sumnjam nek napise ....i eto i dalje me muci zeludac iako pijem bobice za isti , onaj osjecaj mutna glava . vuce me da padam . pritisak u glavi i bla blaa . Pisite ljudi razmjenjujmo probleme i vertigo ako jos sta novo izguglas pisiii ;-)
Ista stvar kod mene,prepoznajem svoje simptome u ....bezbroj nekih bolesti i stanja...
sto se tice te slike ja sam neko vece dozivjela nesto slicno...probudilo me iz sna...neki uzasan osjecaj...kao da umirem...skocila s kreveta srce mi pocelo lupati otisla u wc umila se...pa se malo to smirili...ma grozno---ovo su bas traume...
kod mene je to osjecaj kao da mi nedostaje kisika...e kod mene je glava mutna non stop od kad se probudim pa tokom cijelog dana...vuce me da padnem...kao sto ti kazes...ono npr pricam ja s nekim ali glava kao da nije moja...kao da jedan dio glave spava...nisam sabrana...ne znam kako da to opisem...
za sada pokusavam da izbacim mast i secer iz ishrane...mada volim slatkise...i imam apetit ...
za pocetak pocela sam piti vise vode...citala sam nesto voda kao lijek pa sam se nafurala...na to...ima smisla.---
inace guglam na nekim stranim stranicama pa ako sta nadjem za tebe posaljem ti link...
Last edited by vertigo24 on 23/12/2011 18:14, edited 1 time in total.
User avatar
lord-executioner
Posts: 463
Joined: 29/09/2008 22:40

#33 Re: PROBLEMI SA ZELUCEM (GERB)

Post by lord-executioner »

vertigo24 wrote:
DaCo_sa wrote:Isti sam ti sto se tice proucavanja medicini al sta da se radi kad nam ovi doktori cast izuzecima (malo ih je takvih) ni od kakve koristi nisu nazalost . Da bar hoce dati pravu dg a da ne pricam o terapiji jer nemoguce da se ne mogu ni zasta konkretno ufatit a toliko simptoma . Samo mogu ti rec da sto vise citam o svojim simptomima to se vise kacim za razne bolesti od srca pa nadalje tako da se mogu svugdje pomalo prepoznat :roll: Neznam dali sam spomenuo jedan u nizu simptoma a to je da mi se cesto zna desit da mi na par sec totalno nestane slike na ocima :-? mozda zvuci cudno al je bukvalno tako i taj me simptom najvise brine :? ,a nisam jos nigdje uspio izguglati u cemu bi mogao bit problem pa ako se kome tako desava u sto cisto sumnjam nek napise ....i eto i dalje me muci zeludac iako pijem bobice za isti , onaj osjecaj mutna glava . vuce me da padam . pritisak u glavi i bla blaa . Pisite ljudi razmjenjujmo probleme i vertigo ako jos sta novo izguglas pisiii ;-)
Ista stvar kod mene,prepoznajem svoje simptome u ....bezbroj nekih bolesti i stanja...
sto se tice te slike ja sam neko vece dozivjela nesto slicno...probudilo me iz sna...neki uzasan osjecaj...kao da umirem...skocila s kreveta srce mi pocelo lupati otisla u wc umila se...pa se malo to smirili...ma grozno---ovo su bas traume...
kod mene je to osjecaj kao da mi nedostaje kisika...e kod mene je glava mutna non stop od kad se probudim pa tokom cijelog dana...vuce me da padnem...kao sto ti kazes...ono npr pricam ja s nekim ali glava kao da nije moja...kao da jedan dio glave spava...nisam sabrana...ne znam kako da to opisem...
za sada pokusavam da izbacim mast i secer iz ishrane...mada volim slatkise...i imam apetit ...
za pocetak pocela sam piti vise vode...citala sam nesto voda kao lijek pa sam se nafurala...na to...ima smisla.---
inace guglam na nekim stranim stranicama pa ako sta nadjem za tebe posaljem ti link...osrednja sam sa engleskim...ali mi je muz instalirao neki super program...prevodi tekstove...bukvalno...ali razumijem smisao.---
Taj osjecaj koji te probudio iz sna je, po svemu sudeci, nocni napad panike. Imao sam dovoljno takvih epizoda da ih mogu prepoznati, sumnjam da je nesto drugo :) Vrtoglavica ti takodjer moze biti pratilac anksioznosti. Mada, pazi, postoji jedan nerv koji se zove vagus, i kad je destimuliran ( sto moze biti i usljed GERB-a), javlja se ubrzano lupanje srca; kad se umijes hladnom vodom, taj nerv se iz nekog razloga stimulira, i otkucaji srca se usporavaju. Tijelo je cudo :D
User avatar
vertigo24
Posts: 138
Joined: 30/04/2010 01:08
Location: sarajevo

#34 Re: PROBLEMI SA ZELUCEM (GERB)

Post by vertigo24 »

[quote="lord-executioner"]

Taj osjecaj koji te probudio iz sna je, po svemu sudeci, nocni napad panike. Imao sam dovoljno takvih epizoda da ih mogu prepoznati, sumnjam da je nesto drugo :) Vrtoglavica ti takodjer moze biti pratilac anksioznosti. Mada, pazi, postoji jedan nerv koji se zove vagus, i kad je destimuliran ( sto moze biti i usljed GERB-a), javlja se ubrzano lupanje srca; kad se umijes hladnom vodom, taj nerv se iz nekog razloga stimulira, i otkucaji srca se usporavaju. Tijelo je cudo :D[/quote

