PROBLEMI SA ZELUCEM (GERB)

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

vivace
Posts: 2909
Joined: 27/12/2012 08:58
Location: internet
Contact:

#51 Re: PROBLEMI SA ZELUCEM (GERB)

Post by vivace »

ja sam imala spusten zeludac i mnogo sam se bila namucila dok mi drugar nije preporucio jednog coveka koji namesta zeludac i ja isla i on mi namestio,bez ikakvih problema. rekao mi je da posle jela legnem jedno 15 minuta. od tada nikakve probleme nemam. a ugojila sam se .ono sam imala spusten zbog toga sto sam bila jako mrsava.
sretna12
Posts: 9
Joined: 26/07/2013 11:41

#52 Re: PROBLEMI SA ZELUCEM (GERB)

Post by sretna12 »

pozdrav...
Evo i mene sa gomilom problema od koji su neki slicni vasim.U januaru sam dobila jako lupanje srca i aritmije,mislila sam da je problem izazvala moja stitna zlijezda,jer vec 5 godina imam hipotireozu,međutim odmah sam uradila hormone i narucila se kod endokrinologa,ali sto se hormona tice bili su ok.
Pored ovih aritmija izgubila sam apetit i 5 kg za samo 15 dana.Par puta sam zaglavila u hitnoj,ali ovi me samo davali inekcije za smirenje...Zatim se narucim kod poznazog interniste i on mi otkrije helikobakter i propise trojnu terapiju,ali mi iskljuci Letrox koji sam uzimala za stitnu...kao visak hormona.
Prekinem ja uzimat Letrox i sad hormoni katastrofa :-)
Nakon trojne terapije zeludac se malo smirio,mada su ostala ona lupanja srca poslije jela,ali bilo je koliko toliko podnosljivo.
Prije par dana krenu ponovo aritmije,bol u ledima,lupanja,nekakva prevrtanja i kucanja zeluca,pa onda neka nervoza i strah :cry: ,a da ne govorim o umoru i nesanici......Uzaaaaaaas
Prije dva dana sam radila gastoskopiju i dg GERD I i gastritis,te mi da controloc i prolife.
Da li je moguce da svi ovi simptomi dolaze zbog zeluca...ako ovako nastavi izludit cu...
Da napomenem,bila sam i kod zene koja namjesta zeludac,kaze da je pomjeren prema gore.
Ne znam vise sta da radim,ima li neko neki savjet......ocajna sam,jednostavno ne mogu vise ovako da zivim...
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#53 Re: PROBLEMI SA ZELUCEM (GERB)

Post by P308 »

Kad pocnes biti terapiju, bit ce ti bolje. Jesi pocela piti uopce? Naravno da je moguce da svi ti simptomi dolaze od zeluca :)
sretna12
Posts: 9
Joined: 26/07/2013 11:41

#54 Re: PROBLEMI SA ZELUCEM (GERB)

Post by sretna12 »

Naravno da sam pocela piti terapiju,ali mozda je jos rano za poboljsanje,nema nikakvih promjena,sinoc sam legla na leđa i pocelo me gusiti,mislila sam da cu dobit srcani,ali ustala sam i proslo je,kasnije sam se probudila sa utrnjenom lijevom nogom,a jutros sam jedva ustala iz kreveta,malaksala sam,nemam snage da stojim,a srce lupa kao ludo.Ne znam sta vise da radim...Sto se tice doktora ne znam vise kome bih se obratila.
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#55 Re: PROBLEMI SA ZELUCEM (GERB)

Post by P308 »

sretna12 wrote:Naravno da sam pocela piti terapiju,ali mozda je jos rano za poboljsanje,nema nikakvih promjena,sinoc sam legla na leđa i pocelo me gusiti,mislila sam da cu dobit srcani,ali ustala sam i proslo je,kasnije sam se probudila sa utrnjenom lijevom nogom,a jutros sam jedva ustala iz kreveta,malaksala sam,nemam snage da stojim,a srce lupa kao ludo.Ne znam sta vise da radim...Sto se tice doktora ne znam vise kome bih se obratila.
Vjerovatno je jos uvijek prerano. Tek dva dana pijes, zar ne? Ja prvih 7 dana Controloc nisam podnosio, imao sam mucnine a nakon toga je bilo malo bolje. Doktor me savjetovao da budem uporan, kao to je normalno. Mada sam ocekivao cuda, nisam bas najzadovoljniji, ali jesam u odnosu na to kako je bilo.
I ja se isto osjecam malaksalo, slabo i nemam volju ni za sta s vremena na vrijeme, pogotovo u jutarnjim satima, kasnije mi bude bolje.
sretna12
Posts: 9
Joined: 26/07/2013 11:41

#56 Re: PROBLEMI SA ZELUCEM (GERB)

Post by sretna12 »

Hvala na podrsci,jedino se mi sa ovakvim problemima mozemo razumjeti,imam osjecaj da je mojim vise dosadilo ovo moje kukanje,a koji su tvoji simptomi i kojiko dugo imas te probleme?
xlullabyx
Posts: 3
Joined: 08/04/2013 09:34

#57 Re: PROBLEMI SA ZELUCEM (GERB)

Post by xlullabyx »

Da li je iko od starih postaša rešio problem????? :? Ista sam kao većina vas i sve mi je lošije. Ne znam kako to da promenim. Traje dve godine, probala sam sve medicinsko i ne medicinsko što mi je bilo dostupno i ništa............što neko reče, samo se međusobno možemo razumeti
sretna12
Posts: 9
Joined: 26/07/2013 11:41

#58 Re: PROBLEMI SA ZELUCEM (GERB)

Post by sretna12 »

xlullabyx wrote:Da li je iko od starih postaša rešio problem????? :? Ista sam kao većina vas i sve mi je lošije. Ne znam kako to da promenim. Traje dve godine, probala sam sve medicinsko i ne medicinsko što mi je bilo dostupno i ništa............što neko reče, samo se međusobno možemo razumeti
Nazalost,guglam vec duze vrijeme ali jos nisam procitala da se javio netko ko je rijesio problem.Mozes li nam opisati svoje probleme,da ih uporedimo,ja ustvari jos ne znam sta se sa mnom desava,ne mogu da vjerujem da zeludac moze napraviti ovoliko problema.Ja sam izgubila volju za zivotom,promjenila sam gomilu doktora,svi se drze istog ''nije to nista strasno'',kljukaju me nekim tabletama,od kojih nema nikakve koristi samo stete :( .Zivot mi je totalno unisten,vise nisam sposobna za nista,nemam snage da sjedim,kamo li da nesto radim,uzas......
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#59 Re: PROBLEMI SA ZELUCEM (GERB)

Post by Ambrozija »

sretna12 wrote:
xlullabyx wrote:Da li je iko od starih postaša rešio problem????? :? Ista sam kao većina vas i sve mi je lošije. Ne znam kako to da promenim. Traje dve godine, probala sam sve medicinsko i ne medicinsko što mi je bilo dostupno i ništa............što neko reče, samo se međusobno možemo razumeti
Nazalost,guglam vec duze vrijeme ali jos nisam procitala da se javio netko ko je rijesio problem.Mozes li nam opisati svoje probleme,da ih uporedimo,ja ustvari jos ne znam sta se sa mnom desava,ne mogu da vjerujem da zeludac moze napraviti ovoliko problema.Ja sam izgubila volju za zivotom,promjenila sam gomilu doktora,svi se drze istog ''nije to nista strasno'',kljukaju me nekim tabletama,od kojih nema nikakve koristi samo stete :( .Zivot mi je totalno unisten,vise nisam sposobna za nista,nemam snage da sjedim,kamo li da nesto radim,uzas......
Ne znam sta bih ti rekla. Sto vise guglas, to ce ti gore biti. Samo ces pronalaziti neke nove simptome koje ces si pripisati, i onda umisliti neku jos goru bolest. Problemi sa zelucem su jako dosadni i duuugo traju, ako ne i cijeli zivot (bar ja to mislim). Vremenom naucis zivjeti s tim, a zahvaljujuci tabletama i novom stilu zivota potpuno ublazis simptome. Naravno bit ce dana kada ces se osjecati savrseno a bit ce dana kada neces imati volju da radis bilo sta, da samo lezis. hmm...mozda previse pametujem, ja imam "samo" dispepsiju, bar tako doktori kazu, vasi simptomi su sigurno mnogo gori od mojih ali suosjecam s vama i nema sta nisam umislila - dijagnosticirala sam si najgore moguce bolesti :D
Ali znam, ni ja nisam imala volju (a ni sada je ponekad nemam), da radim bilo sta, sto kazes nemam snage ni da sjedim. Ponekad mi se samo spavalo, budila sam se tako umorna ... Uglavnom kod mene nisu bolovi bili toliko izrazeni, vec nesnosna mucnina i nagon na povracanje (ali bez povracanja). To me toliko znalo izmoriti da sam propustala sve moguce, nigdje nisam izlazila. Promijenila sam i ishranu (iako sam se i prije relativno zdravo hranila), jela sam kuhano i slicno....medjutim ni to mi nije pomoglo... Onda nakon gastroskopije i ultrazvuka abdomena - konacno su mi utvrdili da mi nije "nista", osim te dispepsije (bez objasnjenja sta je to, morala sam guglati :D )...I terapija Controloc + Pylomid/Reglan i nakon toga mi je bilo dosta bolje ali mi simptomi nisu potpuno nestali. I sada s vremena na vrijeme imam mucine, ali borim se na neki svoj nacin...Kazu od stresa mi je sve to....pokusavam da se ne nerviram previse, ali to je jace od mene...Ma znam kako vam je, vjerujte mi....Uzas, ne bih pozeljela te dane ni najgorem neprijatelju....
sretna12
Posts: 9
Joined: 26/07/2013 11:41