Moguce...zbog silnih zdravstvenih problema naravno da mi se zakacila i panika i anksioznost...depresija i jos stosta...:)...moja vrtoglavica ima veze sa probavnim problemima i sa zelucem,,,a znam za taj nerv...i da moze haos da napravi...
User avatar
timtim
Posts: 6
Joined: 12/12/2010 17:40

#35 Re: PROBLEMI SA ZELUCEM (GERB)

Post by timtim »

vertigo24 wrote:POZDRAV,
NEDAVNO SU MI NA GASTROSKOPIJI DIJAGNOSTICIRALI GERB I BILIJARNI REFLUKS.IMAM SVAKODNEVNE MUCNINE,NAGON NA POVRACANJE ALI NE POVRACAM,OSJECAM SLABOST I CESTO MI SE JAVI NEKA CUDNA BOL U LEDJIMA(PRVO JE BILO KOD DESNE LOPATICE,A SAD CINI MI SE KAO DA TA BOL STALNO SETA DUZ KICME I VISE JE OSJETIM U GORNJEM DIJELU LEDJA PREMA VRATU).OD TERAPIJE UZIMAM REGLAN 3X1 I CONTROLOC 20MG DNEVNO X1.
ZANIMA ME DA LI OVE SVAKODNEVNE MUCNINE ZAISTA MOGU BITI POVEZANE SA GERBOM I OVA BOL U LEDJIMA TAKODJE?
Draga Vertigo,žao mi je i saosjećam sa svim tvojim problemima/simptomima..ja se s tim mučim već dugi niz godina,ali što ne znači da ćeš i ti.
Bolovi u leđima su ti ,a i mučnina,vjerovatno od jake kiseline,uzimaj neki čaj za jetru nek ti se smanji kiselina..
Vidim da imaš i gušenja i svašta.Ja sam od jake kiseline dobila malo pomalo i astmu bronhijalnu..provjeri to,ili bronhitis(sve zbog kiseline,GERBA itd).
Također preporučam promjenu Conroloc-a jer dugoročno više odmogne nego pomogne,a ranital nije loš.
Ti si vjerovatno,ma sigurno hronično umorna(uguglaj,ako već nisi "Sindrom kroničnog umora) zbog povećane kiseline u tijelu.Ph vrijednost treba smanjivati s nekim sredstvom..Najbolje je da uzmeš prirodni čaj za jetru od nekog...
Sve što ti ja mogu pomoći je da ti kažem da paziš na jetru,jer žuč i jetra su jedna cjelina,i nakon operacije neko prođe bez posljedica,a 20% nesretnika se muči dok ne nauči...
Meni su najveći psihološki problem bile doktorskei prijateljske "dijagnoze" :anksioznost,depresija...znaš i sama...od toga sam i postala depresivna...dokazivajući suprotno...
Ja vjerujem da si normalna i vedra osoba,jer najviše ih takvih znam koji su oboljeli odo ovog,ali si sigurno već od rođenja imala neku anomaliju na žuči,ili predispoziciju za bolesti žuči(sad govorim o upali žučnjaka,uz koju su ti imala kamenac,ali i ne mora doći);
Samo što ti nemoć poslije toga donese suze na oči i stanji živce,to je tako normalno.
Moj savjet: štedi energiju koliko god možeš(a znam da imaš malu bebu), štedi živce i batali diskusije,onaj ćurekot pij ako nađeš-ulje;jedi sve što smiješ,ali manje i obavezno provjeravaj pluća.Ako ti i kažu da nije ništa,ti i dalje.Samo mudro.
I hrabro.
Biće dobro. :thumbup:
User avatar
vertigo24
Posts: 138
Joined: 30/04/2010 01:08
Location: sarajevo

#36 Re: PROBLEMI SA ZELUCEM (GERB)

Post by vertigo24 »

timtim wrote:
Draga Vertigo,žao mi je i saosjećam sa svim tvojim problemima/simptomima..ja se s tim mučim već dugi niz godina,ali što ne znači da ćeš i ti.
Bolovi u leđima su ti ,a i mučnina,vjerovatno od jake kiseline,uzimaj neki čaj za jetru nek ti se smanji kiselina..
Vidim da imaš i gušenja i svašta.Ja sam od jake kiseline dobila malo pomalo i astmu bronhijalnu..provjeri to,ili bronhitis(sve zbog kiseline,GERBA itd).
Također preporučam promjenu Conroloc-a jer dugoročno više odmogne nego pomogne,a ranital nije loš.
Ti si vjerovatno,ma sigurno hronično umorna(uguglaj,ako već nisi "Sindrom kroničnog umora) zbog povećane kiseline u tijelu.Ph vrijednost treba smanjivati s nekim sredstvom..Najbolje je da uzmeš prirodni čaj za jetru od nekog...
Sve što ti ja mogu pomoći je da ti kažem da paziš na jetru,jer žuč i jetra su jedna cjelina,i nakon operacije neko prođe bez posljedica,a 20% nesretnika se muči dok ne nauči...
Meni su najveći psihološki problem bile doktorskei prijateljske "dijagnoze" :anksioznost,depresija...znaš i sama...od toga sam i postala depresivna...dokazivajući suprotno...
Ja vjerujem da si normalna i vedra osoba,jer najviše ih takvih znam koji su oboljeli odo ovog,ali si sigurno već od rođenja imala neku anomaliju na žuči,ili predispoziciju za bolesti žuči(sad govorim o upali žučnjaka,uz koju su ti imala kamenac,ali i ne mora doći);
Samo što ti nemoć poslije toga donese suze na oči i stanji živce,to je tako normalno.
Moj savjet: štedi energiju koliko god možeš(a znam da imaš malu bebu), štedi živce i batali diskusije,onaj ćurekot pij ako nađeš-ulje;jedi sve što smiješ,ali manje i obavezno provjeravaj pluća.Ako ti i kažu da nije ništa,ti i dalje.Samo mudro.
I hrabro.
Biće dobro. :thumbup:
POZDRAV...timtim...i hvala to na rijecima pordske...
vec duze vrijeme se mucim sa svojim problemom sto mozes procitati u mojim postovima...
kod mene se stanje vise toliko iskomplikovalo da ni doktori ne znaju sta mi je vise...
a pogotovo ja...
reci mi koje ti simptome imas?koje lijekove uzimas i slicno...
User avatar
timtim
Posts: 6
Joined: 12/12/2010 17:40