#60 Re: PROBLEMI SA ZELUCEM (GERB)

Post by sretna12 »

Potpuno te razumijem kako si se osjecala,odnosno kako se osjecas.A sto se tice guglanja,malo sam prestala na par dana i bilo mi je lakse,pokusala sam da ne mislim mnogo na probleme,da se opustim i vjeruj bolje je.Mislim da je dosta toga vezano i za psihu, da je sve to povezano.Shvatila sam da su mi problemi sa zelucem izazvali nervozu i strah,postala sam nekako osjetljivija,samo bi plakala,nisam imala volju i zelju ni za cim,mislila sam da cu umrijeti svakog trena... :shock:
No,moramo biti optimisti,vjerovat da ce biti bolje,opustit se...pa valjda ce nekad ovi problemi prestati,na ovaj ili na onaj nacin...moramo nauciti zivjeti s tim,jer izgleda medicina nema bas neko rjesenje za ovakve probleme..... :roll: :roll:
Mozda je bolje potraziti lijek iz prirode,slucajno sam guglajuci naletila na neku travarku Vezirku Sjerotanovic iz Sarajeva,koja pomaze kod problema sa zelucem,ima tamo par pricica o njenom izljecenju,e pa sad koliko je istina,mozda je to samo reklama,ali ako se moji problemi nastave,zasto ne pokusati,valjda nece stetiti,citala sam da lijeci cak i Hijatus herniju :roll:
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#61 Re: PROBLEMI SA ZELUCEM (GERB)

Post by Ambrozija »

sretna12 wrote:Potpuno te razumijem kako si se osjecala,odnosno kako se osjecas.A sto se tice guglanja,malo sam prestala na par dana i bilo mi je lakse,pokusala sam da ne mislim mnogo na probleme,da se opustim i vjeruj bolje je.Mislim da je dosta toga vezano i za psihu, da je sve to povezano.Shvatila sam da su mi problemi sa zelucem izazvali nervozu i strah,postala sam nekako osjetljivija,samo bi plakala,nisam imala volju i zelju ni za cim,mislila sam da cu umrijeti svakog trena... :shock:
No,moramo biti optimisti,vjerovat da ce biti bolje,opustit se...pa valjda ce nekad ovi problemi prestati,na ovaj ili na onaj nacin...moramo nauciti zivjeti s tim,jer izgleda medicina nema bas neko rjesenje za ovakve probleme..... :roll: :roll:
Mozda je bolje potraziti lijek iz prirode,slucajno sam guglajuci naletila na neku travarku Vezirku Sjerotanovic iz Sarajeva,koja pomaze kod problema sa zelucem,ima tamo par pricica o njenom izljecenju,e pa sad koliko je istina,mozda je to samo reklama,ali ako se moji problemi nastave,zasto ne pokusati,valjda nece stetiti,citala sam da lijeci cak i Hijatus herniju :roll:
Ma joj, kad te boli i kada ti je lose, ono sto kazu i govno bi pojeo/popio samo da prestane, tako da pokusaj i sa tim biljnim lijekovima i alternativnom medicinom, nikada se ne zna. Nisam iskreno cula za tu travarku, ali ne moze biti gore sigurno, moze biti samo bolje. Ja sam evo zadnja dva-tri dana opet lose, mislim da i ove vrucine doprinose da mi bude gore :sad: Kupih jucer u DM-u neke biljne kapusle "Probavan" koje navodno prema deklaraciji pomazu u problemima sa zelucem, grcevima, gasovima i mucninom. Pa da probam i to. Ne znam jesam li umislila ali vec mi je bolje :D Vjerovatno sam umislila. :D A sto kazes, velikim dijelom je ovo vezano za psihu. I potpuno te shvatam, i meni ponekad dodje da se zatvorim u kuci i placem....ali moramo se boriti i biti optimisticni.
sretna12
Posts: 9
Joined: 26/07/2013 11:41

#62 Re: PROBLEMI SA ZELUCEM (GERB)

Post by sretna12 »

Vrijedi sve isprobati,valjda će od nečega biti bolje.Nema koristi sjediti i čekati da samo prođe.Samo naprijed i javi kako djeluju kapsule.
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#63 Re: PROBLEMI SA ZELUCEM (GERB)

Post by Ambrozija »

sretna12 wrote:Vrijedi sve isprobati,valjda će od nečega biti bolje.Nema koristi sjediti i čekati da samo prođe.Samo naprijed i javi kako djeluju kapsule.
Hocu, obavezno. Javljaj i ti stanje i cuvaj se. Samo optimisticno :)
User avatar
dr.gog
Posts: 4947
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#64 Re: PROBLEMI SA ZELUCEM (GERB)

Post by dr.gog »

sretna12 wrote:pozdrav...
Evo i mene sa gomilom problema od koji su neki slicni vasim.U januaru sam dobila jako lupanje srca i aritmije,mislila sam da je problem izazvala moja stitna zlijezda,jer vec 5 godina imam hipotireozu,međutim odmah sam uradila hormone i narucila se kod endokrinologa,ali sto se hormona tice bili su ok.
Pored ovih aritmija izgubila sam apetit i 5 kg za samo 15 dana.Par puta sam zaglavila u hitnoj,ali ovi me samo davali inekcije za smirenje...Zatim se narucim kod poznazog interniste i on mi otkrije helikobakter i propise trojnu terapiju,ali mi iskljuci Letrox koji sam uzimala za stitnu...kao visak hormona.
Prekinem ja uzimat Letrox i sad hormoni katastrofa :-)
Nakon trojne terapije zeludac se malo smirio,mada su ostala ona lupanja srca poslije jela,ali bilo je koliko toliko podnosljivo.
Prije par dana krenu ponovo aritmije,bol u ledima,lupanja,nekakva prevrtanja i kucanja zeluca,pa onda neka nervoza i strah :cry: ,a da ne govorim o umoru i nesanici......Uzaaaaaaas
Prije dva dana sam radila gastoskopiju i dg GERD I i gastritis,te mi da controloc i prolife.
Da li je moguce da svi ovi simptomi dolaze zbog zeluca...ako ovako nastavi izludit cu...
Da napomenem,bila sam i kod zene koja namjesta zeludac,kaze da je pomjeren prema gore.
Ne znam vise sta da radim,ima li neko neki savjet......ocajna sam,jednostavno ne mogu vise ovako da zivim...
Poštovana,

da ne bih duljio, pročitao sam već prije nekoliko postova sa ove teme pa ću pokušati dati koristan savjet tehničke prirode.

Za određene, teže tegobe, upamtite, potrebno je smještanje u bolnicu, tzv. hospitalizacija. Svrha prijema je skraćivanje vremena za pretrage i silne nalaze koje treba veoma pažljivo isplanirati, i to unutar internističko-gastroenterološkog odjela. Postoje određene procedure koje nije moguće pravilno sprovesti ambulantnim liječenjem.

Dalje, uzimanje alternativnih lijekova, pa i izrazito korisnih biljnih preparata, može ponekad prikriti zlokobna oboljenja koja rješava samo vješt hirurg,a ne internist.

Dakle, LIČNo mislim da morate mnogo ozbiljnije pristupiti liječenju koje NIJE bauk.

NE OSLANJAJTE SE NA INTERNETSKE DISKUSIJE ukoliko niste prethodno medicinski obrazovana osoba jer vas terminologija i razna iskustva, te copy-paste tekstova sa raznih stranica mogu dovesti u kobnu zabludu.

Znači, velika je vjerovatnoća da morate biti smješteni na odgovarajući odjel bolnice i temeljito ispitani, umjesto da preživljavate stresove tražeći načine za izlječenje.