#37 Re: PROBLEMI SA ZELUCEM (GERB)

Post by timtim »

Evo i mene,slab mi internet (mobilni),nemam fiksnu liniju...:)
Ja sam ti uzimala svega i svačega,ali na kraju-ovako:da budem iskrena otpisala sam sve doktore,kad se približim bolnici okreće mi se cijela utroba,i ...da ne govorim ništa više.
Za mene samo moj doktor,koji nam je inače i kućni prijatelj.Od njega tražim tablete kad zatre šta zatreba i sve dalje što sam odradila godinama (8 puta u bolnici),pa već znam šta mi pomaže a šta ne..
Ne kažem da doktori ne trebaju,ali.... :-) kad su rekli ,kao i tebi ,da ne znaju-pa šta onda da više na tu stranu tražim.
I ja sam bila na operaciji,tako da kad se mora,to se zna..ne bih željela povrijediti nekoga..ali.. :shock:

Ovako:za pojačanje imuniteta i za malo pojačanje snage uzimam povremeno OHB12 inekciju,toplo preporučam jer on i jetru jača,pošto jetra filtrira krv..
To sad govorim o lijekovima oficijalne medicine.
Kontrolok sam sama sebi ukinula nakon 4 god uzimanja,mjesec dana istrpila bolove i kiselinu i bolove u jednjaku....
I sad uzmem Rupurut ili slično nešto ako peče.Ali sam promijenila prehranu,i primjećujem da me Controloc tjerao na više i stalno prejedanje da pokupi tu kiselinu koju zaustavi u peristaltici.
(uskačem: da moj poznanik uzima svježeg kvasca i snjim spriječi kiselinu)
Jaaaaako puno toga ne smijem jesti,ali sam se navikla.

Pošto je kod ovih slučajeva peristaltika napeta(i sav stomak) ,a ja sam i astmu zaradila kao bonus,pa uzimam 1 Normabel od 5mg ,a nekad i dva dnevno.
Nekad valeriane za smirenje(Tagara),a nekad bogami Lexilium.
Odu brate živci ganjajuć zdravlje....

Za astmu,to ti neću opisivati,nego ovo što tebe zanima.za GERB su mi svi lijekovi smetali(nuspojava-gušenje)
Odnedavno pijem koloidno srebro dvaput na dan(to regulira PH vrijednost u tijelu),pa mi pomaže i kod žgaravice,a pošto je to antibiotik,ubija sve moguće viruse i bakterije koje možebit imam(loše)...
Pošto imam i hijat.herniju-to znaš da su muke,pa tu ne smiješ stomak naprezati...
Ja imam i divertikul ispod gušterače(svu me kiselina bila pojela,bila mi je pukla/curila žuč),pa zato ide to srebro,jer antibiotike sam prekrižila kao lijek....
E sad...........joooooooooj.....ti bolovi u leđima,ja ih imam i u koljenima,desna ruka....idem na terapije (mazanje nekom mašću 7 dana kod jednog doktora Makedonca u Poreču)....to ti je opet jetra i kiselina.
Sve se vraća uvijek na isto,zato te molim da obratiš pozornost na jetru,i da počneš sa nekim čajem.Ako treba,ja ti nabavim štagod.
A da se malo pojačaš ,uzmi OHB12 inekcije par komada za početak.
Ja bih sad mogla pisati do sutra,danas mi je neki blesav dan pa mi je nikakva koncentracija,ali javim se ja tebi za par dana kad se svega prisjetim i dosjetim nečeg pametnog.Ti me samo pitaj,ja sam malo senilna :D
Imam "već" skoro 4 banke hehe....
Sad te pozz puno,i ništa se ne brini.
Dobro da si potegla ovaj post,biće dobrih ljudi,pa ćemo si pomooći svi jedni drugima.
Ja sam iz Istre pa ti šaljem jedan morski pozdrav ,a danas pun snijega i bure.
Odo sad :zzzz: :zzzz:
User avatar
vertigo24
Posts: 138
Joined: 30/04/2010 01:08
Location: sarajevo

#38 Re: PROBLEMI SA ZELUCEM (GERB)

Post by vertigo24 »

timtim wrote:Evo i mene,slab mi internet (mobilni),nemam fiksnu liniju...:)
Ja sam ti uzimala svega i svačega,ali na kraju-ovako:da budem iskrena otpisala sam sve doktore,kad se približim bolnici okreće mi se cijela utroba,i ...da ne govorim ništa više.
Za mene samo moj doktor,koji nam je inače i kućni prijatelj.Od njega tražim tablete kad zatre šta zatreba i sve dalje što sam odradila godinama (8 puta u bolnici),pa već znam šta mi pomaže a šta ne..
Ne kažem da doktori ne trebaju,ali.... :-) kad su rekli ,kao i tebi ,da ne znaju-pa šta onda da više na tu stranu tražim.
I ja sam bila na operaciji,tako da kad se mora,to se zna..ne bih željela povrijediti nekoga..ali.. :shock:

Ovako:za pojačanje imuniteta i za malo pojačanje snage uzimam povremeno OHB12 inekciju,toplo preporučam jer on i jetru jača,pošto jetra filtrira krv..
To sad govorim o lijekovima oficijalne medicine.
Kontrolok sam sama sebi ukinula nakon 4 god uzimanja,mjesec dana istrpila bolove i kiselinu i bolove u jednjaku....
I sad uzmem Rupurut ili slično nešto ako peče.Ali sam promijenila prehranu,i primjećujem da me Controloc tjerao na više i stalno prejedanje da pokupi tu kiselinu koju zaustavi u peristaltici.
(uskačem: da moj poznanik uzima svježeg kvasca i snjim spriječi kiselinu)
Jaaaaako puno toga ne smijem jesti,ali sam se navikla.

Pošto je kod ovih slučajeva peristaltika napeta(i sav stomak) ,a ja sam i astmu zaradila kao bonus,pa uzimam 1 Normabel od 5mg ,a nekad i dva dnevno.
Nekad valeriane za smirenje(Tagara),a nekad bogami Lexilium.
Odu brate živci ganjajuć zdravlje....

Za astmu,to ti neću opisivati,nego ovo što tebe zanima.za GERB su mi svi lijekovi smetali(nuspojava-gušenje)
Odnedavno pijem koloidno srebro dvaput na dan(to regulira PH vrijednost u tijelu),pa mi pomaže i kod žgaravice,a pošto je to antibiotik,ubija sve moguće viruse i bakterije koje možebit imam(loše)...
Pošto imam i hijat.herniju-to znaš da su muke,pa tu ne smiješ stomak naprezati...
Ja imam i divertikul ispod gušterače(svu me kiselina bila pojela,bila mi je pukla/curila žuč),pa zato ide to srebro,jer antibiotike sam prekrižila kao lijek....
E sad...........joooooooooj.....ti bolovi u leđima,ja ih imam i u koljenima,desna ruka....idem na terapije (mazanje nekom mašću 7 dana kod jednog doktora Makedonca u Poreču)....to ti je opet jetra i kiselina.
Sve se vraća uvijek na isto,zato te molim da obratiš pozornost na jetru,i da počneš sa nekim čajem.Ako treba,ja ti nabavim štagod.
A da se malo pojačaš ,uzmi OHB12 inekcije par komada za početak.
Ja bih sad mogla pisati do sutra,danas mi je neki blesav dan pa mi je nikakva koncentracija,ali javim se ja tebi za par dana kad se svega prisjetim i dosjetim nečeg pametnog.Ti me samo pitaj,ja sam malo senilna :D
Imam "već" skoro 4 banke hehe....
Sad te pozz puno,i ništa se ne brini.
Dobro da si potegla ovaj post,biće dobrih ljudi,pa ćemo si pomooći svi jedni drugima.
Ja sam iz Istre pa ti šaljem jedan morski pozdrav ,a danas pun snijega i bure.
Odo sad :zzzz: :zzzz:
poz timtim...sta si ti operisala?zuc ili nesto drugo?injekcija OHB12 je li to vitamin B12 ili e radi o necemu drugom?prvi put cujem za to...
za koloidno srebro cu da se raspitam pa da probam i to...
ja mislim da nemam astmu obzirom da mi je spirometrija bila ok...samo su na rtg pluca vidjene neke stare upalne promjene kao posljedica nelijecenih pneumonija...
a osjecaj gusenja mi je uz mucninu i vrtoglavice najgori simptom...sad mnogi ne vjeruju u povezanost izmedju GERB-a i osjecaja gusenja ali i to je moguce...kod mene je prisutan i ovaj bilijarni reflux (inace on i jeste moj glavni problem)...a kad se udruzi s GERB-om napravi haos u organizmu...
inace jako pazim na ishranu u zadnje vrijeme...ali povremeno popijem po pola soljice kafe i zapalim (kakav lexilium...mene ovo najvise smiri...)...probala sam ja i xanax,i lexilium,i apaurin...
sve sto su mi dr bili propisali ali vidim da ne pomaze...meni ne treba lijek koji lijeci posljedice...meni treba nesto sto lijeci uzrok...
na svu srecu nemam tu hijatalnu herniju ali zato imam kaskadni zeludac...
ja mislim u zadnje vrijeme da se puno toga vrto oko jetre...dobro si rekla jetra filtrira krv...
treba poci od ciscenja jetre...
migrene,alergije,bolovi u ledjima,lopaticama,zglobovima ruku,pa cak i nogu...sve ovo i te kako je vezano s jetrom...
citala sam puno o tome...
losa probava,nadutost...takodje...sve to zavisi od stanja jetre...a meni je masna jetra poslije operacije zuci...prije nije bila masna...
za jetru sam pocela uzimati vjerovala ili ne limun sa maslinovim uljem...znam da citrusi nisu dobri za kiselinu ali ovdje slijedim pravilo "klin se klinom izbija"...
ovako veceram oko 7,8 ...kako kad i 3 sata poslije uzmem jedan limun iscijedjen sa maslinovim uljem u omjeru 1:1
citala sam da je jetra najakvnija oko 11h nocu...pa zato to tad radim....
pocela sam i cajeve da pijem (razne)...ali sve prirodne...a evo ovih dana trebam da dobijem i domace maslinovo ulje (dalmatinsko) :)
inace postavila sam temu na ovom forumu .CISCENJE JETRE PO METODI HULDE CLARK...pa ako ti nije problem procitaj...zanimljivo je...laganom hranom polako pripremam organizam za to...treba samo jos da nabavim ovaj antiparazitni program...
obzirom da imam masnu jetru (ne od alkohola)...po nekoj logici imam i masne jetrene vodove i proces ciscenja jetre mogao bi mi mozda donijeti nesto olaksanja...
vidjecu kad sprovedem tu metodu kako cu se osjecati i da li ce simptomi ili dio simptoma povuci se ili nestati...
inace ja nemam nekih bolova,zgaravice uopste nemam,pecenje u jednjaku isto tako...ja imam jaku nadutost...stomak kao da mi je u 6-om mjesecu trudnoce...u jednjaku imam osjecaj...kao da sam puna zraka i kao da mi hrana stoji tu...usta mi se suse stalno...povremeno imam cudan okus u ustima...
inace poslije ove operacije meni je koncentracija na nuli...uzimala sam za to i onaj bilobil forte...
4 banke nisu nesto ...meni su 3 i kusur...:) a osjecam se kao baba od 90 godina...
inace slabo i setam jer mi ovo stanje ne dozvoljava...lose se osjecam skroz...
a evo snijega i kod nas...hladno pravo...ah moreeeeeeeeeeeee...kamo srece da mi je blize...
pozdrav i tebi...cujemo se...
kemalba
Posts: 305
Joined: 04/04/2009 21:51