Ukoliko vam treba pomoć i savjet vezan za procedure prijema i snalaženje "oko bolnice", javite na pp. :)
sretna12
Posts: 9
Joined: 26/07/2013 11:41

#65 Re: PROBLEMI SA ZELUCEM (GERB)

Post by sretna12 »

Postovanje,mnogo vam hvala na savjetu,ali sto se tiče hospitalizacije,nemate pojma koliko bi mi muke i novaca skratila,ali sigurno znate u kakvoj državi živimo i kako nam je uređeno zdravstvo,moj doktor porodice medicine bukvalno me istjera iz ordinacije,kaže da u bolnici nema mjesta ni za babe a kamoli za mene,ja nemam snage da stojim,znaci jutrom se budim umorna,bojim se svakog novog dana i muke koju nosi a doktori mi govore "nije to nista strašno,opustite se prosetajte,izađite...." :mrgreen: Dao mi uputnicu internisti endokrinologu,da zovem da se narucim i znate sta,evo zovem ima već mjesec dana,spoje me ali nitko se ne javlja na prokleti telefon,odem ja lično da se narucim,kažu ne može ovako, morate nazvati...I sta biste vi na mom mjestu,država u kojoj živimo nema nikakve usluge za život,nikakvi zakoni se ne poštuju...Izvinite sto sve ovo pišem znam da ste pisali s dobrom namjerom i da niste vi krivi za ovo sto se dešava,ali većini nama je ovako,nažalost!
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#66 Re: PROBLEMI SA ZELUCEM (GERB)

Post by P308 »

Cekaj, koja je tacno tvoja dijagnoza?
sretna12
Posts: 9
Joined: 26/07/2013 11:41

#67 Re: PROBLEMI SA ZELUCEM (GERB)

Post by sretna12 »

Moja dijagnoza je GERB I i Gastritis,a pored toga i Hipotireoza :sad:
User avatar
dr.gog
Posts: 4947
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#68 Re: PROBLEMI SA ZELUCEM (GERB)

Post by dr.gog »

sretna12 wrote:Postovanje,mnogo vam hvala na savjetu,ali sto se tiče hospitalizacije,nemate pojma koliko bi mi muke i novaca skratila,ali sigurno znate u kakvoj državi živimo i kako nam je uređeno zdravstvo,moj doktor porodice medicine bukvalno me istjera iz ordinacije,kaže da u bolnici nema mjesta ni za babe a kamoli za mene,ja nemam snage da stojim,znaci jutrom se budim umorna,bojim se svakog novog dana i muke koju nosi a doktori mi govore "nije to nista strašno,opustite se prosetajte,izađite...." :mrgreen: Dao mi uputnicu internisti endokrinologu,da zovem da se narucim i znate sta,evo zovem ima već mjesec dana,spoje me ali nitko se ne javlja na prokleti telefon,odem ja lično da se narucim,kažu ne može ovako, morate nazvati...I sta biste vi na mom mjestu,država u kojoj živimo nema nikakve usluge za život,nikakvi zakoni se ne poštuju...Izvinite sto sve ovo pišem znam da ste pisali s dobrom namjerom i da niste vi krivi za ovo sto se dešava,ali većini nama je ovako,nažalost!
Poslao sam vam privatnu poruku.
BiH_mladi
Posts: 148
Joined: 26/02/2006 15:06

#69 Re: PROBLEMI SA ZELUCEM (GERB)

Post by BiH_mladi »

jeli neko zna molim vas nekog tko namješta spušten zeludac u sarajevu i okolici,čula sam da ima neki čiko u rakovici tko to dobro radi
laviccc
Posts: 2
Joined: 05/04/2013 00:00

#70 Re: PROBLEMI SA ZELUCEM (GERB)

Post by laviccc »

neznam kako bi poceo da opisujem owu uzasnu tegobu koju wucem 2 god...cesto mi je muka i to pretezno po danu,slabo sta mugu da jedem,pa imam bolove u pleckama,sredini kicme,prsima i ispod desnog rebarnog luka.gutao sam sondu isao kod abdomenalnog gdje se ustanovilo da mi je zucna kesa presavijena i ima hemangoion na jetri koji miruje tako oni kazu.dali su mi kontrolok reglan ali nista mi nepomaze...molio bi ako je neko imao nesto slicno da mi se javi...unaprijed hwala i swaki was sawjet bi mi dobro dosao
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#71 Re: PROBLEMI SA ZELUCEM (GERB)