#39 Re: PROBLEMI SA ZELUCEM (GERB)

Post by kemalba »

Zdravo forumaši,
ovi problemi koje uzrokuje želudac su zaista na nervnoj bazi. Stres i nervoza utiču na pomjeranje želudca sa njegovog mjesta: hijatalnu herniju, kaskadne forme...sve je to vezano sa tim X. kapitalnim živcem - Vagusom. Stres utiče na pojačano lučenje kiseline, nastanak ulcera i sl. Ako nemate H.Pylori, a ovakvi su problemi sa želudcom, onda ne znam šta drugo može prouzočiti iste osim stresa. Dosta sam pročitao o tome, a vidim i na sebi, kad nema stresa i nervoze ja sam miran po pitanju svog želudca. Manji stres i problemi, eto problema. Ja lično imam klizajuću hijatalnu herniju, kaskadnu formu želudca i hipersekreciju želučane kiseline. Imao sam sve ove simptome a neke još i imam, posebno koje spominje Vertigo24. Mislim da nema koristi piti Reglane i Controloce, ako želudac radi tj. probavlja i ako nema hipersekrecije želučane kiseline.

Ja taj problem rješavam na sljedeći način:

1. Kad jedem gledam da prošetam ako ima šanse, jer imam kaskadnu formu želudca pa da kroz hodanje dozvolim hrani da spadne sa tih kaskada (gdje želudac ne vari) i padne na dno želudca (gdje vari).

2. Kad osjetim "knedlu u grlu"ili nedostatak zraka i blago "lupanje" srca znam da je moja klizajuća hernija proradila, tj. da je zbog nekog pokreta ili najčešće spazma usljed nervoze, vrh želudca prošao kroz hijatus i da pravi blage smetnje plućima i srcu. Tada mi jedino pomaže čovjek refleksolog koji mi sa akupresurom namjesti želudac na svoje mjesto. To je malo savremenija i bolja verzija onoga što naše stare žene rade kad "prave strunu".

3. Navečer simptomi uznervoze čovjeka, pa misli da se nešto dešava što se ne dešava. To radi psiha definitivno. Čaj za smirenje, a ako ne pomaže onda neki blagi anksiotik tipa Ansilan.

4. Pokušavam se hraniti po preporukama, samo domaće i nešto što ne opterećuje želudac, te u manjim količinama. Pijem Teekaneov Digestivni čaj, koji mi pravo prija. Ima kupiti u DM-u.

5. Ponekad kad osjećam nadutost želudca, što nastaje kada čovjek pojede nešto što proizvodi gasove ili se jednostavno "nagutao" zraka jer je pričao i jeo u isto vrijeme, popijem Finocarbo Plus, biljne tablete protiv nadimanja želudca. Ima i čaj, dosta je skuplji od ovog Digestivnog a vrlo sličan sastav i ukus.

Ja se još nisam rješio ovih problema, ali polako ide nabolje. U svakom slučaju definitivno se ne treba prepoterećavati ovim problemima, pa da se čovjek samo "osluškuje" ima li kakvih simptoma, jer to čini još veću štetu.
User avatar
Krompirpitac
Posts: 121
Joined: 19/02/2010 20:48

#40 Re: PROBLEMI SA ZELUCEM (GERB)

Post by Krompirpitac »

Da,definitivno brige čovjeka najviše sjebu.I onda gutaj tone tableta,ali dok se ne središ u glavi nema puno napredka.
User avatar
timtim
Posts: 6
Joined: 12/12/2010 17:40

#41 Re: PROBLEMI SA ZELUCEM (GERB)

Post by timtim »

prvo da se izvinim na svojoj "ažurnosti"...vidim nemam me dosta vremena,ali preseljavam i tako pa...
Dragi Kemalba i Krumpirko ili kakoveć hhe :-D hvala na pomoći,čovjeku uvijek nešto dobrodođe.Pa tako i meni par stvarčica koje pročitah kod prvoga.
No dečki ,ne zamjerite,ali kod Vertigo i mene se ne radi o praćenju i "bdijenju" nad simptomima,nego pošto su oni već sveprisutni,a mi gledamo kako da si pomognemo,olakšamo,ilitiga-vratimo zdravlje.mislim da je i vert. ko i ja , a i već vrapci na grani znaju šta čini stres,ali recite mi ko danas bez stresa živi u ovakva vremena.Ja ću sad ovdje spomenuti i jogu koju radim,ali to je dugogodišnja bolest.Tačno je da liječenje dolazi iz uma,pa onda tijelo.Niko nije rekao suprotno,nego si pokušavamo olakšati,a ja bar i toliko da mogu i prošetati.Jer,isto kao i ti Vertigo(ja bi te rađe zvala nekako drugo,odmah mi se zavrti hehe,šalim se) i noge bole,i nemaš snage ni u šetnju,a i kad se prisiliš,poslije fasuješ bar dva ,tri dana...bar tako kod mene..
Ja ne spominjem te razne simtome jer sam sve potrpala u ladicu negdje pa mi se više ni ne da o tome,a kako sam ti rekla-doktorske dijagnoze više skoro i ne navodim jer one mogu biti jako diskutabilne.Znam samo šta mi se dešava i da mi u 12 godina nisu pomogli i....
I ja sam zaboravna,baš što kažeš ko baba od 90.A vidjela sam ja i babu od 90 kako gura plug-ore njivu s mužem na starinski pa sam plakala ko kišna godina :-) ,mada istovremeno bila sretna da vidim starce zdrave i orne i čile.
I tako sam ti ja sve pozaboravljala šta sam prošla sve ovo prošlo desetljeće jer tako hoću,samo,uzelo je maha i ostavilo traga i ožiljaka.
Jeste,ja sam operirala žuč-izvadila svu,plus ciste oko nje-bila je presavinuta i curila je pa je napravila darmar,mislili su da imam Chrona.Ali mislim da sam to pisala već(ne zamjerite na zaboravljivosti:) i imam sve redom što i ti,samo mi se ne da o tome.Sve znaš,pa da se ne zapetljam u detaljima.Pošto mene i čitanje dosta zamara(na kompjuteru pogotovo) onda je nekad i to razlog mog dugog nejavljanja.Ali možeš me privatno kontaktirati,ima tamo moj mejl p ću to vidjeti..ovo zaboravim ili se sjetim kad ugasim komp... :-) i tako.
Huldu Clark sam pila ,taj antiparazitski program još 2006.Imala sam visoko mišljenje o tome.
Ne kažem ništa,osim da je to dosta žestoka terapija,meni osobno nije dobro sjela,jako me oslabila energetski.Jetra mi je bila jako opterećena,tad sam još kod dr-a išla pa-masna kako se kaže ili štaveć.
Ali ja kažem-nije sve za svakoga,nešto što nekom pomogne-drugom odmogne i obratno.
Čekaj,puknuću enter da mi ne pukne internet(mobilni) pa da mi sve ovo ne stane,pa ću dalje...ček...
User avatar
timtim
Posts: 6
Joined: 12/12/2010 17:40

#42 Re: PROBLEMI SA ZELUCEM (GERB)

Post by timtim »

Nastavljam dalje.
Stala kod Klarkove.Antiparazitni program...Ne znam ,ti vidi po osjećaju,tu neću da se miješam,ali ja imam jedan drugi način čišćenja jetre,samo ako možeš podnijeti grejp.Zvuči banalno-idu grejp i maslinovo ulje(usput da te pohvalim za onaj limun i maslinovo-svaka čast.Limun stvara kiselinu samo u dodiru sa šećerom.A ja ga isto koristim-ljeti u 1l vode 1limun-bez šećera-to je zakon!a sad po zimi limun,med,ali pravi ne onaj iz dućana i u malo tople vode-za energiju i imunitet,ako možeš i malo đumbira uz to).
To čišćenje jetre traje 2 dana i zelena sluz poslije ide van,samo moramo vidjeti da li ti to smiješ.
Tako da ,kažem ti-probaj Huldu ako ti ne smeta ,i svaka čast što piješ čajeve za jetru.
Ja sam si uzela zaper,ali ne njen nego Power Tube.
Ma kažem ti nema šta nisam probala.
Čak sam i Ayurvedske lijekove pila i svašta.Dosta je pomoglo,najviše od svega.Samo to ti je sve nekako kod mene-dva mjeseca pomaže i onda po starom...
Objasnili su mi-prenosim-kad se žučna kiselina dotakne s krvlju-dolazi do sepse(jedne vrste) a znaš šta je to.E sad treba popravljati štetu,ovisno o tome koji organ je najviše stradao.
pucam enter pa ti pišem za OHB12 i nadutost ,ali u slijedećem naletu,za koji sat jer imam goste.
pusa svima od d. :thumbup:
User avatar
timtim
Posts: 6
Joined: 12/12/2010 17:40

#43 Re: PROBLEMI SA ZELUCEM (GERB)