Post by Ambrozija »

laviccc wrote:neznam kako bi poceo da opisujem owu uzasnu tegobu koju wucem 2 god...cesto mi je muka i to pretezno po danu,slabo sta mugu da jedem,pa imam bolove u pleckama,sredini kicme,prsima i ispod desnog rebarnog luka.gutao sam sondu isao kod abdomenalnog gdje se ustanovilo da mi je zucna kesa presavijena i ima hemangoion na jetri koji miruje tako oni kazu.dali su mi kontrolok reglan ali nista mi nepomaze...molio bi ako je neko imao nesto slicno da mi se javi...unaprijed hwala i swaki was sawjet bi mi dobro dosao
Izgeda svima daju Controloc i Reglan, ni jedno ni drugo nije pomoglo. Ne znam sta bih ti rekla...
xlullabyx
Posts: 3
Joined: 08/04/2013 09:34

#72 Re: PROBLEMI SA ZELUCEM (GERB)

Post by xlullabyx »

izvinjavam se što nisam odgovarala, zaboravila sam lozinku. imam probleme kao i vi, a kada bih počela da ih nabrajam, sumnjam da bi neko pročitao do kraja. javljam se kao neko ko je bio hospitalizovan zbog pretraga i to ne jednom i našli smo samo spušten želudac :O. da li je moguće da spušten želudac napravi haos od života?????
sretna12
Posts: 9
Joined: 26/07/2013 11:41

#73 Re: PROBLEMI SA ZELUCEM (GERB)

Post by sretna12 »

xlullabyx wrote:izvinjavam se što nisam odgovarala, zaboravila sam lozinku. imam probleme kao i vi, a kada bih počela da ih nabrajam, sumnjam da bi neko pročitao do kraja. javljam se kao neko ko je bio hospitalizovan zbog pretraga i to ne jednom i našli smo samo spušten želudac :O. da li je moguće da spušten želudac napravi haos od života?????
Procitaj ovo: http://www.dijeta.net/phpBB/viewtopic.p ... 554e52194c , mozda dobijes odgovor na svoje pitanje.
User avatar
dr.gog
Posts: 4947
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#74 Re: PROBLEMI SA ZELUCEM (GERB)

Post by dr.gog »

laviccc wrote:neznam kako bi poceo da opisujem owu uzasnu tegobu koju wucem 2 god...cesto mi je muka i to pretezno po danu,slabo sta mugu da jedem,pa imam bolove u pleckama,sredini kicme,prsima i ispod desnog rebarnog luka.gutao sam sondu isao kod abdomenalnog gdje se ustanovilo da mi je zucna kesa presavijena i ima hemangoion na jetri koji miruje tako oni kazu.dali su mi kontrolok reglan ali nista mi nepomaze...molio bi ako je neko imao nesto slicno da mi se javi...unaprijed hwala i swaki was sawjet bi mi dobro dosao
Controloc i Reglan su vrlo "popularni" ali često i neefikasni baš zbog navike mnogih ljekara da ih prepisuju "serijski", bez temeljitih pretraga koje bi ukazale na drugi put u liječenju. To su dva lijeka čija prekomjerna ili preduga upotreba često zna napraviti dodatne probleme u varenju...

Liječenje oboljenja probavnog trakta traje duže vrijeme i mora biti temeljito da bi dalo rezultate. Ako imate problem čak dvije godine, i ako nakon gastroskopije uzimate lijekove koji vam NISU pomogli, vrijeme je za ozbiljnije pretrage i strožiji tretman- možda čak i hirurški.

Mislim da bi bilo jako dobro da ponovite nalaze(pretpostavljam da niste baš redovno kontrolisali stanje).
Uradite CT abdomena ako možete, što prije, a ako niste u mogućnosti, barem ultrazvuk. Nakon toga, obavezno uradite laboratorijske pretrage krvi i javite se hirurgu. Obavezno ponesite nalaze od prije, posebno nalaz gastroenterologa/interniste.

U međuvremenu, strogo vodite računa o prehrani, po uputama koje vjerovatno već imate.
User avatar
otherside
Posts: 4919
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#75 Re: PROBLEMI SA ZELUCEM (GERB)

Post by otherside »

uradite CT abdomena???
kako?
"ja dosla, molim vas jedan CT stomaka, ako moze iz gajbe?" :D
gospodine zdravstveni radnice, valjda biste trebali znati da se dijagnosticke pretrage indiciraju od strane ljekara specijaliste, toliko vam je valjda poznata medicinska praksa.
s druge strane hemangiom jetre i presavijena zucna kesa su daleko od ozbiljnih zdravstvenih stanja. s prvim ste se vjerovatno rodili a drugo ima svaki 3.pacijent.
u svakom slucaju, mislim da se obzirom na tegobe trebate javiti na pregled i misljenje o daljoj dijagnostici internisti-gastroeneterologu a ne abdominalnom hirurgu.
Post Reply