Post by timtim »

evo me-dio treći :-D
što se nadutosti tiče,sve će ti biti jasno kad ti kažem da sam "trudna" već godinama :-)
Stalno komšije pitaju kad će beba..a ja navikla pa ...-kad se odluči ;-)
Zato sam spomenula Normabel 5mg po potrbi jer se napne peristaltika od kiseline i tih upalnih procesa unutra pa malo opusti stomak i lakše se diše,to nije za smirenje nego za opuštanje spastičnog stanja ,u ovom slučaju stomak.
Masna jetra ,to je isto opterećenje jetre,ja mislim da je to zato(tako su i meni objasnili,a i čitala sam...) što kad nema žuči onda dok se žučni kanal koji je ostao,on uči preuzimati funkciju žuči i dok se to sve ne stavi na mjesto-jetra je pod velikim opterećenjem.Može biti i od lijekova,i hrane...Dosta je to sve zeznuto pa je čovjeku i samom teško povjerovati,pa i sama sam odmahivala kad su mi govorili davno da žuč može uzrokovati teške probleme...

Ja uglavnom te patnje svoje sve okrećem na šalu jer mi je tako lakše.Ali naglašavam i od srca ti želim da tebi ne traje ovoliko dugo,nadam se i vjerujem da neće se pogoršavati,od svega srca ti želim da što prije ozdraviš,ma hoćeš!!!!!
Ja sam "puštala" dugo dok su mi otkrili(žuč je curkala) pa je kasno bila operacija...da je bila prije,manje bi štete bilo i prije bi bio oporavak.
Ali ja hrabro naprijed,održavam se i održavam duh zdravim da ne pate ljudi oko mene.Svaka čast mom mužu koji me i oživljavao u datim momentima i svašta....
Ponavljam da sam-ali svega prošla....no ne da mi se vraćati pod crni oblak,pa kad je već tako,pišem samo što može pomoći-čega se sjetim...a čega se ne sjetim,već hoću ako neko priupita :dance:
Zaboravljiva totalno hehe pa ne zamjeri.
Eto draga V.
Aaaaaaaa da! OHB-jke.E to ti je vitamin B12 ali nije obični nego poseban oblik vit B12- hidroksokobalamin neophodan za stvaranje crvenih krvnih zrnaca....blabla....uglavnom on ti je jako dobar za obnovu energije,ne boj se,pitaj doktora da ti da.Ja to nabavljam u Bosni pa sigurno ima i kod tebe u apoteci.Inače je to stari lijek od Galenike Beograd.To su ampule za intramuskularno davanje.
Naravno da se to uzima kako ti tvoj doktor prepiše.Probaj dvaput sedmično,pa razrijedi,piše i na inekcijama kad kupiš.To se može uzimati i cijeli život.Kome je potrebno,naravno.
Meni to moj doktor daje(spomenulla sam-sve pohvale za mog doktora,on je i kućni prijatelj), a meni su taj vitamin isto preporučili dobri ljudi i kad sam bila klonula to me dizalo iz mrtvih.
I ja ga povremeno uzimam i toplo preporučam kome god može pomoći.Čak su me jednom i u bolnici pitali (sestre ) da i njima to nabavim...ma svega sam prošla :lol:
Ali sve što ovdje spominjem-napominjem da je to osobni,lični odabir.
Samo znam da je ohb-jka mnogima pomogla.
Ona pomaže kad padne nervni sistem kod raznih bolesti-pritom ne mislim na psihu nego kičmeni,mišićni i ostali sklopovi.... :-) bla...i diže organizam nakon operacija,kad je neko slab i to...
usudim se reći da puuuuuuuno može pomoći kod problema gušenja.
Eto,ja se nadam da sam išta pomogla,ako jesam jako mi je drago.
Ako mogu još,ti me Verti samo pitaj slobodno.I ti meni pomogneš ,nikad ne znaš šta ćeš novoga čuti a može biti dobro.svako svakom pomogne...
odo ja dosta je bilo :skoljka:
:zoka: :run: :faraon1:


I još malo-u pravu si kad kažeš da treba liječiti uzrok,a ne posljedice.
Ali kad bih ja znala.......i ja bi bila zdrava.Pa idemo dio po dio.Hrabro i strpljivo.
Jetra prva. I maximum odmora što možeš i šamarati one koji ti zadaju glavobolju(e ta je moja :D
pozz
User avatar
vertigo24
Posts: 138
Joined: 30/04/2010 01:08
Location: sarajevo

#44 Re: PROBLEMI SA ZELUCEM (GERB)

Post by vertigo24 »

timtim :run: preko pp...
User avatar
vertigo24
Posts: 138
Joined: 30/04/2010 01:08
Location: sarajevo

#45 Re: PROBLEMI SA ZELUCEM (GERB)

Post by vertigo24 »

timtim poslala sam ti juce i danas poruku pp..ne znam da li si dobila...nesto me zeza comp...javi ako nisi da saljem ponovo...
User avatar
timtim
Posts: 6
Joined: 12/12/2010 17:40

#46 Re: PROBLEMI SA ZELUCEM (GERB)

Post by timtim »

jesam,i odgovorila,ali vidjela si danas sigurno.pozz
User avatar
Le_La
Posts: 173
Joined: 06/10/2009 23:08
Location: na putu

#47 Re: PROBLEMI SA ZELUCEM (GERB)

Post by Le_La »

vertigo24 wrote:POZDRAV,
NEDAVNO SU MI NA GASTROSKOPIJI DIJAGNOSTICIRALI GERB I BILIJARNI REFLUKS.IMAM SVAKODNEVNE MUCNINE,NAGON NA POVRACANJE ALI NE POVRACAM,OSJECAM SLABOST I CESTO MI SE JAVI NEKA CUDNA BOL U LEDJIMA(PRVO JE BILO KOD DESNE LOPATICE,A SAD CINI MI SE KAO DA TA BOL STALNO SETA DUZ KICME I VISE JE OSJETIM U GORNJEM DIJELU LEDJA PREMA VRATU).OD TERAPIJE UZIMAM REGLAN 3X1 I CONTROLOC 20MG DNEVNO X1.
ZANIMA ME DA LI OVE SVAKODNEVNE MUCNINE ZAISTA MOGU BITI POVEZANE SA GERBOM I OVA BOL U LEDJIMA TAKODJE?
Poznati su mi ti simptomi.
Izhrana moze puno pomoci ali i psihicko stanje je vazno. Stres i nerovoza uticu puno.
Pored tableta meni i caj od crne slijezi pomaze.
mcnininjo
Posts: 4
Joined: 05/03/2012 16:00

#48 Re: PROBLEMI SA ZELUCEM (GERB)

Post by mcnininjo »

POZDRAV,nastavlja se tema posle skoro godinu i jace... :-D
Imam 27 godina,muskarac.Pre nekih 2 meseca javilo mi se ucestalo podrigivanje sa kasljucanjem(nije cesto ,nakasljem se jednom u 3 sata),i taj osecaj je tako poceo da mi smeta.Mislio sam prvo da mi je neki akutni bronhitis pa mi je lakarka prepisala antibiotike(amoksicilin pa posle te jedne kutije i kutiju azitromicina),naravno nije reagovalo...Uplasio sam se da nije nesto ozbiljno,pa sam pre 20ak dana uradio krvnu sliku i sve je bilo u redu sem duplo povisenog bilirubina,dok su transaminaze dobre.Onda sam otisao na gastroskopiju i Gastrolog mi je dijagnostikovao hijatus herniju i GERB. Tacna dijagnoza glasi : Gastroduodenitis chronica erosiva GERB grA" pri cemu mi je u pregledu zeluca napisao i manja klizajuca hernija,erozija distalnog dela jednjaka... Pre 15ak dana dana poceo je da mi se javlja gorak ukus u ustima i belicasto prebojen jezik(nije oblozen samo zadnje 2 trecina su nekako belicaste po sredini jezika).Pozdrigivanje je od pocetka konstantno i ujutru,posle budjenja i posle jela,znaci nije vezano za neki akt. Takodje sve vreme imam neko postnazalno slivanje,gusti beli sekret,kojeg stalno ispljuvavam i grlo me kad kad grebucka zbog toga(da napomenem da od kad znam za sebe imam alergijski rinitis na grinje i prasinu,pa disem na usta,ali ne pamtim da mi se ovoliko slivao sekret).Imam normalan apetit,nisam malaksao ili tako nesto ali javljaju mi se, ne mogu da kazem bolovi, ali kao nelagodnosti u ledjima koje su nekad u predelu kicme a nekad se penju prema vratu.Ono sto me jos vise buni je temperatura koju sam slucajno otkrio tj. ja je ne osecam ona je kad se probudim 36.5 a uvece i do 37,2.Ponavljam,ne osecam je normalno funkcionisem,slucajno sam je otkrio.I jos nesto pre 20ak dana sa desne strane vrata,tik ispod vilice(vilicnog ugla) povecan mi je jedan limfni cvor,ne vidi se,ali sam ga napipao. Bio sam kod maxilofacijalnog hirurga i on mi je ispipao sve i rekao je da nijedan vise nije uvecan,samo taj i da to nista nije dramaticno,pitao me je da l' sam bio prehladjen.Poslednjih 2 meseca sam opterecen ovime i samo o tome sam razmisljao veci deo dana,sve mislim da je nesto najgore,moguce je da sam neke simptome i dobio na psihickoj bazi,iz tog preteranog straha,sta vi mislite?!
Molio bih nekog ko je imao slicne simptome,ili se razume u ovoj tematici da mi kaze da li svi ovi simptomi mogu od GERBa? Posto treniram u teretani,smemli da nastavimsa treninzima? Unapred hvala
Beaddy
Posts: 116
Joined: 13/01/2008 13:47

#49 Re: PROBLEMI SA ZELUCEM (GERB)

Post by Beaddy »

Pozdrav svima :D .

Srećom su moji problemi sa želucem druge prirode, ali mogu vam ponuditi savjet koji je moja mama dobila od svog doktora OP kada je krenula na trojnu terapiju za H. Pylori, a to je ispijanje svježe cijeđenog soka kupusa. Ovo mi se učinilo smiješno, sve dok nisam prokopala malo internet i saznala da sok kupusa sadrži vitamin U, koji pomaže zacijeljivanju ulceracija i lezija na želucu. Kups se može i jesti, pa čak može biti i kiseli....bitno je da nije skuhan.

[urlhttp://www.bellaonline.com/articles/art45911.asp]Evo nešto informacija o vitaminu U[/url]

Sretno svima :thumbup: !
laviccc
Posts: 2
Joined: 05/04/2013 00:00

#50 Re: PROBLEMI SA ZELUCEM (GERB)

Post by laviccc »

pozdrav...
cesto mi se pojavljuje mucnina u stomaku,slab apetit imam,pa mi se pojavljuju bolovi u ledjima,rebrima i prsima...gutao sam sondu 3 puta i nalazi su uredni...jel ima tko da mu se ovo desava?molio bi da mi se javi...
Post Reply